2019 жылға егіс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімдерін белгілеу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 14 мамырдағы № 118 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 16 мамырда № 5666 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы" 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімінің түрлері бойынша табиғи-климаттық аймақтар бөлігіндегі аудан аумағында 2019 жылғы егіс егу жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімдері қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Сырым ауданы әкімі аппаратының басшысы (Е.Сарсенов) осы қаулының әділет органында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.Ахметовке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізілсін.
Сырым ауданы әкімдігінің
2019 жылғы 14 мамырдағы № 118
қаулысына қосымша
Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімінің түрлері бойынша табиғи-климаттық аймақтар бөлігіндегі аудан аумағында 2019 жылғы егіс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімдері
Өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түрлері
Оңтайлы егу мерзімдері
басталуы
аяқталуы
Құрғақ далалық аймақ
1
Жаздық бидай
5 мамыр
15 мамыр
2
Арпа, сұлы
25 сәуір
5 мамыр
3
Тары
10 мамыр
20 мамыр
4
Мақсары
5 мамыр
15 мамыр
5
Күнбағыс
5 мамыр
15 мамыр
6
Күздік бидай
15 тамыз
10 қыркүйек
7
Күздік қара бидай
5 тамыз
20 тамыз

Об определении оптимальных сроков начала и завершения посевных работ на 2019 год
Постановление акимата Сырымского района Западно-Казахстанской области от 14 мая 2019 года № 118. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 16 мая 2019 года № 5666
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оптимальные сроки начала и завершения посевных работ на территории района в разрезе природно-климатических зон по видам продукции растениеводства, подлежащие обязательному страхованию в растениеводстве на 2019 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Руководителю аппарата акима Сырымского района (Е.Сарсенов) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Е.Ахметова.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Приложение
к постановлению акимата
района от 14 мая 2019 г №118
Оптимальные сроки начала и завершения посевных работ на территории района в разрезе природно-климатических зон по видам продукции растениеводства, подлежащим обязательному страхованию в растениеводстве на 2019 год
Виды продукции растениеводства
Оптимальные сроки
начало
завершение
Сухостепная зона
1
Яровая пшеница
5 мая
15 мая
2
Ячмень, овес
25 апреля
5 мая
3
Просо
10 мая
20 мая
4
Сафлор
5 мая
15 мая
5
Подсолнечник
5 мая
15 мая
6
Озимая пшеница
15 августа
10 сентября
7
Озимая рожь
5 августа
20 августа