Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 маусымдағы № 229 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 4 маусымда № 20821 болып тіркелді.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті Қазақстан Республикасының Білім және ғылым заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі
Министрлігі
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 4 маусымдағы
№ 229 бұйрығына
1-қосымша
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуіріндегі Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызмет "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) арқылы көрсетіледі.

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 июня 2020 года № 229. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2020 года № 20821.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства образования и науки Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр образования и
науки Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 4 июня 2020 года № 229
Правила оказания государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Акционерным обществом "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (далее – услугодатель).

3. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметтердің көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушімен is.ncste.kz ақпараттық жүйесі немесе www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 1 - қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік ғылыми - техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Мемлекеттік қызметті көрсету стандарты) 8-тармағына сәйкес құжаттар тізімін көрсетілетін қызметті берушіге немесе портал арқылы ұсынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартында мазмұндалған.
5. Портал немесе ақпараттық жүйе арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін жолданған сұрау салынған өтінімнің қабылданғаны туралы статусы, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың келіп түскен күні оларды қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде сұрау салынған өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 5 - бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) құжаттарды тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде оларды Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 01 тамыздағы № 891 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу қағидаларының (бұдан әрі - Сараптама қағидалары) 10-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкестігін тексереді.

3. Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются услугодателем через информационную систему is.ncste.kz либо веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) предоставляет услугодателю либо через портал перечень документов, предусмотренных пунктом 8 Стандарта государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги.
5. Услугополучателю посредством портала либо информационной системы в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
6. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, прием запроса и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
7. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
8. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их на соответствие требованиям пункта 10 Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2011 года № 891 (далее – Правила экспертизы).

Көрсетілетін қызметті алушы Сараптама қағидаларының 10-тармағына сәйкес келмейтін құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден себептемелі бас тарту жасайды. Себептемелі бас тарту көрсетілетін қызметті берушімен ақпараттық жүйе немесе портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген негіздер мен жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
10. Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарының Сараптама қағидаларының 10-тармағына сәйкес болған жағдайда Сараптама кағидаларына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші 15 (он бес) жұмыс күні ішінде сарапшыларды іріктеуді жүзеге асырады, олармен шарттар жасасады және оларға мемлекеттік ғылыми - техникалық сараптамаға (бұдан әрі - МҒТС) құжаттарды жолдауды жүзеге асырылады.
11. МҒТС сараптамасы 25 (жиырма бес) жұмыс күні аралығында жүргізеді.
12. МҒТС шекті балынан төмен балл жинаған өтінімдер бойынша МҒТС аяқталғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші немесе портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" МҒТС нәтижелерін (МҒТС балын көрсете отырып) қайтарады.
Сараптама қағидаларына сәйкес МҒТС шекті балын және одан жоғары балл алған өтінімдер сұрау салынған қаржыландыру көлемінің негізділігін бағалау үшін МҒТС нәтижелерімен (МҒТС балын көрсетпей) бірге, көрсетілетін қызметті алушыны ақпараттық жүйе немесе портал арқылы көрсетілетін қызметті алушынының "жеке кабинетіне" хабардар ете отырып, көрсетілетін қызметті берушімен тартылған сарапшыға МҒТС аяқталғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жіберіледі.
13. Сұрау салынған қаржыландыру көлемінің негізділігін бағалау сарапшымен МҒТС аяқталғаннан кейін 12 (он екі) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүргізіледі.
Сараптама қағидаларына сәйкес сұрау салынған қаржыландыру көлемінің негізділігін бағалау нәтижелері өтінімдер МҒТС нәтижелерімен бірге (МҒТС балын көрсетпей) бағыттар бойынша тиісті ұлттық ғылыми кеңестерге (бұдан әрі - ҰҒК) көрсетілетін қызметті алушыны хабардар ете отырып, ақпараттық жүйе немесе портал арқылы көрсетілетін қызметті алушынының "жеке кабинетіне" 2 (екі) жұмыс күні ішінде жіберіледі.
14. Сұрау салынған қаржыландыру көлемінің негізділігін бағалау нәтижелерін және өтінімдер МҒТС нәтижелерімен бірге (МҒТС балын көрсетпей) алғаннан кейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 мамырдағы № 519 қаулысымен бекітілген ҰҒК туралы ережеге (бұдан әрі - ҰҒК туралы ереже) сәйкес, барлық қаралатын мәселелер бойынша ҰҒК отырыстары 22 (жиырма екі) жұмыс күннен аспайтын мерзімде өткізіледі.

В случае несоответствия представленных документов услугополучателя пункту 10 Правил экспертизы работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Мотивированный отказ направляется услугодателем через информационную систему либо посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя.
9. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан, изложенным стандартом государственной услуги.
10. При соответствии документов услугополучателя пункту 10 Правил экспертизы услугодатель в соответствии с Правилами экспертизы в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней осуществляет подбор экспертов, заключает с ними договора и направляет им документы на государственную научно-техническую экспертизу (далее – ГНТЭ).
11. Экспертиза ГНТЭ проводится в течение 25 (двадцати пяти) рабочих дней.
12. После проведения экспертизы по заявкам, набравшим балл ниже порогового балла ГНТЭ, результаты ГНТЭ (с указанием балла ГНТЭ) в течение 3 (трех) рабочих дней направляются услугодателем через информационную систему либо через портал в "личный кабинет" услугополучателя.
Заявки, набравшие пороговый балл ГНТЭ и выше, согласно Правилам экспертизы направляются эксперту для оценки обоснованности запрашиваемого объема финансирования, привлекаемому услугодателем, вместе с результатами ГНТЭ (без указания баллов ГНТЭ) в течение 3 (трех) рабочих дней после завершения ГНТЭ, с уведомлением услугополучателя через информационную систему либо посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя.
13. Оценка обоснованности запрашиваемого объема финансирования проводится экспертом в срок не более 12 (двенадцати) рабочих дней после завершения ГНТЭ.
Результаты оценки обоснованности запрашиваемого объема финансирования заявки вместе с результатами ГНТЭ (без указания баллов ГНТЭ) направляются в соответствующие национальные научные советы по направлениям (далее – ННС) в течение 2 (двух) рабочих дней, согласно Правилам экспертизы, с уведомлением услугополучателя через информационную систему либо посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя.
14. После получения результатов оценки обоснованности запрашиваемого объема финансирования и заявок вместе с результатами ГНТЭ (без указания баллов ГНТЭ), заседания ННС по всем рассматриваемым вопросам проводятся в срок не более 22 (двадцати двух) рабочих дней согласно Положению о ННС, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2011 года № 519 (далее – Положение о ННС).

15. ҰҒК туралы ережесіне сәйкес көрсетілетін қызметті беруші ҰҒК отырыстарының хаттамаларын ресімдеп, оған ҰҒК отырысына қатысқан барлық мүшелерінен отырысты өткізу аяқталған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қол қоюды қамтамасыз етеді.
МҒТС қорытындысы мен ҰҒК шешімі 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйе немесе портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
17. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Мемлекеттік ғылыми-
техникалық сараптаманы
жүргізу" мемлекеттік
қызметті көрсету
қағидаларына
1-қосымша
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметтерді көрсету жолдары
1) Көрсетілетін қызметті берушімен is.​ncste.​kz ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) арқылы;
2) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы.
3
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі
МҒТС қорытындысы мен ҰҒК шешімі беру жалпы мерзімі - 101 жұмыс күні:
1 кезең - МҒТС сараптаманы жүргізу- 55 жұмыс күні;
2 кезең - сұрау салынған қаржыландыру көлемінің негізділігін бағалау - 14 жұмыс күні;
3 кезең - МҒТС қорытындылары мен ҰҒК шешімдері- 32 жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметтерді көрсету нысаны
Электронды/ қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелері
1 кезең - МҒТС (МҒТС балын көрсете отырып) қорытындылары - МҒТС шекті балынан төмен балл жинаған өтінімдер бойынша немесе себептемелі бас тарту, өтінімнің сұрау салынған қаржыландыру көлемінің негізділігін бағалау үшін сарпашыға жіберілгені туралы хабарлама;
2 кезең -ҰҒК жіберілгені туралы хабарлама;
3 кезең - МҒТС қорытындысы мен ҰҒК шешімі (МҒТС шекті балын және одан жоғары балл алған өтінімдер бойынша).
Порталда немесе ақпараттық жүйеде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданып, сақталады.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

15. Со дня завершения проведения заседаний ННС услугодатель оформляет и обеспечивает подписание в течение 7 (семи) рабочих дней протоколов заседаний всеми членами ННС, участвовавшими на заседаниях, согласно Положению о ННС.
Заключение ГНТЭ и решение ННС в течение 3 (трех) рабочих дней направляются услугодателем через информационную систему либо посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц в процессе оказания государственной услуги
16. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
17. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Проведение
государственной научно-
технической экспертизы"
Стандарт государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы"
1.
Наименование услугодателя
Акционерное общество "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
2.
Способы предоставления государственной услуги
1) услугодателем через информационную систему is.ncste.kz (далее – услугодатель)
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
Общий срок выдачи заключения ГНТЭ и решения ННС – 101 рабочий день:
1 этап – проведение экспертизы ГНТЭ – 55 рабочих дней;
2 этап – оценка обоснованности запрашиваемого объема финансирования – 14 рабочих дней;
3 этап – заключение ГНТЭ и решение ННС – 32 рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная/бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги
1 этап – заключения ГНТЭ (с указанием балла ГНТЭ) – по заявкам, набравшим балл ниже порогового балла ГНТЭ, либо мотивированный отказ, или уведомление о подаче заявки эксперту для оценки обоснованности запрашиваемого объема финансирования;
2 этап – уведомление о передаче заявки в ННС;
3 этап – заключение ГНТЭ и решение ННС (по заявкам, набравшим пороговый балл ГНТЭ и выше).
На портале либо информационной системе результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе
7.
График работы

Көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес, дүйсенбіден жұмаға дейін, белгіленген жұмыс кестесіне сай, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Портал немесе ақпараттық жүйесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (727) 378-05-67, 37-05-09.
8
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 мамырдағы № 575 қаулысымен бекітілген Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті базалық, гранттық, бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру қағидасының 5-қосымшасындағы нысанға сәйкес өтінімдер;
2) конкурстық құжаттама қосымшаларына сәйкес құжаттар;
3) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектісін аккредиттеу туралы уәкілетті органның бұйрығынан үзінді немесе куәлігінің көшірмесі;
4) этика және биоэтика мәселелері бойынша орталық және (немесе) жергілікті комиссиялардың оң қорытындысы (адамдарға және жануарларға жүргізілетін биомедициналық зерттеулер үшін);
5) гранттық қаржытандыру бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шарттың жобасы;
6) іске асыру мерзімдері мен салым сомасы немесе қажетті ресурстар көрсетілген еркін нысандағы салым туралы келісім (қолданбалы зерттеулер бойынша грант алуға үміткер қатысушы үшін).
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себептері
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті, ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
1) құжаттар пакетін тапсыруы үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты - 15 минут;
2) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда портал немесе ақпараттық жүйе арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу мүмкіндігі бар.

Услугодатель - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Портал либо информационная система - круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (727) 378-05-67, 978-05-09.
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) заявки, по форме, согласно приложению 5 к Правилам базового, грантового, программно-целевого финансирования научной и (или) научно-технической деятельности, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2011 года № 575;
2) документы, согласно приложениям конкурсной документации;
3) копия свидетельства либо выписка из приказа уполномоченного органа об аккредитации субъекта научной и (или) научно-технической деятельности;
4) положительное заключение локальной и (или) центральной комиссии по вопросам биоэтики (для биомедицинских исследований над людьми и животными);
5) проект договора на выполнение государственного заказа по грантовому финансированию;
6) соглашение о вкладе в произвольной форме с указанием их сроков реализации и суммы вклада или необходимых ресурсов (для участника, претендующий на получение гранта по прикладным исследованиям).
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
1) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов –15 минут;
2) максимально допустимое время обслуживания –15 минут.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал либо информационную систему при условии наличия электронной цифровой подписи.

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен статусы туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде ақпараттық жүйе немесе портал арқылы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
"Мемлекеттік ғылыми-
техникалық сараптаманы
жүргізу" мемлекеттік
қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 01 тамыздағы № 891 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу қағидаларының" 10-тармағында (бұдан әрі - Қағидалар) көрсетілген талаптарға сәйкес келмейтін өтінімдердің тізімі
ЖТН
Атауы
Тапсырыс беруші
Көрсетілетін қызметті алушы
Ғылыми жетекші
Қағиданың талаптары
Конкурстық құжаттама талаптары
Кайтару негіздемесі
1
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 4 маусымдағы
№ 229 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрлігінің күшін жойған кейбір бұйрықтарының тізімі
1. Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 205 "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама жүргізу "мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11077 болып тіркелді, 2015 жылдың 19 мамырында "Әділет" құқықтық-акпараттық жүйесінде жарияланған).
2. Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрінің 2015 жылғы 11 маусымдағы № 374 "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11634 болып тіркелді, 2015 жылдың 10 шілдесінде "Әділет" құқықтық-акпараттық жүйесінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрі м.а. 2015 жылғы 2 қарашадағы № 620 "Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрінің "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 205 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12810 болып тіркелді, 2016 жылдың 05 қаңтарында "Әділет" құқықтық-акпараттық жүйесінде жарияланған).
4. Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 709 "Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы білім және ғылым Министрінің 2015 жылғы 11 маусымдағы № 374 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12945 болып тіркелді, 2016 жылдың 28 қаңтарында "Әділет" құқықтық-акпараттық жүйесінде жарияланған).

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала либо информационной системы, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Проведение
государственной научно-
технической экспертизы"
Список заявок, не соответствующих требованиям пункта 10 Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2011 года № 891 (далее - Правила)
ИРН
Наимено вание
Заказчик
Услугополучатель
Научный руководитель
Требование Правил
Требование Конкурсной документации
Обоснование отказа
1
Приложение 2 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 4 июня 2020 года № 229
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства образования и науки Республики Казахстан
1. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 205 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11077, опубликован 19 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2015 года № 374 "Об утверждении регламента государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11634, опубликован 10 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
3. Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 ноября 2015 года № 620 "О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 205 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12810, опубликован 05 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
4. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 709 "О внесений изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2015 года № 374 "Об утверждении регламента государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12945, опубликован 28 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").