"Мемлекеттік еңбек инспекторы актілерінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 904 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 13 тамыздағы № 304 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 тамызда № 21091 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 195-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік еңбек инспекторы актілерінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 904 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12498 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 31 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік еңбек инспекторы актілерінің:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасы талаптарының бұзушылықтарын жою туралы нұсқама нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жұмыс берушінің жалақы төлеуі туралы нұсқама нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жарақаттану қаупі бар және апатты жағдайлардың туындауына жол бермеу үшін өндірістік объектілер мен жабдықтарда, сондай-ақ өндірістік процестерде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі алдын алу жұмыстарын жүргізу туралы нұсқама нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жекелеген өндірістердің, цехтардың, учаскелердің, жұмыс орындарының қызметін және жабдықтардың, механизмдердің пайдаланылуын немесе тұтастай қызметті тоқтата тұру (тыйым салу) туралы нұсқама нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулы нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізуді тоқтату туралы қаулы нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес мемлекеттік еңбек инспекторы қорытындысының нысаны бекітілсін.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын;
бұйрыққа 2-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
3-қосымша";
бұйрыққа 3-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
4-қосымша";
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жекелеген өндірістердің, цехтардың, учаскелердің, жұмыс орындарының қызметін және жабдықтардың, механизмдердің пайдаланылуын немесе тұтастай қызметті тоқтата тұру (тыйым салу) туралы нұсқама";
бұйрыққа 4-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
5-қосымша";
бұйрыққа 5-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
6-қосымша";
бұйрыққа 6-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
7-қосымша";
бұйрыққа 7-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
8-қосымша".

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 904 "Об утверждении форм актов государственных инспекторов труда"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 августа 2020 года № 304. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 августа 2020 года № 21091
В соответствии с пунктом 4 статьи 195 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 904 "Об утверждении форм актов государственных инспекторов труда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12498, опубликован 31 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить формы актов государственного инспектора труда:
1) предписание об устранении нарушений требований трудового законодательства Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) предписание о выплате работодателем заработной платы согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) предписание о проведении профилактических работ по безопасности и охране труда на производственных объектах и оборудовании, а также в производственных процессах для предотвращения возникновения травмоопасных и аварийных ситуаций согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) предписание о приостановлении (запрещении) деятельности отдельных производств, цехов, участков, рабочих мест и эксплуатации оборудования, механизмов или деятельности в целом согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) протокол об административном правонарушении согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) постановление по делу об административном правонарушении согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) постановление о прекращении производства по делу об административном правонарушении согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) заключение государственного инспектора труда согласно приложению 8 к настоящему приказу.";
дополнить приложением 2 согласно приложению к настоящему приказу;
правый верхний угол приложения 2 к приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904";
в приложении 3 к приказу:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 4 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Предписание о приостановлении (запрещении) деятельности отдельных производств, цехов, участков, рабочих мест и эксплуатации оборудования, механизмов или деятельности в целом";
правый верхний угол приложения 4 к приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 5 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904";
правый верхний угол приложения 5 к приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 6 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904";
правый верхний угол приложения 6 к приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 7 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904";
правый верхний угол приложения 7 к приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 8 к приказу
Министра здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904".

2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қоғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Б. Нурымбетов
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2020 жылғы 13 тамызы
№ 304 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 904 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Кімге ____________________________
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы немесе тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы мәліметтер, жеке сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – ЖСН), егер жұмыс беруші заңды тұлға болған жағдайда – оның атауы, тұрғылықты жері, бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
Елдi мекеннің атауы
Жұмыс берушінің жалақы төлеуі туралы НҰСҚАМА № ___ 20__ жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 193-бабы 4) тармақшасына сәйкеc 20___ жылғы "___" ______________ мерзіміне дейін келесі жұмыскерге (жұмыскерлерге):
1) Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ___ ___________ ____________ ж.т.,
ЖСН: ____________________, тұрғылықты жерінің мекенжайы: _____________________ _________________ теңге мөлшерінде;
2) Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ___ ____________ ____________ ж.т.,
ЖСН: ____________________, тұрғылықты жерінің мекенжайы: _____________________ _________________ теңге мөлшерінде;
3) Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ___ ____________ ____________ ж.т.,
ЖСН: ____________________, тұрғылықты жерінің мекенжайы: ________________ ____________ теңге мөлшерінде жалақы төленсін деп нұсқама беремін.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 23-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес 20__ жылғы "__" _______ дейін осы нұсқаманың орындалуы туралы жазбаша ақпарат мына мекенжайға:
___________________________________________________ берілсін.
Мемлекеттік еңбек инспекторы
_________ ________________________
Қолы Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Нұсқамаға жоғары тұрған мемлекеттік еңбек инспекторына немесе сотқа оны алынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде шағым жасалуы мүмкін.
Нұсқама мемлекеттік еңбек инспекторы белгілеген мерзімде орындалмаған жағдайда және шағым жасауға арналған мерзім өткеннен кейін, егер оған шағым жасалмаса, әрбір жұмысшыға қатысты нұсқаманың данасы көрсетілген мерзімдер өткен соң үш жұмыс күнінен кешіктірмей "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңына сәйкес аумағы бойынша тиісті әділет органына не жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасына жіберіледі.
Нұсқамаға сот тәртібімен шағым жасалған жағдайда, әрбір жұмысшыға қатысты нұсқаманың данасы сот актісі заңды күшіне еңген күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңына сәйкес аумағы бойынша тиісті әділет органына не жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасына жіберіледі.

2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасова А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
Приложение к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 13 августа 2020 года № 304
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 904
Форма
Кому: ______________________
____________________________
Фамилия, имя и отчество
(при его наличии), адрес
постоянного места жительства
или сведения о регистрации по
месту жительства,
индивидуальный идентификационный номер
(далее – ИИН), если
работодателем является
юридическое лицо – его
наименование, место
нахождения, бизнес-
идентификационный номер
Название населенного пункта
ПРЕДПИСАНИЕ
№ ___ о выплате работодателем заработной платы от "___" ______________ 20___ года
В соответствии с подпунктом 4) статьи 193 Трудового кодекса Республики Казахстан
от 23 ноября 2015 года предписываю в срок до ___ ___________ 20___ года выплатить
заработную плату следующему (им) работнику (ам):
1) Фамилия, имя, отчество (при его наличии), ___ ____________ ____________ г.р.,
ИИН: ____________________, адрес местожительства: _____________________ в размере _________________ тенге;
2) Фамилия, имя, отчество (при его наличии), ___ ____________ ____________ г.р.,
ИИН: __________________ адрес местожительства: ________________________ в размере _________________ тенге;
3) Фамилия, имя, отчество (при его наличии), ___ ____________ ____________ г.р.,
ИИН: __________________ адрес местожительства: ________________________ в размере __________________ тенге.
В соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 23 Трудового кодекса Республики
Казахстан от 23 ноября 2015 года предоставить к ____ ___________ 20___ года письменную
информацию об исполнении настоящего предписания
по адресу:____________________________________________________________
Государственный инспектор труда
__________ _____________________________________________________
подпись             Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Предписание может быть обжаловано вышестоящему государственному инспектору труда или в суд в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня его получения.
В случае неисполнения предписания в установленный государственным инспектором труда срок и после истечения срока на обжалование, если оно не было обжаловано, экземпляр предписания в отношении каждого работника не позднее трех рабочих дней по истечении указанных сроков направляется для принудительного взыскания в соответствующий орган юстиции либо региональную палату частных судебных исполнителей по территориальности в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".
В случае обжалования предписания в судебном порядке, экземпляр предписания в отношении каждого работника не позднее трех рабочих дней со дня вступления судебного акта в законную силу о признании предписания законным направляется для принудительного взыскания в соответствующий орган юстиции либо региональную палату частных судебных исполнителей по территориальности в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".

Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 23-бабы 2-тармағының 12) тармақшасының негізінде бұл нұсқаманың міндетті күші бар.
Нұсқаманы алдым:
____________ _______________________________________
Қолы Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), алған күні

На основании подпункта 12) пункта 2 статьи 23 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года настоящее предписание имеет обязательную силу.
Предписание получил: __________ ____________________________________
подпись       Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), дата получения