"Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/169 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 29 қазандағы № 272 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 қазанда № 21570 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/169 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11633 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2020 жылғы 29 қазаны
№ 272 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-02/169 бұйрығымен
бекітілген
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидалары

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/169 "Об утверждении Правил возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 29 октября 2020 года № 272. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 октября 2020 года № 21570.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/169 "Об утверждении Правил возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11633, опубликован 3 августа 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет" следующее изменение:
Правила возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 октября 2020 года № 272
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 18-02/169
Правила возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің (бұдан әрі – Орман кодексі) 13-бабының 18-35) тармақшасына сәйкес әзірленді және тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) әкімші – Орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның ведомствосы;
2) жекеше орман питомниктерін құру және дамыту – орман питомниктерін құру немесе қайта жаңарту жөніндегі жұмыстарды жүргізудің бүкіл циклы, ол 5-10 жылға созылып, жобалау-іздестіру және құрылыс-монтаж жұмыстарын, көгалдандыру, ормандарды молықтыру және орман өсіру үшін ағаш пен бұта тұқымдыларын өсіруді қамтиды;
3) қатысушы – ағаш пен бұта тұқымдыларының отырғызу материалы мен арнайы мақсаттағы плантациялық екпелер өсіру үшін мемлекеттік орман қоры учаскелерін пайдалануға жасалған ұзақ мерзімді орман пайдалану шарты бар орман пайдаланушы және (немесе) жекеше орман иеленуші болып табылатын жеке және мемлекеттік емес заңды тұлға;
4) негізгі жоба – бюджеттік жоспарлау мақсатында осы салада маманданған жобалау-іздестіру ұйымы әзірлеген тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызу және оларды өсіру немесе жекеше орман питомниктерін құру және дамыту жобасы (жобалау-іздестіру жұмыстарын қоса алғанда);
5) тез өсетін ағаш пен бұта тұқымдыларының плантацияларын отырғызу мен өсіру – жобалау-іздестіру жұмыстарынан бастап сүрек дайындауға дейін ағаш пен бұта өсімдіктерінің сүрегін өндірудің бүкіл циклы, ұзақтығы 10-15 жыл.
3. "Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетімен (бұдан әрі – қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
2-тарау. Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу тәртібі
4. Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызу және оларды өсіру, жекеше орман питомниктерін құру және дамыту жөніндегі шығыстарды өтеуге бюджетте көзделген қаражат негізінде әкімші негізгі жобада қаралған жұмыстардың құнынан 50 % дейін қатысушының шығыстарын өтеуді жүзеге асырады.
Бұл ретте тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу үшін бюджетте көзделген қаражат қатысушылар арасында барабар бөлінеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 18-35) статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (далее – Лесной кодекс) и определяют порядок возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) администратор – ведомство уполномоченного органа в области лесного хозяйства;
2) создание и развитие частных лесных питомников – весь цикл производства работ по созданию и развитию лесных питомников, включающий проектно-изыскательские и строительно-монтажные работы, выращивание древесных и кустарниковых пород для озеленения, воспроизводства лесов и лесоразведения, продолжительностью 5-10 лет;
3) участник – физическое или негосударственное юридическое лицо, являющееся лесопользователем, имеющее договор долгосрочного лесопользования на пользование участками государственного лесного фонда для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения и (или) частным лесовладельцем;
4) основной проект – проект закладки и выращивания плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород или создания и развития частных лесных питомников (включая проектно-изыскательские работы), разработанный проектно-изыскательской организацией, специализирующейся в этой области;
5) закладка и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород – полный цикл производства древесины древесных и кустарниковых растений от проектно-изыскательских работ до заготовки древесины продолжительностью 10-15 лет.
3. Государственная услуга "Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и (или) юридическим лицам (далее - услугополучатель).
Глава 2. Порядок возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников
4. На основании средств, предусмотренных в бюджете на возмещение затрат по закладке и выращиванию плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, созданию и развитию частных лесных питомников администратор осуществляет возмещение расходов участника до 50 % от стоимости работ предусмотренных в основном проекте.
При этом средства, предусмотренные в бюджете на возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников, распределяются между участниками пропорционально.

5. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ағымдағы жылғы 20 қарашадан кешіктірмей www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы төмендегі құжаттарды береді:
порталға жүгінген кезде:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеуге арналған электрондық өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау актісінің электрондық көшірмесі;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеуге арналған өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау актісі.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік қызмет стандартында баяндалған.";
6. Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері немесе көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік жүйелерден алады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде, көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетке" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
8. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы тапсырған кезде, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері құжаттарды қабылдаған кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.

5. Для получения государственной услуги услугополучатель не позднее 20 ноября текущего года через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) или Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация)" подает услугодателю следующие документы:
на портал:
1) электронное заявление на возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород и (или) на создание и развитие частных лесных питомников по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия акта приемки выполненных работ по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
в Государственную корпорацию:
1) заявление на возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород и (или) на создание и развитие частных лесных питомников по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) акт приемки выполненных работ по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
6. Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя работник Государственной корпорации или услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
7. При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
8. При подаче услугополучателем всех необходимых документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
При приеме документов работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.

9. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 5-тармағымен көзделген құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді және көрсетілетін қызметті берушіге беруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін немесе демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі құжаттарды алған сәттен бастап ұсынылған құжаттарды тексереді.
Құжаттар пакеті толық болған кезде көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жекеше орман өсіруді мемлекеттік қолдау шеңберінде республикалық бағдарламаны іске асыру бойынша іріктеуге жіберу туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті беруден дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамның ЭЦҚ қолы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" немесе Мемлекеттік корпорация арқылы қағаз нысанында жібереді.
12. Қызмет көрсетуші Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін осы Қағидаларда белгіленген мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей Мемлекеттік корпорацияға жеткізуді қамтамасыз етеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін Мемлекеттік корпорация арқылы беру мемлекеттік қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты (немесе сенімхат негізінде оның өкілі) көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
Өтініш берушінің (өкілдің) өтінішінің болмауына байланысты мерзімінде берілмеген құжаттар бір ай ішінде мемлекеттік корпорацияда сақталады, осы мерзім өткеннен кейін талап етілмеген ретінде көрсетілетін қызметті берушіге қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.

9. В случае предоставления услугополучателем в Государственную корпорацию неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 5 настоящих Правил, и (или) документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
10. Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и направляет на рассмотрение услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени или в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в стандарте государственной услуги "Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников" согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
11. Ответственное структурное подразделение услугодателя с момента получения документов осуществляет проверку представленных документов.
При соответствии представленных документов к вышеуказанным требованиям, услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов направляет уведомление о допуске к отбору по реализации республиканской программы в рамках государственной поддержки частного лесоразведения или мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в "личный кабинет" услугополучателя или в бумажной форме через Государственную корпорацию.
12. Услугодатель обеспечивает доставку результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию, оказываемой через Государственную корпорацию, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги, установленного настоящими Правилами.
13. Выдача результатов оказания государственной услуги через Государственную корпорацию осуществляется при предъявлении услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документа, удостоверяющего личность.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Документы, не выданные в срок из-за отсутствия обращения заявителя (представителя), в течение одного месяца хранятся в Государственной корпорации, после истечения данного срока возвращаются услугодателю как невостребованные.
При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.

14. Қазақстан Республикасы заңына 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) сәйкес қызмет көрсетуші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер Мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
15. Қатысушы орындаған жұмыстарды қабылдау үшін әкімші ағымдағы жылғы 1 қарашадан кешіктірмей әкімшінің аумақтық бөлімшелерінің және жергілікті орындаушы органдардың қызметкерлер қатарынан үш адамнан кем емес орындалған жұмыстарды қабылдау бойынша комиссия құрады (бұдан әрі – қабылдау бойынша комиссия).
Орындаған жұмыстарды қабылдау ағымдағы жылғы 1 қазаннан 10 қарашаға дейін қабылдау бойынша комиссия қатысушының жазбаша өтінішінің негізінде жүзеге асырады, өтініш ағымдағы жылғы 10 қыркүйектен кешіктірмей әкімшіге беріледі.
16. Әкімші орындалған жұмыстар актілерінің негізінде қатысушыларға шығыстарды өтеу үшін ағымдағы жылдың желтоқсан айында аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем жасау шоттарының тізілімін және екі данада төлем жасау шоттарын береді.
3 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына не ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.";
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және оларды
өсіруге, жекеше орман
питомниктерін құруға және
дамытуға жұмсалатын
шығыстарды өтеу қағидасына
1-қосымша
Нысан
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар плантацияларын отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығындарды өтеуге өтініш
Осымен қатысушы _______________________________________________
(қатысушының атауы, ЖСН/БСН)
әкімшіге ____________________________________________________________
(әкімшінің атауы)
20___жылғы ___________________ _______________ дейінгі
кезең үшін қосылған күн салығын қоса алғанда, бойынша
______________________ теңге мөлшеріндегі жалпы жұмсалған шығындар
сомасына тез өсетін ағаш және (немесе) бұта тұқымдылар плантацияларын
отырғызу және (немесе) оларды өсіру, жекеше орман питомниктерін
құру және (немесе) дамыту бойынша (керегінің асты сызылсын)
орындалған жұмыстарды қабылдау актілерін ұсынады.
Қатысушының шоты _________________________ шот № _____________.
(қаржы ұйымының атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның (заңды тұлға үшін бірінші басшының) не өкілеттілігін растайтын
құжат бойынша оның өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
қолы ______________
20 __ жылғы "___" ____________
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және оларды
өсіруге, жекеше орман
питомниктерін құруға және
дамытуға жұмсалатын
шығыстарды өтеу қағидасына
2-қосымша
Нысан
Орындалған жұмыстарды қабылдау актісі
20__ жылғы үшін _____________________________________________________
(қатысушының атауы)
____________________________________________________________бойынша
(тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар плантацияларын отырғызу және оларды
өсіру, жекеше орман питомниктерін құру және дамыту (керегінің асты сызылсын)
орындалған жұмыстарды қабылдау актісі
Р/с №
Жұмыстар және (немесе) материалдар сатып алуға жұмсалған шығыстар атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Жалпы құны, теңге
Барлығы
Оның ішінде
Негізгі жалақы
Басқа шығыстар
Жиыны
оның ішінде ҚҚС
Шығыстар сомасы _____________________________________ теңгені құрады.
(сандармен, жазбаша)
____________________________________________________________________
(қатысушы атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
20 __ жылғы "___" ______________
Орындалған жұмыстарды қабылдау бойынша комиссияның кұрамы
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (оның бар болған жағдайда), қолы)
кестеде көрсетілген жұмыстардың жүргізілгенін растайды.
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және оларды
өсіруге, жекеше орман
питомниктерін құруға және
дамытуға жұмсалатын
шығыстарды өтеу қағидасына
3-қосымша
"Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

14. В соответствии с законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
15. Для приемки работ, выполненных участником, администратор не позднее 1 сентября текущего создает из числа работников территориальных подразделений администратора и местных исполнительных органов комиссию по приемке выполненных работ (далее – комиссия по приемке) в количестве не менее трех человек.
Приемка выполненных работ производится комиссией по приемке с 1 октября по 10 ноября текущего года, на основании письменного обращения участника на приемку выполненных работ, которое подается администратору не позднее 10 сентября текущего года.
16. Администратор на основании актов выполненных работ для возмещения затрат участникам в декабре месяце текущего года предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственной услуги
17. Жалоба на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работников Государственной корпорации при оказании услуг через Государственную корпорацию подается на имя руководителя Государственной корпорации, либо в уполномоченный орган в сфере информатизации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам возмещения расходов
на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание
и развитие частных лесных питомников
Форма
Заявление на возмещение расходов на закладку и выращивание
плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород и (или) создание
и развитие частных лесных питомников
Настоящим участник - ______________________________________________________
(наименование участника, ИИН/БИН)
представляет администратору - _____________________________________________________
(наименование администратора) акты приемки выполненных работ по закладке и (или)
выращиванию плантаций быстрорастущих древесных и (или) кустарниковых пород, или
созданию и (или) развитию частных лесных питомников (нужное подчеркнуть) за период с
_____________ по _______________ 20__года на общую сумму понесенных расходов в
размере _______________ тенге, включая налог на добавленную стоимость.
Счет участника ________________________________ № счета _______.
(наименование финансовой организации) __________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица (первого руководителя для
юридического лица) либо его представителя по документу, подтверждающий полномочия
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
подпись ______________________
"___" ____________ 20 __ года
Приложение 2
к Правилам возмещения расходов
на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и
кустарниковых пород, создание
и развитие частных лесных питомников
Форма
Акт приемки выполненных работ
____________________________________________ за _________ 20___ год
(наименование участника)
по _______________________________________________________________
(закладке и (или) выращиванию плантаций быстрорастущих древесных
и_________________________________________________________________
кустарниковых пород и (или) созданию и развитию частных лесных
питомников (нужное подчеркнуть))
п/п
Наименование работ и (или) расходов на приобретение материалов
Единица измерения
Количество
Общая стоимость, тенге
Всего
В том числе
Основная заработная плата
Прочие расходы
Итого
в том числе НДС
Сумма, расходов составила _______________________________________ тенге
(цифрами, прописью) ___________________________________________________________
(наименование участника, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)__________
______________________________________________________________________________
"___" ____________ 20 __ год
Комиссия по приемке выполненных работ в составе __________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
подтверждает проведение указанных в таблице работ.
Приложение 3
к Правилам возмещения расходов
на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и
кустарниковых пород, создание
и развитие частных лесных питомников
Стандарт государственной услуги "Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников"
1
Наименование услугодателя
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" www.​egov.​kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 1 (бір) жұмыс күн;
2) Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар топтамасын тапсыру үшін барынша жол берілген күту уақыты – 30 (отыз) минут;
3) Мемлекеттік корпорация арқылы барынша жол берілген қызмет көрсету уақыты – 30 (отыз) минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамның ЭЦҚ қолы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" немесе Мемлекеттік корпорация арқылы қағаз нысанында жіберілетін жекеше орман өсіруді мемлекеттік қолдау шеңберінде республикалық бағдарламаны іске асыру бойынша іріктеуге жіберу туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің нысаны: электрондық/қағаз түрінде беріледі
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18:30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорациясы – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 09.00-дан 20.00-ға дейін;
Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
3) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.​egov.​kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов через Государственную корпорацию – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания через Государственную корпорацию – 30 (тридцать) минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о допуске к отбору по реализации республиканской программы в рамках государственной поддержки частного лесоразведения, направляемое в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в "личный кабинет" услугополучателя или в бумажной форме через Государственную корпорацию.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы
1) Услугодатель - с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон);
2) Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьи 5 Закона.
В Государственной корпорации государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьей 5 Закона, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсында – www.​gov4c.​kz;
2) порталда.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
порталға:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеуге арналған электрондық өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау актісінің электрондық көшірмесі;
Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеуге арналған өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау актісі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің орман заңнамасы мен осы қағидалар талаптарына сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік корпорацияда құжаттарды тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут;
2) мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығына 1414, 8 800 080 777 жүгіну арқылы мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдыларды плантацияларға
отырғызуға және оларды
өсіруге, жекеше орман
питомниктерін құруға және
дамытуға жұмсалатын
шығыстарды өтеу қағидасына
4-қосымша
Нысан
____________________________
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

1) интернет-ресурсе Государственной корпорации - www.​gov4c.​kz;
2) портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
на портал:
1) электронное заявление на возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород и (или) на создание и развитие частных лесных питомников по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия акта приемки выполненных работ по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
в Государственную корпорацию:
1) заявление на возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород и (или) на создание и развитие частных лесных питомников по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) акт приемки выполненных работ по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям лесного законодательства и настоящих правил.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1) максимальное допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем в Государственной корпорации – 15 (пятнадцать) минут;
2) максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 15 (пятнадцать) минут.
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 777.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через Портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 4
к Правилам возмещения расходов
на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и
кустарниковых пород, создание
и развитие частных лесных питомников
Форма
Расписка об отказе в приеме заявления

Заңның 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №_____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің Қағидаларда көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынуыңызға байланысты "Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуге арналған құжаттарыңызды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың және қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттар атауы:
1) _________________________________________;
2) _________________________________________.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 (екі) данада жасалды.
Мөр орны
__________________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Телефоны _________________________________
Алдым: _____________________________________________________________
(қатысушының атауы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона, отдел № ___________ филиала
Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в приеме заявления на оказание
государственной услуги "Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных
питомников" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному стандартом государственной услуги, а также документов с истекшим
сроком действия, а именно:
наименование отсутствующих документов или документов с истекшим сроком действия:
1) ____________________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой стороны.
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), работника Государственной корпорации, подпись)
Телефон:_______________________________________________________________
Получил:_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года.