"Ұжымдық шарттардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 4 желтоқсандағы № 477 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 9 желтоқсанда № 21739 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Ұжымдық шарттардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны бекітілсін.
2. "Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 567 бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 3 тамызда № 14063 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 19 тамызда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасовқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
Б. Нурымбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының Стратегиялық
жоспарлау және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2020 жылғы 4 желтоқсаны
№ 477 Бұйрығына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Әкмшілік деректердің нысаны интернет-ресурсына www.gov.kz/memleket/entіtіes/enbek?lang=kz орналастырылған
"Ұжымдық шарттардың саны туралы мәліметтер"
Индексі: 1-ҰШ
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы _________ ай үшін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдары
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күнінеқарай
Өңірдің атауы
ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды
Жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың саны, бірлік
оның ішінде
Мемлекеттік кәсіпорындар
оның ішінде
Жеке кәсіпорындар
оның ішінде
ірі
орта
кіші
ірі
орта
кіші
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Кестенің жалғасы
ұжымдық шарттардың ____ жылдың басындағы саны, бірлік
___ жылы ұжымдық шарттар бойынша атқарылған жұмыс
қолданыстағы ұжымдық шарттардың жиыны, бірлік
%
қолданылу мерзімі өткен ұжымдық шарттардың саны, бірлік
оның ішінде жаңа мерзімге қайта жасалғандар, бірлік
жаңадан жасалған ұжымдық шарттардың саны, бірлік
10
11
12
13
14
15
Кестенің жалғасы
оның ішінде кәсіпорындарда
мемлекеттік
оның ішінде
жеке
оның ішінде
ірі
%
орта
%
кіші
%
ірі
%
орта
%
кіші
%
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Ұйымның атауы ______________             Ұйымның мекенжайы ___________________
_________________________             __________________________
Ұйымның телефоны ______________________________________________________
Ұйымның электрондық почта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы __________________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _____
"Ұжымдық шарттардың саны
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына қосымша
"Ұжымдық шарттардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1-бөлім. Жалпы ережелер

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о количестве коллективных договоров"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 декабря 2020 года № 477. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2020 года № 21739
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", подпунктом 3) пункта 16 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о количестве коллективных договоров" согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 567 "Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14063, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 19 августа 2016 года).
3. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных пунктом 1) и 2) настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасова А.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
СОГЛАСОВАН
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 4 декабря 2020 года № 477
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.gov.kz/memleket/entities/enbek?lang=ru
"Сведения о количестве коллективных договоров"
Индекс: 1-КД
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: за ________ месяц 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: Местные органы по инспекции труда областей, городов республиканского значения, столицы.
Срок представления: ежемесячно к 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Наименование региона
Код местонахождения по КАТО
(классификатор административно-территориальных объектов)
Количество действующих предприятий, единиц
в том числе
государственных предприятий
в том числе
частных предприятий
в том числе
крупные
средние
малые
крупные
средние
малые
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Продолжение таблицы
количество коллективных договоров на начало ____ года, единиц
работа по коллективным договорам в ___ году
итого количество действующих коллективных договоров, единиц
%
количество коллективных договоров, по которым истекли сроки действия, единиц
из них перезаключено на новый срок, единиц
количество вновь заключенных коллективных договоров, единиц
10
11
12
13
14
15
Продолжение таблицы
в том числе на предприятиях
государственных
в том числе
частных
в том числе
крупных
%
средних
%
малых
%
крупных
%
средних
%
малых
%
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Наименование организации ___________________
______________________________
Адрес организации______________________________
___________________________________
Телефон организации ______________________________________________________
Адрес электронной почты организации______________________________________________
Исполнитель __________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)      подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства) ___________________________________________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о количестве
коллективных договоров"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о количестве коллективных договоров"
Глава 1. Общие положения

1. Осы "Ұжымдық шарттардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленіп, "Ұжымдық шарттардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы Нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының еңбек инспекциясы жөніндегі басқармалары толтырылған Нысанды Қазақстан Республикасының Еңбек және және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 3-күніне қарай ұсынады.
4. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніне нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-бөлім. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
6. Нысанның А-бағанында өңірлердің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның Б-бағанында ӘАОЖ (Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші) бойынша орналасқан жерінің коды көрсетіледі.
8. Нысанның 1-бағанында жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
9. Нысанның 2-бағанында жұмыс істеп тұрған мемлекеттік кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
10. Нысанның 3, 4, 5-бағандарында сәйкесінше жұмыс істеп тұрған ірі, орта және кіші мемлекеттік кәсіпорындардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында жұмыс істеп тұрған жеке кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7, 8, 9-бағандарында сәйкесінше жұмыс істеп тұрған ірі, орта және кіші жеке кәсіпорындардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында ұжымдық шарттардың ағымдағы жылдың басындағы жалпы саны көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында ұжымдық шарттардың ағымдағы жылдың басындағы жалпы санынан қолданылу мерзімі өткен ұжымдық шарттардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында ұжымдық шарттардың ағымдағы жылдың басындағы жалпы санынан қолданылу мерзімі өткен ұжымдық шарттардың ішінен жаңа мерзімге қайта жасалған ұжымдық шарттардың саны көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында жаңадан жасалған ұжымдық шарттардың саны көрсетіледі.
17. Нысанның 14-бағанында қолданыстағы ұжымдық шарттардың жиыны көрсетіледі.
18. Нысанның 15-бағанында жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың жалпы санынан қолданыстағы ұжымдық шарттардың пайызы көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о количестве коллективных договоров", разработано в соответствии с подпунктом 3) пункта 16 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81, которая детализирует порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о количестве коллективных договоров" (далее – Форма).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан местными органами по инспекции труда областей, городов республиканского значения, столицы ежемесячно к 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе А Формы указывается наименование региона.
7. В графе Б Формы указывается код местонахождения по КАТО (классификатор административно-территориальных объектов).
8. В графе 1 Формы указывается общее количество действующих предприятий.
9. В графе 2 Формы указывается общее количество действующих государственных предприятий.
10. В графах 3, 4, 5 Формы указываются количество действующих государственных крупных, средних, малых предприятий соответственно.
11. В графе 6 Формы указывается общее количество действующих частных предприятий.
12. В графах 7, 8, 9 Формы указываются количество действующих частных крупных, средних, малых предприятий соответственно.
13. В графе 10 Формы указывается общее число коллективных договоров на начало текущего года.
14. В графе 11 Формы указывается количество коллективных договоров, по которым истекли сроки действия от общего числа коллективных договоров на начало текущего года.
15. В графе 12 Формы указывается количество коллективных договоров перезаключенных на новый срок из числа коллективных договоров, по которым истекли сроки действия от общего числа коллективных договоров на начало текущего года.
16. В графе 13 Формы указывается количество вновь заключенных коллективных договоров.
17. В графе 14 Формы указывается итого действующих коллективных договоров.
18. В графе 15 Формы указывается процент действующих коллективных договоров от общего количества действующих предприятий.

19. Нысанның 16-бағанында ұжымдық шарттары бар мемлекеттік кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
20. Нысанның 17-бағанында ұжымдық шарттары бар ірі мемлекеттік кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
21. Нысанның 18-бағанында жұмыс істеп тұрған ірі мемлекеттік кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар ірі мемлекеттік кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (3-баған).
22. Нысанның 19-бағанында ұжымдық шарттары бар орта мемлекеттік кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
23. Нысанның 20-бағанында жұмыс істеп тұрған орта мемлекеттік кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар орта мемлекеттік кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (4-баған).
24. Нысанның 21-бағанында ұжымдық шарттары бар шағын мемлекеттік кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
25. Нысанның 22-бағанында жұмыс істеп тұрған шағын мемлекеттік кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар шағын мемлекеттік кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (5-баған).
26. Нысанның 23-бағанында ұжымдық шарттары бар жеке кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
27. Нысанның 24-бағанында ұжымдық шарттары бар ірі жеке кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
28. Нысанның 25-бағанында жұмыс істеп тұрған ірі жеке кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар ірі жеке кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (7-баған).
29. Нысанның 26-бағанында ұжымдық шарттары бар орта жеке кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
30. Нысанның 27-бағанында жұмыс істеп тұрған орта жеке кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар орта жеке кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (8-баған).
31. Нысанның 28-бағанында ұжымдық шарттары бар шағын жеке кәсіпорындардың жалпы саны көрсетіледі.
32. Нысанның 29-бағанында жұмыс істеп тұрған шағын жеке кәсіпорындардың санынан ұжымдық шарттары бар шағын жеке кәсіпорындарды қамту пайызы көрсетіледі (9-баған).

19. В графе 16 Формы указывается общее количество государственных предприятий, которые имеют коллективные договора.
20. В графе 17 Формы указывается общее количество государственных крупных предприятий, которые имеют коллективные договора.
21. В графе 18 Формы указывается процент охвата государственных крупных предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих государственных крупных предприятий (графа 3).
22. В графе 19 Формы указывается общее количество государственных средних предприятий, которые имеют коллективные договора.
23. В графе 20 Формы указывается процент охвата государственных средних предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих государственных средних предприятий (графа 4).
24. В графе 21 Формы указывается общее количество государственных малых предприятий, которые имеют коллективные договора.
25. В графе 22 Формы указывается процент охвата государственных малых предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих государственных малых предприятий (графа 5).
26. В графе 23 Формы указывается общее количество частных предприятий, которые имеют коллективные договора.
27. В графе 24 Формы указывается общее количество частных крупных предприятий, которые имеют коллективные договора.
28. В графе 25 Формы указывается процент охвата частных крупных предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих частных крупных предприятий (графа 7).
29. В графе 26 Формы указывается общее количество частных средних предприятий, которые имеют коллективные договора.
30. В графе 27 Формы указывается процент охвата частных средних предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих частных средних предприятий (графа 8).
31. В графе 28 Формы указывается общее количество частных малых предприятий, которые имеют коллективные договора.
32. В графе 29 Формы указывается процент охвата частных малых предприятий, которые имеют коллективные договора от количества действующих частных малых предприятий (графа 9).