Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 26 наурыздағы № 168 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22397 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің орынбасары М. Кожаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2021 жылғы 26 наурыздағы
№ 168 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Ішкі істер органдары арнайы қабылдау орындарының қызметін ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 23 мамырдағы № 232 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7030 болып тіркелген, 2011 жылғы 27 тамызда "Казахстанская правда" газетінде № 272-274 (26693-26695) болып жарияланған):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдарының арнайы қабылдау орындарының қызметін ұйымдастыру қағидаларында:
2-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Арнайы қабылдау орны – әкімшілік қамауға алынған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдауға және ұстауға арналған ішкі істер органдарының арнайы мекемесі.";
Мынадай мазмұнға 3-1 тармағымен толықтырылсын:
"3-1. Заңды күшіне енген сот үкімінің, шешімінің, қаулысының негізінде мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын, сол сияқты шығарып жіберу туралы сот актісінде көрсетілген мерзімде Қазақстан Республикасының аумағынан кетпеген шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды арнаулы қабылдау орнына орналастыру ішкі істер органдарының жүріп-тұру еркіндігін алдын ала шектеу туралы сот санкциялаған қаулысы негізінде жүзеге асырылады. Мұндай адамдардың жүріп-тұру еркіндігін алдын ала шектеу бұл ретте оларды Қазақстан Республикасының шегінен тысқары жерге шығарып жіберуді ұйымдастыру үшін қажетті, бірақ отыз тәуліктен аспайтын мерзімге жол беріледі.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 марта 2021 года № 168. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2021 года № 22397
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель министра М. Кожаев
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 марта 2021 года № 168
Перечень некоторых приказов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2011 года № 232 "Об утверждении Правил организации деятельности специальных приемников органов внутренних дел" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7030, опубликованный 27 августа 2011 года в газете "Казахстанская правда", № 272-2274 (26693-26695)):
в Правилах организации деятельности специальных приемников органов внутренних дел, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Специальный приемник – специальное учреждение органов внутренних дел, предназначенное для приема и содержания лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Помещение в специальный приемник иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке на основании вступившего в законную силу приговора, решения, постановления суда, а равно не покинувших территорию Республики Казахстан в срок, указанный в судебном акте о выдворении, осуществляется на основании постановления органов внутренних дел о превентивном ограничении свободы передвижения, санкционированного судом. Превентивное ограничение свободы передвижения таких лиц допускается при этом на срок, необходимый для организации их выдворения за пределы Республики Казахстан, но не более чем на тридцать суток.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Әкімшілік қамауға алынған адамдардың арнаулы қабылдау орнына орналастырылғаны немесе олардың тиісті медициналық ұйымдарға жіберілгені туралы арнаулы қабылдау орнының бір тәулік ішінде олардың жақын туыстарына – тұрғылықты жері бойынша, ал шетелдікті орналастырған жағдайда Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі арқылы шет мемлекеттің елшілігіне, консулдығына немесе өзге өкілдігіне де хабарлайды.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
Арнайы қабылдау орындарын пайдалану Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № ҚР ДСМ-29 бұйрығымен бекітілген "Әкімшілік және тұрғын ғимараттарға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 23 қарашада № 17769 болып тіркелді) айқындалған санитарлық-эпидемиологиялық талаптарға және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 23 маусымдағы № 439 бұйрығымен бекітілген "Өрт қауіпсіздігіне қойылатын жалпы талаптар" техникалық регламентіне (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 тамызда № 15501 болып тіркелді) сәйкес өрт қауіпсіздігі талаптарына жауап беретін, әкімшілік қамауға алынған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қауіпсіз ұстау үшін жарамды үй-жайлар болған кезде ғана рұқсат етіледі.
11-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) әкімшілік қамауға алынған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды "Күдіктілерді, айыпталушыларды, сотталғандарды және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріндегі балалар үйлеріндегі балаларды тамақтандырудың және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларын және сотталғандардың киім нысандары үлгілерін, сондай-ақ Қамауға алу немесе бас бостандығынан айыру түріндегі жазаны өтеуден босатылатын адамдардың тұрғылықты жеріне немесе жұмысына жету үшін ақысыз жол жүрумен, тамақпен немесе ақшамен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 1255 қаулысымен белгіленген нормаларға бойынша күн сайын үш мезгіл тамақпен қамтамасыз етеді;";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Арнайы қабылдау орыны бастығының орынбасары әкімшілік қамауға алынған адамдарды, мәжбүрлеп шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды ұстау режиміне бақылауды жүзеге асырады, олардың арасында іздестіріліп жатқан адамдарды анықтау және олар жасаған қылмыстарды ашу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады. Арнайы қабылдау орындарында ұсталатын адамдар арасында жедел-іздестіру жұмысын жүргізу "Жедел-іздестіру қызметі туралы" 1994 жылғы 15 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады. Бастық уақытша болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес оның функцияларын орындайды.";

"7. О помещении лиц, подвергнутых административному аресту, в специальный приемник или направлении их в соответствующие медицинские организации администрация специального приемника, в течение суток извещает их близких родственников по месту жительства, а в случае помещения иностранца – также посольство, консульство или иное представительство иностранного государства через Министерство иностранных дел Республики Казахстан.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Эксплуатация специальных приемников разрешается только при наличии помещений, отвечающих санитарно-эпидемиологическим требованиям установленными Санитарными правилами "Санитарно-эпидемиологические требования к административным и жилым зданиям", утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № ҚР ДСМ-29 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17769) и требованиям пожарной безопасности установленными Техническим регламентом "Общие требования к пожарной безопасности", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 июня 2017 года № 439 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15501), пригодных для безопасного содержания лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке.";
подпункт 6) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"6) ежедневно обеспечивает трехразовым питанием лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке по нормам, определенным постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 1255 "Об утверждении натуральных норм питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых, осужденных и детей, находящихся в домах ребенка учреждений уголовно-исполнительной системы и образцов формы одежды осужденных, а также Правил обеспечения бесплатным проездом, продуктами питания или деньгами на путь следования лиц, освобождаемых от отбывания наказания в виде ареста или лишения свободы, к месту жительства или работы";";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Заместитель начальника специального приемника осуществляет контроль за режимом содержания лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, организует мероприятия по выявлению среди них разыскиваемых лиц и раскрытию совершенных ими преступлений. Проведение оперативно-розыскной работы среди лиц, содержащихся в специальных приемниках осуществляется, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 сентября 1994 года "Об оперативно-розыскной деятельности". В случае временного отсутствия начальника в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан выполняет его функции.";

13-тармақтың 1 тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) арнайы қабылдау орнына жеткізілген адамдарды тіркеуді және есепке алуды жүргізеді;";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Инспектор:
1) әкімшілік қамауға алынған адамдардың істерін жүргізеді, жазалау мерзімін өткерген соң олардың уақтылы босатылуын бақылайды;
2) мәжбүрлі тәртіппен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың істерін жүргізеді, олардың уақтылы босатылуын бақылайды;
3) толықтыру лимиті үлкен арнайы қабылдау орындарында есептік және алфавиттік картотека жүргізеді.".
16-тармақтың 1-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) арнайы қабылдау орнында өткізу режимін жүзеге асырады, әкімшілік қамауға алынған адамдардың, мәжбүрлеп шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың қабылдау орнының аумағынан өз бетінше шығуына және бөгде адамдардың кіруіне жол бермейді;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Әкімшілік қамауға алынған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды күзету бойынша арнайы қабылдау орнының полицейі арнайы қабылдау орны бойынша кезекшіге және бөлімше командиріне бағынады.
Полицей:
1) Бекетке кезекшілікке түскен кезде арнайы қабылдау орнының үй-жайында ұсталатын әкімшілік қамауға алынған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдап алады;
2) арнайы қабылдау орнының үй-жайында ұсталатын адамдарды қарап тексеруді жүргізеді;
3) ұсталудағы адамдардың мінез-құлқын ұдайы бақылайды, өлтіру, өзін-өзі өлтіру немесе дене жарақаттарын келтіру жағдайларының алдын алуға шаралар қабылдайды;
4) арнайы қабылдау орнына орналастырылған адамдардың Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы № 11 бұйрығымен бекітілген Ішкі істер органдары арнайы қабылдау орындарының ішкі тәртіп қағидаларын (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 7 ақпанда № 7415 тіркелді) сақтауын қамтамасыз етеді;
5) кезекшімен бірлесіп орналастырылған адамдарды күнделікті сейілдеуге шығарады, оларға ведомості бойынша тамақ береді;
6) күнделікті камералардың жай-күйін, олардың ақаусыздығын тексереді және арнайы қабылдау орнының басшысына байқалған ақаулар туралы баяндайды және оларды жою бойынша шаралар қабылдайды;
7) сигнализация мен байланыстың ақаулығын тексереді;
8) әкімшілік қамауға алынған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар ауырып қалған жағдайда бұл туралы арнайы қабылдау орны бойынша медициналық қызметкерге және кезекшіге хабарлайды.".

подпункт 1) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"1) производит регистрацию и учет лиц, доставленных в специальный приемник;";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Инспектор:
1) ведет дела на лиц, подвергнутых административному аресту, следит за их своевременным освобождением после отбытия срока наказания;
2) ведет дела на иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, следит за их своевременным освобождением;
3) в специальных приемниках с большим лимитом наполнения ведет учетную и алфавитную картотеку.".
подпункт 1) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"1) осуществляет пропускной режим в специальном приемнике, не допускает самовольного выхода с территории приемника лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке и входа посторонних лиц;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Полицейский специального приемника по охране лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, подчиняется дежурному по специальному приемнику и командиру отделения.
Полицейский:
1) при заступлении на пост принимает лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, содержащихся в помещениях специального приемника;
2) производит досмотр лиц содержащихся в специальном приемнике;
3) постоянно наблюдает за поведением содержащихся лиц, принимает меры к предупреждению случаев смерти, самоубийств или причинения телесных повреждений;
4) обеспечивает соблюдения Правил внутреннего распорядка специальных приемников органов внутренних дел, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 января 2012 года № 11 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7415) лицами помещенных в специальный приемник;
5) совместно с дежурным выводит помещенных лиц на ежедневную прогулку выдает им пищу по ведомости;
6) ежедневно проверяет состояние камер, их исправность и докладывает о замеченных неисправностях руководству специального приемника и принимает меры к их устранению;
7) проверяет исправность сигнализации и связи;
8) в случае заболевания лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, сообщает об этом медицинскому работнику и дежурному по специальному приемнику.".

2. "Ішкі істер органдары қабылдау-тарату орындарының ішкі тәртіп ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы №10 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7414 болып тіркелген, 2012 жылғы 19 мамырда "Казахстанская правда" газетінде № 144-145 (26963-26964) болып жарияланған):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдарының қабылдау-тарату орындарының ішкі тәртібі қағидаларында:
28-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Уақытша ұстау изоляторына жеткізілгендерді медициналық тексеруді және оларды камераларға орналастырар алдында санитарлық өңдеуден өткізуді Қазақстан Республикасы ІІМ-нің 2020 жылғы 28 қазандағы № 745 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21534 болып тіркелген) бекітілген Бас бостандығы шектеулі азаматтарға, сондай-ақ сот үкімі бойынша жазасын бас бостандығынан айыру орындарында өтеп жүрген, арнайы мекемелерге орналастырылған адамдарға медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес уақытша ұстау изоляторының фельдшері немесе ол болмаған кезде кезекші жүзеге асырады.";
3. "Ішкі істер органдары арнайы қабылдау орындарының ішкі тәртіп қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы №11 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7415 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2012 жылғы 19 мамырда № 144-145 (26963-26964) болып жарияланған):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдары арнайы қабылдау орындарының ішкі тәртіп қағидаларында:
5-тармақтың 1-тармақшасын мынадай редакцияда жазылсын:
"1) арнайы қабылдау орны – әкімшілік қамауға алынған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдауға және ұстауға арналған ішкі істер органдарының арнайы мекемесі;";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Арнайы қабылдау орны бойынша кезекші әкімшілік қамауға алынған адамды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдікті және азаматтығы жоқ адамды қабылдау кезінде:
1) қамауға алу туралы судьяның өзі жеке қол қойған және соттың мөрімен расталған қаулысының (әкімшілік қамауға алынған адамдар үшін);
2) жүріп-тұру еркіндігін превентивті шектеу туралы ішкі істер органының сот санкциялаған қаулысының (мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктің және азаматтығы жоқ адамдар үшін);
3) арнайы қабылдау орнында сақтауға тыйым салынған заттарды ала отырып, жеке тексеріп қарау хаттамасының;

2. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 января 2012 года № 10 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка приемников-распределителей органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7417, опубликован 19 мая 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 144-145 (26963-26964)):
в Правилах внутреннего распорядка приемников-распределителей органов внутренних дел, утвержденных указанным приказом:
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Порядок медицинского освидетельствования, а также нормы медико-санитарного обслуживания лиц, помещенных в специальный приемник, осуществляется в соответствии с Правилами оказания медицинской помощи гражданам, свобода которых ограничена, а также отбывающим наказание по приговору суда в местах лишения свободы, помещенным в специальные учреждения, утвержденных приказом министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 октября 2020 года № 745 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21534)".
3. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 января 2012 года № 11 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка специальных приемников органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7415, опубликован 19 мая 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 144-145 (26963-26964)):
в Правилах внутреннего распорядка специальных приемников органов внутренних дел, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"1) специальный приемник – специальное учреждение органов внутренних дел, предназначенное для приема и содержания лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке;";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Дежурным по специальному приемнику при приеме лица, подвергнутому административному аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащего выдворению в принудительном порядке, проверяется наличие:
1) постановления судьи об аресте, подписанного им лично и скрепленного печатью суда (для лиц подвергнутых административному аресту) ;
2) постановления органа внутренних дел, о превентивном ограничении свободы передвижения, санкционированного судом (для иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке);
3) протокола личного досмотра с изъятыми вещами, запрещенными к хранению в специальном приемнике;

4) әкімшілік қамауға алынған адамның, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктің және азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын құжаттың бар болуы тексеріледі.
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Әкімшілік қамауға алынған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің біріктірілген деректер банкінің есептері және "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі бойынша Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің "Ақпараттық сервис" ақпараттық жүйесі арқылы тексеріледі.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Толтыру лимиті 100 адамнан асатын арнайы қабылдау орындарында тіркеу журналының орнына осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік қамауға алынған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға арналған карточкалардан есептік әліпбилік картотека құрылады.
Бұл жағдайларда есепке алу карточкаларынан басқа, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік қамауды өтеу үшін жаңадан келген адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға есепке алудың тәуліктік ведомосі жүргізіледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Арнаулы қабылдау орнына орналастырылған әрбір адамға судьяның қамауға алу туралы қаулысы, жүріп-тұру еркіндігін превентивті шектеу туралы ішкі істер органының сот санкциялаған қаулысы, жеке тексеріп қарау хаттамасы және басқа да материалдар қоса тіркелетін іс ашылады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Әкімшілік қамауға алынған адамның, мәжбүрлі тәртіппен шығарып жіберуге жататын шетелдіктің және азаматтығы жоқ адамның дене жарақаттары және денсаулығына зиян келтірудің айқын белгілері болған немесе анықталған кезде арнайы қабылдау орны бойынша кезекші олардың пайда болу себептерін анықтайды және арнайы қабылдау орнының бастығына жазбаша нысанда баяндайды.";
18-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Уақытша ұстау изоляторына жеткізілгендерді медициналық тексеруді және оларды камераларға орналастырар алдында санитарлық өңдеуден өткізуді Қазақстан Республикасы ІІМ-нің 2020 жылғы 28 қазандағы № 745 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21534 болып тіркелген) бекітілген Бас бостандығы шектеулі азаматтарға, сондай-ақ сот үкімі бойынша жазасын бас бостандығынан айыру орындарында өтеп жүрген, арнайы мекемелерге орналастырылған адамдарға медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес уақытша ұстау изоляторының фельдшері немесе ол болмаған кезде кезекші жүзеге асырады.";
4-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Әкімшілік қамауға алынған адамдарға, мәжбүрлі тәртіппен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға материалдық-тұрмыстық қызмет көрсету нормалары";
19-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

4) документа, удостоверяющего личность лица, подвергнутого административному аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащего выдворению в принудительном порядке.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Лица, подвергнутые административному аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, проверяются по учетам Интегрированного банка данных Министерства внутренних дел Республики Казахстан и автоматизированной информационной системе "Специальные учеты" посредством информационной системы "Информационный сервис" Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В специальных приемниках с лимитом наполнения свыше 100 человек вместо регистрационного журнала создается учетная алфавитная картотека из карточек на лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В этих случаях кроме учетных карточек ведется суточная ведомость учета вновь прибывших для отбытия административного ареста, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. На каждое лицо, помещенное в специальный приемник, заводится дело, к которому приобщаются постановление судьи об аресте, постановление органа внутренних дел о превентивном ограничении свободы передвижения, санкционированного судом, протокол личного досмотра и другие материалы.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. При наличии или обнаружении телесных повреждений и явных признаков причинения вреда здоровью у лица, подвергнутому административному аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, дежурный по специальному приемнику устанавливает причины их появления и докладывает в письменной форме начальнику специального приемника.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Порядок медицинского освидетельствования, а также нормы медико-санитарного обслуживания лиц, помещенных в специальный приемник, осуществляется в соответствии с Правилами оказания медицинской помощи гражданам, свобода которых ограничена, а также отбывающим наказание по приговору суда в местах лишения свободы, помещенным в специальные учреждения, утвержденных приказом министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 октября 2020 года № 745 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21534).";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Нормы материально-бытового обслуживания лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке";
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"19. Арнайы қабылдау орнының әкімшілігі әкімшілік қамауға алынған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға гигиена, санитария, өрт қауіпсіздігі талаптарына жауап беретін жағдайлар жасайды. Камералардағы санитариялық алаңның нормасы бір адамға кемінде 2,5 шаршы метр есебінен белгіленеді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Арнайы қабылдау орнында ұсталатын әкімшілік қамауға алынған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға серуендеу арнайы қабылдау орнының бастығы құрастырған кесте бойынша тәуліктің күндізгі уақытында беріледі.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Арнайы қабылдау орнында ұсталатын әкімшілік қамауға алынған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға жеке пайдалану үшін:";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Әкімшілік қамауға алынған әрбір адамға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға аптасына кемінде екі рет ұзақтығы кемінде 15 минутқа душқа түсу мүмкіндігі беріледі.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Әкімшілік қамауға алынған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қырынуға арналған керек-жарақтар олардың өтініші бойынша белгіленген мерзімде беріледі.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Арнаулы қабылдау орнында ұсталатын әкімшілік қамауға алынған адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды "Күдіктілерді, айыпталушыларды, сотталғандарды және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріндегі балалар үйлеріндегі балаларды тамақтандырудың және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларын және сотталғандардың киім нысандары үлгілерін, сондай-ақ Қамауға алу немесе бас бостандығынан айыру түріндегі жазаны өтеуден босатылатын адамдардың тұрғылықты жеріне немесе жұмысына жету үшін ақысыз жол жүрумен, тамақпен немесе ақшамен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 1255 қаулысымен белгіленген нормаларға бойынша тамақпен қамтамасыз етіледі.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Әкімшілік қамауға алынған адамға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адамға сәлемдемелердің, бандерольдар мен берілімдердің салмағы Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 65 бұйрығымен бекітілген Пошта байланысының көрсетілетін қызметтерін ұсыну қағидаларында (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 27 қазанда № 14370 болып тіркелді) көзделген нормалардан аспауы тиіс.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"19. Администрация специального приемника создает лицам, подвергнутым административному аресту, иностранцам и лицам без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, условия, отвечающие требованиям гигиены, санитарии, пожарной безопасности. Норма санитарной площади в камерах устанавливается из расчета не менее 2,5 квадратных метра на человека.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Прогулка предоставляется лицам, подвергнутым административному аресту, иностранцам и лицам без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, в дневное время суток по графику, составленному начальником специального приемника.";
абзац первый пункта 21 изложить в следующей редакции:
"21. Лица, подвергнутые административному аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, содержащиеся в специальных приемниках, обеспечиваются для индивидуального пользования:";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Не реже двух раз в неделю каждому лицу, подвергнутому административному аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, предоставляется возможность принять душ, продолжительностью не более 15-ти минут.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Бритвенные принадлежности выдаются лицам, подвергнутым административному аресту, иностранцам и лицам без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, по их просьбе. После чего под присмотром дежурного возвращаются обратно в камеру хранения.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Лица, подвергнутые административному аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, содержащиеся в специальных приемниках, обеспечиваются питанием по нормам, определенным постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 1255 "Об утверждении натуральных норм питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых, осужденных и детей, находящихся в домах ребенка учреждений уголовно-исполнительной системы и образцов формы одежды осужденных, а также Правил обеспечения бесплатным проездом, продуктами питания или деньгами на путь следования лиц, освобождаемых от отбывания наказания в виде ареста или лишения свободы, к месту жительства или работы".";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Лицу, подвергнутому административному аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащему выдворению в принудительном порядке, допускается получать посылки, бандероли и передачи, вес которых не должен превышать норм, предусмотренных Правилами предоставления услуг почтовой связи, утвержденных приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 65 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14370).";
пункт 35 изложить в следующей редакции:

"35. Берілімді қабылдаған соң арнайы қабылдау орнының қызметкері қабылдағаны туралы қолхатпен бірге өтініштің бірінші данасын келушіге қайтарады, екінші данасы арнайы қабылдау орнында ұсталатын, әкімшілік қамауға алынған адам, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адам берілімді алғаны туралы қолхатқа қол қойғаннан кейін оның ісіне тігіледі.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Сәлемдемелер мен бандерольдердің ішіндегісін ашуды және салыстырып тексеруді құрамында арнайы қабылдау орнының кемінде екі қызметкері бар комиссия жүзеге асырады, бұл туралы осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәлемдемелер мен бандерольдерді ашу актісі жасалады.
Актіге комиссия мүшелері қол қояды, онымен әкімшілік қамауға алынған адам, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адам қол қоя отырып танысады және жеке ісіне тігіледі.";
37-тармақтың 1-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мына жағдайларда сәлемдемелер, бандерольдер және сәлемдемелер қабылданбайды және кері қайтарылады:
1) әкімшілік қамауға алынған адам, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адам арнайы қабылдау орнынан босатылғанда;";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Сәлемдемелер, бандерольдар немесе берілімдер әкімшілік қамауға алынған адамға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адамға оны қабылдағаннан кейін бір тәуліктен кешіктірмей беріледі.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Арнайы қабылдау орнының әкімшілігі дәрі-дәрмектермен қамтамасыз ету мүмкіндігі болмаған жағдайда, медицина қызметкерінің қорытындысы бойынша әкімшілік қамауға алынған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға үшін дәрі-дәрмектерді қабылдайды.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Әкімшілік қамауға алынған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар хаттар алады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Әкімшілік қамауға алынған адамның, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адамның атына келіп түскен хаттарды арнайы қабылдау орнының әкімшілігі хат келіп түскен күннен бастап екі күннен кешіктірмей береді.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Жақын туысының қайтыс болғаны немесе ауыр сырқаттанғаны туралы мәліметтер әкімшілік қамауға алынған адамға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адамға оларды алған соң бір тәулік ішінде хабарланады.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"35. Приняв передачу, сотрудник специального приемника возвращает посетителю первый экземпляр заявления с распиской в приеме, а второй экземпляр приобщается к делу лица, подвергнутому административному аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащего выдворению в принудительном порядке, содержащегося в специальном приемнике, после его расписки в получении передачи.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Вскрытие и сверка содержимого посылок и бандеролей осуществляется комиссией в составе не менее двух сотрудников специального приемника, о чем составляется акт вскрытия посылок и бандеролей по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Акт подписывается членами комиссии, с которым ознакамливается под роспись лицо, подвергнутое административному аресту, иностранец и лицо без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, и приобщается к личному делу.";
подпункт 1) пункта 37 изложить в следующей редакции:
"1) освобождения лица, подвергнутого административному аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащего выдворению в принудительном порядке, из специального приемника;";
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Посылки, бандероли или передачи вручается лицу, подвергнутому административному аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, не позднее суток после ее приема.";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Администрация специального приемника по заключению медицинского работника, принимает для лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, медикаменты в тех случаях, когда отсутствует возможность в их обеспечении.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Лица, подвергнутые административному аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, получают письма.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Вручение писем, поступающих на имя лица, подвергнутому административному аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, производится администрацией специального приемника не позднее чем в двухдневный срок со дня поступления письма.";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Сведения о смерти или тяжелом заболевании близкого родственника сообщаются лицу, подвергнутого административному аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, в течение суток после их получения.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:

"44. Әкімшілік қамауға алынған адам, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адам арнайы қабылдау орнынан босатылғаннан кейін оның атына келіп түскен хаттар оларды алғаннан кейін үш күннен кешіктірмей оның тұрғылықты жеріне жіберіледі.";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Әкімшілік қамауға алынған адамдардың, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға тыйым салынған заттары, заттары, тамақ өнімдері, ақшасы, бағалы қағаздары осы Қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша заттарды, құжаттарды, заттар мен өзге де материалдық құндылықтарды беру актісі бойынша арнайы қабылдау орнының сақтау камерасына тапсырылады, оның көшірмесі жеке іске тігіледі.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Әкімшілік тұтқындалуға ұшыраған адам, мәжбүрлі тәртіпте шығарып жіберуге жататын шетелдік және азаматтығы жоқ адам қайтыс болған жағдайда оған тиесілі ақша, бағалы заттар, нәрселер, заттар және сақталудағы азық-түліктер "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы № 518-IV кодексінің 1-бабы 13-тармағына сәйкес қайтыс болған адамның туыстарына беріледі (Қазақстан Республикасының азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға қатысты. Шетелдік қайтыс болған жағдайда оған тиесілі ақша, бағалы заттар, нәрселер, заттар және сақталудағы азық-түліктер қайтыс болғанның жақын туыстарына да, елшіліктің, консулдықтың өкілдеріне немесе Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі арқылы шет мемлекеттің өкілдігіне де беріледі.";
Мынайдай мазмұндағы 49-1-тармақпен толықтырылсын:
"49-1. Мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберілуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар шығарып жіберу туралы сот үкімін, шешімін, қаулысын орындау үшін не жүріп-тұру бостандығын алдын ала шектеу мерзімі өткеннен кейін арнаулы қабылдау орнынан босатылады.";
52-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52-1. Әкімшілік қамауға алынған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" 2018 жылғы 5 шілдедегі Заңға сәйкес адвокаттың қызметтерін пайдалана алады.";
52-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52-2. Өкілдігін жіберген мемлекеттің әкімшілік қамауға алынған азаматына, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар шет мемлекеттердің дипломатиялық өкілдіктерінің немесе консулдық мекемелерінің ресми өкілдерінің олардың өкілеттігін растайтын құжаттарды көрсетуі бойынша баруына жол беріледі.
Әңгімелесу кезінде жеке қауіпсіздікті қамтамасыз ету арнайы мекеменің әкімшілігіне жүктеледі.";

"44. Письма, поступившие на имя лица, подвергнутому административному аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке после его освобождения из специального приемника, не позднее трех рабочих дней отправляются по месту его проживания.";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Запрещенные предметы, вещи, продукты питания, деньги, ценные бумаги лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, сдаются в камеру хранения специального приемника по акту передачи вещей, документов, предметов и иных материальных ценностей по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам, копия которого приобщается к личному делу.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. В случае смерти лица, подвергнутого административному аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке, принадлежащие ему деньги, ценности, предметы, вещества и продукты питания, находившиеся на хранении, выдаются близким родственникам умершего согласно пункту 13 статьи 1 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье" (касательно граждан Республики Казахстан и лиц без гражданства). В случае смерти иностранца, принадлежащие ему деньги, ценности, предметы, вещества и продукты питания, находившиеся на хранении, могут быть выданы как близким родственникам умершего, так и представителями посольства, консульства или иного представительства иностранного государства через Министерство иностранных дел Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 49-1 следующего содержания:
"49-1. Иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, освобождаются из специального приемника для исполнения приговора, решения, постановления суда о выдворении либо по истечении срока превентивного ограничения свободы передвижения.";
пункт 52-1 изложить в следующей редакции:
"52-1. Лица, подвергнутые административному аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, могут пользоваться услугами адвоката в соответствии с Законом от 5 июля 2018 года "Об адвокатской деятельности и юридической помощи".";
пункт 52-2 изложить в следующей редакции:
"52-2. Допускается посещение официальными представителями дипломатических представительств или консульских учреждений иностранных государств административно-арестованного гражданина представляемого государства, иностранца и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, по предъявлению документов, подтверждающих их полномочия.
Обеспечение личной безопасности при беседе возлагается на администрацию специального учреждения.";

1, 2, 3 және 4 - қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4 - қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7, 8, 9 және 10 - қосымша осы бұйрыққа 5, 6, 7 және 8 - қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Ішкі істер органдарындағы уақытша ұстау изоляторларының ішкі тәртіптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 5 ақпандағы № 95 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16389 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 23 ақпанда электронды түрде жарияланған):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдарының уақытша ұстау изоляторларының ішкі тәртібі қағидаларында:
13-тармағын келесі редакцияда жазылсын:
"13. Уақытша ұстау изоляторына жеткізілгендерді медициналық тексеруді және оларды камераларға орналастырар алдында санитарлық өңдеуден өткізуді Қазақстан Республикасы ІІМ-нің 2020 жылғы 28 қазандағы № 745 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21534 болып тіркелген) бекітілген Бас бостандығы шектеулі азаматтарға, сондай-ақ сот үкімі бойынша жазасын бас бостандығынан айыру орындарында өтеп жүрген, арнайы мекемелерге орналастырылған адамдарға медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес уақытша ұстау изоляторының фельдшері немесе ол болмаған кезде кезекші жүзеге асырады.".
Ішкі істер министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне
1-қосымша
Ішкі істер органдары арнайы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіп қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Бастық _______________
_________________________
_________________________
20___ жылғы "____"__________
ІШКІ КҮН ТӘРТІБІ (үлгі)
1. Әкімшілік қамауға алынған адамдар, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар Ішкі тәртіп қағидаларын сақтайды және арнайы қабылдау орны қызметкерлерінің талаптарын орындайды.
2. Арнайы қабылдау орнында ұсталатын адамдар үшін мынадай күн тәртібі белгіленеді:
Тұру
сағ.7.00.
Жуыну
сағ.7.00 мин. - сағ.7.30 мин.
Камераларды жинау
сағ.7.30 мин. - сағ.8.30 мин.
Таңғы ас
сағ.8.30 мин. - сағ.9.30 мин.
Арнайы қабылдау орны қызметкерлерінің камераларды аралауы
сағ.9.30 мин. - сағ.10.30 мин.
Түскі ас
сағ.14.00 мин. - сағ.15.00 мин.
Кешкі ас
сағ.19.00 мин. - сағ.20.00 мин.
Камераларды жинау
сағ.20.00 мин. - сағ.21.00 мин.
Жуыну
сағ.21.00 мин. - сағ.22.00 мин.
Ұйқыға кету
сағ.22.30 мин.
Арнайы қабылдау орнының бастығы ________________________________
(қолы)
20___жылғы "___"____________
Ішкі істер министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ішкі істер органдары арнайы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіп қағидаларына
2-қосымша
нысан
Арнайы қабылдау орнына жеткізілген адамдарды тіркеу ЖУРНАЛЫ
Басталды: "___"_____20__жыл.
Аяқталды: "___"_____20__жыл.
Әкімшілік қамауға алынған адамның, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдік пен азаматтығы жоқ адамның Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
Туған күні, айы, жылы
Тұрғылықты жері
Жұмыс, оқу орны, лауазымы
Қашан және қандай ІІО ұстады
Қашан және қандай мерзімге қамауға алынды, бостандығынан алдын ала шектелді
Жіберу туралы күні мен уақыты
Босатылған күні мен уақыты
ескертпе
1
Ішкі істер министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Ішкі істер органдары
арнайы қабылдау орындарының
ішкі тәртіп қағидаларына
3-қосымша
нысан
Арнайы қабылдау орнында әкімшілік қамауға алынған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға арналған КАРТОЧКА

приложения 1, 2, 3 и 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу;
приложения 7, 8, 9 и 10 изложить в новой редакции согласно приложениям 5, 6, 7 и 8 к настоящему приказу.
4. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 февраля 2018 года № 95 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка изоляторов временного содержания органов внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16389, опубликован 23 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде):
в Правилах внутреннего распорядка изоляторов временного содержания органов внутренних дел, утвержденных указанным приказом:
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Порядок медицинского освидетельствования, а также нормы медико-санитарного обслуживания лиц, помещенных в специальный приемник, осуществляется в соответствии с Правилами оказания медицинской помощи гражданам, свобода которых ограничена, а также отбывающим наказание по приговору суда в местах лишения свободы, помещенным в специальные учреждения, утвержденных приказом министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 октября 2020 года № 745 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21534).".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства внутренних дел,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 1
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
Форма
Начальник _______________
_________________________
_________________________
"____"_____________20___г.
ВНУТРЕННИЙ РАСПОРЯДОК ДНЯ (типовые)
1. Лица, подвергнутые административному аресту, иностранцы и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке, соблюдают Правила внутреннего распорядка и выполняют указания работников специального приемника.
2. Для лиц, содержащихся в специальном приемнике, устанавливается следующий распорядок дня:
Подъем
7.00 час.
Туалет
7 час. 00 мин. - 7 час. 30 мин.
Уборка камер
7 час. 30 мин. - 8 час. 30 мин.
Завтрак
8 час. 30 мин. - 9 час. 30 мин.
Обход камер работниками специального приемника
9 час. 30 мин. - 10 час. 30 мин.
Обед
14 час. 00 мин. - 15 час. 00 мин.
Ужин
19 час. 00 мин. - 20 час. 00 мин.
Уборка камер
20 час. 00 мин. - 21 час. 00 мин.
Туалет
21 час. 00 мин. - 22 час. 00 мин.
Отход ко сну
22 час. 30 мин.
Начальник специального приемника ___________________________ (подпись)
"___"____________20___г.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства внутренних дел,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 2
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
форма
ЖУРНАЛ
регистрации лиц, доставленных в специальный приемник
Начато: "___"______20__года.
Окончено:
"___"______20__года.
Ф.И.О. (при его наличии) лица, подвергнутого адм.аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащие выдворению в принудительном порядке
Число, месяц, год рождения
Место жительства
Место работы, учебы, должность
Когда и каким ОВД задержан
Когда и на какой срок наложен арест, превентивное ограничение свободы
Дата и время помещения
Дата и время освобождения
примечание
1
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства внутренних дел,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 3
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
форма
КАРТОЧКА на лиц, подвергнутых административному аресту, иностранцев и лиц
без гражданства, подлежащих выдворению в принудительном порядке в специальном приемнике

1. Тегі ___________________________________________________
2. Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда)_____________________
3. Туған жылы____________________________________________
4. Тұрғылықты жері _______________________________________
5. Жұмыс (оқу) орны, лауазымы __________________________
6. ІІО қызметкерлері қашан ұстады __________________________
7. Қашан және қандай мерзімге қамауға алынды,
бас бостандығы алдын ала шектелді _________________________
8. Жіберу туралы күні, уақыты ______________________________
9. Босатылған күні, уақыты _________________________________
20____жылғы "___"_______Арнайы қабылдау орнының кезекшісі____________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), атағы, қолы)
Ішкі істер министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Ішкі істер органдары арнайы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіп қағидаларына
4-қосымша
нысан
Арнайы қабылдау орнында әкімшілік қамауды өтеу үшін жаңадан келген адамдарды, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды есепке алудың тәуліктік ведомосі
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
Күні, айы, туған жылы
Қандай орган және қашан ұстады
Қашан және қандай мерзімге қамауға алынды
Жіберу туралы
күні мен уақыты
Босатылған күні мен уақыты
Орналастырылған камераның №
ескертпе
1
Ішкі істер министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Ішкі істер органдары арнайы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіп қағидаларына
7-қосымша
Арнайы қабылдау орнына орналастырылған адамдардың өзімен бірге алып жүре алатын және сақтай алатын заттар мен азық-түлік өнімдерінің тізбесі
1) жылумен өңдеуді қажет ететін, сақтау мерзімі өтіп кеткен, тез бүлінетін азық-түлікті қоспағанда, азық-түлік өнімдері. Азық-түлік өнімдерінің тізбесі санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің ұйғарымы бойынша шектеледі;
2) темекі бұйымдары, сіріңке;
3) бел буатын белдіксіз, иық бау мен галстуксыз бір жиынтық киім, сондай-ақ бас киім, маусымға сәйкес аяқ-киім (супинаторларсыз, металл өкшесіз);
4) бір жиынтық спорт костюмін немесе үйде киетін халат (әйелдер үшін), ішкі киімді, шұлық, қолғап (биялай), қол орамалдар, бөлмеде киетін немесе спорт шәркесі;
5) дәретхана бұйымдары (иіс, кір сабын, сұйық сабын немесе сусабын, тіс ұнтағы, тіс жууға арналған щетка, сабын мен тіс ұнтағын салу үшін пластмассадан жасалған футляр, кремдер, тарақ);
6) қалтаға салынатын айна (камерада айна болмаған жағдайда), электр немесе механикалық ұстара, қауіпсіз бір реттік ұстаралар (арнайы қабылдау орнының сақтау камерасында сақталады);

1. Фамилия _______________________________________________________________
2. Имя, отчество (при его наличии)___________________________________________
3. Год рождения___________________________________________________________
4. Местожительство_______________________________________________________
5. Место работы (учебы), должность _________________________________________
6. Когда задержан работниками ОВД _________________________________________
7. Когда, на какой срок наложен арест, превентивное ограничение свободы
_________________________________________________________________________
8. Дата, время, помещения __________________________________________________
9. Дата, время освобождения _________________________ "___"_______20____г.
Дежурный специального приемника ______________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) звание, подпись)
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министерства внутренних дел,
в которые вносятся изменения
И дополнения
Приложение 4
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
форма
Суточная ведомость учета вновь прибывших для отбытия административного ареста,
иностранцев и лиц без гражданства, подлежащих выдворению
в принудительном порядке в специальном приемнике
Ф.И.О. (при его наличии)
Число, месяц, год рождения
Каким органом и когда задержан
Когда и на какой срок наложен арест
Дата и время помещения
Дата и время освобождения
№ камеры куда помещен
примечание
1
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министерства внутренних дел,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 7
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
Перечень вещей и продуктов питания, которые лица помещенные,
в специальный приемник могут иметь при себе и хранить
1) продукты питания, кроме требующих тепловой обработки, скоропортящихся с истекшим сроком хранения. Перечень продуктов питания ограничивается по предписанию санитарно-эпидемиологической службы;
2) табачные изделия, спички;
3) одежду в одном комплекте без поясных ремней, подтяжек и галстуков, а также головной убор, обувь по сезону (без супинаторов, металлических набоек);
4) спортивный костюм в одном комплекте или домашний халат (для женщин), нательное белье, носки, чулки или колготки (для женщин), перчатки, (варежки), платки носовые, тапочки комнатные или спортивные;
5) туалетные принадлежности (туалетное, хозяйственное мыло, жидкое мыло или шампуни, зубная паста, зубная щетка, пластмассовые футляры для мыла и зубной щетки, крема, гребень, расческа);
6) бритву электрическую или механическую, бритвы безопасные разового пользования (хранятся в камере хранения специального приемника);

7) көзілдіріктер мен көзілдіріктерге арналған пластмассадан жасалған футлярлар;
8) үшкіл орамал, рейтуздар, белдіктер, бюстгальтерлер, дәке, шаш қыстырғыштар, мақта, гигиена және косметика бұйымдары, пластамассадан жасалған бигуди (әйелдер үшін);
9) балдақтар, ағаш таяқтар, протездар (дәрігердің рұқсаты бойынша);
10) зауытта дайындалған тұрмыстық электр су қайнатқыш;
11) жөке, губка, дәретхана қағазы;
12) қаламсап, оның өзегі, қара қарындаш;
13) хат жазу үшін қағаз, дәптерлер, пошта конверттері, пошта маркалары;
14) тағып алуға немесе қалтаға салуға арналған діни наным бұйымдары;
15) бір жиынтық төсек-орын жабдығы (екі жайма және жастық тыс), орамал;
16) көркем және өзге де әдебиет, сондай-ақ мерзімді басылым шығарылымдары;
17) фотосуреттер - кемінде екеу;
18) үстел ойындары (шашка, шахмат, домино, нарды);
19) дәрігердің тағайындауы бойынша дәрі-дәрмектер.
Саналмаған заттардан басқа әкімшілік қамауға алынған адамдарға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға олардың құқықтары мен заңды мүдделерін іске асыру мәселелеріне қатысты құжаттар мен жазбаларды, сондай-ақ пошталық жіберілім бланкілерін, сақтауға тапсырылған ақшалай қаражат, бағалы заттар мен құжаттардың түбіртектерін өздерімен бірге алып жүруге және сақтауға рұқсат етіледі.
Ішкі істер министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Ішкі істер органдары арнайы
қабылдау орындарының ішкі
тәртіп қағидаларына
8-қосымша
нысан
ӨТІНІШ
Азамат (ша)_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
__________________________________________________________________ тұратын
(тұрғылықты жері)
_________________________________________________________________________
(әкімшілік қамауға алынған адамға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге
жататын шетелдік мен азаматтығы жоқ адамға қатысы)
_________________________________________________________________________
(Тегі, аты-жөні) үшін берілім қабылдауыңызды сұраймын
№ р/с
Азық-түліктің атауы
Салмағы
Саны
Ескерту
килограмм
грамм
1
2
Өтініш иесінің қолы 20_ жылғы__________________________"___"_______
Берілімге рұқсат берді_____________________________________________
(арнайы қабылдау орнының бастығы)
Берілімді қабылдады ______________________________________________
(берілімді қабылдаған қызметкердің т.а.ә. (ол болған жағдайда))
Берілімді алдым___________________________________________________
(берілімді алған адамның қолы)
20___жылғы "____" ____________
Ішкі істер министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Ішкі істер органдары
арнайы қабылдау орындарының
ішкі тәртіп қағидаларына
9-қосымша
нысан
Сәлемдемелер мен бандерольдерді ашу АКТІСІ
20__жылғы "_____"______                         Толтыру орны ___________________
Комиссия құрамы: _________________________________________________________
(комиссия құрамының Т.А.Ә. (ол болған жағдайда))
Сәлемдемені (бандерольді) ашудың осы актісін толтырды
__________________________________________________________________________
(заттардың, азық-түліктің атауы, олардың сыртқы белгілері, саны (жазбаша) көрсетіледі)
Әкімшілік қамауға алынған адамға, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге жататын
шетелдік мен азаматтығы жоқ адамға қандай заттар берілді
_________________________________________________________________________
(заттардың, азық-түлік өнімдерінің атауы көрсетіледі)
________________________________________________________________________
Сақтау камерасына өткізілді_______________________________________________
Комиссия мүшелерінің қолдары: 1._______________
2._______________
Алдым __________________________________________________________________
(әкімшілік қамауға алынған адамның, мәжбүрлеу тәртібімен шығарып жіберуге
жататын шетелдік мен азаматтығы жоқ адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), қолы)
Актіні толтырған қызметкердің қолы _________________________________
(лауазымы, атағы, Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), қолы)
Ішкі істер министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Ішкі істер органдары
арнайы қабылдау орындарының
ішкі тәртіп қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Заттарды, құжаттарды, бұйымдар мен өзге де материалдық бағалы заттарды сақтау камерасына тапсыру АКТІСІ
20_жылғы "____" _________                         Қала (кент)________________
Мен, _____________________________________________________________________
(лауазымы, атағы, тегі)
__________________________________________________________________________
(ішкі істер органының атауы)
20 ___ жылғы "__"_____________ ұсталған
Аз._____________________________ тиесілі
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) ___________________ заттардың,
бұйымдардың, құжаттар мен өзге де материалдық бағалы заттардың атауы көрсетілсін
(жазбаша түрде) ___________________________________________________________
арнайы қабылдау орнының сақтау камерасына тапсырғаны туралы осы актіні толтырдық.
Осы акт екі данада толтырылды (бір данасы тексеру материалына тігіледі, екінші
данасы иесіне беріледі).
Актінің көшірмесін алдым ___________________________________________________
(әкімшілік қамауға алынған адамның, мәжбүрлеу тәртібімен
шығарып жіберуге жататын шетелдік мен азаматтығы жоқ
адам тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Актіні толтырған қызметкердің қолы ______________________________________
(қолы)

7) очки и футляры пластмассовые для очков;
8) косынки, рейтузы, пояса, бюстгальтеры, марлю, резинки для волос, вату, гигиенические и косметические принадлежности, бигуди пластмассовые (для женщин);
9) костыли, деревянные трости, протезы (по разрешению врача);
10) электрокипятильник бытовой заводского изготовления;
11) мочалку, губку, туалетную бумагу;
12) шариковую авторучку, стержни к ней, простой карандаш;
13) бумагу для письма, ученические тетради, почтовые конверты, открытки, почтовые марки;
14) предметы религиозного культа для нательного или карманного ношения;
15) постельное белье в одном комплекте (две простыни и наволочка), полотенце;
16) художественную и иную литературу, а также издания периодической печати;
17) фотокарточки - не более двух;
18) настольные игры (шашки, шахматы, домино, нарды);
19) лекарственные препараты по назначению врача.
Помимо перечисленного лицу, подвергнутому административному аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке, разрешается иметь при себе и хранить документы и записи, касающиеся вопросов реализации их прав и законных интересов, а также бланки почтовых отправлений, квитанции, копии актов передачи вещей, документов, предметов и иных материальных ценностей в камеру хранения.
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министерства внутренних дел,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 8
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
От гражданина (ки)_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) проживающего (ей)
_______________________________________________________________ (местожительство)
________________________________________________________________________________
(какое имеет отношение к административно-арестованному, иностранцу и лицу
без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке)
Прошу принять передачу для _____________________________ (фамилия, инициалы)
п/п
Наименование продуктов
Вес
Количество
примечание
килограмм
грамм
1
2
Подпись заявителя _______________ "___"_______20_ года
Передачу разрешил ____________________________________________________
(начальник специального приемника)
Передачу принял ______________________________________________________
(ф.и.о. (при его наличии) сотрудника, принявшего передачу)
Передачу получил(а)___________________________________________________
(подпись лица, получившего передачу)
"____" ____________20___года
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
Министерства внутренних дел,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 9
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
форма
АКТ вскрытия посылок и бандеролей
"_____"______20__г. Место составления________________
Комиссия в составе:
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) членов комиссии) составила настоящий акт вскрытия
посылки (бандероль) _______________________________________________________
(указывается наименование вещей, продуктов
_________________________________________________________________________
их внешние признаки, количество (прописью))
_________________________________________________________________________
Что из содержимого передано лицу, подвергнутому административному аресту,
иностранцу и лицу без гражданства, подлежащим выдворению в принудительном порядке _________________________________________________________________
(указывается наименование вещей, продуктов питания)
_________________________________________________________________________
Сдано в камеру хранения ___________________________________________________
Подписи членов комиссии:
1._______________
2._______________
Получил (а) ______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, подвергнутого
административному аресту, иностранцу и лицу без гражданства, подлежащим
выдворению в принудительном порядке)
Подпись сотрудника, составившего акт
_________________________________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
Министерства внутренних дел,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 10
к Правилам внутреннего
распорядка специальных
приемников органов
внутренних дел
Форма
АКТ передачи вещей, документов, предметов и иных материальных ценностей в камеру хранения
"____" _________ 20_г. Город (поселок)_________________
Я,
_____________________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия)
Составили настоящий акт о передаче в камеру хранения специального приемника
_____________________________________________________________________________
(указать название вещей, предметов, документов и иных материальных ценностей,
_____________________________________________________________________________
в т.ч. денежных средств их количество (прописью)
Принадлежащие гр. ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) Задержанного "____"_____________20___г.
_____________________________________________ (наименование органа внутренних дел)
Настоящий акт составлен в двух экземплярах (один экземпляр подшивается в дело,
второй экземпляр выдается владельцу) Копию акта получил (а)
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица,
______________________________________________________________________________
подвергнутого административному аресту, иностранца и лица без гражданства, подлежащих
выдворению в принудительном порядке)
Подпись сотрудника, составившего акт
________________________________________________ (подпись)