"Медициналық-әлеуметтік мекемелердің (ұйымдардың) жасына байланысты, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері мен мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 ақпандағы № 139 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 28 шілдедегі № 269 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 шілдеде № 23784 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 25 мамырдағы № 174 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 25.05.2023 № 174 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Медициналық-әлеуметтік мекемелердің (ұйымдардың) жасына байланысты, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері мен мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 ақпандағы № 139 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13533 болып тіркелген, 2016 жылғы 7 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Медициналық-әлеуметтік мекемелердің (ұйымдардың) жасына байланысты, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері мен мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды пайдалану қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. МӘМ-де зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларды пайдалануға арналған комиссия құрылады.
Комиссия тақ саннан тұрады, бірақ 7 адамнан кем емес. Комиссияның құрамына МӘМ-нің басшысы немесе оның орынбасары, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органның (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) (бұдан әрі – уәкілетті орган) және аталған өңірдегі арнаулы әлеуметтік қызметтер саласындағы үкіметтік емес ұйымдардың өкілдері (келісім бойынша), медициналық бөлімшенің меңгерушісі, бухгалтер, диеталық тамақтану жөніндегі мейірбике, МӘМ-нің әлеуметтік жұмыс жөніндегі маманы кіреді.
Комиссияның төрағасы комиссия мүшелерінің қатарынан сайланады.
Комиссия отырысы оның үштен екі құрамы болған кезде заңды болып саналады.
МӘМ-нің дауыс беруге қатыспайтын қызметкері комиссияның хатшысы болып тағайындалады.
Комиссия отырысы айына 1 реттен кем емес өтеді және мыналарды:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 24 февраля 2016 года № 139 "Об утверждении Правил использования медико-социальными учреждениями (организациями) пенсионных выплат по возрасту, за выслугу лет и государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2021 года № 269. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2021 года № 23784. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 мая 2023 года № 174.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 25.05.2023 № 174 (вводится в действие с 01.07.2023).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 24 февраля 2016 года № 139 "Об утверждении Правил использования медико-социальными учреждениями (организациями) пенсионных выплат по возрасту, за выслугу лет и государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13533, опубликован 7 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах использования медико-социальными учреждениями (организациями) пенсионных выплат по возрасту, за выслугу лет и государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для использования пенсионных выплат и пособий в МСУ создается комиссия.
Комиссия состоит из нечетного числа, но не менее 7 человек. В состав комиссии входит руководитель МСУ или его заместитель, представители местного исполнительного органа (городов республиканского значения, столицы) по вопросам занятости и социальных программ (далее – уполномоченный орган) и неправительственной организаций в сфере специальных социальных услуг в данном регионе (по согласованию), заведующий медицинским отделением, бухгалтер, медицинская сестра по диетическому питанию, специалист по социальной работе МСУ.
Председатель комиссии избирается из числа членов комиссии.
Заседание комиссии считается правомочным при наличии не менее двух третей ее состава.
Секретарем комиссии назначается сотрудник МСУ, который не принимает участие в голосовании.
Комиссия заседает не менее 1 раза в месяц, и определяет потребность:

адамдардың және қамқорлықтағылардың – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 16 қазандағы № 672 қаулысымен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің тізбесіне кірмейтін санитариялық гигиена заттарына, дәрілік заттар мен медициналық қызметтерге (бұдан әрі – санитариялық гигиена заттары, дәрілік заттар мен медициналық қызметтер), киім, ішкиім, аяқ киім және төсек жабдықтары, техникалық қосалқы құралдар мен қатты инвентарьға (бұдан әрі – киім, аяқ киім және төсек жабдықтары, техникалық қосалқы құралдар мен қатты инвентарь);
қамқорлықтағылардың – қосымша тамаққа, күнделікті қажетті заттарға (бұдан әрі – жеке қажеттіліктер) қажеттілігін айқындайды.
Комиссияның шешімі, егер оны кемінде құрамының үштен екісі қолдаса қабылданды деп есептеледі.
Комиссия отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша бір жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға мен хатшы қол қояды.
Төтенше жағдай және (немесе) шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай енгізілген жағдайда комиссия мүшелері комиссия отырысына онлайн режимде қатыса алады. Бұл жағдайда, олардың зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларды пайдалануға қатысты ұстанымдары (жеке қажеттіліктер, киім, аяқкиім және төсек жабдықтары, техникалық қосалқы құралдар, қатты инвентарь сатып алу) комиссия отырысы өткізілген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде МӘМ-ге мемлекеттік органдардың құжат айналымы жүйесінің бірыңғай жүйесі арқылы немесе жұмыс электрондық поштасына жазбаша түрде жіберіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Адамдардың және қарқорлықтағылардың ҚБШ-ға түскен зейнетақы төлемдері мен жәрдемақылары осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген киім, аяқ киім және төсек жабдықтары, техникалық қосалқы құралдар, қатты инвентарьды және санитариялық гигиена заттарды, дәрілік заттар мен медициналық қызметтер сатып алуға пайдаланылады.
Осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген киім, аяқ киім және төсек жабдықтарын, техникалық қосалқы құралдары мен қатты инвентарьды және санитариялық гигиена заттарын, дәрілік заттар мен медициналық қызметтерді сатып алу "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
Осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген киім, аяқ киім және төсек жабдықтары, техникалық қосалқы құралдар, қатты инвентарьды сатып алуды жүзеге асыру үшін жауапты маман комиссия шешімінің көшірмесін және құжаттың көшірмесін (шот-фактуралар немесе тауарды жеткізу туралы жүкқұжат (акт) қоса береді (тіркейді).
МӘМ-нің жеке банктік шотындағы немесе ҚБШ зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларды пайдалану туралы комиссияның шешімі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рәсімделеді.
Адамдардың, қамқорлықтағылардың зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларын пайдалану тиісті журналда белгіленеді.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

лиц и опекаемых – в предметах санитарной гигиены, в лекарственных средствах и медицинских услугах, не входящих в перечень гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – предметы санитарной гигиены, лекарственных средств и медицинских услуг), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 672, предметах одежды, обуви и постельного белья, технических вспомогательных средств и твердого инвентаря (далее – одежда, обувь и постельное белье, технические вспомогательные средства и твердый инвентарь);
опекаемых – в дополнительном питании, в предметах первой необходимости (далее – личные нужды).
Решение комиссии считается принятым, если его поддержало не менее двух третей ее состава.
По результатам проведения заседаний комиссии в течение одного рабочего дня составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем комиссии.
В случае введения чрезвычайного положения и (или) ограничительных мероприятий, в том числе карантина, чрезвычайных ситуации социального, природного и техногенного характера, члены комиссии принимают участие в заседании комиссии в онлайн режиме. В этом случае, их позиции касательно использования пенсионных выплат и пособий (на личные нужды опекаемых и приобретение одежды, обуви и постельного белья, технических вспомогательных средств и твердого инвентаря) направляются в МСУ в течение одного рабочего дня со дня проведения заседания комиссии, посредством единой системы электронного документооборота государственных органов или в письменной форме на электронную почту секретаря комиссии.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Пенсионные выплаты и пособия лиц и опекаемых, поступившие на КСН, используются на приобретение одежды, обуви и постельного белья, технических вспомогательных средств и твердого инвентаря, указанных в приложении 2 настоящих Правил и предметов санитарной гигиены, лекарственных средств и медицинских услуг.
Приобретение одежды, обуви и постельного белья, технических вспомогательных средств и твердого инвентаря, указанных в приложении 2 настоящих Правил и предметов санитарной гигиены, лекарственных средств, медицинских услуг осуществляется согласно Закону Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках".
Для осуществления оплаты по приобретению одежды, обуви и постельного белья, технических вспомогательных средств и твердого инвентаря, указанных в приложении 2 настоящих Правил ответственный специалист прилагает (прикрепляет) копию решения комиссии и копии документа (счета-фактуры или накладная (акт) о поставке товаров).
Решение комиссии об использовании пенсионных выплат и пособий, находящихся на отдельном банковском счете или КСН МСУ оформляется по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Использование пенсионных выплат и пособий лиц, опекаемых отражается в соответствующем журнале.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген киім, аяқ киім және төсек жабдықтары, техникалық қосалқы құралдар, қатты инвентарьды сатып алуға және (немесе) ҚБШ-дағы қаражат есебінен қамтамасыз етуге келмейтін олардың құнына қаражат жетпеген кезде жергілікті атқарушы органдар оларды сатып алуға қосымша шығысты қарастырады.";
1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қызметтер саясатын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Е.М. Әукеновке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Шапкенов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 28 шілдедегі
№ 269 бұйрығына
1-қосымша
Медициналық-әлеуметтік
мекемелердің (ұйымдардың)
жасына байланысты, еңбек
сіңірген жылдары үшін
зейнетақы төлемдері мен
мүгедектігі бойынша,
асыраушысынан айрылу
жағдайы бойынша берілетін
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды пайдалану
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Комиссияның зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларды қамқорлықтағылардың жеке қажеттіліктеріне пайдалануы туралы ШЕШІМІ
20__ жылғы___________ № ___________
Қамқорлықтағылардың қажеттіліктерін ескере отырып, комиссия былай деп ШЕШТІ:
Зейнетақы төлемдері мен жәрдемақылар мыналарға жұмсалсын:
Қамқорлықтағылардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қамқорлықтағылардың қажеттілігі
Өлшем бірлігі
Пайдалану мақсаттары
Қолдау тапты/қолдау таппады
Комиссия мүшелерінің айрықша ой-пікірлері
____________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің басшысы/басшы орынбасары
______ ______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Уәкілетті органның өкілі* ______ __________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Үкіметтік емес ұйымның өкілі* ____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің медицина бөлімшесінің меңгерушісі*
________ ______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің диеталық тамақтану жөніндегі мейіргері*
________ ______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің әлеуметтік жұмыс жөніндегі маманы*
________ ______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің бухгалтері*
________ ______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
* Төтенше жағдай және (немесе) шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай енгізілген жағдайда комиссия мүшелері комиссия отырысына онлайн режимде қатыса алады. Бұл жағдайда, олардың зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларды пайдалануға қатысты ұстанымдары (жеке қажеттіліктер, киім, аяқкиім және төсек жабдықтары, техникалық қосалқы құралдар, қатты инвентарь сатып алу) комиссия отырысы өткізілген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде МӘМ-ге мемлекеттік органдардың құжат айналымы жүйесінің бірыңғай жүйесі арқылы немесе жұмыс электрондық поштасына жазбаша түрде жіберіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 28 шілдедегі
№ 269 бұйрығына
2-қосымша
Медициналық-әлеуметтік
мекемелердің (ұйымдардың)
жасына байланысты, еңбек
сіңірген жылдары үшін
зейнетақы төлемдері мен
мүгедектігі бойынша,
асыраушысынан айрылу
жағдайы бойынша берілетін
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды пайдалану
қағидаларына
2-қосымша
Киім, ішкиім, аяқ киім және төсек жабдықтарының тізбесі

"9. При недостаточности средств на приобретение одежды, обуви, постельного белья, предметов для комнат, санитарно-гигиенических предметов, технических вспомогательных средств и твердого инвентаря указанных в приложении 2 настоящих Правил и (или) их стоимости, которые не могут быть обеспечены за счет средств, имеющихся на КСН, местные исполнительные органы предусматривают дополнительные расходы на их приобретение.";
приложения 1, 2, 3, 4 и 5 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития политики социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Аукенова Е. М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Шапкенов
СОГЛАСОВАН
Министерство финансов
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 июля 2021 года № 269
Приложение 1 к Правилам
использования медико-
социальными учреждениями
(организациями) пенсионных
выплат по возрасту, за выслугу
лет и государственных
социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери кормильца
Форма
РЕШЕНИЕ
комиссии об использовании пенсионных выплат и пособий, на личные нужды опекаемых
№ ____ от ______________ 20__ года
Учитывая потребности опекаемых, комиссия РЕШИЛА:
Произвести следующее расходование пенсионных выплат и пособий.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекаемых
Потребность опекаемых
Единица измерения
Цели расходования
Поддержано/не поддержано
Особое мнение членов комиссий:
_______________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ ______________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________ ______________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель/заместитель руководителя медико-социального учреждения
_________ _______________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Представитель уполномоченного органа*
______________________________________________________ __________
(подпись)                   (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Представитель неправительственной организации*
_________ _______________________________________________________
(подпись)                   (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заведующий медицинским отделением медико-социального учреждения*
_________ _______________________________________________________
(подпись)                   (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Медицинская сестра по диетическому питанию медико-социального учреждения*
_________ _______________________________________________________
(подпись)                   (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист по социальной работе медико-социального учреждения*
_________ _______________________________________________________
(подпись)                   (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Бухгалтер медико-социального учреждения
_________ _______________________________________________________
(подпись)             (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
* В случае введения чрезвычайного положения и (или) ограничительных мероприятий, в том числе карантина, чрезвычайных ситуации социального, природного и техногенного характера, члены комиссии принимают участие в заседании комиссии в онлайн режиме. В этом случае, их позиции касательно использования пенсионных выплат и пособий (на личные нужды опекаемых и приобретение одежды, обуви и постельного белья, технических вспомогательных средств и твердого инвентаря) направляются в МСУ в течение одного рабочего дня со дня проведения заседания комиссии, посредством единой системы электронного документооборота государственных органов или в письменной форме на электронную почту секретаря комиссии.
Приложение 2 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 июля 2021 года № 269
Приложение 2 к Правилам
использования медико-
социальными учреждениями
(организациями) пенсионных
выплат по возрасту, за выслугу
лет и государственных
социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери кормильца
Перечень одежды, обуви и постельного белья

1. Киім:
1) пальто, күрте;
2) плащ, ветровка;
3) жүн маталардан тігілген костюм;
4) мақта маталардан тігілген костюм;
5) спорттық костюм;
6) шалбар, джинсы, шорты;
7) көйлек, сарафан, халат;
8) жүн маталардан тігілген юбка, мақта маталардан тігілген юбка;
9) мақта маталардан тігілген блузка;
10) свитер, жакет, жемпір, кофта, трикотаж жаймадан тігілген жилет;
11) трико;
12) футболка;
13) мақта маталардан тігілген кеудеге киетін жейде.
2. Ішкиім:
1) трусы, панталон;
2) түнде киетін жейде, пижама;
3) майка;
4) мақта маталардан және эластикалық трикотаж жаймадан тігілген туалет бұйымдары (бюстгальтер);
5) кальсондар;
6) гамаштар.
3. Орамал-шарф бұйымдары мен бас киімдер:
1) шарф;
2) шапка, берет;
3) панама, фуражка, кепкалар;
4) әйелдердің бас орамалы;
5) тақия;
6) қолғаптар, биялайлар;
7) жүн орамал (жартылай жүн);
8) тоқыма шапка.
4. Носки-шұлық бұйымдары:
1) колготки;
2) шұлық, носки;
3) гольфы.
5. Аяқ киім:
1) қысқы етік, киізден тігілген аяқ киім;
2) пима;
3) маусымдық етіктер;
4) қысқа етік;
5) бәтеңке, туфли;
6) қысқа бәтеңке;
7) аяқ киім немесе сандалилер;
8) спорттық аяқ киім;
9) бөлмеде киетін тәпішке;
10) сланцы.
6. Төсек жабдықтары:
1) ақ жайма;
2) көрпе тысы;
3) жастық тысы;
4) матрац (оның ішінде басылып қалмайтын матрац);
5) жастық;
6) көрпе;
7) жамылғы;
8) вафельді сүлгі;
9) түкті сүлгілер.
7. Техникалық қосалқы құралдар:
1) балдақтар, таяқтар, жетек арбалар;
2) корсет;
3) бандаждар, емдік белбеулер;
4) есту аппараттары;
5) бөлмеде жүріп-тұруға арналған кресло-арбалар;
6) серуендеуге арналған кресло-арбалар;
7) сіңіргіш жаймалар (жаялықтар).
8. Қатты инвентарь:
1) керует;
2) көп функциялы керует;
3) үстел;
4) орындық;
5) шкаф;
6) керует жанындағы үстелше.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 28 шілдедегі
№ 269 бұйрығына
3-қосымша
Медициналық-әлеуметтік
мекемелердің (ұйымдардың)
жасына байланысты, еңбек
сіңірген жылдары үшін
зейнетақы төлемдері мен
мүгедектігі бойынша,
асыраушысынан айрылу
жағдайы бойынша берілетін
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды пайдалану
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
МӘМ-нің жеке банктік шотындағы немесе ҚБШ зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларды пайдалану туралы комиссияның ШЕШІМІ
20__ жылғы___________ № ___________
Адамдардың және қамқорлықтағылардың қажеттіліктерін ескере отырып, комиссия былай деп ШЕШТІ:
Зейнетақы төлемдері мен жәрдемақылар мыналарға жұмсалсын:
Адамдардың және қамқорлықтағылардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Адамдардың және қамқорлықтағылардың қажеттілігі
Өлшем бірлігі
Пайдалану мақсаттары
Қолдау тапты/қолдау таппады
Комиссия мүшелерінің айрықша ой-пікірлері
_____________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің басшысы/басшы орынбасары
________ _____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Уәкілетті органның өкілі* ______ ____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Үкіметтік емес ұйымның өкілі* ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің медицина бөлімшесінің меңгерушісі*
_________ ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің диеталық тамақтану жөніндегі мейіргері*
_________ ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің әлеуметтік жұмыс жөніндегі маманы*
_________ ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің бухгалтері*
_________ ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
* Төтенше жағдай және (немесе) шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай енгізілген жағдайда комиссия мүшелері комиссия отырысына онлайн режимде қатыса алады. Бұл жағдайда, олардың зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларды пайдалануға қатысты ұстанымдары (жеке қажеттіліктер, киім, аяқкиім және төсек жабдықтары, техникалық қосалқы құралдар, қатты инвентарь сатып алу) комиссия отырысы өткізілген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде МӘМ-ге мемлекеттік органдардың құжат айналымы жүйесінің бірыңғай жүйесі арқылы немесе жұмыс электрондық поштасына жазбаша түрде жіберіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 28 шілдедегі
№ 269 бұйрығына
4-қосымша
Медициналық-әлеуметтік
мекемелердің (ұйымдардың)
жасына байланысты, еңбек
сіңірген жылдары үшін
зейнетақы төлемдері мен
мүгедектігі бойынша,
асыраушысынан айрылу
жағдайы бойынша берілетін
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды пайдалану
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Адамдардың алынған зейнетақы төлемдері мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды пайдалануы туралы ЕСЕП
Ұсынылады: облыстардың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, Нұр-Сұлтан, Шымкент қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармалары, Алматы қаласының әлеуметік әл-ауқат басқармаcы
Әкімшілік деректер нысаны интернет – ресурста орналыстырылған: www.enbek.gov.kz
Есепті кезең 20___ жылғы ________
Индекс: 1-АЗТМӘЖП
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: медициналық-әлеуметтік мекеме басшылары
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
теңге
Р/с №
Есепті кезеңнің басына ҚБШ-дағы ақшалай қаражаттың қалдығы
Есепті кезеңге түсімдердің сомасы
Есепті кезеңге жүргізілген шығыстардың сомасы
Есепті кезеңнің аяғына ҚБШ-дағы ақшалай қаражаттың қалдығы
1
2
3
4
5
Медициналық-әлеуметтік мекеменің басшысы
_________ ______________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің бухгалтері
_________ ______________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің атауы __________________________
Медициналық-әлеуметтік мекеменің мекенжайы _____________________
М.О. 20___ жылғы "__" ________
Ескертпе: "Адамдардың алынған зейнетақы төлемдері мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Адамдардың алынған зейнетақы төлемдері мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс 1-АЗТМӘЖП, кезеңділігі ай сайын)

1. Одежда:
1) пальто, куртка;
2) плащ, ветровка;
3) костюм из шерстяных тканей;
4) костюм из хлопчатобумажных тканей;
5) костюм спортивный;
6) брюки, джинсы, шорты;
7) платье, сарафан, халат;
8) юбка из шерстяных тканей, юбка из хлопчатобумажных тканей;
9) блузка из хлопчатобумажных тканей;
10) свитер, жакет, джемпер, кофта, жилет из трикотажного полотна;
11) трико;
12) футболка;
13) сорочка верхняя из хлопчатобумажных тканей.
2. Белье:
1) трусы, панталоны;
2) сорочка ночная, пижама;
3) майка;
4) предметы туалета из хлопчатобумажных тканей и эластичного трикотажного полотна (бюстгальтер);
5) кальсоны;
6) гамаши.
3. Изделия платочно-шарфовые и головные уборы:
1) шарф;
2) шапка, берет;
3) панама, фуражка, кепи;
4) платок головной женский;
5) тюбетейка;
6) перчатки, варежки;
7) платок шерстяной (полушерстяной);
8) шапочка вязаная.
4. Изделия носочно-чулочные:
1) колготки;
2) чулки, носки;
3) гольфы.
5. Обувь:
1) сапоги зимние, обувь из войлока;
2) валенки;
3) сапоги демисезонные;
4) полусапожки;
5) ботинки, туфли;
6) полуботинки;
7) босоножки или сандалии;
8) обувь спортивная;
9) тапочки комнатные;
10) сланцы.
6. Постельное белье:
1) простыня;
2) пододеяльник;
3) наволочка;
4) матрац (в том числе противопролежный матрац);
5) подушка;
6) одеяло;
7) покрывало;
8) полотенце вафельное;
9) полотенце махровое.
7. Предметы для комнат:
1) скатерть;
2) салфетки для стола.
8. Санитарно-гигиенические предметы:
1) клеенка, прорезиненная;
2) прокладки женские впитывающие;
3) прокладки ежедневные;
4) прокладки урологические;
5) подгузники.
9. Технические вспомагательные (компенсаторные) средства и специальные средства передвижения:
1) костыли, трости, ходунки;
2) корсет;
3) бандажи, лечебные пояса;
4) слуховые аппараты;
5) кресла-коляски комнатные;
6) кресла-коляски прогулочные;
7) впитывающие простыни (пеленки).
10. Твердый инвентарь:
1) кровать;
2) кровать многофункциональная;
3) стол;
4) стул;
5) шкаф;
6) тумбочка прикроватная.
Приложение 3 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 июля 2021 года № 269
Приложение 3 к Правилам
использования медико-
социальными учреждениями
(организациями) пенсионных
выплат по возрасту, за выслугу
лет и государственных
социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери кормильца
Форма
РЕШЕНИЕ
комиссии об использовании пенсионных выплат и пособий, находящихся на отдельном банковском счете или КСН МСУ
№ ____ от ______________ 20__ года
Учитывая потребности лиц и опекаемых, комиссия РЕШИЛА:
Произвести следующее расходование пенсионных выплат и пособий.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лиц и опекаемых
Потребность лиц и опекаемых
Единица измерения
Цели расходования
Поддержано/не поддержано
Особое мнение членов комиссий:
_____________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель/заместитель руководителя медико-социального учреждения
_____________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Представитель уполномоченного органа*
_____________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Представитель неправительственной организаций*
_____________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заведующий медицинским отделением медико-социального учреждения*
_____________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Медицинская сестра по диетическому питанию медико-социального учреждения*
_____________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист по социальной работе медико-социального учреждения*
_____________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Бухгалтер медико-социального учреждения*
_____________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
* Представители уполномоченного органа и неправительственной организации в сфере специальных социальных услуг, в случае введения чрезвычайного положения и (или) ограничительных мероприятий, в том числе карантина, принимают участие в заседании комиссии в онлайн режиме. В этом случае, их позиции касательно использования пенсионных выплат и пособий (на личные нужды опекаемых и приобретение одежды, обуви и постельного белья, технических вспомогательных средств и твердого инвентаря) направляются в МСУ в течение одного рабочего дня со дня проведения заседания комиссии, посредством единой системы электронного документооборота государственных органов или в письменной форме на электронную почту секретаря комиссии.
Приложение 4 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 июля 2021 года № 269
Приложение 4 к Правилам
использования медико-
социальными учреждениями
(организациями) пенсионных
выплат по возрасту, за выслугу
лет и государственных
социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери кормильца
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
ОТЧЕТ
об использовании полученных пенсионных выплат и государственных социальных пособий лиц
Представляется: Управления координации занятости и социальных программ областей, управления занятости и социальной защиты городов Нур-Султан, Шымкент, управление социального благосостояния города Алматы
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Отчетный период за ________ 20___ года
Индекс: 1-ИПВГСПЛ
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц, представляющих информацию: руководители медико-социальных учреждений
Срок представления: ежемесячно до 10 числа, следующего за отчетным периодом
тенге
№ п/п
Остаток денежных средств на контрольных счетах наличности на начало отчетного периода
Сумма поступлений за отчетный период
Сумма произведенных расходов за отчетный период
Остаток денежных средств на контрольных счетах наличности на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
Руководитель медико-социального учреждения _____________________
______________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Бухгалтер медико-социального учреждения ________________________
______________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование медико-социального учреждения ____________________
______________________________________________________________
Адрес медико-социального учреждения
______________________________________________________________
М.П. "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об использовании полученных пенсионных выплат и государственных социальных пособий лиц" приведены в приложении к настоящей форме.
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Отчет об использовании полученных пенсионных выплат и государственных социальных пособий лиц" (индекс 1-ИПВГСПЛ, периодичность ежемесячно)

1. "Адамдардың алынған зейнетақы төлемдері мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) медициналық-әлеуметтік мекемелер облыстардың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармаларына, Нұр-Сұлтан, Шымкент қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармаларына, Алматы қаласының әлеуметік әл-ауқат басқармаcына ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне дейін ұсынады.
2. Нысанға медициналық-әлеуметтік мекеме басшысы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3. Нысанның 1-бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында есепті кезеңнің басына ҚБШ-дағы ақшалай қаражаттың қалдығы көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында есепті кезеңге түсімдердің сомасы көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында есепті кезеңге жүргізілген шығыстардың сомасы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында есепті кезеңнің аяғына ҚБШ-дағы ақшалай қаражаттың қалдығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2021 жылғы 28 шілдедегі
№ 269 бұйрығына
5-қосымша
Медициналық-әлеуметтік
мекемелердің (ұйымдардың)
жасына байланысты, еңбек
сіңірген жылдары үшін
зейнетақы төлемдері мен
мүгедектігі бойынша,
асыраушысынан айрылу
жағдайы бойынша берілетін
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақыларды пайдалану
қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қамқорлықтағылардың алынған зейнетақы төлемдері мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды пайдалануы туралы ЕСЕП
Ұсынылады: облыстардың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, Нұр-Сұлтан, Шымкент қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармалары, Алматы қаласының әлеуметтік әл-ауқат басқармаcы
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналыстырылған: www.enbek.gov.kz
Есепті кезең 20___ жылғы ________
Индекс: 2-ҚЗТМӘЖП
Кезеңділігі: ай сайын
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: медициналық-әлеуметтік мекеме басшылары
Ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
теңге
Р/с №
Қамқорлықтағының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Есепті кезеңнің басына қамқорлықтағының банк шотындағы ақшалай қаражаттың қалдығы
Есепті кезеңге түсімдердің сомасы
Есепті кезеңге жүргізілген шығыстар сомасы
Есепті кезеңнің аяғына қамқорлық тағының банк шотындағы ақшалай қаражаттың қалдығы
Барлығы
оның ішінде
қолма-қол ақшаны пайдалана отырып
қолма- қол ақшасыз
1
2
3
4
5
6
7
8
ЖИЫНЫ:
Медициналық-әлеуметтік мекеменің басшысы
________ _________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің бухгалтері
________ _________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Медициналық-әлеуметтік мекеменің атауы __________________________
Медициналық-әлеуметтік мекеменің мекенжайы _____________________
М.О. 20___ жылғы "__" ________
Ескертпе: "Қамқорлықтағылардың алынған зейнетақы төлемдері мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Қамқорлықтағылардың алынған зейнетақы төлемдері мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс 2-ҚЗТМӘЖП, кезеңділігі ай сайын)

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет об использовании полученных пенсионных выплат и государственных социальных пособий лиц" (далее – Форма) представляется медико-социальными учреждениями в Управления координации занятости и социальных программ областей, управления занятости и социальной защиты городов Нур-Султан, Шымкент, управление социального благосостояния города Алматы ежемесячно до 10 числа, следующего за отчетным периодом.
2. Форму подписывает руководитель медико-социального учреждения, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
3. В графе 1 Формы указывается порядковый номер строк.
4. В графе 2 Формы указывается остаток денежных средств на контрольных счетах наличности на начало отчетного периода.
5. В графе 3 Формы указывается сумма поступлений за отчетный период.
6. В графе 4 Формы указывается сумма произведенных расходов за отчетный период.
7. В графе 5 Формы указывается остаток денежных средств на контрольных счетах наличности на конец отчетного периода.
Приложение 5 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 июля 2021 года № 269
Приложение 5 к Правилам
использования медико-
социальными учреждениями
(организациями) пенсионных
выплат по возрасту, за выслугу
лет и государственных
социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери кормильца
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
ОТЧЕТ
об использовании полученных пенсионных выплат и государственных социальных пособий опекаемых
Представляется: Управления координации занятости и социальных программ областей, управления занятости и социальной защиты городов Нур-Султан, Шымкент, управление социального благосостояния города Алматы
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.enbek.gov.kz
Отчетный период за ________20___ года
Индекс: 2-ИПВГСПО
Периодичность: ежемесячно
Круг лиц, представляющих информацию: руководители медико-социальных учреждений
Срок представления: ежемесячно до 10 числа, следующего за отчетным периодом
тенге
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекаемого
Остаток денежных средств на банковском счете опекаемого на начало отчетного периода
Сумма поступлений за отчетный период
Сумма произведенных расходов за отчетный период
Остаток денежных средств на банковском счете опекаемого на конец отчетного периода
Всего
В том числе
с использованием наличных денег
в безналичном порядке
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
Руководитель медико-социального учреждения
_________ _____________________________________________________
(подпись)             (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Бухгалтер медико-социального учреждения
_________ _____________________________________________________
(подпись)             (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование медико-социального учреждения________________
__________________________________________________________
Адрес медико-социального учреждения_______________________
М.П. "___" __________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об использовании полученных пенсионных выплат и государственных социальных пособий лиц" приведены в приложении к настоящей форме.
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Отчет об использовании полученных пенсионных выплат и государственных социальных пособий опекаемых" (индекс 2-ИПВГСПО, периодичность ежемесячно)

1. "Қамқорлықтағылардың алынған зейнетақы төлемдері мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) медициналық-әлеуметтік мекемелер облыстардың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармаларына, Нұр-Сұлтан, Шымкент қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармаларына, Алматы қаласының әлеуметтік әл-ауқат басқармаcына ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10-күніне дейін ұсынады.
2. Нысанға медициналық-әлеуметтік мекеме басшысы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3. Нысанның 1-бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында қамқорлықтағының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында есепті кезеңнің басына қамқорлықтағының банк шотындағы ақшалай қаражаттың қалдығы көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында есепті кезеңге түсімдердің сомасы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында есепті кезеңге жүргізілген шығыстардың жалпы сомасы көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында 5-бағаннан пайдаланылған қолма-қол ақша сомасы көрсетіледі.
9. Нысанның 7-бағанында 5-бағаннан пайдаланылған қолма-қол ақшасыз сомасы көрсетіледі.
10. Нысанның 8-бағанында есепті кезеңнің аяғына қамқорлықтағының банк шотындағы ақшалай қаражаттың қалдығы көрсетіледі.
11. Арифметикалық-логикалық бақылау: 5-баған 6-7-бағандардың қосындысына тең.

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет об использовании полученных пенсионных выплат и государственных социальных пособий опекаемых" (далее – Форма) представляется медико-социальными учреждениями в Управления координации занятости и социальных программ областей, управления занятости и социальной защиты городов Нур-Султан, Шымкент, управление социального благосостояния города Алматы ежемесячно до 10 числа, следующего за отчетным периодом.
2. Форму подписывает руководитель медико-социального учреждения, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
3. В графе 1 Формы указывается порядковый номер строк.
4. В графе 2 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) опекаемого.
5. В графе 3 Формы указывается остаток денежных средств на банковском счете опекаемого на начало отчетного периода.
6. В графе 4 Формы указывается сумма поступлений за отчетный период.
7. В графе 5 Формы указывается общая сумма произведенных расходов за отчетный период.
8. В графе 6 Формы указывается из графы 5 сумма использованных наличных денег.
9. В графе 7 Формы указывается из графы 5 сумма использованных денег в безналичном порядке.
10. В графе 8 Формы указывается остаток денежных средств на банковском счете опекаемого на конец отчетного периода.
11. Арифметико-логический контроль: графа 5 равна сумме граф 6-7.