Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 29 қыркүйектегі № 485 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 қыркүйекте № 24574 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 6 т. қараңыз
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 98) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 14.07.2023 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидалары бекітілсін.
2. "Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 229 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20497 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. "Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 2 маусымдағы № 256 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22938 болып тіркелген):
өзгерістер енгізілетін өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесінде:
6-тармақ алып тасталсын.
4. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении правил постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 сентября 2021 года № 485. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2021 года № 24574.
В соответствии с подпунктом 98) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года №701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 14.07.2023 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые правила постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств.
2. Признать утратившим силу приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 229 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств" и признании утратившими силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20497).
3. В приказе Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 2 июня 2021 года № 256 "О внесении изменений в некоторые приказы в сфере оказания государственных услуг в области промышленной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22938):
в перечне некоторых приказов в сфере оказания государственных услуг в области промышленной безопасности, в которые вносятся изменения:
пункт 6 исключить.
4. Комитету промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2021 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 485 бұйрығымен
бекітілген
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қағидалар жаңа редакцияда көзделген - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 26.04.2024 № 174 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелері
1. Осы Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 98) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару тәртібін анықтайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 14.07.2023 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда пайдаланатын негізгі ұғымдар Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы заңнамасына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою және есептен шығару тәртібі
3. Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қоюды және есептен шығаруды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері жүзеге асырады.
4. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 353 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10310 болып тіркелген) қауіпті өндірістік объектілерді сәйкестендіру қағидаларында (бұдан әрі – Сәйкестендіру қағидалары) айқындалған тәртіппен пайдалануға берілген және сәйкестендіруден өткен қауіпті өндірістік объектілер есепке қоюға жатады.

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 29 сентября 2021 года № 485
Примечание ИЗПИ!
Правила предусмотрены в редакции приказа и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 26.04.2024 № 174 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 98) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 14.07.2023 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области промышленной безопасности.
Глава 2. Порядок постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов
3. Постановка на учет и снятие с учета опасных производственных объектов осуществляется территориальными подразделениями уполномоченного органа в области промышленной безопасности.
4. Постановке на учет подлежат опасные производственные объекты, введенные в эксплуатацию и прошедшие идентификацию в порядке, определенном Правилами идентификации опасных производственных объектов, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 353 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10310) (далее – Правила идентификации).

5. Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою үшін қауіпті өндірістік объектілерді пайдаланатын ұйымның басшысы сәйкестендіру нәтижелері бойынша 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қауіпті өндірістік объектілерді сәйкестендіру жөніндегі ақпаратты қоса бере отырып, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне Сәйкестендіру қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
6. Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі өтініш келіп түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынылған ақпаратты қарайды және оны сәйкестендірудің толықтығын, анықтығын және дұрыстығын, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 70-бабында белгіленген қауіпті өндірістік объект белгілерінің болуын тексереді және қауіпті өндірістік объект және оны пайдаланатын ұйым туралы мәліметтерді осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қауіпті өндірістік объектілерді есепке алу журналына енгізеді.
Заңның 70-бабында белгіленген қауіпті өндірістік объект белгілерінің толықтығын, анықтығын және дұрыстығын және болуын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі қауіпті өндірістік объектілерді есепке қоюды жүзеге асыру кезінде пайдаланушы ұйым ұсынған деректер негізінде тексереді.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 14.07.2023 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
7. Өтінішті қарау нәтижелері бойынша өтініш берушіге Заңның 70-бабында белгіленген қауіпті өндірістік объект белгілері болмаған, толық емес, дұрыс емес және дұрыс сәйкестендірілмеген жағдайда қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою туралы жазбаша хабарлама немесе бар ескертулер мен кемшіліктерді жою қажеттігі туралы хабарлама жолданады.
8. Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйым қайта ұйымдастырылған немесе оның атауы өзгерген жағдайда, оның басшысының өтініші негізінде қауіпті өндірістік объектіні қайта есепке алу жүзеге асырылады.
Қауіпті өндірістік объектіні қайта есепке алу осы Қағидаларға сәйкес қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою үшін көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
9. Қауіпті өндірістік объектілерді есептен шығаруды қауіпті өндірістік объектілерді пайдаланатын ұйым басшысының өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі мынадай жағдайларда:
қауіпті өндірістік объектіні жою немесе оны пайдаланудан шығару;
Заңның 70-бабында белгіленген қауіпті өндірістік объект белгілерінің жоғалуы және Сәйкестендіру қағидаларында айқындалған қауіпті өндірістік объектілерді сәйкестендіру тәртібінің өзгеруі.

5. Для постановки на учет опасных производственных объектов руководитель организации, эксплуатирующей опасные производственные объекты, по результатам идентификации в течении 15 (пятнадцати) рабочих дней подает заявление в территориальное подразделение уполномоченного органа в области промышленной безопасности с приложением информации по идентификации опасных производственных объектов по форме, согласно приложению 2 к Правилам идентификации.
6. Территориальное подразделение уполномоченного органа в области промышленной безопасности в срок, не превышающий 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты поступления заявления, рассматривает представленную информацию и проверяет ее на полноту, достоверность и правильность идентификации, наличие признаков опасного производственного объекта, установленных статьей 70 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" (далее – Закон), и вносит сведения об опасном производственном объекте и эксплуатирующей его организации в журнал учета опасных производственных объектов по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Полнота, достоверность и правильность проведенной идентификации и наличие признаков опасного производственного объекта, установленных статьей 70 Закона, проверяется территориальным подразделением уполномоченного органа в области промышленной безопасности при осуществлении постановки на учет опасных производственных объектов на основании данных, представленных эксплуатирующей организацией.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 14.07.2023 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. По результатам рассмотрения заявления заявителю направляется письменное уведомление о постановке на учет опасных производственных объектов или уведомление о необходимости устранения имеющихся замечаний и недостатков в случае неполной, недостоверной и неправильной идентификации, отсутствия признаков опасного производственного объекта, установленных статьей 70 Закона.
8. В случае реорганизации или изменения наименования организации, эксплуатирующей опасный производственный объект, на основании заявления ее руководителя осуществляется переучет опасного производственного объекта.
Переучет опасного производственного объекта осуществляется в порядке, предусмотренном для постановки на учет опасных производственных объектов в соответствии с настоящими Правилами.
9. Снятие с учета опасных производственных объектов производится на основании заявления руководителя организации, эксплуатирующей опасные производственные объекты, территориальным подразделением уполномоченного органа в области промышленной безопасности в случаях:
ликвидации опасного производственного объекта или вывода его из эксплуатации;
утраты признаков опасного производственного объекта, установленных статьей 70 Закона и изменения порядка идентификации опасных производственных объектов, определенных Правилами идентификации.

10. Қауіпті өндірістік объектілерді есептен шығару кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі өтініш берушіге тиісті хабарлама жолдайды.
3-тарау. Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару тәртібі
11. Заңның 1-бабының 32-1) тармақшасында айқындалған қауіпті техникалық құрылғылар есепке қоюға және есептен шығаруға жатады.
12. Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою, есептен шығару үшін қауіпті техникалық құрылғының иесі немесе қауіпті техникалық құрылғыны пайдаланатын ұйымның басшысы:
өнеркәсіптік объектілерде, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне өтініш береді;
әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органға өтініш береді.
13. "Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері және аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес өтінішті жолдайды.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі стандартта жазылған.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі 3 (үш) жұмыс күні.
17. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш бергеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қабылдау туралы хабарлама алады, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтініштің орындаушысын анықтайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

10. При снятии с учета опасных производственных объектов территориальное подразделение уполномоченного органа в области промышленной безопасности направляет соответствующее уведомление заявителю.
Глава 3. Порядок постановки на учет и снятия с учета опасных технических устройств
11. Постановке на учет и снятию с учета подлежат опасные технические устройства, определенные в подпункте 32-1) статьи 1 Закона.
12. Для постановки на учет, снятия с учета опасного технического устройства владелец опасного технического устройства или руководитель организации, эксплуатирующей опасное техническое устройство:
на промышленных объектах, подает заявление в территориальное подразделение уполномоченного органа в области промышленной безопасности;
на объектах социальной инфраструктуры, подает заявление в местный исполнительный орган, осуществляющий государственный надзор в области промышленной безопасности.
13. "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств" является государственной услугой (далее – государственная услуга) и оказывается территориальными департаментами Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и местными исполнительными органами районов, городов областного значения, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.
14. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление с приложением документов, указанных в пункте 8 стандарта государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – стандарт), в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП), в соответствии с приложениями 3 и 4 к настоящим Правилам.
15. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте.
16. Срок оказания государственной услуги 3 (три) рабочих дня.
17. При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
18. После подачи заявления на оказание государственной услуги работник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию заявления в портале, услугополучатель получает уведомление о приеме документов, руководитель услугодателя определяет исполнителя заявления.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

19. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап олардың толықтығын тексереді.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 8-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын тұлғаның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін – осы Қағидаларға 6 немесе 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою туралы хабарламаны немесе қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару туралы хабарламаны не дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын тұлғаның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы жібереді.
Стандарттың 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушының қарсылығын көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші оң нәтиже береді немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартады.
20. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын тұлғаның ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.

19. Услугодатель с момента получения документов услугополучателя проверяет их полноту.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 8 стандарта или отсутствии сведений, необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами, услугодатель в сроки, указанные в части первой настоящего пункта, направляет в "личный кабинет" услугополучателя через портал мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – мотивированный отказ) в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов услугодатель в течении 2 (двух) рабочих дней готовит результат оказания государственной услуги – уведомление о постановке на учет опасного технического устройства или уведомление о снятии с учета опасного технического устройства, по формам согласно приложениям 6 или 7 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ и направляет в "личный кабинет" услугополучателя через портал в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги предусмотренными пунктом 9 стандарта, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течении 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель выдает положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
20. Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.

21. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
4-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
22. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды тұлға, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды тұлғаға беріледі.
Әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.
23. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
24. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
25. Егер Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Қауіпті өндірістік объектілер
мен қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою және
есептен шығару қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою журналы
р/c № Күні Қауіпті өндірістік объектінің атауы Өнеркәсіп саласы және қызмет түрі Қауіпті өндірістік объектіні сәйкестендіру ерекшеліктері Объектінің орналасқан жері (мекенжайы) Заңды, жеке тұлғаның толық атауы БСН, ЖСН Заңды, жеке тұлғаның мекен-жайы, басшының Т.А.Ә. (бар болса) Өзгерістерді енгізу себептері Есептен шығару себептері Ескертпе
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Қауіпті өндірістік объектілер
мен қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою және
есептен шығару қағидаларына
2-қосымша
"Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері – өнеркәсіптік объектілерде пайдаланылатын қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою, есептен шығару кезінде;
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары – әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде пайдаланылатын қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою, есептен шығару кезінде
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www. egov. kz "электрондық үкімет" веб-порталы
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою туралы хабарлама немесе қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7.
Жұмыс графигі

21. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
22. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуется.
Услугодатель, должностное лицо, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуется, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
23. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
24. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
25. Если иное не предусмотрено Законом о государственных услугах, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов и
опасных технических устройств
Форма
Журнал учета опасных производственных объектов
№ п/п
Дата
Наименование опасного производственного объекта
Отрасль промышленности и вид деятельности
Особенности идентификации опасного производственного объекта
Местонахождение объекта (адрес)
Полное наименование юридического, физического лица
БИН, ИИН
Адрес юридического, физического лица, Ф.И.О. (при наличии) руководителя
Причины внесения изменений
Причины снятия с учета
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 2
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов и
опасных технических устройств
Стандарт государственной услуги "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств"
1.
Наименование услугодателя
Территориальные департаменты Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан – при постановке на учет, снятии с учета опасных технических устройств, эксплуатируемых на промышленных объектах;
Местные исполнительные органы районов, городов областного значения, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента – при постановке на учет, снятии с учета опасных технических устройств, эксплуатируемых на объектах социальной инфраструктуры
2.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
3.
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о постановке на учет опасного технического устройства или уведомление о снятии с учета опасного технического устройства либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы

1) көрсетілетін қызметті беруші–Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі–Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес дүйсенбіден бастап сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін тамақтанады.
2) порталда-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш қабылдауы және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы;
2) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурсында орналастырылады;
3) порталда –www. egov. kz
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою үшін:
1) қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою туралы өтініш;
2) қауіпті техникалық құрылғы паспортының электрондық көшірмесі.
Қауіпті техникалық құрылғыларды есептен шығару үшін:
1) қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару туралы өтініш;
2) қауіпті техникалық құрылғы паспортының электрондық көшірмесі.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде өтініш беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылған.
10.
Өзге де талаптар мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Бірыңғай байланыс орталығы мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша: "1414", 8800 080 7777.
Қауіпті өндірістік объектілер
мен қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою және
есептен шығару қағидаларына
3-қосымша
Нысан
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Басшыға
[Мемлекеттік органның атауы]
Өтініш нөмірі: [Нөмір]
Өтініш күні: [Күні]
Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою туралы ӨТІНІШ
_____________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 77-бабын басшылыққа ала отырып, Сізден қоса берілген құжаттар тізбесін қарауды және есепке қоюды сұрайды:
_____________________________________________________________
(қауіпті техникалық құрылғының атауы, типі, түрі)
Зауыттық (сериялық) №_______________________________________
Дайындалған _______________________________________________
(дайындалған күні мен жылы, дайындаушы зауыттың атауы, елі)
Қосымша: [Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі]
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
____________________________
[Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), электрондық
цифрлық қолтаңба]
Қауіпті өндірістік объектілер
мен қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою және
есептен шығару қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Басшыға
[Мемлекеттік органның атауы]
Өтініш нөмірі: [Нөмір]
Өтініш күні: [Күні]
Қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару туралы ӨТІНІШ
_____________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 77-бабын басшылыққа ала отырып, Сізден қоса берілген құжаттар тізбесін қарауды және есептен шығаруды сұрайды:
_______________________________________________________________
(есептен шығару себебі, қауіпті техникалық құрылғының атауы, типі, түрі)
Зауыттық (сериялық) №_______________________________________
Дайындалған _______________________________________________
(дайындалған күні мен жылы, дайындаушы зауыттың атауы, елі)
Қосымша: [Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі]
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
____________________________
[Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), электрондық
цифрлық қолтаңба]
Қауіпті өндірістік объектілер
мен қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою және
есептен шығару қағидаларына
5-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Күні: [Беру күні]
[Жеке немесе заңды тұлғаның атауы]
Нөмір: [Құжат нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы,жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
[Мемлекеттік органның атауы], Сіздің [өтініш күні] жылғы № [өтініш нөмірі] өтінішіңізді және қоса берілген құжаттар тізбесін қарап, мынадай хабарлайды.
[Бас тарту негізі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), электрондық цифрлық қолтаңба]
Қауіпті өндірістік объектілер
мен қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою және
есептен шығару қағидаларына
6-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Нөмір: [Құжат нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның атауы]
Өтініш нөмірі: [Нөмір]
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы,жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Беру күні: [Күні]
Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою туралы ХАБАРЛАМА
[Мемлекеттік органның атауы], "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 16 және 77-баптарына және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамалық талаптарына сәйкес, қоса берілген құжаттар тізбесін ескере отырып, қауіпті техникалық құрылғы [Техникалық құрылғының атауы] [Зауыттық (сериялық) №] [Әзірлеу күні] [Зауыт-әзірлеушінің атауы] [Әзірлеуші ел] [Есепке қою күні] жылғы № [Нөмірінде] есепке қойылған.
Ескертпе: Қауіпті техникалық құрылғыны қосымшасымен бірге есепке қою туралы хабарламаны қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығарғанға дейін пайдаланудың бүкіл кезеңі ішінде дайындаушы зауыттың паспортымен бірге иесі сақтайды.
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), электрондық цифрлық қолтаңба]
Қауіпті өндірістік объектілер
мен қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою және
есептен шығару қағидаларына
7-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Нөмір: [Құжат нөмірі]
[Наименование юридического лица]
Өтініш нөмірі: [Нөмір]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Беру күні: [Күні]
Қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару туралы ХАБАРЛАМА
[Мемлекеттік органның атауы], "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 16 және 77-баптарына және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамалық талаптарына сәйкес, қоса берілген құжаттар тізбесін ескере отырып, қауіпті техникалық құрылғы [Техникалық құрылғының атауы] [Зауыттық (сериялық) №] [Әзірлеу күні] [Зауыт-әзірлеушінің атауы] [Әзірлеуші ел] [Есепке қою күні] жылғы № [Нөмірінде] есептен шығарылған.
Ескертпе: Қауіпті техникалық құрылғыны қосымшасымен бірге есепке қою туралы хабарламаны қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығарғанға дейін пайдаланудың бүкіл кезеңі ішінде дайындаушы зауыттың паспортымен бірге иесі сақтайды.
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), электрондық цифрлық қолтаңба]

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) интернет-ресурсе местных исполнительных органов районов, городов областного значения, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента;
3) портале – www.egov.kz
8.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для постановки на учет опасных технических устройств:
1) заявление о постановке на учет опасного технического устройства;
2) электронная копия паспорта опасного технического устройства.
Для снятия с учета опасных технических устройств:
1) заявление о снятии с учета опасного технического устройства;
2) электронная копия паспорта опасного технического устройства.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актам Республики Казахстан в области промышленной безопасности;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Единый контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов и
опасных технических устройств
Форма
[Реквизиты физического или юридического лица
(адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
о постановке на учет опасного технического устройства
_____________________________________________________________
(наименование физического или юридического лица)
руководствуясь статьей 77 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и поставить на учет:
______________________________________________________________________
(наименование, тип, вид опасного технического устройства)
Заводской (серийный) №_________________________________________________
Изготовленный _________________________________________________________
(дата и год изготовления, наименование завода изготовителя, страна)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество (при наличии),
электронная цифровая подпись]
Приложение 4
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов и
опасных технических устройств
Форма
[Реквизиты физического или юридического лица
(адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
о снятии с учета опасного технического устройства
_____________________________________________________________
(наименование физического или юридического лица)
руководствуясь статьей 77 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и снять с учета:
________________________________________________________________________
(причина снятия с учета, наименование, тип, вид опасного технического устройства)
Заводской (серийный) №___________________________________________________
Изготовленный ___________________________________________________________
(дата и год изготовления, наименование завода изготовителя, страна)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество (при наличии),
электронная цифровая подпись]
Приложение 5
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов и
опасных технических устройств
Форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Дата: [Дата выдачи]
[Наименование физического или юридического лица]
Номер: [Номер документа]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер, телефон)]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
[Наименование государственного органа], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявления] года № [Номер заявления] и прилагаемый перечень документов сообщает следующее.
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при наличии), электронная цифровая подпись]
Приложение 6
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов и
опасных технических устройств
Форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Номер: [Номер документа]
[Наименование юридического лица]
Номер заявления: [Номер]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Дата выдачи: [Дата]
УВЕДОМЛЕНИЕ
о постановке на учет опасного технического устройства
[Наименование государственного органа], в соответствии со статьями 16 и 77 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и требованиями законодательства Республики Казахстан в области промышленной безопасности, учитывая прилагаемый перечень документов, опасное техническое устройство [Наименование технического устройства] [Заводской (серийный) №] [Дата изготовления] [Наименование завода изготовителя] [Страна изготовления] поставлено на учет за № [Номер] от [Дата постановки на учет] года.
Примечание: Уведомление о постановке на учет опасного технического устройства с приложением хранится владельцем с паспортом завода изготовителя на протяжении всего периода эксплуатации до списания опасного технического устройства.
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при наличии), электронная цифровая подпись]
Приложение 7
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов и
опасных технических устройств
форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Номер: [Номер документа]
[Наименование юридического лица]
Номер заявления: [Номер]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Дата выдачи: [Дата]
УВЕДОМЛЕНИЕ
о снятии с учета опасного технического устройства
[Наименование государственного органа], в соответствии со статьями 16 и 77 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и требованиями законодательства Республики Казахстан в области промышленной безопасности, учитывая прилагаемый перечень документов, опасное техническое устройство [Наименование технического устройства] [Заводской (серийный) №] [Дата изготовления] [Наименование завода изготовителя] [Страна изготовления] снято с учета за № [Номер] от [Дата постановки на учет] года.
Примечание: Уведомление о снятии с учета опасного технического устройства с приложением хранится владельцем с паспортом завода изготовителя на протяжении всего периода эксплуатации до списания опасного технического устройства.
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при наличии), электронная цифровая подпись]