Қалдықтарды орналастыру объектісі бойынша кадастрлық істің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 28 қазандағы № 431 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 қазанда № 24971 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 384-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына және 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қалдықтарды орналастыру объектісі бойынша кадастрлық істің нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқаруда мемлекеттік саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Экология,
геология және табиғи ресурстар министрі
С. Брекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
2021 жылғы 28 қазандағы
№ 431 бұйрығына
1-қосымша
Қалдықтарды орналастыру объектісі бойынша кадастрлық істің нысаны
Қалдықтарды орналастыру объектісі бойынша кадастрлық істің осы нысаны Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 384-бабының 1-тармағының 3) тармақшасына және 2-тармағына сәйкес әзірленеді.
Қалдықтарды орналастыру объектісі бойынша кадастрлық іс объектілердің операторларымен ұсынылатын ілеспе құжаттарды қамтиды:
№ р/с Құжат Ескертпелер
1
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органының қалдықтарды жинап қоюға және жоюға арналған жер учаскесін бөлу туралы шешімі
Шешімнің көшірмесі (қоса беріліп отыр)
2
жер учаскесінің орналасқан жері бойынша өз құзыреті шегінде тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органы куәландырған жер учаскесінің шекараларын белгілеу және жер учаскесіне құқық белгілейтін құжатты беру туралы анықтама
Анықтаманың және құқық белгілейтін құжатының көшірмелері (қоса беріледі)
3
қалдықтарды орналастыру объектілерін құрудың техникалық-экономикалық негіздемесі
Техникалық-экономикалық негіздеменің көшірмесі (қоса беріліп отыр)
4
қалдықтарды орналастыру объектілерін құру жобасына санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың оң қорытындысы
Оң қорытындының көшірмесі (қоса беріледі)
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
2021 жылғы 28 қазандағы
№ 431 бұйрығына
2-қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі

Об утверждении формы кадастрового дела по объекту размещения отходов
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 28 октября 2021 года № 431. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 октября 2021 года № 24971
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 и пунктом 2 статьи 384 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Форму кадастрового дела по объекту размещения отходов согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы по перечню согласно приложению 2 к настоящему Приказу.
3. Департаменту государственной политики управления отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 28 октября 2021 года № 431
Форма кадастрового дела по объекту размещения отходов
Настоящая форма кадастрового дела по объекту размещения отходов разрабатывается в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 и пунктом 2 статьи 384 Экологического кодекса Республики Казахстан.
Кадастровое дело по объекту размещения отходов включает следующие документы, предоставляемые операторами объектов:
№ п/п
Документ
Примечания
1
решение местного исполнительного органа соответствующей административной территориальной единицы об отводе земельного участка для складирования и удаления отходов
Копия решения (прилагается)
2
справка об установлении границ земельного участка и правоустанавливающий документ на земельный участок, заверенные местным исполнительным органом соответствующей административно-территориальной единицы в пределах его компетенции, по месту нахождения земельного участка
Копии справки и правоустанавливающего документа (прилагается)
3
технико-экономическое обоснование создания объектов размещения отходов
Копия технико-экономического обоснования (прилагается)
4
положительное заключение санитарно-эпидемиологической экспертизы на проект создание объектов размещения отходов
Копия положительного заключения (прилагается)
Приложение 2 к приказу
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 28 октября 2021 года № 431
Перечень утративших силу некоторых приказов

1. "Қалдықтарды орналастыру объектілері бойынша кадастрлық істерді толтыру нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 8 шілдедегі № 306 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14105 болып тіркелген);
2. "Қалдықтарды орналастыру объектілері бойынша кадастрлық істерді толтыру нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 306 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 4 маусымдағы № 227 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17130 болып тіркелген);
3. "Қалдықтарды орналастыру объектілері бойынша кадастрлық істерді толтыру нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 306 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 209 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18815 болып тіркелген).

1. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 306 "Об утверждении Формы заполнения кадастровых дел по объектам размещения отходов" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14105);
2. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 4 июня 2018 года № 227 "О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 306 "Об утверждении Формы заполнения кадастровых дел по объектам размещения отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 17130);
3. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 209 "О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 306 "Об утверждении Формы заполнения кадастровых дел по объектам размещения отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 18815).