Нұр-Сұлтан қаласында 2021 жылға арналған жұмыс орындарының квотасын белгілеу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 27 қаңтардағы № 158-257 қаулысы. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2021 жылғы 2 ақпанда № 1306 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы 27-бабы 1-тармағының 17-3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 31-бабының 1) тармақшасына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 9-бабының 6), 7), 8), 9) тармақшаларына, 27-бабына, "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 бұйрығына, "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 бұйрығына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нұр-Сұлтан қаласының жұмыс берушілеріне ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыс орындарын есептемегенде мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін 2021 жылға арналған жұмыс орындарының квотасы 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Нұр-Сұлтан қаласының жұмыс берушілеріне пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2021 жылға арналған жұмыс орындарының квотасы 2-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
3. Нұр-Сұлтан қаласының жұмыс берушілеріне бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2021 жылға арналған жұмыс орындарының квотасы 3-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

Об установлении квоты рабочих мест в городе Нур-Султане на 2021 год
Постановление акимата города Нур-Султана от 27 января 2021 года № 158-257. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 2 февраля 2021 года № 1306
В соответствии с подпунктом 17-3) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 31 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктами 6), 7), 8), 9) статьи 9, статьей 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", приказами Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для инвалидов", от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации", акимат города Нур-Султана ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов, без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда работодателям города Нур-Султана на 2021 год согласно приложению 1.
2. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, работодателям города Нур-Султана на 2021 год согласно приложению 2.
3. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц освобожденных из мест лишения свободы, работодателям города Нур-Султана на 2021 год согласно приложению 3.

4. Нұр-Сұлтан қаласының жұмыс берушілеріне ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін 2021 жылға арналған жұмыс орындарының квотасы 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. "Нұр-Сұлтан қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

4. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, работодателям города Нур-Султана на 2021 год согласно приложению 4.
5. Руководителю Государственного учреждения "Управление занятости и социальной защиты города Нур-Султан" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулының әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының көшірмесін мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Нұр-Сұлтан қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде әділет органына осы тармақтың 2), 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

1) государственную регистрацию настоящего постановления в органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Нур-Султана;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Нур-Султана после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта.

6. "Нұр-Сұлтан қаласында жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 5 мамырдағы № 158-741 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1269 болып тіркелген, 2020 жылғы 13 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің орынбасары Б.М. Мәкенге жүктелсін.

6. Признать утратившим силу постановление акимата города Нур-Султана от 5 мая 2020 года № 158-741 "Об установлении квоты рабочих мест в городе Нур-Султане" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1269, опубликовано 13 мая 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Нур-Султана Мәкена Б.М.

37779
332
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖШС – Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
РМҚК – Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
ШЖҚ РМК – Шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
МКҚК – Мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорын
АҚ – Акционерлік қоғам
КММ – Коммуналдық мемлекеттік мекеме
ШЖҚ МКК – Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорын
РМУ - Республикалық мемлекеттік мекеме

37779
332
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью
РГКП – Республиканское государственное казенное предприятие
РГП на ПХВ – Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
ГККП – Государственное коммунальное казенное предприятие
АО – акционерное общество
КГУ – коммунальное государственное учреждение
ГКП на ПХВ – Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения
РГУ – Республиканское государственное учреждение