"Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 6 мамырдағы № 36/5-VII шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2021 жылғы 19 мамырда № 1323 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 3 қазандағы № 84/10-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 03.10.2023 № 84/10-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 2-3 тармағына, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне нормашығармашылықты жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1149 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешімімен бекітілген Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында (бұдан әрі – Қағида):
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 9 мамырға (Жеңіс күні) әлеуметтік көмек келесі санаттағы азаматтарға көрсетіледі:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне – 67 АЕК;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге (осы Қағиданың 15-тармағында көрсетілген адамдарды қоспағанда) – 35 АЕК;
басқа мемлекеттердің аумағындағы соғыс қимылдарының ардагерлеріне (осы Қағиданың 15-тармағында көрсетілген адамдарды қоспағанда) – 20 АЕК;
басқа адамдарға, еңбек ардагерлеріне – 11 АЕК. ";
35-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан"
Решение маслихата города Нур-Султана от 6 мая 2021 года № 36/5-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 19 мая 2021 года № 1323. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 3 октября 2023 года № 84/10-VIII.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 03.10.2023 № 84/10-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О ветеранах", Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования нормотворчества", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1149) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан (далее – Правила), утвержденных вышеуказанным решением:
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Социальная помощь к 9 мая (День Победы) предоставляются следующим категориям граждан:
ветеранам Великой Отечественной войны – по 67 МРП;
ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны (кроме лиц, указанных в пункте 15 настоящих Правил), – по 35 МРП;
ветеранам боевых действий на территории других государств (кроме лиц, указанных в пункте 15 настоящих Правил), – по 20 МРП;
другим лицам, ветеранам труда – по 11 МРП.";
подпункт 1) пункта 35 изложить в новой редакции:

"1) жеке басты куәландыратын құжат;";
40-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) жеке басты куәландыратын құжат;";
52-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) санаторлық-курорттық емдеу шығындарының орнын толтыру:
мүгедек балаларды және жеке оңалту бағдарламасында жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтері көзделген бірінші топтағы мүгедектерді (жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерді қоспағанда) алып жүруші адамдарға;";
53-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) жеке басты куәландыратын құжат;";
мынадай мазмұндағы 53-1-тармақпен толықтырылсын:
"53-1. Осы Қағидалардың 52-тармағының 2-1) тармақшасында көрсетілген әлеуметтік көмекті алу үшін өтініш беруші санаторлық-курорттық емдеуден кейін күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей келесі құжаттарды қоса бере отырып, әкімшіге өтініш ұсынады:
1) жеке басты куәландыратын құжат;
2) шот-фактура немесе фискалды чек;
3) атқарылған жұмыстар актісі;
4) екінші деңгейдегі банктегі немесе "Қазпочта" акционерлік қоғамындағы банктік шоттың нөмірі туралы ақпарат.";
мынадай мазмұндағы 58-1-тармақпен толықтырылсын:
"58-1. Санаторлық-курорттық емделуге арналған шығындарды өтеу түріндегі әлеуметтік көмек осы Қағиданың 52-тармағының 2-1) тармақшасында көрсетілген азаматтардың қатарынан бір адамға, олар санаторлық-курорттық емдеуді ұсынатын ұйымда болған кезеңге нақты шығындар мөлшерінде, бірақ 35 АЕК-тен аспайтын мөлшерде беріледі.";
77 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"77. Әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші әкімшіге төмендегі құжаттарды қоса отырып өтініш ұсынады:
1) жеке басты куәландыратын құжат;
2) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтер;
3) ата-анасының қайтыс болуы туралы куәлiктің көшірмесі (жетiм балалар үшін);
4) көп балалы отбасы мәртебесiн растайтын құжаттың көшірмесі (көп балалы отбасылардан шыққан балалар үшiн);
5) туу туралы куәліктің көшірмесі (жетiм балалар үшін);
6) Нұр-Сұлтан қаласының орта мектебін бітіргені туралы аттестат;
7) Ұлттық бiрыңғай тестiлеу немесе Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Бiлiм беру мен тестiлеудiң мемлекеттiк стандарттарының ұлттық орталығы әзiрлеген технология бойынша өткiзiлетiн кешендi тестiлеу (бұдан әрi – тестiлеу) нәтижелерi бойынша берiлген мемлекеттiк сертификат;
8) екінші деңгейдегі банктегі немесе "Қазпочта" акционерлік қоғамындағы банктік шоттың нөмірі туралы ақпарат.";
98-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) жеке басты куәландыратын құжат;".
2. Нұр-сұлтан қаласының әкімдігі осы шешімнің орындалуын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қамтамасыз етсін.

"1) документ, удостоверяющий личность;";
подпункт 1) пункта 40 изложить в новой редакции:
"1) документ, удостоверяющий личность;";
пункт 52 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) возмещение затрат на санаторно-курортное лечение:
лицам, сопровождаюшим детей-инвалидов и инвалидов первой группы, имеющих в индивидуальной программе реабилитации мероприятие по предоставлению социальных услуг индивидуального помощника (за исключением инвалидов, получивших трудовое увечье или профессиональное заболевание по вине работодателя);";
подпункт 1) пункта 53 изложить в новой редакции:
"1) документ, удостоверяющий личность;";
дополнить пунктом 53-1 следующего содержания:
"53-1. Для получения социальной помощи, указанной в подпункте 2-1) пункта 52 настоящих Правил, заявитель не позднее 30 (тридцати) календарных дней после получения санаторно-курортного, представляет администратору заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) счет-фактура либо фискальный чек;
3) акт выполненных работ;
4) сведения о номере банковского счета в банке второго уровня либо в акционерном обществе "Казпочта".";
дополнить пунктом 58-1 следующего содержания:
"58-1. Социальная помощь в виде возмещения затрат на санаторно-курортное лечение предоставляется одному лицу, из числа граждан, указанных в подпункте 2-1) пункта 52 настоящих Правил, на период их нахождения в организации, предоставляющей санаторно-курортное лечение, в размере фактических затрат, но не более 35 МРП.";
пункт 77 изложить в новой редакции:
"77. Для получения социальной помощи заявитель представляет администратору заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) сведения о доходах лица (членов семьи);
3) копия свидетельства о смерти родителей (для детей-сирот);
4) копия документа, подтверждающего статус многодетной семьи (для детей из многодетных семей);
5) копия свидетельства о рождении (для детей-сирот);
6) аттестат об окончании средней школы города Нур-Султан;
7) государственный сертификат, выданный по результатам Единого национального тестирования или комплексного тестирования (далее – тестирование), проводимого по технологиям, разработанным Национальным центром государственных стандартов образования и тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан;
8) сведения о номере банковского счета в банке второго уровня либо в акционерном обществе "Казпочта".";
подпункт 1) пункта 98 изложить в новой редакции:
"1) документ, удостоверяющий личность;".
2. Акимату города Нур-Султана обеспечить исполнение данного решения в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасына А.Ж. Табулдинаға және Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің орынбасары Б.М. Мәкенге жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді және 2021 жылғы 1 мамырдан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Нұр-Сұлтан мәслихаты қаласы
сессиясының төрағасы
Н. Купешов
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатның хатшысы
Е. Каналимов

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии маслихата города Нур-Султан по вопросам социально-культурного развития Табулдину А.Ж. и заместителя акима города Нур-Султана Макен Б. М.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 мая 2021 года.
Председатель сессии маслихата города Нур-Султан Н. Купешов
Секретарь маслихата города Нур-Султана Е. Каналимов