Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 2/18 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 27 сәуірде № 4501 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 19 сәуірдегі 2024 жылғы № 12/76 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 19.04.2024 № 12/76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңдарының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, сонымен қатар "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысы әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің 2020 жылғы 2 қыркүйегіндегі № 05-10-1399 және 2020 жылғы 17 қыркүйегіндегі № 05-10-1517 ақпараттық хаттарының негізінде Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Ақтау қалалық мәслихаттың кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. "Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Д.Телегенова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік мәселелер және заңдылық пен құқық тәртібі мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Б. Жүсіпов) жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ғ. Әбдісадық
Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С. Зәкенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2021 жылғы 16 сәуірдегі
№ 2/18 шешіміне 1 қосымша
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтау қаласының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары

Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 16 апреля 2021 года № 2/18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 27 апреля 2021 года № 4501. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 19 апреля 2024 года № 12/76.
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 19.04.2024 № 12/76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", а также на основании информационных писем республиканского государственного учреждения "Департамент юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан" от 2 сентября 2020 года № 05-10-1399 и от 17 сентября 2020 года № 05-10-1517, Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Актауского городского маслихата согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата Д.Телегенова) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по социальным вопросам и вопросам законности и правопорядка (Б.Жусупов).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Абдисадык
Секретарь Актауского городского маслихата С. Закенов
Приложение 1
к решению Актауского
городского маслихата
от 16 апреля 2021 года № 2/18
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Актау

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 31.03.2022 № 12/100 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтау қаласының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы", "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтiк қорғау туралы" және "Ардагерлер туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы №504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 04.10.2022 № 18/147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Осы Қағидаларда қолданылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жылжымайтын мүлікке құқықтарды оның орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) арнайы комиссия – өмірде қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша қала әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) ең төмен күнкөріс деңгейі – "Қазақстан Республикасының стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі ұлттық статистика бюросының Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;

Сноска. Правила в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 31.03.2022 № 12/100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Актау (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне", "О реабилитации жертв массовых политических репрессий", "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и "О ветеранах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года №504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее – Типовые Правила).
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 04.10.2022 № 18/147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима города по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой республиканским государственным учреждением "Департамент бюро национальной статистики агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан по Мангистауской области";

4) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) өмірдегі қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
7) уәкілетті орган – "Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
8) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін Ақтау қаласы әкімінің шешімімен құрылған комиссия;
9) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
Осы Қағидаларда қолданылатын басқа да ұғымдар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген мазмұнында қолданылады.
3. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін әлеуметтік көмек ретінде Ақтау қаласы әкімдігі мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі - әлеуметтік көмек алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде, сондай-ақ мереке күндеріне ақшалай және заттай нысанда көрсететін көмек түсініледі.
4. "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабында және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасында, 11-бабының 2) тармақшасында, 12-бабының 2) тармақшасында және 13-бабының 2) тармақшасында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.
Ескерту. 4 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 04.10.2022 № 18/147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын) көрсетіледі.
2-тарау. Әлеуметтік көмек көрсетудің, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
6. Мереке күндеріне әлеуметтік көмек бір рет ақшалай төлем түрінде келесі санаттағы азаматтарға көрсетіледі:
1) Наурыз мейрамы - 21-23 наурыз:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға, 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
барлық топтағы мүгедектігі бар адамдарға, жеті жасқа дейiнгi мүгедектігі бар балаларға, жетіден он сегіз жасқа дейiнгi бiрiншi, екiнші, үшiншi топтағы мүгедектігі бар балаларға, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) трудная жизненная ситуация–ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
7) уполномоченный орган – государственное учреждение "Актауский городской отдел занятости и социальных программ";
8) участковая комиссия – комиссия, созданная решением акима города Актау для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью, и подготовки заключений;
9) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Для целей настоящих Правил под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая акиматом города Актау в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее-получатели социальной помощи) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к праздничным дням.
4. Лицам, указанным в статье 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и в подпункте 2) статьи 10, в подпункте 2) статьи 11, в подпункте 2) статьи 12, в подпункте 2) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 04.10.2022 № 18/147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно).
Глава 2. Порядок оказания социальной помощи, определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан и установления размеров социальной помощи
6. Социальная помощь к праздничным дням оказывается единовременно в виде денежных выплат следующим категориям граждан:
1) Наурыз мейрамы - 21-23 марта:
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени, в размере 2 (двух) месячных расчетных показателей;
лицам с инвалидностью всех групп, детям с инвалидностью до семи лет, детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп, в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;

2) Қазақстан халқының бірлігі мерекесі - 1 мамыр:
барлық топтағы мүгедектігі бар адамдарға, жеті жасқа дейiнгi мүгедектігі бар балаларға, жетіден он сегіз жасқа дейiнгi бiрiншi, екiнші, үшiншi топтағы мүгедектігі бар балаларға, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) Жеңіс күні – 9 мамыр:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, 1 000 000 (бір миллион) теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектігі бар адамдарына теңестірілген адамдарға, 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдарға, 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
1988 – 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы (бұдан әрі- Чернобыль АЭС) апаттың салдарын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға, 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының (бұдан әрі- бұрынғы КСР Одағы) ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға және 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға, 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналарына және екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне; екінші рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына), 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына, атап айтқанда:  бұрынғы КСР Одағын қорғау, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн (қызметтік мiндеттерді) атқару кезiнде жаралануы, контузия алуы немесе мертігуі салдарынан немесе майданда болуына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан қаза болған (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердің, партизандардың, астыртын әрекет етушiлердің, "Ардагерлер туралы" Заңның 46-баптарында аталған адамдардың отбасыларына; Ұлы Отан соғысында қаза тапқан, жергiлiктi әуе шабуылына қарсы қорғаныстың объектiлiк және авариялық командаларының өзiн-өзi қорғау топтарының жеке құрамы қатарындағы адамдардың отбасылары, Ленинград қаласының госпитальдары мен ауруханаларының қаза тапқан жұмыскерлерінiң отбасыларына; бұрынғы КСР Одағы Қорғаныс министрлiгiнің, ішкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының әскери мiндеттілер жиындарына шақырылған, қоғамға жат көрiнiстерге байланысты төтенше жағдайлар кезiнде қоғамдық тәртiптi қорғау жөнiндегi міндеттерді орындау кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлерінiң, басшы және қатардағы құрам адамдарының отбасыларына; Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына;  бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасыларына; Чернобыль АЭС-сындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасыларына;  Чернобыль АЭС-сындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың салдарынан сәуле ауруына шалдығып қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектігі бар адамдардың, сондай-ақ қайтыс болуы белгiленген тәртiппен солардың әсеріне байланысты болған азаматтардың отбасыларына, 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қайтыс болған мүгедектігі бар адамның немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектігі бар адамдарына теңестiрiлген адамның екiншi рет некеге тұрмаған жұбайына (зайыбына), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығу, жұмыста мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетiндердi қоспағанда) салдарынан мүгедектігі бар адам деп танылған, Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушiнің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған жұбайына (зайыбына), 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

2) Праздник единства народа Казахстана - 1 мая:
лицам с инвалидностью всех групп, детям с инвалидностью до семи лет, детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп, в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
3) День Победы - 9 мая:
ветеранам Великой Отечественной войны, в размере 1 000 000 (один миллион) тенге;
лицам, приравненным по льготам к лицам с инвалидностью Великой Отечественной войны, в размере 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
ветеранам боевых действий на территории других государств, в размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам к участникам Великой Отечественной войны, в размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее-Чернобыльской АЭС) в 1988 – 1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии, в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее - бывшего Союза ССР) за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне; супруге (супругу), не вступившей (вступившему) в повторный брак, в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям погибших военнослужащих, а именно: семьям военнослужащих, партизан, подпольщиков, лиц, указанных в статьях 46 Закона "О ветеранах", погибших (пропавших без вести) или умерших в результате ранения, контузии или увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, исполнении иных обязанностей воинской службы (служебных обязанностей), или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте; семьям погибших в Великой Отечественной войне лиц из числа личного состава групп самозащиты объектовых и аварийных команд местной противовоздушной обороны, семьям погибших работников госпиталей и больниц города Ленинграда; семьям военнослужащих, лиц начальствующего и рядового состава, призванных на сборы военнообязанных Министерства обороны, органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, погибших (умерших) во время выполнения задач по охране общественного порядка при чрезвычайных обстоятельствах, связанных с антиобщественными проявлениями; семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия; семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время; семьям лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения; семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших лиц с инвалидностью, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
супруге (супругу) умершего лица с инвалидностью Великой Отечественной войны или лицам, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью Великой Отечественной войны, а также супруге (супругу) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак, в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;

4) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері күні – 4 маусым:
жеті жасқа дейiнгi мүгедектігі бар балаларға, жетіден он сегіз жасқа дейiнгi бiрiншi, екiнші, үшiншi топтағы мүгедектігі бар балаларға, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) Астана күні - 6 шілде:
барлық топтағы мүгедектігі бар адамдарға, жеті жасқа дейiнгi мүгедектігі бар балаларға, жетіден он сегіз жасқа дейiнгi бiрiншi, екiнші, үшiншi топтағы мүгедектігі бар балаларға, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) Қазақстан Республикасының Конституция күні – 30 тамыз:
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен тұлғаларға, 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алушаларға (балдарына) 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
барлық топтағы мүгедектігі бар адамдарға, жеті жасқа дейiнгi мүгедектігі бар балаларға, жетіден он сегіз жасқа дейiнгi бiрiншi, екiнші, үшiншi топтағы мүгедектігі бар балаларға, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) Қарттар күні – 1 қазан:
70 жастан асқан зейнеткерлерге, 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
барлық топтағы мүгедектігі бар адамдарға, жеті жасқа дейiнгi мүгедектігі бар балаларға, жетіден он сегіз жасқа дейiнгi бiрiншi, екiнші, үшiншi топтағы мүгедектігі бар балаларға, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) Тәуелсіздік күні - 16-желтоқсан:
"Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен ақталған, Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқан тұлғаларға, 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
Ескерту. 6 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 04.10.2022 № 18/147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Әлеуметтік көмек өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтардың келесі жекелеген санаттарына көрсетіледі:
1) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларына), көрсетілген оқиғалар туындаған күннен бастап үш айдан кешіктірмей, өтініші бойынша, бір рет, табысы есебінсіз, 50 (елу) айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде;
2) өтініш берген тоқсан алдындағы Маңғыстау облысы бойынша ең төмен күнкөріс деңгейінің еселік шамасы бір жарымнан төмен жан басына шаққандағы орташа табысы бар келесі негіздемелер бойынша өмірде қиын жағдайға тап болған тұлғаларға (отбасыларға): жетімдік, ата-ана қамқорлығының болмауы, кәмелетке толмағандардың қадағалаусыз қалуы, оның ішінде девиантты мінез-құлық, кәмелетке толмағандардың арнаулы білім беру ұйымдарында, ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарында болуы, туғаннан бастап үш жасқа дейінгі балалардың ерте психофизикалық даму мүмкіндіктерінің шектелуі, дене бітімі және (немесе) ақыл-ой мүмкіндіктеріне байланысты организм функцияларының тұрақты бұзылуы, әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағыларға қауіп төндіретін аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігінің шектелуі, жасының егде тартуына байланысты, бұрынғы ауруы және (немесе) мүгедектігі салдарынан өзіне-өзі күтім жасай алмауы, әлеуметтік бейімсіздікке және әлеуметтік депривацияға алып келген қатыгездікпен қарау, баспанасыздық (белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар), бас бостандығынан айыру орындарынан босатылуы, пробация қызметінің есебінде болу, өтініші бойынша, тұрмыстық қажеттіліктерге, бір рет, 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде;

4) 4 июня – День государственных символов Республики Казахстан:
детям с инвалидностью до семи лет, детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп, в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
5) День Столицы - 6 июля:
лицам с инвалидностью всех групп, детям с инвалидностью до семи лет, детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп, в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
6) День Конституции Республики Казахстан – 30 августа:
лицам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, в размере 10 (десять) месячных расчетных показателей;
получателям государственного социального пособия по случаю потери кормильца (детям), в размере 8 (восемь) месячных расчетных показателей;
лицам с инвалидностью всех групп, детям с инвалидностью до семи лет, детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп, в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
7) День пожилых людей – 1 октября:
пенсионерам старше 70 лет, в размере 2 (двух) месячных расчетных показателей;
лицам с инвалидностью всех групп, детям с инвалидностью до семи лет, детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп, в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
8) День Независимости-16 декабря:
лицам, принимавшим участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированным в порядке, установленным Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий", в размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 04.10.2022 № 18/147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Социальная помощь оказывается следующим отдельным категориям нуждающихся граждан при наступлении трудной жизненной ситуации:
1) гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, не позднее трех месяцев со дня наступления указанных событий, по заявлению, без учета доходов, единовременно, в размере не более 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
2) лицам, оказавшимся в трудной жизненной ситуации по следующим основаниям: сиротство, отсутствие родительского попечения, безнадзорность несовершеннолетних, в том числе девиантное поведение, нахождение несовершеннолетних в специальных организациях образования, организациях образования с особым режимом содержания, ограничение возможностей раннего психофизического развития детей от рождения до трех лет, стойкие нарушения функций организма, обусловленные физическими и (или) умственными возможностями, ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих, неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности, жестокое обращение, приведшее к социальной дезадаптации и социальной депривации, бездомность (лица без определенного места жительства), освобождение из мест лишения свободы, нахождение на учете службы пробации, имеющих среднедушевой доход ниже полуторакратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области, предшествующий кварталу обращения, по заявлению, на бытовые нужды, единовременно, в размере не более 40 (сорок) месячных расчетных показателей;

3) уәкілетті ұйымнан әлеуметтік төлемдер алмайтын, әлеуметтік мәні бар аурулар болуы, атап айтқанда: туберкулез, қатерлі ісіктер және адамның иммунитет тапшылығы вирусы (бұдан әрі-ИТВ) тудыратын ауруы бар тұлғаларға, өтініші бойынша, бір рет, табысы есебінсіз, 26 (жиырма алты) айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде;
4) адамның ИТВ тудыратын ауруы бар балалардың ата-аналарына немесе заңды өкілдеріне, өтініші бойынша, табысы есебінсіз, ай сайын, Қазақстан Республикасы бойынша 2 (екі) ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінде;
5) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын, "бакалавр" дәрежесін бере отырып, жоғары оқу орнын төлеуге, халықтың әлеуметтік осал топтары үшін, атап айтқанда: жетім балаларға, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алатын балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, балалар үйінде, балалар ауылында тәрбиеленушілерге, ата-анасының екеуі де жасы бойынша зейнеткер немесе біреуі мүгедектігі бар адам болып табылатын балаларға, төрт және төрттен жоғары бірге тұратын кәмелет жасқа толмаған балалары бар көп балалы отбасыдан шыққан балаларға, оның ішінде орта, техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі білім беру мекемелерінде, жоғарғы оқу орнында күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын кәмелет жасқа толғаннан кейін оқу орнын аяқтаған уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) балаларға өтініш берген уақыттың алдыңғы 12 айға, Маңғыстау облысы бойынша төменгі күнкөріс деңгейінен төмен жан басына шаққандағы орташа табысы бар студенттерге және осы шешім қабылданғанға дейін өтініш берген, Маңғыстау облысы бойынша төменгі күнкөріс деңгейінің 3 еселенген шамасынан төмен өтініш берген уақыттың алдыңғы 12 айға жан басына шаққандағы орташа табысы бар студенттерге;";
6) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын, "бакалавр" дәрежесін бере отырып, жоғары оқу орнын төлеуге, өтініш берген уақыттың алдыңғы 12 айға, Маңғыстау облысы бойынша төменгі күнкөріс деңгейінің еселік шамасы үштен төмен жан басына шаққандағы орташа табысы және мүгедектігі бар студенттерге;
7) "Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің келісімі бойынша жасақталған Арнайы шарт негізінде, табысы есебінсіз, Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын ("Стоматология" мамандығынан басқа) интернатура студенттеріне, резидентура тыңдаушыларына;
Студенттерге әлеуметтік көмек оқу орындары көрсететін білім беру қызметі мөлшерінде бір жолғы төлемнен, сонымен қатар 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тамақтануға және тұруға кететін шығындарды ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік көмектен тұрады.

3) лицам, имеющим социально-значимые заболевания, не получающим социальные выплаты из Уполномоченной организации, а именно: туберкулез, лицам, имеющим злокачественные новообразования и болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (далее-ВИЧ), по заявлению, без учета доходов, единовременно, в размере не более 26 (двадцать шесть) месячных расчетных показателей;
4) родителям или законным представителям детей, заразившимся ВИЧ, по заявлению, без учета доходов, ежемесячно, в размере 2-х (двух) прожиточных минимумов по Республике Казахстан;
5) студентам высших учебных заведений Республики Казахстан, обучающимся по очной форме, на оплату высшего образования с присуждением степени "бакалавр", для социально-уязвимых слоев населения, а именно: детям-сиротам, детям, получающим государственное социальное пособие по случаю потери кормильца, детям, оставшимся без попечения родителей, воспитанникам детских домов, детской деревни, детям, оба родителя которых являются пенсионерами по возрасту или один из родителей является лицом с инвалидностью, детям из многодетных семей, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детям, обучающимся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста) имеющим среднедушевой доход ниже прожиточного минимума по Мангистауской области, за предыдущие 12 месяцев на момент обращения и студентам подавшие заявление до вынесения данного решения, имеющие среднедушевой доход ниже 3-х кратного прожиточного минимума по Мангистауской области, за предыдущие 12 месяцев на момент обращения;
6) студентам высших учебных заведений Республики Казахстан, имеющим инвалидность, обучающимся по очной форме, на оплату высшего образования с присуждением степени "бакалавр" и имеющим среднедушевой доход ниже трех кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области, за предыдущие 12 месяцев на момент обращения;
7) студентам интернатуры, слушателям резидентуры, обучающимся по очной форме обучения в высших учебных заведениях здравоохранения Республики Казахстан, (кроме специальности "Стоматология"), без учета доходов, на основании заключенного Специального договора по согласованию с государственным учреждением "Управление здравоохранения Мангистауской области";
Социальная помощь студентам, состоит из единовременных платежей в размере стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением, а также ежемесячных социальных выплат, частично покрывающих затраты на питание и проживание в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей.

8) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдарға, олардың жесiрлерiне, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына, тылда еңбек еткен және әскери қызмет өткерген азаматтарға Қазақстан Республикасының санаторийлерінде (профилакторийлерінде) санаториялық-курорттық емделуге, өтініші бойынша, кірісі есебінсіз, біржолғы, өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша емдеу-алдын алу мекемесінің ұсынымдарына сәйкес, жолдаманың нақты құны мөлшерінде, тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімді қалыптастыру кезінде белгіленген мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызметтер порталы арқылы іске асыру кезінде мемлекеттік бюджет қаражатынан берілетін жолдаманың құнын өтеу ретінде, бірақ кепілдік берілген сомадан артық емес, санаторий-курорттық картадан үзінді көшірме ұсынумен;
9) абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасында санаторийлік-курорттық емдеу шарасы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды (жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда) ертіп жүретін адамдарға санаторийлік-курорттық ұйымда болу құнын өтеуге біржолғы, кірісі есебінсіз, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткішке дейінгі мөлшерде;
10) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және тұрғын үйді күтіп ұстауға, табысы есебінсіз, ай сайын, нақты шығын мөлшерінде.
Ескерту. 7 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 04.10.2022 № 18/147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі, көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару негіздері Үлгілік қағидаларға сәйкес айқындалады.
9. Мереке күндеріне әлеуметтiк көмек алушылардан өтiнiштер талап етiлмей Уәкілетті ұйым не өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша Ақтау қаласы әкімдігі бекітетін тізім бойынша көрсетiледi.
10. Әлеуметтік көмек ұсынуға шығыстарды қаржыландыру 451.007.015. "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламалары бойынша Ақтау қаласының бюджетінде көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
11. Әлеуметтік көмек ақшалай нысанда екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдар арқылы алушылардың шотына аудару арқылы көрсетіледі.

8) ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, лицам, приравненным по льготам к участникам Великой Отечественной войны, их вдовам, семьям погибших военнослужащих, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу на санаторно-курортное лечение в санаториях (профилакториях) Республики Казахстан, по заявлению, без учета доходов, единовременно, согласно рекомендациям лечебно-профилактического учреждения по месту жительства заявителя, с предоставлением выписки из санаторно-курортной карты, в размере фактической стоимости путевки, но не более гарантированной суммы, предоставляемой в качестве возмещения стоимости путевки из средств государственного бюджета при реализации их лицам с инвалидностью через портал социальных услуг, установленной при формировании бюджетной заявки на соответствующий финансовый год;
9) лицам, сопровождающим лиц с инвалидностью первой группы (за исключением лиц с инвалидностью, получивших трудовое увечье или профессиональное заболевание по вине работодателя), имеющих в индивидуальной программе абилитации и реабилитации мероприятие на санаторно-курортное лечение, на возмещение стоимости пребывания в санаторно-курортной организации в размере до 20 (двадцать) месячных расчетных показателей, единовременно, без учета дохода, на основании заявления, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
10) ветеранам Великой Отечественной войны, на оплату коммунальных услуг и содержание жилья, без учета дохода, ежемесячно, в размере фактических затрат.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 04.10.2022 № 18/147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Порядок оказания социальной помощи, основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи определяется согласно Типовым правилам.
9. Социальная помощь к праздничным дням оказывается по списку, утверждаемому акиматом города Актау по представлению уполномоченной организации либо иных организаций без истребования заявлений от получателей социальной помощи.
10. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом города Актау на текущий финансовый год по бюджетной программе 451.007.015. "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
11. Социальная помощь предоставляется в денежной форме через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций, путем перечисления на счета получателей социальной помощи.

3-тарау. Қорытынды ережелер
12. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды Уәкілетті орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайданалана отырып жүргізеді.
Ақтау қалалық мәслихатының
2021 жылғы 16 сәуірдегі
№ 2/18 шешіміне 2 қосымша
Ақтау қалалық мәслихатының күші жойылды деп танылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Ақтау қаласы мәслихатының 2014 жылғы 24 қарашада № 25/244 "Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 6 маусымдағы № 21/198 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы және мереке күндерінің тізбесін, оны көрсету еселігін бекіту, сондай-ақ әлеуметтік көмектің мөлшерін белгілеу туралы" 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 16/155 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2565 болып тіркелген, 2015 жылы 13 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 "Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3190 болып тіркелген, 2016 жылы 6 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. Ақтау қалалық мәслихатының 2017 жылғы 3 қазандағы № 10/117 "Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 "Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және Ақтау қаласының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3447 болып тіркелген, 2017 жылы 3 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
4. Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 7 ақпандағы № 13/146 "Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 "Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және Ақтау қаласының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3539 болып тіркелген, 2018 жылы 20 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
5. Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 20/218 "Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 "Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3739 болып тіркелген, 2018 жылы 25 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

Глава 3. Заключительное положение
12. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
Приложение 2
к решению Актауского городского
маслихата от 16 апреля 2021 года № 2/18
Перечень некоторых решений Актауского городского маслихата, признанных утратившими силу
1. Решение Актауского городского маслихата от 24 ноября 2014 года № 25/244 "О внесении изменения в решение городского маслихата от 6 июня 2014 года № 21/198 "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 12 декабря 2013 года № 16/155 "Об утверждении перечня памятных дат, праздничных дней и кратности оказания социальной помощи для отдельных категорий нуждающихся граждан, а также установления размеров социальной помощи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2565, опубликовано 13 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Решение Актауского городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3190, опубликовано 6 декабря 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Решение Актауского городского маслихата от 3 октября 2017 года № 10/117 "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3447, опубликовано 3 ноября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
4. Решение Актауского городского маслихата от 7 февраля 2018 года № 13/146 "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3539, опубликовано 20 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
5. Решение Актауского городского маслихата от 29 ноября 2018 года № 20/218 "О внесении изменения в решение городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3739, опубликовано 25 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

6. Ақтау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 13 наурыздағы № 24/258 "Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 "Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3847 болып тіркелген, 2019 жылы 28 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
7. Ақтау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 13 мамырдағы № 26/274 "Ақтау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 13 наурыздағы № 24/258 "Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 "Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3897 болып тіркелген, 2019 жылы 27 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
8. Ақтау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 28 қазандағы № 28/293 "Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 "Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4015 болып тіркелген, 2019 жылы 13 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
9. Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 30/347 "Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 "Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4190 болып тіркелген, 2020 жылы 13 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
10. Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 19 маусымдағы № 32/374 "Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 30/347 "Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 "Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4248 болып тіркелген, 2020 жылы 30 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

6. Решение Актауского городского маслихата от 13 марта 2019 года № 24/258 "О внесении изменения и дополнения в решение Актауского городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3847, опубликовано 28 марта 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
7. Решение Актауского городского маслихата от 13 мая 2019 года № 26/274 "О внесении изменения в решение Актауского городского маслихата от 13 марта 2019 года № 24/258 "О внесении изменения и дополнения в решение Актауского городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3897, опубликовано 27 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
8. Решение Актауского городского маслихата от 28 октября 2019 года № 28/293 "О внесении изменения и дополнений в решение Актауского городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4015, опубликовано 13 ноября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
9. Решение Актауского городского маслихата от 26 марта 2020 года № 30/347 "О внесении изменений и дополнения в решение Актауского городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4190, опубликовано 13 апреля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
10. Решение Актауского городского маслихата от 19 июня 2020 года № 32/374 "О внесении изменения в решение Актауского городского маслихата от 26 марта 2020 года № 30/347 "О внесении изменений и дополнения в решение Актауского городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4248, опубликовано 30 июня 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

11. Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 19 маусымдағы № 32/375 "Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 "Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4249 болып тіркелген, 2020 жылы 7 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

11. Решение Актауского городского маслихата от 19 июня 2020 года № 32/375 "О внесении изменений и дополнения в решение Актауского городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4249, опубликовано 7 июля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).