Исатай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 6 маусымдағы № 94-VI "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 наурыздағы № 15-VIІ шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 9 сәуірде № 4922 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 5 қазандағы № 46-VІII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 05.10.2023 № 46-VІII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 6 маусымдағы № 94-VI "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3897 санымен тіркелген, 2017 жылғы 2 шілдеде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген әлеуметтік көмек көрсетудің оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелген санттарының тізбесін айқындаудың қағидасындағы:
1) 3-тараудың тақырыбының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілсін, мемлекеттік тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
2) 12 тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілсін, мемлекеттік тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын.
2. Исатай аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 356-VI "Исатай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 6 маусымдағы № 94-VI "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4845 санымен тіркелген, 2021жылғы 5 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:

О внесении изменений в некоторые решение Исатайского районного маслихата от 6 июня 2017 года № 94-VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 29 марта 2021 года № 15-VIІ. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 9 апреля 2021 года № 4922. Утратило силу решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 5 октября 2023 года № 46-VІII
Сноска. Утратило силу решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 05.10.2023 № 46-VІII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата от 6 июня 2017 года № 94-VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3897, опубликован 2 июля 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
1) заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок оказания социальной помощи".
2) пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) сведения о доходах лица (членов семьи);
3) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
Для получения социальной помощи, которая назначается независимо от доходов лица (членов семьи), сведения о доходов лица (членов семьи) не предоставляются".
2. Внести в решение Исатайского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 356-VI "О внесении изменений в решение Исатайского районного маслихата от 6 июня 2017 года № 94-VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4845, опубликован 5 января 2021 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:

1) 1-тармақтың 1) тармақшасының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілсін, мемлекеттік тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
2) 1-тармақтың 5) тармақшасының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілсін, мемлекеттік тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
3) 1-тармақтың 6) тармақшасының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілсін, мемлекеттік тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын.
3. Шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік мәселелер, гендерлік саясат, үкіметтік емес ұйымдармен байланыс жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Кабулова) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Сидегалиев
Мәслихат хатшысы Н. Муханбеталиев
Исатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 наурыздағы
№ 15-VII шешіміне қосымша
Исатай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 06 маусымдағы
№ 94-VI шешімімен бекітілген
Өмірде қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның (отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру АКТІСІ
20___ жылғы "__"
______________________________________________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)____________________
2. Тұратын мекенжайы ______________________________________________
3. Орын алуына байланысты өтініш беруші әлеуметтік көмекке өтініш берген өмірдегі қиын жағдай _______________________________________________.
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі) ____ адам, оның ішінде:
Р/с№
Тегі, аты, әкесінің аты(бар болса)
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебі
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсіптік даярлығы (қайта даярлау, біліктілігін арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуы туралы мәліметтер
Өмірдегі қиын жағдай
1
2
3
4
5
6
7
8
Еңбекке жарамды барлығы _________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері _______ адам.
Балалардың саны: ______, олардың ішінен жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар _______ адам, оқу құны жылына _______ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген адамдардың, басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдары ардагерлерінің, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары бар адамдардың, мүгедектердің, мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу қажет) ___________________________.

1) в подпункте 1) пункта 1 слово "загаловок" заменить словом "заголовок";
2) подпункт 5) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 3.Порядок оказания социальной помощи".
3) в пункт 1 добавить подпункт 6) в следующей редакции:
"6) пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму села, сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) сведения о доходах лица (членов семьи);
3) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
Для получения социальной помощи, которая назначается независимо от доходов лица (членов семьи), сведения о доходов лица (членов семьи) не предоставляются".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Кабулова) по вопросам социальной сферы, молодежной политики, законодательства и права.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Сидегалиев
Секретарь маслихата Н. Муханбеталиев
Приложения к решению Исатайского районного маслихата от 29 марта 2021 года № 15-VII
Утвержден решением Исатайского районного маслихата от 06 июня 2017 года № 94-VI
АКТ обследования для определения нуждаемости лица (семьи) в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от "__" ____ 20 года
_______________________________________________________________
(населенный пункт)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
________________________________________________________________
________________________________________________________________
2. Адрес места жительства_________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель обратился за социальной помощью _________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) ____ человек, в том числе:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождение
Родственное отношение к заявителю
Занятость (место работы, учебы)
Причина незанятости
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизненная ситуация
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости _______ человек.
Количество детей: ______, из них обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье ветеранов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, пенсионеров, пожилых лиц старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально значимые заболевания, инвалидов, детей-инвалидов (указать или добавить иную категорию) ________________________________________________________________.

5. Тұрмыс жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзге көрсету қажет): ______________________________________________________________.
Тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар: __________________________________.
Отбасының табысы:
Р/с №
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
тоқсанға
Орта есеппен айына
1
2
3
4
5
6

5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное – указать): _______________.
Расходы на содержание жилья:________________________________________________.
Доходы семьи:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи (в том числе заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий квартал (тенге)
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
за квартал
в среднем за месяц
1
2
3
4
5
6

6. Мыналардың: Автокөлігінің болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс) _____________________________.
Қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге тұрғын үйінің болуы (оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс) _________________________________.
7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі): _______________ ______________________________________________________________________.
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі): _____________________ ______________________________________________________________________.
9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі: ______________________________________________________________________
10. Тұратын жерінің санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы: ______________________________________________________________________
Комиссия төрағасы: ____________________________________________________
Комиссия мүшелері: ____________________________________________________
___________________________ __________________________________________
___________________________ __________________________________________
(қолдары) (тегі, аты, әкесінің аты)
Жасалған актімен таныстым: ____________________________________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы________________
Тексеру жүргізілуден бас тартқан _________________________________________
Өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы ______________________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Күні _______

6. Наличие: автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации) ________________________________.
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные доходы от его эксплуатации) ___________________________________________________.
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник): ___________________________________________________________________.
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник): _________________________ ___________________________________________________________________.
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью: ___________________________________________________________________.
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания: ___________________________________________________________________.
Председатель комиссии: ______________________________________________.
Члены комиссии: ____________________________________________________
(подписи) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
С составленным актом ознакомлен(а): __________________________________.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя _____________
От проведения обследования отказываюсь ______________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя (или одного из членов семьи)_______________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
дата _____________