"Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 22 ақпандағы № 47 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 11 сәуірдегі № 104 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 12 сәуірде № 27525 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 22 ақпандағы № 47 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізімінде № 26904 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлу қағидаларында:
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының аумағына ақ қантты және құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталарды бөлу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 3-тармағына және "Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағының 7.1.37) тармақшасына сәйкес әзірленді және тек ішкі нарықта өткізуге немесе құрамында қанты бар өнімдер өндіруге арналған ақ қантты және өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге квоталарды бөлу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) квота – тек ішкі нарықта өткізуге немесе құрамында қанты бар өнімдер өндіруге арналған ақ қанттың және өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатының тіркелген көлемі, ол Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде кедендік әкелу бажын төлеуден босатылады;
2) тауар:
ақ қант – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) 1701 99 100 кодымен сыныпталатын тек ішкі нарықта өткізуге немесе құрамында қанты бар өнімдер өндіруге арналған ақ қант;
құрақ қанты шикізаты – өнеркәсіптік өңдеуге арналған ЕАЭО СЭҚ ТН-ның 1701 13 және 1701 14 қосалқы позицияларындағы құрақ қанты шикізаты.
3. Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) осы Қағидалар қолданысқа енгізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның www.gov.kz интернет-ресурсында 2021 жылғы 20 желтоқсаннан 2022 жылғы 14 сәуірге дейінгі кезеңге Қазақстан Республикасының аумағына ақ қант пен құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталар бөлуге қатысуға өтінімдер қабылданатыны туралы хабарландыру (бұдан әрі – хабарландыру) орналастырылады.

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 февраля 2022 года № 47 "О некоторых вопросах ввоза сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 апреля 2022 года № 104. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2022 года № 27525
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 февраля 2022 года № 47 "О некоторых вопросах ввоза сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26904) следующие изменения:
В Правилах распределения квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила распределения квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" и подпунктом 7.1.37 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 года № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза" и определяют порядок распределения квот на ввоз сахара белого, предназначенного исключительно для реализации на внутреннем рынке или для производства сахаросодержащей продукции, и сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, на территорию Республики Казахстан.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) квота – фиксированный объем сахара белого, предназначенного исключительно для реализации на внутреннем рынке или для производства сахаросодержащей продукции, и сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки, который освобождается от уплаты ввозной таможенной пошлины при ввозе на территорию Республики Казахстан;
2) товар:
сахар белый – сахар белый, классифицируемый кодом 1701 99 100 Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) и предназначенный исключительно для реализации на внутреннем рынке или для производства сахаросодержащей продукции;
сахар-сырец тростниковый – сахар-сырец тростниковый субпозиций 1701 13 и 1701 14 ТН ВЭД ЕАЭС, предназначенный для промышленной переработки.
3. Уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган) не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня введения в действие настоящих Правил размещает на интернет-ресурсе уполномоченного органа www.gov.kz объявление о приеме заявок на участие в распределении квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан (далее – объявление) на период с 20 декабря 2021 года по 14 апреля 2022 года.

Бөлінбей қалған ақ қант пен құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталар көлемі болған жағдайда, уәкілетті орган 2022 жылғы 15 сәуірден кешіктірмей уәкілетті органның интернет-ресурсында 2022 жылғы 15 сәуірден 2022 жылғы 31 тамызға дейінгі кезеңге тек ішкі нарықта өткізуге немесе құрамында қанты бар өнімдер өндіруге арналған ақ қантты және өнеркәсіптік өңдеуге арналған құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталар көлемін бөлуге қатысуға өтінімдер қабылдау туралы хабарландыру (бұдан әрі – хабарландыру) орналастырады.
Хабарландыруда мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) өтінім берушілер арасында бөлінетін квота көлемі;
2) өтінімдер қабылдаудың басталу және аяқталу күні мен уақыты;
3) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына ақ қант әкелуге квоталар бөлуге қатысуға арналған өтінім (бұдан әрі – өтінім) нысаны;
4) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына құрақ қанты шикізатын әкелуге квоталар бөлуге қатысуға арналған өтінім (бұдан әрі – өтінім) нысаны.
Өтінім берушілердің өтінімдер беретін соңғы күні хабарландыру орналастырылған күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күнін құрайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Аграрлық азық-түлік нарықтары және ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 20 желтоқсаннан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2022 жылғы 11 сәуірдегі
№ 104 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағына ақ қантты және құрақ
қанты шикізатын әкелуге
квоталарды бөлу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының аумағына ақ қант әкелуге квоталар бөлуге қатысуға арналған өтінім _______________________________________________________________________________,
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)

При наличии объемов квот на ввоз сахара белого и сахара-сырца тростникового, оставшихся нераспределенными, уполномоченный орган не позднее 15 апреля 2022 года размещает на интернет-ресурсе уполномоченного органа объявление о приеме заявок на участие в распределении объемов квот на ввоз сахара белого, предназначенного исключительно для реализации на внутреннем рынке или для производства сахаросодержащей продукции, и сахара-сырца тростникового, предназначенного для промышленной переработки (далее – объявление), на период с 15 апреля 2022 года по 31 августа 2022 года.
В объявлении указывается следующая информация:
1) объем квоты, который будет распределяться между заявителями;
2) дата и время начала и завершения приема заявок;
3) форма заявки на участие в распределении квот на ввоз сахара белого на территорию Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка);
4) форма заявки на участие в распределении квот на ввоз сахара-сырца тростникового на территорию Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявка).
Срок окончательной даты представления заявителями заявок составляет 8 (восемь) рабочих дней со дня размещения объявления.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту агропродовольственных рынков и переработки сельскохозяйственной продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 20 декабря 2021 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 апреля 2022 года № 104
Приложение 1 к Правилам
распределения квот на ввоз
сахара белого и сахара-сырца
тростникового на территорию
Республики Казахстан
Форма
Заявка на участие в распределении квот на ввоз сахара белого на территорию Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица)

Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) 1701 99 100 кодымен сыныпталатын және тек ______________________________________ арналған (әкелу мақсаты көрсетілсін: ішкі нарықта сату үшін немесе құрамында қанты бар өнімдер өндіру үшін) _____________ мөлшеріндегі ақ қантты әкелуге квота бөлуді, сондай-ақ әкелінетін ақ қанттың нысаналы мақсатын растауды сұрайды.
Жеңілдік қолданыла отырып әкелінетін қанттың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағына қайта жіберілмейтініне кепілдік беремін.
Өтінім беруші
Қызмет түрі (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптауышы бойынша коды)
Өтінім берушінің орналасқан мекенжайы (заңды мекенжайы)
Өтінім берушінің телефоны, электрондық почтасы
Өтінім берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Тауар әкелінетін кедендік орган
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Төлем валютасындағы бірлік бағасы
Төлем валютасындағы сома
Өндіруші
Өндіруші ел
Өтінімге негізінде ақ қантты әкелу жүзеге асырылатын келісімшарттардың (шарттардың) көшірмелері қоса беріледі.
Басшысы ____________________________________ ______________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
2022 жылғы "____" __________
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2022 жылғы 11 сәуірдегі
№ 104 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағына ақ қантты және құрақ
қанты шикізатын әкелуге
квоталарды бөлу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Әкелінетін тауардың нысаналы мақсатын растау ______________________________________________________________________сәйкес
(негізінде ақ қант пен құрақ қанты шикізатын әкелу жүзеге асырылатын келісімшарттың (шарттың) деректемелері)
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________________ ___________________________________________________________әкелетін,
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
____________________________________________________________________
___________________________________________________________ тауарлары
(тауардың атауы, саны, келісімшарт (шарт) валютасындағы құны)
___________________________________________________________________
__________________________________________________________ арналған.
(әкелу мақсаты көрсетілсін: ішкі нарықта өткізуге немесе құрамында қанты бар өнімдер
өндіруге немесе өнеркәсіптік өңдеуге)
Министр _____________ ____________________________________
(қолы) (аты-жөні, тегі)
Мөр орны
2022 жылғы "____" ____________

просит выделить квоту на ввоз сахара белого, классифицируемый кодом 1701 99 100
Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского
экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) и предназначенный исключительно
для _________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
(указать цель ввоза: для реализации на внутреннем рынке или для производства
сахаросодержащей продукции) в количестве _____________ тонн, а также выдать
подтверждение целевого назначения ввозимого сахара белого.
Гарантирую, что сахар, ввозимый с применением льготы, не будет перенаправлен
на территории других государств-членов Евразийского экономического союза.
Заявитель
Вид деятельности (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Адрес местонахождения (юридический адрес) заявителя
Телефон, электронная почта заявителя
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер заявителя
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз товара
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
Единица измерения
Количество
Цена за единицу в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна-производитель
К заявке прилагаются копии контрактов (договоров), на основании которых осуществляется ввоз сахара белого.
Руководитель ____________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
"____" __________ 2022 года
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 апреля 2022 года № 104
Приложение 3 к Правилам
распределения квот на ввоз
сахара белого и сахара-сырца
тростникового на территорию
Республики Казахстан
Форма
Подтверждение целевого назначения ввозимого товара
Ввозимые ________________________________________________________________,
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица) индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер
_________________________________________________________________________
согласно _________________________________________________________________
(реквизиты контракта (договора), на основании которого осуществляется ввоз сахара
белого и сахара-сырца тростникового) товары
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование товара, количество, стоимость в валюте контракта (договора))
предназначены для ________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(указать цель ввоза: для реализации на внутреннем рынке или для производства
сахаросодержащей продукции или для промышленной переработки)
Министр _____________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Место печати
"____" ____________ 2022 года