Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің "Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 және "Табиғи монополиялар субъектілері қызметкерлерінің нақты іс-қимыл тәртібі бар қызметтер көрсетудің үлгілік регламенттерін бекіту туралы" 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 1 тамыздағы № 53 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 2 тамызда № 28988 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19242 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларында:
261-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"261. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша газбен жабдықтау желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру туралы өтінішке:
1) жеке тұлғалар үшін – объект иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (сәйкестендіру үшін) не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат, заңды тұлғалар үшін – дара кәсіпкер куәлігінің көшірмесі немесе дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
2) жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) туралы мәліметтер не объект орналасқан жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі (ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда) не жылжымайтын мүлік иесінің объектіні газдандыруға нотариалды түрде расталған келісімі (реттеліп көрсетілетін қызметке құрылысы аяқталған объект қосылған жағдайда), ал құжаттар болмаған жағдайда – жылжымайтын мүлік объектісін газдандыруға жергілікті атқарушы органдардан өтініш осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес 7-нысан бойынша;
3) жер учаскесіне тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) туралы мәліметтер не жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттар;
4) газдандырылатын объектіге (тұрғын үйге) техникалық паспорттың көшірмесі не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (реттеліп көрсетілетін қызметке құрылысы аяқталған объект қосылған жағдайда) немесе қолданыстағы (үйішілік) желілерді реконструкциялауға газдандырудың эскиздік жобасының көшірмесі;

О внесении изменений в приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий" и от 6 января 2021 года № 3 "Об утверждении типовых регламентов оказания услуг с четким порядком действий сотрудников субъектов естественных монополий"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 августа 2022 года № 53. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2022 года № 28988.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19242):
в Правилах осуществления деятельности субъектами естественных монополий, утвержденных указанным приказом:
пункт 261 изложить в следующей редакции:
"261. К заявлению о выдаче технических условий на подключение к сетям газоснабжения по форме 4 согласно приложению 4 к настоящим Правилам, прилагаются:
1) копия документа, удостоверяющего личность владельца объекта (для идентификации) либо электронный документ из сервиса цифровых документов – для физических лиц, копия свидетельства индивидуального предпринимателя или копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридических лиц;
2) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на объект недвижимости либо копия правоустанавливающего документа на недвижимое имущество (при отсутствии сведений в информационных системах), где расположен объект, либо нотариально заверенное согласие собственника недвижимого имущества на газификацию объекта (в случае подключения к регулируемой услуге завершенного строительством объекта), а в случае отсутствия документов – заявление от местных исполнительных органов на газификацию объекта недвижимости по форме 7 согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на земельный участок либо правоустанавливающие документы на земельный участок;
4) копия технического паспорта на газифицируемый объект (жилой дом) либо электронный документ из сервиса цифровых документов (в случае подключения к регулируемой услуге завершенного строительством объекта) или копия эскизного проекта газификации на реконструкцию существующих (внутридомовых) сетей;

5) заңды тұлғалар үшін – көп қабатты үйлерді газдандыру кезінде тамақ дайындауға, жылытуға, желдетуге, ауа баптауға, ыстық сумен жабдықтауға шикі газды тұтынуға арналған гидравликалық есептемелер қоса беріледі.
Табиғи монополия субъектісінің кеңсесі немесе Мемлекеттік корпорация арқылы газбен жабдықтау желілеріне қосуға техникалық шарттар беруге өтініш берген кезде тұтынушы салыстырып тексеру үшін осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынады.";
көрсетілген бұйрыққа 4-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2) "Табиғи монополиялар субъектілері қызметкерлерінің нақты іс-қимыл тәртібі бар қызметтер көрсетудің үлгілік регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22039 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеу және Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге экспорттау мақсатында тауарлық газды тасымалдауды қоспағанда, тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбырлары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбырлары арқылы тасымалдау саласындағы табиғи монополиялар субъектілері қызметкерлерінің нақты іс-қимыл тәртібі бар қызметтер көрсетудің үлгілік регламентінде:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Газбен жабдықтау желілеріне қосуға техникалық шарттар беру туралы өтінішке:
1) жеке тұлғалар үшін – объект иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (сәйкестендіру үшін) не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат, заңды тұлғалар үшін – дара кәсіпкер куәлігінің көшірмесі немесе дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
2) жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) туралы мәліметтер не объект орналасқан жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі (ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда) не жылжымайтын мүлік иесінің объектіні газдандыруға нотариалды түрде расталған келісімі (реттеліп көрсетілетін қызметке құрылысы аяқталған объект қосылған жағдайда), ал құжаттар болмаған жағдайда – жылжымайтын мүлік объектісін газдандыруға жергілікті атқарушы органдардан өтініш Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығымен бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19242 болып тіркелген) 4-қосымшаға сәйкес 7-нысан бойынша;

5) гидравлические расчеты на потребление сырого газа на приготовление пищи, отопление, вентиляцию, кондиционирование, горячее водоснабжение при газификации многоэтажных домов – для юридических лиц.
При подаче заявления на выдачу технических условий на подключение к сетям газоснабжения через канцелярию субъекта естественной монополии или Государственную корпорацию, потребитель предоставляет для сверки оригиналы документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.";
приложение 4 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2) в приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2021 года № 3 "Об утверждении типовых регламентов оказания услуг с четким порядком действий сотрудников субъектов естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22039):
в Типовом регламенте оказания услуг с четким порядком действий сотрудников субъектов естественных монополий в сфере хранения, транспортировки товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам, за исключением хранения, транспортировки товарного газа в целях транзита через территорию Республики Казахстан и экспорта за пределы Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. К заявлению о выдаче технических условий на подключение к сетям газоснабжения прилагаются:
1) копия документа, удостоверяющего личность владельца объекта (для идентификации) либо электронный документ из сервиса цифровых документов – для физических лиц, копия свидетельства индивидуального предпринимателя или копия уведомления о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридических лиц;
2) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на объект недвижимости либо копия правоустанавливающего документа на недвижимое имущество (при отсутствии сведений в информационных системах), где расположен объект, либо нотариально заверенное согласие собственника недвижимого имущества на газификацию объекта (в случае подключения к регулируемой услуге завершенного строительством объекта), а в случае отсутствия документов - заявление от местных исполнительных органов на газификацию объекта недвижимости по форме 7 согласно приложению 4 к Правилам осуществления деятельности субъектами естественных монополий, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19242);

3) жер учаскесіне тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) туралы мәліметтер не жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттар;
4) газдандырылатын объектіге (тұрғын үйге) техникалық паспорттың көшірмесі не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (реттеліп көрсетілетін қызметке құрылысы аяқталған объект қосылған жағдайда) немесе қолданыстағы (үйішілік) желілерді реконструкциялауға газдандырудың эскиздік жобасының көшірмесі;
5) заңды тұлғалар үшін – көп қабатты үйлерді газдандыру кезінде тамақ дайындауға, жылытуға, желдетуге, ауа баптауға, ыстық сумен жабдықтауға шикі газды тұтынуға арналған гидравликалық есептеулер қоса беріледі.".
2. Табиғи монополияларды реттеу комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 1 тамыздағы
№ 53 Бұйрыққа қосымша
Табиғи монополиялар
субъектілерінің
қызметін жүзеге асыру
қағидаларына
4-қосымша
1-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі немесе
заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Электрмен жабдықтау желілеріне қосуға техникалық шарттарды беруге арналған өтініш
Объектінің (жұмыс істеп тұрған, реконструкцияланатын) толық атауы, оның мекенжайы, орналасқан жері, қосылу орны)
____________________________________________________________________
Техникалық шарттарды беру қажеттілігі (қажеттісін белгілеу):
уақытша электрмен жабдықтауға (құрылыс кезеңіне), тұрақты негізде электрмен жабдықтауға)
Мәлімделген қуат: ______________________ килоВатт (бұдан әрі – кВт)
Кернеу деңгейі (қосылатын қондырғының номиналды кернеуі)
_________________________________________________________________ Квт

3) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на земельный участок либо правоустанавливающие документы на земельный участок;
4) копия технического паспорта на газифицируемый объект (жилой дом) либо электронный документ из сервиса цифровых документов (в случае подключения к регулируемой услуге завершенного строительством объекта) или копия эскизного проекта газификации на реконструкцию существующих (внутридомовых) сетей;
5) гидравлические расчеты на потребление сырого газа на приготовление пищи, отопление, вентиляцию, кондиционирование, горячее водоснабжение при газификации многоэтажных домов – для юридических лиц.".
2. Комитету по регулированию естественных монополий в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 1 августа 2022 года № 53
Приложение 4
к Правилам осуществления
деятельности субъектами
естественных монополий
Форма 1
Потребитель:
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица
или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление на выдачу
технических условий на подключение к сетям электроснабжения
Полное наименование объекта (действующего, реконструируемого), его адрес
местонахождение, место подключения)
_________________________________________________________________________
Необходимость выдачи технических условий (отметить нужное): на временное
электроснабжение (период строительства), электроснабжение на постоянной основе)
Заявленная мощность: ______________________ килоВатт (далее – кВт)
Уровень напряжения (номинальное напряжение присоединяемой
установки)________________________________________________________ Квт

Электрмен жабдықтау сенімділігінің санаты (қажеттісін белгілеу): (1, 2, 3)
Қосалқы тұтынушылардың тізбесі және олардың электр қондырғыларының сипаттамалары:
______________________________________________________________
Мыналар қоса беріледі:
2-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі немесе заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Тұтынушыны сыртқы электрмен жабдықтау схемалары
1) электрмен жабдықтаудың қазіргі жай-күйіне және үш, бес-он жылға арналған даму перспективасына шолу;
2) тұтынушылардың электр жүктемелері және оларды өтеу көздері;
3) қуат пен электр энергиясының теңгерімдері (қазіргі жай-күйі мен үш, бес-он жылға арналған перспективасы);
4) сыртқы электрмен жабдықтау схемасының нұсқалары;
5) сыртқы электрмен жабдықтаудың ұсынылатын схемасының негіздемесі;
6) қаралып отырған ауданның іргелес электр желілерімен бірге электр режимдерін (қалыпты, авариядан кейінгі режимдер) есептеу;
7) жабдықты таңдау үшін қысқа тұйықталу токтарының деңгейлерін есептеу;
8) релелік қорғау мен автоматиканы, аварияға қарсы автоматиканы орындау қағидаттары;
9) диспетчерлік және технологиялық басқаруды ұйымдастыру қағидаттары;
10) электр энергиясын есепке алу (есепке алу аспаптары);
11) энергия үнемдеу және энергия тиімділігі бойынша жоспарланған іс-шаралар;
12) электр желілік құрылыстың көлемі, құрылыс құнының ірілендірілген есебі;
13) тұжырымдар;
14) сызбалар: қағидаттық схемалар, карта-схемалар немесе ахуалдық жоспар, электр режимдерін есептеу нәтижелері, диспетчерлік және технологиялық басқаруды ұйымдастыру схемалары, релелік қорғаныс және автоматика құрылғыларын орналастырудың қағидаттық схемасы.
3-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі немесе заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Жылумен жабдықтау желілеріне қосуға техникалық шарттарды беруге арналған өтініш
Объектінің (жұмыс істеп тұрған, реконструкцияланатын) толық атауы, оның мекенжайы, орналасқан жері,
қосылу орны ______________________________ _________________________________________________
Тұратындар саны, ыстық сумен жабдықтауды есепке алу аспаптарының саны (тұрмыстық тұтынушылар
үшін) ____________________________________________
Техникалық шарттарды алу үшін негіз (қажеттісін белгілеу):
жаңадан іске қосылатын объектілерді жылу желілеріне қосу;
тұтынушының жылу тұтыну қондырғыларын реконструкциялауға немесе кеңейтуге байланысты және
қолданыстағы техникалық шарттарға сәйкес келмейтін тұтынылатын жылу энергиясының санын
(немесе жылу жеткізгіш параметрлерін) өзгерту;
бұрын қосылмаған объектіні жылу желілеріне қосу;
сыртқы жылумен жабдықтау схемасын өзгерту.
Жоба болған жағдайда: жобаланатын объектіні сипаттайтын деректер, оны салудың нормативтік
мерзімдері және объектіні пайдалануға берудің белгіленген мерзімдері, ең жоғары қосылатын жүктемелер:
технологиялық мұқтаждар, жылыту және желдету, ыстық сумен жабдықтау________________________
___________________________________
Тұтыну түрлері бойынша жылу жүктемелерінің сипаттамалары (жылу энергиясын тұрмыстық тұтыну
үшін пайдаланатын тұтынушылар үшін, техникалық паспорт) және жылу техникалық есеп
______________________________
________________________________________________________________________________
Мыналар қоса беріледі:
________________________________________________________________________________
4-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі немесе заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Газбен жабдықтау желілеріне қосуға техникалық шарттарды беруге арналған өтініш
Объектінің толық атауы: (тұрғын үй, дәмхана, дүкен және өзге де), көрсетілетін қызметке
қосылатын объектінің мекенжайы _____________________________________________
________________________________________________________________________________
Мынадай газ тұтыну жабдығын пайдалану үшін:

Категория надежности электроснабжения (отметить нужное): (1, 2, 3)
Перечень субпотребителей и характеристики их электроустановок:
____________________________________________________________________
Прилагаем:
Форма 2
Потребитель:
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического
лица или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Схемы внешнего электроснабжения потребителя
1) Обзор существующего состояния электроснабжения и перспективы развития на
три, пять – десять лет;
2) электрические нагрузки потребителей и источники их покрытия;
3) балансы мощности и электроэнергии (существующее состояние и перспектива на
три, пять – десять лет);
4) варианты схемы внешнего электроснабжения;
5) обоснование рекомендуемой схемы внешнего электроснабжения;
6) расчеты электрических режимов (нормальные, послеаварийные режимы)
рассматриваемого района с прилегающими электрическими сетями;
7) расчет уровней токов короткого замыкания для выбора оборудования;
8) принципы выполнения релейной защиты и автоматики, противоаварийной
автоматики;
9) принципы организации диспетчерского и технологического управления;
10) учет электроэнергии (приборы учета);
11) планируемые мероприятия по энергосбережению и энергоэффективности;
12) объемы электросетевого строительства, укрупненный расчет стоимости
строительства;
13) выводы;
14) чертежи: принципиальные схемы, карты-схемы или ситуационный план,
результаты расчетов электрических режимов, схемы организации диспетчерского и
технологического управления, принципиальную схему размещения устройств релейной
защиты и автоматики.
Форма 3
Потребитель:
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического
лица или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление на выдачу
технических условий на подключение к сетям теплоснабжения
Полное наименование объекта (действующего, реконструируемого), его адрес,
местонахождение, место подключения _____________________________________________
_______________________________________________________________________________
Количество проживающих, количество приборов учета горячего водоснабжения (для
бытовых потребителей)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Основание для получения технических условий (отметить нужное):
присоединение к тепловым сетям вновь вводимых объектов;
изменение количества потребляемой тепловой энергии (или параметров теплоносителя),
связанное с реконструкцией или расширением теплопотребляющих
установок потребителя и не соответствующее действующим техническим условиям;
присоединение к тепловым сетям ранее не присоединенного объекта;
изменение схемы внешнего теплоснабжения.
В случае наличия проекта: данные характеризующие проектируемый объект,
нормативные сроки его строительства и намеченные сроки ввода объекта в эксплуатацию,
максимальные присоединяемые нагрузки:
технологические нужды, отопление и вентиляция, горячее водоснабжение
_________________________________________________________________________.
Характеристики тепловых нагрузок по видам потребления (для потребителей,
использующих тепловую энергию для бытового потребления, технический паспорт) и
теплотехнический расчет
_______________________________________________________________________________
Прилагаем:
_______________________________________________________________________________
Форма 4
Потребитель:
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица
или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление на выдачу
технических условий на подключение к сетям газоснабжения
Полное наименование объекта: (жилой дом, кафе, магазин, и прочее), адрес объекта
подключения к услуге_____________________________________________________________
Для использования следующего газопотребляющего оборудования:

1. жылу беру қазандығы___________________________________________________
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші/қажетті газ тұтыну қуаты)
2. газ плитасы ___________________________________________________________
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші/қажетті газ тұтыну қуаты)
3. ағынды су жылытқыш __________________________________________________
саны (дана) (маркасы/моделі/өндіруші/қажетті газ тұтыну қуаты)
4. өзге де________________________________________________________________
Газды ең көп сағаттық тұтынудың болжамды шығысымен ______________________
___________________________________________________________________________
Мыналар қоса беріледі: __________________________________________________
____________________________________________________________________________
5-нысан
Тұтынушы:
____________________________
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), тегі немесе заңды тұлғаның атауы
Тұтынушының
мекенжайы, телефоны, факс
және электрондық поштасы:
_________________________
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "_____" ________
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру желілеріне қосуға техникалық шарттарды беруге арналған өтініш
1. Объектінің (жобаланатын, жұмыс істеп тұрған, реконструкцияланатын) толық атауы және мекенжайы:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Объектінің мақсаты____________________________________________
3. Ғимараттың биіктігі, қабаты, пәтер саны__________________________
1. Сумен жабдықтау
1. Суға қажеттілік: су сапасы м3/тәулігіне м3/ең көп сағат оның ішінде:
1) шаруашылық-ауыз су қажеттілігіне ______ м3/тәулік, ____ м3/ ең көп сағат
2) өндірістік қажеттіліктерге ___________ м3/тәулік, __________м3/ ең көп сағат техникалық м3/тәулік м3/ ең көп сағат
оның ішінде:
3) өндірістік қажеттіліктерге _________ м3/тәулік, _________ м3/ ең көп сағат
б) суаруға _______________ м3/тәулік, _________________м3/ ең көп сағат
2. Өрт сөндіруге қажетті шығыс л /сек.
2. Су бұру
1. Ағынды сулардың жалпы мөлшері м3/ тәулік, м3/ ең көп сағат оның ішінде:
1) фекальды ______________ м3/ тәулік, ___________м3 ең көп сағат

1. отопительный котел______________________________________________________
________________________________________________________________________________
количество (штука) (марка/модель/производитель/требуемая мощность газопотребления)
2. газовая плита ___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
количество (штука) (марка/модель/производитель/требуемая мощность газопотребления)
3. проточный водонагреватель________________________________________________
________________________________________________________________________________
количество (штука) (марка/модель/производитель/ требуемая мощность газопотребления)
4. Прочее__________________________________________________________________
С предполагаемым расходом максимального часового потребления газа
________________________________________________________________________________
Прилагаем:______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Форма 5
Потребитель:
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии) физического лица
или наименование
юридического лица
Адрес потребителя, телефон
факс и электронная почта:
____________________________
____________________________
(подпись)
"_____" ________ 20__ год
Заявление на выдачу технических условий на подключение
к сетям водоснабжения и (или) водоотведения
1. Полное наименование и адрес объекта (проектируемого, действующего,
реконструируемого):_____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Назначение объекта_______________________________________________________
2. Высота, этажность здания, количество квартир______________________________
1. Водоснабжение
1. Потребность в воде: питьевого качества м3/сутки м3/час макс. в том числе:
1) на хозяйственно-питьевые нужды _________ м3/сутки, _____ м3/час макс.
2) на производственные нужды ________м3/сутки, ____м3/час макс. Технической
м3/сутки м3/час макс.
в том числе:
3) на производственные нужды ____________ м3/сутки, __________ м3/час макс.
4) на полив _______________ м3/сутки, _________________м3/час макс.
2. Потребный расход на пожаротушение л/сек.
2. Водоотведение
1. Общее количество сточных вод м3/сутки, м3/час макс.
в том числе:
1) фекальных ______________ м3/сутки, ___________м3/час макс.

2) өндірістік-ластанған ___________м3/ тәулік, _________м3/ ең көп сағат
3) шартты-таза __________ м3/ тәулік, елді мекеннің су бұру жүйесіне ағатын
____________ м3/ ең көп сағат.
2. Өндірістік сарқынды сулардың сапалық құрамы мен сипаттамасы (тазартылған
ағынды суларды су объектісіне тастаудың бекітілген шекті жол берілетін төгінділер (ШЖБТ)
тізбесіне сәйкес ластаушы заттардың концентрациясы, РН, қышқылдардың, сілтілердің,
жарылғыш, тұтанатын радиоактивті және басқа да заттардың концентрациясы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Есепке алу аспабы ____________________________________________
Қосымшалар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6-нысан
Табиғи монополиялар субъектілеріне
(тізім бойынша)
Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған техникалық шарттарды беруге өтініш
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосуға арналған техникалық шарттар үшін сауалнама парағын жолдайды.
Қосымша:
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығымен бекітілген Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12684 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосуға арналған техникалық шарттар үшін сауалнама парағы.
20__ жылғы "_____" ________
7-нысан
Жылжымайтын мүлік объектісін газдандыруға арналған №____өтініш
________________________________________________________________________________
(қорытындыны берген мемлекеттік органның атауы) (ұйымдар, кәсіпорындар)
Жылжымайтын мүлік объектісін зерттеу жүргізді және мынаны анықтады:
________________________________________________________________________
1) Жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесінің аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі
____________________________________________________________________
2) жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері (мекенжайы)
_______________________________________________________________________
3) жылжымайтын мүлік объектісінің нысаналы мақсаты
________________________________________________________________________
4) жылжымайтын мүлік объектісі орналасқан жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
________________________________________________________________
Азаматтың өтініші негізінде _________________ мекенжайы бойынша орналасқан
объектіні газдандыруға ________________, осы объектіні орталықтандырылған газбен
жабдықтау жүйесіне қосуды сұраймыз. Бұл ретте, абонент жылжымайтын мүлік объектісінің
өрт қауіпсіздігі талаптарына, құрылыс нормаларына және Қазақстан Республикасы қағидаларына
сәйкес келеді және газ тарату желілерін жобалауға және қосуға арналған техникалық шарттарды алу үшін жауапты болады.
Ескертпе: Қорытынды ілеспе хат болған кезде жарамды.
Басшы __________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі, қолы)
Абонент________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі, қолы)
Күні 20___жылғы "_______"_______

2) производственно-загрязненных _______м3/сутки, ________м3/час макс.
3) условно-чистых ______ м3/сутки, ______ м3/час макс., сбрасываемых в систему
водоотведения населенного пункта.
2. Качественный состав и характеристика производственных сточных вод
(концентрации загрязняющих веществ, РН, концентрация кислот, щелочей, взрывчатых,
воспламеняющихся радиоактивных веществ и других в соответствии с перечнем
утвержденного предельно-допустимого сброса (ПДС) очищенных сточных вод в водный
объект)_______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
3. Прибор учета__________________________________________________________
Приложения:____________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Форма 6
Субъектам естественных монополий
(по списку)
Заявление на выдачу технических условий
на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
направляет опросный лист для технических условий на подключение к источникам инженерного
и коммунального обеспечения.
Приложение:
Опросный лист для технических условий на подключение к источникам инженерного
и коммунального обеспечения по форме, утвержденной Правилами организации застройки и
прохождения разрешительных процедур в сфере строительства, утвержденными приказом
Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за
№ 12684).
"_____" ________ 20__ год
Форма 7
Заявление №_____
на газификацию объекта недвижимости
___________________________________________________________________
(наименование государственного органа выдавшее заключение) организации, предприятия)
Произвело обследование объекта недвижимости и установило следующее:
_____________________________________________________________________________
1) Фамилия, имя, отчество (при его наличии), собственника объекта
недвижимости_________________________________________________________________
2) местоположение (адрес) объекта недвижимости____________________________
_____________________________________________________________________________
3) целевое назначение объекта недвижимости________________________________
_____________________________________________________________________________
4) кадастровый номер земельного участка, на котором расположен объект
недвижимости_________________________________________________________________
На основании заявления гражданина _________________________ на газификацию
объекта, находящегося по адресу ___________________________, просим Вас подключить
данный объект к системе газоснабжения. При этом, абонент несет ответственность за объект
недвижимости, и его соответствие требованиям пожарной безопасности, строительным
нормам и правилам Республики Казахстан для получения технических условий на
проектирование и подключение к газораспределительным сетям.
Примечание: Заключение действительно при наличии сопроводительного письма.
Руководитель ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Абонент_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Дата "________" ____________20___года