"Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/169 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2022 жылғы 8 қарашадағы № 687 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 14 қарашада № 30530 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/169 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11633 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Орман кодексінің 13-бабының 18-35) тармақшасына сәйкес және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а. Т. Момышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыштық өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар вице-министрі
2022 жылғы 8 қарашадағы
№ 687
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/169 "Об утверждении Правил возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников"
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 8 ноября 2022 года № 687. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 ноября 2022 года № 30530
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/169 "Об утверждении Правил возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11633) следующее изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 18-35) статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан и пунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра Т. Момышев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Вице-министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 8 ноября 2022 года № 687
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

2015 жылғы 27 ақпандағы
№18-02/169 бұйрығымен
бекітілген
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 13-бабының 18-35) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу тәртібін, сондай-ақ "Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның ведомствосы;
2) жекеше орман питомниктерін құру және дамыту - ормандарды көгалдандыру, молықтыру және орман өсіру үшін жобалау-іздестіру және құрылыс-монтаждау жұмыстарының, ағаш және бұта тұқымдарын өсіруді қамтитын орман питомниктерін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды жүрізу циклы болып табылады;
3) жұмыс органы – қатысушылардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтінімдерін қарауға және шығыстарды өтеуді төлеу/бас тарту туралы шешім қабылдауға уәкілетті орман шаруашылығы саласындағы облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы;
4) мемлекеттік қолдау субъектілері (бұдан әрі – қолдау субъектілері) – жабайы өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызу және өсіру жөніндегі, жекеше орман питомниктерін құру және дамыту жөніндегі қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының азаматтары және шетелдік қатысуы жоқ Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес заңды тұлғалары;
5) тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызу және өсіру – жобалау-іздестіру жұмыстарынан бастап сүрек дайындауға дейінгі ағаш және бұта өсімдіктерінің сүрегін өндірудің толық циклі;
6) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – электрондық нысанда көрсетілетін, нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырланған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және мемлекеттік сыңайлы сектор субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе болып табылады;

от 27 февраля 2015 года
№ 18-02/169
Правила возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 18-35) статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных услугах" и определяют порядок возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников, а также порядок оказания государственной услуги "Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников".
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) администратор бюджетной программы (далее – администратор) – ведомство уполномоченного органа в области лесного хозяйства;
2) создание и развитие частных лесных питомников – цикл производства работ по созданию и развитию лесных питомников, включающий проектно-изыскательские и строительно-монтажные работы, выращивание древесных и кустарниковых пород для озеленения, воспроизводства лесов и лесоразведения;
3) рабочий орган – местный исполнительный орган областей, городов республиканского значения и столицы в области лесного хозяйства, уполномоченный на рассмотрение заявок участников (услугополучателей) и принятия решений о выплате/отказе в предоставлении возмещения расходов
4) субъекты государственной поддержки (далее – субъекты поддержки) - граждане Республики Казахстан и негосударственные юридические лица Республики Казахстан без иностранного участия, осуществляющие деятельность по закладке и выращиванию плантаций дикорастущих древесных и кустарниковых пород, по созданию и развитию частных лесных питомников;
5) закладка и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород – полный цикл производства древесины древесных и кустарниковых растений от проектно-изыскательских работ до заготовки древесины;
6) веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;

7) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеу тәртібі
3. Жекеше орман өсіруді мемлекеттік қолдау арқылы жүзеге асырылады:
1) өтеу елу пайызға дейін мен өсіруге жұмсалатын шығыстарды плантацияларын өнеркәсіптік және энергетикалық мақсаттарда:
жалпы саны екпелер (көшеттер) ағаш шегіршін есеппен 1 гектарға арналған шығындардың бір жылға, бірақ 0,01 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш;
жалпы саны екпелер (көшеттер) сексеуіл есеппен 1 гектарға арналған шығындардың бір жылға, бірақ 0,01 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш;
жалпы саны екпелер (көшеттер) сексеуіл, қара есеппен 1 гектарға арналған шығындардың бір жылға, бірақ 0,011 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш;
жалпы саны екпелер (көшеттер) кәдімгі қарағай келген шығындарды есептеу 1 гектар үшін екі жыл, бірақ 0,008 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш;
жалпы саны екпелер (көшеттер) жапырақты (шегіршін мелколистный, клен ясенелистный) есебінен шығындардың 1 гектар үшін екі жыл, бірақ 0,017 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш;
жалпы саны екпелер (көшеттер) басқа да тез өсетін ағаш және бұта есеппен 1 гектарға арналған шығындардың бір жылға, бірақ 0,01 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш;
2) өтеу елу пайызға дейін құру және дамытуға жұмсалатын шығыстарды жекеше орман питомниктерін:
жалпы саны екпелер (көшеттер) ағаш шегіршін есеппен 1 гектарға арналған шығындардың бір жылға, бірақ 0,01 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш;
жалпы саны екпелер (көшеттер) сексеуіл есеппен 1 гектарға арналған шығындардың бір жылға, бірақ 0,01 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш;
жалпы саны екпелер (көшеттер) сексеуіл, қара есеппен 1 гектарға арналған шығындардың бір жылға, бірақ 0,011 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш;
жалпы саны екпелер (көшеттер) кәдімгі қарағай келген шығындарды есептеу 1 гектарына екі, бірақ көп емес 0,008 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш;
жалпы саны екпелер (көшеттер) жапырақты (шегіршін мелколистный, клен ясенелистный) есебінен шығындардың 1 гектар үшін екі жыл, бірақ 0,017 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш;

7) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников
3. Государственная поддержка частного лесоразведения осуществляется посредством:
1) возмещения до пятидесяти процентов расходов на закладку и выращивание плантаций в промышленных и энергетических целях:
за общее количество сеянцев (саженцев) деревьев вяза из расчета затрат на 1 гектар за один год, но не более 0,01 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева;
за общее количество сеянцев (саженцев) саксаула из расчета затрат на 1 гектар за один год, но не более 0,01 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева;
за общее количество сеянцев (саженцев) саксаула черного из расчета затрат на 1 гектар за один год, но не более 0,011 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева;
за общее количество сеянцев (саженцев) сосны обыкновенной из расчета затрат на 1 гектар за два года, но не более 0,008 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева;
за общее количество сеянцев (саженцев) лиственных пород (вяз мелколистный, клен ясенелистный) из расчета затрат на 1 гектар за два года, но не более 0,017 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева;
за общее количество сеянцев (саженцев) других быстрорастущих древесных и кустарниковых пород из расчета затрат на 1 гектар за один год, но не более 0,01 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева;
2) возмещения до пятидесяти процентов расходов на создание и развитие частных лесных питомников:
за общее количество сеянцев (саженцев) деревьев вяза из расчета затрат на 1 гектар за один год, но не более 0,01 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева;
за общее количество сеянцев (саженцев) саксаула из расчета затрат на 1 гектар за один год, но не более 0,01 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева;
за общее количество сеянцев (саженцев) саксаула черного из расчета затрат на 1 гектар за один год, но не более 0,011 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева;
за общее количество сеянцев (саженцев) сосны обыкновенной из расчета затрат на 1 гектар за два года, но не более 0,008 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева;
за общее количество сеянцев (саженцев) лиственных пород (вяз мелколистный, клен ясенелистный) из расчета затрат на 1 гектар за два года, но не более 0,017 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева;

жалпы саны екпелер (көшеттер) басқа да тез өсетін ағаш және бұта есеппен 1 гектарға арналған шығындардың бір жылға, бірақ 0,01 айлық есептік көрсеткіш үшін бір бірлігіне ағаш.
4. Жекеше орман өсіруді мемлекеттік қолдау мынадай мерзімдерден аспайды:
1) тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларын өнеркәсіптік және энергетикалық мақсаттарда жапырақты тұқымдықтар үшін он жылдан аспайтын, қылқан жапырақты тұқымдар үшін он бес жылдан аспайтын плантациялық өсіру жағдайларында жүргізіледі;
2) жапырақты тұқымдықтар үшін бес жылдан аспайтын, қылқан жапырақты тұқымдықтар үшін он жылдан аспайтын жекеше орман питомнигін құру және дамыту болып табылады.
5. Шығыстарды өтеу шығарылатын өнім көлемінің ең төменгі көрсеткіштеріне қол жеткізілген кезде жүзеге асырылады:
1) тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларының плантацияларын отырғызу мен өсіруге 1 гектарға кемінде 500 екпе және (немесе) екпе егуге;
2) жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға 1 гектарға 200 000-нан кем емес екпе немесе кемінде 5 000 түп көшет немесе қаламұш көшеттерін отырғызуға және дамытуға құқығы бар.
6. Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеу көлемдері жөніндегі ұсыныстар (бұдан әрі – өтеу көлемдері жөніндегі ұсыныстар) екі данада жасалады және облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқаратын адамның, сондай-ақ орман екпелерін отырғызу және өсіру шығыстарын өтеу көлемдері жөніндегі ұсыныстар тиісті жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей әкімшінің мақұлдауына ұсынады.
Өтеу көлемі бойынша ұсынысты әкімшінің мақұлдауына ұсынған кезде осы Қағидаларда белгіленген талаптарды ескере отырып, өтеу көлемі бойынша есеп айырысуды негіздейтін құжаттар қоса беріледі.
Оң шешім қабылданған жағдайда, Әкімші тиісті ілеспе хатпен субсидиялау көлемі жөніндегі ұсыныстың бір данасын тиісті жылдың 30 шілдесінен кешіктірмей қайтарады. Теріс шешім қабылданған жағдайда Әкімші дәлелді негіздемесі бар хатпен тиісті жылдың 30 шілдесінен кешіктірмей өтеу көлемі жөніндегі ұсыныстың екі данасын да пысықтауға жібереді.
Өтеу көлемі бойынша екі данада пысықталған ұсыныстар әкімшінің қайта мақұлдауына тиісті жылдың 5 тамызынан кешіктірілмей беріледі.
Әкімші тиісті ілеспе хатпен мақұлданған ұсыныстың бір данасын өтеу көлемі бойынша тиісті жылдың 10 тамызынан кешіктірмей қайтарады.
Әкімші мақұлдағаннан кейін жұмыс органы екі жұмыс күні ішінде өтеу көлемін өзінің ресми интернет-ресурсында орналастырады.

за общее количество сеянцев (саженцев) других быстрорастущих древесных и кустарниковых пород из расчета затрат на 1 гектар за один год, но не более 0,01 месячного расчетного показателя за одну единицу дерева.
4. Государственная поддержка частного лесоразведения осуществляется не более следующих сроков:
1) плантационного выращивания быстрорастущих древесных и кустарниковых пород в промышленных и энергетических целях для лиственных пород не более десяти лет, для хвойных пород не более пятнадцати лет;
2) создание и развитие частного лесного питомника для лиственных пород не более пяти лет, для хвойных пород не более десяти лет.
5. Возмещение расходов осуществляется при достижении минимальных показателей объема выпускаемой продукции:
1) на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород не менее 500 сеянцев и (или) саженцев на 1 гектар;
2) на создание и развитие частных лесных питомников не менее 200 000 сеянцев или не менее 5 000 саженцев на 1 гектар.
6. Предложения по объемам возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников (далее – предложения по объемам возмещения) составляются в двух экземплярах и предоставляются сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае его отсутствия – лицом, исполняющим его обязанности, на одобрение администратору, не позднее 1 июля соответствующего года.
При предоставлении на одобрение Администратору предложения по объемам возмещения прилагаются документы, обосновывающие расчеты по объемам возмещения, с учетом требований, установленных настоящими Правилами.
В случае положительного решения, Администратор возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр предложения по объемам субсидирования, не позднее 30 июля соответствующего года. В случае отрицательного решения, Администратор письмом с мотивированным обоснованием направляет на доработку оба экземпляра предложения по объемам возмещения, не позднее 30 июля соответствующего года.
Доработанные предложения по объемам возмещения в двух экземплярах предоставляются на повторное одобрение Администратору, не позднее 5 августа соответствующего года.
Администратор возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр одобренного предложения по объемам возмещения, не позднее 10 августа соответствующего года.
После одобрения Администратором, рабочий орган в течение двух рабочих дней размещает объемы возмещения на своем официальном интернет-ресурсе.

7. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері мен төлемдері бойынша жеке қаржыландыру жоспары (бұдан әрі – қаржыландыру жоспары) бекітілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны веб-порталда орналастырады.
8. Плантацияларды отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеу тиісті қаржы жылына арналған мемлекеттік бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады. Бюджетте плантацияларды отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеуге көзделген қаражат жергілікті атқарушы органдар арасында берілген ұсыныстарға сәйкес өтеу көлемі бойынша тепе-тең бөлінеді.
Егер өтеу көлемі жөніндегі ұсыныстар тиісті қаржы жылына арналған мемлекеттік бюджетте көзделген бюджет қаражатының көлемінен асып түскен жағдайда, шығыстарды төлеу келесі жылы өтеу көлемі бойынша бұрын берілген ұсыныстарға сәйкес пропорционалды түрде жүзеге асырылады.
9. Жеке орман питомниктерін құруға және дамытуға байланысты өндірістік мақсаттағы күрделі құрылыс объектілерін қоспағанда, осы Қағидалар шеңберінде өтеуге құрылысқа және (немесе) жөндеуге байланысты шығыстар жатпайды.
10. "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабына сәйкес өздеріне қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық рәсімдері басталған қолдау субъектілеріне шығыстарды өтеу берілмейді.
11. Плантацияларды отырғызуға және өсіруге, жеке орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеу үшін Қолдау субъектісі ағымдағы жылдың 30 қыркүйегінен кешіктірмей веб-портал арқылы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі - талап) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар және заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жер учаскелері туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
12. Жұмыс органы қолдау субъектісінің өтінішін веб-порталда тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығын тексереді және көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинеті арқылы жұмыстарды қарау және қабылдау күні мен уақыты туралы хабарлама немесе дәлелді бас тарту жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығына құжаттарды зерделеуді, осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес Комиссияның жұмыстарды қарауы мен қабылдауын ұйымдастырады.

7. Местный исполнительный орган (услугодатель) в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения индивидуального плана финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений (далее – План финансирования) размещает его на веб-портале.
8. Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций, создание и развитие частных лесных питомников осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в государственном бюджете на соответствующий финансовый год. Средства, предусмотренные в бюджете на возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций, создание и развитие частных лесных питомников, распределяются между местными исполнительными органами пропорционально согласно поданным предложениям по объемам возмещения.
В случае если предложения по объемам возмещения превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в государственном бюджете на соответствующий финансовый год, выплата расходов осуществляется в следующем году пропорционально согласно ранее поданным предложениям по объемам возмещения.
9. Возмещению в рамках настоящих Правил не подлежат расходы, связанные со строительством и (или) ремонтом, кроме объектов капитального строительства производственного назначения, связанных с созданием и развитием частных лесных питомников.
10. Возмещение расходов не предоставляются субъектам поддержки, в отношении которых начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства в соответствии со статьей 50 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве".
11. Для возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций, создание и развитие частных лесных питомников субъект поддержки не позднее 30 сентября текущего года посредством веб-портала представляет документы, указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги (далее – требование), согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность и государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, земельных участках услугодатель получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
12. Рабочий орган в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления субъекта поддержки на веб-портале, проверяет полноту и достоверность представленных документов и направляет уведомление через личный кабинет услугополучателя веб-портала о дате и времени осмотра и приемки работ или мотивированный отказ.
Услугодатель в течение 10 (десяти) рабочих дней организует изучение документов на достоверность указанных сведений в представленных документах, осмотр и приемку работ комиссией в соответствии с пунктом 13 настоящих Правил.

13. Жыл сайын тиісті жылдың 30 қыркүйегінен кешіктірмей жұмыс органы жұмыс органының және қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдері болып табылатын басқа да ұйымдардың қызметкерлері қатарынан кемінде 5 (бес) адамнан орындалған жұмыстарды қабылдау жөніндегі комиссияны (бұдан әрі - комиссия) құрады. Комиссия мүшелерінің саны тақ болып табылады.
Комиссия құрамына комиссия мүшелерінің жалпы санынан қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдар өкілдерінің кемінде үштен екісі кіреді.
Комиссия төрағадан, комиссия мүшелерінен және хатшыдан тұрады. Комиссия хатшысы оның мүшесі болып табылмайды. Жұмыс органының лауазымды адамы комиссияның төрағасы болып табылады.
Комиссияның ережесі мен дербес құрамын жұмыс органы бекітеді.
Комиссия мүшелері өз өкілеттіктерін үшінші тұлғаларға қайта сенім білдіру құқығынсыз жеке жүзеге асырады.
Комиссия отырыстары, егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының жартысынан астамы қатысса, заңды деп есептеледі.
Комиссияның шешімдері оның отырысына қатысып отырған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен ашық дауыс беру арқылы қабылданады.
Комиссия мүшелері шешім қабылдау кезінде тең дауысқа ие болады. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссия мүшесінде мүдделер қақтығысы туындаған кезде, мүдделер қақтығысы туындаған комиссия мүшесі туындаған мүдделер қақтығысы туралы комиссия төрағасын жазбаша нысанда хабардар етеді.
Комиссия төрағасы мүдделер қақтығысы туындаған комиссия мүшесінің өтініші бойынша мүдделер қақтығысы туындаған комиссия мүшесін комиссия жұмысына қатысудан уақтылы шеттетеді.
Комиссия растайтын фото және (немесе) бейнематериалдарды, сондай-ақ орман питомниктерін және (немесе) плантацияларды (бар болса) түгендеу актілерін қоса бере отырып, құжаттарды тексеруді, плантациялар мен жеке орман питомниктерін қарап-тексеруді жүзеге асырады.
Әрбір плантацияға, жеке орман питомнигіне жұмыс органының кемінде 2 (екі) қызметкері жіберіледі.
Жұмыстарды қарап-тексеру және қабылдау қолдау субъектісінің немесе оның сенім білдірілген адамының қатысуымен жүзеге асырылады. Қарап тексеру және қабылдап алу нәтижелері бойынша жұмыс органының қызметкерлері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орындалған жұмыстарды қабылдап алу актісін (бұдан әрі-қабылдап алу актісі) ресімдейді, оның көшірмесі 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолдау субъектісіне немесе оның сенім білдірілген тұлғасына жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер талаптарда жазылған.

13. Ежегодно не позднее 30 сентября соответствующего года рабочий орган создает комиссию по приемке выполненных работ (далее - комиссия) из числа сотрудников рабочего органа и других организаций, являющихся представителями общественных и неправительственных отраслевых организаций не менее 5 (пяти) человек. Количество членов комиссии является нечетным.
В состав комиссии входят не менее двух третей представителей общественных и неправительственных отраслевых организаций от общего количества членов комиссии.
Комиссия состоит из председателя, членов комиссии и секретаря. Секретарь комиссии не является ее членом. Председателем комиссию является должностное лицо рабочего органа.
Положение и персональный состав комиссии утверждается рабочим органом.
Члены комиссии осуществляют свои полномочия лично без права передоверия третьим лицам.
Заседания комиссии считаются правомочными, если на них присутствует более половины от общего числа членов комиссии.
Решения комиссии принимаются открытым голосованием большинством голосов от общего числа членов комиссии, присутствующих на ее заседании.
Члены Комиссии обладают равными голосами при принятии решения. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии.
При возникновении у члена комиссии конфликта интересов, член комиссии, у которого возник конфликт интересов, в письменной форме уведомляет председателя комиссии о возникшем конфликте интересов.
Председатель комиссии по обращению члена комиссии, у которого возник конфликт интересов, своевременно отстраняет члена комиссии, у которого возник конфликт интересов, от участия в работе комиссии.
Комиссия осуществляет проверку документов, осмотр плантаций и частных лесных питомников, с приложением подтверждающих фото и (или) видеоматериалов, а также актов инвентаризации лесных питомников и (или) плантаций (при наличии).
На каждую плантацию, частный лесной питомник направляется не менее 2 (двух) сотрудников рабочего органа.
Осмотр и приемка работ осуществляется в присутствии субъекта поддержки или его доверенного лица. По результатам осмотра и приемки сотрудники рабочего органа оформляют акт приемки выполненных работ по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – акт приемки), копия которой в течении 3 (трех) рабочих дней направляется субъекту поддержки или его доверенному лицу.
14. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в требование.

15. Көрсетілетін қызметті беруші талаптың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама береді.
16. Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шығыстарды өтеуге арналған өтінімді қарау нәтижелері туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту береді, ол көрсетілетін қызметті алушыға веб-портал арқылы жіберіледі және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
17. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 23-бабының 2-тармағына сәйкес орталық мемлекеттік орган және көрсетілетін қызметті берушілер мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық акт бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.
3-тарау. Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеуді төлеу тәртібі
18. Шығыстарды өтеуді мақұлдау туралы хабарламаны алғаннан кейін күнтізбелік 10 (он) күн ішінде тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеу туралы хат беріледі.

15. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 требования и выдает услугополучателю уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
16. В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан Услугодатель предоставляет возможность Услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги, о котором Услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
По результатам заслушивания услугодатель выдает уведомление о результатах рассмотрения заявки на возмещение расходов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги, которое направляется услугополучателю через веб-портал и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
17. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
В соответствии с пунктом 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" центральный государственный орган и услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок выплаты возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников
18. После получения уведомления об одобрении возмещения расходов в течение 10 (десяти) календарных дней выдается письмо о возмещении расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, на создание и развитие частных лесных питомников.

19. Жұмыс органы тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеу туралы хат берілгеннен кейін күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде қаржыландыру жоспарына сәйкес қолдау субъектілеріне екінші деңгейдегі банктердің шоттарына төлеуді жүзеге асырады.
20. Шығыстарды өтеуді алған қолдау субъектісі бір күнтізбелік жыл ішінде осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген шығарылатын өнім көлемінің ең төменгі көрсеткіштерін сақтайды.
21. Осы Қағидалардың 20-тармағының сақталуына мониторингті жүзеге асыру үшін жұмыс органы шығыстардың өтелуін алған қолдау субъектісінен шығарылатын өнім көлемінің ең төменгі көрсеткіштеріне қол жеткізу жөніндегі ақпаратты сұратады.
Қолдау субъектісі сұратылған ақпаратты 10 (он) жұмыс күні ішінде жұмыс органына ұсынады.
22. Жұмыс органы осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес осы Қағидалардың 20-тармағының сақталуы тұрғысынан қарап-тексеру жүргізеді.
23. Қолдау субъектісі шығарылатын өнім көлемінің ең төменгі көрсеткіштеріне қол жеткізбеген жағдайда, жұмыс органы факті анықталған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде шығыстарды өтеуді тоқтату бойынша шаралар қабылдайды және қолдау субъектісін хабардар ете отырып, ақша қаражатын қайтару бойынша сот талқылауына бастамашылық етеді.
Қолдау субъектісі алынған ақшаны өз еркімен қайтара алады.
24. Жұмыс органы тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей әкімшіге шығыстардың өтелуін игеру туралы мәліметтерді ұсынады.
4-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
25. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды қарауды орман шаруашылығы саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын лауазымды адам, жоғары тұрған уәкілетті орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа шағыммен жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдылары плантацияларын
отырғызуға және өсіруге,
жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға арналған
шығыстарды өтеу қағидаларына
1-қосымша
Нысаны
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызуға және өсіруге және жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеуге өтініш
__________________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) жеке тұлғаның)
Шығыстарды өтеуді:
тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызуға және өсіруге;
жеке орман питомниктерін құру және дамыту; (Қызмет түрінің атауын таңдау)
оның ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/169 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11633 болып тіркелген) Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеу қағидаларының талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі тұрғысынан жұмыстарды қарау және қабылдауды жүргізуді сұраймын.

19. Рабочий орган в течении 5 (пяти) календарных дней после выдачи письма о возмещении расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, на создание и развитие частных лесных питомников в соответствии с Планом финансирования осуществляет выплату субъектам поддержки на счета банков второго уровня.
20. Субъект поддержки, получивший возмещении расходов, соблюдает минимальные показатели объема выпускаемой продукции, предусмотренные в пункте 5 настоящих Правил, в течение одного календарного года.
21. Для осуществления мониторинга соблюдения пункта 20 настоящих Правил, рабочий орган запрашивает у субъекта поддержки, получившего возмещении расходов информацию по достижению минимальных показателей объема выпускаемой продукции.
Субъект поддержки в течение 10 (десяти) рабочих дней представляет запрашиваемую информацию рабочему органу.
22. Рабочий орган проводит осмотр на предмет соблюдения пункта 20 настоящих Правил, в соответствии с пунктом 13 настоящих Правил.
23. В случае недостижения субъектом поддержки минимальных показателей объема выпускаемой продукции, рабочий орган в течение пятнадцати рабочих дней со дня выявления факта, принимает меры по прекращению возмещению расходов и инициирует судебное разбирательство по возврату денежных средств с уведомлением субъекта поддержки.
Субъект поддержки может добровольно вернуть полученные денежные средства.
24. Рабочий орган ежеквартально, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляет администратору сведения об освоении возмещение расходов.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
25. Рассмотрение жалобы на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги производится должностным лицом, вышестоящим уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование в сфере лесного хозяйства, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан" О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение с жалобой в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам возмещения
расходов на закладку
и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных
и кустарниковых пород,
создание и развитие
частных лесных питомников
Форма
Заявление на возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород и создание и развитие частных лесных питомников
В ____________________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ___________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Прошу провести возмещение расходов:
на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород;
создание и развитие частных лесных питомников; (выбрать наименование вида деятельности)
в том числе осмотр и приемку работ на предмет соответствия или несоответствия
условиям Правил возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных
лесных питомников, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/169
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов № 11633).

1. Қолдау субъектісі туралы мәліметтер:
Заңды тұлғаның/ филиалдың, өкілдіктің:
атауы _________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________
мекенжайы: ____________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _______________________________________________________
кім берді ___________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
мекенжайы:____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _________________________________________.
2. Жеке кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама:
орналасқан жері_______________________________________________
хабардар еткен күн____________________________________________
3 . Жер учаскелері туралы мәліметтер:
р/с
Кадастрлық нөмірі
барлық Алаңы, га
Нысаналы мақсаты -
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының БСН/ЖСН-сы
1
2
3
4
5
4. Мәліметтер:
сипаттамасы___________________________________________________
жүзеге асыру кезеңінде жеке меншік орман өсіру үшін_______________
шығыстар сомасы ________________________________________
көзі қаржылық қаражаттың есебінен олардың іске асырады қызметі
______________________________________________________
есеп айырысу сомасы өтеу____________________________________
мекенжайы іске асыру плантацияларын және (немесе) орман питомнигін ____________.
5. 20__жылғы ________ _________ дейінгі кезеңде қосылған құн салығын қоса алғанда, ______теңге мөлшерінде жұмсалған шығыстардың жалпы сомасына.
6. Өндіргіштігі және/немесе өнімділігі және/немесе өнімді өткізу көлемдері және/немесе өндірістік қуаттылықтар жүктемесі бойынша көрсеткіштерінің жетістіктері және оларды іске асыру мерзімдері туралы ақпарат: ____________________________.
7. Субъектінің шоты _________________________ және шот № ______.
(екінші деңгейдегі банктің атауы)
______________________________________________________________
Жұмыс органының жұмыстарды қарауына және қабылдауына келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдердің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын/растаймын.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз алынған ақшалай қаражатты қайтарамын.
Қол қоюға жіберілді субъектісі қолдау ___ сағат "__" _____ 20__ жылғы:
Деректерді электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ)
Күні және уақыты қол қойылған ЭЦҚ
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Қабылданған жұмыс органы ___ сағат "__" ______ 20__ жылғы:
Деректер қорынан ЭЦҚ
Күні және уақыты қол қойылған ЭЦҚ
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдылары плантацияларын
отырғызуға және өсіруге,
жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға арналған
шығыстарды өтеу қағидаларына
2-қосымша
Нысаны
Орындалған жұмыстарды қабылдау актісі 20__ жылғы __________ №___
__________________________________________________________________________
(тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар плантацияларын отырғызу және оларды өсіру,
жекеше орман питомниктерін құру және дамыту (керегінің асты сызылсын)
__________________________________________________________________________
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атауы
Қолдау субъектісінің атауы: ________________________________________________
Объектінің орналасқан жері:
____________________________________________________
Комиссия негізінде құрылған ______________________
____20__ _ жылғы №___________, құрамында:
1._________________________________
2._________________________________
3._________________________________
4._________________________________
5._________________________________
Тексеру барысында мыналар анықталды:

1. Сведения о субъекте поддержки:
Для юридического лица/ филиала, представительства:
наименование __________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _______________________________
адрес _________________________________________________________________________
номер телефона (факса) __________________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ____________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________________________
адрес __________________________________________________________________________
номер телефона (факса) ___________________________________________________________.
2. Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение ________________________________________________________________
дата уведомления ________________________________________________________________.
3. Сведения о земельных участках:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
Целевое назначение
Наименование и БИН/ИИН собственника земельного участка или землепользователя
1
2
3
4
5
4. Сведения:
описание _______________________________________________________________________
период осуществления частного лесоразведения_______________________________________
сумма расходов _________________________________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых он реализует деятельность
_______________________________________________________________________________
расчетная сумма возмещения_______________________________________________________
адрес реализации плантации и (или) лесного питомника _________________________________.
5. За период с _____________ по _______________ 20__года на общую сумму
понесенных расходов в размере _______________ тенге, включая налог
на добавленную стоимость.
6. Информация о достижении показателей по производительности и (или)
продуктивности и (или) объемов сбыта продукции и (или) загрузки производственных
мощностей и сроках их реализации __________________________________________________.
7. Счет субъекта поддержки ___________________________________ № счета _____________.
(наименование банка второго уровня)
_______________________________________________________________________________
Даю согласие на осмотр и приемку работ рабочим органом.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации,
реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность
не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений,
в течение десяти рабочих дней возвращаю незаконно полученные денежные средства.
Подписано и отправлено субъектом поддержки в ___ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2
к Правилам возмещения
расходов на закладку
и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных
и кустарниковых пород,
создание и развитие частных
лесных питомников
Форма
Акт приемки выполненных работ
от __________ 20__ года №___
______________________________________________________________________
(по закладке и (или) выращиванию плантаций быстрорастущих древесных
и кустарниковых пород и (или) созданию и развитию частных лесных питомников
(нужное выбрать)
_______________________________________________________________________
Наименование области (города республиканского значения, столицы)
Наименование субъекта поддержки: ________________________________________
Местоположение объекта: ________________________________________________
Комиссией, созданной на основании ________________________________________
от ____20__ года №___________, в составе:
1. ____________________________________________________________________
2. ____________________________________________________________________
3. ____________________________________________________________________
4. ____________________________________________________________________
5. ____________________________________________________________________
В ходе осмотра выявлено следующее:

1) Орманшылық _____________, тұқымбақ ______________, орам № ________
2) Топырақ – ашық, жабық (керегін сызыңыз)
3) Түрі _________________ отырғызылған жылы (егудің) ________________ отырғызу материалының (тұқымдық) түрі
4) _______________________________ селекциялық, ТОТП жиналған тұқым
5) Учаскенің аумағы ________________ гектар, көшеттер отырғызудың егу схемасы (орналастыру) __________________________________ жазықтардың, тізбектердің, қатарлардың саны _____ дана, жазықтардың, тізбектердің, қатарлардың орташа ұзындығы __________ метр

1) лесничество _______, питомник _________, квартал № ________;
2) грунт – открытый, закрытый (нужное подчеркнуть);
3) порода ________________ год закладки посадки (посева) _____;
4) вид посадочного (семенного) материала _____________________
селекционный, семена собраны с постоянных лесосеменных плантаций;
5) площадь участка ______ гектар, схема (размещение) посадки посева
саженцев_________________ количество лент, строк, рядов_________ штук,
средняя длина ленты, строки, ряда __________ метр;

10) 1 қума метрдегі тұқымдардың (екпелер) орташа саны, (шаршы метрде) есептеу бойынша _____ дана, соның ішінде стандарттысы ______ мың дана
11) Учаскенің барлық аумағындағы тұқымдардың (екпелер) жалпы саны
______ мың дана 1 гектарда ______________ мың дана, соның ішінде стандарттысы: учаскенің барлық аумағында _____ мың дана, бір гектарда ____ мың дана
Қорытынды тексеру:
______________________________________________________________
_____________________________________________________________
№ р/с
жұмыстардың Атауы және (немесе) сатып алуға жұмсалатын материалдар
өлшем Бірлігі
Саны
Жалпы құны, теңге
Барлығы
, оның ішінде
Негізгі жалақы
Өзге шығыстар
Барлығы
, оның ішінде ҚҚС
Сомасы, шығыстардың құрады
___________________________________________________ теңге (цифрмен, жазбаша)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
"___" ____________ 20 __ жыл
Комиссиясы орындалған жұмыстарды қабылдау жөніндегі құрамында
_______________________________________________
_________________________________________________________________________
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
растайды жүргізу кестесінде көрсетілген шығыстар сомасын.
Актіге растайтын фото және (немесе) бейнематериалдар.
Қолдау субъектісінің (қолдау субъектісі өкілінің) қолы:______________
(сенімхат №_____________________)
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдылары плантацияларын
отырғызуға және өсіруге,
жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға арналған
шығыстарды өтеу қағидаларына
3-қосымша
"Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Атауы көрсетілетін қызметті берушінің
Жергілікті атқарушы органдар, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Тәсілдері, мемлекеттік қызметті көрсету
үшін өтініштерді Қабылдау және нәтижелерді беру арқылы жүзеге асырылады веб-портал
3
мемлекеттік қызмет көрсету Мерзімі -
15 (он бес) жұмыс күні
4
мемлекеттік қызметті көрсету Нысаны:
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
мемлекеттік қызмет көрсету Нәтижесі -
Жекеше орман өсіруді мемлекеттік қолдау немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту шеңберінде шығындарын өтеуді мақұлдау туралы хабарлама.
Нысаны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жолданады және басшысының көрсетілетін қызметті берушінің не оның орнындағы адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
6
Қазақстан Республикасының заңнамада көзделген жағдайларда көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері, және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигін

10) среднее количество сеянцев (саженцев) на 1 погонном метре (квадратном метре)
по пересчету ________ штук, в том числе стандартных ____________ штук;
11) общее количество сеянцев (саженцев) на всей площади участка _____ тысяч штук,
на 1 гектаре ______________ тысяч штук, в том числе стандартных:
на всей площади участка _______ тысяч штук, на 1 гектаре ______тысяч штук.
Выводы осмотра:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
№ п/п
Наименование работ и (или) расходов на приобретение материалов
Единица измерения
Количество
Общая стоимость, тенге
Всего
В том числе
Основная заработная плата
Прочие расходы
Итого
в том числе НДС
Сумма, расходов составила
____________________________________________ тенге (цифрами, прописью)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"___" ____________ 20 __ год
Комиссия по приемке выполненных работ в составе
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
подтверждает проведение указанных в таблице сумм расходов.
К акту прилагается подтверждающих фото и (или) видеоматериалы.
Подпись субъекта поддержки (представителя субъекта поддержки):
________________________________________________________
(доверенность №___ от __________________)
Приложение 3
к Правилам возмещения
расходов на закладку
и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных
и кустарниковых пород,
создание и развитие частных
лесных питомников
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление об одобрении возмещения расходов в рамках государственной поддержки частного лесоразведения либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги. .
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күн, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) веб-портал – тәулік бойы, техникалық үзілісті қоспағанда жүргізуге байланысты жөндеу жұмыстары (өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Кодексіне сәйкес, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекенжайлары:
1) интернет-ресурсында тиісті көрсетілетін қызметті беруші;
2) бірыңғай тұғырнамасында интернет-ресурстарын мемлекеттік органдардың https:// beta. egov. kz;
3) веб-порталда орналастырылады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылары плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға арналған шығыстарды өтеуге арналған электрондық өтініш ;
2) "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматындағы құжаттар түпнұсқаларының: орындалған жұмыстардың растайтын құжаттарының (тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) берушілердің актілері, электрондық шот-фактуралар, түбіртектер) сканерленген көшірмелері;
3) жеке меншік құқығында орман өсіру үшін нысаналы мақсаты бар жер учаскесіне арналған Акт немесе плантациялар үшін ауданы кемінде 3 гектар және жеке орман питомниктері үшін кемінде 1 гектар жалдау шарты.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) белгілеу құжаттардың анық еместігі және (немесе) құжаттардың жарамдылық мерзімі өткен, ұсынылған көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін, және (немесе) деректер (мәліметтер), олардағы;
2) сәйкес келмеуі көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдарды, объектілерді, деректерді және мәліметтерді мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті, Орман кодексінің талаптарына және осы ереженің;
3) оған қатысты субъектінің қолдау, заңды күшіне енген шешім (үкім) тыйым салу туралы сот қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін талап ететін осы мемлекеттік қызметті алу
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦК болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы электрондық нысанда алады.

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) веб-портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса услугодателей размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов государственных органов https://beta.egov.kz;
3) на веб-портале.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) электронное заявление на возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород и (или) на создание и развитие частных лесных питомников по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) сканированные копии оригиналов документов в электронном формате "PDF (Portable Document Format)":
подтверждающих документов выполненных работ (акты поставщиков товаров (работ, услуг), электронные счет-фактуры, квитанции);
3) акт на земельный участок с целевым назначением для лесоразведения на праве частной собственности или договор аренды, площадью не менее 3 гектар для плантаций, и не менее 1 гектара для частных лесных питомников.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов и (или) документов с истекшим сроком действия, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям Лесного кодекса и настоящих правил;
3) в отношении субъекта поддержки имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде веб-порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 біріңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Тез өсетін ағаш және бұта
тұқымдылары плантацияларын
отырғызуға және өсіруге,
жекеше орман питомниктерін
құруға және дамытуға арналған
шығыстарды өтеу қағидаларына
4-қосымша
Нысаны
Шығыстарды өтеуге арналған өтінімді қарау нәтижелері туралы хабарлама № ______ жылғы "___" _________ 20 ____ жылғы
Жұмыс органының атауы ___________________________________________________
(толық атауы-облыстың жергілікті атқарушы органының, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың)
Субъектінің атауы қолдау
_______________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) жеке тұлғаның)
Бағыт жекеше орман өсіруді мемлекеттік қолдау
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 112-1-бабына сәйкес)
Өтініш берген күні "__________" _______________________ 20 ____ жылғы
Шешім
__________________________________________________________________________
күні
Деректерді электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ)
Күні және уақыты қол қойылған ЭЦҚ

Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через веб-ортал при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" веб-портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 4
к Правилам возмещения
расходов на закладку
и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных
и кустарниковых пород,
создание и развитие частных
лесных питомников
Форма
Уведомление о результатах рассмотрения заявки на возмещение расходов
№_____ от "___" _________ 20 ____ года
Наименование рабочего органа
_________________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области,
города республиканского значения, столицы)
Наименование субъекта поддержки
_________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Направление государственной поддержки частного лесоразведения
_________________________________________________________________________
(одно из направлений согласно статье 112-1 Лесного кодекса Республики Казахстан)
Дата обращения "__________" _______________________ 20 ____ года
Решение _________________________________________________________________
от
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП