2022 – 2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысындағы спорттың басым түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 11 қаңтардағы № 03 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 қаңтарда № 26536 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы қаулының 4-тармағымен.
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1-тармағының 20-5) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2022 – 2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысындағы спорттың басым түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы оның ресми жарияланғанынан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. 4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда -Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 08.07.2022 № 164 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі К. Аксакалов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2022 жылғы 11 қаңтардағы
№ 03 қаулысымен
бекітілген
2022 – 2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысындағы спорттың басым түрлерінің тізбесі
Спорт түрлерінің атауы
Топтар
атауы
Олимпиадалық емес спорт түрінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрінің атауы
Паралимпиадалық спорт түрінің атауы
Ұлттық спорт түрінің атауы
"А" тобы
1
Белбеу күресі
Ауыр атлетика
Биатлон
Арбадағы би
Асық ату
2
Би спорты
Әйелдер күресі
Керлинг
Арбамен жарыс
Жекпе-жек
3
Гір спорты
Баскетбол
Конькимен жүгіру спорты
Биатлон
Қазақ күресі
4
Допты хоккей
Бокс
Дойбы
5
Сурдо жеңіл атлетика
Батуттық гимнастика
Жатып сығымдау
6
Кекушинкай каратэ
Велосипед спорты (тас жол)
Жеңіл атлетика
7
Кикбоксинг
Грек-рим күресі
Жүзу
8
Қол күресі
Еркін күрес
Қол күресі
9
Муайтай (муай, тай боксы)
Жеңіл атлетика
Пауэрлифтинг
10
Өрт сөндіру және өрттен құтқару спорты
Жүзу
Үстел теннисі
11
Пауэрлифтинг
Шаңғы жарысы
12
Президенттік көпсайыс (полиатлон)
Шахмат
13
Спорттық акробатика
14
Спорттық бағдарлау
15
Шахмат
"В" тобы
1
Бильярд
Дзюдо
Шайбалы хоккей
Аударыспақ
2
Жауынгерлік жекпе-жектің аралас түрлері (ММА)
Классикалық волейбол
Шаңғы жарысы
Бәйге
3
Каратэ шинкиокушинкай
Көркем гимнастика
Шорт-трек
Көкпар
4
Қоян-қолтық ұрыс
Семсерлесу
Тоғызқұмалақ
5
Мейбукан Годзю-рю карате-до
Спорттық гимнастика
6
Панкратион
Таеквондо WTF
7
Самбо
Үстел теннисі
8
Спорттық туризм
Футбол
9
International Taekwon-do Federation версиясы бойынша Таэквон-до ITF
10
Футзал
11
Сурдо футбол
12
Сурдо шағын футбол
13
Шағын футбол
"С" тобы
1
Альпинизм
Теннис
Тау шаңғысы спорты
Жамбы ату
2
Джиу-джитсу
Триатлон
Теңге ілу
3
Каратэ-до WKF
Спорттық құзға өрмелеу
4
Кунг-фу
5
Мұзда өрмелеу
6
Радиоспорт
7
Тәжірибелік оқ ату
8
Ушу
Аббревиатуралардың түсіндірмесі:
сурдо – сурдлимпиадалық спорт түрлері;
ММА – Мixed Martial Arts;
ITF – International Taekwon-do Federation;
WKF – World Karate Federation;
WTF – World Taekwondo Federation.

Об утверждении перечня приоритетных видов спорта в Северо-Казахстанской области на 2022 – 2023 годы
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 11 января 2022 года № 03. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2022 года № 26536
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 4 настоящего постановления.
В соответствии с подпунктом 20-5) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень приоритетных видов спорта в Северо-Казахстанской области на 2022 – 2023 годы.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Северо-Казахстанской области от 08.07.2022 № 164 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Аким Северо-Казахстанской области К. Аксакалов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 11 января 2022 года
№ 03
Перечень приоритетных видов спорта по Северо-Казахстанской области на 2022 – 2023 годы
Наименование видов спорта
Наименование групп
Наименование неолимпийского вида спорта
Наименование
летнего олимпийского вида спорта
Наименование зимнего олимпийского вида спорта
Наименование
паралимпийского вида спорта
Наименование национального вида спорта
Группа "А"
1
Борьба на поясах
Тяжелая атлетика
Биатлон
Танцы на колясках
Асык ату
2
Танцевальный спорт
Женская борьба
Керлинг
Гонки на колясках
Единоборство
3
Гиревой спорт
Баскетбол
Конькобежный спорт
Биатлон
Казахша курес
4
Хоккей с мячом
Бокс
Шашки
5
Сурдо легкая атлетика
Батутная гимнастика
Жим лежа
6
Кекушинкай каратэ
Велосипедный спорт (шоссе)
Легкая атлетика
7
Кикбоксинг
Греко-римская борьба
Плавание
8
Армрестлинг
Вольная борьба
Армрестлинг
9
Муайтай (муай, тайский бокс)
Легкая атлетика
Пауэрлифтинг
10
Пожаротушение и пожароспасательный спорт
Плавание
Настольный теннис
11
Пауэрлифтинг
Лыжные гонки
12
Президентское многоборье (полиатлон)
Шахматы
13
Спортивная акробатика
14
Спортивное ориентирование
15
Шахматы
Группа "В"
1
Бильярд
Дзюдо
Хоккей с шайбой
Аударыспак
2
Смешанные виды боевого единоборства (ММА)
Классический волейбол
Лыжные гонки
Байге
3
Каратэ шинкиокушинкай
Художественная гимнастика
Шорт-трек
Кокпар
4
Рукопашный бой
Фехтование
Тогызкумалак
5
Мейбукан Годзю-рю карате-до
Спортивная гимнастика
6
Панкратион
Таеквондо WTF
7
Самбо
Настольный теннис
8
Спортивный туризм
Футбол
9
International Taekwon-do Federation по версии Таэквон-до ITF
10
Футзал
11
Сурдо футбол
12
Сурдо мини-футбол
13
Мини-футбол
Группа "С"
1
Альпинизм
Теннис
Горнолыжный спорт
Жамбы ату
2
Джиу-джитсу
Триатлон
Теңге ілу
3
Каратэ-до WKF
Спортивное скалолазание
4
Кунг-фу
5
Ледолазание
6
Радиоспорт
7
Практическая стрельба
8
Ушу
Расшифровка аббревиатур:
сурдо – сурдлимпийские виды спорта;
ММА – Мixed Martial Arts;
ITF – International Taekwon-do Federation;
WKF – World Karate Federation;
WTF – World Taekwondo Federation.