Мәдениет саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 26 қаңтардағы № 23 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 қаңтарда № 31790 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілетін мәдениет саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында қолданысқа енгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде орналастыруды;
3) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шараның орындалуы туралы мәлімет ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Оралов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының цифрлық
даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркісібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2023 жылғы 26 қаңтардағы
№ 23 бұйрығына
қосымша
Өзгерістер енгізілетін мәдениет саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2007 жылғы 28 наурыздағы № 93 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4632 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 28) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 28) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беру тәртібін айқындайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы в сфере культуры
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 января 2023 года № 23. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2023 года № 31790
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов в сфере культуры, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после его введения в действие размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Оралов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 26 января 2023 года № 23
Перечень некоторых приказов в сфере культуры, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 марта 2007 года № 93 "Об утверждении Правил присвоения звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4632) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 28) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах присвоения звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила присвоения звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 28) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок присвоения звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности.";
пункт 6 и 7 изложить в следующей редакции:

"6. Ұсынылған өтінімдерді қарау, көркемөнерпаздар ұжымдарының осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкестігін айқындау үшін, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстық жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі – жергілікті атқарушы органдар) көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беру жөніндегі комиссияларды (бұдан әрі – Комиссия) құрады.";
7-тармаққа орыс тілінде өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. "Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге өтінімдерді қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жергілікті атқарушы органдармен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес жазылған.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көркемөнерпаздар ұжымының басшысы (бұдан әрі – ұжым басшысы) Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көркемөнерпаздар ұжымына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге өтінімді (бұдан әрі – өтінім) жергілікті атқарушы органның кеңсесіне немесе "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elisence.kz (бұдан әрі – портал) арқылы береді.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері өтінімді қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оны ол түскен күні жергілікті атқарушы органның басшысына жауапты орындаушыны анықтау үшін береді.
Ұжым басшысы кеңсеге жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Жергілікті атқарушы органның басшысы қабылдау туралы қолхатқа немесе бас тарту туралы қолхатқа қол қояды. Жергілікті атқарушы органның жауапты орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұжым басшысына ол кеңсеге жүгінген жағдайда қағаз тасығышта немесе ол порталға жүгінген жағдайда электрондық нысанда жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер Тізбенің 9-тармағында көрсетілген.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Для рассмотрения представленных заявок, определения соответствия коллективов художественной самодеятельности условиям, указанным в пункте 4 настоящих Правил, местные исполнительные органы областей, городов Астана, Алматы и Шымкент (далее – местные исполнительные органы) создают комиссии по присвоению звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности (далее – Комиссия).
7. В состав Комиссии входят представитель уполномоченного органа в области культуры (далее – уполномоченный орган) и специалисты по жанрам.
Количество членов Комиссии является нечетным и состоит из председателя, членов и секретаря. Секретарь не является членом Комиссии.";
пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. Государственная услуга "Прием заявок на присвоение звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги (далее – Перечень) изложены в приложении 1 к настоящим Правилам.
15. Для получения государственной услуги руководитель коллектива художественной самодеятельности (далее – руководитель коллектива) подает заявку на присвоение звания "Народный" или "Образцовый" коллективу художественной самодеятельности по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам с приложением документов, указанных в пункте 8 (далее – заявка) Перечня в канцелярию местного исполнительного органа или через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Работник канцелярии местного исполнительного органа осуществляет прием, регистрацию заявки и передает ее руководителю местного исполнительного органа для определения ответственного исполнителя в день его поступления.
В случае обращения руководителя коллектива после окончания рабочего времени, в выходные, праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявки, выдача оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Руководитель местного исполнительного органа подписывает расписку о приеме либо расписку об отказе. Ответственный исполнитель местного исполнительного органа направляет результат оказания государственной услуги услугополучателю на бумажном носителе в случае его обращения в канцелярию или в электронной форме в случае его обращения на портал.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, указаны в пункте 9 Перечня.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:

"23. Жергілікті атқарушы органдар мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес қамтамасыз етеді.
Мәдениет саласындағы уәкілетті орган Бірыңғай байланыс орталығына, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілеріне көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы және осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы ақпаратты тиісті нормативтік құқықтық актінің әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді.";
4-тарау жаңа редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
24. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым әкімшілік актісі, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік органға, лауазымды адамға беріледі.
Уәкілетті орган, шағым жасалатын лауазымды адамның шешімі, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте уәкілетті орган, шағым жасалатын лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне), егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы шешім қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын іс-әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
25. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
26. Егер Қазақстан Республикасының Заңында өзгеше көзделмесе, сотқа шағымдануға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.";
Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беру қағидаларына 1, 2, 3 және 4-қосымшалар Өзгерістер енгізілетін мәдениет саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесіне (бұдан әрі – бұйрықтардың тізбесі) 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"23. Местные исполнительные органы обеспечивают внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствие с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Уполномоченный орган в сфере культуры направляет информацию о порядке оказания государственной услуги и о внесенных изменениях и дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также услугодателям в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.";
главу 4 изложить в новой редакции:
"Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
24. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается в административный орган, должностному лицу, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются.
Уполномоченный орган, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом уполномоченный орган, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
25. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
26. Если иное не предусмотрено законом Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурного-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
приложения 1, 2, 3 и 4 к Правилам присвоения звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 и 4 к Переченю некоторых приказов в сфере культуры, в которые вносятся изменения (далее – перечень приказов).

2. "Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20722 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрықтардың тізбесіне 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 149 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20738 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Мемориалдық тақталар орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі – өтініш) қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне немесе "электрондық үкіметке" www.egov.kz, www.elisence.kz веб-порталдары (бұдан әрі – портал) арқылы береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұнын мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада келтірілген.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 141 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20722) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов", утвержденных указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему переченю приказов.
3. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 149 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20738) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" следующие изменения:
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
3. Для получения государственной услуги услугополучатель подает в канцелярию услугодателя либо через веб-порталы "электронного правительства" www.egov.kz, www.elisence.kz (далее – портал) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов (далее – заявление), указанных в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" (далее – Перечень) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Основные требования к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящим Правилам.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтініш түскен күні қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және оны жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Тізбенің 8-тармағымен қарастырылған ұсынылатын құжаттар толық болған жағдайда, жауапты орындаушы 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде өтінішті "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 8) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушімен құрылған тарих және мәдениет ескерткіштерін қорғау жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына енгізеді.
Комиссия құрамына ғылым және мәдениет қайраткерлері, мемлекеттік органдардың, шығармашылық және қоғамдық ұйымдардың өкілдері, тарихшылар, сәулетшілер кіреді.
Комиссия мүшелері тақ саннан тұрады, олардың қатарынан төраға және төрағаның орынбасары тағайындалады.
Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, Комиссия отырыстарын өткізеді. Төраға болмаған кезде оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
Комиссия қызметін қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты үйлестіруді, оның отырыстарының хаттамаларын дайындауды Комиссия мүшесі болып табылмайтын хатшы жүзеге асырады.";
10, 11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Комиссия өтініштің қарауға келіп түскен күнінен бастап 12 (он екі) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемориалдық тақтаны орнатуға рұқсат беруге келісу туралы немесе теріс шешім шығарады.
Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді, оған отырысқа қатысқан Комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат береді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.

"5. Канцелярия услугодателя в день поступления заявления осуществляет прием, регистрацию и передает его на исполнение ответственному структурному подразделению.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и оказание государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. В случае полноты представленных документов, предусмотренных в пункте 8 Перечня, ответственный исполнитель в течение 5 (пяти) календарных дней выносит заявление на рассмотрение комиссии по охране памятников истории и культуры (далее – Комиссия), создаваемой услугодателем, согласно подпункту 8) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия".
В состав Комиссии входят деятели науки и культуры, представители государственных органов, творческих и общественных организаций, историки, архитекторы.
Комиссия состоит из нечетного количества членов, из числа которых назначается председатель и заместитель председателя.
Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, проводит заседания Комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
Координацию работы по обеспечению деятельности Комиссии, подготовку протоколов ее заседаний осуществляет секретарь, который не является членом Комиссии.";
пункты 10, 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"10. Комиссия в течение 12 (двенадцати) календарных дней со дня поступления заявления на рассмотрение выносит решение о согласии на выдачу услугополучателю разрешения на установление мемориальной доски либо об отрицательном решении.
Решение Комиссии оформляется протоколом, который подписывается всеми присутствующими на заседании членами Комиссии.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешения на установление мемориальной доски либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.

11. Жауапты орындаушы Комиссия шешімінің негізінде және тыңдау нәтижелері бойынша Комиссияның хаттамасына қол қойылған күннен 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемориалдық тақтаны орнатуға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) немесе осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемориалдық тақта орнатуға рұқсат беруден дәлелді бас тарту (бұдан әрі – дәлелді бас тарту) жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына еңгізеді.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жобасының келіп түскен сәттен бастап 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде рұқсатқа немесе дәлелді бас тартуға қол қояды. Жауапты орындаушы 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері Тізбенің 9-тармағында көрсетілген.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес қамтамасыз етеді.
Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану жөніндегі уәкiлеттi орган Бірыңғай байланыс орталығына, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілеріне көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы және осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы ақпаратты тиісті нормативтік құқықтық актінің әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді.";
3-тарау жаңа редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым әкімшілік актісі, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілтарихік органға, лауазымды адамға беріледі.
Уәкілетті орган, шағым жасалатын лауазымды адамның шешімі, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте уәкілетті орган, шағым жасалатын лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне), егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы шешім қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын іс-әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.

11. Ответственный исполнитель на основании решения Комиссии и по результатам заслушивания подготавливает проект разрешения на установление мемориальной доски (далее – разрешение) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ в выдаче разрешения на установление мемориальной доски (далее – мотивированный отказ) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в течении 5 (пяти) календарных со дня подписания протокола Комиссии и вносит руководителю услугодателя.
12. Руководитель услугодателя подписывает разрешение либо мотивированный отказ в течение 2 (двух) календарных дней с момента поступления проекта результата оказания государственной услуги. Ответственный исполнитель в течение 1 (одного) календарного дня направляет результат оказания государственной услуги услугополучателю.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, указаны в пункте 9 Перечня.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствие с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Уполномоченный орган по охране и использованию объектов историко-культурного наследия направляет информацию о порядке оказания государственной услуги и о внесенных изменениях и дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также услугодателям в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.";
главу 3 изложить в новой редакции:
"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
15. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается в административный орган, должностному лицу, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются.
Уполномоченный орган, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом уполномоченный орган, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

16. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
17. Егер Қазақстан Республикасының Заңында өзгеше көзделмесе, сотқа шағымдануға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.";
"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесі";
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
облыстың, жергілікті атқарушы органы Астана, Алматы және Шымкент қалалары
";
реттік нөмірлері 7, 8 және 9-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектісінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші –Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі:
1) аса көрнекті тұлғаның сіңірген еңбегін және/немесе айрықша оқиғаның маңыздылығын, сондай-ақ аса көрнекті тұлғаның тұруын, жұмысын, болуын және мемориалдық тақта орнату болжанатын ғимаратта немесе құрылыста болған айрықша оқиғаны растайтын архивтік анықтама және/немесе архивтік құжаттың көшірмесі және/немесе архивтік үзінді және өзге құжаттар;

16. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
17. Если иное не предусмотрено законом Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурного-процессуального кодекса Республики Казахстан.";
в Стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок"";
строку, порядковый номер 1 изложить в следующей редакции:
"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы области, городов Астана, Алматы и Шымкент
";
строки, порядковые номера 7, 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"
7.
График работы услугодателя и объекта информации
Услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 09.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
8. Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги в канцелярию услугодателя:
1) архивная справка и/или копия архивного документа и/или архивная выписка и иные документы, подтверждающие заслуги выдающейся личности и/или значимости знаменательного события, а также проживание, работу, нахождение выдающейся личности и произошедшего знаменательного события в здании или сооружении, где предполагается установление мемориальной доски;

2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 77 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20310 болып тіркелген) Мемориалдық тақталар орнату қағидаларының (бұдан әрі – Мемориалдық тақталар орнату қағидалары) 6 және 7-тармақтарында көрсетілген мәліметтер мен талаптарды қамтитын мемориалдық тақтаның эскизі;
3) қасбеттерінде мемориалдық тақта орнату болжанатын ғимараттың немесе құрылыстың меншік иесінің (иелерінің) немесе өзге де заңды иесінің жазбаша келісімі;
4) қасбетінде мемориалдық тақтаны орнату қаралған ғимарат немесе құрылыстың республикалық және халықаралық маңыздағы тарих және мәдениет ескерткіші болып табылған жағдайда, тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану саласындағы уәкілетті органның келісуі.
порталға:
1) аса көрнекті тұлғаның сіңірген еңбегін және/немесе айрықша оқиғаның маңыздылығын, сондай-ақ аса көрнекті тұлғаның тұруын, жұмысын, болуын және мемориалдық тақта орнату болжанатын ғимаратта немесе құрылыста болған айрықша оқиғаны растайтын архивтік анықтаманың және/немесе архивтік құжаттың және/немесе архивтік үзіндінің және өзге құжаттардың электрондық көшірмелері;
2) Мемориалдық тақталар орнату қағидаларының 6 және 7-тармақтарында көрсетілген мәліметтер мен талаптарды қамтитын мемориалдық тақта эскизінің электрондық көшірмесі;
3) қасбеттерінде мемориалдық тақта орнату болжанатын ғимараттың немесе құрылыстың меншік иесінің (иелерінің) немесе өзге де заңды иесінің жазбаша келісімінің электрондық көшірмесі;
4) республикалық және халықаралық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіші болып табылатын ғимараттың немесе құрылыстың қасбеттерінде мемориалдық тақта орнатылған жағдайларда уәкілетті органның келісімі туралы құжаттың электрондық көшірмесі.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) комиссияның теріс шешімі.
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
";
"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына 1-қосымша осы бұйрықтардың тізбесіне 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

2) эскиз мемориальной доски, включающий сведения и требования, указанные в пунктах 6 и 7 Правил установления мемориальных досок, утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 77 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20310) (далее – Правила установления мемориальных досок);
3) письменное согласие собственника(ов) или иного законного владельца здания или сооружения, на фасадах которого предполагается установление мемориальной доски;
4) согласование уполномоченного органа по охране и использованию объектов историко-культурного наследия (далее – уполномоченный орган) в случаях установления мемориальной доски на фасадах здания или сооружения, являющегося памятником истории и культуры республиканского и международного значения;
на портал:
1) электронная копия архивной справки и/или архивного документа и/или архивной выписки и иных документов, подтверждающие заслуги выдающейся личности и/или значимости знаменательного события, а также проживание, работу, нахождение выдающейся личности и произошедшего знаменательного события в здании или сооружении, где предполагается установление мемориальной доски;
2) электронная копия эскиза мемориальной доски, включающий сведения и требования, указанные в пунктах 6 и 7 Правил установления мемориальных досок;
3) электронная копия письменного согласия собственника(ов) или иного законного владельца здания или сооружения, на фасадах которого предполагается установление мемориальной доски;
4) электронная копия документа о согласовании уполномоченного органа в случаях установления мемориальной доски на фасадах здания или сооружения, являющегося памятником истории и культуры республиканского и международного значения.
9.
Основание для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отрицательное решение Комиссии;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
";
приложение 1 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню приказов;

"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына 3, 4 және 5-қосымшалар осы бұйрықтардың тізбесіне 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Өзгерістер енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
1-қосымша
Көркемөнерпаздар ұжымдарына
"Халықтық" немесе "Үлгілі"
атағын беру қағидаларына
1-қосымша
"Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге өтінімдерді қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстық жергілікті атқарушы органдар
2
Мемлекеттік қызметтерді ұсыну жолдары
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1 (бір) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі
Осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын көркемөнерпаздар ұжымына беру туралы өтінімді қабылдау туралы қолхат немесе осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Халықтық" немесе "Үлгілі" көркемөнерпаздар ұжымы атағын алуға өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы қолхат болып табылады.
Мемлекеттік қызметті қағаз жеткізгіште көрсету нәтижесі туралы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен расталады.Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетте" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектісінің жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті беруші –Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайлары мен орындары:
1) мәдениет саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік қызметті берушінің интернет-ресурсында;
3) порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне:
1) осы Қағидалардың 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көркемөнерпаздар ұжымына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге көркемөнерпаздар ұжымы басшысынан құжаттарды қабылдауға өтінім;
2) көркемөнерпаз ұжымы жиналысының хаттамасы;
3) келесі ақпаратты көрсете отырып, көркемөнерпаздар ұжымдарына шығармашылық мінездеме:
жетекшілер туралы мәлімет;
репертуары және ағымдағы жылға оқу-тәрбиелік жұмыс жоспары;
ұжымның концерттік бағдарламасы;
қатысушылар құрамының тізімі;

приложения 3, 4 и 5 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" изложить в новой редакции согласно приложению 7, 8 и 9 к настоящему перечню приказов.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
в сфере культуры, в которые
вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам присвоения звания
"Народный" или "Образцовый"
коллективам художественной
самодеятельности"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием заявок на присвоение звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астана, Алматы и Шымкент
2.
Способы предоставления государственной услуги
1) канцелярия услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz.
3.
Срок оказания государственной услуги
1 (один) рабочий день.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Расписка о приеме заявки на присвоение звания "Народный" или "Образцовый" коллективу художественной самодеятельности по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо расписка об отказе в приеме заявки на присвоение звания "Народный" или "Образцовый" коллективу художественной самодеятельности по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При обращении к услугодателю за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя посредством портала результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы услугодателя, и объекта информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 09.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в области культуры;
2) официальном интернет-ресурсе услугодателя;
3) портале.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
в канцелярию услугодателя:
1) заявка на присвоение звания "Народный" или "Образцовый" коллективу художественной самодеятельности от руководителя коллектива художественной самодеятельности по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) протокол собрания коллектива художественной самодеятельности;
3) творческая характеристика на коллектив, с указанием следующей информации:
сведения о руководителях;
репертуар и план учебно-воспитательной работы на текущий год;
программа выступления коллектива;
список состава участников;

4) марапаттарын куәландыратын құжаттардың электрондық көшірмелері;
5) көркемөнерпаздар ұжымының қызметі туралы жергілікті және/немесе республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған материалдар болуы (3 мақаладан кем емес).
порталға:
1) ЭЦҚ-мен куәландырылған осы Қағидалардың 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көркемөнерпаздар ұжымына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге көркемөнерпаздар ұжымы басшысынан құжаттарды қабылдауға өтінім;
2) көркемөнерпаз ұжымы жиналысы хаттамасының электрондық көшірмесі;
3) келесі ақпараттар көрсетілген ұжымына шығармашылық мінездеме:
жетекшілер туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі;
репертуары және ағымдағы жылға оқу-тәрбиелік жұмыс жоспарының электрондық көшірмесі;
ұжымның концерттік бағдарламасының электрондық көшірмесі;
қатысушылар құрамы тізімінің электрондық көшірмесі;
4) марапаттарын куәландыратын құжаттардың электрондық көшірмелері;
5) көркемөнерпаздар ұжымының қызметі туралы жергілікті және/немесе республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған материалдардың электрондық көшірмесі болуы (3 мақаладан кем емес).
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
Өтінімді қабылдаудан бас тарту себебі - көрсетілетін қызметті алушының құжаттардың толық емес топтамасын ұсынуы және/немесе мерзімі өткен құжаттарды ұсынуы.
10
Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері: ғимарат мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен жабдықталған.
Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайлары мен орындары мәдениет саласындағы уәкілетті органның ресми www.msm.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығына: 1414, 8 800 080 7777 жүгіну арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Өзгерістер енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
2-қосымша
"Көркемөнерпаздар
ұжымдарына "Халықтық"
немесе "Үлгілі" атағын беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Астана, Алматы, Шымкент
қалаларының, облыстық
жергілікті атқарушы органдары
________________________
көркемөнерпаздар ұжымы
басшысының тегі,
аты, жөні (болған жағдайда)
_______________________
(мекен жайы)
Көркемөнерпаздар ұжымына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге өтінім
___________________________________________________________
(атауы)
көркемөнерпаздар ұжымына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге
өтінім қабылдауды сұраймын.
Қосымша: ___ парақ.
("Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын
беруге өтінімдерді қабылдау"
мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің
8-қосымшасына сәйкес құжаттар
қосылады)
Мен ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты
пайдалануға келісемін
Өтінімнің толтырылған күні __________________
Қолы ____________________________
Өзгерістер енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
3-қосымша
Көркемөнерпаздар ұжымдарына
"Халықтық" немесе "Үлгілі"
атағын беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
_______________________
көркемөнерпаздар ұжымы
басшысының тегі, аты, жөні
(болған жағдайда)
_______________________
(мекен жайы)
Көркемөнерпаздар ұжымына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге өтінімді қабылдау туралы қолхат
Осы арқылы _________________________________ (атауы) көркемөнерпаздар
ұжымдарына құжаттар тізбесіне сәйкес "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын
беруге өтінім қабылдау расталады, атап айтқанда:
Құжаттардың атауы:

4) копии документов, свидетельствующие о получении призовых мест;
5) материалы, опубликованные в средствах массовой информации местного и/или республиканского уровня (не менее 3 публикаций) о деятельности коллектива художественной самодеятельности;
на портал:
1) заявка на присвоение звания "Народный" или "Образцовый" коллективу художественной самодеятельности от руководителя коллектива художественной самодеятельности в форме электронного документа по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия протокола собрания коллектива художественной самодеятельности;
3) электронная копия творческой характеристики на коллектив, с указанием следующей информации:
сведения о руководителях;
репертуар и план учебно-воспитательной работы на текущий год;
программы выступления коллектива;
список состава участников;
4) электронные копии документов, свидетельствующие о получении призовых мест;
5) электронные копии материалов, опубликованных в средствах массовой информации местного и/или республиканского уровня (не менее 3 публикаций) о деятельности коллектива художественной самодеятельности в электронном формате.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Особенности оказания государственной услуги услугополучателям с ограниченными возможностями при обращении к услугодателю: здание оборудовано пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными возможностями.
Адреса и места оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области культуры: www.msm.gov.kz в разделе "Государственные услуги".
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством обращения в единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
в сфере культуры, в которые
вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам присвоения звания
"Народный" или "Образцовый"
коллективам художественной
самодеятельности
Форма
_____________________________
Местный исполнительный орган
области, городов Астана,
Алматы и Шымкента
______________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
коллектива художественной
самодеятельности
_________________________
(адрес)
Заявка на присвоение звания "Народный" или "Образцовый"
коллективу художественной самодеятельности
Прошу принять заявку на присвоение звания "Народный" или "Образцовый"
коллективу художественной самодеятельности
______________________________________________________________________________
(название).
Приложение: на ____ листах.
(к заявке прилагаются документы согласно пункту 8 перечня основных требований к
оказанию государственной услуги "Прием заявок на присвоение звания "Народный" или
"Образцовый" коллективам художественной самодеятельности)
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
Дата заполнения заявки _______________________ Подпись _________
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
в сфере культуры, в которые
вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам присвоения звания
"Народный" или "Образцовый"
коллективам художественной
самодеятельности
Форма
____________________________
фамилия, имя, отчество (при его
наличии) руководителя коллектива
художественной самодеятельности
_______________________
(адрес)
Расписка о приеме заявки на присвоение звания "Народный"
или "Образцовый" коллективу художественной самодеятельности
Настоящим подтверждается прием заявки на присвоение звания "Народный" или
"Образцовый" коллективу художественной самодеятельности
______________________________________________________________________________
(название) согласно перечню документов, а именно:
Наименование документов:

1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) _______________________________;
_________________________________;
_________________________________;
_________________________________;
_________________________________;
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Астана, Алматы, Шымкент қалаларының,
облыстық жергілікті атқарушы органынан
уәкілетті лауазымды тұлға ____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр үшін орын ______________ (болған жағдайда)
Толтырылған күні: " " __________ 20 __ жыл
Өзгерістер енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
4-қосымша
Көркемөнерпаздар ұжымдарына
"Халықтық" немесе "Үлгілі"
атағын беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
_______________________
көркемөнерпаздар ұжымы
басшысының тегі, аты, жөні
(болған жағдайда)
_______________________
(мекен жайы)
Көркемөнерпаздар ұжымына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
__________________________________________________________________
Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстық жергілікті атқарушы
органдарының атауы
Құжаттардың толық болмауына байланысты ____________________________
(атауы) көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын
беруге өтінімді қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
атауы:
1) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі);
2) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі);
3) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі).
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Астана, Алматы, Шымкент қалаларының, облыстық жергілікті атқарушы
органынан уәкілетті лауазымды тұлға ___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр үшін орын ______________
(болған жағдайда)
Толтырылған күні: " " __________ 20 __ жыл
Өзгерістер енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 25 мамырдағы
№ 141 бұйрығымен бекітілген
"Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына, "Экспорты және (немесе) импорты халықаралық шарттарға сәйкес рұқсат беру құжаттары және мемлекеттік органдар беретін рұқсат беру құжаттары негізінде жүзеге асырылатын тауарлардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 287 қаулысына сәйкес әзірленді және "Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.

1) _____________________________________;
2) _____________________________________;
3) _____________________________________;
_______________________________________;
_______________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах
Уполномоченное должностное лицо
местного исполнительного органа области,
городов Астана, Алматы и Шымкент
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати __________________ (при ее наличии)
Дата заполнения: " " __________ 20 __ года
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
в сфере культуры, в которые
вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам присвоения звания
"Народный" или "Образцовый"
коллективам художественной
самодеятельности
____________________________
фамилия, имя, отчество (при его
наличии) руководителя коллектива
художественной самодеятельности
_______________________
(адрес)
Расписка об отказе в приеме заявки на присвоение звания
"Народный" или "Образцовый" коллективу художественной самодеятельности
________________________________________________________________________________
наименование местного исполнительного органа области, городов Астана, Алматы и
Шымкента
отказывает в приеме заявки на присвоение звания "Народный" или "Образцовый" коллективу
художественной самодеятельности
________________________________________________________________________________
(название) ввиду неполноты документов, а именно:
1) (указывается вид отсутствующего документа);
2) (указывается вид отсутствующего документа);
3) (указывается вид отсутствующего документа).
Уполномоченное должностное лицо
местного исполнительного органа области,
городов Астана, Алматы и Шымкента
______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати _______ (при ее наличии)
Дата заполнения: " " __________ 20 __ года
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
в сфере культуры, в которые
вносятся изменения
Утверждены
приказом Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 25 мая 2020 года № 141
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 287 "Об утверждении перечня товаров, экспорт и (или) импорт которых осуществляются на основании разрешительных документов в соответствии с международными договорами и разрешительных документов, которые выдаются государственными органами" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов" (далее – государственная услуга).

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) архивтік құжат - қоғам мен мемлекет үшін маңыздылығына қарай сақталатын немесе сақталуға жататын, сол сияқты меншік иесі үшін құндылығы бар құжат;
2) мәдени құндылықтар - тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени мәні бар, зайырлы және діни сипаттағы материалдық және материалдық емес құндылықтар.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы Қағидаларға сәйкес жеке және заңды тұлғаларға Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "электронды үкіметтің" www. egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтінішпен жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын "Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 1-қосымшада жазылған.
5. Портал арқылы жүгінгенде "жеке кабинетте" көрсетілетін қызметті алушының жүгінулері тарихында мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраудың қабылданғаны туралы мәртебесі, сондай-ақ көрсетілетін қызметтің нәтижесін алған күні көрсетілген хабарлама көрінеді.
6. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы жауапты қалыптастырады.
Құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы олардың мазмұны мен толықтығын тексереді, мәдени құндылықтардың немесе ұлттық архив қорлары құжаттарының, немесе архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру мүмкіндігі тұрғысынан қарайды және 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде мынадай шешімдердің біреуін шығарады:
1) мәдени құндылықтардың немесе ұлттық архив қорлары құжаттарының немесе архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру туралы;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті берушінің басшысының электронды цифрлық қолы қойылған, электронды құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін 4 (төрт) сағат ішінде порталдағы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін хабарлайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) архивный документ – документ, сохраняемый или подлежащий сохранению в силу его значимости для общества и государства, а равно имеющий ценность для собственника;
2) культурные ценности – материальные и нематериальные ценности светского и религиозного характера, имеющие историческое, художественное, научное или иное культурное значение.
3. Государственная услуга оказывается Министерством культуры и спорта Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам в соответствии с настоящими Правилами.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатели) обращаются с запросом через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Основные требования к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов" (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. При обращении через портал в "личном кабинете" в истории обращений услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты получения результата государственной услуги.
6. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня и (или) документов с истекшим сроком действия ответственный исполнитель услугодателя формирует отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае представления полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя проверяет их содержание и полноту, рассматривает на предмет возможности выдачи лицензии на экспорт культурных ценностей или на экспорт документов национальных архивных фондов, или на экспорт оригиналов архивных документов и в течение 8 (восьми) рабочих дней выносит одно из следующих решений:
1) о выдаче лицензии на экспорт культурных ценностей или на экспорт документов национальных архивных фондов или на экспорт оригиналов архивных документов;
2) об отказе в оказании государственной услуги.
Ответственный исполнитель услугодателя направляет результат оказания государственной услуги, подписанный электронной цифровой подписью руководителя услугодателя в "личный кабинет" услугополучателя на портале в форме электронного документа в течение 4 (четырех) часов.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мәдени құндылықтардың экспортына немесе ұлттық архив қорлары құжаттарының экспортына немесе архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
7. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Мәдениет саласындағы уәкілетті орган Бірыңғай байланыс орталығына, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы және осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы ақпаратты тиісті нормативтік құқықтық актінің әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді.
3-тарау. Лауазымды тұлғалардың көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
8. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым әкімшілік актісі, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік органға, лауазымды адамға беріледі.
Уәкілетті орган, шағым жасалатын лауазымды адамның шешімі, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте уәкілетті орган, шағым жасалатын лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне), егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы шешім қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын іс-әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
9. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает лицензию на экспорт культурных ценностей или на экспорт документов национальных архивных фондов или на экспорт оригиналов архивных документов либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
7. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах (далее – Закон).
Уполномоченный орган в сфере культуры направляет информацию о порядке оказания государственной услуги и о внесенных изменениях и дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
8. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается в административный орган, должностному лицу, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются.
Уполномоченный орган, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом уполномоченный орган, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
9. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Егер Қазақстан Республикасының Заңында өзгеше көзделмесе, сотқа шағымдануға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Мәдени құндылықтардың,
ұлттық архив қорлары
құжаттарының, архив құжаттары
түпнұсқаларының экспортына
рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша
"Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына рұқсат беру қағидалары" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Қызмет көрсетушінің атауы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру www.egov.kz, www.elicense.kz. "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүргізіледі.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Құжаттар пакетін порталға тапсырған сәттен бастап мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі:
лицензияны бергенде – 10 (он) жұмыс күні.
Лицензияны қайта ресімдегенде - 3 (үш) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті алушымен осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасы, және (немесе) қолдану мерзімі аяқталған құжаттар ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту туралы жауапты қалыптастырады.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысандағы мәдени құндылықтардың экспортына лицензия немесе ұлттық архив қорлары құжаттарының экспортына лицензия немесе архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағымен қарастырылған негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электронды цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электронды құжат нысанында сақталады.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектісінің жұмыс кестесі

10. Если иное не предусмотрено законом Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурного-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи лицензии на
экспорт культурных ценностей,
документов национальных
архивных фондов, оригиналов
архивных документов
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов"
1
Наименование услугодателя
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата государственной услуги производится через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал:
при выдаче лицензии – 10 (десять) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 3 (три) рабочих дня.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия ответственный исполнитель услугодателя формирует отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение двух рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей или лицензии на экспорт документов национальных архивных фондов, или лицензии на экспорт оригиналов архивных документов по форме согласно приложению 5 к Правилам либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги. Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам
7
График работы услугодателя и объекта информации

Көрсетілетін қызметті беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мерекелік күндерді есепке алмағанда дүйсенбіден жұманы қоса, сағат 9.00-дан 18.30 - дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, сағат 13.00-ден 14.30 дейін түскі үзіліспен.
Портал: тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді есепке алмағанда, көрсетілетін қызметті алушы жұмыс күні аяқталғасын, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мерекелік күндері жүгінгенде, өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету жерлерінің мекенжайлары көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында: msm.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орнастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Лицензия алу үшін:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) расталған, электронды құжат нысанындағы өтініш;
2) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес өтінішке қосымша;
3) сыртқы сауда шартының (келісім шарттың), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың (бір реттік лицензия үшін) электронды көшірмесі;
4) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттың электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынылған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметіне немесе қызметтің жеке түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
Мәдени құндылықтардың,
ұлттық архив қорлары
құжаттарының, архив құжаттары
түпнұсқаларының экспортына
рұқсат беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге: _____________________
(көрсетілетін қызметті беруші)
кімнен: ___________________
(заңды тұлғалар үшін: толық
атауы, орналасқан жері, өндіріс
объектісінің есепке алу нөмірі
(коды), заңды тұлғаны
мемлекеттік тіркеу (қайта
тіркеу) нөмірі және күні, жеке
нөмірі / жеке тұлғалар үшін:
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, есепке алу
нөмірі (коды), сәйкестендіру
нөмірі, дара кәсіпкер ретінде
қызметінің басталғаны туралы
хабарлама, тіркелген күні,
телефонның, факстың, ұялы
байланыстың абоненттік нөмірі
және (немесе) электрондық
мекенжайы (бар болса))
Өтініш
Сізден _______________________ (экспортына) лицензия беруіңізді сұраймын.
(экспортқа/импортқа (керегін көрсету қажет))

Услугодатель: с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Портал: круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ, при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: www.msm.gov.kz в разделе "Государственные услуги".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения лицензии:
1) заявление согласно приложению 2 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) приложение к заявлению согласно приложению 3 к Правилам;
3) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии);
4) форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 4 к Правилам.
Для переоформления лицензии:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к Правилам;
2) электронная копия документа, содержащая информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
4) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
Приложение 2
к Правилам выдачи лицензии на
экспорт культурных ценностей,
документов национальных
архивных фондов, оригиналов
архивных документов
Форма
в _________________________
(уполномоченный орган)
от _________________________
(для юридических лиц: полное
наименование, местонахождение,
учетный номер (код) объекта
производства, выданного
ведомством, номер и дата
государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица,
индивидуальный номер / для
физических лиц: фамилия, имя,
отчество (при его наличии),
учетный номер (код)
идентификационный номер,
уведомление о начале деятельности
в качестве индивидуального
предпринимателя, дата
регистрации, абонентский номер
телефона, факса, сотовой связи и
(или) электронный адрес
(если они имеются))
Заявление
Прошу Вас выдать лицензию на (экспорт) _____________________________.

1. Мәдени құндылықтың, ұлттық архив қорлары құжатының, архив құжаты
түпнұсқасының атауы, оның өлшем бірліктері
2. Экспорттаушы ел (импорттаушы ел)
3. Мәдени құндылықтың, ұлттық архив қорлары құжатының, архив құжаты
түпнұсқасының шыққан жері, мекенжайы
4. Мәдени құндылықтың, ұлттық архив қорлары құжатының, архив құжаты
түпнұсқасының экспорты кезінде пайдаланылуы болжанатын көлік түрі
5. Мәдени құндылықты, ұлттық архив қорлары құжатын, архив құжаты
түпнұсқасын алып өту көзделетін мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерін
көрсете отырып, мәдени құндылықтың, ұлттық архив қорлары құжатының,
архив құжаты түпнұсқасының жол жүру бағдары
6. Экспорттың мақсаты
7. Сақтауды жүзеге асыратын ұйымның атауы мен нөмірін көрсете отырып,
үшінші елдер (Еуразиялық экономикалық одақтың мүшесі болып табылмайтын
мемлекеттер) (экспорттау кезінде)
8. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы
9. Объектінің орналасқан жері (мекенжайы)
10. Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын,
қол жетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісемін. Мәліметтердің
шүбәсіздігін растаймын.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы, күні)
Мәдени құндылықтардың,
ұлттық архив қорлары
құжаттарының, архив құжаттары
түпнұсқаларының экспортына
рұқсат беру қағидаларына
3-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беруге арналған өтінішке қосымша
______ №______ өтінішке қосымша
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлығы _____ парақ
№_____ парақ
Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөр. Күні
Мәдени құндылықтардың,
ұлттық архив қорлары
құжаттарының, архив құжаттары
түпнұсқаларының экспортына
рұқсат беру қағидаларына
4-қосымша
Біліктілік талаптар туралы мәліметтер нысаны
р/c
Біліктілік талаптар
Оларға сәйкестігін растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1
Лицензияны алуға ниеттігін растау
Евразиялық экономикалық комиссия Алқасының тиісті шешімімен бекітілген, Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беруге өтінішті ресімдеу және ондай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және ресімделген өтініш
2
Тауарлардың идентификациясы
Әрбір шығарылатын мәдени құндылықтың барынша өзіне тән проекциясының мөлшері 10х15 сантиметр екі фотосуреті немесе шығарылатын архивтік құжаттың екі көшірмесі, ал қажет болған жағдайда - мәдени құндылықтың (архивтік құжаттың) өзін
3
Құқыққа иелігінің заңдылығы
Тауарға меншік құқығын растайтын құжат
Мәдени құндылықтардың,
ұлттық архив қорлары
құжаттарының, архив құжаттары
түпнұсқаларының экспортына
рұқсат беру қағидаларына
5-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
1. № ___ лицензия
2. Қолданыста болу кезеңі _____-нен/нан ______ дейін.
3. Лицензия тұрпаты ЭКСПОРТ
4. Келісім-шарт ___________________ № ______
5. Өтініш беруші

1. Наименование культурной ценности, документа национального архивного фонда,
оригинала архивного документа, единицы его измерения
2. Страна-экспортер (страна-импортер)
3. Место, адрес происхождения культурной ценности, документа национального
архивного фонда, оригинала архивного документа
4. Вид транспорта, предполагаемого к использованию при экспорте культурной
ценности, документа национального архивного фонда, оригинала архивного документа
5. Маршрут следования культурной ценности, документа национального архивного
фонда, оригинала архивного документа, с указанием пунктов пропуска на государственной
границе, через которые предполагается осуществлять провоз культурной ценности,
документа национального архивного фонда, оригинала архивного документа
6. Цели экспорта
7. Третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического
союза) (при экспорте) с указанием названия и номера организации осуществляющей
хранение
8. Описание перемещаемого (перевозимого) объекта
9. Местонахождение объекта (адрес)
10. Согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность сведений
___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись, дата)
Приложение 3
к Правилам выдачи лицензии на
экспорт культурных ценностей,
документов национальных
архивных фондов, оригиналов
архивных документов
Приложение к заявлению на выдачу лицензии на экспорт отдельных видов товаров
Приложение к заявлению №______ от
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов Лист №
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать Дата
Приложение 4
к Правилам выдачи лицензии на
экспорт культурных ценностей,
документов национальных
архивных фондов, оригиналов
архивных документов
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствие им
Примечание
1
2
3
4
1
Подтверждение намерения получения лицензии
Заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной соответствующим решением Коллегии Евразийской экономической комиссии
2
Идентификация товаров
Две фотографии размером 10 х15 сантиметр наиболее характерной проекции каждой вывозимой культурной ценности или две копии вывозимого архивного документа, а при необходимости-саму культурную ценность (архивный документ)
3
Законность правообладания
Документ, подтверждающий право собственности на товар
Приложение 5
к Правилам выдачи лицензии на
экспорт культурных ценностей,
документов национальных
архивных фондов, оригиналов
архивных документов
Лицензия на экспорт отдельных видов товаров
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
1.Лицензия
2.Период действия
с по
3.Контракт
№ от

6. Сатып алушы
7. Шығарылатын ел
8. Сатып алушының елі
9. Келісім-шарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығу елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Тауардың СЭҚ БТН бойынша коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензияны беруге негіз
18. Уәкілетті тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Қолы және мөр Күні
Өзгерістер енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
6-қосымша
"Мемориалдық тақталарды
орнатуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
1-қосымша
____________________________
(облыстың, жергілікті атқарушы
органы Астана, Алматы және
Шымкент қалалары)
Нысан
Өтініш
________________________________________________________________
мемориалдық тақта орнатуға рұқсат беруіңізді сұраймын
________________________________________________________________
(атауы, сипаттама)
Орнату мақсаты: _________________________________________________
Орналасқан жері (мекенжай)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), туған күні, азаматтығы, паспорт
немесе жеке куәлік номері,
________________________________________________________________
берілген уақыты, тұрғылықты жері, байланыс телефоны немесе заңды
тұлғаның реквизиттері)
Қосымша: _____ бетте.
_________________________________________________________________
(өтінішке "Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесі 8-тармағына
сәйкес құжаттар қоса беріледі)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін
Өтініш берушінің қолы ___________________
Мерзімі ________________________________
Мөр қоятын орын (заңды тұлғалар үшін) (бар болған жағдайда)
Өзгерістер енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
7-қосымша
"Мемориалдық тақталарды
орнатуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өтінішті қараудан бас тарту туралы қолхат _____________________________________________________ облыстың, жергілікті атқарушы органы Астана, Алматы және Шымкент қалаларының атауы
мемориалдық тақта орнатуға рұқсат беруден бас тартады, атап айтқанда:

6. Покупатель
8. Страна покупателя
4.Тип лицензии
ЭКСПОРТ
5. Заявитель
7. Страна назначения
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Должность
Подпись и печать Дата
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
в сфере культуры, в которые
вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
установление мемориальных досок"
____________________________
(местный исполнительный орган
области, городов Астана,
Алматы и Шымкент)
Форма
Заявление
Прошу выдать разрешение на установление мемориальной доски
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование, описание)
Цель установления:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Местонахождение (адрес):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Данные заявителя:
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, гражданство,
номер документа удостоверяющего личность)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
дата его выдачи, местожительство, контактный телефон или реквизиты юридического лица)
Приложение: на _____ листах.
_______________________________________________________________________________
(к заявлению прилагаются документы в соответствии с пунктом 8 перечня
основных требований к оказанию "Выдача разрешения на установление
мемориальных досок")
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
Подпись заявителя ____________________________
Дата __________________
Место для печати (для юридического лица) (при наличии)
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
в сфере культуры, в которые
вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
установление мемориальных досок"
Форма
Расписка об отказе в рассмотрении заявления
________________________________________________________________
наименование местного исполнительного органа области, городов
Астана, Алматы и Шымкент
отказывает в приеме заявления на установление мемориальной доски, а именно:

1) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі және/немесе мерзімі өткен құжат);
2) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі және/немесе мерзімі өткен құжат);
3) (жоқ құжаттың түрі көрсетіледі және/немесе мерзімі өткен құжат).
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
облыстың, жергілікті атқарушы органы
Астана, Алматыжәне Шымкент қалаларының
уәкілетті лауазымды тұлғасы
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрге арналған орын ___________________
(бар болған жағдайда)
Толтыру күні: " "__________ 20 __ жылы
Өзгерістер енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
8-қосымша
"Мемориалдық тақталарды
орнатуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемориалдық тақта орнатуға рұқсат беру
______ қаласы № _____ "___" _______ 20___ жылы
Өтініш беруші
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы)
Өтініш берушінің деректері:
________________________________________________________________
(азаматтығы, паспорттың немесе жеке куәліктің нөмірі,
________________________________________________________________
оның берілген күні немесе заңды тұлғаның деректемелері)
________________________________________________________________
Өтініш берушінің қызмет түрі
________________________________________________________________
Комиссия шешімі негізінде
________________________________________________________________
(облыстың, жергілікті атқарушы органы Астана, Алматы және Шымкент қалалары)
_________________________ № ____ от "___" ________ 20____ жылы
орнатуға рұқсат етіледі
_______________________________________________________________
(мемориалдық тақтаның атауы)
_______________________________________________________________
мекен-жайы бойынша
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(орналасқан жерінің мекен-жайы)
облыстың, жергілікті атқарушы органы Астана, Алматы және Шымкент
қалаларының уәкілетті лауазымды тұлғасы
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрге арналған орын ___________________ (бар болған жағдайда)
Толтыру күні: " "__________ 20 __ жылы
Өзгерістер енгізілетін мәдениет
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
9-қосымша
"Мемориалдық тақталарды
орнатуға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Мемориалдық тақтаны орнатуға рұқсат беруден дәлелді бас тарту
________________________________________________________________
облыстың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы
органының атауы
мемориалдық тақта орнатуға рұқсат беруден бас тартады
________________________________________________________________
________________________________________________________________
"Мемориалдық тақталар орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке
қойылатын негізгі талаптардың тізбесі 9-тармағында көзделген бас тарту негіздемесі
көрсетіледі.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
облыстың, Астана, Алматы және Шымкент
қалаларының жергілікті атқарушы органының
уәкілетті лауазымды тұлғасы
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрге арналған орын ___________________
(бар болған жағдайда)
Толтыру күні: " "__________ 20 __ жыл

1) (указывается вид отсутствующего документа и/или документов с истекшим
сроком);
2) (указывается вид отсутствующего документа и/или документов с истекшим
сроком);
3) (указывается вид отсутствующего документа и/или документов с истекшим
сроком).
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Уполномоченное должностное лицо
местного исполнительного органа области,
городов Астана, Алматы и Шымкент
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати __________________ (при наличии)
Дата заполнения: " "__________ 20 __ года
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
в сфере культуры, в которые
вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
установление мемориальных досок"
Форма
Выдача разрешения на установление мемориальной доски
город ______ № _____ "___" _______ 20___ года
Заявитель _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование
юридического лица)
Данные заявителя: ______________________________________________________
(гражданство, номер паспорта или удостоверения личности,
__________________________________________________________________
дата его выдачи или реквизиты юридического лица)
_____________________________________________________________________________
Вид деятельности заявителя_______________________________________________
На основании решения Комиссии __________________________________________
(местный исполнительный органа области, городов Астана, Алматы и Шымкента)
_________________________________ № ____ от "___" __________ 20____
года выдает настоящее разрешение на установление
__________________________________________________________________
(наименование мемориальной доски)
___________________________________________________________________________
по адресу: __________________________________________________________________
(адрес местонахождения)
Уполномоченное должностное лицо местного исполнительного органа области,
городов Астана, Алматы и Шымкента
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати _________________ (при наличии)
Дата заполнения: " " __________ 20 __ года
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов
в сфере культуры, в которые
вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
установление мемориальных досок"
Форма
Мотивированный отказ в выдаче разрешения на установление
мемориальной доски
______________________________________________________________________
наименование местного исполнительного органа области, городов
Астана, Алматы и Шымкент
отказывает в выдаче разрешения на установление мемориальной доски
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
указывается основание отказа предусмотренными в пункте 9 перечня основных
требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на установление
мемориальных досок".
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Уполномоченное должностное лицо
местного исполнительного органа области,
городов Астана, Алматы и Шымкент
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати _____________________
(при наличии)
Дата заполнения: " "__________ 20 __ года