Борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукцион өткізу қағидаларын бекіту және оны ұйымдастырушыны айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 2 наурыздағы № 231 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 2 наурызда № 32007 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукцион өткізу қағидалары бекітілсін.
2. "Ақпараттық-есепке алу орталығы" акционерлік қоғамы борышкердің мүлкін сату жөніндегі электрондық аукционды ұйымдастырушы болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
- Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 2 наурыздағы
№ 231 Бұйрықпен
бекітілген
Борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукцион өткізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы борышкердің мүлкін сату жөніндегі электрондық аукционды өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 39-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және борышкердің мүлкін сату жөніндегі электрондық аукцион ұйымдастырушының (бұдан әрі – Ұйымдастырушы) өткізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ағымдағы баға – электрондық аукцион барысында қалыптастырылатын лоттың бағасы;
2) бастапқы баға – әрбір объект бойынша лоттың бағасы, ол объектінің бағалау құнын айқындау нәтижелері бойынша белгіленеді;
3) жеңімпаз – электрондық аукцион лотына неғұрлым жоғары баға ұсынған және сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қойған электрондық аукционға қатысушы;

Об утверждении Правил проведения электронного аукциона по продаже имущества должника и определении его организатора
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 2 марта 2023 года № 231. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 марта 2023 года № 32007.
В соответствии с пунктом 5 статьи 39 Закона Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения электронного аукциона по продаже имущества должника.
2. Определить акционерное общество "Информационно-учетный центр" организатором электронного аукциона по продаже имущества должника.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утверждены
приказом Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 марта 2023 года № 231
Правила проведения электронного аукциона по продаже имущества должника
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения электронного аукциона по продаже имущества должника (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 39 Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок проведения организатором электронного аукциона по продаже имущества должника (далее – Организатор).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) текущая цена – цена за лот, складывающаяся в ходе электронного аукциона;
2) стартовая цена – цена лота по каждому объекту, которая устанавливается по результатам определения оценочной стоимости объекта;
3) победитель – участник электронного аукциона, предложивший наиболее высокую цену за лот электронного аукциона и подписавший протокол о результатах торгов;

4) қаржы басқарушысы – төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және сот арқылы банкроттық рәсімдерінде қызметті жүзеге асыратын адам;
5) қатысушы – электрондық аукционға қатысу үшін осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында тіркелген жеке немесе заңды тұлға;
6) кепілдік жарна – электрондық аукционға қатысу үшін жеке немесе заңды тұлға енгізетін ақшалай сома;
7) лот – бір немесе бірнеше бірдей және (немесе) біртекті заттардан тұратын борышкердің мүлкі не бөлінуі заттардың шаруашылық мақсатының (функцияларының) өзгеруіне әкеп соқтыратын заттар кешені;
8) мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы (бұдан әрі – тізілім веб-порталы) – Интернет желісінде мына мекенжай бойынша орналастырылған: www.e-qazyna.kz, борышкерлердің мүлкін сату жөніндегі электрондық деректер базасына (бұдан әрі – деректер базасы) бірыңғай қол жеткізу нүктесін ұсынатын интернет-ресурс;
9) сату бағасы – электрондық аукцион нәтижесінде белгіленген лоттың соңғы бағасы;
10) сатушы – сот арқылы банкроттығы рәсіміндегі қаржы басқарушысы;
11) сатып алушы – сатып алу-сату шартына қол қойған электрондық аукционның жеңімпазы;
12) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы бойынша мемлекеттік басқару саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
13) электрондық аукцион – тізілім веб-порталын пайдалана отырып, электрондық форматта өткізілетін электрондық аукционның сауда-саттық нысаны;
14) электрондық аукцион залы (бұдан әрі – аукцион залы) – электрондық аукционды өткізу үшін қажетті ақпаратты енгізу, сақтау және өңдеу мүмкіндігін қамтамасыз ететін тізілім веб-порталының бөлімі.
2-тарау. Электрондық аукционды өткізу тәртібі
3. Борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізуді Заңның 39-бабына сәйкес борышкердің мүліктік массасын түгендеу және бағалау негізінде жасалатын борышкердің мүліктік массасын сату жоспарына (бұдан әрі – Сату жоспары) сәйкес қаржы басқарушысы жүзеге асырады.
4. Сату жоспарын жасау кезінде Заңның 39-бабы 2-тармағының үшінші бөлігін ескере отырып, сату объектілерінің бастапқы бағасын сатушы мүліктің бағалау құнының 75 (жетпіс бес) пайызынан төмен емес деңгейде белгілейді.
5. Сату жоспары түпкілікті жасалғаннан кейін сатушы 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей тізілімнің веб-порталындағы дерекқорға әрбір лот бойынша мынадай ақпаратты енгізуді қамтамасыз етеді:
1) сатушының тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе);

4) финансовый управляющий – лицо, осуществляющее деятельность в процедурах восстановления платежеспособности и судебного банкротства;
5) участник – физическое или юридическое лицо, зарегистрированное в веб-портале реестра государственного имущества в установленном настоящими Правилами порядке для участия в электронном аукционе;
6) гарантийный взнос – денежная сумма, вносимая физическим или юридическим лицом для участия в электронном аукционе;
7) лот – имущество должника, состоящее из одного или нескольких идентичных и (или) однородных предметов, либо комплекс предметов, разделение которых повлечет изменение его хозяйственного назначения (функций);
8) веб-портал реестра государственного имущества (далее – веб-портал реестра) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по электронному адресу www.e-qazyna.kz, предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных по продаже имущества должников (далее – база данных);
9) цена продажи – окончательная цена лота, установленная в результате электронного аукциона;
10) продавец – финансовый управляющий в процедуре судебного банкротства;
11) покупатель – победитель электронного аукциона, подписавший договор купли-продажи;
12) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в сфере государственного управления по восстановлению платежеспособности и банкротства граждан Республики Казахстан;
13) электронный аукцион – форма торгов электронного аукциона, проводимая с использованием веб-портала реестра в электронном формате;
14) электронный аукционный зал (далее – аукционный зал) – раздел веб-портала реестра, обеспечивающий возможность ввода, хранения и обработки информации, необходимой для проведения электронного аукциона
Глава 2. Порядок проведения электронного аукциона
3. Проведение электронного аукциона по продаже имущества должника осуществляется финансовым управляющим в соответствии с планом продажи имущественной массы должника (далее – План продаж), составляемого на основании инвентаризации и оценки имущественной массы должника в соответствии со статьей 39 Закона.
4. При составлении Плана продажи стартовая цена объектов продажи с учетом части третьей пункта 2 статьи 39 Закона устанавливается продавцом на уровне не ниже 75 (семидесяти пяти) процентов от оценочной стоимости имущества.
5. После окончательного составления Плана продажи продавец не позднее 2 (двух) рабочих дней обеспечивает внесение в базу данных на веб-портале реестра следующей информации по каждому лоту:
1) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) продавца;

2) сатушының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН);
3) сатушының телефоны мен мекенжайы;
4) борышкердің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе);
5) борышкердің ЖСН;
6) сату объектісі туралы мәліметтер (мүліктің атауы, жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі, орналасқан жері, қысқаша сипаттамасы, шығарылған/салынған жылы, техникалық жай-күйі және сату объектісі туралы өзге де мәліметтер)
7) қаржы басқарушысының банктік деректемелері.
Енгізілген ақпаратқа қосымша сатушы деректер базасына мынадай құжаттардың сканерленген көшірмелерін қосуды қамтамасыз етеді:
1) сату объектісін бағалау туралы есеп;
2) электрондық аукционына қойылатын сату объектісінің техникалық сипаттамаларын, сыртқы түрін жан-жақты және көзбен бағалауға мүмкіндік беретін кемінде 10 (он) фотосурет;
3) Сату жоспары;
4) оның негізінде мүлікке құқықтар туындайтын, өзгертілетін және (немесе) тоқтатылатын сату объектілерінің құқық белгілейтін құжаттары.
6. Ұйымдастырушы сатушы осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген мәліметтерді деректер базасына енгізген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде қателердің бар-жоғын және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
7. Сатушы электрондық аукционды өткізілгенге дейін кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн бұрын Ұйымдастырушымен келісілген электрондық аукционды өткізу туралы ақпараттық хабарламаны әрбір лот бойынша деректер базасына мынадай мәліметтерді енгізу жолымен тізілім веб-порталында жариялайды:
1) электрондық аукционның күні мен уақыты;
2) сатушының тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), ЖСН және байланыс деректері;
3) лот туралы мәліметтер (мүліктің атауы, жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі, орналасқан жері, қысқаша сипаттамасы, шығарылған/салынған жылы, техникалық жай-күйі және сату объектісі туралы өзге де мәліметтер);
4) лоттың бастапқы бағасы;
5) кепілдік жарнаның мөлшері;
6) Ұйымдастырушының банктік деректемелері;
7) өтінімдерді қабылдау мерзімі;
8) Ұйымдастырушының телефоны мен мекенжайы.
8. Электрондық аукционды өткізу туралы ақпараттық хабарлама жарияланғаннан кейін Ұйымдастырушы барлық тілек білдірушілерге тізілім веб-порталында орналастырылған лот бойынша ақпаратқа еркін қол жеткізуді қамтамасыз етеді, сатушы барлық тілек білдірушілердің сату объектісіне еркін қол жеткізуін қамтамасыз етеді. Ұйымдастырушы мен сатушы электрондық аукционға қатыспайды. Қатысушыларға консультациялық көмекті Ұйымдастырушы көрсетеді.
9. Электрондық аукционға қатысушыларды тіркеу электрондық аукционды өткізу туралы ақпараттық хабарлама жарияланған күннен бастап тізілім веб-порталында жүзеге асырылады және электрондық аукцион басталғанға дейін 5 (бес) минут бұрын аяқталады.

2) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) продавца;
3) телефон и адрес продавца;
4) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) должника;
5) ИИН должника;
6) сведения об объекте продажи (наименование имущества, кадастровый номер недвижимого имущества, местонахождение, краткая характеристика, год выпуска/постройки, техническое состояние и иные сведения об объекте продажи);
7) банковские реквизиты продавца.
Дополнительно к внесенной информации продавец обеспечивает включение в базу данных сканированных копий следующих документов:
1) отчет об оценке объекта продажи;
2) не менее 10 (десяти) фотографий, позволяющих всесторонне и визуально оценить технические характеристики, внешний вид, выставляемого на электронный аукцион объекта продажи;
3) План продажи;
4) правоустанавливающие документы объектов продажи, на основании которых возникают, изменяются и (или) прекращаются права на имущество.
6. Организатор в течение 1 (одного) рабочего дня с момента внесения продавцом в базу данных сведений, указанных в пункте 5 настоящих Правил, осуществляет проверку на наличие ошибок и соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами.
7. Продавец не менее чем за 15 (пятнадцать) календарных дней до проведения электронного аукциона публикует согласованное с Организатором информационное сообщение о проведении электронного аукциона на веб-портале реестра путем внесения в базу данных по каждому лоту следующих сведений:
1) дата и время электронного аукциона;
2) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), ИИН и контактные данные продавца;
3) сведения о лоте (наименование имущества, кадастровый номер недвижимого имущества, местонахождение, краткая характеристика, год выпуска/постройки, техническое состояние и иные сведения об объекте продажи);
4) стартовая цена лота;
5) размер гарантийного взноса;
6) банковские реквизиты Организатора;
7) срок приема заявок;
8) телефон и адрес Организатора.
8. После публикации информационного сообщения о проведении электронного аукциона Организатор обеспечивает свободный доступ всем желающим к информации по лоту, размещенной на веб-портале реестра, продавец обеспечивает свободный доступ всем желающим к объекту продажи. Организатор и продавец в электронном аукционе не участвуют. Консультационная помощь участникам оказывается Организатором.
9. Регистрация участников электронного аукциона осуществляется на веб-портале реестра со дня публикации информационного сообщения о проведении электронного аукциона и заканчивается за 5 (пять) минут до начала электронного аукциона.

10. Электрондық аукционға қатысушы ретінде тіркелу үшін тізілім веб-порталында қатысушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша борышкердің мүлкін сату жөніндегі электрондық аукционға қатысуға электрондық өтінімді (бұдан әрі – өтінім) беру қажет.
Өтінім беру үшін қатысушы:
1) тізілім веб-порталында мыналарды көрсете отырып алдын ала тіркеледі:
жеке тұлғалар мен дара кәсіпкерлер үшін: ЖСН және тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе);
заңды тұлғалар үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), толық атауы және бірінші басшының тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе);
екінші деңгейдегі банктегі банктік шоттың деректемелері (кепілдік жарнаны қайтару үшін);
байланыс деректері (пошта мекенжайы, телефон, факс, е-mail).
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде қатысушы 1 (бір) жұмыс күні ішінде тізілім веб-порталына енгізілген деректерді өзектендіреді;
2) электрондық аукционды өткізу туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген Ұйымдастырушының есеп шотына төлем жүйелері, оның ішінде "Төлемдер және төлем көрсеткіштері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мобильді төлем арқылы лоттың бастапқы құнының 10 (он) пайызы, бірақ кемінде 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде кепілдік жарна енгізеді".
Кепілдік жарна сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға сәйкес электрондық аукционға қатысу кезінде мәлімделген шарттарда сатып алу-сату шартын жасасуды қамтамасыз ету үшін енгізіледі.
Кепілдік жарнаны енгізу кезінде төлем тағайындауда қатысушының ЖСН немесе БСН көрсетіледі.
Электрондық аукционға қатысушыларға кепілдік жарнаны бірнеше төлеммен енгізуге жол беріледі.
11. Электрондық аукционға қатысуға өтінім тіркелгеннен кейін тізілім веб-порталы 2 (екі) минут ішінде дерекқорда өтінім берілген лот бойынша кепілдік жарнаның түсуі туралы мәліметтердің болуына автоматты түрде тексеру жүргізеді.
Дерекқорда осы Қағидалардың 10-тармағының 2) тармақшасына сәйкес келетін кепілдік жарнаның түсуі туралы мәліметтер болған кезде, тізілім веб-порталы өтінімді қабылдауды жүзеге асырады және тізілімнің веб-порталы беретін аукциондық нөмірді беру арқылы қатысушыға электрондық аукционға жіберуді дереу ұсынады.
Дерек базасында Ұйымдастырушының шотына кепілдік жарнаның түскені немесе осы Қағидалардың 10-тармағының ережелерін сақтамағаны туралы мәліметтер болмаған кезде тізілім веб-порталы қатысушының өтінімін қабылдамайды

10. Для регистрации в качестве участника электронного аукциона необходимо на веб-портале реестра подать электронную заявку на участие в электронном аукционе по продаже имущества должника (далее – заявка) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, подписанную электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) участника.
Для подачи заявки участник:
1) предварительно регистрируется на веб-портале реестра с указанием:
для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: ИИН и фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность);
для юридических лиц: бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), полного наименования и фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) первого руководителя;
реквизитов банковского счета в банке второго уровня (для возврата гарантийного взноса);
контактных данных (почтовый адрес, телефон, факс, е-mail).
При изменении вышеуказанных данных участник в течение 1 (одного) рабочего дня актуализирует данные, внесенные на веб-портал реестра;
2) вносит гарантийный взнос в размере 10 (десяти) процентов от стартовой стоимости лота, но не менее 20 (двадцать) месячных расчетных показателей (далее – МРП), на расчетный счет Организатора, указанный в информационном сообщении о проведении электронного аукциона, через платежные системы, в том числе мобильным платежом в соответствии с Законом Республики Казахстан "О платежах и платежных системах".
Гарантийный взнос вносится для обеспечения заключения договора купли-продажи на условиях, заявленных при участии в электронном аукционе, в соответствии с протоколом о результатах торгов.
При внесении гарантийного взноса в назначении платежа указывается ИИН или БИН участника.
Участникам электронного аукциона допускается внесение гарантийного взноса несколькими платежами.
11. После регистрации заявки на участие в электронном аукционе веб-порталом реестра в течение 2 (двух) минут производится автоматическая проверка на наличие в базе данных сведений о поступлении гарантийного взноса по лоту, на который подана заявка.
При наличии в базе данных сведений о поступлении гарантийного взноса, соответствующего подпункту 2) пункта 10 настоящих Правил, веб-портал реестра осуществляет принятие заявки и незамедлительно предоставляет участнику допуск к электронному аукциону путем предоставления аукционного номера, присваиваемого веб-порталом реестра.
При отсутствии в базе данных сведений о поступлении гарантийного взноса на счет Организатора или несоблюдение положений пункта 10 настоящих Правил, веб-портал реестра отклоняет заявку участника.

12. Автоматты тексеру нәтижелері бойынша тізілім веб-порталы тізілімнің веб-порталында тіркеу кезінде көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына себептерін көрсете отырып, өтінімді қабылдау не қабылдамау туралы электрондық хабарлама жібереді.
13. Электрондық аукцион Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сейсенбіден жұмаға дейін Астана қаласы уақыты бойынша сағат 10:00-ден 17:00-ге дейінгі кезеңде (Астана қаласы уақыты бойынша сағат 15:00-ден кешіктірілмей басталады) аукцион залында өтеді".
14. Электрондық аукцион электрондық аукционды өткізу туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген Астана қаласы уақыты бойынша басталады.
Бұл ретте электрондық аукционға қатысушылар оның басталуына дейін 1 (бір) сағат ішінде ЭЦҚ мен аукциондық нөмірді пайдалана отырып, аукцион залына кіреді және лот үшін өзінің баға ұсынысын, бірақ бастапқы бағадан төмен емес.
15. Егер лот бойынша электрондық аукцион басталған сәтте тіркелген және аукцион залында бары 2 (екіден) аз қатысушы болса, онда электрондық аукцион өткізілмеген деп танылады.
16. Электрондық аукцион қатысушылардың бірі ұсынған ең жоғары бағаға дейін мынадай түрде өткізіледі:
1) электрондық аукцион басталған сәтте аукцион залында қатысушылардың лот үшін баға ұсыныстары көрсетіледі, олар шарттарды сақтай отырып, лот сатып алуға келісімін білдіру нысаны болып табылады және ағымдағы баға қалыптастырылады;
2) электрондық аукцион басталған сәттен бастап қатысушыға осы Қағидалардың 18-тармағында белгіленген қадамға басқа қатысушының ең жоғары ағымдағы бағасын ұлғайту мүмкіндігі беріледі
3) егер электрондық аукцион басталғаннан бастап 10 (он) минут ішінде қатысушылардың ешқайсысы ең жоғары ағымдағы бағаны арттырмаса, онда оны ұсынған қатысушы жеңімпаз болып танылады, ал осы лот бойынша электрондық аукцион өтті деп танылады;
4) егер аукцион залында электрондық аукцион басталғаннан бастап 10 (он) минут ішінде қатысушылардың бірі осы Қағидалардың 18-тармағына сәйкес белгіленген қадамға басқа қатысушының ең жоғары ағымдағы бағасын ұлғайту жолымен лотты сатып алуға өзінің ниетін растайтын болса, онда ағымдағы баға белгіленген қадамға ұлғайтылады;
5) егер ағымдағы баға өскеннен кейін 10 (он) минут ішінде қатысушылардың ешқайсысы ағымдағы бағаны ұлғайту жолымен лотты сатып алу ниетін растамаса, онда лотты сатып алу ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз болып танылады, ал осы лот бойынша электрондық аукцион өтті деп танылады;

12. По результатам автоматической проверки веб-портал реестра направляет на электронный адрес участника, указанный при регистрации на веб-портале реестра, электронное уведомление о принятии либо отклонении заявки с указанием причин.
13. Электронный аукцион проходит в аукционном зале в период с 10:00 до 17:00 часов по времени города Астаны (начинается не позднее 15:00 часов по времени города Астаны) со вторника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
14. Электронный аукцион начинается в указанное в информационном сообщении о проведении электронного аукциона время города Астаны.
При этом участники электронного аукциона в течение 1 (одного) часа до его начала заходят в аукционный зал, используя ЭЦП и аукционный номер, и указывают свое ценовое предложение за лот, но не ниже стартовой цены.
15. Если на момент начала электронного аукциона по лоту зарегистрировались и находятся в аукционном зале менее 2 (двух) участников, то электронный аукцион признается несостоявшимся.
16. Электронный аукцион проводится до максимально предложенной цены одним из участников следующим образом:
1) на момент начала электронного аукциона в аукционном зале отображаются ценовые предложения участников за лот, которые являются формой выражения их согласия приобрести лот с соблюдением условий и формируется текущая цена;
2) с момента начала электронного аукциона участнику предоставляется возможность увеличить максимальную текущую цену другого участника на шаг, установленный пунктом 18 настоящих Правил;
3) если в течение 10 (десяти) минут с начала электронного аукциона ни один из участников не увеличит максимальную текущую цену, то победителем признается участник, предложивший ее, а электронный аукцион по данному лоту признается состоявшимся;
4) если в течение 10 (десяти) минут с начала электронного аукциона в аукционном зале один из участников подтвердит свое желание приобрести лот путем увеличения максимальной текущей цены другого участника на шаг, установленный согласно пункту 18 настоящих Правил, то текущая цена увеличивается на установленный шаг;
5) если в течение 10 (десяти) минут после увеличения текущей цены ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести лот путем увеличения текущей цены, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести лот, а электронный аукцион по данному лоту признается состоявшимся;

6) егер электрондық аукцион аяқталған сәтте Астана қаласы уақыты бойынша сағат 17:00-де электрондық аукцион жеңімпазы анықталмаса, онда лотты сатып алуға өзінің ниетін растаған соңғы қатысушы жеңімпаз болып танылады, ал осы лот бойынша электрондық аукцион өтті деп танылады.
17. Егер электрондық аукцион басталған сәтте 2 (екі) және одан да көп қатысушылардың баға ұсыныстары лот үшін бірдей ең жоғары бағаны қамтыса және осы ағымдағы баға 10 (он) минут ішінде ұлғайтылмаса, онда баға ұсынысы басқа баға ұсыныстарынан бұрын аукцион залында тіркелген қатысушы осы қатысушылар арасында электрондық аукционның жеңімпазы болып танылады.
18. Бағаны өзгерту қадамы келесідей белгіленеді:
1) Бастапқы немесе ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі – АЕК) 2000 еселенген мөлшеріне дейін болған кезде өзгерту қадамы 10 (он) пайыз мөлшерінде белгіленеді;
2) АЕК мөлшерінің 2000-нан 5000 еселенген мөлшерінде бастапқы немесе ағымдағы баға кезінде өзгерту қадамы 7 (жеті) пайыз мөлшерінде белгіленеді;
3) АЕК мөлшерінің 5000 еселігінен 10000 еселенген мөлшеріне дейінгі мөлшердегі бастапқы немесе ағымдағы баға кезінде өзгерту қадамы 5 (бес) пайыз мөлшерінде белгіленеді;
4) АЕК мөлшерінің 10000 еселігінен 25000 еселенген мөлшеріне дейінгі мөлшердегі бастапқы немесе ағымдағы баға кезінде өзгерту қадамы 2,5 (нөл бүтін оннан бес) пайыз мөлшерінде белгіленеді;
5) АЕК мөлшерінің 25000 еселігінен 50000 еселенген мөлшеріне дейінгі және одан жоғары мөлшердегі бастапқы немесе ағымдағы баға кезінде өзгерту қадамы 1 (бір) пайыз мөлшерінде белгіленеді;
6) АЕК мөлшерінің 50000 еселенген және одан жоғары мөлшеріндегі бастапқы немесе ағымдағы баға кезінде өзгерту қадамы 0,5 (нөл бүтін оннан бес) пайыз мөлшерінде белгіленеді.
19. Электрондық аукцион барысында электрондық аукционды өткізуге кедергі келтіретін техникалық істен шығу туындаған кезде Ұйымдастырушы:
1) техникалық істен шығу фактісін және ол тізілім веб-порталы тарапынан болған кезде тіркейді;
2) сатушыны және барлық қатысушыларды тізілім веб-порталында электрондық аукционды тоқтата тұру туралы ақпаратты орналастыру арқылы хабардар етеді;
3) тізілімнің веб-порталында ақпаратты орналастыру және электрондық хабарды электрондық мекенжайға жіберу арқылы электрондық аукционның жалғасатын күні мен уақыты туралы қатысушыларды электрондық аукционға қатысуға жіберілген кемінде 24 (жиырма төрт) сағат бұрын хабардар ете отырып, Ұйымдастырушы техникалық іркілісті түзеген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық аукционды жалғастыруды ұйымдастырады тізілімнің веб-порталында көрсетілген қатысушы.
Қатысушының компьютерлік және (немесе) телекоммуникациялық жабдықтарының техникалық істен шығуының болуы электрондық аукционды тоқтата тұру үшін негіз болып табылмайды.

6) если на момент завершения электронного аукциона в 17:00 часов по времени города Астаны победитель электронного аукциона не определен, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести лот, а электронный аукцион по данному лоту признается состоявшимся
17. Если на момент начала электронного аукциона ценовые предложения 2 (двух) и более участников содержат одинаковую наивысшую цену за лот, и данная текущая цена не будет увеличена в течение 10 (десяти) минут, то победителем электронного аукциона среди данных участников признается участник, ценовое предложение которого зарегистрировано в аукционном зале ранее других ценовых предложений.
18. Шаг изменения цены устанавливается следующим образом:
1) при стартовой или текущей цене в размере до 2000-кратного МРП шаг изменения устанавливается в размере 10 (десяти) процентов;
2) при стартовой или текущей цене в размере от 2000 до 5000-кратного размера МРП шаг изменения устанавливается в размере 7 (семи) процентов;
3) при стартовой или текущей цене в размере от 5000-кратного до 10000-кратного размера МРП шаг изменения устанавливается в размере 5 (пяти) процентов;
4) при стартовой или текущей цене в размере от 10000-кратного до 25000-кратного размера МРП шаг изменения устанавливается в размере 2,5 (двух целых пяти десятых) процентов;
5) при стартовой или текущей цене в размере от 25000-кратного до 50000-кратного размера МРП и выше шаг изменения устанавливается в размере 1 (одного) процента;
6) при стартовой или текущей цене в размере от 50000-кратного размера МРП и выше шаг изменения устанавливается в размере 0,5 (ноль целых пяти десятых) процентов.
19. При возникновении в ходе электронного аукциона технического сбоя, препятствующего проведению электронного аукциона, Организатор:
1) фиксирует факт наличия технического сбоя и при его наличии на стороне веб-портала реестра;
2) уведомляет продавца и всех участников посредством размещения информации на веб-портале реестра о приостановлении электронного аукциона;
3) организует продолжение электронного аукциона в течение 3 (трех) рабочих дней со дня исправления Организатором технического сбоя с уведомлением не менее чем за 24 (двадцать четыре) часа допущенных к участию в электронном аукционе участников о дате и времени продолжения данного электронного аукциона посредством размещения информации на веб-портале реестра и направления электронного сообщения на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра.
Наличие технического сбоя компьютерного и (или) телекоммуникационного оборудования участника не является основанием для приостановления электронного аукциона.

20. Әрбір сатылған лот бойынша электрондық аукционның нәтижелері сатушы мен жеңімпаз электрондық аукцион өткізілетін күні ЭЦҚ пайдалана отырып, тізілім веб-порталында қол қоятын сауда-саттық нәтижелері туралы электрондық хаттамамен ресімделеді.
Сауда-саттық нәтижелері туралы хаттама электрондық аукцион нәтижелерін және жеңімпаз бен сатушының сату бағасы бойынша лотты сатып алу-сату шартына қол қою міндеттемелерін тіркейтін құжат болып табылады.
21. Егер электрондық аукцион өткізілмеген болса, сатушы ЭЦҚ пайдалана отырып сауда-саттық өткізілген күні өткізілмеген сауда-саттық туралы актіге қол қояды.
Өткізілмеген сауда-саттық туралы актіні тізілім веб-порталы қалыптастырады.
Бұл ретте, кредиторлар Заңның 39-бабының 1-тармағына сәйкес тікелей сату әдісімен сату туралы шешім қабылдаған жағдайларды қоспағанда, мүліктік массаны кейіннен өткізу өткізілмеген электрондық аукцион туралы актіге қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірілмей жүргізіледі.
22. Электрондық аукционда жеңіске жеткен қатысушының кепілдік жарнасын Ұйымдастырушы жеңімпаздың кепілдік жарнасын аударуға арналған өтінішке тізілім веб-порталында сатушы қол қойған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде сатушының шотына аударады және сатып алу-сату шарты бойынша тиесілі аванстық төлем шотына жатады.
Егер кепілдік жарнаның сомасы сату бағасынан асып кетсе, онда Ұйымдастырушы сатушы мен жеңімпаз тізілім веб-порталында сатып алу-сату шартын жасасқан күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жеңімпазға айырманы қайтарады.
Осы тармақта көзделмеген қалған жағдайларда Ұйымдастырушы кепілдік жарналарды қатысушыларға электрондық аукцион өткізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтарады.
Кепілдік жарналарды аударуды және қайтаруды Ұйымдастырушы тізілім веб-порталы арқылы берілген және ЭЦҚ қойылған қатысушының электрондық өтініші негізінде жүргізеді.
23. Жеңімпаз белгіленген мерзімде сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қоймаған жағдайда, ЭЦҚ-сы бар сатушы тізілім веб-порталында сауда-саттық нәтижелерінің күшін жою туралы актіге қол қояды және осы лот бойынша жойылған электрондық аукцион шарттарымен қайтадан электрондық аукцион өткізіледі. Бұл ретте жеңімпаз өзі енгізген кепілдік жарнасын жоғалтады.
24. Сатып алу-сату шарты тізілім веб-порталында электрондық форматта жасалады және сатушы мен сатып алушы сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ЭЦҚ пайдалана отырып қол қояды.
Бұл ретте сатып алу-сату шарты бойынша есеп айырысулар сатушы мен жеңімпаз арасында Ұйымдастырушының шотына ақша қаражатын аудару жолымен мынадай тәртіппен жүргізіледі:

20. Результаты электронного аукциона по каждому проданному лоту оформляются электронным протоколом о результатах торгов, который подписывается на веб-портале реестра продавцом и победителем с использованием ЭЦП в день проведения электронного аукциона.
Протокол о результатах торгов является документом, фиксирующим результаты электронного аукциона и обязательства победителя и продавца подписать договор купли-продажи лота по цене продажи.
21. Если электронный аукцион не состоялся, продавцом в день проведения торгов с использованием ЭЦП подписывается акт о несостоявшихся торгах.
Акт о несостоявшихся торгах формируется веб-порталом реестра.
При этом последующая реализация имущественной массы проводится не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней со дня подписания акта о несостоявшемся электронном аукционе, за исключением, когда кредиторами принято решение о продаже методом прямой продажи в соответствии с пунктом 1 статьи 39 Закона.
22. Гарантийный взнос участника, победившего в электронном аукционе, перечисляется Организатором на счет продавца в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подписания продавцом на веб-портале реестра заявления на перечисление гарантийного взноса победителя и относится в счет причитающегося авансового платежа по договору купли-продажи.
Если сумма гарантийного взноса превышает цену продажи, то Организатор возвращает победителю разницу в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней с даты заключения продавцом и победителем договора купли-продажи на веб-портале реестра.
В остальных случаях, не предусмотренных настоящим пунктом, гарантийные взносы возвращаются Организатором участникам в течение 3 (трех) рабочих дней со дня проведения электронного аукциона.
Перечисление и возврат гарантийных взносов производятся Организатором на основании электронного заявления участника, поданного посредством веб-портала реестра и подписанного ЭЦП.
23. При не подписании победителем в установленные сроки протокола о результатах торгов, продавец с ЭЦП на веб-портале реестра подписывает акт об отмене результатов торгов и по данному лоту вновь проводится электронный аукцион с условиями отмененного электронного аукциона. При этом победитель утрачивает внесенный им гарантийный взнос.
24. Договор купли-продажи заключается в электронном формате на веб-портале реестра и подписывается продавцом и покупателем с использованием ЭЦП в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания протокола о результатах торгов.
При этом расчеты по договору купли-продажи производятся между продавцом и победителем путем перечисления денежных средств на счет Организатора в следующем порядке:

1) аванстық төлем сатып алу-сату шартына қол қойылған күннің алдындағы күннен кешіктірілмей лотты сату бағасының кемінде 30 (отыз) пайызы мөлшерінде енгізіледі.
Аванстық төлем сатып алушының сатып алу-сату шарты бойынша міндеттемелерін тиісінше орындауын қамтамасыз ету болып табылады.
Кепілдік жарна тиесілі аванстық төлемнің есебіне есептеледі;
2) қалған сома сатып алу-сату шартына қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірілмей енгізіледі.
Түпкілікті төлемді кешіктіру сатушының кепілдік жарнаны қайтармай біржақты тәртіппен сатып алу-сату шартын бұзуы үшін негіз болып табылады.
Сату бағасы ретінде түскен ақшалай қаражатты Ұйымдастырушы сатушының шотына осы тармақтың 2) тармақшысының екінші бөлгінде көзделген қалған сома түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде аударады
25. Жеңімпаз осы Қағидалардың 24-тармағында белгіленген міндеттемелерді бұзған кезде сатушы сауда-саттық нәтижелерінің күшін жою туралы актінің тізілім веб-порталында ЭЦҚ-мен қол қою арқылы сауда-саттықты өтпеді деп тану туралы шешім қабылдайды.
Осы лот бойынша электрондық аукцион қайта өткізіледі.
Бұл ретте осы Қағидалардың 24-тармағының ережелерін бұзған жеңімпаз электрондық аукционның осы лотына қайта қатысуға жіберілмейді.
26. Электрондық аукционды өткізілмеген деп тану қорытындылары бойынша кредиторлар Сату жоспарына сәйкес электрондық аукционды қайта өткізу немесе тікілей сату не мүліктік массаны заттай беру туралы шешім қабылдайды.
Егер кредиторлар Сату жоспарына сәйкес шешім қабылдаса:
- Сату жоспарындағы өзгерістерге сәйкес қайта аукцион өткізу туралы, одан кейін мүлікті қайта сату осындай шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірілмей жүргізіледі;
- сатушы тізілімнің веб-порталына құжаттарды (мүлікті бағалау туралы есепті, мүлікті бағалау туралы есепті) енгізе және қол қоя отырып, шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде сату объектісі және сату объектісімен өткізілген іс-шаралар туралы ақпарат енгізеді. сатып алу-сату шартын және/немесе қабылдау-беру актісін) электрондық түрде ЭЦҚ пайдалана отырып.
27. Қатысушылар Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде көзделген іс-әрекеттерге шағымдану нормаларына сәйкес сатушының және ұйымдастырушының іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ актілеріне (шешімдеріне) дау айтады.
Борышкердің мүлкін сату
бойынша электрондық
аукцион өткізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукционға қатысуға өтінім

1) авансовый платеж вносится в размере не менее 30 (тридцати) процентов от цены продажи лота не позднее дня, предшествующего дате подписания договора купли-продажи.
Авансовый платеж является обеспечением надлежащего исполнения покупателем обязательств по договору купли-продажи.
Гарантийный взнос засчитывается в счет причитающегося авансового платежа;
2) оставшаяся сумма вносится не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней со дня подписания договора купли-продажи.
Просрочка окончательного платежа является основанием для расторжения продавцом договора купли-продажи в одностороннем порядке без возврата гарантийного взноса.
Денежные средства, поступившие в качестве цены продажи, перечисляются Организатором на счет продавца в течение 3 (трех) рабочих дней с даты поступления оставшейся суммы, предусмотренной частью второй подпункта 2) настоящего пункта.
25. При нарушении победителем обязательств, установленных пунктом 24 настоящих Правил, продавец принимает решение о признании торгов несостоявшимися путем подписания с ЭЦП на веб-портале реестра акта об отмене результатов торгов.
По данному лоту повторно проводится электронный аукцион.
При этом победитель, нарушивший положения пункта 24 настоящих Правил, не допускается к повторному участию по данному лоту электронного аукциона.
26. По итогам признания электронного аукциона несостоявшимся, кредиторами в соответствии с Планом продажи принимается решение о повторном проведении электронного аукциона или прямой продаже либо о передаче имущественной массы в натуре.
Если кредиторами в соответствии с Планом продажи принимается решение:
о проведении повторного аукциона в соответствии с изменениями в Плане продажи, то повторная реализация имущества проводится не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней со дня принятия такого решения;
о прямой продаже либо о передаче имущественной массы в натуре, продавцом на веб-портал реестра вносится информация об объекте продажи и проведенных мероприятиях с объектом продажи в течение 10 (десяти) календарных дней со дня принятия решения с внесением и подписанием документов (отчета об оценке имущества, договора купли-продажи и/или акта приема-передачи) в электронном виде с использованием ЭЦП.
27. Участники оспаривают действия (бездействия), а также акты (решения) продавца и Организатора в соответствии с нормами обжалования действий, предусмотренных Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам проведения
электронного аукциона
по продаже имущества
должника
Форма
Заявка
на участие в электронном аукционе по продаже имущества должника

1. Борышкердің мүлкін сату туралы жарияланған ақпараттық хабарламаны қарап және Борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукцион өткізу қағидаларымен танысқаннан кейін _________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер ретінде тіркелген тұлға үшін: тегі, аты
және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе); заңды тұлға
үшін: атауы)
20__ жылғы "____" _________ сағат ____________ тізілім веб-порталында өтетін аукционға қатысуға ниет білдіреді.
2. Мен (біз) аукционға қатысу үшін кепілдік жарнаны енгіздім, оны сату объектілері бойынша сауда-саттық нәтижелері анықталғанға дейін веб-портал бұғаттайды:
Сату объектісінің атауы
Кепілдік жарна сомасы, теңге
1
2
Жиыны:
3. Егер мен (біз) сауда-саттықтың жеңімпазы (дары) болып айқындалсам, аукцион өткізілген күні сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қою және аукцион өткізілген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде сатып алу-сату шартына қол қою міндеттемелерін өзіме қабылдаймын.
5. Мен (біз) енгізген кепілдік жарнаның сомасы қайтарылмайтынымен және:
1) сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылмаған;
2) белгіленген мерзімде сатып алу-сату шартына қол қойылмаған;
3) мен (біз) сатып алу-сату шарты бойынша міндеттемелерді орындамаған және/немесе тиісінше орындамаған жағдайларда сатушыда қалатынымен келісемін.
6. Осы өтінім сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамамен бірге сатып алу-сату шарты жасалғанға дейін қолданылатын шарттың күшіне ие болады.
7. Мен өзім туралы мәліметтерді ұсынамын:
Жеке тұлға, оның ішінде дара кәсіпкер ретінде тіркелген тұлға үшін:
Тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ______________________________________
Төлқұжат деректері ____________________________________________
Мекенжайы: __________________________________________________
Телефон нөмірі: ________________________________________________
Банк деректемелері: ___________________________________________
Банктің атауы _________________________________________________
Жеке сәйкестендіру коды (бұдан әрі – ЖСК) ________________________
Банктік сәйкестендіру коды (бұдан әрі – БСК) _______________________
Бенефициар коды ______________________________________________
Өтінімге қоса беріледі:

1. Рассмотрев, опубликованное информационное сообщение о продаже имущества
должника, и ознакомившись с Правилами проведения электронного аукциона по продаже
имущества должника ___________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(для физического лица, в том числе зарегистрированного в качестве
индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность);
для юридического лица: наименование)
желает принять участие в аукционе, который состоится в _________ часа (-ов)
"__" ____________ 20__ года на веб-портале реестра.
2. Мною (нами) внесен гарантийный взнос для участия в аукционе, который
блокируется веб-порталом www.qazyna.kz до определения результатов торгов по объектам
продажи:
Наименование объекта продажи
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
Итого:
3. В случае, если я (мы) буду(-ем) определен (-ы) победителем (-ями) торгов,
принимаю (-ем) на себя обязательства подписать протокол о результатах торгов в день
проведения электронного аукциона и подписать договор купли-продажи в течение 10
(десяти) календарных дней со дня проведения электронного аукциона.
5. Согласен(-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса не
возвращается и остается у продавца в случаях:
1) не подписания протокола о результатах торгов;
2) не подписания договора купли-продажи в установленный срок;
3) неисполнения и/или ненадлежащего исполнения мною (нами) обязательств по
договору купли-продажи.
6. Настоящая заявка вместе с протоколом о результатах торгов имеет силу договора,
действующего до заключения договора купли-продажи.
7. Представляю (ем) сведения о себе:
Для физического лица, в том числе зарегистрированного в качестве индивидуального
предпринимателя:
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер________________________________________
Паспортные данные______________________________________________________________
Адрес: _________________________________________________________________________
Номер телефона: ________________________________________________________________
Банковские реквизиты: __________________________________________________________
Наименование банка_____________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный код (далее – ИИК) ____________________________
Банковский идентификационный код (далее – БИК) __________________________________
Код бенефициара________________________________________________________________
К заявке прилагаются:

1)____________________________________________________________
2)____________________________________________________________
3)____________________________________________________________
Заңды тұлға үшін:
Атауы ________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі _____________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Мекен-жайы: __________________________________________________
Телефон нөмірі: ________________________________________________
Банк деректемелері: ____________________________________________
Банктің атауы __________________________________________________
ЖСК __________________________________________________________
БСК __________________________________________________________
Бенефициар коды ______________________________________________
Өтінімге қоса беріледі:
1)____________________________________________________________
2)____________________________________________________________
3)____________________________________________________________
___________________________________________________________________
(қолы) (жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе заңды тұлғаның атауы және сенімхат негізінде әрекет ететін заңды тұлға басшысының немесе өкілінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Қатысушы 20__ жылғы "____" ______________ сағат ______ қол қойды, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер__________
ЭЦҚ-ға қол қойылған күні мен уақыты _____________________
Мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы 20__ жылғы "____" __________ ________ сағат ________ минутта қабылдады.
Қатысушының аукциондық нөмірі: ________________________________________
(аукцион аяқталғаннан кейін өтінімде көрсетіледі)

1)______________________________________________________________________________
2)______________________________________________________________________________
3)______________________________________________________________________________
Для юридического лица:
Наименование___________________________________________________________________
Бизнес идентификационный номер _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Адрес: ________________________________________________________________________
Номер телефона: ________________________________________________________________
Банковские реквизиты:
Наименование банка_____________________________________________________________
ИИК __________________________________________________________________________
БИК __________________________________________________________________________
Код бенефициара _______________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) ____________________________________________________________________________
2) ____________________________________________________________________________
3) _____________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) физического лица или наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность) руководителя или представителя
юридического лица, действующих на основании доверенности)
Подписано и отправлено участником в ___ часов "____" ________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) _____________
Дата и время подписания ЭЦП _____________________
Принята веб-порталом реестра государственного имущества "__" ______ 20__ года
____ часов____ мин.
Аукционный номер участника: _______________________________________________
(отображается в заявке после завершения аукциона)