"Ауыл шаруашылығы жануарларын Қазақстан Республикасының аумағынан әкетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 5 маусымдағы № 216 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 26 маусымдағы № 245 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 шiлдеде № 33034 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2024 жылғы 18 қаңтардағы № 21 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 18.01.2024 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.11.2023 № 389 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауыл шаруашылығы жануарларын Қазақстан Республикасының аумағынан әкетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 5 маусымдағы № 216 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32703 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сандық шектеулерді (квоталарды) бөлу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) осы Қағидалар қолданысқа енгізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның www.gov.kz интернет-ресурсында жануарларды карантиндеудің басталуы және 12 айдан асқан бұқашықтарды (СЭҚ ТН коды 0102) және 6 жастан асқан еркек тоқтыларды (СЭҚ ТН коды 0104) (бұдан әрі – тауар) әкетуге квоталар бөлу туралы хабарландыру орналастырады.";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 12 айдан асқан бұқашықтарды және 6 айдан асқан еркек тоқтыларды карантинге қоюға арналған сандық лимит;";
5, 6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Осы Қағидалар қолданысқа енгізілгеннен кейін Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру (бұдан әрі – АШЖБ) дерекқорында "Карантиндеу (экспорт)" функционалы арқылы осы Қағидалардың 6 және 7-тармақтарына сәйкес 12 айдан асқан бұқашықтарды және 6 айдан асқан еркек тоқтыларды карантинге қоюға сандық шектеу, e-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешеннің салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесінде (бұдан әрі – БАБЖ АЖ) – осы Қағидалардың 6 және 7-тармақтарына сәйкес 12 айдан асқан бұқашықтарды және 6 айдан асқан еркек тоқтыларды әкетуге ветеринариялық сертификаттар беруге сандық шектеу қалыптастырылады.
Белгіленген сандық шектеуден асып кеткен жағдайда, АШЖБ автоматты түрде жануарларды карантинге қоюды, БАБЖ АЖ ветеринариялық сертификаттарды беруді бұғаттайды.

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 июня 2023 года № 216 "О некоторых вопросах вывоза сельскохозяйственных животных с территории Республики Казахстан"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 июня 2023 года № 245. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июля 2023 года № 33034. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 января 2024 года № 21.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 18.01.2024 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 15.11.2023 № 389 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 июня 2023 года № 216 "О некоторых вопросах вывоза сельскохозяйственных животных с территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32703) следующие изменения:
в Правилах распределения количественных ограничений (квот), утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган) не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня введения в действие настоящих Правил размещает на интернет-ресурсе уполномоченного органа www.gov.kz объявление о начале карантинирования животных и распределения квот на вывоз бычков старше 12 месяцев (код ТН ВЭД 0102) и баранчиков старше 6 месяцев (код ТН ВЭД 0104) (далее – товар).";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) количественный лимит для постановки бычков старше 12 месяцев и баранчиков старше 6 месяцев на карантинирование;";
пункты 5, 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"5. После введения в действие настоящих Правил в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных (далее – ИСЖ) через функционал "Карантинирование (экспорт)" формируется количественный лимит для постановки бычков старше 12 месяцев и баранчиков старше 6 месяцев на карантинирование в соответствии с пунктами 6 и 7 настоящих Правил, в единой автоматизированной системе управления отраслями агропромышленного комплекса "e-Agriculture" (далее – ИС ЕАСУ) – количественный лимит на выдачу ветеринарных сертификатов на вывоз бычков старше 12 месяцев и баранчиков старше 6 месяцев в соответствии с пунктами 6 и 7 настоящих Правил.
При превышении установленного количественного лимита ИСЖ автоматически блокирует постановку животных на карантинирование, ИС ЕАСУ – выдачу ветеринарных сертификатов.

6. 12 айдан асқан бұқашықтарды карантинге қою үшін сандық лимит 60000 (алпыс мың) басты құрайды, оның ішінде:
бордақылау алаңдары үшін – 30 000 (отыз мың) бас;
тауар өндірушілер үшін – 30 000 (отыз мың ) бас.
6 айдан асқан еркек тоқтыларды карантинге қою үшін сандық лимит 120000 (жүз жиырма мың) басты құрайды, оның ішінде:
бордақылау алаңдары үшін – 30 000 (отыз мың ) бас;
тауар өндірушілер үшін – 90 000 (тоқсан мың) бас.
7. Қазақстан Республикасының аумағынан 12 айдан асқан бұқашықтарды әкетуге квота алу үшін бір бордақылау алаңына арналған лимит жиынтық мөлшерде 500 (бес жүз) бастан аспайды, бір тауар өндіруші үшін – 200 (екі жүз) бастан аспайды.
Қазақстан Республикасының аумағынан 6 айдан асқан еркек тоқтыларды әкетуге квота алу үшін бір бордақылау алаңына арналған лимит жиынтық мөлшерде 1000 (мың) бастан аспайды, бір тауар өндіруші үшін – 500 (бес жүз) бастан аспайды.";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.11.2023 № 389 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Аграрлық азық-түлік нарықтары және ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 26 маусымдағы
№ 245 бұйрығына
қосымша
Сандық шектеулерді
(квоталарды) бөлу қағидаларына
қосымша
Нысан
Кімге ______________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органы ауданда, облыстық маңызы бар қалада құрған
мемлекеттік ветеринариялық ұйымның атауы)
кімнен _____________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Орналасқан жері (заңды мекенжайы) __________________________
Өтінім
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру (бұдан әрі – АШЖБ) жөніндегі дерекқорға квота алуға және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге арналған жануарларды карантинге қою туралы мәліметтерді енгізуді сұраймын.
Қызмет түрі (ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе бордақылау алаңы) _______________________________________________
Р/с№
Өтініш беруші қызметінің түрі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды)
Өтініш берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі
Өтініш берушінің есепке алу нөмірі
Жануарлардың түрі
Карантинге қою үшін сұратылған мал саны (бас)
АШЖБ сәйкес жануарлардың жеке нөмірлері
1.
12 айдан асқан бұқашықтар
2.
6 айдан асқан еркек тоқтылар
Бекітілген жануарларды карантиндеу жоспарының көшірмесі қоса беріледі.

6. Количественный лимит для постановки бычков старше 12 месяцев на карантинирование составляет 60 000 (шестьдесят тысяч) голов, из них:
для откормочных площадок – 30 000 (тридцать тысяч) голов;
для товаропроизводителей – 30 000 (тридцать тысяч) голов.
Количественный лимит для постановки баранчиков старше 6 месяцев на карантинирование составляет 120 000 (сто двадцать тысяч) голов, из них:
для откормочных площадок – 30 000 (тридцать тысяч) голов;
для товаропроизводителей – 90 000 (девяносто тысяч) голов.
7. Лимит на одну откормочную площадку для получения квоты на вывоз бычков старше 12 месяцев с территории Республики Казахстан составляет в совокупном количестве не более 500 (пятьсот) голов, а на одного товаропроизводителя – не более 200 (двести) голов.
Лимит на одну откормочную площадку для получения квоты на вывоз баранчиков старше 6 месяцев с территории Республики Казахстан составляет в совокупном количестве не более 1000 (тысячи) голов, а на одного товаропроизводителя – не более 500 (пятьсот) голов.";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
Сноска. В пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 15.11.2023 № 389 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту агропродовольственных рынков и переработки сельскохозяйственной продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 июня 2023 года № 245
Приложение
к Правилам распределения
количественных ограничений
(квот)
Форма
В ______________________________________________________________
(наименование государственной ветеринарной организации,
созданной местным исполнительным органом области, города
республиканского значения, столицы в районе, городе областного значения)
от ______________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии)
физического лица)
Адрес местонахождения (юридический адрес) ________________________
Заявка
Прошу внести в базу данных по идентификации сельскохозяйственных животных
(далее – ИСЖ) сведения о постановке на карантинирование животных,
предназначенных для получения квоты и на вывоз с территории Республики Казахстан.
Вид деятельности (сельскохозяйственный товаропроизводитель или откормочная площадка) _______________________________________________
п/п
Вид деятельности заявителя (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
Бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный заявителя
Учетный номер заявителя
Вид животных
Запрашиваемое количество поголовья для постановки на карантинирование (голов)
Индивидуальные номера животных согласно ИСЖ
1.
бычки старше 12 месяцев
2.
баранчики старше 6 месяцев
Копия утвержденного плана карантинирования животных прилагается.

Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 2-бабының 1-бөлігіне сәйкес кәсіпкерлік қызмет кәсіпкердің атынан жүзеге асырылатыны, қауіп қатерге және мүлікке жауапкершілік артатыны туралы хабардармын.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және анық емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптымын және қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруші: __________________________________ _____________
(басшының, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)             (қолы)
Өтінім беру күні мен уақыты: 20__ жылғы "____" _______ ____ сағат ___ минут

В соответствии с частью 1 статьи 2 Предпринимательского кодекса Республики
Казахстан уведомлен, что предпринимательская деятельность осуществляется
от имени, за риск и под имущественную ответственность предпринимателя.
Подтверждаю достоверность представленной информации и несу ответственность
за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством
Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих
охраняемую тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование
персональных данных.
Заявитель: _____________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя) (подпись)
Дата и время подачи заявки: "____" _________ 20__ года, _____часов __ минут