Шымкент қаласының ауыз сумен жабдықтау көздерінің санитарлық қорғау аймақтарын белгілеу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 798 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2023 жылғы 10 сәуірде № 172-17 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 39, 117-баптарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шымкент қаласының ауыз сумен жабдықтау көздерінің санитарлық қорғау аймақтары осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Шымкент қаласының энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасы Экология
және табиғи ресурстар министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
Және қорғау жөніндегі
Арал-Сырдария бассейндік инспекциясы"
Республикалық мемлекеттік мекемесі
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасының Денсаулық
Сақтау министрлігі санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті Шымкент қаласының
санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау департаменті"
Республикалық мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы
әкімдігінің 2023 жылғы 7
сәуірдегі № 798
қаулысына қосымша
Шымкент қаласының ауыз сумен жабдықтау көздерінің санитарлық қорғау аймақтары
Су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарының атауы
Санитарлық қорғау аймақтарының өлшемдері
I белдеуі
II белдеуі
III белдеуі
Шекаралары
Ауданы
Шекаралары
Ауданы
Шекаралары
Ауданы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Бадам-Сайрам кен орнының Бас су қабылдағышы 25 су тарту ұңғымалары №№1, 1а, 2, 3, 4, 5, 6/1, 6/3, 6/4, 7/3, 7/4, 8/3, 8/4, 9, 10, 11, 12, 12а, 13, 13а, 14, 14/1, 14/2, 15, 16
Тұрақты емес пішіндегі 3 учаске:
Максималды ұзындығы - 0,42км, максималды ені-0,27км
Әр ұңғыманың айналасында 30м радиуста.
10,6 га
Ұзындығы – 1,52 км,
ені – 3,275 км
498 га
Сайрамсу және Бадам өзендерінің аңғарлары су жинау ағысынан жоғары.
6 859 га
2
Тассай-Ақсу кен орнының Тассай-1 су қабылдағышы 12 су тарту ұңғымалары №№1, 2, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14
7 ұңғыма учаскесі.
Әр ұңғыманың айналасында 15 м радиуста.

Об установлении зон санитарной охраны источников питьевого водоснабжения города Шымкент
Постановление акимата города Шымкент от 7 апреля 2023 года № 798. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 10 апреля 2023 года № 172-17
В соответствии со статьями 39, 117 Водного кодекса Республики Казахстан и статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить зоны санитарной охраны источников питьевого водоснабжения города Шымкент согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление энергетики и развития инфраструктуры города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Согласовано
Республиканское государственное
учреждение Арало-Сырдарьинская
бассейновая инспекция по регулированию
использования и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан"
Согласовано
Республиканское государственное
учреждение "Департамент
санитарно-эпидемиологического
контроля города Шымкент
Комитета Санитарно-эпидемиологического
контроля Министерства Здравоохранения
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению акимата
города Шымкент от 7
апреля 2023 года № 798
Зоны санитарной охраны источников питьевого водоснабжения города Шымкент
Наименование водных объектов и водохозяйственных сооружений
Размеры зон санитарной охраны
I пояс
II пояс
III пояс
Границы
Площадь
Границы
Площадь
Границы
Площадь
1
2
3
4
5
6
7
8
1
25 водозаборных скважин №№1, 1а, 2, 3, 4, 5, 6/1, 6/3, 6/4, 7/3, 7/4, 8/3, 8/4, 9, 10, 11, 12, 12а, 13, 13а, 14, 14/1, 14/2, 15, 16 Главного водозабора Бадам-Сайрамского месторождения
3 участка неправильной формы:
Длина максимальная - 0,42 км, ширина максимальная-0,27 км
В радиусе 30 м вокруг каждой скважины.
10,6 га
Длина – 1,52 км.
Ширина – 3,275 км
498 га
Долины рек Сайрамсу и Бадам выше по течению водозабора.
6 859 га
2
12 водозаборных скважин №№1, 2, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14 водозабора Тассай-1 Тассай-Аксуйского месторождения
7 участков скважин.
В радиусе 15 м вокруг каждой скважины.

0,864 га
Ұзындығы – 2,5 км,
ені - 2,1 км.
536 га
Су тоғанынан Сайрам су өзеніне дейінгі Безымянный алқап және Сайрам тұрғын алабы ағысынан жоғары Сайрам өзенінің алқабы
5 299 га
3
Тассай-Ақсу кен орнының Тассай-2 су қабылдағышы 17 су тарту ұңғымалары №№15, 16, 16а, 17, 18, 18а, 19, 19а, 20, 21, 21а, 22, 22а, 23, 24, 25, 26
6 ұңғыма учаскесі.
Әр ұңғыманың айналасында 50 м радиуста.
7,475 га
Ұзындығы – 3,3 км,
ені - 1,9 км
620 га
Тассай алқабы бас тоғаннан Сайрам су өзеніне дейін және Шапрашты тұрғын алабының ағысымен жоғары Сайрамсу өзенінің алқабы
4 148 га
18,939 га
1 654 га
11 834 га

0,864 га
Длина – 2,5 км,
ширина - 2,1 км.
536 га
Безымянная долина от водозабора до р.Сайрамсу и долина реки Сайрамсу выше по течению жилого массива Сайрам
5 299 га
3
17 водозаборных скважин №№15, 16, 16а, 17, 18, 18а, 19, 19а, 20, 21, 21а, 22, 22а, 23, 24, 25, 26 водозабора Тассай-2 Тассай-Аксуйского месторождения
6 участков скважин.
В радиусе 50 м вокруг каждой скважины.
7,475 га
Длина – 3,3 км,
ширина - 1,9 км
620 га
Долина Тассай от водозабора до р.Сайрамсу и долина реки Сайрамсу выше по течению жилого массива Шапрашты
4 148 га
18,939 га
1 654 га
11 834 га