Ұлытау облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақы мөлшерлемелерін (түбірімен босатылатын сүрек үшін белгіленетін мөлшерлемелерді қоспағанда) бекіту туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 16 маусымдағы № 3/40 шешімі. Ұлытау облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 20 маусымда № 31-20 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 587-бабына, Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 14-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5-тармағына сәйкес Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұлытау облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақы мөлшерлемелері (түбірімен босатылатын сүрек үшін белгіленетін мөлшерлемелерді қоспағанда) бекітілсін:
1) осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес шайыр мен ағаш шырындарын дайындау үшін;
2) осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес орманды жанама пайдалану үшін;
3) осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін;
4) осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтаждығы, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін, ағаш және бұта тұқымдас екпе материалдарын және арнаулы мақсаттағы плантациялық көшеттер өсіру үшін пайдалану.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ұлытау облыстық мәслихатының
2023 жылғы 16 маусымдағы
№ 3/40
шешіміне 1 қосымша
Шайыр мен ағаш шырындарын дайындау үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орман пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға жұмсалған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
Шайыр дайындау
гектар
5,4
Қайың шырынын дайындау
гектар
2,7
Ұлытау облыстық мәслихатының
2023 жылғы 16 маусымдағы
№ 3/40
шешіміне 2 қосымша
Орманды жанама пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орманды пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға жұмсалған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
1.
Жемістер:

Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню) области Ұлытау
Решение маслихата области Ұлытау от 16 июня 2023 года № 3/40. Зарегистрировано в Департаменте юстиции области Ұлытау 20 июня 2023 года № 31-20
В соответствии со статьей 587 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", пунктом 2 статьи 14 Лесного кодекса Республики Казахстан, пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню) области Ұлытау:
1) за заготовку живицы и древесных соков, согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) за побочные лесные пользования, согласно приложению 2 к настоящему решению;
3) за заготовку второстепенных древесных ресурсов, согласно приложению 3 к настоящему решению;
4) за пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских целей, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей, выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения, согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата области Ұлытау Б. Шингисов
Приложение 1 к решению
маслихата области Ұлытау
от 16 июня 2023 года
№ 3/40
Ставки платы за заготовку живицы и древесных соков
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (месячный расчетный показатель)
Заготовка живицы
гектар
5,4
Заготовка березового сока
гектар
2,7
Приложение 2 к решению
маслихата области Ұлытау
от 16 июня 2023 года
№ 3/40
Ставки платы за побочные лесные пользования
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (месячный расчетный показатель)
1.
Плоды:

0,025
16
Сары қараған, бұта тектес талдар, шырғанақ, жүзгін, шеңгел және өзге де бұталар
0,012
0,024
0,006
0,036
0,018
0,012
Төлемақы мөлшерлемелеріне мынадай коэффициенттер қолданылады:
1) кеспеағаш аймағының жалпыға ортақ пайдаланылатын жолдардан қашықтығына қарай:
10 км-ге дейін - 1,30;
10,1 - 25 км - 1,20;
25,1 - 40 км - 1,00;
40,1 - 60 км - 0,75;
60,1 - 80 км - 0,55;
80,1 - 100 км - 0,40;
100 км-дан астам - 0,30;
Кеспеағаш аймағының жалпыға ортақ пайдаланылатын жолдардан қашықтығы кеспеағаш аймағының ортасынан жолға дейінгі қысқа аралық бойынша картографиялық материалдармен айқындалады және жергілікті жердің бедеріне қарай мынадай коэффициенттер бойынша түзету жасалады:

0,025
16
Акация желтая, ивы кустарниковые, облепиха, жузгун, чингил и прочие кустарники
0,012
0,024
0,006
0,036
0,018
0,012
К ставкам платы применяются следующие коэффициенты:
1) в зависимости от удаленности лесосек от дорог общего пользования:
до 10 км - 1,30;
10,1 - 25 км - 1,20;
25,1 - 40 км - 1,00;
40,1 - 60 км - 0,75;
60,1 - 80 км - 0,55;
80,1 - 100 км - 0,40;
более 100 км - 0,30.
Удаленность лесосеки от дорог общего пользования определяется по картографическим материалам по кратчайшему расстоянию от центра лесосеки до дороги и корректируется в зависимости от рельефа местности по следующим коэффициентам:

жазық бедер - 1,1;
жоталы бедер немесе батпақты жер - 1,25;
таулы бедер - 1,5;
2) аралық мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуді жүргізу кезінде - 0,6;
3) басты мақсатта пайдалану үшін іріктеп ағаш кесуді жүргізу кезінде - 0,8;
4) сүректі 20 градустан жоғары беткейлі тау жоталарынан босату кезінде - 0,7.
Ұлытау облыстық мәслихатының
2023 жылғы 16 маусымдағы
№ 3/40
шешіміне 4 қосымша
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтаждығы үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін, ағаш және бұта тұқымдас екпе материалдарын және арнаулы мақсаттағы плантациялық екпелерді өсіру үшін пайдалану төлемақы мөлшерлемелері
Орманды пайдалану түрлері
Ормандарды молықтыруға жұмсалған шығындар әдістері
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
Ұзақ мерзімді орман пайдалану
Ағаш және бұта тұқымдас екпе материалдарын және арнаулы мақсаттағы плантациялық көшеттер өсіру үшін
гектар
0
Аңшылық шаруашылығының мұқтаждығы үшін
гектар
0,9
Ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін пайдалану
гектар

равнинный рельеф - 1,1;
холмистый рельеф или заболоченная местность - 1,25;
горный рельеф - 1,5;
2) при проведении рубок промежуточного пользования - 0,6;
3) при проведении выборочных рубок главного пользования - 0,8;
4) при отпуске древесины на горных склонах с крутизной свыше 20 градусов - 0,7.
Приложение 4 к решению
маслихата области Ұлытау
от 16 июня 2023 года
№ 3/40
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских целей, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей, выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
Виды лесных пользований
Методы затрат на воспроизводство лесов
Единица измерения
Ставка платы (месячный расчетный показатель)
Долгосрочное лесопользование
Для выращивания посадочного материала древесных и кустарниковых пород и плантационных насаждений специального назначения
гектар
0
Для нужд охотничьего хозяйства
гектар
0,9
Для научно-исследовательских целей
гектар