Инватакси қызметін алушылардың санатын кеңейту туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының әкімдігінің 2023 жылғы 6 қарашадағы № 293 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 8 қарашада № 6517-09 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік Кодексінің 19-бабы, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрі міндетін атқарушысының 2013 жылғы 1 қарашадағы № 859 "Автомобиль көлiгiмен мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнiнде қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген Автомобиль көлігімен мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларының 31-тармағына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8950 болып тіркелген) сәйкес Қарқаралы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарқаралы ауданының аумағында инватакси қызметін алушылардың санаты келесі тұлғалар санаттарымен кеңейтілсін:
1) 1 топтағы мүгедектігі бар адамдар;
2) тірек-қимыл аппараты бұзылған 2 топтағы мүгедектігі бар адамдар;
3) жүріп-тұруы қиын мүгедектігі бар балалар;
4) аутистік спектрдің бұзылуы бар мүгедектігі бар балалар;
5) Даун синдромы бар мүгедектігі бар балалар;
6) церебралды параличі бар мүгедектігі бар балалар;
7) ақыл-ойдың бұзылуы бар мүгедектігі бар балалар.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарқаралы ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарқаралы ауданы әкімінің міндетін атқарушы Ә. Арғынов

О расширении категории получателей услуг инватакси
Постановление акимата Каркаралинского района Карагандинской области от 6 ноября 2023 года № 293. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 8 ноября 2023 года № 6517-09
В соответствии со статьей 19 Социального Кодекса Республики Казахстан, пунктом 31 Правил оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 1 ноября 2013 года №859 "Об утверждении Правил оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №8950), акимат Каркаралинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Расширить категории получателей услуг инватакси на территории Каркаралинского района следующими категориями лиц:
1) лица с инвалидностью 1 группы;
2) лица с инвалидностью 2 группы с нарушениями опорно-двигательного аппарата;
3) дети с инвалидностью, имеющие затруднения в передвижении;
4) дети с инвалидностью с расстройством аутистического спектра;
5) дети с инвалидностью с синдромом Дауна;
6) дети с инвалидностью с церебральным параличом;
7) дети с инвалидностью с ментальным нарушением.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Каркаралинского района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима Каркаралинского района Ә. Арғынов