Қызылорда қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 427-73/10 "Әлеуметтiк көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2023 жылғы 16 қаңтардағы № 217-30/3 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 10 ақпанда № 8360-11 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 63-8/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 14.09.2023 № 63-8/5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қызылорда қалалық мәслихатының "Әлеуметтiк көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 427-73/10 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8050 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген, әлеуметтiк көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидаларында:
5-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"5."Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабында және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасында, 11-бабының 2) тармақшасында, 12-бабының 2) тармақшасында, 13-бабының 2) тармақшасында 17-бабында көзделген әлеуметтік қолдау шаралары осы Қағидаларда белгіленген тәртіпте көрсетіледі.".
6-тармақтың 1) тармақшасында:
он төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынақтардың салдарынан мүгедектік белгіленген адамдар және мүгедектігі ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуымен генетикалық байланысты олардың балаларына - 30 (отыз) айлық көрсеткіш мөлшерінде;".
7-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетіледі:
1) табиғи зілзаланың немесе өрт оқиғасы орын алған мекен-жай бойынша тұрақты тіркелген, табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларға) осы жағдай туындаған сәттен бастап алты ай ішінде жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай:
қайтыс болған әрбір отбасы мүшесіне бір рет 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтірілген жағдайда (растайтын құжат болған жағдайда) бір рет 150 (жүз елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

О внесении изменений в решение Кызылординского городского маслихата от 24 декабря 2020 года № 427-73/10 "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Кызылординского городского маслихата от 16 января 2023 года № 217-30/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 10 февраля 2023 года № 8360-11. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 14 сентября 2023 года № 63-8/5
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 14.09.2023 № 63-8/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского городского маслихата "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" от 24 декабря 2020 года № 427-73/10 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8050) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан утвержденных указанным решением:
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Меры социальной поддержки, предусмотренные статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" и подпункте 2) статьи 10, подпункте 2) статьи 11, подпункте 2) статьи 12, подпункте 2) статьи 13, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", оказываются в порядке, определенном настоящими Правилами.".
в подпункте 1) пункта 6:
абзац четырнадцатый изложить в новой редакции:
"лица, которым инвалидность установлена вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, ядерных испытаний, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей в размере 30 (тридцать) месячных показателей;".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан при наступлений трудной жизненной ситуации оказывается:
1) гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара постоянно зарегистрированным по месту возникновения стихийного бедствия или пожара в течении шести месяцев с момента наступления данной ситуации, без учета среднедушевого дохода:
на каждого умершего члена семьи единовременно в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
в случае причинения ущерба гражданину (семьи) либо его имуществу (при наличии подтверждающего документа) единовременно в размере 150 (сто пятьдесят) месячных расчетных показателей;

2) өмірлік қиын жағдайда қалған, оның ішінде әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағыларға қауіп төндіретін аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігі шектеулі адамдарға (отбасыларға):
туберкулез ауруымен диспансерлік есепте тұрған адамдарға жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай, ай сайын 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гемотологиялық аурулармен диспансерлік есепте тұрған балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай, ай сайын 7,6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
адамның иммун тапшылығы вирусынан туындаған диспансерлік есепте тұрған балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай, тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңында белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің ай сайын екі еселенген мөлшерінде;
3) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын, өтініш берген уақыттың алдыңғы тоқсандағы жан басына шаққандағы орташа табысы тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің үш еселенген шамасынан төмен халықтың әлеуметтік осал топтарынан шыққан адамдарға, атап айтқанда:
жетім балаларға;
мүгедектігі бар балаларға;
ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
балалар үйлері мен балалар ауылдарының тәрбиеленушілеріне;
асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алатын балаларға;
ата-анасының екеуі де жасына байланысты зейнеткер болып табылатын немесе біреуі мүгедектігі бар адам болып табылатын балаларға;
бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған баласы, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көпбалалы отбасыларға, мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеп отырған, толық емес отбасыларындағы балаларға;
Студенттерге әлеуметтік көмек оқу орны ұсынатын білім беру қызметтерінің құны мөлшерінде жыл сайынғы бір жолғы төлемдерден, сондай-ақ 72 (жетпіс екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тамақтану мен тұруға арналған шығындарды өтейтін жыл сайынғы біржолғы әлеуметтік төлемдерден тұрады;
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын аз қамтылған отбасылардан шыққан балаларға, өтініш берген алдынғы тоқсандағы жан басына шаққандағы орташа табысы тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайды.

2) лицам (семьям) находящимся в трудной жизненной ситуации, в том числе, ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющим опасность для окружающих:
лицам, состоящим на диспансерном учете с заболеванием туберкулез ежемесячно без учета среднедушевого дохода в размере 10 (десять) месячных расчетных показателей;
родителям или иным законным представителям детей, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию без учета среднедушевого дохода, ежемесячно в размере 7,6 месячных расчетных показателей;
родителям или иным законным представителям детей, инфицированных вирусом иммунодефицита человека, состоящим на диспансерном учете ежемесячно без учета среднедушевого доход в двукратном размере величины прожиточного минимума, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
3) лицам из социально уязвимых слоев населения, обучающимся по очной форме обучения в высших учебных заведениях Республики Казахстан, среднедушевой доход которых за предыдущий квартал обращения составляет ниже трехкратной величины прожиточного минимума, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, а именно:
детям-сиротам;
детям с инвалидностью;
детям, оставшимся без попечения родителей;
воспитанникам детских домов и детских деревень;
детям, получающим государственное социальное пособие по случаю потери кормильца;
детям, оба родителя которых являются пенсионерами по возрасту или один из которых является лицом с инвалидностью;
детям из неполных семей, воспитывающих детей с инвалидностью, многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста);
Социальная помощь студентам, состоит из ежегодных единовременных платежей в размере стоимости образовательных услуг, предоставляемых учебным заведением, а также ежегодных единовременных социальных выплат, покрывающих затраты на питание и проживание в размере 72 (семьдесят два) месячных расчетных показателей;
Детям из малообеспеченных семей, обучающимся по очной форме обучения в высших учебных заведениях Республики Казахстан, среднедушевой доход которых за предыдущий квартал обращения не превышает прожиточного минимума, установленного законом о республиканском бюджете за соответствующий финансовый год.

4) санаторий-курорттық емделуге бірінші топтағы мүгедектігі бар адаммен ілесіп жүретін адамға жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынбай Үлгілік қағидалардың 13-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса ұсына отырып, өтініш негізінде 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда қалалық мәслихатының төрағасы И. Кутухуджаев
"КЕЛIСIЛДI"
"Қызылорда облысының
жұмыспен қамтуды үйлестiру
және әлеуметтiк бағдарламалар
басқармасы" коммуналдық
мемлекеттiк мекемесiмен

4) лицам, сопровождающим лиц с инвалидностью первой группы на санаторно-курортное лечение, без учета среднедушевого дохода предоставляется в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей, на основании заявления с приложением документов, указанных в пункте 13 Типовых правил".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Кызылординского городского маслихата И. Кутухуджаев
"СОГЛАСОВАНО"
Коммунальным государственным
учреждением "Управление координации
занятости и социальных программ
Кызылординской области"