Қазалы ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы
Қызылорда облысы Қазалы ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 92 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 14 маусымда № 8425-11 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 1-тармағының 4-2) тармақшасына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, "Ішкі сауда қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11148 болып тіркелген) Ішкі сауда қағидаларының 50-1-тармағына сәйкес, Қазалы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, Қазалы ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары айқындалсын және бекітілсін.
2. Қазалы ауданы әкімдігінің келесі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазалы ауданында көшпелі сауданы жүзеге асыру үшін орындарды белгілеу туралы" Қазалы ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 04 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6152 болып тіркелген);
2) "Қазалы ауданында көшпелі сауданы жүзеге асыру үшін орындарды белгілеу туралы" Қазалы ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 04 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазалы ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 16 тамыздағы № 124 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6893 болып тіркелген).

Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Казалинского района
Постановление акимата Казалинского района Кызылординской области от 7 июня 2023 года № 92. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 14 июня 2023 года № 8425-11
В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", пунктом 50-1 Правил внутренней торговли, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 "Об утверждении Правил внутренней торговли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11148), акимат Казалинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить и утвердить места размещения нестационарных торговых объектов на территории Казалинского района, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Казалинского района:
1) постановление акимата Казалинского района от 10 января 2018 года № 04 "Об определении мест для осуществления выездной торговли в Казалинском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6152);
2) постановление акимата Казалинского района от 16 августа 2019 года № 124 "О внесении изменений в постановление акимата Казалинского района от 10 января 2018 года № 04 "Об определении мест для осуществления выездной торговли в Казалинском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6893).

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазалы ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазалы ауданы әкімінің міндетін атқарушы К. Назымбеков
Қазалы ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 7 маусымдағы
№ 92 Қаулысына қосымша
Қазалы ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Орналасу орны
Алатын алаңы (шаршы метр)
Қызмет саласы
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі
(жыл)
Жақын орналасқан инфрақұрылым (ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері, сондай-ақ қоғамдық тамақтану объектілері)
1
Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, "Нұрбек" кәмпит цехына қарама-қарсы

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Казалинского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима Казалинского района К. Назымбеков
Приложение к постановлению
акимата Казалинского района
от 7 июня 2023 года № 92
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории Казалинского района
Месторасположение
Занимаемая площадь (квадратный метр)
Сфера деятельности
Период осуществления торговой деятельности
(лет)
Близлежащая инфраструктура (торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров, а также объекты общественного питания)
1
город Казалинск, улица Жанкожа батыра, напротив конфетного цеха "Нұрбек"

800
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
3
"Айдана" дәмханасы
2
Әйтеке би кенті, Қ.Ерімбет көшесі, Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы көлік-техникалық жоғары колледжі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны жатақханасының оң жағында
200
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Тұрар" дүкені
3
Әйтеке би кенті, Жанқожа Нұрмұхамедұлы көшесі, "Нұршуақ" автостанциясына қарама-қарсы
200
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Анвар", "Еркебұлан" дүкендері
4
Әйтеке би кенті, Жанқожа Нұрмұхамедұлы көшесі, "Казпошта" акционерлік қоғамы ғимаратының сол жағында
50
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Орын-Ай", "Сезім", "Ару-Илья" сауда үйлері
5
Әйтеке би кенті, С.Мұханов көшесі, № 13 үйдің сол жағында
150
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Жансая", "Қарақұм" дүкендері
6
Әйтеке би кенті, Батыс Еуропа-Батыс Қытай тас жолы бойындағы "Арзан-City" кешенінің сол жағында
400
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Арзан-City" кешені
7
Аранды ауылдық округі, Қожабақы ауылы, Темірбай Емешұлы көшесі, "Қожабақы ауылдық мәдениет Үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына қарама-қарсы
200
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
3
"Адина" дүкені
8
Алға ауылдық округі, Ү.Түктібаев ауылы, Жаңа жол көшесі, Алға ауылдық округі әкімі аппаратының "Үрмәш Түктібаев ауылдық клубы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының сол жағында
500
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
3
"Катюша", "Лунара" дүкендері
9
Ғ.Мұратбаев ауылдық округі, Ғ.Мұратбаев ауылы, Ғ.Мұратбаев көшесі, орталық саябақтың оң жағында
200
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Ақерке", "Анар" дүкендері
10
Бозкөл ауылдық округі, Бозкөл ауылы, Қ.Өтепбергенов көшесі, "Бала ахун" мешітінің оң жағында
200
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Мұхат", "Алмас" дүкендері
11
Сарыкөл ауылдық округі, Абай ауылы, Зейнолла Шыраев көшесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамы ғимаратының сол жағында
200
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Нұртілек" дүкені
12
Басықара ауылдық округі, Басықара ауылы, Ү.Түктібаев көшесі, "Қазпошта" акционерлік қоғамы ғимаратына қарама-қарсы
250
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Азамат" дүкені
13
Шәкен ауылдық округі, Шәкен ауылы, Қабыл Шабарбаев көшесі, "Шәкен ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратының сол жағында
200
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Мейрімжан" дүкені
14
Сарбұлақ ауылдық округі, Сарбұлақ ауылы, Сарбұлақ көшесі, "Жастар" саябағына қарама-қарсы
200
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Айткүл", "Алмаш" дүкендері
15
Көларық ауылдық округі, Ақтан батыр ауылы, Әйтеке би көшесі, "Дана" дүкенінің сол жағында
200
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
3
"Дана" дүкені
16
Бірлік ауылдық округі, Бірлік ауылы, Тәуелсіздік көшесі, "Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 102 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің оң жағында
200
Азық-түлік/ азық-түлік емес тауарлар
5
"Дастан" дүкені
17
Арықбалық ауылдық округі, Жанқожа батыр ауылы, Достық көшесі, "Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің "№ 94 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне қарама-қарсы

800
Продовольственные/ непродовольственные товары
3
кафе "Айдана"
2
поселок Айтеке би, улица К. Еримбета, справа от общежития государственного коммунального казенного предприятия "Казалинский транспортно-технический высший колледж" управления образования Кызылординской области
200
Продовольственные/ непродовольственные товары
5
магазин "Тұрар"
3
поселок Айтеке би, улица Жанкожа Нурмухамедулы, напротив автостанции "Нұршуақ"
200
Продовольственные / непродовольственные товары
5
магазины "Анвар", "Еркебұлан"
4
поселок Айтеке би, улица Жанкожа Нурмухамедулы, слева от здания акционерного общества "Казпочта"
50
Продовольственные / непродовольственные товары
5
торговые дома "Орын-Ай", "Сезім", "Ару-Илья"
5
поселок Айтеке би, улица С.Муханова, слева от дома № 13
150
Продовольственные / непродовольственные товары
5
магазины "Жансая", "Қарақұм"
6
поселок Айтеке би, слева от комплекса "Арзан-City" вдоль трассы Западная Европа-Западный Китай
400
Продовольственные / непродовольственные товары
5
комплекс "Арзан-City"
7
сельский округ Аранды, село Кожабакы, улица Темирбая Емешулы, напротив государственного коммунального казенного предприятия "Кожабакынский сельский Дом культуры"
200
Продовольственные / непродовольственные товары
3
магазин "Адина"
8
сельский округ Алга, село У.Туктибаева, улица Жана жол, слева от государственного коммунального казенного предприятия "Урмаш Туктибаевский сельский клуб" аппарата акима сельского округа Алга
500
Продовольственные / непродовольственные товары
3
магазины "Катюша", "Лунара"
9
сельский округ Г.Муратбаева, село Г.Муратбаева, улица Г.Муратбаева, справа от центрального парка
200
Продовольственные / непродовольственные товары
5
магазины "Ақерке", "Анар"
10
сельский округ Бозколь, село Бозколь, улица К.Утепбергенова, справа от мечети "Бала ахун"
200
Продовольственные / непродовольственные товары
5
магазины "Мұхат", "Алмас"
11
сельский округ Сарыколь, село Абай, улица Зейнолла Шыраева, слева от здания акционерного общества "Казпочта"
200
Продовольственные / непродовольственные товары
5
магазин "Нұртілек"
12
сельский округ Басыкара, село Басыкара, улица У.Туктибаева, напротив здания акционерного общества "Казпочта"
250
Продовольственные / непродовольственные товары
5
магазин "Азамат"
13
сельский округ Шакен, село Шакен, улица Кабыл Шабарбаева, слева от здания коммунального государственного учреждения "Аппарата акима Шакенского сельского округа"
200
Продовольственные / непродовольственные товары
5
магазин "Мейрімжан"
14
сельский округ Сарбулак, село Сарбулак, улица Сарбулак, напротив парка "Жастар"
200
Продовольственные / непродовольственные товары
5
магазины "Айткүл", "Алмаш"
15
сельский округ Коларык, село Ақтан батыр, улица Айтеке би, слева от магазина "Дана"
200
Продовольственные / непродовольственные товары
3
магазин "Дана"
16
сельский округ Бирлик, село Бирлик, улица Тауелсиздик, справа от коммунального государственного учреждения "Средняя школа № 102" отдела образования по Казалинскому району" управления образования Кызылординской области"
200
Продовольственные / непродовольственные товары
5
магазин "Дастан"
17
сельский округ Арыкбалык, село Жанкожа батыр, улица Достык, напротив коммунального государственного учреждения "Средняя школа № 94" отдела образования по Казалинскому району" управления образования Кызылординской области"