Спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 27 қарашадағы № 503 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 30 қарашада № 10100-10 болып тіркелді
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1) тармағының 20-5) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 216 "Қазақстан Республикасында спорт түрлерін саралау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15509 болып тіркелген), Қазақстан Республикасындағы спорт түрлерін саралау бойынша республикалық комиссияның 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 1 хаттамасына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі бекітілсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулынының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі К. Аксакалов
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
Қостанай облысы әкімдігінің
2023 жылғы 27 қарашадағы
№ 503 қаулысымен
бекітілген
Спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі
Топтардың атауы
Олимпиадалық емес спорт түрлерінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Паралимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Ұлттық спорт түрлерінің атауы
"А" тобы
Гір спорты
Ауыр атлетика
Шаңғы жарыстары
Пара дзюдо
Тоғызқұмалақ
Джиу-джитсу
Дзюдо
Конькимен жүгіру спорты
Волейболды отырып ойнау
Жекпе-Жек
Президенттік көпсайыс (Полиатлон)
Спорттық гимнастика
Шорт-трек
Пара жеңіл атлетика
Асық ату
Грэпплинг UWW
Жеңіл атлетика
Пара жүзу
Қазақ күресі
Белбеу күрес
Грек-рим күресі
Пара нысана көздеу
Бодибилдинг
Бокс
Пара пауэрлифтинг
Грэпплинг (AIGA нұсқасы)
Волейбол
Пара садақ ату
Спорттық самбо және жауынгерлік самбо
Еркін күресі
Пара таеквондо
Пауэрлифтинг
Футбол
Пара үстел теннисі
Кикбоксинг
Әйелдер күресі
Пара шаңғы жарыстары
Панкратион
Жузу
Пара еркін күрес
Сурдо үстел теннисі
Баскетбол
Сурдо жеңіл атлетика

Об утверждении регионального перечня приоритетных видов спорта
Постановление акимата Костанайской области от 27 ноября 2023 года № 503. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Костанайской области 30 ноября 2023 года № 10100-10
В соответствии с подпунктом 20-5) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 216 "Об утверждении Правил ранжирования видов спорта в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15509), протоколом республиканской комиссии по ранжированию видов спорта в Республике Казахстан № 1 от 15 сентября 2023 года акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый региональный перечень приоритетных видов спорта.
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области К. Аксакалов
Согласовано
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением акимата
Костанайской области
от 27 ноября 2023 года
№ 503
Региональный перечень приоритетных видов спорта
Наименование групп
Наименование неолимпийского вида спорта
Наименование летнего олимпийского вида спорта
Наименование зимнего олимпийского вида спорта
Наименование паралимпийского вида спорта
Наименование национального вида спорта
Группа "А"
Гиревой спорт
Тяжелая атлетика
Лыжные гонки
Пара дзюдо
Тогызкумалак
Джиу-джитсу
Дзюдо
Конькобежный спорт
Волейбол сидя
Единоборство
Президентское многоборье (полиатлон)
Спортивная гимнастика
Шорт-трек
Пара легкая атлетика
Асық ату
Грэпплинг UWW
Легкая атлетика
Пара плавание
Казакша курес
Борьба на поясах
Греко-римская борьба
Пара пулевая стрельба
Бодибилдинг
Бокс
Пара пауэрлифтинг
Грэпплинг (версия AIGA)
Волейбол
Пара стрельба из лука
Спортивное самбо и боевое самбо
Вольная борьба
Пара таеквондо
Пауэрлифтинг
Футбол
Пара настольный теннис
Кикбоксинг
Женская борьба
Пара лыжные гонки
Панкратион
Плавание
Пара вольная борьба
Сурдо настольный теннис
Баскетбол
Сурдо легкая атлетика