Железин аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 486/6 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Железин ауданы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 маусымдағы № 37/8 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 21 маусымда № 7352-14 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 қарашадағы № 63/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 16.11.2023 № 63/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Железин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Железин аудандық мәслихатының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Железин ауданы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 486/6 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6984 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Железин ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Кағидаларында:
преамбуласы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Ардагерлер туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" (бұдан әрі - Үлгілік қағидалар) № 504 қаулысына сәйкес әзірленді және әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Железин ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың тәртібін белгілейді.
6) тармақша 6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
6) 16 желтоқсан - Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні;
7-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. Әлеуметтік көмек азаматтардың келесі санаттарына көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар, атап айтқанда, Ұлы Отан соғысы кезеңінде, сондай-ақ бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағын (бұдан әрі – КСР Одағы) қорғау бойынша басқа да ұрыс операциялары кезiнде майдандағы армия мен флоттың құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет өткерген әскери қызметшiлер, Ұлы Отан соғысының партизандары мен астыртын әрекет етушiлерi;

О внесении изменений в решение Железинского районного маслихата от 30 сентября 2020 года № 486/6 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Железинского района"
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 20 июня 2023 года № 37/8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 21 июня 2023 года № 7352-14. Утратило силу решением Железинского районного маслихата Павлодарской области от 16 ноября 2023 года № 63/8
Сноска. Утратило силу решением Железинского районного маслихата Павлодарской области от 16.11.2023 № 63/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Железинского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Железинского района" от 30 сентября 2020 года № 486/6 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6984), следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Железинского района", утвержденных указанным решением:
преамбулу изложить в новой редакции:
Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 - 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О ветеранах" (далее - Закон), постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее - Типовые правила) и определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Железинского района;
подпункт 6) пункт 6 изложить новой редакции:
6) День Независимости в Республики Казахстан – 16 декабря;
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Социальная помощь предоставляется следующим категориямграждан:
1) ветераны Великой Отечественной войны:
участники Великой Отечественной войны, а именно военнослужащие, проходившие службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период Великой Отечественной войны, а также во время других боевых операций по защите бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее - Союза ССР), партизаны и подпольщики Великой Отечественной войны;

2) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері:
бұрынғы КСР Одағының үкiметтік органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерi, бұрынғы КСР Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң басшы және қатардағы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса алғанда);
1992 жылғы қыркүйек – 2001 жылғы ақпан аралығындағы кезеңде Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын күзетуді күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерді орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері;
2003 жылғы тамыз – 2008 жылғы қазан аралығындағы кезеңде Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері;
1986 – 1991 жылдар аралығындағы кезеңде Таулы Қарабақтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары;
3) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар, атап айтқанда:
Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтар;
Екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезеңiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердегі, геттолардағы және басқа да мәжбүрлеп ұстау орындарындағы кәмелетке толмаған тұтқындар;
1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық
апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдар;
4) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамдар, атап айтқанда:
бұрынғы КСР Одағын қорғау, әскери қызметтің өзге де міндеттерін басқа кезеңдерде атқару кезінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа да мемлекеттерде әскери қызметін өткеру кезінде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедектік белгіленген әскери қызметшілер;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынақтардың салдарынан мүгедектік белгіленген адамдар және мүгедектігі ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуымен генетикалық байланысты олардың балалары;

2) ветераны боевых действий на территории других государств:
военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лица начальствующего и рядового состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств;
военнослужащие Республики Казахстан, выполнявшие задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке в период с сентября 1992 года по февраль 2001 года;
военнослужащие Республики Казахстан, принимавшие участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке в период с августа 2003 года по октябрь 2008 года;
военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе в период с 1986 по 1991 годы;
3) лица, приравненные по льготам к участникам Великой Отечественной войны, а именно:
граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда";
несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период Второй мировой войны;
лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 - 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях;
4) лица, приравненные по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а именно:
военнослужащие, которым инвалидность установлена вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды, или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;
лица, которым инвалидность установлена вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, ядерных испытаний, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей;

5) еңбек ардагерлері:
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар;
1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдар;
6) Заңның күші қолданылатын басқа да адамдар:
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасылары;
бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасылары;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасылары;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан қайтыс болған мүгедектігі бар адамның немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген қайтыс болған адамның екінші рет некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығуы, жұмыста мертігуі және басқа да себептер (құқыққа қарсы келетіндерді қоспағанда) салдарынан болған мүгедектігі бар адам деп танылған, қайтыс болған Ұлы Отан соғысы қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушінің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы);
1988 – 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдар;
7) зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерінен төмен алатын азаматтар;
Зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең аз мөлшерінен төмен алатын 80 жастағы және одан (асқан) көп жасқа толған азаматтар;
8) мүмкіндігі шектеулі адамдар, атап айтқанда:
18 жасқа дейінгі мүмкіндігі шектеулі балалар;
1 топтағы мүмкіндігі шектеулі адамдар;
2 топтағы мүмкіндігі шектеулі адамдар;
18 жасқа дейінгі мүмкіндігі шектеулі адамдар балаларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
кірістерін есепке алмай, жоғары немесе орта арнайы (кәсіби) білім және білім берудің өзге де түрлерін алуға мүмкіндігі шектеулі адамдар оңалтудың жеке бағдарламасының кәсіби бөлігінен көшірмесі бар, мүмкіндігі шектеулі адамдар;
3 топтағы мүмкіндігі шектеулі адамдар;
кәмелетке толмаған балалары бар мүмкіндігі шектеулі адамдар;

5) ветераны труда:
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
6) другие лица, на которых распространяется действиеЗакона:
семьи военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;
семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
семьи лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения;
супруга (супруг) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, или лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруга (супруг) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак;
лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 – 1989 годах, эвакуированные (самостоятельно выехавшие) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
7) граждане, достигшие пенсионного возраста, получающие минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия;
граждане от 80 лет и более (старше), получающие минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия;
8) лица с инвалидностью, а именно:
дети с инвалидностью до 18 лет;
лица с инвалидностью 1 группы;
лица с инвалидностью 2 группы;
семьи, воспитывающие детей с инвалидностью до 18 лет;
лица с инвалидностью, имеющие выписку из профессиональной части индивидуальной программы реабилитации лица с инвалидностью на получение высшего или средне-специального (профессионального) образования, и иных видов образования, без учета доходов;
лица с инвалидностью 3 группы;
лица с инвалидностью, имеющие несовершеннолетних детей;

9) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарындағы көп балалы аналар (отбасылар);
10) ағымдағы жылғы жалпы білім беретін мектеп түлектерінің санынан тұлғалар, атап айтқанда:
жетім балалар;
ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
жан басына шаққандағы табысы ағымдағы жылғы екінші тоқсанның ең төменгі күнкөріс деңгейінің бір есе мөлшерінен аспайтын аз қамтамасыз етілген отбасының қатарындағы балалар;
11) аз қамтамасыз етілген азаматтар, атап айтқанда:
барлық санаттағы мүгедек адамдар;
табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан мүлікке залал келтіруге байланысты өмірлік қиын жағдайға тап болған азаматтар;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтар;
10 аптаға дейінгі жүктілігіне байланысты Павлодар облысы әкімдігі, Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Железин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнына дер кезінде есепке тұрған жүкті әйелдер (жиынтық табысты есептеу кезінде әлеуметтік көмекті алуға үміткер отбасының құрамына ата-аналары (бала асырап алушылар) және олардың қарауындағы 18 жасқа толмаған балалар есептелсін);
бір жасқа дейінгі балалары бар, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің бір еселік мөлшерінен аспайтын, медициналық мекеменің қорытындысы бойынша қосымша балалар тамағына мұқтаж азаматтар (отбасылар);
12) әлеуметтік мәні бар аурулары бар азаматтар, атап айтқанда:
онкологиялық аурумен ауыратын адамдар;
адамның иммун тапшылығы вирусы (АИВ) туындатқан аурудан зардап шегетін тұлғалар;
адамның иммун тапшылығы вирусы туындатқан аурудан зардап шегетін балалар;
амбулаторлық емдеудегі туберкулез ауруынан зардап шегетін тұлғалар;
"жүйелі қызыл жегі" ауруынан зардап шегетін тұлғалар;
қант диабетіаурумен ауыратын адамдар;
13) сотпен немесе Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңымен белгіленген тәртіппен саяси қуғын-сүргіндер құрбаны немесе саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен деп танылған азаматтар";
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. Уәкілетті орган табыс есебінсіз көмек көрсетеді:
1) мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмек:
Халықаралық әйелдер күніне 7-тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген санат үшін уәкілетті органның тізімі негізінде;
Қазақстан халқының бірлігі мерекесіне 7-тармақтың 13) тармақшасында, көрсетілген санат үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Отан қорғаушы күніне 7-тармақтың 2) тармақшасының үшінші, төртінші абзацтарында және 6) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;

9) многодетные матери (семьи) из числа получателей государственной адресной социальной помощи;
10) лица из числа выпускников общеобразовательных школ текущего года, а именно:
дети – сироты;
дети, оставшиеся без попечения родителей;
дети из числа малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых во втором квартале текущего года не превышает однократного размера прожиточного минимума";
11) малообеспеченные граждане, а именно:
лица с инвалидностью всех категорий;
граждане, оказавшиеся в трудной жизненной ситуации в связи с причинением ущерба имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара;
граждане, освободившиеся из мест лишения свободы;
беременные женщины, своевременно обратившиеся в коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области для постановки на учет по беременности до 10 недель (при исчислении совокупного дохода в составе семьи, претендующей наполучение социальной помощи, учитывать родителей (усыновителей) и находящихся на их иждивении детей, не достигших 18 лет);
граждане (семьи), имеющие детей в возрасте до одного года, со среднедушевым доходом, не превышающим однократного размера прожиточного минимума нуждающиеся в дополнительном детском питании по заключению медицинского учреждения;
12) граждане, имеющие социально-значимые заболевания, а именно:
лица, страдающие онкологическим заболеванием;
лица, страдающие болезнью, вызванной вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ);
дети, страдающие болезнью, вызванной вирусом иммунодефицита человека;
лица, страдающие туберкулезным заболеванием, находящиеся на амбулаторном лечении;
лица, страдающие заболеванием "системная красная волчанка";
лица, страдающие сахарным диабетом;
13) граждане, признанные в судебном либо ином установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" порядке жертвами политических репрессий или пострадавшими от политических репрессий";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Уполномоченный орган оказывает без учета дохода:
1) единовременную социальную помощь к праздничным дням:
к Международному женскому дню для категории, указанной в подпункте 9) пункта 7 на основании списка уполномоченного органа;
к Празднику единства народа Казахстана для категории, указанной в подпункте 13) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;
ко Дню защитника Отечества для категорий, указанных в абзацах третьем, четвертом подпункта 2) и абзаце третьем подпункта 6) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;

Жеңіс күніне 7-тармақтың 1) тармақшасында, 2) тармақшасының екінші, бесінші абзацтарында, 3), 4), 5) тармақшаларында және 6) тармақшасының екінші, төртінші, бесінші, алтыншы абзацтарында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Қазақстан Республикасының Конституция күніне 7-тармақтың 8) тармақшасының бесінші және алтыншы абзацтарында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті органның тізімі негізінде;
Тәуелсіздік күніне 7-тармақтың 7) тармақшасында және 8) тармақшасының екінші, үшінші, төртінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
2) біржолғы әлеуметтік көмек:
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде тұрғын үйді жөндеуге нақты шығындар бойынша 125 (жүз жиырма бес) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі-АЕК), 7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 7-тармақтың 2) тармақшасында, 3) тармақшасының төртінші абзацында және 6) тармақшасының алтыншы абзацындасанаттар үшінсауықтыруға 50 (елу) АЕК мөлшерінде;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде санаторлық-курорттық емделуге заңды өкілі жәңе жеке көмекшінің еріп жүруіне 55 (елу бес) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 8) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде заңды өкілдердің бірін алып жүру жөніндегі шығындарды өтеуге арналған 7-тармақтың 8) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санат үшін кепілдік берілген құнның 30 (отыз) % мөлшерінде санаторлық-курорттық емделуге;
7-тармақтың 11) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санат үшінқатты отын сатып алуға (екінші жартыжылдықта көрсетіледі) 4 (төрт) АЕК мөлшерінде уәкілетті органның тізімі негізінде;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар, Железин ауданы төтенше жағдайлар жөніндегі бөлімі анықтама қоса берілген өтініш негізінде 100 (жүз) АЕК мөлшерінде 7- тармақтың 11) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғаны туралы анықтама қоса берілген өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 11) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Павлодар облысы әкімдігі, Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Железин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны ұсынатынанықтама, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарқоса берілген өтініш негізінде, 10 (он) АЕК мөлшерінде 7- тармақтың 12) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санат үшін;

ко Дню Победы для категорий, указанных в подпункте 1), абзацах втором, пятом подпункта 2), подпунктах 3), 4), 5) и абзацах втором, четвертом, пятом, шестом подпункта 6) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;
ко Дню Конституции Республики Казахстан для категорий, указанных в абзацах пятом и шестом подпункта 8) пункта 7 на основании списка уполномоченного органа;
ко Дню Независимостидля категорий, указанных в подпункте 7) и абзацах втором, третьем, четвертом подпункта 8) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;
2) единовременную социальную помощь:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 на ремонт жилья по фактическим затратам 125 (сто двадцать пять) месячных расчетных показателей (далее - МРП) на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категорий, указанных в подпункте 2), абзаце четвертом подпункта 3) и абзаце шестом подпункта 6) пункта 7 наоздоровление в размере50 (пятьдесят) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категорий, указанной в абзаце третьем подпункта 8) пункта 7 на сопровождение законным представителем или индивидуальным помощником на санаторно- курортное лечениев размере 55 (пятьдесят пять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категорий, указанной в абзаце втором подпункта 8) пункта 7 на возмещение затрат по сопровождению одному из законных представителей, на санаторно- курортное лечениев размере 30 (тридцать) % от гарантированной стоимости, на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 11) пункта 7 на приобретение твердого топлива в размере 4 (четыре) МРП (оказывается во втором полугодии) на основании списка уполномоченного органа;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 11) пункта 7 в размере100 (сто) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил и справки отдела по чрезвычайным ситуациям Железинского района;
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 11) пункта 7 в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил и справки об освобождении из мест лишения свободы;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 12) пункта 7 в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил, справки, предоставляемой коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;

Павлодар облысы әкімдігі, Павлодар облысы денсаулық сақтаубасқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Железин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының фтизиатрлық кабинеті ұсынатын тізім негізінде, 10 (он) АЕК мөлшерінде 7- тармақтың 12) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санат үшін;
дәрігерлік-консультациялық комиссияның ауруды растайтын қорытындысын, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде 7- тармақтың 12) тармақшасының алтыншы абзацында көрсетілген санат үшін;
аудан әкімі, жоғары оқу орнының басшысы және студентпен қолы қойылған білім беру қызметтерін көрсетуге үш жақты келісім-шартта көрсетілген сома Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 7-тармақтың 10) тармақшасының екінші және үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін төленеді;
Павлодар облысы әкімдігі, Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Железин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны ұсынатынанықтама, Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарқоса берілген өтініш негізінде, 10 (он) АЕК мөлшерінде 7- тармақтың 12) тармақшасының жетінші абзацында көрсетілген санат үшін;
3) тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санат үшін(сауықтыруға) 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санат үшінқатты отын сатып алуға 10 (он) АЕК мөлшерінде уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 2) тармақшасында, 3) тармақшасының төртінші абзацында және 6) тармақшасының алтыншы абзацында көрсетілген санаттар үшінқатты отын сатып алуға 50 000 (елу мың) теңге мөлшерінде уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 3) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарында, 4) тармақшасында, 6) тармақшасының екінші, үшінші, төртінші, бесінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшінқатты отын сатып алуға 6 (алты) АЕКмөлшерінде уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 5) және 7) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшінқатты отын сатып алуға 2 (екі) АЕКмөлшерінде уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
4) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
7- тармақтың 8) тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарында (өзіне-өзі күтім көрсете алмайтын және денсаулығының жай-күйіне байланысты үнемі көмек көрсетуге мұқтаж, өздерінің ата-аналарын (жұбайын) асырап-бағуға және оларға қамқорлық жасауға міндетті еңбекке жарамды кәмелетке толған балалары (жұбайы) жоқ немесе объективті себептер бойынша оларды тұрақты көмекпен және күтіммен қамтамасыз ете алмайтын жақын туыстары бар мүмкіндігі шектеулі адамдарға (қарттық жасына, бірінші, екінші топтағы мүгедектігінің, онкологиялық, психикалық ауруларының болуы, бас бостандығынан айыру орындарында отыруына немесе елден тыс жерге тұрақты тұруға кетуі немесе басқа елді мекенде тұруы) көрсетілген санаттар үшін" 3 (үш) АЕК мөлшерінде уәкілетті органның тізімі негізінде;

для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 12) пункта 7 в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого фтизиатрическим кабинетом коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
для категории, указанной в абзаце шестом подпункта 12) пункта 7 в размере10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил, заключения врачебно-консультационной комиссии, подтверждающей болезнь;
для категорий, указанных в абзацах втором и третьем подпункта 10) пункта 7 на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил, оплачивается сумма, указанная в трҰхстороннем договоре на оказание образовательных услуг, подписанном акимом района, руководителем высшего учебного заведения и студентом;
для категории, указанной в абзаце седьмом подпункта 12) пункта 7 в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил, справки, предоставляемой коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
3) ежеквартальную социальную помощь:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 (на оздоровление) в размере 20 (двадцать) МРП на основании списка уполномоченной организации;
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 на приобретение твердого топлива в размере 10 (десять) МРП на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в подпункте 2), абзаце четвертом подпункта 3) и абзаце шестом подпункта 6) пункта 7 на приобретение твердого топлива в размере 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в абзацах втором, третьем подпункта 3), подпункте 4), абзацах втором, третьем, четвертом, пятом подпункта 6) пункта 7 на приобретение твердого топлива в размере 6 (шесть) МРП на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в подпунктах 5) и 7) пункта 7 на приобретение твердого топлива в размере 2 (два) МРП на основании списка уполномоченной организации;
4) ежемесячную социальную помощь:
для категорий, указанных в абзацах третьем и четвертом подпункта8) пункта 7 (лицам с инвалидностью, не способным самостоятельно себя обслужить и нуждающимся по состоянию здоровья в постоянной помощи, не имеющим трудоспособных совершеннолетних детей (супруга), обязанных содержать своих родителей (супруга) и заботиться о них, или имеющих близких родственников, которые по объективным причинам не могут обеспечить им постоянную помощь и уход (в силу преклонного возраста, имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы или выехали на постоянное местожительство за пределы страны или проживают в другом населенном пункте) в размере 3 (три) МРП на основании списка уполномоченного органа;

Павлодар облысы әкімдігі, Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Железин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны ұсынатын тізім негізінде, 10 (он) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 8) тармақшасының екінші жәнеүшіншіабзацтарында (перитонеальді диализге жәнегемодиализге мұқтаж емделу және қаралу) көрсетілген санат үшін;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген мектепке дейінгі ұйымдарда балаларды күтіп-бағуға әрбір балаға ақы төлеу үшін, құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 3 (үш) АЕК
мөлшерінде 7-тармақтың 8) тармақшасының сегізінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Павлодар облысы әкімдігі, Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Железин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының фтизиатрлық кабинеті ұсынатын тізім негізінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс екі еселеген мөлшерінде 7-тармақтың 12) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санат үшін;
Павлодар облысы әкімдігі, Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Железин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының фтизиатрлық кабинетіұсынатын тізім негізінде 7-тармақтың 12) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санат үшін 12 (он екі) АЕК мөлшерінде;
7-тармақтың 10) тармақшасының екінші және үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін оқу кезеңінде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге 8 (сегіз) АЕК мөлшерінде";
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. Уәкілетті орган ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын табысы бар адамдарға көмек көрсетеді:
аудан әкімі, жоғары оқу орнының басшысы және студентпен қолы қойылған білім беру қызметтерін көрсетуге үш жақты келісім-шартта көрсетілген сома Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 7-тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген санат үшін төленеді;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 16,5 (он алты бүтін оннан бес) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 11) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санат үшін біржолғы әлеуметтік көмек;
ай сайынғы әлеуметтік көмек:

для категории, указанной в абзацах втором и третьем подпункта 8) пункта 7 (нуждающиеся в перитонеальном диализе и гемодиализе на обследование и лечение) в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
для категории, указанной в абзаце восьмом подпункта 8) пункта 7 для оплаты содержания детей в дошкольных организациях на каждого ребенка в размере 3 (три) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 12) пункта 7 в размере двух кратного прожиточного минимума установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской предприятия на праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 12) пункта 7 в размере 12 (двенадцать) МРП на основании списка, предоставляемого фтизиатрическим кабинетом коммунального государственного предприятия на
праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
для категорий, указанных в абзацах втором и третьем подпункта 10) пункта 7 на проживание, питание и проезд к месту жительства на период обучения, в размере 8 (восемь) МРП";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Уполномоченный орган оказывает помощь лицам с доходом, не превышающим величину прожиточного минимума:
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 10) пункта 7 на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил, оплачивается сумма, указанная в трҰхстороннем договоре на оказание образовательных услуг, подписанном акимом района, руководителем высшего учебного заведения и студентом;
для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 11) пункта 7 единовременную социальную помощь в размере 16,5 (шестнадцать целых пять десятых) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил
ежемесячную социальную помощь:

7-тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген санат үшін оқу кезеңінде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге 8 (сегіз) АЕК мөлшерінде;
Үлгілік қағидаларының 13-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде әр балаға 5 (бес) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 11) тармақшасының алтыншы абзацында көрсетілген санат үшін".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Железин аудандық мәслихатының төрағасы Т. Даулетов

для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 10) пункта 7 на проживание, питание и проезд к месту жительства на период обучения, в размере 8 (восемь) МРП.
для категории, указанной в абзаце шестом подпункта 11) пункта 7 на каждого ребенка в размере 5 (пять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 13 Типовых правил".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Железинского районного маслихатаТ. Даулетов