"Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру объектін пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 шілдедегі № 269 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2024 жылғы 29 наурыздағы № 134 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 наурызда № 34181 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру объектісін пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 шілдедегі № 269 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21038 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру объектісін пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидаларында:
2-тармақтың 16) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"16) қол қою бонусының түпкілікті мөлшері – қол қою бонусының аукцион өткізу қорытындылары бойынша белгіленген мөлшері;";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға мүдделі тұлға ақпараттандыру объектісі арқылы электрондық құжат форматында, ЭЦҚ-мен куәландырылған аукцион өткізуге арналған өтінішті құзыретті органға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша береді.
Жер қойнауының әрбір учаскесі бойынша аукцион өткізуге арналған өтінішті осындай адам аукцион өткізуге арналған өтініш қабылданғанға дейін береді.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукцион өткізу туралы хабарлама Кодекстің 95-бабының 2, 2-1-тармақтарында көзделген мәліметтерден тұрады.
Қажет болған кезде құзыретті орган Бағдарламада айқындалғандарға қарағанда, жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша неғұрлым жоғары болатын ең төменгі талаптарды белгілейді.
Тауарлардағы елішілік құндылықтың ең төмен міндеттемелері бойынша аукцион өткізу туралы хабарламада осы міндеттеменің мөлшері Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелерін ескере отырып, аукцион нәтижелері бойынша жасалатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта тараптардың уағдаластығы бойынша белгіленетіні көрсетіледі.";

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 269 "Об утверждении Правил проведения аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме"
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 29 марта 2024 года № 134. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2024 года № 34181
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 269 "Об утверждении Правил проведения аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21038) следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме, утвержденных указанным приказом:
подпункт 16) пункта 2 изложить в новой редакции:
"16) окончательный размер подписного бонуса – размер подписного бонуса, установленный по итогам проведения аукциона;";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Лицо, заинтересованное в получении права недропользования по углеводородам, подает в формате электронного документа посредством объекта информатизации в компетентный орган сформированное заявление на проведение, удостоверенное ЭЦП, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Заявление на проведение по каждому участку недр подается таким лицом до принятия заявления на проведение аукциона.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Извещение о проведении аукциона на предоставление права недропользования по углеводородам содержит сведения, предусмотренные в пунктах 2, 2-1 статьи 95 Кодекса.
При необходимости компетентный орган устанавливает более высокие минимальные требования по объемам и видам работ, чем определены в Программе.
По минимальным обязательствам внутристрановой ценности в товарах в извещении о проведении аукциона указывается, что размер данного обязательства, с учетом международных обязательств Республики Казахстан, устанавливается по договоренности сторон в контракте на недропользование, заключаемом по результатам аукциона.";

21, 22, 23, 24 және 25-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"21. Кодекстің 97-бабының 3-тармағында көзделген негіздер бойынша құзыретті орган аукционға қатысуға рұқсат беруден бас тартқан өтініш берушілердің кепілдік жарнасы ақпараттандыру объектісінде оператордың атына кепілдік жарнаны қайтаруға өтініш берілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтарылады.
22. Аукцион жеңімпазын және аукцион жеңімпазынан кейін қол қою бонусының келесі ең көп мөлшерін ұсынған аукционға қатысушыны қоспағанда, аукционға қатысуға жіберілген аукционға қатысушылардың кепілдік жарнасын оператор ақпараттандыру объектісінде олар оператордың атына кепілдік жарнаны қайтаруға өтініш бергеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтарады.
23. Егер аукцион жеңімпазы осы Қағидалардың 61-тармағында көзделген талаптарды орындаған жағдайда, аукцион жеңімпазының кепілдік жарнасы, сондай-ақ аукцион жеңімпазынан кейін қол қою бонусының келесі ең көп мөлшерін ұсынған аукционға қатысушының кепілдік жарнасы ақпараттандыру объектісінде оператордың атына кепілдік жарнаны қайтаруға өтініш берілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде оларға қайтарылады.
Аукцион жеңімпазының осы Қағидалардың 61-тармағында көзделген талаптарды орындағаны туралы құзыретті орган аукцион жеңімпазынан қол қою бонусының төленгенін растауды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде аукцион жеңімпазынан кейін қол қою бонусының келесі ең көп мөлшерін ұсынған аукционға қатысушыны ақпараттандыру объектісі арқылы хабардар етеді.
Аукцион жеңімпазының және/немесе аукцион жеңімпазынан кейін қол қою бонусының келесі ең көп мөлшерін ұсынған аукционға қатысушының кепілдік жарналарын олардың ақпараттандыру объектісінде оператордың атына берілген өтініштері бойынша оператор 3 (үш) жұмыс күні ішінде аукцион жеңімпазының қол қою бонусын төлеуі жөніндегі міндеттемесін орындау есебіне бюджетке аударады.
24. Аукцион жеңімпазы осы Қағидалардың 61-тармағында көзделген талаптарды орындамаған жағдайда, ол енгізген кепілдік жарна қайтарылмайды, ал оператор қол қою бонусын төлеу мерзімі өткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны мемлекет кірісіне айналдырады.
25. Аукцион жеңімпазынан кейін қол қою бонусының келесі ең көп мөлшерін ұсынған аукционға қатысушы осы Қағидалардың 62-тармағында көзделген талаптарды орындамаған жағдайда, ол енгізген кепілдік жарна қайтарылмайды, ал оператор қол қою бонусын төлеу мерзімі өткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны мемлекет кірісіне айналдырады.";
26-тармақ алып тасталсын;
27-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

пункты 21, 22, 23, 24 и 25 изложить в новой редакции:
"21. Гарантийный взнос заявителей, в допуске к участию в аукционе которых отказано компетентным органом по основаниям, предусмотренным пунктом 3 статьи 97 Кодекса, возвращается в течение 3 (трех) рабочих дней после подачи в адрес оператора в объекте информатизации заявления на возврат гарантийного взноса.
22. Гарантийный взнос участников аукциона, допущенных к участию в аукционе, за исключением победителя аукциона и участника аукциона, предложившего следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, возвращается оператором в течение 3 (трех) рабочих дней после подачи ими в адрес оператора в объекте информатизации заявления на возврат гарантийного взноса.
23. Гарантийный взнос победителя аукциона, а также гарантийный взнос участника аукциона, предложившего следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, возвращаются им в течение 3 (трех) рабочих дней после подачи в адрес оператора в объекте информатизации заявления на возврат гарантийного взноса, при условии выполнения победителем аукциона требований, предусмотренных пунктом 61 настоящих Правил.
О выполнении победителем аукциона требований, предусмотренных пунктом 61 настоящих Правил, компетентный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения от победителя аукциона подтверждения оплаты подписного бонуса уведомляет посредством объекта информатизации участника аукциона, предложившего следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса.
Гарантийные взносы победителя аукциона и/или участника аукциона, предложившего следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, по их заявлениям, поданным в адрес оператора в объекте информатизации, перечисляются оператором в течение 3 (трех) рабочих дней в бюджет в счет исполнения обязательства победителя аукциона по уплате им подписного бонуса.
24. При невыполнении победителем аукциона требований, предусмотренных пунктом 61 настоящих Правил, внесенный им гарантийный взнос не возвращается, а обращается оператором в доход государства в течение 3 (трех) рабочих дней со дня истечения срока оплаты подписного бонуса.
25. При невыполнении участником аукциона, предложившим следующий после победителя аукциона наибольший размер подписного бонуса, требований, предусмотренных пунктом 62 настоящих Правил, внесенный им гарантийный взнос не возвращается, а обращается оператором в доход государства в течение 3 (трех) рабочих дней со дня истечения срока оплаты подписного бонуса.";
пункт 26 исключить;
пункт 27 изложить в новой редакции:

"27. Кепілдік жарнаны және қатысқаны үшін жарнаны өтініш берушілер төлемнің тағайындалуында қатысушының жеке сәйкестендіру нөмірін немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, жеке төлемдермен енгізеді.";
28-тармақ алып тасталсын;
29 және 30-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"29. Аукционға қатысуға арналған өтінішке қосымша электрондық түрде ұсынылатын және ЭЦҚ-мен куәландырылған мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) өтініш берушінің аукцион өткізу туралы хабарламада көрсетілген жер қойнауын пайдалану құқығын беру шарттарының орындалуын қамтамасыз ету міндеттемесі;
2) өтініш берушінің Кодекстің 93-бабында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар;
3) аукционға қатысуға арналған өтініште көрсетілген мәліметтерді растайтын, тиісінше куәландырылған құжаттар.
Аукционға қатысуға арналған өтініште көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісінше куәландырылған құжаттар деп ақпараттандыру объектісіне жүктелген, электрондық-цифрлық нысанда түпнұсқа құжаттардың түрі мен ақпаратын (деректерін) толық жаңғыртатын тиісті құжаттардың электрондық көшірмелері (мысалы, өтініш беруші басшысының жеке куәлігінің түпнұсқасының немесе нотариалды куәландырылған көшірмесінің сканерленген көшірмесі) түсініледі;
4) өтініш берушінің аукционға қатысу жарнасын төлегені туралы мәліметтер;
5) өтініш берушінің кепілдік жарнаны төлегені туралы мәліметтер;
6) күрделі жобаларға жататын жер қойнауы учаскелерінде жер қойнауын пайдалану құқығы берілген жағдайда – Кодекстің 36-бабының 5-1-тармағына сәйкес өтініш беруші айқындаған кадрлардағы елішілік құндылық бойынша ең төменгі міндеттемелер;
7) үлесі және иелену тәсілі туралы мәліметтер ашып көрсетілген, өтініш берушіні бақылайтын тұлғалар, мемлекеттер, халықаралық ұйымдар, сондай-ақ өтініш берушінің қатысу үлестерін, акцияларын иеленетін, бақылайтын тұлғалар болып табылмайтын тұлғалар, мемлекеттер, халықаралық ұйымдар көрсетіле отырып, өтініш берушіні бақылау құрылымының нотариус куәландырған схемалық сипаттамасы.
Куәландыруды өтінішке қоса берілетін өтініш берушінің бақылау құрылымының схемалық сипаттамасына қол қойған өтініш берушінің бірінші басшысының қолының дұрыстығын куәландыру жолымен нотариус жүзеге асырады.
Өтініш берушінің бақылау құрылымының тиісінше куәландырылған схемалық сипаттамасы болған кезде осындай құрылымның схемалық сипаттамасындағы ақпаратты және/немесе мәліметтерді растайтын құрылтай және/немесе өзге де құжаттарды жіберу талап етілмейді;
8) көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға үміткер тұлғаның барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төмен талаптарды орындау үшін жеткілікті қаржы қаражатының болуын растау үшін мынадай құжаттардың бірі ұсынылады:
барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарды орындау үшін жеткілікті мөлшердегі аукционға қатысуға өтініш берген күннің алдындағы күнге осындай банк шотындағы ақша қалдығы туралы үзінді көшірмені қоса бере отырып, көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға үміткер тұлғаның банк шотының бар-жоғы және нөмірі туралы екінші деңгейдегі банктің немесе жекелеген банктік операцияларды жүзеге асыратын ұйымның жазбаша растауы;
көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға үміткер тұлғаның ақша қарызы туралы немесе көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті қаржыландыруы туралы шарт. Бұл ретте мұндай шарттың міндетті талаптары мынадай болып табылады:
тұлғаның жер қойнауын пайдалану құқығын алуға ниеті бар жер қойнауының нақты учаскесінде геологиялық барлау жұмыстарын қаржыландыру түріндегі қарыздың нысаналы мақсаты;
қарыз мөлшері хабарламада көрсетілген барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарды орындау үшін жеткілікті;

"27. Гарантийный взнос и взнос за участие вносятся заявителями отдельными платежами с указанием в назначении платежа индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера участника.";
пункт 28 исключить;
пункты 29 и 30 изложить в новой редакции:
"29. К заявлению на участие дополнительно прилагаются представляемые в электронном виде и удостоверенные ЭЦП следующие документы:
1) обязательство заявителя обеспечить выполнение условий предоставления права недропользования, указанных в извещении о проведении аукциона;
2) документы, подтверждающие соответствие заявителя требованиям, установленным статьей 93 Кодекса;
3) надлежащим образом засвидетельствованные документы, подтверждающие сведения, указанные в заявлении на участие.
Под надлежащим образом засвидетельствованными документами, подтверждающими сведения, указанные в заявлении на участие, понимаются загруженные на объект информатизации электронные копии соответствующих документов, полностью воспроизводящие вид и информацию (данные) подлинных документов в электронно-цифровой форме (например, сканированная копия оригинала или нотариально заверенной копии удостоверения личности руководителя заявителя);
4) сведения об уплате заявителем взноса за участие в аукционе;
5) сведения об уплате заявителем гарантийного взноса;
6) в случае предоставления права недропользования на участках недр, относящихся к сложным проектам, - минимальные обязательства по внутристрановой ценности в кадрах, определенные заявителем в соответствии с пунктом 5-1 статьи 36 Кодекса;
7) удостоверенное нотариусом схематическое описание структуры контроля заявителя с указанием лиц, государств, международных организаций, контролирующих заявителя, а также лиц, государств, международных организаций, не являющихся контролирующими лицами, владеющих долями участия, акциями заявителя, с раскрытием сведений о доле и способе владения.
Удостоверение осуществляется нотариусом путем засвидетельствования верности подписи первого руководителя заявителя, подписавшего прикладываемое к заявлению схематическое описание структуры контроля заявителя.
При наличии надлежащим образом удостоверенного схематического описания структуры контроля заявителя, направление учредительных и/или иных документов, подтверждающих информацию и/или сведения в таком схематическом описании структуры, не требуется;
8) для подтверждения наличия у лица, претендующего на получение права недропользования по углеводородам, финансовых средств, достаточных для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, представляется один из следующих документов:
письменное подтверждение банка второго уровня или организации, осуществляющей отдельные банковские операции, о наличии и номере банковского счета лица, претендующего на получение права недропользования по углеводородам, с приложением выписки об остатке денег на таком банковском счете в размере, достаточном для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, на день, предшествующий дню подачи заявления на участие;
договор о займе денег или о финансировании деятельности по разведке углеводородов лица, претендующего на получение права недропользования по углеводородам. При этом, обязательными условиями такого договора являются:
целевое назначение займа в виде финансирования геологоразведочных работ на конкретном участке недр, на который лицо, претендует получить право недропользование;
размер займа достаточен для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, указанных в извещении;

қарыз мерзімі Кодекстің 116-бабының 1-тармағында көрсетілген барлау кезеңінің мерзімінен кем емес.
Қарыз берушіде жеткілікті ақша сомасының болуын растау үшін ақша қарызы немесе көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті қаржыландыру туралы шартқа осы тармақтың бірінші бөлігінің 1) тармақшасында көзделген құжаттар қосымша ұсынылады.
Егер бірнеше жер қойнауы учаскелері бойынша қарыз беруші ретінде сол бір тұлға әрекет етсе, мұндай тұлғаның ақшасының болуы жер қойнауының барлық учаскелері бойынша жұмыс көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарды жиынтықта орындау үшін жеткілікті болуы тиіс.
Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға үміткер тұлғаның банк шотында барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төмен талаптарды орындау үшін қажетті ақшасы жеткіліксіз болған жағдайда, осы тармақтың бірінші бөлігінің 2) тармақшасында көзделген құжаттар қосымша ұсынылады.
30. Кодекстің 96-бабының 4-тармағына сәйкес аукционға қатысуға арналған өтініш және оған қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде жасалады. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға берсе, оған қоса берілетін құжаттар өзге тілде, әрбір құжатқа қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы міндетті түрде қоса беріліп жасалуына болады, олардың дұрыстығын нотариус куәландырады.
Барлық қоса берілетін құжаттар құзыретті органның сайтында көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукционның өтуі туралы хабарламаның жариялану күнінен ерте емес күнмен белгіленеді.";
32 және 33-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"32. Қатысушы осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген талаптарды сақтамаған жағдайда, ақпараттандыру объектісі аукционға қатысуға арналған өтінішті тіркемейді.
33. Ақпараттандыру объектісінің дерекқорында оператордың есеп айырысу шотына кепілдік жарнаның және аукционға қатысуға арналған жарнаның түскені туралы мәліметтер болған кезде ақпараттандыру объектісі аукционға қатысуға арналған өтінішті Кодекстің 96-бабында белгіленген талаптарға сәйкестігін құзыретті органның тексеруі үшін тіркеуді жүзеге асырады.";
36 және 37-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"36. Аукционға қатысуға арналған өтініш құзыретті органға келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Аукционға қатысуға арналған өтініштерді құзыретті орган қатысуға бірінші келіп түскен өтініштен бастап қатаң дәйекті тәртіппен және құзыретті органға қатысуға әрбір өтініш келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
Құзыретті органға аукционға қатысуға арналған өтінішті бергеннен кейін ақпараттандыру объектісінде оны жіберген жеке немесе заңды тұлға үшін құзыретті органның өтінішті өңдеуінің ағымдағы мәртебесі көрінеді.

срок займа не менее срока периода разведки, указанного в пункте 1 статьи 116 Кодекса.
К договору займа денег или о финансировании деятельности по разведке углеводородов, для подтверждения наличия у займодателя достаточной суммы денег, дополнительно представляются документы, предусмотренные подпунктом 1) части первой настоящего пункта.
Если одно и тоже лицо, выступает в качестве займодателя по нескольким участкам недр, наличие денег у такого лица должно быть достаточным для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ по всем участкам недр в совокупности.
В случае недостаточности на банковском счете лица, претендующего на получение права недропользования по углеводородам, денег, необходимых для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки, дополнительно представляются документы, предусмотренные подпунктом 2) части первой настоящего пункта.
30. В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Кодекса, заявление на участие и прилагаемые к нему документы составляются на казахском и русском языках. Если заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, прилагаемые к нему документы могут быть составлены на ином языке с обязательным приложением к каждому документу перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом.
Все прилагаемые документы датируются днем не ранее даты опубликования извещения о проведении аукциона на предоставление права недропользования по углеводородам на сайте компетентного органа.";
пункты 32 и 33 изложить в новой редакции:
"32. Заявление на участие не регистрируется объектом информатизации в случае, если заявитель не зарегистрирован в объекте информатизации, согласно пункту 7 настоящих Правил.
33. При наличии в базе данных объекта информатизации сведений о поступлении гарантийного взноса и взноса за участие в аукционе на расчетный счет оператора, объект информатизации осуществляет регистрацию заявления на участие для дальнейшей проверки компетентным органом соответствия требованиям, установленным статьей 96 Кодекса.";
пункты 36 и 37 изложить в новой редакции:
"36. Заявление на участие подлежит рассмотрению в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня его поступления в компетентный орган.
Заявления на участие рассматриваются компетентным органом в строго последовательном порядке, начиная с первого поступившего заявления на участие, и в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления каждого заявления на участие в компетентный орган.
После подачи заявления на участие в компетентный орган для физического или юридического лица, направившего его на объекте информатизации отображается текущий статус обработки заявления компетентным органом.

37. Өтінішті қарау нәтижелері бойынша құзыретті орган өтініш берушіні аукционға қатысуға жібереді, аукционға қатысуға жіберуден бас тартады не анықталған сәйкессіздіктерді жою қажеттілігі туралы хабардар етеді.
Қабылданған шешім туралы ақпараттандыру объектісі арқылы өтініш берушінің электрондық поштасына тиісті электрондық хабарлама жіберіледі.";
мынадай мазмұндағы 37-1 және 37-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"37-1. Осы Қағидалардың 37-2 тармағының 1)-6) тармақшаларымен көзделген жағдайларды қоспағанда, егер белгіленген мерзімде берілген өтінішті қарау нәтижелері бойынша оның Кодекстің 96-бабының талаптарына сәйкес келмейтіні анықталса, құзыретті орган бұл жөнінде өтініш берушіні анықталған сәйкессіздіктерді көрсете отырып, хабардар етеді.
Өтініш беруші құзыретті органның хабарламасында көрсетілген анықталған сәйкессіздіктерді құзыретті орган хабарлама жіберген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде, бірақ аукцион өткізілетін күнге дейін 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей жоюға құқылы.
Өтініш беруші анықталған сәйкессіздіктерді жойғаннан кейін құзыретті органға өтінішті қайта жібереді. Мұндай өтініш осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген сәйкессіздіктерді жою үшін белгіленген мерзім өткенге дейін, бірақ аукцион өткізілетін күнге дейін 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірілмей берілуге тиіс. Осы бөлікке сәйкес қайта берілген өтініш 5 (бес) жұмыс күні ішінде құзыретті органның қарауына жатады. Өтінішті қарау нәтижелері бойынша құзыретті орган өтініш берушіні аукционға қатысуға жібереді не жіберуден бас тартады.
Аукционды өткізу туралы хабархатта көрсетілген аукционға қатысуға өтініштер беру мерзімінің аяқталуы, егер ол осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде берілсе, осы тармаққа сәйкес қайта өтініш беруден және оны қараудан бас тартуға негіз болып табылмайды.
37-2. Құзыретті орган аукционға қатысуға жіберуден мынадай бір немесе бірнеше негіздер бойынша бас тартады:
1) өтініш беруші құзыретті орган көрсеткен аукционға қатысуға өтініштің анықталған сәйкессіздіктерін белгіленген мерзімде жоймаса;
2) өтініш аукционға қатысуға өтініштер беру үшін берілген мерзімнен кеш берілсе;
3) өтініш бергенге дейін құзыретті орган үш жыл ішінде өтініш иесімен немесе өтініш иесін тікелей немесе жанама бақылайтын немесе оның бақылауындағы тұлғамен жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданысын мерзімінен бұрын тоқтатса;

37. По результатам рассмотрения заявления компетентный орган допускает заявителя к участию в аукционе, отказывает в допуске к участию в аукционе либо уведомляет о необходимости устранения выявленных несоответствий.
О принятом решении посредством объекта информатизации на электронную почту заявителя направляется соответствующее электронное уведомление.";
дополнить пунктами 37-1 и 37-2 следующего содержания:
"37-1. За исключением случаев, предусмотренных подпунктами 1)-6) пункта 37-2 настоящих Правил, если по результатам рассмотрения заявления, поданного в установленный срок, будет выявлено его несоответствие требованиям статьи 96 Кодекса, компетентный орган уведомляет об этом заявителя с указанием выявленных несоответствий.
Заявитель вправе устранить выявленные несоответствия, указанные в уведомлении компетентного органа, в течение 3 (трех) рабочих дней с даты направления уведомления компетентным органом, но не позднее чем за пятнадцать рабочих дней до даты проведения аукциона.
После устранения выявленных несоответствий заявитель повторно направляет заявление в компетентный орган. Такое заявление должно быть подано до истечения срока, установленного для устранения несоответствий, указанного в части второй настоящего пункта, но не позднее чем за 15 (пятнадцать) рабочих дней до даты проведения аукциона. Заявление, повторно поданное в соответствии с настоящей частью, подлежит рассмотрению компетентным органом в течение 5 (пяти) рабочих дней. По результатам рассмотрения заявления компетентный орган допускает заявителя к участию в аукционе либо отказывает в допуске, по основаниям, указанным в пункте 37-2 настоящих Правил.
Истечение срока подачи заявлений на участие в аукционе, указанного в извещении о проведении аукциона, не является основанием для отказа в подаче и рассмотрении повторного заявления в соответствии с настоящим пунктом, если оно подано в течение срока, указанного в части второй настоящего пункта.
37-2. Компетентный орган отказывает в допуске к участию в аукционе по следующим, одному или нескольким, основаниям:
1) заявитель не устранил выявленные несоответствия заявления на участие в аукционе, указанные компетентным органом, в установленный срок;
2) заявление подано позже срока, предоставленного для подачи заявлений на участие в аукционе;
3) в течение 3 (трех) лет до подачи заявления компетентный орган досрочно прекратил действие контракта на недропользование, заключенного с заявителем или лицом, прямо или косвенно контролирующим заявителя или находящимся под его контролем;

4) жер қойнауын пайдаланушы болып табылатын өтініш иесінің құзыретті органның хабарламасында көрсетілген жер қойнауын пайдалануға арналған басқа келісімшарт бойынша міндеттемелерді бұзушылықтары жойылмаған болса;
5) бұрын өтініш иесі көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукционның жеңімпазы болып айқындалса, бірақ қол қою бонусын төлемеген болса;
6) өтініш иесіне жер қойнауын пайдалану құқығын беру елдің ұлттық қауіпсіздігіне қауіп төндірсе, оның ішінде келісімшарт шеңберінде құқықтар шоғырланған және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқықтары шоғырланған жағдайда, аукционға қатысуға жіберуден бас тартады.";
38 және 39-тармақтар алып тасталсын;
40 және 41-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"40. Кодекстің 97-бабы 3-тармағының 4), 6) және 9) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша аукционға қатысуға рұқсат беруден бас тарту өтініш берушіні ағымдағы аукцион шеңберінде қайта өтініш беру құқығынан айырады.
41. Осы Қағидалардың 37-2-тармағының 6) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, құзыретті орган қатысуға өтінішті қабылдаудан бас тартуда Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларына сілтеме жасай отырып, бас тартудың себебін көрсетеді.";
43, 44 және 45-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"43. Ақпараттандыру объектісінің "Заңды тұлғалар", "Жеке тұлғалар", "Бірыңғай мемлекеттік жылжымайтын мүлік кадастры" ақпараттық жүйесімен, "Атқарушылық іс жүргізу органдарының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі" ақпараттық жүйесімен, "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" интеграцияланған ақпараттық жүйесімен, "Орталықтандырылған біріздендірілген жеке шоттар" ақпараттық жүйесімен, "Қазақстан Республикасының минералдық ресурстарының ұлттық деректер банкі" ақпараттық жүйесімен және салық органдарының ақпараттық жүйелерімен ақпараттық өзара іс-қимылы болған кезде, аукционға қатысуға арналған өтініште қатысушы көрсететін деректер осындай ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы растауға жатады.
44. Деректер осы Қағидалардың 43-тармағында көрсетілген мемлекеттік деректер базасынан және ақпараттық жүйелерден автоматты режимде алынған кезде ақпараттандыру объекті форматты-логикалық бақылауды қолдана отырып, мәліметтерді тексереді. Тексеру нәтижесінде сәйкессіздіктер анықталған кезде ақпараттандыру объекті аукционға қатысуға арналған өтінішті тіркемейді.
45. Деректер осы Қағидалардың 43-тармағында көрсетілген мемлекеттік деректер базасынан және ақпараттық жүйелерден автоматты режимде алынбаған кезде қатысушы деректерді дербес енгізеді, сондай-ақ аукционға қатысуға арналған өтінішке енгізілген растайтын деректерді тіркейді.";

4) у заявителя, являющегося недропользователем, имеются неустраненные нарушения обязательств по другому контракту на недропользование, указанные в уведомлении компетентного органа;
5) заявитель ранее был определен победителем аукциона на предоставление права недропользования по углеводородам, но не уплатил подписной бонус;
6) предоставление заявителю права недропользования повлечет угрозу национальной безопасности страны, в том числе в случае концентрации прав в рамках контракта и (или) концентрации прав недропользования.";
пункты 38 и 39 исключить;
пункты 40 и 41 изложить в новой редакции:
"40. Отказ в допуске к участию в аукционе по основаниям, предусмотренным подпунктами 4), 6), и 9) пункта 3 статьи 97 Кодекса, лишает заявителя права подачи повторного заявления в рамках текущего аукциона.
41. В отказе в приеме заявления на участие компетентным органом указывается причина отказа, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 6) пункта 37-2 настоящих Правил, со ссылками на нормы законодательства Республики Казахстан.";
пункты 43, 44 и 45 изложить в новой редакции:
"43. При наличии информационного взаимодействия объекта информатизации с государственными базами данных "Юридические лица", "Физические лица", информационной системой "Единый государственный кадастр недвижимости", информационной системой "Автоматизированная информационная система органов исполнительного производства", интегрированной информационной системой "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан", информационной системой "Централизованные унифицированные лицевые счета", информационной системой "Национальный банк данных минеральных ресурсов Республики Казахстан" и информационными системами налоговых органов, данные, указываемые участником в заявлении на участие, подлежат подтверждению посредством такого информационного взаимодействия.
44. При получении данных в автоматическом режиме из указанных в пункте 43 настоящих Правил государственных баз данных и информационных систем объектом информатизации производится проверка сведений с применением форматно-логического контроля. При выявлении несоответствий в результате проверки сведений объект информатизации не регистрирует заявление на участие.
45. При неполучении данных в автоматическом режиме из указанных в пункте 43 настоящих Правил государственных баз данных и информационных систем, участник вносит данные самостоятельно, а также прикрепляет к заявлению на участие документы, подтверждающие внесенные данные.";

50 және 51-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"50. Аукционға қатысушылар аукцион басталғанға дейін 1 (бір) сағат ішінде ЭЦҚ және ақпараттандыру объекті беретін аукцион нөмірін пайдалана отырып, аукцион залына кіреді.
51. Аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден 17:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі.";
52-тармақ алып тасталсын;
54 және 55-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"54. Аукцион мынадай тәртіппен өткізіледі:
1) аукцион басталғанға дейін қатысушылар ұсыныс мөлшерін көрсетеді, ол аукцион басталған сәтте аукцион залында көрінетін болады. Жер қойнауы учаскесі үшін қол қою бонусының мөлшері бойынша қатысушылардың ұсыныс мөлшері шарттарды сақтай отырып жер қойнауы учаскесін сатып алуға келісімін білдіру нысаны болып табылады және олардың негізінде қол қою бонусының ағымдағы мөлшері қалыптастырылады.
Ұсыныс мөлшері бір қадамға ұлғайтылған қол қою бонусының бастапқы мөлшерінен кем емес соманы және жер қойнауы учаскесі үшін қол қою бонусының бастапқы мөлшерінің 5 (бес) еселенген сомасын артық емес соманы құрайды.
2) аукцион қол қою бонусының ең жоғары ұсынылған ағымдағы мөлшерінен басталады;
3) аукцион басталған сәттен бастап қатысушыға осы Қағидалардың 53-тармағында белгіленген аукцион қадамына басқа қатысушының қол қою бонусының ағымдағы мөлшерін ұлғайту мүмкіндігі беріледі;
4) егер аукцион басталған сәттен бастап 10 (он) минут ішінде қатысушылардың ешқайсысы қол қою бонусының осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген ағымдағы мөлшерін ұлғайтпаса, онда бұл жер қойнауы учаскесі бойынша аукцион өткізілмеді деп танылады;
5) егер қол қою бонусының ағымдағы мөлшері ұлғайғаннан кейін 10 (он) минут ішінде қатысушылардың ешқайсысы қол қою бонусының ағымдағы мөлшерін ұлғайту арқылы жер қойнауы учаскесін сатып алуға өзінің ниетін растамаса, онда жер қойнауы учаскесін сатып алуға өзінің ниетін соңғы растаған қатысушыны ақпараттандыру объектісі аукцион қорытындыларының тізілімінде тіркейді және осы жер қойнауы учаскесі бойынша аукцион өткізілді деп есептеледі.
55. Жер қойнауы учаскесі бойынша аукцион қатысушылардың бірі қол қою бонусының неғұрлым жоғары мөлшеріне ұсынғанға дейін жүргізіледі.
Егер аукцион аяқталған сәтте сағат 17:00-де аукцион жеңімпазы анықталмаса, онда объектіні сатып алуға өзінің ниетін растаған соңғы қатысушы жеңімпаз болып танылады және осы жер қойнауы учаскесі бойынша аукцион өтті деп танылады.";
57-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"57. Аукцион қорытындыларының тізілімі негізінде қол қою бонусының ең көп мөлшерін ұсынған қатысушы аукцион жеңімпазы болып танылады.";

пункты 50 и 51 изложить в новой редакции:
"50. Участники аукциона в течение 1 (одного) часа до начала аукциона заходят в аукционный зал, используя ЭЦП и аукционный номер, присваиваемый объектом информатизации.
51. Аукцион проводится в период с 10:00 до 17:00 часов по времени города Астана.";
пункт 52 исключить;
пункты 54 и 55 изложить в новой редакции:
"54. Аукцион проводится в следующем порядке:
1) до начала аукциона участники указывают размер предложения, который в аукционном зале будут отображаться на момент начала аукциона. Размер предложения участников по размеру подписного бонуса за участок недр является формой выражения их согласия приобрести участок недр с соблюдением условий, и на основании которых формируется текущий размер подписного бонуса.
Размер предложения составляет сумму не менее стартового размера подписного бонуса, увеличенного на один шаг, и не более 5-кратной суммы стартового размера подписного бонуса за участок недр.
2) аукцион начинается с максимально предложенного текущего размера подписного бонуса;
3) с момента начала аукциона участнику предоставляется возможность увеличить текущий размер подписного бонуса другого участника на шаг аукциона, установленный пунктом 53 настоящих Правил;
4) если в течение 10 (десяти) минут с начала аукциона ни один из участников не увеличит текущий размер подписного бонуса, указанный в подпункте 2) настоящего пункта, то аукцион по данному участку недр признается несостоявшимся;
5) если в течение 10 (десяти) минут после увеличения текущего размера подписного бонуса ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести участок недр путем увеличения текущего размера подписного бонуса, то участник, последний подтвердивший свое желание приобрести участок недр фиксируется объектом информатизации в реестре итогов аукциона и аукцион по данному участку недр считается состоявшимся.
55. Аукцион по участку недр идет до максимально предложенного размера подписного бонуса одним из участников.
Если на момент завершения аукциона в 17:00 часов победитель аукциона не определен, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести участок недр, и аукцион по данному участку признается состоявшимся.";
пункт 57 изложить в новой редакции:
"57. На основании реестра итогов аукциона победителем аукциона признается участник, предложивший наибольший размер подписного бонуса.";

66 және 67-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"66. Ақпараттандыру объектінде аукцион өткізуге немесе аукцион өткізу рәсіміне кедергі келтіретін техникалық іркіліс фактісі болған кезде оператор мұндай фактіні анықтағаннан кейін 60 (алпыс) минут ішінде бұл туралы құзыретті органды жазбаша хабардар етеді және құзыретті органның интернет-ресурсында ақпаратты орналастыру және қатысушының аукционға қатысуға арналған өтінішінде көрсетілген электрондық поштасына хабарлама жіберу арқылы осы аукцион жалғастырылатын күні мен уақыты туралы аукционға қатысушыларды міндетті түрде алдын ала хабардар ете отырып, техникалық іркіліс түзетілген күннен кейін аукционды келесі жұмыс күніне ауыстырады.
67. Аукцион Кодекстің 101 және 102-баптарында көзделген негіздер бойынша және тәртіппен өткізілмеген немесе жарамсыз деп танылады.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің міндетін атқарушы
Е. Аккенженов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 29 наурыздағы
№ 134 Бұйрыққа
1-қосымша
Көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалану құқығын
беруге арналған электрондық
аукциондар операторының
ақпараттандыру объектісін
пайдалана отырып, электрондық
нысанда аукцион өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Аукцион өткізуге арналған өтініш

пункты 66 и 67 изложить в новой редакции:
"66. При наличии факта технического сбоя в объекте информатизации, препятствующего проведению аукциона или процедуре проведения аукциона, оператор в течение 60 (шестидесяти) минут после установления такого факта письменно уведомляет об этом компетентный орган и переносит аукцион на следующий рабочий день после дня исправления технического сбоя с обязательным предварительным уведомлением принимавших участие в аукционе участников о дате и времени продолжения данного аукциона посредством размещения информации на интернет-ресурсе компетентного органа и направления электронного сообщения на электронную почту участника, указанную в заявлении участника на участие.
67. Аукцион признается несостоявшимся или недействительным по основаниям и в порядке, предусмотренным статьями 101 и 102 Кодекса.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
Е. Аккенженов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 марта 2024 года № 134
Приложение 1
к Правилам проведения
аукциона с использованием
объекта информатизации
оператора электронных
аукционов на предоставление
права недропользования
по углеводородам в электронной форме
Форма
Заявление на проведение аукциона

1. Жер қойнауының мемлекеттік қорын басқару бағдарламасын қарап, көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге мынадай жер қойнауы учаскесі бойынша аукцион өткізуді сұраймын (-мыз): жер қойнауының мемлекеттік қорын басқару бағдарламасында көрсетілген учаскенің атауы
_________________;
аукцион негізінде көмірсутектерді барлау мен өндіру немесе өндіру үшін берілетін географиялық координаттар
_________________.
2. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаны үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
3. Өзім (-міз) туралы мәліметтерді ұсынамын (-мыз):
1) заңды тұлға үшін:
атауы __________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі ______________________________________
заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтер _________
2) жеке тұлға үшін:
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) _____________________
жеке сәйкестендіру нөмірі ________________________________________
Өтініш берушінің ЭЦҚ-дан деректері; өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты.
20 _____ жылғы "___" ______ сағат_______ минут.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 29 наурыздағы
№ 134 Бұйрыққа
2-қосымша
Көмірсутектер бойынша жер
қойнауын пайдалану құқығын
беруге арналған электрондық
аукциондар операторының
ақпараттандыру объектісін
пайдалана отырып, электрондық
нысанда аукцион өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Аукционға қатысуға арналған өтініш
1. Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған аукцион өткізу туралы жарияланған хабарламаны қарап және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 шілдедегі № 269 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21038 тіркелген) бекітілген Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының интернет-ресурсын пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион өткізу қағидаларымен танысып,
_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы және басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының ақпараттандыру объектісінде 20___ жылғы "___" __________________ өткізілетін аукционға қатысуға ниет білдіреді.

1. Рассмотрев программу управления государственным фондом недр, прошу(сим)
провести аукцион на предоставление права недропользования по углеводородам
по следующему участку недр: наименование участка, указанного в программе
управления государственным фондом недр
_______________________________________________________________;
географические координаты предоставляемого для разведки и добычи или
добычи углеводородов на основании аукциона
_______________________________________________________________
2. Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
3. Представляю(-ем) сведения о себе:
1) для юридического лица:
наименование ___________________________________________________
бизнес-идентификационный номер _________________________________
сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица
________________________________________________________________
2) для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии) ___________________________
индивидуальный идентификационный номер __________________________
Данные из ЭЦП заявителя; дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"___" __________ 20 __ года __________ часов _______ минут.
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 марта 2024 года № 134
Приложение 2
к Правилам проведения
аукциона с использованием
объекта информатизации
оператора электронных
аукционов на предоставление
права недропользования
по углеводородам в электронной форме
Форма
Заявление на участие в аукционе
1. Рассмотрев опубликованное извещение о проведении аукциона на предоставление
права недропользования по углеводородам и ознакомившись с Правилами проведения
аукциона с использованием объекта информатизации оператора электронных
аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам
в электронной форме, утвержденными приказом исполняющего обязанности
Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 269
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 21038) _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование
юридического лица и фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя) желает
принять участие в аукционе, который состоится "__" _____ 20__ года в объекте
информатизации оператора электронных аукционов на предоставление права
недропользования по углеводородам.

2. Мен (біз) аукционға қатысу үшін жарна және аукцион (объект) өткізу туралы хабарламада белгіленген жер қойнауы учаскесі бойынша кепілдік жарна енгіздім (-ік):
объектінің атауы ________________________________________________
қатысу жарнасының сомасы, теңге _________________________________
кепілдік жарна, теңге _____________________________________________
3. Барлау кезеңінде Кодексте көзделген жағдайларда жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарды орындау үшін жеткілікті қаржы қаражатының болуын растау үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
р/с
Растайтын құжат
Қаржы көлемі
Валюта
Шот нөмері,
IBAN, БИК
1.
Банк шотының бар-жоғы және нөмірі туралы анықтама және барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төменгі талаптарды орындау үшін жеткілікті мөлшерде банк шотындағы қалдық туралы үзінді көшірме
2.
Қарыздың нысаналы мақсаты ретінде көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға үміткер тұлғаның қызметін барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемі мен түрлері бойынша ең төмен талаптарды орындау үшін жеткілікті мөлшерде қаржыландыруды көздейтін ақша қарызы туралы немесе көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті қаржыландыру туралы шарттың көшірмесі;
4. Мені (бізді) тікелей немесе жанама бақылайтын заңды тұлғалар, жеке тұлғалар, мемлекеттер және халықаралық ұйымдар туралы, сондай-ақ қатысу үлестері, акциялары бар бақылаушы тұлғалар болып табылмайтын тұлғалар, мемлекеттер, халықаралық ұйымдар туралы мәліметтер:
мемлекеттің атауы ___________________________
тұлғаның, ұйымның атауы __________________
Осы тармақтың қатысу үлестерін, өтініш берушінің акцияларын иеленетін, бақылаушы тұлғалар болып табылмайтын тұлғалар, мемлекеттер, осындай қатысу үлестерін, акцияларды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналысқа түсетін акциялар және (немесе) бағалы қағаздар арқылы иеленетін халықаралық ұйымдар туралы мәліметтерді беру туралы талабы көрсетілген тұлғаларға, мемлекеттерге, халықаралық ұйымдарға қолданылмайды.
5. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
6. Мен (біз) құзыретті органға қатысуға, аукционға қатысуға рұқсат беру және (немесе) аукцион жеңімпазы деп тану жөніндегі құзыретті органның шешімдеріне әсер еткен көрінеу анық емес мәліметтерді ұсыну фактісі анықталған жағдайда, мен (біз) аукцион нәтижелері туралы қол қойған хаттама және көмірсутектерді барлауға мен өндіруге және барлауға арналған келісімшарт Кодекстің 102-бабына сәйкес жарамсыз деп танылатынымен келісемін (міз).

2. Мною (нами) внесен взнос за участие в аукционе и гарантийный взнос по участку
недр, обозначенный в извещении о проведении аукциона (объекту):
наименование объекта ___________________________________________________
сумма взноса за участие, тенге ____________________________________________
гарантийный взнос, тенге_________________________________________________
3. Для подтверждения наличия финансовых средств, достаточных для выполнения
минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период
разведки, в случаях, предусмотренных Кодексом, представляю (-ем) следующие
документы:
№ п/п
Подтверждающий документ
Объем финансовых средств
Валюта
Номер счета, IBAN, БИК
1.
Информация о наличии и номере банковского счета и выписка об остатке на банковском счете в размере, достаточном для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки.
2.
Копия договора о займе денег или о финансировании деятельности по разведке углеводородов, предусматривающего в качестве целевого назначения займа финансирование деятельности лица, претендующего на получение права недропользования по углеводородам, в размере, достаточном для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр в период разведки.
4. Сведения о юридических лицах, физических лицах, государствах и международных
организациях, прямо или косвенно контролирующих меня (нас), а также о лицах,
государствах, международных организациях, не являющихся контролирующими
лицами, владеющих долями участия, акциями:
наименование государства ________________________________________________
наименование лица, организации __________________________________________
Требование настоящего пункта о предоставлении сведений о лицах, государствах,
международных организациях, владеющих долями участия, акциями заявителя,
не являющихся контролирующими лицами, не распространяется на указанных лиц,
государства, международные организации, владеющие такими долями участия,
акциями через акции и (или) ценные бумаги, обращающиеся на организованном
рынке ценных бумаг.5. Подтверждаю достоверность представленной информации
и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных
данных и иной информации.
6. Согласен(-ы) с тем, что в случае установления факта предоставления мною (нами)
в компетентный орган заведомо недостоверных сведений, оказавших влияние
на решения компетентного органа по допуску к участию, участию в аукционе и (или)
признанию победителем аукциона подписанный мной (нами) протокол о результатах
аукциона и контракт на разведку и добычу или добычу углеводородов будут
признаны недействительными в соответствии со статьей 102 Кодекса.

7. Егер мен (біз) аукцион жеңімпазы(-дары) деп анықталған жағдайда, аукцион қорытындылары туралы хабарлама жарияланған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде қол қою бонусының түпкілікті мөлшерін төлеу туралы міндеттемені аламын (мыз) және "Жер қойнауын пайдалануға арналған үлгілік келісімшарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 маусымдағы № 233 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17140 болып тіркелген) бекітілген _________________ үлгілік келісімшартқа сәйкес әзірленген _________________, өз тарапымнан ЭЦҚ-мен қол қойылған келісімшартты жолдау, сондай-ақ Кодекстің 100-бабы 3-тармағының 2) тармақшасында көзделген өзге де міндеттемелерді өзіме (-мізге) аламын (-мыз).
8. Мен (біз) аукцион жеңімпазы немесе аукцион жеңімпазынан кейінгі қол қою бонусының ең көп мөлшерін ұсынған аукционға қатысушы ретінде қол қою бонусын және аукционға қатысқаны үшін жарнаны төлемеген жағдайда, мен (біз) енгізген кепілдік жарнаның сомасы қайтарылмайтынымен және оператор мемлекет кірісіне жіберетінімен келісемін.
9. Тарату, қайта ұйымдастыру немесе банкроттық сатысында тұрмайтынымызды растаймыз (заңды тұлғалар үшін).
10. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша өтелмеген қарызым жоқ екенін растаймын (-мыз).
11. Көмірсутектерді барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығын алған жағдайда, барлау кезеңінде жер қойнауы учаскесіндегі жұмыстардың көлемдері мен түрлері бойынша ең төмен талаптарды орындау үшін жеткілікті қаржы қаражатымның бар екенін растаймын (-мыз).
12. Өзім (-іміз) туралы мәліметтерді ұсынамын:
заңды тұлға үшін:
атауы _________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____________________________________
заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді көшірме немесе өтініш беруші шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат)
______________________________________________
басшының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
______________________________________________________________
телефон нөмірі (факс): __________________________________________
ұялы телефон нөмірі: _____________________
e-mail: ___________________
банк деректемелері: ____________________________________________
жеке сәйкестендіру коды ________________________________________
банк сәйкестендіру коды ________________________________________
банктің атауы __________________________________________________
бенефициар коды ______________________________________________
қатысу үшін жарна төлеген адамның жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________
Өтінішке қоса беріледі:

7. В случае, если я (мы) буду(-ем) определен(-ы) победителем(-ями) аукциона,
принимаю (-ем) на себя обязательства оплатить в течение 20 (двадцати) рабочих дней
со дня опубликования протокола результатов аукциона окончательный размер
подписного бонуса, направить в компетентный орган подтверждение оплаты
подписного бонуса и подписанный со своей стороны с ЭЦП контракт на
_______________________________________________________________________,
разработанный в соответствии с типовым контрактом на ______________________,
утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 июня
2018 года № 233 "Об утверждении типовых контрактов на недропользование"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 17140), а также иные обязательства предусмотренные подпунктом 2)
пункта 3 статьи 100 Кодекса.
8. Согласен(-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса,
в случае неуплаты мною (нами) подписного бонуса в качестве победителя аукциона
или участника аукциона, предложившего следующий после победителя аукциона
наибольший размер подписного бонуса, и взноса за участие в аукционе
не возвращается и направляется оператором в доход государства.
9. Подтверждаем, что не находимся на стадии ликвидации, реорганизации или
банкротства (для юридических лиц).
10. Подтверждаю (-ем), что не имею (-ем) непогашенную задолженность по уплате
налогов и других обязательных платежей в бюджет.
11. Подтверждаю (-ем), что в случае получения права недропользования на разведку
и добычу углеводородов – имею (-ем) финансовые средства, достаточные
для выполнения минимальных требований по объемам и видам работ на участке недр
в период разведки.
12. Представляю(-ем) сведения о себе:
для юридического лица:
наименование _________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер _______________________________________
сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица (выписка
из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий,
что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного
государства)
______________________________________________________________________
сведения о руководителях фамилия, имя и отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________________
номер мобильного телефона: _____________________________________________
e-mail: ________________________________________________________________
банковские реквизиты: __________________________________________________
индивидуальный идентификационный код _________________________________
банковский идентификационный код ______________________________________
наименование банка ____________________________________________________
код бенефициара _______________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
лица, оплатившего взнос за участие _______________________________________
К заявлению прилагаются:

1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
жеке тұлға үшін:
тегі, аты және әкесінің аты. (ол болған жағдайда) ____________________
жеке сәйкестендіру нөмірі _______________________________________
паспорттық деректер ____________________________________________
азаматтығы ____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): __________________________________________
ұялы телефон нөмері: __________________ e-mail: __________________
банк деректемелері: ____________________________________________
жеке сәйкестендіру коды ________________________________________
банк сәйкестендіру коды ________________________________________
банктің атауы _________________________________________________
бенефициар коды ______________________________________________
қатысу үшін жарна төлеген адамның жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________
Өтінішке қоса беріледі:
1) __________________________________________________________
2) __________________________________________________________
Өтініш берушінің ЭЦҚ-дан деректері; өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты.
20 __ жылғы "___" __________ _______ сағат__________минут.
Қатысушының аукциондық нөмірі_______________
(аукцион аяқталғаннан кейін өтінімде көрсетіледі).
Өтініш берушінің техникалық тексеру қорытындылары бойынша мәліметтері:
күн/ай/жыл, сағат/минут/секунд жағдай бойынша қатысушының жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі бойынша салықтарды және бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдерді төлеу бойынша өтелмеген берешегінің болуы туралы ақпарат табылмады.

1) ____________________________________________________________________
2) ____________________________________________________________________;
для физического лица:
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
______________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер _______________________________
паспортные данные _____________________________________________________
гражданство ___________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________________
номер мобильного телефона: _____________________________________________
e-mail: ________________________________________________________________
банковские реквизиты:
индивидуальный идентификационный код _________________________________
банковский идентификационный код ______________________________________
наименование банка ____________________________________________________
код бенефициара _______________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер лица,
оплатившего взнос за участие ____________________________________________
К заявлению прилагаются:
1) __________________________________
2) __________________________________
Данные из ЭЦП заявителя; дата и время подписания с ЭЦП заявителем.
"__" _____ 20 _ года _____ часов ____ минут.
Аукционный номер участника _________________________________________
(отображается в заявке после завершения аукциона).
Сведения по результатам технической проверки заявителя:
По состоянию на день/месяц/год, час/минута/секунда по индивидуальному
идентификационному номеру или бизнес-идентификационному номеру участника
информация о наличии непогашенной задолженности по уплате налогов и других
обязательных платежей в бюджет не обнаружена.