Алматы қаласы мәслихатының 2011 жылғы 29 маусымдағы № 450 "Алматы қаласының Құрметті азаматы" атағын беру туралы Ережені бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XIV сессиясының 2024 жылғы 21 ақпандағы № 88 шешiмi. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2024 жылғы 23 ақпанда № 1754 болып тіркелді
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2011 жылғы 29 маусымдағы № 450 "Алматы қаласының Құрметті азаматы" атағын беру туралы Ережені бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 900 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген "Алматы қаласының Құрметті азаматы" атағын беру туралы Ережедегі:
17 және 18-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Атақ беру туралы куәлікке Алматы қаласының әкімі қол қояды.
Атақ беру туралы дипломға Алматы қаласының әкімі және Алматы қаласы мәслихатының төрағасы қол қояды.
18. "Алматы қаласының Құрметті азаматы" медалін, "Алматы қаласының Құрметті азаматы" төсбелгісін, Атақ беру туралы дипломды және куәлікті тапсыру салтанатты жағдайда жүргізіледі.";
"Алматы қаласының Құрметті азаматы" атағын беру туралы Ереженің қосымшасындағы:
3-бөлімнің алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Орталық бөлігінде мемлекеттік тілде тегі, есімі, әкесінің есімі, негіздемесі, "Алматы қаласының Құрметті азаматы" атағын беру туралы қала мәслихатының шешімінің қабылданған нөмірі және датасы жазылады, оның төменгі жағына Алматы қаласы әкімінің және Алматы қаласы мәслихаты төрағасының қолы қойылады және "Алматы және берілген жылы" деген жазулар орналастырылған. Сол жағындағы төменгі бөлігінің оң жағында екі кішкентай лентамен бірге Алматы қаласының елтаңбасы қиып өрнектеліп орналастырылған.";
4-бөлімнің үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Медальдің бейнесі оң ішкі жағында орналасқан, оның төменгі жағында Алматы қаласы әкімінің қолы қойылады.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М. Отыншиев

О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 29 июня 2011 года № 450 "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин города Алматы"
Решение внеочередной XIV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 21 февраля 2024 года № 88. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 23 февраля 2024 года № 1754
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 29 июня 2011 года № 450 "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 900) следующие изменения:
в Правилах присвоения звания "Почетный гражданин города Алматы", утвержденных указанным решением:
пункты 17 и 18 изложить в следующей редакции:
"17. Удостоверение о присвоении Звания подписывается акимом города Алматы.
Диплом о присвоении Звания подписывается акимом города Алматы и председателем маслихата города Алматы.
18. Вручение медали "Почетный гражданин города Алматы", нагрудного знака "Почетный гражданин города Алматы", диплома и удостоверения о присвоении Звания производится в торжественной обстановке.";
в приложении к Правилам присвоения звания "Почетный гражданин города Алматы":
абзац шестой раздела 3 изложить в следующей редакции:
"В центральной части на государственном языке пишется фамилия, имя, отчество, основание, номер и дата принятия решения городского маслихата о присвоении звания "Почетный гражданин города Алматы", ниже которой ставится подпись акима города Алматы и председателя маслихата города Алматы, и расположена надпись "Алматы и год выдачи". В левой нижней части правой стороны вкладыша размещается вырезанное тисненное изображение герба города Алматы с двумя маленькими ленточками.";
абзац третий раздела 4 изложить в следующей редакции:
"На правой внутренней стороне расположено изображение медали, ниже которого ставится подпись акима города Алматы.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев