7. Құжаттарды есепке алу бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға және олардың сақталуын қамтамасыз етуге жауапты банк басшылары мен басқа да тұлғалар банк қызметiнiң нәтижелерiн дұрыс ресiмдеу туралы қолданылып жүрген банк заңдарындағы талаптарды бұзғаны үшiн белгiленген тәртiппен жауап бередi.
8. Архивтерi жоқ банктер мен архивтердiң иелерiн әдiстемелiк, ақпараттық және консультациялық қамтамасыз ету, құжаттардың сақталуын ұйымдастыру жөнiндегi мәселелердi тиісті мемлекеттік архив мекемелерімен оның тиiстi аумақтық бөлiмшелерi жүзеге асырады.
Ескерту: 8-тармақ өзгертілді -ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 25 желтоқсандағы N 445   қаулысымен
9. <*>
Ескерту: 9-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен .
2-тарау. Сақталуға тиiстi құжаттарды банктердiң
ресiмдеуi мен есепке алуының негiзгi талаптары.
Құжаттардың сақталу мерзiмi
10. <*>
Ескерту: 10-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен .
11. Банк өз құжаттарының оңтайлы (қажет болған жағдайда кез келген материалдарды пайдалану), уақытша (ұзақ уақытқа) және тұрақты сақталуын қамтамасыз етуге мiндеттi.
12. Құжаттарды оңтайлы сақтау жөнiндегi iс-шараларды банк анықтайды және өзiне арнайы есепке алу мен сақталуға тиiстi құжаттардың толық түрде қалыптасуына жауапты тұлғаларды (немесе қызметтiң жекелеген бағыттары бойынша адамды) мiндеттi түрде белгiлейдi.
Ескерту: 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен .
13. Банк құжаттарын ұзақ сақтау арнайы жабдықталған жеке жайлар болған жағдайда өз бетiнше қамтамасыз етiледi немесе банк қаржысы есебiнен тиісті мемлекеттік архив мекемесіне құжаттарды сақтауға беру жолымен қамтамасыз етiледi.
Iс қағаздарына сақталған, сақталу мерзiмi өткен соң жойылуға тиiстi өндiрiп алынбаған борыштар бойынша құжаттар мен олар бойынша жазысқан хаттар оларға қатысты қарыздардың әрбiр сомасы бойынша борышты өндiрiп алғанға дейiн немесе оны банктiң балансынан шығарып тастағанға дейiн сақталуын қамтамасыз ету мақсатында алынып тасталуға тиiс.
Қойма ыс баспайтындай, жәндіктер мен кеміргіштер пайда болмайтындай және шаң (0,15 мг/м-нан көп) жиналып қалмайтындай ұқыпты әрі таза ұсталуы тиіс.
Қоймада жәндіктер мен кеміргіштер байқалған жағдайда тез арада оларды жою шаралары қолданылады. Жәндіктер зақымдаған құжаттар бөлек жерге қойылып, дезинфекция жасалады.

7. Руководители банков и другие лица, ответственные за организацию работы по учету документов и обеспечению их сохранности, за нарушение требований действующего банковского законодательства о правильном оформлении результатов деятельности банков несут ответственность в установленном порядке.
8. Методическое, информационное и консультационное обеспечение владельцев архивов и банков, не имеющих архивы, по вопросам организации работы по хранению документов осуществляется в установленном порядке соответствующими государственными архивными учреждениями.
9.  (Пункт исключен - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N  116 ).
Глава 2. ОСНОВНЫЕ ТРЕБОВАНИЯ К ОФОРМЛЕНИЮ
И УЧЕТУ БАНКАМИ ДОКУМЕНТОВ, ПОДЛЕЖАЩИХ
ХРАНЕНИЮ. СРОКИ ХРАНЕНИЯ ДОКУМЕНТОВ
10.  (Пункт исключен - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N  116 ).
11. Банк обязан обеспечить оперативное (в случаях необходимости пользования теми или иными материалами), временное (долговременное) и постоянное хранение своих документов.
12. Меры по организации оперативного хранения документов определяются банком и включают в себя обязательное установление лица (или лиц - по отдельным направлениям деятельности), ответственного(ых) за формирование и полноту документов, подлежащих специальному учету и хранению.  <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N  116 .
13. Длительное хранение документов банка обеспечивается самостоятельно при наличии собственного специально оборудованного помещения или путем передачи документов на хранение в соответствующие государственные архивные учреждения за счет средств банка.
Документы и переписка по невзысканной задолженности, хранящиеся в делах, которые за истечением срока хранения подлежат уничтожению, должны быть изъяты в целях обеспечения их сохранности по каждой сумме их задолженности впредь до взыскания долга или списания его с баланса банка.
Хранилище должно содержаться в образцовом порядке и чистоте, исключающих возможность появления плесени, насекомых, грызунов и накопления пыли (не более 0,15 мг/м).
При обнаружении в хранилищах насекомых или грызунов немедленно принимаются меры к их уничтожению. Документы, пораженные насекомыми, изолируются и подвергаются дезинфекции.

Ыс басқан құжаттар мен қораптар байқалған жағдайда, тез арада құжаттарды, бөлмелерді өңдеу жөнінде шаралар қабылдануы тиіс. Ыс басып зақымданған құжаттар бөлек жерге қойылып, дезинфекция жасауға беріледі. Ыс басқан құжаттар сақталған сөрелер, шкафтар, қораптар су қосылған формалин ерітіндісімен (3-5%) сүртіледі және кептіріледі: қойманың қабырғалары, едені, төбесі көгерген жағдайда зақымданған жерлер формалин ерітіндісімен (3-5%) сүртіледі. <*>
Ескерту: 13-тармақ өзгертілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 25 желтоқсандағы N 445   қаулысымен
14. Қағазға жазылған электронды төлем тапсырыстары банктiң тиiстi құжаттарына қосылады.
Сыртқы және iшкi магниттiк жазбалардағы (дискет, магнит ленталары және т.б.) электронды төлем тапсырыстары оралған және мөр басылған түрде есепке алу мен сақтауға берiлген магниттiк жазбалардың дұрыстығы мен сапасына жауапты адам жөнiндегi мәлiметтер көрсетiле отырып, сақталуы тиiс.
15. Iс қағаздарының номенклатурасына банктiң iс жүргiзу құжаттарында жасалған, архив iсiнде қолданылып жүрген стандарттарға сай ресiмделген, сақтау мерзiмдерi көрсетiлген, жүйеленген атаулары бар iс қағаздары жатады.
Iс қағаздарының номенклатурасы банк құжат айналымындағы iс қағаздарын қалыптастыру мен есепке алу тәртiбiн қамтамасыз ету үшiн жасалады.
Iс қағаздарын қалыптастыру деп iс қағаздарының номенклатурасына сәйкес iс қағаздарына орындалған құжаттардың топтастырылуын айтады.
16. Iс жүргiзуге байланысты аяқталған жұмыстар олар жасалған календарлық жыл аяқталған соң тұрақты сақтауға беруге дайындау үшiн Қазақстан Республикасында қолданылып жүрген архив құжаттау стандартына сәйкес ресiмделуi және тiзiмделуi тиiс.
17. Iс қағаздарын тұрақты сақтауға беруге дайындағанда құжаттардың есепке алынуын және сақталуын ұйымдастыруға жауапты адам олардың дұрыс ресiмделуiн, қалыптастырылуын және тiзiмдемеде көрсетiлген iс қағаздары санының сәйкестiгiн, банк iстерi номенклатурасына сай куәландырылған iс қағаздарының санын тексередi.
Құжаттардың ресiмделуi мен iстердiң қалыптастырылуының дұрыстығын түпкiлiктi тексеруге банктiң арнайы құрған сараптау комиссиясы экспертиза жүргiзедi.
18. Банктiң сараптау комиссиясының мәжiлiсi қажеттiгiне қарай, жылына 2 реттен кем өткiзiлмеуге тиiс. Сараптау комиссиясының шешiмi көпшiлiк дауыспен қабылданады.
Сараптау комиссиясының мәжiлiсiне хаттама жасалады. Хаттамаға комиссия төрағасы мен хатшысы қол қояды және банк басшысы бекiтедi.
19. Банктiң сараптау комиссиясында мынадай шешiмдер:
- тұрақты сақталатын iс қағаздарының және жеке құрамның тiзiмдемелерiн мақұлдау туралы;
- iс қағаздары номенклатурасының типтiк және үлгi жобаларын мақұлдау туралы;
- құжаттар тiзбесiнде белгiленген, сақтау мерзiмдерi көрсетiлген құжаттардың сақталу мерзiмiнiң (ұлғаюына қарай) өзгеруi туралы;
- құжаттардың қолданылып жүрген тiзбесiнде қарастырылмаған құжаттардың сақталу мерзiмiн белгiлеу туралы шешiмдерiн тиісті мемлекеттік архив мекемелері қараған соң және бекiткеннен кейiн ғана банк басшысы бекiтедi. <*>
Ескерту: 19-тармақ өзгертілді -ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 25 желтоқсандағы N 445   қаулысымен

При обнаружении в хранилищах документов и коробок, пораженных плесенью, должны немедленно приниматься меры по обработке документов, помещений. Пораженные плесенью документы изолируются и передаются на дезинфекцию. Стеллажи, шкафы, коробки, в которых хранились пораженные плесенью документы, протираются водным раствором формалина (3-5%) и просушиваются: при плесневении стен, полов, потолков производится поверхностная обработка пораженных мест раствором формалина (3-5%).  <*>
Сноска. Пункт 13 - с дополнениями, внесенными постановлением Правления Нацбанка РК от 25 декабря 1999 года N 445   V991045_
14. Исполненные электронные платежные поручения, распечатанные на бумажных носителях, включаются в соответствующие документы банка.
Электронные платежные поручения на внешних и внутренних магнитных носителях (дискетах, магнитных лентах и т.п.) подлежат хранению в упакованном и опечатанном виде, с указанием сведений о лицах, ответственных за достоверность и качество передаваемых для учета и хранения магнитных носителей.
15. Номенклатура дел представляет собой систематизированный перечень заголовков дел, заводимых в делопроизводстве банка, с указанием сроков их хранения, оформляемый в соответствии с существующими стандартами архивного дела.
Номенклатура дел составляется для обеспечения порядка формирования и учета дел в документообороте банка.
Формированием дел называется группировка исполненных документов в дела в соответствии с номенклатурой дел.
16. Законченные делопроизводством дела после окончания календарного года, в котором они были заведены, для подготовки их к передаче для постоянного хранения, подлежат оформлению и описанию в соответствии со стандартами архивного документирования, действующими в Республике Казахстан.
17. При подготовке дел к передаче для постоянного хранения лицом, ответственным за организацию учета и сохранности документов, проверяется правильность их оформления, формирования и соответствия количества дел, включенных в опись, количеству дел, заверенных в соответствии с номенклатурой дел банка.
Для окончательной проверки правильности оформления документов и формирования дел проводится их экспертиза специально создаваемой банком экспертной комиссией.
18. Заседания экспертной комиссии банка проводятся по мере необходимости, не реже 2-х раз в год. Решения экспертной комиссии принимаются большинством голосов.
Заседания экспертной комиссии протоколируются. Протоколы подписываются председателем и секретарем комиссии и утверждаются руководителем банка.
19. Протоколы экспертной комиссии банка, содержащие решения:
- об одобрении описи на дела постоянного хранения и по личному составу;
- об одобрении проектов типовых и примерных номенклатур дел;
- об изменении сроков хранения документов (в сторону увеличения), установленных перечнем документов, с указанием сроков их хранения;
- об установлении сроков хранения документов, не предусмотренных действующим перечнем документов, утверждаются руководителем банка только после их рассмотрения и утверждения соответствующим государственным архивным учреждением.

20. Банк жүйелi түрде жылына 1 рет iс қағаздарын түгендеп, олардың (сақталуға берiлген құжаттардың) жай-күйiн тiзбе бойынша есепте тұрған, нақты тiркелген iс қағаздарын анықтау жолымен және сақтау-қалпына келтiру арқылы өңдеудi қажет ететiн iс қағаздарын iрiктеп отыруға мiндеттi.
Құжаттарды есепке алуды және сақтауды ұйымдастыруға, сондай-ақ банктiң сараптау комиссиясының қызметiмен байланысты барлық шығындар банктiң өз қаржысы есебiнен жүргiзiледi.
21. Банктiң бөлек бөлiмшелерi (филиалдары мен өкiлдiктерi) құжаттарды есепке алу, ресiмдеу және сақтау жөнiндегi жұмыстарды, банктiң құрылтайшылық құжаттары мен оның осы мәселе бойынша iшкi құжаттарын қолданылып жүрген заң талаптарына сәйкес ұйымдастырады.
Банк филиалдары мен өкiлдiктерiнiң қызметiн тексергенде олардың құжаттарының сақталу жағдайы туралы мәселе қамтылып, тиiстi актiде көрсетiледi.
22. Қайта құрылған банктер сақталуға тиiстi iстер мен құжаттардың белгiленген тәртiппен қабылдануын-өткiзiлуiн қамтамасыз етуге мiндеттi.
Iстер мен құжаттарды қабылдап алу-өткiзу туралы мәлiметтер банктi қайта ұйымдастырудың аяқталғаны жөнiндегi материалдарда көрсетiледi.
23. Құжаттардың ұзақ сақталуын ұйымдастыру үшiн бөлiнген мекен-жай Ұлттық Банк Басқармасының 17.08.1995 ж. N 94 қаулысымен бекiтiлген Ұлттық Банктiң және екiншi деңгейдегi банктердiң ғимараттарындағы кассалық тораптарын жобалауға және құруға арналған техникалық талаптар туралы Нұсқаулықтың 3.1. тармағына сәйкес банк құндылықтарын сақтауға арналған объектiлер үшiн белгiленген техникалық талаптарға сай болуы тиiс.
24. Екiншi деңгейдегi банктердiң құжаттарын сақтау мерзiмi екiншi деңгейдегi банктер қызметiнiң нәтижесiнде пайда болған құжаттар Тiзбесiнде осы Нұсқаулыққа қосымша) қоса сақтау мерзiмi көрсетiле отырып белгiленедi.
Ескерту: 24-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен
25. Сақтауға жатпайтын құжаттарды жою актiмен ресiмделедi, оған сараптау комиссиясының мүшелерi қол қояды және тиiстi мемлекеттік архив мекемесiнiң сараптау-тексеру комиссиясымен келiсiлген соң банк басшысы бекiтедi.
26. Құжаттарды тиiсiнше ресiмдемей және келiсiп алмай тұрып жоюға, сондай-ақ осы Нұсқаулықта белгiленген сақтау мерзiмiн бұзуға болмайды.
Банктiң басшысы (жоғары лауазымды адамдар, оның орынбасарлары) мен бас бухгалтерi ауысқанда сақталуға тиiстi құжаттарды қабылдап алу-өткiзу жұмыстары мiндеттi түрде банк қызметiнiң негiзгi бағыттары бойынша жүргiзiледi.

20. Банк обязан систематически, не реже 1 раза в год, проверять наличие и состояние дел (документов, находящихся на хранении) путем установления фактического наличия дел, числящихся по описям, и выявления дел, требующих консервационно-восстановительной обработки.
Все расходы, связанные с организацией учета и хранения документов, а также с деятельностью экспертной комиссии банка, производятся за счет средств самого банка.
21. Обособленные подразделения (филиалы и представительства) банка организуют работу по учету, оформлению и хранению документов в соответствии с требованиями действующего законодательства, учредительных документов банка и его внутренних документов по данному вопросу.
Проверка деятельности филиалов и представительств банка должна охватывать вопросы о состоянии хранения ими документов, что отражается в соответствующем акте.
22. Реорганизуемые банки обязаны обеспечить прием-передачу в установленном порядке дел и документов, подлежащих хранению.
Сведения о приеме-передаче дел и документов отражаются в материалах о завершении реорганизации банков.
23. Помещение для организации длительного хранения документов должно соответствовать техническим требованиям, установленным для объектов, предназначенных для хранения ценностей банков в соответствии с разделом 3.1 Инструкции о технических требованиях на проектирование и устройство кассового узла в здании учреждений Национального Банка и банков второго уровня, утвержденной постановлением Правления Национального Банка от 17.08.1995 г. N 94.
24. Сроки хранения документов в банках второго уровня определяются Перечнем документов, образующихся в результате деятельности банков второго уровня, с указанием сроков хранения, прилагаемым к настоящей Инструкции (Приложение).  <*>
Сноска. В пункт 24 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N  116 .
25. Уничтожение документов, не подлежащих хранению, оформляется актом, который подписывается членами экспертной комиссии и утверждается после согласования с экспертно-проверочной комиссией соответствующего архивного учреждения руководителем банка.
26. Уничтожение документов без надлежащего оформления и согласования, а также нарушение установленных настоящей Инструкцией сроков хранения документов не допускается.
При смене руководства (высшего должностного лица, его заместителей) и главного бухгалтера банка прием-передача документов, подлежащих хранению, в обязательном порядке производится по основным направлениям деятельности банка.

3-тарау. Таратылатын банктердiң құжаттарын сақтауды
ұйымдастыру мен архивке өткiзудiң ерекшелiктерi
27. Тарату комиссиясы сақталуға тиісті, оның ішінде осы тараудың талаптарын ескере отырып, комиссия қызметіне байланысты құжаттарды есепке алу, ресімдеу мен сақтауды қамтамасыз ету мәселелері жөнінде банктерге қойылатын барлық талаптарды қамтамасыз етуге міндетті.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің өтініші бойынша банк қызметін тоқтату туралы сотта іс қозғалған жағдайда арнайы басқарушы банктің уақытша әкімінен істі қабылдап алады.
Сот банкті тарату туралы шешім қабылдағаннан кейін тарату комиссиясы арнайы басқарушыдан істі қабылдап алады.
Тарату комиссиясы банк құжаттарын сақтауды ұйымдастыруға жауапты кісіні тағайындауға міндетті. <*>
Ескерту: 27-тармақ жаңа редакцияда жазылды -ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 25 желтоқсандағы N 445   қаулысымен
28. Банктiң тарату комиссиясының құрамы өзгерген жағдайда сақталуға тиiстi iстер мен құжаттарды қабылдап алу-өткiзу осы Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес жүргiзiледi.
29. Тарату комиссиясы өз қызметi кезiнде бұрын таратылатын банктiң сараптау комиссиясына жүктелген мiндеттер мен қызметтердiң орындалуын қамтамасыз етедi.
30. Таратылатын банктiң уақытша сақталуға (ұзақ уақыт) тиiстi құжаттарының сақталу мерзiмi банктiң таратылуы толық аяқталғанға дейiн өтiп кетпеген болса, Ұлттық Банктiң тиісті филиалына тиісті мемлекеттік архив мекемелерімен келiскен жағдайда, қабылдап алу-өткiзу актiсi бойынша берiлуi тиiс. <*>
Ескерту: 30-тармақ өзгертілді -ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 25 желтоқсандағы N 445   қаулысымен
30-1. Соттың шешімі бойынша таратылатын банктің уақытша (ұзақ уақытқа) сақталуға тиісті банктің таратылуы толық аяқталған кезге сақталу мерзімі бітпеген құжаттардың бұдан былай сақталатын орнын архивтерді және құжаттаманы басқаратын жергілікті уәкілетті мемлекеттік органдармен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің тиісті филиалы белгілейді. Осы санаттағы құжаттар тек қабылдау-өткізу актісімен өткізіледі. <*>
Ескерту: 30-1-тармақпен толықтырылды -ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 25 желтоқсандағы N 445   қаулысымен

Глава 3. ОСОБЕННОСТИ ОРГАНИЗАЦИИ ХРАНЕНИЯ
И ПЕРЕДАЧИ В АРХИВ ДОКУМЕНТОВ ЛИКВИДИРУЕМЫХ БАНКОВ
27. Ликвидационная комиссия банка обязана обеспечить все требования, предъявляемые к банкам по вопросам обеспечения учета, оформления и сохранности документов, подлежащих хранению, в том числе связанных с деятельностью самой комиссии, с учетом требований настоящей главы.
Ликвидационная комиссия (временный администратор, специальный управляющий) банка обязана принять дела и документы от руководства и главного бухгалтера ликвидируемого банка по акту и описи на день их составления.
В случае возбуждения в суде дела о прекращении деятельности банка по заявлению Национального Банка Республики Казахстан специальный управляющий принимает дела от временного администратора банка.
После принятия решения суда о ликвидации банка ликвидационная комиссия принимает дела от специального управляющего.
Ликвидационная комиссия обязана назначить ответственного за организацию хранения документов банка. <*>
Сноска. Пункт 27 - в новой редакции согласно постановлению Правления Нацбанка РК от 25 декабря 1999 года N 445  V991045_
28. При изменении состава ликвидационной комиссии банка прием-передача дел и документов, подлежащих хранению, производится в соответствии с требованиями настоящей Инструкции.
29. Ликвидационная комиссия в период своей деятельности обеспечивает выполнение задач и функций, возложенных ранее на экспертную комиссию ликвидируемого банка.
30. Документы ликвидированного банка, подлежащие временному (долговременному) хранению, сроки хранения которых не истекли на момент полного завершения ликвидации банка, должны быть переданы по акту приема-передачи в соответствующий филиал Национального Банка на условиях, согласованных с соответствующим государственным архивным учреждением.  <*>
Сноска. Пункт 30 - с изменениями, внесенными постановлением Правления Нацбанка РК от 25 декабря 1999 года N 445   V991045_
30-1. Место дальнейшего хранения документов ликвидированного по решению суда банка, подлежащие временному (долговременному) хранению, сроки хранения которых не истекли на момент полного завершения ликвидации банка, определяет соответствующий филиал Национального Банка Республики Казахстан по согласованию с местным уполномоченным государственным органом по управлению архивами и документацией. Передача документов данной категории осуществляется только по акту приема-передачи.  <*>
Сноска. Глава 3 дополнена новым пунктом 30-1 согласно постановлению Правления Нацбанка РК от 25 декабря 1999 года N 445   V991045_

31. Таратылатын банктің, оның ішінде сот шешімі бойынша тұрақты сақталуға жататын құжаттар тиісті түрде ресімделіп, тиісті мемлекеттік архив мекемесіне сақталуға берілуге тиіс.
Таратылатын банктің құжаттарын өткізер алдында іс қағаздарының санын және жағдайын, сондай-ақ құжаттардың өңделу сапасы тексеріледі. Құжаттар тізімдеме бойынша өткізіледі және актімен ресімделеді.
Егер таратылатын банк құжаттарының жағдайы және өңделу сапасы ойдағыдай болмаса, онда тарату комиссиясы оларды реттеуді ұйымдастыруға міндетті.
Таратылатын банктің, оның ішінде сот шешімі бойынша таратылатын банктің құжаттарын сақтауды ұйымдастыруға жұмсалатын шығыс, банктің қаражаты есебінен төленеді.
Соттың шешімі бойынша таратылатын банктің іс қағаздары мен құжаттарын тұрақты сақтау орнына өткізуге қаражаты болмаған жағдайда олардың сақталуын сот белгілейді.
Банктің іс қағаздары мен құжаттарын архивке уақытша (ұзақ уақытқа) және/немесе тұрақты сақтауға өткізу туралы мәліметтер тарату комиссиясының есебінде көрсетіледі.
Ескерту: 31-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 25 желтоқсандағы N 445   қаулысымен .
4-тарау. Екiншi деңгейдегi банктердiң қызметi
нәтижесiнде пайда болған, сақтау
мерзiмдерi көрсетiлген құжаттар
тiзбесiнiң жалпы шарттары
32. Құжаттар тiзбесi Қазақстан Республикасында қолданылып жүрген архив iсiнiң стандартына сәйкес жасалды.
33. Тiзбе барлық санаттағы құжаттардың, оның iшiнде банк қызметi процесiнде пайда болған коммерциялық (банктiк, мемлекеттiк) құпиялардан тұратын құжаттардың сақталу мерзiмiн анықтайтын негiзгi құжат болып табылады.
34. Тiзбе ағымдағы iстi жүргiзуде iстердiң номенклатурасы мен қалыптасуын жасаған кезде негiзгi құрал ретiнде қызмет етедi.
35. Тiзбеде iстердiң нақты атаулары берiлмейдi, тек қана құжаттардың санаттары мен түрлерi көрсетiледi. Тiзбеден iстердiң атауын жасау үшiн құжаттар мен басқа да авторы, тiлшiсi, күнi көрсетiлген қажеттi элементтермен берiлген мәселелердiң атаулары алынады.
Iс номенклатурасындағы тiзбеге сәйкес iстерге сақтау мерзiмi қойылады.
36. Қажетiне қарай, банктiң сараптау комиссиясының шешiмiмен жекелеген iстердiң сақталу мерзiмi ұзартылуы мүмкiн.
Тiзбеде қарастырылған барлық санаттағы құжаттарды сақтаудың мерзiмiн өзгерту Орталықмемархивтiң шешiмiне сәйкес жүргiзiледi.
37. Тiзбе мән-мағынасына қарай жасалады және банк қызметiнiң негiзгi мәселелерiне сай келетiн бөлiмдерден тұрады.

31. Документы ликвидируемого банка, в том числе по решению суда, подлежащие постоянному хранению, должны быть надлежащим образом оформлены и переданы на хранение в соответствующее государственное архивное учреждение.
Перед передачей документов ликвидируемого банка проводится проверка наличия и состояния дел, а также качества обработки документов. Передача документов осуществляется по описям и оформляется актом.
Если состояние и качество обработки документов ликвидируемого банка находятся в ненадлежащем состоянии, то ликвидационная комиссия обязана организовать их упорядочение.
Расходы по организации хранения документов ликвидируемого банка, в том числе по решению суда, производятся за счет средств банка.
В случае отсутствия у ликвидируемого по решению суда банка средств для передачи дел и документов на постоянное хранение место их хранения определяется судом.
Сведения о сдаче дел и документов банка на временное (долговременное) и/или постоянное хранение в архив указываются в отчете ликвидационной комиссии.  <*>
Сноска. Пункт 31 - в новой редакции согласно постановлению Правления Нацбанка РК от 25 декабря 1999 года N 445   V991045_
Глава 4. ОБЩИЕ УСЛОВИЯ ПЕРЕЧНЯ ДОКУМЕНТОВ,
ОБРАЗУЮЩИХСЯ В РЕЗУЛЬТАТЕ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ БАНКОВ
ВТОРОГО УРОВНЯ, С УКАЗАНИЕМ СРОКОВ ХРАНЕНИЯ
32. Перечень документов составлен в соответствии с существующими в Республике Казахстан стандартами архивного дела.
33. Перечень является основным документом, определяющим сроки хранения всех категорий документов, в т.ч. содержащих коммерческую (банковскую, государственную) тайну, образующихся в процессе деятельности банков.
34. Перечень служит основным пособием при составлении номенклатур и формировании дел в текущем делопроизводстве.
35. В Перечне не даются конкретные заголовки дел, а лишь перечисляются категории и виды документов. Для составления заголовков дел из Перечня берутся соответствующие наименования документов и формулировки вопросов, которые дополняются другими необходимыми элементами: указаниями автора, корреспондента, даты, сроков хранения и номеров статей.
В соответствии с Перечнем в номенклатурах дел и на делах проставляется срок хранения.
36. При необходимости, по решению экспертных комиссий банков, сроки хранения отдельных дел могут быть продлены.
Изменение сроков хранения всех категорий документов, предусмотренных Перечнем, производится в соответствии с решением соответствующих государственных архивных учреждений.
37. Перечень построен по предметно-вопросному принципу и состоит из разделов, соответствующих основным вопросам деятельности банков.

38. Iстер мен құжаттарды сақтау мерзiмi олардың iс жүргiзуi аяқталған жылдан кейiнгi жылдың 1 қаңтарынан бастап есептеледi.
39. Тiзбеге енгiзiлген "қажеттiлiгi жеткенге дейiн" мерзiм негiзiнен нормативтiк құқықтық актiлерге қатысты болып саналады.
5-тарау. Қорытынды ережелер
40. Банк құжаттарының белгiленген тәртiппен ресiмделуi мен сақталуын дұрыс ұйымдастыру және орындау үшiн жауапкершiлiк оның басшысы мен бас бухгалтерiне жүктеледi.
41. Осы Нұсқаулықпен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заң актiлерiнiң нормаларына сәйкес шешiлуi тиiс.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
1996 жылғы 31 желтоқсандағы
N 351 қаулысымен бекітілген
Банктерде сақталуы тиіс
құжаттарды ресімдеу және есепке
алу тәртібі және құжаттарды
сақтауды ұйымдастыру жөніндегі
талаптары туралы Нұсқаулыққа
N 1 қосымша
Ескерту: N 1 қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ұлттық Банкі
Басқармасының 2001 жылғы 20 желтоқсандағы N 545  қаулысымен .
Ескерту: N 1 қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі
Басқармасының 2002 жылғы 2 қыркүйектегі N 335  қаулысымен ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен
Екінші деңгейдегі банктердің қызметі барысында
сақтау мерзімі көрсетіле отырып жасалған құжаттардың
ТІЗБЕСІ
Бап.
тың N
Құжаттардың атауы
Сақтау мерзімі
Ескерту
бас банкте
банктің
филиал.
дарында,
өкілдік.
терінде
1
2
3
4
5
1. ЖАЛПЫ МӘСЕЛЕЛЕР
____________________________________________________________________
1. Басқару қызметі
____________________________________________________________________
1   Қазақстан Республикасының           тұрақты     тұрақты
Заңдары, басқа да заң актілері,      қажет       қажет
Қазақстан Республикасы              болғанға   болғанға
Президентінің басқа да актілері,     дейін       дейін
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
қаулылары (Қазақстан Республикасы
Премьер Министрінің өкімдері)
1) банк қызметіне қатысты
2) мәліметтер және басшылық үшін
жіберілген
____________________________________________________________________
2   Қазақстан Республикасының           тұрақты       -
Президенті әкімшілігінің,
Қазақстан Республикасының
Премьер Министрі кеңсесінің,
орталық атқару органдарының
тапсырмалары, оларды орындау
бойынша құжаттар
____________________________________________________________________
3   Орталық атқару органдарының         тұрақты    тұрақты
бұйрықтары, нұсқаулары:              қажет      қажет
1) банк қызметіне қатысты           болғанға   болғанға
2) мәліметтер және басшылық үшін     дейін      дейін
жіберілген
____________________________________________________________________
4   Банктің акционерлері, пай иелену.   тұрақты     қажет
шілері жалпы жиналысының хатта.                болғанға
малары, стенограммалары, шешім.                 дейін
дері
____________________________________________________________________
5   Банктің атқару органының хаттама.   тұрақты     қажет
лары, стенограммалары, қаулылары,              болғанға
оларға қосымша құжаттар (баяндама               дейін
жазбалар, анықтамалар, жобалар
және т.б.)
____________________________________________________________________
6   Банктің құрылтайшылар кеңесі,       тұрақты     қажет
бақылау кеңесі мәжілістерінің                  болғанға
хаттамалары, стенограммалары,                   дейін
оларға қосымша құжаттар (баяндама
жазбалар, анықтамалар, жобалар
және т.б.)
____________________________________________________________________
7   Басқарма мен Директорлар кеңесі     тұрақты     қажет
мәжілістерінің хаттамалары және                болғанға
оларға қосымша құжаттар                         дейін ____________________________________________________________________
8   Банктің жұмыс істеп жатқан          тұрақты    тұрақты
комиссиялары мен бақылаушы орган.    қажет      қажет
дары мәжілістерінің хаттамалары:    болғанға   болғанға
1) өткізілу орнына қарай             дейін      дейін
2) мәліметтер үшін жіберілгендері
____________________________________________________________________
9   Мәжілістердің, жиналыстардың        тұрақты    тұрақты
хаттамалары, стенограммалары,        қажет      қажет
оларға қосымша құжаттар (баяндама   болғанға   болғанға
жазбалар, анықтамалар, жобалар       дейін      дейін
және т.б.)
____________________________________________________________________
10  Банктің өкімдік құжаттары
(бұйрықтар, өкімдер):
1) негізгі қызмет бойынша           тұрақты    тұрақты

38. Исчисление сроков хранения дел и документов производится с 1 января года, следующего за годом окончания их делопроизводством.
39. Введенный в Перечне срок "до минования надобности" относится, в основном, к нормативным правовым актам.
Глава 5. ЗАКЛЮЧИТЕЛЬНЫЕ ПОЛОЖЕНИЯ
40. Ответственность за правильную организацию и соблюдение установленного порядка оформления и хранения документов банка возлагается на его руководителя и главного бухгалтера.
41. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, подлежат разрешению в соответствии с нормами действующего законодательства Республики Казахстан.
Председатель
Приложение к Инструкции об оформлении и учете документов,
подлежащих хранению в банках, и
требованиях по организации
хранения документов  <*>
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - постановлением Правления Национального Банка РК от 20 декабря 2001 года N 545   V011747_   ; с дополнениями - постановлением Правления Национального Банка РК от 2 сентября 2002 года N 335   V021983_ с изменениями - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N  116 .
ПЕРЕЧЕНЬ
документов, образующихся в процессе деятельности
банков второго уровня, с указанием сроков хранения
_________________________________________________________________________
N   |       Наименование документов       |    Срок хранения     |Приме-
статьи|                                     |______________________|чание
|                                     |в головном|в филиалах,|
|                                     |банке     |представи- |
|                                     |          |тельствах  |
|                                     |          |банка      |
______|_____________________________________|__________|___________|______
1  |                 2                   |     3    |     4     |   5
______|_____________________________________|__________|___________|______
1. ОБЩИЕ ВОПРОСЫ
__________________________________________________________________________
1. Распорядительная деятельность
__________________________________________________________________________
1.     Законы Республики Казахстан и иные      постоянно   постоянно
законодательные акты, Указы и иные          до         до
акты Президента Республики Казахстан,   минования   минования
постановления Правительства Республи-   надобности  надобности
ки Казахстан, распоряжения Премьер-
Министра Республики Казахстан
1) касающиеся деятельности банка
2) направленные для сведения и ру-
ководства
__________________________________________________________________________
2.     Поручения Администрации Президента      постоянно        -
Республики Казахстан, Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан,
центральных исполнительных органов,
документы по их исполнению
__________________________________________________________________________
3      Приказы, указания центральных
исполнительных Органов:
1) касающиеся деятельности банка        постоянно   постоянно
2) направленные для сведения и ру-          до         до
ководства                               минования   минования
надобности  надобности
__________________________________________________________________________
4.     Протоколы, стенограммы, решения         постоянно      до
общих собраний акционеров, пай-                     минования
щиков банка                                         надобности
__________________________________________________________________________
5.     Протоколы, стенограммы, поста-          постоянно      до
новления исполнительного органа                     минования
банка, документы к ним (докладные                   надобности
записки, справки, проекты и др.)
__________________________________________________________________________
6.     Протоколы, стенограммы заседаний         постоянно      до
совета учредителей, наблюдатель-                     минования
ного совета банка, документы к ним                   надобности
(докладные записки, справки, про-
екты и др.)
_________________________________________________________________________
7.     Протоколы заседаний Правления и          постоянно      до
Совета директоров банка и доку-                      минования
менты к ним                                          надобности
__________________________________________________________________________
8.     Протоколы заседаний действующих
комиссий и контрольных органов
банка:
1) по месту проведения                   постоянно   постоянно
2) присланные для сведения                  до          до
банка:                                   минования   минования
надобности  надобности
__________________________________________________________________________
9.     Протоколы, стенограммы заседаний
совещаний документы к ним (док-
ладные записки, справки, проекты
и др.):
1) в организациях, проводящих ме-        постоянно   постоянно
роприятие
2) в других организациях                     до          до
банка                                   минования   минования
надобности  надобности
__________________________________________________________________________
10.    Распорядительные документы
(приказы, распоряжения) банка:
1) по основной деятельности              постоянно   постоянно

2) қызметкерлерді қабылдау,         75 жыл     75 жыл
ауыстыру, шығару, көтермелеу,
сыйлықақы беру туралы
3) еңбек демалысын беру,            3 жыл      3 жыл
өтеп алу, іссапарға жіберу
туралы
____________________________________________________________________
11  Қазақстан Республикасы және        жаңасына   жаңасына
қаржы нарығын және қаржы           ауыстыр.   ауыстыр.
ұйымдарын реттеу мен қадағалау     ғанға      ғанға
жөніндегі уәкілетті орган          дейін      дейін
Ұлттық Банкінің нормативтік
құқықтық актілері және өкімдік
құжаттары (нұсқаулықтар,
ережелер, нұсқаулар, бұйрықтар)
____________________________________________________________________
12  Қазақстан Республикасы министр.     жаңасына   жаңасына
ліктерінің, ведомстволарының        ауыстыр.   ауыстыр.
нұсқаулықтары, ережелері,            ғанға      ғанға
қағидалары, нұсқаулары               дейін      дейін
1) басшылыққа жіберілгендері         қажет      қажет
2) мәліметтер үшін жіберілгендері   болғанға   болғанға
дейін       дейін
____________________________________________________________________
13  Нормативтік құқықтық актілердің
жобалары, оларды әзірлеу жөнін.
дегі құжаттар. Нормативтік құқық.
тық актілер жобаларының
қорытындылары:
1) әзірленген орнына қарай          тұрақты      -
2) басқа да ұйымдарда                қажет      қажет
болғанға   болғанға
дейін      дейін
____________________________________________________________________
14  Банк әзірлеген ережелер,            тұрақты    жаңасына
қағидалар, нұсқаулықтар, әдісте.               ауыстырған.
мелік нұсқаулар, ұсыныстар                     ға дейін
____________________________________________________________________
15  Ішкі құжаттар жобалары, оларды      3 жыл*     3 жыл*   бекітіл.
әзірлеу жөніндегі құжаттар                               геннен
(қорытындылар, ұсыныстар,                                кейін*
анықтамалар, баяндау жазбалары
және хаттар)
16  Банк қызметі мәселелері жөнінде.    5 жыл СК   5 жыл СК
гі мемлекеттік басқару органда.
рымен және жергілікті басқару
органдарымен жазысқан хаттар
____________________________________________________________________                            2. Бақылау
____________________________________________________________________
17  Банк, олардың филиалдары мен
өкілдіктерінің қызметін өкілет.
тік мемлекеттік органдар,
сыртқы және ішкі аудит ревизия.
лаған және тексерген құжаттар
(баяндамалар, баяндау жазбалары,
анықтамалар, актілер, қорытынды.
лар, есептер, келіспеушіліктер):
1) тексеру және тексеруші           тұрақты   тұрақты
ұйымның орнына қарай

2) о приеме, переводе, увольнении,         75 лет     75 лет
поощрении, премировании сотруд-
ников
3) о предоставлении отпусков, взы-          3 года    3 года
сканиях, командировках сотрудни-
ков
__________________________________________________________________________
11.    Нормативные правовые акты и              до замены   до замены
распорядительные документы На-             новыми      новыми
ционального Банка Республики Ка-
захстан и уполномоченного
органа по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
(инструкции, положения,
указания, приказы)
__________________________________________________________________________
12.    Инструкции, правила, положения,
указания министерств, ведомств
Республики Казахстан
1) присланные для руководства            до замены    до замены
новыми      новыми
2) присланные для сведения               до минова-   до минова-
ния надоб-   ния надоб-
ности        ности
__________________________________________________________________________
13.    Проекты нормативных правовых
актов; документы по их разработке.
Заключения на проекты норматив-
ных правовых актов:
1) по месту разработки                постоянно       -
2) в других организациях             до минова-      до минова-
ния надоб-   ния надоб-
ности        ности
__________________________________________________________________________
14.   Правила, положения, инструкции,         постоянно       до
методические указания, рекоменда-                     замены
ции, разработанные банком                             новыми
__________________________________________________________________________
15.   Проекты внутренних документов;          3 года*     3 года*  *после
документы (заключения, предложе-                             утвер-
ния, справки, докладные записки и                            ждения
переписка) по их разработке
__________________________________________________________________________
16.   Переписка с органами государст-          5 лет ЭК    5 лет ЭК
венной власти и органами местного
самоуправления по вопросам дея-
тельности банка
__________________________________________________________________________
2. Контроль
__________________________________________________________________________
17.   Документы (доклады, докладные за-
писки, справки, акты, заключения,
отчеты, возражения) ревизий и про-
верок деятельности банка, их филиа-
лов и представительств, проводимых
уполномоченными государственны-
ми органами, внешним и внутренним
аудитом:
1) по месту проверки и проверяющей     постоянно   постоянно
организации

2) басқа ұйымдарда                   5 жыл     5 жыл
____________________________________________________________________
18  Жүргізілген ревизиялар мен           5 жыл     5 жыл
тексерулерді есепке алу және
олардың шешімдерінің орындалуын
бақылау
____________________________________________________________________
19  Тексерулер мен ревизиялар           5 жыл СТК  5 жыл СТК
бойынша ұсыныстардың орындалуы
туралы құжаттар (баяндау
жазбалары, есеп айырысулар,
анықтамалар, хаттар)
____________________________________________________________________
20  Бақылау-ревизиялау жұмыстары                             *салық
туралы есеп:                                              орган.
1) жасалған орнына қарай:                                 дары.
жылдық                           тұрақты    5 жыл      ның
тоқсандық, айлық                  1 жыл     1 жыл      реви.
зиясы
аяқ.
талған
2) филиалдар мен өкілдіктер          3 жыл     3 жыл        нан
берген                                                  кейін
____________________________________________________________________
21  Банктер жүргізген ревизиялар мен    5 жыл СК   5 жыл СК
тексерулердің құжаттары (актілер,
анықтамалар, хаттар)
____________________________________________________________________
22  уәкілетті мемлекеттік органдармен   5 жыл       5 жыл
жүргізген инспекциялау, тексеру
мәселелері жөніндегі жазысқан
хаттар
____________________________________________________________________
23  Азаматтардың өтініштері,            5 жыл СК 5 жыл СК
шағымдары, ұсыныстары және олар
жөнінде жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
3. Ұйымдастыру мәселелері
____________________________________________________________________
24  Банктердің ірі қатысушыларының/     тұрақты    жаңасына
банктік холдингтерінің заңды                   ауыстыр.
істері                                          ғанға
дейін
____________________________________________________________________
25  Құрылтайшылық шарты, банк           тұрақты    жаңасына
жарғысы, оларға толықтырулар мен               ауыстыр.
өзгерістер                                      ғанға
дейін
____________________________________________________________________
26  Қызмет жүргізу құқығына              кері
берілетін лицензия                  шақырыл.
ғанға
дейін
____________________________________________________________________
27  Банктің филиалдарын және            тұрақты     филиал,
өкілдіктерін ашуға рұқсат беру                 өкілдіктер
және хабарлау                                   таратыл.
ғанға дейін
____________________________________________________________________
28  Банктің тұрақты жұмыс істейтін      тұрақты     жаңасына
комиссиялары мен бақылау                        ауыстыр.
органдары туралы ереже                         ғанға дейін
____________________________________________________________________
29  Банктің акционерлері туралы         тұрақты    тұрақты
мәліметтер, пай иеленушілері
мен акционерлерінің тізімі
және оларға өзгерістер
____________________________________________________________________
30  Аффилирленген тұлғалардың,          тұрақты    тұрақты
дивиденд алуға құқығы бар
тұлғалардың тізімі
____________________________________________________________________
31  Акциялардың үлгілері                тұрақты    тұрақты
____________________________________________________________________
32  Акцияларды бөлу, үлес меншігі       тұрақты    жаңасына
туралы ережелер                                ауыстырған.
ға дейін
____________________________________________________________________
33  Салым, пай салу туралы куәлік.      5 жыл      5 жыл      *салық
тер, банктің жарғылық қорына пай                          орган.
салу шарттары                                             дары
реви.
зияны
аяқ.
таған
жағ.
дайда
акция.
ларға
меншік
құқығы
көшкен
нен
кейін
____________________________________________________________________
34  Банктің атқарушы органдары          5 жыл*     5 жыл*   *шарттың
мүшелерінің құқықтары мен                              қолданылу
міндеттемелері туралы шарттар                            мерзімі
аяқтал.
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
35  Аудиторлармен жасалатын шарттар     5 жыл*     5 жыл*   *шарттың
қолданылу
мерзімі
аяқтал.
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
36  Банктің, филиалдарының, өкілдік.    10 жыл СК  10 жыл СК
терінің қайта құрылуы, қайта
аталуы туралы құжаттар (есептер,
актілер, жазысқан хаттар, баяндау
хаттары, қорытындылар); қаржы
ұйымдарының және олардың филиал.
дарының жұмыс істеп жатқан
басшылық құрамы жөніндегі
құжаттар
____________________________________________________________________
37  Банктің құрылымдық бөлімшелері,     тұрақты    тұрақты *жаңасына
филиалдары мен өкілдіктері туралы                       ауыстыр.
ереже                                                    ғанға
дейін
____________________________________________________________________
38  Ережелердің, жарғылардың            3 жыл*     3 жыл*  *бекітіл.
жобалары; оларды әзірлеу жөнін.                         геннен
дегі құжаттар (анықтамалар,                             кейін
баяндау жазбалары, ұсыныстар)
____________________________________________________________________
39  Кредиттік шарттарды тіркеу          тұрақты    тұрақты
кітабы
____________________________________________________________________
40  Акциялармен жұмыс жүргізуді         тұрақты    тұрақты
есепке алу журналы
____________________________________________________________________
41  Акционерлерді ағымдағы есепке       тұрақты    тұрақты
алу журналы
____________________________________________________________________
42  Штаттық кесте                       тұрақты    тұрақты
____________________________________________________________________
43  Материалдық-жауапты адамдарды       5 жыл      5 жыл
ауыстыру кезіндегі
қабылдау-өткізу актілері және
олардың қосымшалары
____________________________________________________________________
44  Банктің жылдық жиналысына           5 жыл      5 жыл
қатысуға құқығы бар тұлғалардың
тізімі
45  Қызметтік нұсқаулықтар              3 жыл*     3 жыл*  *жаңасына
ауыстыр.
ғанға
дейін
____________________________________________________________________
46  Іссапарлар туралы құжаттар
(бағдарламалар, жоспар-тапсырма.
лар, жазысқан хаттар, баяндама.
лар, анықтамалар, есептер):

2) в других организациях                 5 лет      5 лет
__________________________________________________________________________
18.   Журналы учета проведенных реви-          5 лет      5 лет
зий, проверок и контроля за выпол-
нением их решений
_________________________________________________________________________
19.   Документы (докладные записки, от-      5 лет ЭПК    5 лет ЭПК
четы, справки, переписка) о выпол-
нении предложений по результатом
проверок, ревизий
_________________________________________________________________________
20.   Отчеты о контрольно-ревизионной                          *после
работе:                                                  заверше-
1) по месту составления:                                 ния ре-
годовые                            постоянно   5 лет*    визий
квартальные, месячные               1 год      1 год     налого-
2) представленные филиалами, пред-  3 года     3 года    выми ор-
ставительствами                                          ганами
_________________________________________________________________________
21.   Документы (акты, справки, перепис-   5 лет ЭК   5 лет ЭК
ка) ревизий, проверок, проводимых
банком
_______________________________________________________________________
22.   Переписка по вопросам инспектиро-      5 лет     5 лет
вания, проверок, проводимых
уполномоченными государственными
органами
_________________________________________________________________________
23.   Заявления, жалобы, предложения         5 лет ЭК   5 лет ЭК
граждан и переписка по ним
________________________________________________________________________
3. Организационные вопросы
_________________________________________________________________________
24.   Юридические дела крупных участ-         постоянно   до замены
ников/банковских холдингов банков                   новыми
_________________________________________________________________________
25.   Учредительный договор, устав банка,     постоянно   до замены
дополнения и изменения к нему                       новыми
_________________________________________________________________________
26.   Лицензия на право осуществления         до отзыва      -
деятельности
_________________________________________________________________________
27.   Разрешения, уведомления на откры-       постоянно   до ликви-
тие филиалов и представительств                     дации фи-
банка                                               лиала,
представи-
тельств
_________________________________________________________________________
28.   Положения о постоянно действующих       постоянно   до замены
комиссиях и контрольных органах                     новыми
банка
_________________________________________________________________________
29.   Сведения об акционерах, списки          постоянно   постоянно
пайщиков и акционеров банка и из-
менения к ним
_________________________________________________________________________
30.   Списки аффилированных лиц, спи-         постоянно    постоянно
ски лиц, имеющих право на получе-
ние дивидендов
_________________________________________________________________________
31.   Образцы акций                           постоянно    постоянно
_________________________________________________________________________
32.   Положения о распределении акций, о      постоянно   до замены
долевой собственности                               новыми
________________________________________________________________________
33.   Свидетельства о внесении вкладов,       5 лет       5 лет   после пе-
паев, договоры о взносе пая в устав-                        рехода
ной фонд банка                                              права
собст-
венности
на акци-
ях при
условии
- завер-
шения
ревизии
налого-
выми ор-
ганами
_________________________________________________________________________
34.   Договор с членами исполнительных        5 лет*     5 лет*   *после
органов банка о правах и обязанно-                          истече-
стях                                                        ния сро-
ка дейст-
вия дого-
вора
_________________________________________________________________________
35.   Договор с аудитором                      5 лет*     5 лет*   *после
истече-
ния сро-
ка дейст-
вия дого-
вора
_________________________________________________________________________
36.  Документы (отчеты, акты, перепис-        10 лет ЭК  10 лет ЭК
ка, докладные записки, заключения)
о реорганизации, переименовании
банка, филиалов и представительств;
документы финансовых организаций
и их филиалов по действующему ру-
ководящему составу
_________________________________________________________________________
37.  Положения о структурных подразде-       постоянно   постоянно  *после
лениях банка, филиалов и представи-                            замены
тельств                                                        новыми
_________________________________________________________________________
38.  Проекты положений, уставов; доку-        3 года*   3 года*    *после
менты (справки, докладные записки,                            утвер-
предложения) по их разработке                                 ждения
_________________________________________________________________________
39.  Книги регистрации кредитных дого-       постоянно   постоянно
воров
_________________________________________________________________________
40.  Журнал учета работы с акциями           постоянно   постоянно
_________________________________________________________________________
41.  Журнал текущего учета акционеров        постоянно   постоянно
_________________________________________________________________________
42.  Штатное расписание                      постоянно   постоянно
_________________________________________________________________________
43.  Приемо-сдаточные акты и приложе-         5 лет       5 лет
ния к ним, при смене материально-
ответственных лиц
_________________________________________________________________________
44.  Списки лиц, имеющих право на уча-        5 лет       5 лет
стие в годовом собрании банка
_________________________________________________________________________
45.  Должностные инструкции                  3 года*      3 года*  *после
замены
новыми
_________________________________________________________________________
46.  Документы (программы, планы-
задания, переписка, доклады, справ-
ки, отчеты) о командировках:

1) мемлекеттің ішінде               3 жыл      3 жыл
2) шетелдік                         1 жыл      1 жыл
____________________________________________________________________
47  Құрылымдық бөлімшелердің жұмыс
жоспарлары:
1) жылдық;                          3 жыл      3 жыл
2) жарты жылдық, тоқсандық, айлық   1 жыл      1 жыл
____________________________________________________________________
48  Банктің тарихы жөніндегі құжаттар   тұрақты    тұрақты
(баспасөз бетіндегі тарихи және
тақырыптық шолулар, анықтамалар,
жарияланымдар, мақалалар,
бейнежазбалар, суреттер)
____________________________________________________________________
49  Қайырымдылық қызметі туралы         тұрақты    тұрақты
құжаттар (сыйға тарту шарттары,
құнды заттарды қабылдау-өткізу
актілері, міндеттемелер, жазысқан
хаттар)
____________________________________________________________________
50  Реттеу органдарына берілетін
есептер:
1) тоқсандық                        3 жыл      3 жыл
2) айлық, апталық, күнделікті       1 жыл      1 жыл
____________________________________________________________________
51  Банктің еншілес ұйымдары мен        3 жыл      3 жыл
жұмыс істеп тұрған есеп айырысу-
кассалық бөлімдерінің құжаттары ____________________________________________________________________
52  Банк акционерлерімен, тұрақты       5 жыл      5 жыл
инвесторларымен және бөлімшеле.
рімен жазысқан хаттар
53  Банктің тәуелсіз тіркеушісімен      5 жыл      5 жыл
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
54  Акционерлердің тізілімі және        5 жыл      5 жыл
банк акционерлері тізілімінің
көшірмесі
____________________________________________________________________
55  Банк акционерлерінің құқығын        5 жыл СК   5 жыл СК
белгілейтін құжаттар, қаржы
есептері және басқа да құжаттар
____________________________________________________________________
4. Қызметті құқықтық қамтамасыз ету
____________________________________________________________________
56  Жерге, үй-жайға, мүлікке меншік     тұрақты    тұрақты
құқығы туралы куәліктер
____________________________________________________________________
57  Бас келісімдер                      3 жыл      3 жыл
____________________________________________________________________
58  Еңбек заңдарын сақтауды бұзу        5 жыл      5 жыл
туралы қорытындылар
____________________________________________________________________
59  Шағымдар және өтініштер,            5 жыл*     5 жыл*   *шешім
кассациялық шағымдар, қадаға.                           шығарыл.
лау түріндегі өтініштер                                  ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
60  Банктер және кредиторлар            10 жыл     10 жыл
арасындағы әлемдік келісімдер
____________________________________________________________________
61  Заң қызметін көрсету туралы         5 жыл*     5 жыл* *қолданылу
шарттар (келісімдер мен                                 мерзімі
келісім-шарттар)                                        аяқтал.
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
62  Құқық қорғау органдарының                               *тыйым
қаулылары мен жазысқан хаттары:                          алынып

1) внутригосударственных                3 года      3 года
2) зарубежных                           5 лет ЭК    5 лет ЭК
_________________________________________________________________________
47.  Планы работы структурных подраз-
делений:
1) годовые                              3 года      3 года
2) полугодовые, квартальные, месяч-     1 год       1 год
ные
_________________________________________________________________________
48.  Документы (исторические и темати-      постоянно    постоянно
ческие обзоры, справки, публикации,
статьи в периодической печати, ки-
нофотопленки, видеозаписи, фото-
графии) по истории банка
_________________________________________________________________________
49.  Документы (договоры дарения, акты      постоянно    постоянно
приема-передачи ценных вещей,
обязательства, переписка) о благо-
творительной деятельности
_________________________________________________________________________
50.  Отчеты в регулирующие органы:          3 года      3 года
1) квартальные
2) месячные, еженедельные, ежеднев-    1 год       1 год
ные
_________________________________________________________________________
51.  Документы дочерних организаций и       3 года      3 года
действующих расчетно-кассовых от-
делов банков
_________________________________________________________________________
52.  Переписка с акционерами банка, по-     5 лет       5 лет
тенциальными инвесторами и под-
разделениями банка
_________________________________________________________________________
53.  Переписка с независимым регистра-      5 лет       5 лет
тором банка
_________________________________________________________________________
54.  Реестры акционеров и выписки из        5 лет       5 лет
реестра акционеров банка
_________________________________________________________________________
55.  Правоустанавливающие документы,        5 лет ЭК    5 лет ЭК
финансовая отчетность и иные доку-
менты акционеров банка
_________________________________________________________________________
4. Правовое обеспечение деятельности
_________________________________________________________________________
56.  Свидетельства о праве собственности    постоянно    постоянно
на землю, здания, имущество
_________________________________________________________________________
57.  Генеральные соглашения                 3 года       3 года
________________________________________________________________________
58.  Заключения по серьезным наруше-        5 лет        5 лет
ниям в соблюдении трудового зако-
нодательства
________________________________________________________________________
59.  Претензии и исковые заявления, кас-    5 лет*      5 лет*   *после
сационные жалобы, заявления в по-                           вынесе-
рядке надзора                                               ния ре-
шения
________________________________________________________________________
60.  Мировые соглашения между банками      10 лет       10 лет
и кредиторами
________________________________________________________________________
61.  Договоры (соглашения и контракты)     5 лет*       5 лет*   * после
об оказании юридических услуг                               истече-
ния сро-
ка дейст-
вия
_______________________________________________________________________
62.  Постановления правоохранительных                            * после
органов и переписка:                                        снятия

1) салымдарға, бағалы қағаздарға    10 жыл*    10 жыл*   тастал.
тыйым салу және алып тастау                              ғаннан
кейін
2) салымды конфискелеу туралы       25 жыл*    25 жыл*
3) бағалы қағаздарды конфискелеу    15 жыл*    15 жыл*
туралы
____________________________________________________________________
63  Қазақстан Республикасы сот          5 жыл СК   5 жыл СК
органдарының банк қызметі
мәселелері жөніндегі қаулылары,
шешімдері, анықтамалары,
кесімдері, жеке анықтамалары
____________________________________________________________________
64  Атқарушы сот приставтарының         3 жыл      3 жыл
мүлікке тыйым салу туралы
қаулылары мен актілері
____________________________________________________________________
65  Сот органдарының есепшоттар         5 жыл*     5 жыл*   *шығын
бойынша жүргізілетін операциялар.                       өтелген.
ды тоқтату туралы шешімдері                               нен
кейін
____________________________________________________________________
66  Сот және арбитраждық істер          5 жыл*     5 жыл*    *шешім
жүргізуге берілетін сенімхаттар                         шығарыл.
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
67  Шағымдар бойынша жазысқан           5 жыл      5 жыл
хаттар
____________________________________________________________________
68  Дебиторларға тарату комиссияла.     5 жыл      5 жыл
рының шағымдары бойынша жазысқан
хаттар
____________________________________________________________________
69  Шағымдар мен талаптарды есепке    5 жыл*     5 жыл*     *барлық
алу журналы                                             шағымдар
бойынша
шешім
шығарыл.
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
70  Құжатты (істі) алғандығын           5 жыл*     5 жыл*   *құжат
растайтын құжаттар                                      (іс)
қайта.
рылған.
нан
кейін
____________________________________________________________________
71  Қылмыстық және азаматтық істер      құжат      құжат
бойынша құқық қорғау органдарына    қайтарыл.  қайтарыл.
берілген құжаттардың көшірме.       ғанға      ғанға
лері, түпнұсқалары                  дейін      дейін
____________________________________________________________________
5. Іс қағаздарын жүргізу және мұрағат ісі
____________________________________________________________________
72  Іс номенклатурасы:
1) банктің;                         тұрақты    тұрақты
2) құрылымдық бөлімшелердің         5 жыл      5 жыл
____________________________________________________________________
73  Тіркеуді есепке алу карточкалары
(журналдары):

1) о наложении и снятии ареста вкла-  10 лет*      10 лет*  ареста
дов, ценных бумаг
2) о конфискации вклада                25 лет*     25 лет*
3) о конфискации ценных бумаг          15 лет*     15 лет*
________________________________________________________________________
63.  Постановления, решения, определе-      5 лет ЭК    5 лет ЭК
ния, приговоры, частные определе-
ния судебных органов Республики
Казахстан по вопросам деятельности
банка
________________________________________________________________________
64.  Постановления и акты судебных при-     5 лет       5 лет
ставов-исполнителей о наложении
ареста на имущество
________________________________________________________________________
65.  Решения судебных органов о приос-      5 лет*      5 лет*   *после
тановлении операций по счетам                               возмеще-
ния
ущерба
________________________________________________________________________
66.  Доверенности на ведение судебных и     5 лет*      5 лет*   *после
арбитражных дел                                             вынесе-
ния ре-
шения
________________________________________________________________________
67.  Переписка по претензиям                5 лет       5 лет
_______________________________________________________________________
68.  Переписка по претензиям, предъяв-      5 лет       5 лет
ленным ликвидационными комис-
сиями дебиторам
________________________________________________________________________
69.  Журналы учета претензий и исков        5 лет*      5 лет*   *после
вынесе-
ния ре-
шений по
всем ис-
кам
________________________________________________________________________
70.  Документы, подтверждающие изъя-        5 лет*     5 лет*    *после
тие документа (дела)                                        возврата
докумен-
та (дела)
________________________________________________________________________
71.  Копии документов, подлинники ко-      до возврата  до возврата
торых изъяты по представлению         документа    документа
правоохранительных органов по уго-
ловным и гражданским делам
________________________________________________________________________
5. Делопроизводство и архивное дело
________________________________________________________________________
72.  Номенклатура дел:
1) банка                             постоянно    постоянно
2) структурных подразделений         5 лет        5 лет
________________________________________________________________________
73.  Карточки учета (журналы) регистра-
ции:

1) бұйрықтардың, нұсқаулардың,      тұрақты    тұрақты
өкімдердің, ережелердің, нұсқаулық.
тардың, қағидалардың, жарғылардың
2) келіп түсетін және жіберілетін    3 жыл      3 жыл
құжаттардың, оның ішінде электронды
почтамен
____________________________________________________________________
74  Қатаң есепке алынатын қызметтік      3 жыл     3 жыл
бланкілерді есепке алу журналдары
(кітаптары), ведомостары
____________________________________________________________________
75  Екінші дәрежедегі банктер           тұрақты    жаңасына
қызметінінің нәтижесінде жасалған              ауыстыр.
құжаттардың тізбесі (сақтау                    ғанға
мерзімі көрсетілген)                           дейін
____________________________________________________________________
76  Іс тізімдемесі:                                          *істер
1) тұрақты сақтау мерзімі           тұрақты    тұрақты    жойыл-
2) жеке құрам бойынша               тұрақты    тұрақты    ғаннан
3) уақытша сақтау мерзімі           3 жыл*     3 жыл*     кейін
____________________________________________________________________
77  Жоюға құжаттар бөлу туралы актілер  тұрақты    тұрақты   *мем.
мұра-
ғатқа
беріл-
мейді
____________________________________________________________________
78  Құжаттар мен істерді мемлекеттік    тұрақты    тұрақты
сақтауға алу құжаттары мен
істерін қабылдау-өткізу актілері
____________________________________________________________________
79  Сараптау комиссиясы мәжілістері.    тұрақты    10 жыл
нің хаттамалары және оларға
қосымша құжаттар
____________________________________________________________________
80  Іс қағаздарын және мұрағат ісін     3 жыл      3 жыл
жүргізудің әдістемелері және
ұйымдастыру мәселелері жөніндегі
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
81  Банктің ведомстволық (жеке)         1 жыл      1 жыл     *мем.
мұрағатынан құжаттарды беруге                            мұра-
өтініш (тапсырыс)                                        ғатқа
беріл-
мейді
____________________________________________________________________
82  Банктің ведомстволық (жеке)         3 жыл*     3 жыл*   *құжат-
мұрағатынан құжаттарды уақытша                           тарды
пайдалануға беру актісі                                  ведомс-
тволық
(жеке)
мұра-
ғатқа
қайтар-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
83  Мұрағат анықтамаларын, құжаттар     3 жыл      3 жыл
көшірмесін, оларды беру жөніндегі
жазысқан хаттарды беру туралы
заңды және жеке тұлғалардың
өтініштері, сұраныстары
____________________________________________________________________
84  Банктің ведомстволық (жеке)         тұрақты*   тұрақты*   *мем.
мұрағатына түскен және шыққан                             мұра-
құжаттарды есепке алу                                     ғатқа
журналы                                                   беріл-
мейді
____________________________________________________________________
85  Банктің ведомстволық (жеке)         тұрақты*   5 жыл*  *жаңасына
мұрағаты туралы ереже                                   ауыстыр.
ғаннан
кейін
86  Банктің ведомстволық (жеке)         тұрақты*   тұрақты*   *мем.
мұрағатының паспорты                                     мұра-
ғатқа
беріл-
мейді
____________________________________________________________________
87  Банктің, филиалдарының және         тұрақты*   тұрақты*  *мем.
өкілдіктерінің айтулы істері                             мұра-
(тарихи анықтамалар, бар                                 ғатқа
екендігін тексеру актілері)                              беріл-
мейді
____________________________________________________________________

1) приказов, указаний, распоряже-    постоянно    постоянно
ний, правил, инструкций, положений,
уставов
2) поступающих и отправляемых до-    3 года       3 года
кументов, в т.ч. электронной почте
________________________________________________________________________
74.  Журналы (книги), ведомости учета     3 года       3 года
служебных бланков строгой отчетно-
сти
________________________________________________________________________
75.  Перечень документов, образующихся    постоянно   до замены
в результате деятельности банков                 новыми
второго уровня (с указанием сроков
хранения)
________________________________________________________________________
76.  Описи дел:                                                   *после
1) постоянного срока хранения        постоянно   постоянно   уничто-
2) по личному составу                постоянно   постоянно   жения
3) временного срока хранения         3 года*     3 года*     дел
________________________________________________________________________
77.  Акты о выделении документов к        постоянно*  постоянно*  *в госар-
уничтожению                                                  хив не
переда-
ются
________________________________________________________________________
78.  Акты приема-передачи документов и    постоянно   постоянно
дел на государственное хранение
________________________________________________________________________
79.  Протоколы заседаний экспертной       постоянно    10 лет
комиссии и документы к ним
________________________________________________________________________
80.  Переписка по методическим и орга-    3 года       3 года
низационным вопросам ведения де-
лопроизводства и архивного дела
________________________________________________________________________
81.  Заявки (заказы) на выдачу докумен-   1 год       1 год     *в госар-
тов из ведомственного (частного) ар-                       хив не
хива банка                                                 переда-
ются
________________________________________________________________________
82.  Акты выдачи документов во времен-    3 года*     3 года*   * после
ное пользование из ведомственного                          возвра-
(частного) архива банка                                    щения
докумен-
тов в ве-
домст-
венный
(част-
ный) ар-
хив
________________________________________________________________________
83.  Заявления, запросы юридических лиц    3 года     3 года
и частных лиц о выдаче архивных
справок, копий, выписок из докумен-
тов, переписка по их выдаче
________________________________________________________________________
84.  Журналы учета поступлений и вы-      постоянно*  постоянно* *в госар-
бытия документов ведомственного                             хив не
(частного) архива банка                                      переда-
ются
_______________________________________________________________________
85.  Положение о ведомственном (част-     постоянно*   5 лет*   *после
ном) архиве банка                                          замены
новыми
________________________________________________________________________
86.  Паспорт ведомственного (частного)    постоянно*  постоянно* *в госар-
архива банка                                                хив не
переда-
ются
________________________________________________________________________
87.  Наблюдательные дела банка, филиа-   постоянно*   постоянно* *в госар-
лов и представительств (историче-                           хив не
ские справки, акты проверок нали-                           переда-
чия)                                                        ются
________________________________________________________________________

2. БОЛЖАУ, ЖОСПАРЛАУ ЖӘНЕ
КРЕДИТ-ҚАРЖЫ МӘСЕЛЕЛЕРІ
____________________________________________________________________
6. Болжау және жоспарлау
____________________________________________________________________
88  Банк дамуының болашақтағы           тұрақты    қажет
жоспарлары, оларды әзірлеу                     болғанға
жөніндегі құжаттар                             дейін
____________________________________________________________________
89  Банктің бизнес-жоспарлары,                           *әзірлеген,
олардың экономикалық негізде.                          бекіткен
мелері:                                                  және
1) жылдық                           тұрақты    тұрақты   соған
2) тоқсандық                        5 жыл      5 жыл    қарасты
мекеменің
орнына
қарай
____________________________________________________________________
90  Бизнес-жоспарларды әзірлеу          5 жыл      5 жыл
жөніндегі құжаттар (есеп
айырысулар, қорытындылар,
анықтамалар)
____________________________________________________________________
91  Болжау және жоспарлау мәселелері    5 жыл СК   5 жыл СК
жөніндегі жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
92  Банктің негізгі қызметтері                              *жылдық
бойынша есептері:                                         есеп
1) жылдық                           тұрақты    тұрақты    бол-
2) тоқсандық                        5 жыл*     5 жыл*     маған
3) айлық                            1 жыл      1 жыл     жағдай-
да -
тұрақты
____________________________________________________________________
93  Банктің қосымша қызметтері          5 жыл СК   5 жыл СК
бойынша есептері
____________________________________________________________________
94  Қаржы-экономикалық коньюнктура.     5 жыл СК   5 жыл СК
лық шолулар және қаржының
жекелеген мәселелері бойынша
құжаттар
____________________________________________________________________
95  Банк қызметінің экономикалық         тұрақты   5 жыл    *жылдық
нормативтерін есептеу                                 болмағанда
тұрақты
____________________________________________________________________
96  Банк қызметінің экономикалық         5 жыл     5 жыл
нормативтерін және методология.
сын белгілеу мәселелері
жөніндегі жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
97  Проценттік ставкалар мен             5 жыл     5 жыл
комиссиялық сыйақы тарифтерін
әзірлеу жөніндегі құжаттар
(анықтамалар, есеп айырысулар,
негіздемелер)
____________________________________________________________________
98  Шығыстың бекітілген және             5 жыл     5 жыл
жасалған орнына қарай жылдық
сметасы
____________________________________________________________________
99  Банк шығысының жылдық сметасын
орындау туралы есеп

2. ПРОГНОЗИРОВАНИЕ, ПЛАНИРОВАНИЕ
И КРЕДИТНО-ФИНАНСОВЫЕ ВОПРОСЫ
________________________________________________________________________
6. Прогнозирование и планирование
________________________________________________________________________
88.  Перспективные планы развития бан-   постоянно     до минова-
ка, документы по их разработке                    ния надоб-
ности
________________________________________________________________________
89.  Бизнес - планы банка, и их экономи-                        *по месту
ческие обоснования:                                         разра-
1) годовые                          постоянно     постоянно ботки,
2) квартальные                      5 лет         5 лет     утвер-
ждения и
учрежде-
ниях к
которым
относят-
ся
________________________________________________________________________
90.  Документы (расчеты, заключения,    5 лет          5 лет
справки) по разработке бизнес-
планов
________________________________________________________________________
91.  Переписка по вопросам прогнозиро-  5 лет ЭК       5 лет ЭК
вания и планирования
________________________________________________________________________
92.  Отчеты банка по основным видам                             * при от-
деятельности:                                              сутствии
1) годовые                       постоянно       постоянно годовых
2) квартальные                   5 лет*          5 лет*      -
3) месячные                      1 год           1 год     постоянно
________________________________________________________________________
93.  Отчеты банка по вспомогательным   5 лет ЭК         5 лет ЭК
видам деятельности
________________________________________________________________________
94.  Финансово-экономические конъюнк-  5 лет ЭК         5 лет ЭК
турные обзоры и разработки отдель-
ных вопросов и финансов
________________________________________________________________________
95.  Расчеты экономических нормативов  постоянно        5 лет
деятельности банка
________________________________________________________________________
96.  Переписка по вопросам установления   5 лет        5 лет
экономических нормативов и мето-
дологии деятельности банка
________________________________________________________________________
97.  Документы (справки, расчеты, обос-   5 лет        5 лет
нования) по разработке процентных
ставок и тарифов комиссионного
вознаграждения
________________________________________________________________________
98.  Годовые сметы расходов по месту ут-  5 лет        5 лет
верждения и составления
________________________________________________________________________
99.  Отчеты об исполнении годовых смет
расходов банка

1) жасалған орнына қарай             5 жыл     5 жыл
2) банктің филиалдары мен            5 жыл     5 жыл
өкілдіктері берген
____________________________________________________________________
100 Заңды және жеке тұлғалардың          5 жыл*    5 жыл*   *берешек
берешектері туралы құжаттар                           өтелгеннен
(есепке алу кітабы, есеп                                  кейін
айырысулар және т.б.)
____________________________________________________________________
101 Дивидендтерді есептеу                5 жыл*    5 жыл*   *салық
жөніндегі құжаттар (есеп                               органдары
айырысулар, анықтамалар,                               ревизияны
қорытындылар)                                           аяқтаған
жағдайда
____________________________________________________________________
102 Жарғылық капиталда төлеу             5 жыл*    5 жыл*    *салық
үлесіне жатқызылған пай жарнасын,                      органдары
мүлікті қайтару жөніндегі                              ревизияны
құжаттар (қорытындылар, анықтама.                       аяқтаған
лар, жазысқан хаттар)                                   жағдайда
____________________________________________________________________
103 Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын   5 жыл    5 жыл
реттеу мен қадағалау жөніндегі
уәкілетті органның банкке ықпал
ету жөніндегі шектеулі шараларын
қолдану мәселелері жөніндегі
құжаттар (баяндау жазбалары,
анықтамалар, жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
104 Күрделі салымдарды қаржыландыру      5 жыл*    5 жыл*   *құрылыс
құжаттары (күрделі салымдардың                        аяқталған.
лимиттері, өтпелі құрылыс бойынша                      нан кейін
күрделі салымдардың нақтыланған
көлемі және құрылыс-монтаждау
жұмыстары, құрылыстың жинақталған
сметалық есеп айырысуларының
көшірмесі)
____________________________________________________________________
105 Қайта жаңа басталған құрылыстар.     5 жыл*    5 жыл*   *құрылыс
дың алғашқы тізімі                                       аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
106 Мердігерлік шарттары                 5 жыл*    5 жыл*   *құрылыс
(келісім-шарттар)                                        аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
107 Мемлекеттік ведомстводан тыс         5 жыл*    5 жыл*   *құрылыс
сараптаманың жобалар бойынша                             аяқтал-
(ТЭО) қорытындылары                                      ғаннан
кейін
____________________________________________________________________

1) по месту составления              5 лет        5 лет
2) представленные филиалами, пред-   5 лет        5 лет
ставительствами банка
________________________________________________________________________
100. Документы (книги учета, расчеты и    5 лет*      5 лет*    *после
др.) о задолженности юридических и                         погаше-
физических лиц                                             ния за-
должен-
ности
________________________________________________________________________
101. Документы (расчеты, справки, за-     5 лет*      5 лет*    *при ус-
ключения) по начислению дивиден-                            ловии
дов                                                        заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
________________________________________________________________________
102. Документы (заключения, справки,      5 лет*      5 лет*   *при ус-
переписка) по возврату паевых взно-                       ловии
сов, имущества, внесенного в оплату                       заверше-
доли в уставном капитале                                  ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
________________________________________________________________________
103. Документы (докладные записки,         5 лет      5 лет
справки, переписка) по вопросам
применения уполномоченным
органом по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
ограниченных мер воздействия
к банку
________________________________________________________________________
104. Документы (лимиты капитальных          5 лет*     5 лет*    *после
вложений, уточненные объемы капи-                           оконча-
тальных вложений и строительно-                             ния строи-
монтажных работ по переходящим                              тельства
стройкам, копии сводных сметных
расчетов строительства) финансиро-
вания капитальных вложений
________________________________________________________________________
105. Титульные списки вновь начинае-        5 лет ЭК*  5 лет ЭК*  *после
мых строек                                                   оконча-
ния
строи-
тельства
________________________________________________________________________
106. Договоры подряда (контракты)           5 лет*     5 лет*     *после
оконча-
ния
строи-
тельства
________________________________________________________________________
107. Заключения государственной вневе-      5 лет*     5 лет*     *после
домственной экспертизы по проектам                           оконча-
(ТЭО)                                                         ния
строи-
тельства
________________________________________________________________________

7. Кредиттік-қаржылық мәселелер
____________________________________________________________________
108 Кредиттер беру туралы шарттар        5 жыл*    5 жыл*   *салық
(келісімдер) және оларға қосымша                       органдары
құжаттар (өтініштер, қорытынды.                        ревизияны
лар, жазысқан хаттар)                                  аяқтаған
жағдайда,
шарттың
(келі-
сімнің)
қолданылу
мерзімі
аяқталған
жағдайда
____________________________________________________________________
109 Қазақстан Республикасы Ұлттық                           *салық
Банкінің белгілеген нысандары                          органдары
бойынша банктерге берілген қаржы                       ревизияны
есептері:                                               аяқтаған
жылдық                              тұрақты    тұрақты жағдайда,
тоқсандық                            5 жыл*     5 жыл*   жылдық
айлық, апталық, күнделікті           1 жыл      1 жыл     есеп
болмаған
жағдайда
- тұрақты
____________________________________________________________________
110 Мемлекеттік борыш құрамындағы       тұрақты    тұрақты
кредиттерді қайтару құжаттары
(анықтамалар, есеп айырысулар,
қорытындылар) және оларға
жұмсалатын шығыс
____________________________________________________________________
111 Кредиттік-экономикалық мәселе.      5 жыл СК   5 жыл СК
лерді зерттеу, кредиттерді
орналастыруды және тартуды талдау
жөніндегі құжаттар (бағдарламалар,
кестелер, мәліметтер, талдау-
статистикалық, оперативтік
материалдар, диаграммалар, есеп
айырысулар, түсіндірме жазбалары)
____________________________________________________________________
112 Кредиттік ресурстарды жүйеішілік    5 жыл*     5 жыл*   *салық
қайта тарату туралы мәліметтер                         органдары
ревизияны
аяқтаған
жағдайда
____________________________________________________________________
113 Клиенттермен кредиттік қатынас.     10 жыл СК  10 жыл СК
тарды талдау жөніндегі құжаттар
(анықтамалар, шолулар, жазысқан
хаттар, жазбалар)
____________________________________________________________________
114 Бұрын алынған және берілген         5 жыл*     5 жыл*  *кредитті
банкаралық кредиттер жөніндегі                        қайтарған.
құжаттар (өтініштер, экономикалық                      нан кейін
есеп айырысулар, кредиттік шарт.
тардың жобалары, қорытындылар)
____________________________________________________________________
115 Заем алушылардың - заңды тұлға.     5 жыл*     5 жыл*  *шарттың
лардың кредиттік істері (кредит.                       қолданылу
тік өтініштер, кредиттік шарттар,                       мерзімі
кредитті қайтарудың және ол                           аяқталған.
бойынша процент төлеудің қысқа                         нан кейін
мерзімді міндеттемелері, заем
алушының құрылтайшылық құжаттары)
____________________________________________________________________
116 Аймақтық бағдарламаларды кредит.    5 жыл СК   5 жыл СК *бағдар-
теу жөніндегі құжаттар (үкімет                            лама
қаулыларының көшірмелері,                               орындал-
жергілікті өзін-өзі басқару                              ғаннан
органдарының өтініштері, есеп                            кейін
айырысулар, келіспеушіліктер,
қорытындылар, жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
117 Заңды және жеке тұлғалармен         5 жыл*     5 жыл*    *салық
жасалған кредиттік шарттарды                           органдары
тіркеу журналы                                         ревизияны
аяқтаған
жағдайда
____________________________________________________________________
118 Кредит алуға берілген өтініш.       5 жыл*     5 жыл*   *салық
терді тіркеу журналы                                   органдары
ревизияны
аяқтаған
жағдайда
____________________________________________________________________
119 Жеке тұлғаларға кредит беру         5 жыл*     5 жыл*  *кредитті
туралы құжаттар (өтініштер,                           қайтарған.
анықтамалар, өкімдер, кепілдік.                        нан кейін
тер, кредиттік шарттар)
____________________________________________________________________
120 Төлем ведомостары, есеп айырысу     5 жыл*     5 жыл*   *салық
құжаттарының көшірмелері, кредит                       органдары
тарту және беру жөніндегі                              ревизияны
жазысқан хаттар                                         аяқтаған
жағдайда
____________________________________________________________________
121 Кредиттік ресурстардың жай-күйі     5 жыл      5 жыл
және пайдаланылуы туралы айлық,
күнделікті анықтамалар, топтау
ведомостары
____________________________________________________________________
122 Өтеуге келмейтін кредиттерді        5 жыл      5 жыл
есептен шығару жөніндегі құжаттар
(қорытындылар, актілер, жазысқан
хаттар)
____________________________________________________________________

7. Кредитно-финансовые вопросы
________________________________________________________________________
108. Договоры (соглашения) о предостав-    5 лет*      5 лет*     *после
лении кредитов и документы к ним                             истече-
(ходатайства, заключения, перепис-                           ния сро-
ка)                                                          ка дейст-
вия дого-
вора (со-
глаше-
ния при
условии
заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
________________________________________________________________________
109. Финансовые отчеты, представляемые                            *при ус-
банками по установленным Нацио-                              ловии
нальным Банком Республики Казах-                             заверше-
стан формам:                                                 ния ре-
годовая                            постоянно   постоянно    визий
квартальная                          5 лет*       5 лет*    налого-
месячная, еженедельная, ежедневная   1 год        1 год     выми ор-
ганами,
при от-
сутствии
годовых -
- посто-
янно
________________________________________________________________________
110. Документы (справки, расчеты, за-    постоянно   постоянно
ключения) о возврате кредитов, на-
ходящихся в составе государственно-
го долга, и доходах по ним
________________________________________________________________________
111. Документы (программы, таблицы,         5 лет ЭК   5 лет ЭК
сведения, статистико-аналитические,
оперативные материалы, диаграммы,
расчеты, таблицы, объяснительные
записки) по изучению кредитно-
экономических вопросов, анализу
размещения и привлечения кредитов
________________________________________________________________________
112. Сведения о внутрисистемном пере-      5 лет*      5 лет*   *при ус-
распределении кредитных ресурсов                           ловии
заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
________________________________________________________________________
113. Документы (справки, обзоры, табли-    10 лет ЭК  10 лет ЭК
цы, диаграммы, переписка, записки)
по анализу кредитных отношений с
клиентами
________________________________________________________________________
114. Документы (ходатайства, экономиче-    5 лет*     5 лет*    *после
ские расчеты, проекты кредитных                            возвра-
договоров, заключения) по получен-                         щения
ным ранее и представленным меж-                            кредита
банковским кредитам
________________________________________________________________________
115. Кредитные дела заемщиков - юриди-     5 лет*     5 лет*    после ис-
ческих лиц (кредитные заявки, кре-                         течения
дитные договоры, срочные обяза-                            срока
тельства на возврат кредита и уплату                       действия
процентов по нему, учредительные                           договора
документы заемщика)
________________________________________________________________________
116. Документы (копии постановлений         5 лет ЭК  5 лет ЭК  после реа-
Правительства, ходатайства органов                         лизации
местного самоуправления, расчеты,                          программы
разнарядки, заключения, переписка)
по кредитованию региональных про-
грамм
_______________________________________________________________________
117. Журналы регистрации кредитных          5 лет*     5 лет*   *при ус-
договоров с юридическими и физиче-                         ловии
скими лицами                                               заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
________________________________________________________________________
118. Журналы регистрации заявок на          5 лет*     5 лет*   *при ус-
кредиты                                                    ловии
заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
________________________________________________________________________
119. Документы (заявления, справки,         5 лет*    5 лет*    после
распоряжения, поручительства, кре-                         возврата
дитные договоры) о выдаче кредитов                         кредита
физическим лицам
_______________________________________________________________________
120. Платежные ведомости, копии расчет-     5 лет*     5 лет*   *при ус-
ных документов, переписка о при-                           ловии
влечении и передаче кредитов                               заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
________________________________________________________________________
121. Месячные, ежедневные справки,          5 лет      5 лет
группировочные ведомости о состоя-
нии и использовании кредитных ре-
сурсов
________________________________________________________________________
122. Документы (заключения, акты, пере-      5 лет      5 лет
писка) о списании безнадежных к
взысканию кредитов
________________________________________________________________________

122-1 Республикалық және жергілікті     тұрақты    тұрақты
бюджеттердің қаражаты есебінен
берілген заемдар бойынша құжаттар
(өтініштер, заем шарттары, есептер,
жазысқан хаттар және басқалар) <*>
____________________________________________________________________
123 Банк қызметкерлеріне берілген       5 жыл*     5 жыл* *кредитті,
кредиттер мен несиелер жөніндегі                        несиені
құжаттар (кредиттік шарттар,                          қайтарған.
өтініштер, есептер)                                    нан кейін
____________________________________________________________________
124 Заңды және жеке тұлғалардың         1 жыл*     1 жыл*   *шешім
кредит алу жөніндегі өтініште.                          шығарыл-
рінің ауытқуы, оларға қосымша                           ғаннан
құжаттар (есеп айырысулар,                              кейін
жазысқан хаттар және т.б.)
____________________________________________________________________
3. КАССАЛЫҚ ОПЕРАЦИЯЛАР, ИНКАССАЦИЯ
____________________________________________________________________
8. Кассалық операциялар
____________________________________________________________________
125 Құндылықтармен операция жүргі.      5 жыл*     5 жыл*  *шарттың
зетін банк қызметкерлерімен                            қолданылу
жасалған ұжымдық (бригадалық)                           мерзімі
материалдық жауапкершіліктер                            аяқтал-
туралы шарттар                                           ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
126 Банктің кассалық және инкассатор.   5 жыл*     5 жыл*  *шарттың
лық қызметкерлерімен жасалған                          қолданылу
толық материалдық жауапкершілік                         мерзімі
туралы шарттар                                           аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
127 Банк клиенттеріне кассадан          5 жыл*     5 жыл*  *шарттың
қызмет көрсету шарттары                                қолданылу
мерзімі
аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
128 Төленбеген ақы, қолдан жасалған     5 жыл      5 жыл
банкноттар және металл ақша
туралы құжаттар (сараптама
актілері, есептер, жазысқан
хаттар)
____________________________________________________________________
129 Банктегі кассалық жұмысты           5 жыл      5 жыл
ұйымдастыруды тексеру актілері
____________________________________________________________________
130 Күн соңында операциялық кассада     5 жыл      5 жыл
қолма-қол ақшаның рұқсат етілген
аз мөлшердегі қалдығын банктің
белгілеуі жөніндегі құжаттар
____________________________________________________________________
131 Қосымшалары бар кассалық құжаттар   5 жыл      5 жыл
(ақша қоймасында сақтаулы құнды.
лықтар бойынша кіріс және шығыс
кассалық мемориалдық ордерлер,
ақша чектері, қолма-қол ақша
жарнасын хабарлау)
____________________________________________________________________
132 Қолма-қол ақшаны қайта санау        5 жыл      5 жыл
бойынша бақылау ведомостары
____________________________________________________________________
133 Қабылданған ақша сомасы және        5 жыл      5 жыл
кассаға түскен ақша құжаттарының
саны туралы анықтамалар
____________________________________________________________________
134 Берілген ақша сомасы және           5 жыл      5 жыл
есепке алынған сома туралы
анықтамалар
____________________________________________________________________
135 Касса айналымдары туралы            5 жыл      5 жыл
жиынтық анықтамалар
____________________________________________________________________
136 Қоймада сақталған ақша мен          5 жыл      5 жыл
құндылықтардың, қабылданған
және берілген ақшаны (құндылық.
тарды), қымбат металдарды
есепке алу кітаптары
____________________________________________________________________
137 Құндылықтар қоймасының              5 жыл      5 жыл
ревизиялары бойынша құжаттар
(актілер, анықтамалар, хаттар)
____________________________________________________________________
138 Құндылықтарды есепке алу            5 жыл      5 жыл
карточкалары
____________________________________________________________________
139 Құндылықтарды қабылдау-өткізу       5 жыл      5 жыл
және құндылықтары бар жәшіктерді
ашу актілері
____________________________________________________________________
140 Жауапты орындаушыларға берілетін    3 жыл      3 жыл
квитанция кітапшаларының, қатаң
есептегі бланкілердің есепке алу
кітаптары (журналдары)
____________________________________________________________________
141 Құндылықтар қоймасын күзетуді       3 жыл      3 жыл
қабылдау-өткізу бақылау журналы
____________________________________________________________________
142 Банкноттарды және металл ақшаны     3 жыл      3 жыл
қайта санау мәселелері бойынша
құжаттар (актілер, хаттар)
____________________________________________________________________
143 Кассирлер жіберген қателіктер       3 жыл*     3 жыл*   Зиянды
мәселелері бойынша құжаттар                            өтегеннен
(актілер, хаттар)                                        кейін
____________________________________________________________________
144 Кешкі кассадан қабылданған ақша     3 жыл      3 жыл
салынған сөмкелер мен бос
сөмкелер туралы анықтамалар
____________________________________________________________________
145 Касса жұмысы мен құндылықтарды      3 жыл      3 жыл
сақтау мәселелері бойынша хаттар
____________________________________________________________________
146 Банкноттардың төлемге жарамдығын    1 жыл      1 жыл
тексеру үшін толтырылған тор
көздер
____________________________________________________________________

122-1 Документы (заявления, договоры займа, постоянно  постоянно
отчеты, переписка и другие) по займам,
предоставленным за счет средств
республиканского и местных бюджетов
________________________________________________________________________
123. Документы (кредитные договоры, за-      5 лет*    5 лет*   *после
явления, отчеты) по кредитам и ссу-                        возврата
дам, выданным сотрудникам банка                            кредита,
ссуды
________________________________________________________________________
124. Отклонение заявки юридических и         1 год*    1 год*   *после
физических лиц на получение креди-                         внесения
та, документы (расчеты, переписка и                        решения
др.) по ним
________________________________________________________________________
3. КАССОВЫЕ ОПЕРАЦИИ, ИНКАССАЦИЯ
________________________________________________________________________
8. Кассовые операции
________________________________________________________________________
125. Договоры о коллективной (бригад-       5 лет*     5 лет*   *после
ной) материальной ответственности,                         истече-
заключенные банком с работниками,                          ния сро-
осуществляющими операции с ценно-                          ка дейст-
стями                                                      вия дого-
вора
________________________________________________________________________
126. Договоры о полной материальной         5 лет*     5 лет*   *после
ответственности, заключенные бан-                          истече-
ком кассовыми и инкассаторскими                            ния сро-
работниками                                                ка дейст-
вия дого-
вора
________________________________________________________________________
127. Договоры на кассовое обслуживание      5 лет*     5 лет*   *после
клиентов банка                                             истече-
ния сро-
ка дейст-
вия дого-
вора
________________________________________________________________________
128. Документы (акты экспертизы, отче-       5 лет     5 лет
ты, переписка) о неплатежах и под-
дельных банкнотах и металлической
монете
________________________________________________________________________
129. Акты проверок организации кассо-        5 лет     5 лет
вой работы в банке
________________________________________________________________________
130. Документы по вопросу установления       5 лет     5 лет
банками минимально допустимого
остатка наличных денег в операци-
онной кассе на конец дня
________________________________________________________________________
131. Кассовые документы (приходные и         5 лет     5 лет
расходные кассовые мемориальные
ордера по ценностям, хранящимся в
денежном хранилище, денежные че-
ки, объявления на взнос наличными)
с приложениями
________________________________________________________________________
132. Контрольные ведомости по пересчету      5 лет     5 лет
денежной наличности
_______________________________________________________________________
133. Справки о суммах принятых денег и       5 лет     5 лет
количестве поступивших в кассу де-
нежных документов
_______________________________________________________________________
134. Справки о сумме выданных денег и        5 лет     5 лет
полученной сумме под отчет
_______________________________________________________________________
135. Сводные справки о кассовых оборо-       5 лет     5 лет
тах
_______________________________________________________________________
136. Книги учета денег и ценностей, хра-     5 лет     5 лет
нящихся в кладовой, принятых и вы-
данных денег (ценностей), драгоцен-
ных металлов
_______________________________________________________________________
137. Документы (акты, справки, перепис-      5 лет     5 лет
ка) по ревизиям хранилищ ценностей
_______________________________________________________________________
138. Карточки учета ценностей                5 лет     5 лет
_______________________________________________________________________
139. Акты приема-передачи ценностей и        5 лет     5 лет
вскрытия посылок с ценностями
_______________________________________________________________________
140. Книги (журналы) учета квитанцион-       3 года    3 года
ных книжек, бланков строгой отчет-
ности, выданных ответственным ис-
полнителям
_______________________________________________________________________
141. Контрольный журнал приема-              3 года    3 года
передачи под охрану хранилища цен-
ностей
_______________________________________________________________________
142. Документы (акты, переписка) по во-      3 года    3 года
просам пересчета банкнот и монеты
_______________________________________________________________________
143. Документы (акты, переписка) по во-      3 года*   3 года*   *после
просам просчетов, совершенных кас-                          возмеще-
сирами                                                      ния
ущерба
_______________________________________________________________________
144. Справки о принятых вечерней кассой      3 года    3 года
сумках  с денежной наличностью и
порожних сумках
______________________________________________________________________
145. Переписка по вопросам кассовой ра-      3 года    3 года
боты и хранения ценностей
_______________________________________________________________________
146. Заполненные сетки для проверки          1 год     1 год
платежности банкнот
_______________________________________________________________________

9. Инкассация
____________________________________________________________________
147 Банктің клинеттеріне ақша           5 жыл*     5 жыл* *қолданылу
қаражатын және құндылықтарды                            мерзімі
инкассациялауға және жеткізуге                          аяқтал-
арналған шарттар                                        ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
148 Банктің ақшасын есеп айырысу-       5 жыл*     5 жыл* *қолданылу
касса орталықтарына жеткізуге                           мерзімі
арналған шарттар                                        аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
149 Құндылықтарды алуға, қабылдау.      3 жыл*     3 жыл* *қолданылу
ға және жеткізуге арналған                               мерзімі
сенімхаттар                                              аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
150 Инкассаторларға берілген            3 жыл      3 жыл
сөмкелер және келу карточкалары
туралы анықтамалар
____________________________________________________________________
151 Инкассаторлар қызмет көрсететін     3 жыл      3 жыл
ұйымдардың, кәсіпорындардың және
мекемелердің тізімдері
____________________________________________________________________
152 Құжаттарды қабылдауды-өткізуді      5 жыл      5 жыл
есепке алу журналдары
____________________________________________________________________
153 Келу карточкаларын, мөрлерді,       3 жыл      3 жыл
мөртабандарды және сенімхаттарды
беру мен қабылдауды есепке алу
журналдары
____________________________________________________________________
154 Құндылықтары бар қабылданған        3 жыл      3 жыл
сөмкелер мен бос сөмкелерді
есепке алу журналдары
____________________________________________________________________
155 Берілген мөртабандар мен            3 жыл      3 жыл
пломбирлерді есепке алу, олардың
берілуін тіркеу кітаптары
____________________________________________________________________
156 Ақша және шетел валютасы            1 жыл      1 жыл
салынған сөмкелерге ілеспе
ведомостар
____________________________________________________________________
4. БАҒАЛЫ ҚАҒАЗДАРМЕН ОПЕРАЦИЯЛАР
____________________________________________________________________
10. Мемлекеттік бағалы қағаздармен операциялар
____________________________________________________________________
157 Мемлекеттік бағалы қағаздарды       5 жыл*     5 жыл*    *Заем
сатып алу-сату шарттары                                  мерзімі
аяқтал-
ғаннан
немесе
қағаз
шығару
өтел-
геннен
кейін
____________________________________________________________________
158 Мемлекеттік бағалы қағаздарды,      5 жыл*     5 жыл*     Заем
оларға қоса берілген тізімдеме.                          мерзімі
лерді сақтауға қабылдау                                  аяқтал-
жөніндегі жеке есепшоттарды жабу                         ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
159 Мемлекеттік бағалы қағаздар         5 жыл*     5 жыл*    *Заем
бойынша есеп айырысулар туралы                           мерзімі
құжаттар (төлем тапсырмалары,                            аяқтал-
есеп айырысулар)                                          ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
160 Мемлекеттік қысқа мерзімді
операциялар бойынша құжаттар:

9. Инкассация
_______________________________________________________________________
147. Договоры на инкассацию и доставку       5 лет*     5 лет* * после
денежных средств и ценностей кли-                         истече-
ентов банка                                               ния сро-
ка дейст-
вия
_______________________________________________________________________
148. Договоры на доставку денежной на-       5 лет*    5 лет*   *после
личности банка в расчетно-кассовые                         истече-
центры                                                     ния сро-
ка дейст-
вия дого-
вора
_______________________________________________________________________
149. Доверенности на получение, прием и     3 года*   3 года*   *после
доставку ценностей                                         истече-
ния сро-
ка дейст-
вия дого-
вора
_______________________________________________________________________
150. Справки о выданных инкассаторам        3 года     3 года
сумках и явочных карточках
_______________________________________________________________________
151. Списки организаций, предприятий и      3 года     3 года
учреждений, обслуживаемых инкас-
саторами
_______________________________________________________________________
152. Журналы учета приема-передачи до-      5 лет      5 лет
кументов
_______________________________________________________________________
153. Журналы учета выдачи и приема          3 года     3 года
явочных карточек, печатей, ключей
и доверенностей
_______________________________________________________________________
154. Журналы учета принятых сумок с         3 года     3 года
ценностями и порожних сумок
_______________________________________________________________________
155. Книги учета выданных штампов и         3 года     3 года
пломбиров, регистрации их передачи
______________________________________________________________________
156. Сопроводительные ведомости к сум-      1 год      1 год
кам с денежной наличностью и в ино-
странной валюте
_______________________________________________________________________
4. ОПЕРАЦИИ С ЦЕННЫМИ БУМАГАМИ
_______________________________________________________________________
10. Операции с государственными ценными бумагами
_______________________________________________________________________
157. Договоры купли-продажи государ-       5 лет*     5 лет*   *после
ственных ценных бумаг                                     истече-
ния сро-
ка дейст-
вия дого-
вора или
погаше-
ния вы-
пуска
бумаг
_______________________________________________________________________
158. Закрытие лицевых счетов по приему     5 лет*     5 лет*   после ис-
на хранение государственных ценных                        течения
бумаг, приложенные к ним описи                            срока
займа
_______________________________________________________________________
159. Документы (платежные поручения,       5 лет*     5 лет*   после ис-
расчеты) о расчетах по государствен-                      течения
ным ценным бумагам                                        срока
займа
________________________________________________________________________
160. Документы по операциям с государ-
ственными краткосрочными облига-
циями:

1) облигацияларды сатуға және       5 жыл      5 жыл
сатып алуға арналған өтініштер
2) мәмілелер тізімінен көшірмелер   5 жыл      5 жыл
3) дилердің бағалы қағаздармен      5 жыл      5 жыл
жүргізілетін жұмысы туралы ай
сайынғы есептері
4) дилердің бағалы қағаздармен      1 жыл      1 жыл
жүргізілетін жұмысы туралы
апталық  есептері
5) сауда-саттық хаттамаларынан      1 жыл      1 жыл
көшірмелер
6) есепшотты басқару операторының   1 жыл      1 жыл
есепшоттар бойынша нетто-айналым
көшірмелері
7) аукционда қабылданған өтініш.    1 жыл      1 жыл
тердің жиынтық тізілімдері
8) клиенттердің, дилердің аукцион   1 жыл      1 жыл
бойынша жүргізілген өтініштерінің
тізімдемелері
9) есепшот операторлардың сауда-    1 жыл      1 жыл
саттық қорытындылары бойынша
міндеттемелері
10) банкарлық валюта биржалары.     1 жыл      1 жыл
ның хабары
11) клиенттердің жеке есепшот.      5 жыл*     5 жыл*    *салық
тары, "депо" есепшоттары                               органдары
12) электронды банкарлық есеп       5 жыл*     5 жыл*  ревизияны
айырысу жүйесінің төлем                                 аяқтаған
тапсырмалары                                            жағдайда
13) электронды банкарлық есеп       5 жыл      5 жыл
айырысу жүйесінің "Ностро"
есепшоттары бойынша көшірмелер
14)облигацияларды жеке есептеу,     5 жыл      5 жыл
облигациялармен жүргізілетін
операциялар бойынша айналымдардың,
брокерлік операцияларды, жиынтық
қорытындыларды есепке алу
журналдары
____________________________________________________________________
161 Мемлекеттік бағалы қағаздар.        5 жыл*     5 жыл*  *шарттың
дың қайталама рыногының мәселелері                     қолданылу
бойынша құжаттар (шарттар,                              мерзімі
актілер, хаттамалар, шығару                           аяқталған.
шарттары)                                              нан кейін
162 Өтелген мемлекеттік бағалы          3 жыл      3 жыл
қағаздарға ведомостар, актілер
және актілерге қосымшалар
____________________________________________________________________
11. Коммерциялық ұйымдардың бағалы қағаздармен операциялары
____________________________________________________________________
163 Бағалы қағаздарды шығарудың         тұрақты    тұрақты
эмиссия проспектілері
____________________________________________________________________
164 Депозиттік, жинақ сертификатта.     тұрақты    қажет
рын, векселдерін шығару                        болғанға
шарттары                                       дейін
____________________________________________________________________
165 Депозиттік, жинақ сертификат.        тұрақты   қажет
тарын, векселдерін айналымға                   болғанға
шығару туралы құжаттар (қағида.                дейін
лар, ережелер)
____________________________________________________________________
166 Депозиттік, жинақ сертификатта.     5 жыл      5 жыл
рын, векселдерін айналымға шығару
туралы жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
167 Банктің бағалы қағаздармен          тұрақты    қажет
жұмыс туралы тоқсандық есептері                болғанға
дейін
____________________________________________________________________
168 Инвестициялық қорлардың акцияла.    5 жыл*     5 жыл*   Акцияға
рын орналастыру туралы құжаттар                         арналған
(акция иелерінің жазылым парақ.                          меншік
тары, жеке есепшоттары, инвести.                        құқығына
циялық қорлардың акциялары үшін                           ауыс-
түскен ақша қаражаты туралы                              қаннан
анықтамалар)                                              кейін
____________________________________________________________________
169 Жекешелендіру чектерін өтеу         тұрақты    тұрақты
туралы хаттамалар
____________________________________________________________________
170 Жекешелендіру чектерін беру         2 жыл*     2 жыл*      Жою
туралы құжаттар (есептер,                                орталы-
тізімдер, анықтамалар), жекеше.                           ғына
лендірілген чектерді депонирлеу                          жекеше-
кезінде берілген куәліктерді                           лендірген
есепке алу журналдары                                   чектерді
берген-
нен кейін
____________________________________________________________________
171 Инвестициялық қорлардың бағалы      5 жыл     5 жыл
қағаздарымен операциялар жүргізу
туралы құжаттар (анықтамалар,
тізбелер, квитанциялар,
өкімдердің көшірмелері)
____________________________________________________________________
172 Толық депозитарлық қызмет көрсе.    5 жыл     5 жыл
тілетін инвестициялық қорлардың
мүлкін есепке алу бойынша
құжаттар
____________________________________________________________________
173 Депозитарий қызметіне ақы төлеу.    5 жыл      5 жыл
ге, акцияларды орналастыруға
арналған сыйақылар есепшоты
____________________________________________________________________
174 Инвестициялық қорлардың акцияла.    3 жыл*     3 жыл*  Акцияға
рын игеру туралы куәлікті                              арналған
қабылдау-өткізу актілері                                меншік
құқығына
ауысқаннан
кейін
____________________________________________________________________
175 Акцияларды сатып алу-сату           5 жыл*     5 жыл*  *шарттың
туралы шарттар және оған                               қолданылу
құжаттар (беру өкімдері, жазылым                        мерзімі
парақтары, акцияларды сатып                              аяқтал-
алуға арналған өтініш-                                   ғаннан
міндеттемелері)                                           кейін
____________________________________________________________________
176 Бағалы қағаздарды сатып алу         5 жыл*     5 жыл*    Бағалы
туралы құжаттар (шарттар, актілер,                      қағазға
хаттар)                                                 арналған
меншік
құқығына
ауыс-
қаннан
кейін
____________________________________________________________________
177 Корпоративтік бағалы қағаздарды     10 жыл*    10 жыл* *шарттың
сатып алу-сату шарттары                                қолданылу
мерзімі
аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
178 Корпоративтік бағалы қағаздарды     5 жыл      5 жыл
сатып алуға және сатуға өтініштер
____________________________________________________________________
179 Акционерлердің тізілімдерінен       5 жыл      5 жыл
көшірмелер
____________________________________________________________________
180 Клиенттердің жеке есепшоттары,      5 жыл      5 жыл
депо есепшоттары, депо есепшот.
тары бойынша көшірмелер
____________________________________________________________________
181 Брокердің бағалы қағаздармен        5 жыл      5 жыл
орындалған мәмілелері және жұмысы
туралы айлық есептері
____________________________________________________________________
182 Корпоративтік бағалы қағаздардың    5 жыл      5 жыл
қайталама рыногының мәселелері
бойынша құжаттары
____________________________________________________________________
183 Вексельдерді сатуды ресімдеу        5 жыл*     5 жыл*  *шарттың
бойынша құжаттар (шарттар,                             қолданылу
қорытындылар, анықтамалар)                              мерзімі
аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
184 Депозитарлық операциялар үшін       5 жыл      5 жыл*    Опера-
негіздеме болып қызмет көрсететін                        циялар
бастапқы құжаттар (мұрагерлікке                          аяқтал.
құқық, қамқор болуды куәландыру                          ғаннан
туралы куәліктер, неке туралы                            кейін
куәліктің көшірмесі)
____________________________________________________________________
185 Акция иелерінің жеке есепшоттары    5 жыл*     5 жыл*   Акцияға
арналған
меншік
құқығына
ауыс-
қаннан
кейін
____________________________________________________________________
186 Бағалы қағаздар рыногының кәсіби    тұрақты    тұрақты
қатысушысының лицензиясының
қолданылуын тоқтата тұру, жою
туралы хабарламалар
____________________________________________________________________
187 Қазақстан Ұлттық Банкінің, оның    5 жыл*     5 жыл*    *тәртіп
аумақтық мекемелерінің бағалы                            бұзушы-
қағаздар рыногы туралы заңдарды                         лықтарды
бұзушылықтарды болдырмау туралы                        жойғаннан
нұсқаулары                                               кейін
____________________________________________________________________
188 Қазақстан Республикасының бағалы    5 жыл      5 жыл
қағаздар туралы заңдарын бұзушы.
лықтардың анықталғандығы туралы
құжаттар (тексеру нәтижелері
туралы ақпараттар, қорытындылар,
есептер)
____________________________________________________________________
189 Сенімді басқару операциялары        5 жыл*     5 жыл*  *шарттың
бойынша құжаттар (шарттар құру.                        қолданылу
дың және банктік басқарудың жалпы                       мерзімі
қорларының мүлкін сенімді басқа.                      аяқталған.
рудың жалпы шарттары, инвестиция.                     нан кейін
лық декларациялар, оларға
өзгерістер мен толықтырулар,
үлестік қатысу сертификаттары,
сенімді басқару шарттарын тоқтату
туралы хабарламалар)
____________________________________________________________________
190 Бағалы қағаздар рыногының кәсіби    5 жыл      5 жыл
қатысушысының ішкі есебінің
құжаттары және есебі
____________________________________________________________________
191 Өтелген вексельдер, акция серти.    5 жыл      5 жыл
фикаттары, жинақ және депозит
сертификаттары
____________________________________________________________________
192 Бағалы қағаздармен жүргізілетін     5 жыл      5 жыл
операцияларды есепке алу
журналдары
____________________________________________________________________
193 Бағалы қағаздар рыногы, қаржы       5 жыл СК   қажет
рыноктары, бағалы қағаздармен                  болғанға
операциялар туралы ақпараттық-                 дейін
талдау сипатындағы құжаттар
(шолулар, кестелер, талдау
жазбалары, анықтамалар)
____________________________________________________________________
194 Бағалы қағаздарды шығару            10 жыл     10 жыл
ережесін бұзушылықтар туралы
құжаттар (анықтамалар,
мәліметтер, жазбалар,
қорытынды актілер)
____________________________________________________________________
195 Жалған бағалы қағаздар туралы       5 жыл СК   5 жыл СК
құжаттар (актілер, анықтамалар,
талдау жазбалары)
____________________________________________________________________

1) заявки на продажу и покупку об-     5 лет     5 лет
лигаций
2) выписки из реестра сделок           5 лет     5 лет
3) ежемесячные отчеты дилера о ра-     5 лет     5 лет
боте с ценными бумагами
4) недельные отчеты дилера о работе    1 год     1 год
с ценными бумагами
5) выписки из протоколов торгов        1 год     1 год
6) выписки нетто-оборота по счетам     1 год     1 год
управления оператора счета
7) сводные реестры заявок, принятых    1 год     1 год
на аукционе
8) реестры введенных заявок клиен-     1 год     1 год
тов, дилера по аукциону
9) обязательства операторов счетов     1 год     1 год
по итогам торгов
10) информация межбанковских ва-       1 год     1 год
лютных бирж
11) лицевые счета, счета "депо" кли-   5 лет*    5 лет*   * при ус-
ентов                                                  ловии
12) платежные поручения системы        5 лет*    5 лет*   заверше-
электронных межбанковских расче-                       ния ре-
тов                                                    визии
13) выписки по счетам "Ностро" сис-    5 лет*    5 лет*   налого-
темы электронных межбанковских                         выми ор-
расчетов                                               ганами
14) журналы лицевого учета облига-     5 лет*    5 лет*
ций, оборотов по операциям с обли-
гациями, учета брокерских операций,
сводных итогов
________________________________________________________________________
161. Документы (договоры, акты, прото-      5 лет*    5 лет*   *после
колы, условия выпуска) по вопросам                        истече-
вторичного рынка государственных                          ния сро-
ценных бумаг                                              ков дей-
ствия до-
говоров
________________________________________________________________________
162. Ведомости, акты и приложения к ак-      3 года    3 года
там на погашенные государственные
ценные бумаги
________________________________________________________________________
11. Операции с ценными бумагами
коммерческих организаций
________________________________________________________________________
163. Проспекты эмиссий выпусков цен-      постоянно     постоянно
ных бумаг
________________________________________________________________________
164. Условия выпусков депозитных, сбе-    постоянно       до
регательных сертификатов, векселей                минования
надобности
________________________________________________________________________
165. Документы (положения, правила) о     постоянно       до
выпуске, обращении депозитных,                    минования
сберегательных сертификатов, век-                 надобности
селей
_______________________________________________________________________
166. Переписка о выпуске, обращении де-     5 лет        5 лет
позитных сберегательных сертифи-
катов, векселей
________________________________________________________________________
167. Квартальные отчеты банка о работе с   постоянно       до
ценными бумагами                                   минования
надобности
________________________________________________________________________
168. Документы (подписные листы, лице-     5 лет*       5 лет*  *после
вые счета владельцев акций, справки                       перехода
о денежных средствах, поступивших в                       права
уплату за акции  инвестиционных                           собст-
фондов) о размещении акций инве-                          венности
стиционных фондов                                         на акцию
________________________________________________________________________
169. Протоколы о гашении приватизаци-      постоянно   постоянно
онных чеков
________________________________________________________________________
170. Документы (отчеты, списки, справ-     2 года*    2 года*  *после
ки) о выдаче приватизированных че-                       передачи
ков, журналы учета свидетельств,                         привати-
выданных при депонировании при-                          зирован-
ватизированных чеков                                     ных че-
ков в
центр
уничто-
жения
________________________________________________________________________
171. Документы (справки, описи, квитан-    5 лет    5 лет
ции, копии распоряжений) о совер-
шении операций с ценными бумага-
ми инвестиционных фондов
________________________________________________________________________
172. Документы по учету имущества ин-      5 лет    5 лет
вестиционных фондов, находящихся
на полном депозитарном обслужива-
нии
________________________________________________________________________
173. Счета на оплату услуг депозитария,    5 лет    5 лет
вознаграждений за размещение акций
________________________________________________________________________
174. Акты приема-передачи свидетельств     3 года*  3 года*    *после
о владении акциями инвестиционных                        перехода
фондов                                                   права
собст-
венности
на акцию
________________________________________________________________________
175. Договоры о купле-продаже акций и       5 лет*   5 лет*   *после
документы к ним (передаточные рас-                       истече-
поряжения, подписные листы, заяв-                        ния сро-
ления-обязательства на приобретение                      ка дейст-
акций)                                                   вия дого-
вора
________________________________________________________________________
176. Документы (договоры, акты, пере-       5 лет*   5 лет*   * после
писка) о приобретении ценных бумаг                       перехода
права
собст-
венности
на цен-
ную бу-
магу
________________________________________________________________________
177. Договоры купли-продажи корпора-       10 лет*   10 лет*  *после
тивных ценных бумаг                                      истече-
ния сро-
ка дейст-
вия дого-
вора
________________________________________________________________________
178. Заявки на продажу и покупку корпо-    5 лет     5 лет
ративных ценных бумаг
________________________________________________________________________
179. Выписки из реестров акционеров        5 лет     5 лет
________________________________________________________________________
180. Лицевые счета, счета депо клиентов,   5 лет     5 лет
выписки по счетам депо
________________________________________________________________________
181. Месячные отчеты брокера о выпол-      5 лет     5 лет
ненных сделках и работе с ценными
бумагами
________________________________________________________________________
182. Документы по вопросам вторичного      5 лет     5 лет
рынка корпоративных ценных бумаг
________________________________________________________________________
183. Документы (договоры, заключения,     5 лет*     5 лет*    *после
справки) по оформлению продажи                            истече-
векселей                                                  ния сро-
ка дейст-
вия дого-
вора
________________________________________________________________________
184. Первичные документы (свидетельст-     5 лет      5 лет*   после за-
ва о праве на наследство, удостовере-                     верше-
ния опекунов, копии свидетельства о                       ния опе-
браке), служащие основанием для де-                       рации
позитарных операций
________________________________________________________________________
185. Лицевые счета владельцев акций       5 лет*     5 лет*    *после
перехода
права
собст-
венности
на акцию
________________________________________________________________________
186. Уведомления о приостановлении дей-   постоянно  постоянно
ствия, аннулировании лицензии
профессионального участника рынка
ценных бумаг
________________________________________________________________________
187. Предписания Национального Банка      5 лет*      5 лет*    *после
Казахстана, его территориальных уч-                        устране-
реждений об устранении нарушений                           ния на-
законодательства о рынке ценных                            рушений
бумаг
________________________________________________________________________
188. Документы (информация, заключе-      5 лет       5 лет
ния, отчеты о результатах проверки)
о выявленных нарушениях законода-
тельства Республики Казахстан о
ценных бумагах
_______________________________________________________________________
189. Документы (договоры, общие усло-     5 лет*     5 лет*    *после
вия создания и доверительного                             истече-
управления имуществом общих фон-                          ния сро-
дов банковского управления, инве-                         ка дейст-
стиционные декларации, изменения и                        вия дого-
дополнения к ним, сертификаты до-                         вора
левого участия, уведомления о пре-
кращении договоров доверительного
управления) по операциям довери-
тельного управления
________________________________________________________________________
190. Документы внутреннего учета и от-     5 лет       5 лет
четности профессиональных участ-
ников рынка ценных бумаг
________________________________________________________________________
191. Погашенные векселя, сертификаты       5 лет       5 лет
акций, сберегательные и депозитные
сертификаты
________________________________________________________________________
192. Журналы учета операций с ценными      5 лет       5 лет
бумагами
________________________________________________________________________
193. Документы (обзоры, таблицы, анали-    5 лет ЭК     до
тические записки, справки) инфор-                 минования
мационно-аналитического характера                 надобности
о рынке ценных бумаг, финансовых
рынках, операциях с ценными бума-
гами
________________________________________________________________________
194. Документы (справки, сведения, за-     10 лет       10 лет
писки, акты заключения) о наруше-
ниях правил выпуска ценных бумаг
_______________________________________________________________________
195. Документы (акты, справки, аналити-    5 лет ЭК     5 лет ЭК
ческие записки) о фальшивых цен-
ных бумагах
________________________________________________________________________

5. СЫРТҚЫ ЭКОНОМИКАЛЫҚ САЯСАТ
____________________________________________________________________
12. Халықаралық байланыстар және есеп айырысулар
____________________________________________________________________
196 Шетелдік банктермен, халықаралық    тұрақты    тұрақты
және шетелдік ұйымдармен шарттар,
келісімдер, келісім-шарттар,
оларға өзгерістер мен толықтырулар
____________________________________________________________________
197 Ынтымақтастық туралы халықаралық    5 жыл      5 жыл
ұйымдармен, шетелдік банктермен
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
198 Қабылдау жоспарлары, халықаралық    3 жыл      3 жыл
ұйымдар мен шетел банктері
өкілдерінің келу бағдарламалары
____________________________________________________________________
199 Әңгіме жазбалары, шетелдік әріп.    5 жыл СК   5 жыл СК
тестермен келіссөздер жүргізу
хаттамалары
____________________________________________________________________
200 Баяндамалар, есептер, анықтама.     5 жыл СК   5 жыл СК
лар, шетел өкілдерін қабылдау
туралы хаттар
____________________________________________________________________
201 Сыртқы байланыстарды орнату         5 жыл      5 жыл
мәселелері жөніндегі жазысқан
хаттар
____________________________________________________________________
202 Резиденттердің валютамен және       5 жыл      5 жыл
резидент еместердің теңгемен
есепшоттарын ашу және жүргізу
есептері
____________________________________________________________________
203 Экспорттық және импорттық           5 жыл      5 жыл
операциялар бойынша мәмілелер
паспорты (кедендік декларация.
лардың көшірмесі, есеп карталары,
тізілімдер, хаттар)
____________________________________________________________________
204 Есепшоттар ашу және жабу,           5 жыл      5 жыл
инвестициялық қызмет мәселелері
бойынша хаттар
____________________________________________________________________
205 Халықаралық есеп айырысу мәселе.    5 жыл      5 жыл
лері бойынша құжаттар (анықтама.
лар, қорытындылар, хаттар)
____________________________________________________________________
206 Шетелдік корреспонденттердің қол    5 жыл*     5 жыл*   *қол қою
қою үлгілері                                              құқығы
жойыл-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
207 Экспорттық және импорттық           5 жыл      5 жыл
операциялар бойынша кепілдіктер
мен аккредитивтер туралы
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
13. Валюта операциялары
____________________________________________________________________
208 Валюта операциялар мәселелері       5 жыл      5 жыл
бойынша хаттар
____________________________________________________________________
209 Банкаралық валюта биржаларында      5 жыл      5 жыл
операциялар жүргізу туралы
құжаттар (биржалық куәліктер,
операциялық парақтар, хаттар)
____________________________________________________________________
210 Капитал қозғалысымен байланысты     5 жыл*     5 жыл*  *инвести.
валюта операцияларын банктің                             циялық
аумақтық мекемелерінде тіркеу                            опера-
туралы куәліктер                                         циялар
аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
211 Банктің аумақтық мекемелерінде      5 жыл*     5 жыл* *өтініштер
тіркеу туралы белгілей отырып,                          шегінде
капитал қозғалысымен байланысты                         барлық
валюта операцияларын  жүргізуге                         валюта
өтініштер                                              операция.
ларының
қолданылу
мерзімі
аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
212 Қазақстан Ұлттық Банкінің           5 жыл*     5 жыл*  Рұқсаттың
капитал қозғалысымен байланысты                         (лицен-
операцияларды жүргізуге берген                           зияның)
рұқсаттары (лицензиялары)                              қолданылу
мерзімі
аяқтал-
ғаннан
кейін
және
олар
бойынша
есеп
бергеннен
кейін
____________________________________________________________________
213 Валюта операциялары бойынша
есептер:

5. ВНЕШНЕЭКОНОМИЧЕСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ
________________________________________________________________________
12. Международные связи и расчеты
________________________________________________________________________
196. Договоры, соглашения, контракты с      постоянно   постоянно
иностранными банками, междуна-
родными и иностранными организа-
циями, изменения и дополнения к
ним
________________________________________________________________________
197. Переписка с международными орга-        5 лет      5 лет
низациями, зарубежными банками о
сотрудничестве
________________________________________________________________________
198. Планы приема, программы пребыва-        3 года     3 года
ния представителей международных
организаций и зарубежных банков
________________________________________________________________________
199. Записи бесед, протоколы проведения      5 лет ЭК   5 лет ЭК
переговоров с иностранными парт-
нерами
________________________________________________________________________
200. Доклады, отчеты, справки, перепис-      5 лет ЭК   5 лет ЭК
ка о приеме представителей зарубеж-
ных стран
________________________________________________________________________
201. Переписка по вопросам осуществле-       5 лет      5 лет
ния внешних связей
_______________________________________________________________________
202. Отчеты об открытии и ведении ва-        5 лет      5 лет
лютных счетов резидентов и нерези-
дентов в тенге
_______________________________________________________________________
203. Паспорта сделок по импортным и          5 лет      5 лет
экспортным операциям (копии та-
моженных деклараций, учетные кар-
ты, реестры, переписка)
_______________________________________________________________________
204. Переписка по вопросам открытия и        5 лет      5 лет
ведения счетов, инвестиционной дея-
тельности
_______________________________________________________________________
205. Документы (справки, заключения,         5 лет      5 лет
переписка) по вопросам международ-
ных расчетов
_______________________________________________________________________
206. Образцы подписей заграничных кор-       5 лет*     5 лет*    *после
респондентов                                                 аннули-
рования
прав
подписи
_______________________________________________________________________
207. Переписка о гарантиях и аккредити-      5 лет      5 лет
вах по экспортным и импортным
операциям
_______________________________________________________________________
13. Валютные операции
_______________________________________________________________________
208. Переписка по вопросам валютных          5 лет      5 лет
операций
_______________________________________________________________________
209. Документы (биржевые свидетельст-        5 лет      5 лет
ва, операционные листы, переписка)
о проведении операций на межбан-
ковских валютных биржах
______________________________________________________________________
210. Свидетельства о регистрации валют-      5 лет*     5 лет*  *после
ных операций, связанных с движени-                         заверше-
ем капитала, в территориальном уч-                         ния ин-
реждении банка                                             вестици-
онных
операций
_______________________________________________________________________
211. Заявки на проведение валютных опе-      5 лет*     5 лет*  *после
раций, связанных с движением капи-                         оконча-
тала, с отметкой о регистрации в                           ния сро-
территориальном учреждении банка                           ка дейст-
вия всех
валют-
ных опе-
раций в
рамках
заявки
_______________________________________________________________________
212. Разрешения (лицензии), выданные         5 лет*     5 лет*  *после
Национальным Банком Казахстана,                            срока
на проведение операций, связанных с                        действия
движением капитала                                         разреше-
ния (ли-
цензии) и
пред-
ставле-
ния от-
четности
по ним
_______________________________________________________________________
213. Отчеты банка по валютным опера-
циям:

1) жылдық                           Тұрақты    Тұрақты
2) тоқсандық                         5 жыл       5 жыл
3) айлық                             5 жыл       5 жыл
____________________________________________________________________
214 Банктің айырбастау пункттерін       тұрақты    тұрақты
тіркеу туралы куәліктер
____________________________________________________________________
215 Айырбастау пункттерінің тізімдері   Жаңасына   Жаңасына
ауыстыр.   ауыстыр.
ғанға      ғанға
дейін      дейін
____________________________________________________________________
216 Айырбастау пункттерін тіркеу        5 жыл      5 жыл
туралы хаттар
____________________________________________________________________
217 Жол чектері эмитент банктерімен     тұрақты    тұрақты
келісім
____________________________________________________________________
218 Жол чектері эмитентерінің бақылау   тұрақты    қажет
құжаттары                                      болғанға
дейін
____________________________________________________________________
219 Жол чектерін инкассоға қабылдау     5 жыл     5 жыл
туралы құжаттар (өтініштер,
көшірмелер, ілеспе құжаттар)
____________________________________________________________________
220 Жол чектерімен жүргізілетін         5 жыл     5 жыл
операциялар кезінде ресімделетін
құжаттар (жол чектерінің алынған
бланктері бойынша жеке есепшоттар)
____________________________________________________________________
221 Азаматтардың валюта айырбастау      5 жыл      5 жыл
операциялары бойынша құжаттар
(анықтамалар, квитанциялар,
ордерлер және басқалары)
____________________________________________________________________
222 Банктің шетел валютасының           5 жыл      5 жыл
теңгеге бағамын белгілеу туралы
мәліметтері
____________________________________________________________________
223 Валютаны, қымбат металдарды         5 жыл      5 жыл
сатып алу-сатудың банк белгілеген
күнделікті бағамдары
____________________________________________________________________
224 Шетел валютасымен, қымбат метал.    5 жыл*     5 жыл*  *шарттың
дармен және тастармен банк                             қолданылу
операцияларын және мәмілелер                            мерзімі
жүргізу туралы шарттар                                  аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
225 Банктің қымбат металдармен және     5 жыл СК   5 жыл СК
валютамен ресурстарының жай-күйі
туралы анықтамалар
____________________________________________________________________
226 Қымбат металдармен есепшоттар       5 жыл      5 жыл
жүргізу бойынша құжаттар (көшір.
мелер, мәліметтер, анықтамалар)
____________________________________________________________________
227 Шетел валютасындағы баланстық       5 жыл      5 жыл
және баланстан тыс есепшоттар
бойынша карточкалар
____________________________________________________________________
228 Валюталық құндылықтармен жүргі.     5 жыл      5 жыл
зілетін касса жұмысын ұйымдастыру
бойынша құжаттар (анықтамалар,
актілер, өтініштер, касса
ордерлері және басқалары)
____________________________________________________________________
229 Валюталық бақылау бойынша құжат.    5 жыл*     5 жыл*    *досье
тар (экспорттық және импорттық)                          жабыл-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
230 Клиенттердің ағымдағы валюта        5 жыл*     5 жыл*  Есепшотты
есепшоттарының жиынтығы                                жапқаннан
кейін
____________________________________________________________________
231 Шетел валютасымен операциялар       5 жыл*     5 жыл*   *салық
бойынша оларға құжаттармен                             органдары
кассалық және баланстан тыс кіріс                       ревизия-
және шығыс ордерлері                                     ларды
аяқтаған
жағдайда
____________________________________________________________________
232 Шетел валютасымен операциялар       5 жыл*     5 жыл*   *салық
бойынша мемориалдық және баланс.                       органдары
тан тыс құжаттар                                        ревизия.
ларды
аяқтаған
жағдайда
____________________________________________________________________
233 Валюта операциялары бойынша жеке    5 жыл*     5 жыл*    *салық
есепшоттар                                             органдары
ревизия.
ларды
аяқтаған
жағдайда
234 Жеке есепшоттардан көшірмелер       5 жыл      5 жыл
____________________________________________________________________
235 Шетел валютасымен корреспондент.    5 жыл      5 жыл
тік есепшоттар жүргізу бойынша
құжаттар (хаттар, мәліметтер,
жазбалар)
____________________________________________________________________
236 Шетел валютасымен, қымбат метал.    5 жыл      5 жыл
дармен есепшоттардан қаражат
аудару туралы тапсырмалар
____________________________________________________________________
237 Шетел валютасымен, қымбат           5 жыл      5 жыл
металдармен қаражат алғандығы
туралы растаулар
____________________________________________________________________
238 Валюта операцияларын орындау        5 жыл      5 жыл
кезіндегі комиссиялық сыйақы
тарифтері
____________________________________________________________________
239 Депозиттік операциялар бойынша      5 жыл      5 жыл
құжаттар (өтініштер, төлем
тапсырмалары, растаулар)
____________________________________________________________________
240 Клиенттердің сатып алуға-сатуға     5 жыл      5 жыл
орындалған өтініштері және оған
төлем құжаттары
____________________________________________________________________

1) годовые                            постоянно   постоянно
2) квартальные                        5 лет       5 лет
3) месячные                           5 лет       5 лет
_______________________________________________________________________
214. Свидетельства о регистрации обмен-    постоянно   постоянно
ных пунктов банка
_______________________________________________________________________
215. Списки обменных пунктов               до замены   до замены
новыми      новыми
_______________________________________________________________________
216. Переписка о регистрации обменных      5 лет       5 лет
пунктов
_______________________________________________________________________
217. Соглашения с банками-эмитентами       постоянно  постоянно
дорожных чеков
_______________________________________________________________________
218. Контрольные документы эмитентов       постоянно  до минова-
дорожных чеков                                   ния надоб-
ности
_______________________________________________________________________
219. Документы (заявления, копии, со-      5 лет      5 лет
проводительные документы) о прие-
ме дорожных чеков на инкассо
_______________________________________________________________________
220. Документы (лицевые счета по полу-     5 лет      5 лет
ченным бланкам дорожных чеков,
извещения), оформляемые при опе-
рациях с дорожными чеками
_______________________________________________________________________
221. Документы (справки, квитанции, ор-    5 лет      5 лет
дера и др.) граждан по валютно-
обменным операциям
_______________________________________________________________________
222. Сведения банка об установлении        5 лет      5 лет
курса иностранных валют к тенге
_______________________________________________________________________
223. Ежедневные курсы покупки-продажи      5 лет      5 лет
валюты, драгоценных металлов, ус-
тановленные банком
_______________________________________________________________________
224. Договоры о совершении банковских      5 лет*     5 лет*   *после
операций и сделок с иностранными                          истече-
валютами, драгоценными металлами                          ния сро-
и камнями                                                 ка дейст-
вия дого-
вора
_______________________________________________________________________
225. Справки о состоянии ресурсов банка    5 лет ЭК   5 лет ЭК
в драгоценных металлах и валюте
_______________________________________________________________________
226. Документы (выписки, сведения,         5 лет      5 лет
справки) по ведению счетов в драго-
ценных металлах
_______________________________________________________________________
227. Карточки по балансовым и внеба-       5 лет      5 лет
лансовым счетам в иностранной ва-
люте, драгоценных металлах
_______________________________________________________________________
228. Документы (справки, акты, заявки,     5 лет      5 лет
кассовые ордера и др.) по организа-
ции кассовой работы с валютными
ценностями
_______________________________________________________________________
229. Досье по валютному контролю (экс-     5 лет*     5 лет*    *после
портному и импортному)                                     закры-
тия досье
_______________________________________________________________________
230. Досье текущих валютных счетов кли-    5 лет*     5 лет*    после за-
ентов                                                      крытия
счета
_______________________________________________________________________
231. Кассовые и внебалансовые приход-      5 лет*     5 лет*    *при ус-
ные и расходные ордера с докумен-                          ловии
тами к ним по операциям с ино-                             заверше-
странной валютой                                           ния ре-
визии
налого-
выми ор-
ганами
_______________________________________________________________________
232. Мемориальные и внебалансовые до-       5 лет*    5 лет*    *при ус-
кументы по операциям с иностран-                           ловии
ной валютой                                                заверше-
ния ре-
визии
налого-
выми ор-
ганами
_______________________________________________________________________
233. Лицевые счета по валютным опера-       5 лет*    5 лет*    *при ус-
циям                                                        ловии
заверше-
ния ре-
визии
налого-
выми ор-
ганами
_______________________________________________________________________
234. Выписки из лицевых счетов              5 лет     5 лет
_______________________________________________________________________
235. Документы (переписка, сведения,        5 лет     5 лет
выписки) по ведению корреспондент-
ских счетов в иностранной валюте
_______________________________________________________________________
236. Поручения о перечислении средств со    5 лет     5 лет
счетов в иностранной валюте, в дра-
гоценных металлах
_______________________________________________________________________
237. Подтверждения о получении средств      5 лет     5 лет
в иностранной валюте, в драгоцен-
ных металлах
______________________________________________________________________
238. Тарифы комиссионного вознаграж-        5 лет     5 лет
дения при выполнении валютных
операций
______________________________________________________________________
239. Документы (заявки, платежные по-       5 лет     5 лет
ручения, подтверждения) по депозит-
ным операциям
_______________________________________________________________________
240. Выполненные заявки клиентов на         5 лет     5 лет
покупку-продажу валюты и платеж-
ные документы к ним
______________________________________________________________________

6. БУХГАЛТЕРЛІК ЕСЕП ЖӘНЕ ЕСЕП БЕРУ
____________________________________________________________________
14. Бухгалтерлік есеп беру
____________________________________________________________________
241 Бас банктің бухгалтерлік есеп.
тері, баланстары және оларға
құжаттар (түсіндірме жазбалар,
қосымшалар, арнайы нысандар,
аудиторлық қорытындылар):
1) жылдық                           Тұрақты    Тұрақты
2) тоқсандық                         5 жыл      5 жыл
3) айлық                             1 жыл      1 жыл
____________________________________________________________________
242 Банк филиалдарының бухгалтерлік
есептері, баланстары (түсіндірме
жазбалар,  қосымшалар,  арнайы
нысандар, аудиторлық
қорытындылар):
1) жылдық                           Тұрақты    Тұрақты
2) тоқсандық                         5 жыл      5 жыл
3) айлық                             1 жыл      1 жыл
____________________________________________________________________
243 Бюджетке салық төлемдері бойынша
есептер:
1) жылдық                           Тұрақты    Тұрақты
2) тоқсандық                         5 жыл      5 жыл
3) айлық                             1 жыл      1 жыл
____________________________________________________________________
244 Өткізу, бөлу, тарату баланстары     тұрақты    тұрақты
қосымшалар, оларға түсіндірме
жазбалар
____________________________________________________________________
15. Заңды тұлғалардың есеп айырысу-касса қызметі
____________________________________________________________________
245 Есепшоттар ашу жөнінде және         5 жыл*     5 жыл* *есепшотты
есепшоттарды басқаруға өкілет.                         жапқаннан
тіктерді ресімдеу бойынша құжат.                         кейін
тар (хабарламалар, анықтамалар,
құрылтай құжаттарының көшірмелері)
____________________________________________________________________
246 Заңды тұлғалардың есепшоттары       5 жыл*     5 жыл*   *салық
бойынша құжаттар (төлемдік және                          орган-
кассалық  тапсырмалардың көшірме.                        дарының
лері, мемориалдық ордерлер, ақша                        ревизия-
жарналарына хабарландыруларға                            ларды
ордерлер)                                                аяқта-
ғанынан
кейін
____________________________________________________________________
247 Мөрдің және төлем құжаттарына қол   5 жыл*     5 жыл*   *жаңаға
қою құқығы бар банктің лауазымды                        ауыстыр-
тұлғаларының қойған қолдары                             ғанғанға
бедерлерінің альбомдары                                  дейін
____________________________________________________________________
248 Жеке есепшоттарды тіркеу кітаптары  тұрақты    тұрақты
____________________________________________________________________
249 Корреспонденттік есепшоттар         5 жыл*     5 жыл*   *салық
бойынша жеке есепшоттар                                органдары
ревизия-
ларды
аяқта-
ғанынан
кейін
____________________________________________________________________
250 Заңды тұлғалардың жабық есепшот.    5 жыл*     5 жыл*    *салық
тары бойынша жеке есепшоттар                              орган-
дарының
ревизия-
ларды
аяқта-
ғанынан
кейін
____________________________________________________________________
251 Операция қызметкерлерінің ауысымы   5 жыл      5 жыл
кезіндегі жеке есепшоттарды,
міндеттемелерді және басқа
материалдарды өткізу кітаптары
____________________________________________________________________
252 Өндірістік және тұрғын үй қорын     қолданылу. қолданылу.
сатып алуға және құрылысты          дың аяғына дың аяғына
қаржыландыруға жұмсалған шығыстар     дейін       дейін
бойынша төлем тапсырмасы,
есепшоттар
____________________________________________________________________
253 Мемориалдық және кассалық           5 жыл      5 жыл
құжаттар, есепшоттар бойынша
есептелген проценттер ведомосы
____________________________________________________________________
254 Жеке есепшоттар көшірмелер          1 жыл      1 жыл
беруді, клиенттердің көшірмелер
алуға сенімхаттарын есепке алу
карточкалары
____________________________________________________________________
255 Клиенттердің жеке есепшоттарын      5 жыл      5 жыл
беру туралы құжаттар (актілер,
тізімдемелер, тізімдер, хаттар)
____________________________________________________________________
256 Клиринг операциялары бойынша        5 жыл      5 жыл
төлем құжаттары
____________________________________________________________________
257 Инкассалық операциялар және өзара   5 жыл      5 жыл
есеп айырысулар бойынша тіркеу
журналдары, журнал-тізбелер,
тізімдемелер
____________________________________________________________________
258 Банк қызметкерлеріне жеке тұрғын    5 жыл*     5 жыл*  Есепшотты
үй құрылысына және басқа да                            жапқаннан
мақсаттарға берілетін кредиттер                          кейін
және несиелер бойынша операция.                        (кредитті
ларды есепке алу бойынша жеке                             және
есепшоттар                                              несиені
қайтар.
ғаннан
кейін)
____________________________________________________________________
259 Банк қызметкерлеріне жеке тұрғын    5 жыл*     5 жыл*  Есепшотты
үй құрылысына және басқа да                            жапқаннан
мақсаттарға берілетін кредиттер                          кейін
және несиелер бойынша мемориалдық                      (кредитті
және касса құжаттары                                      және
несиені
қайтар-
ғаннан
кейін)
____________________________________________________________________
260 Салық салу мәселелері бойынша       5 жыл      5 жыл
құжаттар (салық органдарымен
салыстыру актілері, есеп
айырысулар, салық төлемдері
бойынша анықтамалар)
____________________________________________________________________
261 Есеп айырысу және мақсатты          5 жыл      5 жыл
чектерге арналған құжаттар
(чек түбіртектері, төленген
чектер, чекті жоғалтқаны
туралы өтініштер, растаулар,
кепіл хаттары)
____________________________________________________________________
262 Қатаң есептегі бланктерді есепке   5 жыл      5 жыл
алу кітаптары
____________________________________________________________________

6. БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ И ОТЧЕТНОСТЬ
______________________________________________________________________
14. Бухгалтерская отчетность
______________________________________________________________________
241. Сводные бухгалтерские отчеты, ба-
лансы Головного банка и документы
к ним (пояснительные записки, при-
ложения, специализированные фор-
мы, аудиторские заключения):
1) годовые                          постоянно   постоянно
2) квартальные                      5 лет       5 лет
3) месячные                         1 год       1 год
______________________________________________________________________
242. Бухгалтерские отчеты, балансы фи-
лиалов банка (пояснительные запис-
ки, приложения, специализирован-
ные формы, аудиторские заключе-
ния):
1) годовые                          постоянно   постоянно
2) квартальные                      5 лет       5 лет
3) месячные                         1 год       1 год
______________________________________________________________________
243. Отчеты по выплатам налогов в бюд-
жет:
1) годовые                          постоянно   постоянно
2) квартальные                      5 лет       5 лет
3) месячные                         1 год       1 год
______________________________________________________________________
244. Передаточные, разделительные, лик-  постоянно   постоянно
видационные балансы, приложения,
объяснительные записки к ним
______________________________________________________________________
15. Расчетно-кассовое обслуживание юридических лиц
______________________________________________________________________
245. Документы (извещения, справки, ко-  5 лет*      5 лет*   *после
пии учредительных документов) об                         закры-
открытии счетов и по оформлению                          тия счета
полномочий на распоряжение счета-
ми
______________________________________________________________________
246. Документы (копии платежных и кас-   5 лет*      5 лет*   *при ус-
совых поручений, мемориальные ор-                        ловии
дера, ордера к объявлениям на взнос                      заверше-
наличными) по счетам юридических                         ния ре-
лиц                                                      визий
налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
247. Альбомы оттисков печатей и подпи-      5 лет*   5 лет*   *после
сей должностных лиц банка, имею-                         замены
щих право подписи платежных доку-                        новыми
ментов
______________________________________________________________________
248. Книги регистрации лицевых счетов     постоянно   постоянно
______________________________________________________________________
249. Лицевые счета по корреспондент-       5 лет*    5 лет*  *при ус-
ским счетам                                             ловии
заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
250. Лицевые счета по закрытым счетам      5 лет*    5 лет*  *при ус-
юридических лиц                                         ловии
заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
251. Книги передачи лицевых счетов, обя-   5 лет     5 лет
зательств и других материалов при
смене операционных работников
______________________________________________________________________
252. Платежные поручения, счета по рас-    до конца   до конца
ходам на приобретение производст-     эксплуата- эксплуата-
венного и жилого фонда и финанси-     ции        ции
рование строительства
______________________________________________________________________
253. Мемориальные и кассовые докумен-     5 лет       5 лет
ты, ведомости начисленных по сче-
там процентов
______________________________________________________________________
254. Карточки учета выдачи выписок из      1 год       1 год
лицевых счетов, доверенности клиен-
тов на получение выписок
______________________________________________________________________
255. Документы (акты, описи, списки, пе-    5 лет      5 лет
реписка) о передаче лицевых счетов
клиентов
______________________________________________________________________
256. Платежные документы по клиринго-       5 лет      5 лет
вым операциям
______________________________________________________________________
257. Регистрационные журналы, журна-        5 лет      5 лет
лы-описи, реестры по инкассовым
операциям и взаимным расчетам
______________________________________________________________________
258. Лицевые счета по учету операций по     5 лет*     5 лет*   *после
кредитам и ссудам на индивидуаль-                          закры-
ное жилищное строительство и дру-                          тия счета
гие цели, выдаваемые работникам                            (возврата
банка                                                      кредита
и ссуды)
______________________________________________________________________
259. Мемориальные и кассовые докумен-       5 лет*     5 лет*   *после
ты по кредитам и ссудам на индиви-                         закры-
дуальное жилищное строительство и                          тия счета
другие цели, выдаваемые работни-                           (возврата
кам банка                                                  кредита
и ссуды)
______________________________________________________________________
260. Документы (акты сверок с налого-       5 лет       5 лет
выми органами, расчеты, справки по
налоговым платежам) по вопросам
налогообложения
______________________________________________________________________
261. Документы (корешки чеков, опла-        5 лет       5 лет
ченные чеки, заявления об утрате че-
ков, подтверждения, гарантийные
письма) по расчетным и целевым че-
кам
_____________________________________________________________________
262. Книги учета бланков строгой отчет-     5 лет       5 лет
ности
______________________________________________________________________

16. Салым операциялары
____________________________________________________________________
263 Салымшылардың жабық есепшоттар      5 жыл*     5 жыл*    *жеке
бойынша құжаттар (жинақ ктіапша.                         есепшот
ларының ордерлері, банк карта.                            жабыл.
лары, салымшының қол қою үлгісі                           ғаннан
бар хабарлама)                                            кейін
____________________________________________________________________
264 Азаматтардың салым кітапшалары      10 жыл*    10 жыл*   *жеке
есепшот
жабыл.
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
265 Азаматтардың салымдары бойынша      5 жыл*     5 жыл*   *есепшот
мемориалдық және касса құжаттары                          жабыл-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
266 Жабық салымдардың алфавит           5 жыл*     5 жыл*    *жеке
карточкалары                                             есепшот
жабыл.
ғаннан
күннен
бастап
____________________________________________________________________
267 Азаматтардың салымдары бойынша      5 жыл*     5 жыл*   *есепшот
жеке есепшоттар                                          жабыл-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
268 Салымшылардың жабық есепшоттар      5 жыл*     5 жыл*     *жеке
бойынша төлем жасалынбаған өсиет                         есепшот
нұсқаулары мен сенімхаттары,                              жабыл-
жабық есепшоттар бойынша өсиет                            ғаннан
нұсқаулары мен сенімхаттарының                            күннен
көшірмелері                                               бастап
____________________________________________________________________
269 Салымшылардың жеке есепшоттарын.
дағы салымдар қалдығының
көшірмелері:
1) жылдық                           10 жыл     10 жыл
2) жыл бойы жасалынатын             3 жыл      3 жыл
____________________________________________________________________
270 Салымшылардың жабылған және         10 жыл*    10 жыл*  *салық
шартты түрде жабылған жеке                              органда-
есепшоттарының карточкалары                              рының
ревизия-
ларды
аяқта-
ғанынан
кейін
____________________________________________________________________
271 Мұрагерлік істер бойынша            5 жыл СК   5 жыл СК
салымдар сомасын шетелге
аудару туралы хаттар
____________________________________________________________________
272 Азаматтардың салымдары,             5 жыл      5 жыл
аударымдары туралы хаттар
____________________________________________________________________
273 Салымдар бойынша операциялар        5 жыл*     5 жыл*    *салық
бойынша құжаттар (ордерлер,                              органда-
салымды жеке аударуға өтініштер,                          рының
жазылған жинақ кітаптары,                                ревизия-
біржолғы сенімхаттар)                                     ларды
аяқта-
ғанынан
кейін
____________________________________________________________________
274 Аударым операциялары туралы         5 жыл*     5 жыл*   *салық
құжаттар (салымды аударым туралы                        органда.
қабылданған өтініштерді есепке                           рының
алу тізімдемелері, қолма-қол                            ревизия-
ақшамен салынған соманы аудару                           ларды
туралы өтініштер, төлем тапсыр.                          аяқта-
маларының даналары)                                     ғанынан
кейін
____________________________________________________________________
275 Депозиттік шарттар                  5 жыл*     5 жыл*   *шарттың
қолданылу
мерзімі
аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
276 Салымдар бойынша есепшотқа ақша     5 жыл*     5 жыл*   *салық
есептеу тізімдері, ведомостары                          органда-
рының
ревизия-
ларды
аяқта-
ғанынан
кейін
____________________________________________________________________
277 Салым операциялары бойынша          5 жыл      5 жыл
тексеру ведомостары және бақылау
парақтары
____________________________________________________________________
278 Азаматтардың салымдары бойынша      5 жыл      5 жыл
жеке есепшоттардың алфавит
кітаптары
____________________________________________________________________
279 Банк карталарын ендіру және         5 жыл      5 жыл
шығару мәселелері бойынша хаттар
____________________________________________________________________
280 Банк карталарының үлгілері          тұрақты    тұрақты
____________________________________________________________________
281 Жинақ кітапшаларының, банк кітап.   5 жыл*     5 жыл* *аяқталға.
тарының күшін жойғандығы туралы                        нан кейін
өтініштерді тіркеу кітаптары
____________________________________________________________________
282 Карталарды ашуға өкімдер және       3 жыл      3 жыл
пластикалық карточкаларды алуға
арналған ведомостар
____________________________________________________________________
283 Пластикалық карточкаларды алуға     3 жыл      3 жыл
арналған өтініштерді тіркеу журналы
____________________________________________________________________
284 Қайтарылған пластикалық карточка.   3 жыл      3 жыл
ларды есепке алу журналы
____________________________________________________________________
285 Таза пластикті есепке алу бойынша   5 жыл      5 жыл
құжаттар (таза пластикті,
баланстан тыс ордерлерді қабылдау
-өткізу актілері, ақаулы пластикті
жою туралы актілер, салыстыру
актілері және басқалары)
____________________________________________________________________

16. Вкладные операции
______________________________________________________________________
263. Документы (ордера сберегательных       5 лет*     5 лет*   *после
книжек, банковские карты, извеще-                          закры-
ния с образцом подписи вкладчика)                          тия ли-
по закрытым счетам вкладчиков                              цевого
счета
______________________________________________________________________
264. Вкладные книжки граждан                10 лет*    10 лет*  *после
закры-
тия ли-
цевого
счета
______________________________________________________________________
265. Мемориальные и кассовые докумен-        5 лет*     5 лет*   *после
ты по вкладам граждан                                       закры-
тия счета
______________________________________________________________________
266. Алфавитные карточки закрытых            5 лет*     5 лет*  *со дня
вкладов                                                    закры-
тия ли-
цевого
счета
______________________________________________________________________
267. Лицевые счета по вкладам граждан        5 лет*     5 лет*  *после
закры-
тия счета
______________________________________________________________________
268. Завещательные распоряжения и до-        5 лет*    5 лет*   *со дня
веренности вкладчиков по закрытым                          закры-
счетам, выплаты на основании кото-                         тия ли-
рых не производились, копии заве-                          цевого
щательных распоряжений и доверен-                          счета
ностей по закрытым счетам
______________________________________________________________________
269. Выписки остатков вкладов из лице-
вых счетов вкладчиков:
1) годовые                              10 лет   10 лет
2) составляемые в течение года          3 года   3 года
______________________________________________________________________
270. Карточки закрытых и условно за-         10 лет*  10 лет*   *при ус-
крытых лицевых счетов вкладчиков                           ловии
заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
271. Переписка о переводе за границу        5 лет ЭК   5 лет ЭК
сумм вкладов по наследственным де-
лам
______________________________________________________________________
272. Переписка с гражданами о вкладах,      5 лет      5 лет
переводах
______________________________________________________________________
273. Документы (ордера, заявления на ча-    5 лет*     5 лет*   *при ус-
стный перевод вклада, исписанные                           ловии
сберегательные книжки, разовые до-                         заверше-
веренности) по операциям со вклада-                        ния ре-
ми                                                         визий
налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
274. Документы (реестры учета принятых       5 лет*    5 лет*   *при ус-
заявлений о переводе вклада, заявле-                       ловии
ния о переводе сумм, внесенных на-                         заверше-
личными деньгами, экземпляры пла-                          ния ре-
тежных поручений) о переводных                             визий
операциях                                                  налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
275. Депозитные договоры                     5 лет*    5 лет*   *после
истече-
ния сро-
ка дейст-
вия дого-
вора
______________________________________________________________________
276. Списки, ведомости зачисления де-        5 лет*    5 лет*   *при ус-
нежных сумм на счета по вкладам                            ловии
заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
277. Проверочные ведомости и контроль-       5 лет     5 лет
ные листы по вкладным операциям
______________________________________________________________________
278. Алфавитные книги  лицевых счетов        5 лет     5 лет
по вкладам граждан
______________________________________________________________________
279. Переписка по вопросам внедрения и       5 лет     5 лет
выпуска банковских карт
______________________________________________________________________
280. Образцы банковских карт                постоянно  постоянно
______________________________________________________________________
281. Книги регистрации заявлений об ут-      5 лет*    5 лет*    *после
рате сберегательных книжек, банков-                         оконча-
ских карт                                                   ния
______________________________________________________________________
282. Распоряжение на открытие карт и         3 года     3 года
ведомости на получение пластиковых
карточек
______________________________________________________________________
283. Журнал регистрации заявлений на         3 года     3 года
получение пластиковых карточек
______________________________________________________________________
284. Журнал учета возвращенных пла-          3 года     3 года
стиковых карточек
______________________________________________________________________
285. Документы (акты приема-передачи         5 лет      5 лет
чистого пластика, внебалансовые ор-
дера, акты об уничтожении брако-
ванного пластика, акты сверки и др.)
по учету чистого пластика
______________________________________________________________________

17. Бухгалтерлік есеп
____________________________________________________________________
286 Жарғылық капиталды есепке алу       тұрақты    тұрақты
жеке есепшоттары
____________________________________________________________________
287 Жалақы бойынша жеке есепшоттар      75 жыл     75 жыл
____________________________________________________________________
288 Жалақы, дивидендтер беруге          5 жыл      5 жыл
жиынтық, есеп айырысу, есеп
айырысу-төлем ведомостары
____________________________________________________________________
289 Ұзақ мерзімді кредиттік операция.   5 жыл*     5 жыл* *есепшотты
ларды және шығынға шығарылған                          жапқаннан
борышты есепке алу бойынша жеке                          кейін
есепшоттар
____________________________________________________________________
290 Жеке есепшоттар, карточкалар,       5 жыл*     5 жыл*   *салық
штафельдер, баланстық және                             органдары
баланстан тыс есепшоттар бойынша                       ревизияны
талдама есебінің кітаптары мен                       аяқтағаннан
журналдары (баптарда көрсетіл.                           кейін
генінен басқа)
____________________________________________________________________
291 Күнделікті баланстар және бухгал.   5 жыл      5 жыл
терлік журналдар (кассалықты
қосқанда)
____________________________________________________________________
292 Күн сайынғы тексеру ведомостары     5 жыл      5 жыл
____________________________________________________________________
293 Бір айғы көрсетілген есеп айырысу   5 жыл      5 жыл
қызметінің ведомосі
____________________________________________________________________
294 Айналыс-сальдо баланстары           3 жыл      3 жыл
____________________________________________________________________
295 Клиенттердің есепшоттары бойынша    5 жыл*     5 жыл*    *салық
сальдоны растау, анықтамалар мен                       органдары
актілер, өзара есеп айырысуларды                       ревизияны
салыстыру, олардың құжаттары                           аяқтаған.
нан кейін
____________________________________________________________________
296 Корреспонденттік есепшоттар         5 жыл      5 жыл
бойынша үзінді жазбалар
____________________________________________________________________
297 "Ностро" және "Лоро" корреспон.     5 жыл      5 жыл
денттік есепшоттарының үзіндісі
____________________________________________________________________
298 Операция күнделіктері, оларды
ауыстыратын құжаттар, олардың
қосымшалары:
а) коммуналдық қызмет және басқа    2 жыл      2 жыл
да қызмет төлемдерін қабылдау
бойынша;
б) салымдар және өзге де            5 жыл      5 жыл
операциялар бойынша
____________________________________________________________________
299 Кассалық кіріс-шығыс ордерлері      5 жыл*     5 жыл*    *салық
және оларды ауыстыратын құжаттар,                      органдары
олардың қосымшалары, мемориалды                        ревизияны
ордерлер, бухгалтерлік жазбаға                         аяқтаған.
негіздеме болған, халықтан төлем.                      нан кейін
дерді қабылдау жөніндегі жиынтық
ведомостары
____________________________________________________________________
300 Төлем тапсырмалары және есеп
айырысулар бойынша есепшоттар
пайдалану аяқталғанға дейін
____________________________________________________________________
301 Түгендеу жөніндегі құжаттар
(хаттамалар, тізімдемелер,
актілер, мүкәммал):
а) үй-жайлар, ғимараттар            10 жыл     10 жыл
б) мүлік және тауар-материалдық     5 жыл      5 жыл
құндылықтар
____________________________________________________________________
302 Комиссияның баланстан сомаларды     10 жыл     10 жыл
есептен шығару немесе оларды
баланстан тыс есептен шығару
жөніндегі хаттамалар, сомаларды
есептен шығаруды негіздейтін
өтініштермен бірге
____________________________________________________________________
303 Өндіріп алуға үмітсіз ақша          5 жыл*     5 жыл*    *салық
қаражатын және мүлікті есептен                         органдары
шығару қорытындылары, актілер                          ревизияны
және басқа да құжаттар                                 аяқтаған.
нан кейін
____________________________________________________________________
304 Негізгі құрал-жабдықтарды есептен   5 жыл*     5 жыл*   *есептен
шығару актісі                                             шығар-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
305 Мүлікті және мүкәммалды есептен      5 жыл     5 жыл
шығару актісі
____________________________________________________________________
306 Негізгі құрал-жабдықты сатып алу    5 жыл*     5 жыл*   *шарттың
шарттары                                               қолданылу
мерзімі
аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
307 Материалдық жауапкершілік туралы    5 жыл*     5 жыл* материалды
шарттар                                                 жауапты
адамды
жұмыстан
босат-
қаннан
кейін
____________________________________________________________________
308 Шаруашылық шарттары                 5 жыл*     5 жыл*   шарттың
қолданылу
мерзімі
аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
309 Ақша сомаларын және тауар-          5 жыл      5 жыл
материалдық құндылықтарды
алуға (оның ішінде жоюға)
сенімхаттар
____________________________________________________________________
310 Кепіл беру хаттары                  5 жыл      5 жыл
____________________________________________________________________
311 Есепті тізілімдер (бас кітап,       5 жыл      5 жыл
ордер-есебі журналдары,
әзірленген кестелер)
____________________________________________________________________
312 Зейнетақы, еңбек қабілетсіздігі     5 жыл      5 жыл
парақтары бойынша, әлеуметтік
сақтандыру бойынша жәрдемақы
төлеу жөніндегі құжаттар (сот
шешімдері, есептер, қорытындылар),
атқару парақтары, еңбекақыдан әр
түрлі ұстап қалу бойынша
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
313 Атқару парақтарын тіркеу            5 жыл      5 жыл
журналдары, депонирленген
еңбекақы есебінің кітабы
____________________________________________________________________
314 Салық бойынша жеңілдіктер алуға     5 жыл      5 жыл
анықтамалар
____________________________________________________________________
315 Есепшоттарды, сенімхаттарды,        5 жыл*     5 жыл*    *салық
төлем тапсырмаларын тіркеу кітабы                      органдары
ревизияны
аяқтаған.
нан кейін
____________________________________________________________________
316 Негізгі қорларды қайта бағалау      қорларды   қорларды
және тозуын айқындау туралы         есептен    есептен
құжаттар (актілер, хаттамалар,      шығарғанға шығарғанға
ведомостар)                         дейін      дейін
____________________________________________________________________
317 Қымбат металдардың келіп түсуі,     5 жыл      5 жыл
жұмсалуы және қалдығы туралы
есептер, мәліметтер
____________________________________________________________________
318 Негізгі құрал-жабдықтарды           5 жыл     5 жыл
есепке алудың жеке есепшоты
____________________________________________________________________
319 Негізгі құрал-жабдықтарды,          5 жыл     5 жыл
арзанқол және тез тозатын
заттарды есепке алу кітаптары
____________________________________________________________________

17. Бухгалтерский учет
______________________________________________________________________
286. Лицевые счета по учету уставного       постоянно   постоянно
капитала
______________________________________________________________________
287. Лицевые счета по заработной плате      75 лет      75 лет
______________________________________________________________________
288. Сводные, расчетные, расчетно-          5 лет       5 лет
платежные ведомости на выдачу за-
работной платы, дивидендов
______________________________________________________________________
289. Лицевые счета по учету долгосроч-      5 лет*      5 лет*   *после
ных кредитных операций и долгов,                            закры-
списанных в убыток                                          тия счета
______________________________________________________________________
290. Лицевые счета, карточки, штафеля,      5 лет*      5 лет*  *при ус-
книги и журналы аналитического                             ловии
учета по балансовым и внебалансо-                          заверше-
вым счетам (кроме  указанных в                             ния ре-
статьях...)                                                  визий
налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
291. Ежедневные балансы и бухгалтер-         5 лет       5 лет
ские журналы (вместе с кассовыми)
______________________________________________________________________
292. Ежедневные проверочные ведомости        5 лет       5 лет
______________________________________________________________________
293. Ведомости предоставленных расчет-       5 лет       5 лет
ных услуг за месяц
______________________________________________________________________
294. Оборотно-сальдовые балансы              3 года      3 года
______________________________________________________________________
295. Подтверждения сальдо по счетам          5 лет*      5 лет*   *при ус-
клиентов, справки и акты, сверки                             ловии
взаимных расчетов, документы к ним                           заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
296. Выписки по корреспондентским сче-       5 лет       5 лет
там
______________________________________________________________________
297. Выписки по корреспондентским сче-       5 лет       5 лет
там "Ностро" и "Лоро"
______________________________________________________________________
298. Операционные дневники, заменяю-
щие их документы, приложения к
ним:
1) по приему платежей за комму-         2 года      2 года
нальные услуги и другие услуги
2) по вкладам и прочим операциям        5 лет       5 лет
______________________________________________________________________
299. Кассовые приходно-расходные ордера      5 лет*     5 лет*   *при ус-
и заменяющие их документы, прило-                           ловии
жения к ним, мемориальные ордера,                           заверше-
сводные ведомости по приему от на-                          ния ре-
селения платежей, послужившие ос-                           визий
нованием для бухгалтерских записей                          налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
300. Платежные поручения и счета по         до конца    до конца
расчетам                               эксплуата-  эксплуата-
ции         ции
______________________________________________________________________
301. Документы (протоколы, описи, акты,
инвентарные) об инвентаризации:
1) зданий, сооружений                  10 лет       10 лет
2) имущества и товарно-                5 лет        5 лет
материальных ценностей
______________________________________________________________________
302. Протоколы комиссий по списанию         10 лет       10 лет
сумм с баланса или снятию их с вне-
балансового учета с ходатайствами,
обосновывающими списание сумм
______________________________________________________________________
303. Заключения, акты и другие докумен-      5 лет*      5 лет*   *при ус-
ты на списание безнадежных к взы-                            ловии
сканию денежных средств и имуще-                             заверше-
ства                                                         ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
304. Акты списания основных средств          5 лет*      5 лет*   *после
списания
______________________________________________________________________
305. Акты списания имущества и инвен-        5 лет       5 лет
таря
______________________________________________________________________
306. Договоры на приобретение основных       5 лет*      5 лет*   *после
средств                                                      истече-
ния сро-
ка дейст-
вия дого-
вора
______________________________________________________________________
307. Договоры о материальной ответст-        5 лет*      5 лет*   после
венности                                                     увольне-
ния ма-
териаль-
но ответ-
ственно-
го лица
______________________________________________________________________
308. Хозяйственные договоры                  5 лет*     5 лет*   после ис-
течения
срока
действия
договора
______________________________________________________________________
309. Доверенности на получение денеж-         5 лет      5 лет
ных сумм и товарно-материальных
ценностей (в т.ч. аннулированные)
______________________________________________________________________
310. Гарантийные письма                       5 лет      5 лет
______________________________________________________________________
311. Учетные регистры (главная книга,         5 лет       5 лет
журналы учета-ордера, разработоч-
ные таблицы)
______________________________________________________________________
312. Документы (решения судов, отчеты,        5 лет       5 лет
заключения) о выплате пенсий, посо-
бий по листкам нетрудоспособности
по социальному страхованию, испол-
нительные листы, переписка по раз-
личным удержаниям из заработной
платы
______________________________________________________________________
313. Журналы регистрации исполнитель-          5 лет       5 лет
ных листов, книги учета депониро-
ванной заработной платы
______________________________________________________________________
314. Справки на получение льгот по на-         5 лет      5 лет
логам
______________________________________________________________________
315. Книги регистрации счетов, доверен-        5 лет*      5 лет*  *при ус-
ностей, платежных поручений                                   ловии
заверше-
ния ре-
визий
налого-
выми ор-
ганами
______________________________________________________________________
316. Документы (акты, протоколы, ведо-         до        до
мости) о переоценке и определении      списания    списания
износа основных фондов                 фондов      фондов
_____________________________________________________________________
317. Отчеты, сведения о поступлении,        5 лет        5 лет
расходовании и остатках драгоцен-
ных металлов
______________________________________________________________________
318. Лицевые счета учета основных           5 лет        5 лет
средств
______________________________________________________________________
319. Книги учета основных средств, мало-    5 лет        5 лет
ценных и быстроизнашивающихся
предметов
______________________________________________________________________

18. Статистикалық есеп
____________________________________________________________________
320 Бас банктің және оның
филиалдарының негізгі қызмет
түрлері бойынша статистикалық
есептері мен кестелері:
1) Жылдық                           тұрақты    тұрақты
2) Тоқсандық                         5 жыл      5 жыл
3) Айлық                             1 жыл      1 жыл
4) филиалдар берген жылдық          тұрақты    тұрақты
____________________________________________________________________
321 Қосалқы қызмет түрлері бойынша      5 жыл      5 жыл
статистикалық есептер және
кестелер
____________________________________________________________________
322 Бас банктің және оның филиалдары.
ның статистикалық есеп бойынша
әзірленген ведомостары:
1) Жылдық                           5 жыл СК   5 жыл СК
2) тоқсандық, айлық                  3 жыл      3 жыл
____________________________________________________________________
323 Банкінің серпінділік дәптерлері,    тұрақты    тұрақты
карточкалары және серпінділік
кестелері
____________________________________________________________________
324 Статистикалық есеп жасау            3 жыл      3 жыл
құжаттары (кестелер, графиктер,
есептеулер, мәліметтер және т.б.)
____________________________________________________________________
7. БАНК ЖҰМЫСЫН АВТОМАТТАНДЫРУ
____________________________________________________________________
325 Автоматтандырылған жүйелерді        5 жыл*     5 жыл*   шарттың
жобалау, құру, енгізу шарттары                         қолданылу
мерзімі
аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
326 Автоматтандырылған жүйелердің       шарттың    шарттың
техникалық тапсырмалары,            қолданылу  қолданылу
хаттамалары, сынақ бағдарламалары   мерзімі    мерзімі
және келісімдері                    аяқталған. аяқталған.
ға дейін   ға дейін
____________________________________________________________________
327 Банк жұмысын автоматтандыру         3 жыл      3 жыл
мәселесі жөнінде жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
328 Телекоммуникацияның халықаралық     3 жыл      3 жыл
желісі мәселелері бойынша
құжаттар (баяндау хаттары,
анықтамалар, жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
329 Телекоммуникацияның банк желісі     3 жыл      3 жыл
мәселелері бойынша құжаттар
(баяндау хаттары, анықтамалар,
жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
330 Құрал-жабдықтың техникалық жай-     3 жыл      3 жыл
күйі журналы
____________________________________________________________________
331 Құрал-жабдықты техникалық           3 жыл      3 жыл
пайдалану жөніндегі есептер
____________________________________________________________________
332 Құрал-жабдықтың істен шығуы         3 жыл      3 жыл
және тұрып қалуы жөніндегі
құжаттар (актілер, анықтамалар,
хаттамалар, жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
333 Іске қосу, жөндеу, профилактика.    3 жыл      3 жыл
лық жұмысты жүргізу жөніндегі
құжаттар (актілер, анықтамалар,
жазысқан хаттар, номенклатура,
арнайы нұсқамалар, өтінімдер
және т.б.)
____________________________________________________________________
334 Қабылдау-тапсыру актілері және      пайдалану  пайдалану
бағдарламалық құралдарды ендіру     аяқталған. аяқталғанға
ға дейін     дейін
____________________________________________________________________

18. Статистическая отчетность
______________________________________________________________________
320. Статистические отчеты и таблицы
Головного банка и его филиалов по
основным видам деятельности:
1) годовые                            постоянно      постоянно
2) квартальные                        5 лет          5 лет
3) месячные                           1 год          1 год
4) годовые, представленные филиа-     постоянно      -
лами
______________________________________________________________________
321. Статистические отчеты и таблицы по    5 лет         5 лет
вспомогательным видам деятельно-
сти
______________________________________________________________________
322. Разработочные ведомости по стати-
стической отчетности Головного
банка и его филиалов:
1) годовые                             5 лет ЭК      5 лет ЭК
2) квартальные, месячные               3 года        3 года
______________________________________________________________________
323. Динамические тетради, карточки и       постоянно     постоянно
динамические таблицы банка
______________________________________________________________________
324. Документы (таблицы, графики, рас-       3 года       3 года
четы, сведения и др.) по составлению
статистических отчетов
______________________________________________________________________
7. АВТОМАТИЗАЦИЯ БАНКОВСКИХ РАБОТ
______________________________________________________________________
325. Договоры на проектирование, созда-      5 лет*       5 лет*  *после
ние, внедрение автоматизированных                            истече-
систем                                                       ния сро-
ка дейст-
вия дого-
вора
______________________________________________________________________
326. Технические задания, протоколы,        до оконча-   до оконча-
программы испытаний и согласова-       ния срока    ния срока
ния автоматизированных систем          действия     действия
контракта    контракта
______________________________________________________________________
327. Переписка по вопросам автоматиза-      3 года       3 года
ции банковских работ
______________________________________________________________________
328. Документы (докладные записки,          3 года       3 года
справки, переписка) по вопросам ме-
ждународной сети телекоммуникаций
______________________________________________________________________
329. Документы (докладные записки,          3 года       3 года
справки, переписка) по вопросам
банковской сети телекоммуникаций
______________________________________________________________________
330. Журналы технического состояния         3 года       3 года
оборудования
_____________________________________________________________________
331. Отчеты о технической эксплуатации      3 года       3 года
оборудования
______________________________________________________________________
332. Документы (акты, справки, протоко-     3 года       3 года
лы, переписка) о поломках и просто-
ях оборудования
______________________________________________________________________
333. Документы (акты, справки, перепис-     3 года       3 года
ка, номенклатуры, спецификации,
заявки и др.) о проведении наладоч-
ных, ремонтных, профилактических
работ
______________________________________________________________________
334. Акты приема-передачи и внедрения       до оконча-    до оконча-
программных средств                    ния экс-      ния экс-
плуатации     плуатации
______________________________________________________________________

8. ЖАРНАМА-АҚПАРАТТЫҚ ҚЫЗМЕТ
____________________________________________________________________
335 Банк қызметі туралы бейнефильмдер,  5 жыл СК   5 жыл СК
радио- телевизия бағдарламалары,
бейнеклип сценарийлердің мәтіндері
____________________________________________________________________
336 Суретті альбомдардың, жарнама       5 жыл      5 жыл
буклеттердің, плакаттардың, үгіт
парақтарының, басқа да баспа
өнімдерінің түпнұсқа-макеттері
____________________________________________________________________
337 Мерзімді баспада жарияланған банк   3 жыл      3 жыл
қызметінің жаңа түрлері жөнінде
жарнама-ақпараттық құжаттар
____________________________________________________________________
9. ҚЫЗМЕТКЕРЛЕРМЕН ЖҰМЫС
____________________________________________________________________
19. Кадрлардың есебін жүргізу
____________________________________________________________________
338 Қызметкерлермен жұмыс жүргізу
жөніндегі баяндамалар, жылдық
есептер, шолулар, анықтамалар,
жиынтықтар:
1) жасалған орнына қарай            тұрақты    тұрақты
2) басқа ұйымдарда                   3 жыл      3 жыл
____________________________________________________________________
339 Қызметкерлерді аттестациялау        5 жыл       5 жыл
құжаттары
____________________________________________________________________
340 Аттестациялық және біліктілік       15 жыл     15 жыл
комиссия мәжілістерінің
хаттамалары, қаулылары
____________________________________________________________________
341 Жеке іс-қағаздары (өтініштер,       75 жыл-В   75 жыл-В
сауалнамалар, өмірбаяндар,
жұмысқа қабылдау, ауыстыру,
іссапарға жіберу, шығару,
ынталандыру туралы бұйрықтардың
көшірмесі, жеке құжаттардың
көшірмелері, мінездемелер,
кадрлардың есебін жүргізу
парақтары, аттестация өткізу
және санат белгілеу туралы
құжаттар)
____________________________________________________________________
342 Қызметкерлермен жасалатын келісім-   75 жыл    75 жыл
шарттар, шарттар, келісімдер
____________________________________________________________________
343 Жұмысшылар мен қызметкерлердің       75 жыл    75 жыл
жеке карточкалары
____________________________________________________________________
344 Қызметкерлерді жұмысқа қабылдау,    3 жыл      3 жыл
ауыстыру, шығару, есепке алу
жөніндегі жеке іс-қағаздарына
кірмеген құжаттар
____________________________________________________________________
345 Мекеме қызметкерлерінің тізімі      5 жыл      75 жыл
(штаттық-тізімдік құрамы)
____________________________________________________________________
346 Жұмысшылар мен қызметкерлердің      талап ету  талап ету  *талап
жеке құжаттарының түпнұсқасы        бойынша*   бойынша*  етілме-
(еңбек кітапшалары, аттестаттар)                         гендері
- 50
жылдан
кем
емес
____________________________________________________________________
347 Еңбек кітапшаларын, басқа да        3 жыл*     3 жыл*    *құжат-
құжаттарды есепке алу кітаптары                           тарды
(журналдар)                                               сақтау
мерзімі
аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
348 Қазақ тілін оқыту жөнінде           5 жыл      5 жыл
жоғары жақтағы органдарға
берілетін құжаттар (анық-
тамалар, ақпарат, мәліметтер)
____________________________________________________________________
349 Еңбек кітапшалары мен олардың       3 жыл      3 жыл
қосымшаларын есепке алу кітабы
____________________________________________________________________
350 Еңбек кітапшаларының кірісі мен     1 жыл      1 жыл
шығысын  есепке алу туралы есеп
беру мәліметтері, жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
351 Іссапарға жіберілген адамдардың
тізімі мен оларды  есепке алу
журналы, іссапарларды ресімдеу
туралы жазысқан хаттар:

8. РЕКЛАМНО-ИНФОРМАЦИОННАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ
______________________________________________________________________
335. Тексты сценариев видеофильмов, ра-      5 лет ЭК     5 лет ЭК
дио-телевизионных передач, видео-
клипов о деятельности банка
______________________________________________________________________
336. Оригиналы-макеты иллюстрирован-          5 лет        5 лет
ных альбомов, рекламных буклетов,
плакатов, листовок, другой полигра-
фической продукции
______________________________________________________________________
337. Рекламно-информационные доку-            3 года       3 года
менты о новых видах услуг банка,
опубликованные в периодической
печати
______________________________________________________________________
9. РАБОТА С ПЕРСОНАЛОМ
______________________________________________________________________
19. Учет кадров
______________________________________________________________________
338. Доклады, годовые отчеты, обзоры,
справки, сводки по работе с персона-
лом:
1) по месту составления                постоянно    постоянно
2) в других организациях               3 года       3 года
_____________________________________________________________________
339. Документы  по аттестации работни-       5 лет        5 лет
ков
______________________________________________________________________
340. Протоколы заседаний, постановления      15 лет       15 лет
аттестационных и квалификацион-
ных комиссий
______________________________________________________________________
341. Личные дела (заявления, анкеты, ав-     75 лет-В    75 лет-В
тобиографии, копии,  выписки из
приказов о приеме, перемещении, от-
командировании, увольнении, поощ-
рении, копии личных документов,
характеристики, листки по учету
кадров, документы о проведении ат-
тестаций и установлении квалифи-
кации)
______________________________________________________________________
342. Контракты, договоры, соглашения с       75 лет      75 лет
работниками
______________________________________________________________________
343. Личные карточки рабочих и служа-        75 лет      75 лет
щих
______________________________________________________________________
344. Документы по вопросам приема, пе-       3 года      3 года
ремещения, увольнения, учета работ-
ников, не вошедшие в состав личных
дел
______________________________________________________________________
345. Список (штатно-списочный состав)        5 лет       75 лет
работников банка
______________________________________________________________________
346. Подлинные личные документы рабо-      до востре-  до востре- не вос-
чих и служащих (трудовые книжки,      бования*    бования*   требо-
аттестаты)                                                   ванные -
не менее
50 лет
______________________________________________________________________
347. Книги (журналы) учета трудовых       3 года*     3 года*    после ис-
книжек, других личных документов                            течения
срока
хранения
докумен-
тов
______________________________________________________________________
348. Документы (справки, информации,      5 лет      5 лет
сведения) предоставляемые в выше-
стоящие органы, по вопросам изуче-
ния казахского языка
______________________________________________________________________
349. Книги учета трудовых книжек и        3 года     3 года
вкладышей к ним
______________________________________________________________________
350. Отчетные сведения, переписка по      1 год      1 год
учету прихода и расхода трудовых
книжек
______________________________________________________________________
351. Журналы учета, списки лиц, направ-
ленных в командировки, переписка
об оформлении командировок:

1) Қазақстан Республикасы бойынша   3 жыл      3 жыл
2) шетелдік                         5 жыл      5 жыл
____________________________________________________________________
352 Іссапар куәліктерін беру журналы    3 жыл      3 жыл
____________________________________________________________________
353 Демалыс беру графиктері,            1 жыл      1 жыл
өтініштер, жиынтықтар, тізімдер,
жұмысшылар мен қызметкерлердің
демалыстарын пайдалану туралы
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
354 Еңбекақы, стажы, жұмыс орны туралы  3 жыл      3 жыл
анықтамаларды беруді есепке алу
кітаптары
____________________________________________________________________
355 Әскери міндеттілердің картотека.    3 жыл      3 жыл
лары, есепке алу карточкалары
____________________________________________________________________
356 Қысқартылған қызметкерлер           3 жыл      3 жыл
бойынша хабарлама
____________________________________________________________________
20. Кадрларды даярлау
____________________________________________________________________
357 Кадрларды даярлау мәселелері        3 жыл      3 жыл
бойынша министрліктермен және
ведомстволармен жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
358 Банктің мамандарын даярлау және     3 жыл      3 жыл
білімін жетілдіру жөнінде
Қазақстанның, ТМД-ның оқу
орталықтарымен жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
359 Мамандарды даярлау және білімін     3 жыл      3 жыл
жетілдіру жөнінде ТМД-ның және
шет елдердің оқу орталықтарымен
және орталық банктерімен жазыс.
қан хаттар
____________________________________________________________________
360 Банкте білім жетілдіру мәселелері   3 жыл      3 жыл
жөнінде жазысқан хаттар (оның
ішінде қазақ тілін және шет
тілдерін оқытуды ұйымдастыру
жөнінде)
____________________________________________________________________
361 Жоғарғы оқу орындарының студент.     5 жыл     5 жыл
терінің практикадан өткендігі
туралы құжаттар (жолдамалар,
сауалнамалар, есептер, пікірлер,
жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
362 Банктік семинарлардың, курстар.     3 жыл      3 жыл
дың оқу жоспарлары, бағдарламалары
____________________________________________________________________
363 Банк мамандарын оқыту жөнінде       1 жыл      1 жыл
өтініштер мен ұсыныстар
____________________________________________________________________
364 Курстар, семинарлар тыңдаушылары.   1 жыл      1 жыл
ның, Банк мамандарының сауалнамасы
____________________________________________________________________

1) по Республике Казахстан           3 года     3 года
2) зарубежные                        5 лет      5 лет
______________________________________________________________________
352. Журналы выдачи командировочных       3 года     3 года
удостоверений
______________________________________________________________________
353. Графики предоставления отпусков,      1 год      1 год
заявления, сводки, списки, переписка
об использовании отпусков рабочими
и служащими
______________________________________________________________________
354. Книги учета выдачи справок о зара-     3 года     3 года
ботной плате, стаже, месте работы
______________________________________________________________________
355. Картотеки, карточки учета военно-      3 года     3 года
обязанных
______________________________________________________________________
356. Уведомления по сокращенным ра-         3 года     3 года
ботникам
______________________________________________________________________
20. Подготовка кадров
______________________________________________________________________
357. Переписка с министерствами и ве-       3 года      3 года
домствами по вопросам подготовки
кадров
_____________________________________________________________________
358. Переписка по подготовке и повыше-      3 года      3 года
нию квалификации специалистов
Банка учебными центрами Казахста-
на, СНГ
______________________________________________________________________
359. Переписка по подготовке и повыше-      3 года      3 года
нию квалификации специалистов с
учебными центрами и центральными
банками СНГ и зарубежных стран
______________________________________________________________________
360. Переписка по вопросам повышения        3 года      3 года
квалификации в банке (в т.ч. по ор-
ганизации изучения иностранных и
казахского языков)
______________________________________________________________________
361. Документы (направления, анкеты,        5 лет       5 лет
отчеты, отзывы, переписка) о прохо-
ждении практики студентами ВУЗов
______________________________________________________________________
362. Учебные планы, программы банков-       3 года      3 года
ских семинаров, курсов
______________________________________________________________________
363. Заявки и предложения по обучению       1 год       1 год
специалистов банка
______________________________________________________________________
364. Анкеты слушателей курсов, семина-      1 год       1 год
ров, специалистов банка
______________________________________________________________________

10. ЕҢБЕКТІ ҰЙЫМДАСТЫРУ
____________________________________________________________________
365 Еңбекті механикаландыру және        10 жыл     10 жыл
автоматтандыру туралы құжаттар
(механикаландыру деңгейін
есептеу нысандары, техникалық
құралдар тізбесі, техникалық
талаптар, есептеулер, есептеу
әдістемесі, еңбекті механикалан.
дыру мен автоматтандырудың
кешенді жобалары)
____________________________________________________________________
366 Еңбек бойынша есептер:
1) жылдық                           тұрақты    тұрақты
2) тоқсандық                         5 жыл      5 жыл
3) айлық                             1 жыл      1 жыл
____________________________________________________________________
367 Банк бөлімшелерінің операциялық     тұрақты    тұрақты
жүктемесі жөнінде құжаттар
(баяндау хаттар, анықтамалар,
кестелер)
____________________________________________________________________
368 Негізгі санаттағы қызметкерлердің   3 жыл      3 жыл
жұмысындағы операциялық жүктеме
мен көлем көрсеткіші жөнінде
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
369 Операциялық жүктеме жөнінде ҚРҰБ    5 жыл      5 жыл
бөлімшелерінің мәліметтері
____________________________________________________________________
370 Банк және оның филиалдары қызмет.   5 жыл      5 жыл
керлерінің еңбек мәселелері жөнінде
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
371 Қызметкерлердің жұмысқа шығу        1 жыл      1 жыл
табельдері
____________________________________________________________________
372 Еңбек тәртібі мен оны бұзу          3 жыл      3 жыл
жөніндегі құжаттар (баяндау хаттар,
анықтамалар, актілер, жазылған
хаттар)
____________________________________________________________________
373 Әлеуметтік зерттеу жүргізу          5 жыл      5 жыл
жөніндегі сауалнамалар, сауал
парақтары
____________________________________________________________________
374 Психологиялық қамтамасыз ету
жөніндегі әдістемелер және
ұсынымдар
1) әзірленген орнына қарай          тұрақты    тұрақты
2) басқа ұйымдарда                   қажет      қажет
болғанға   болғанға
дейін      дейін
____________________________________________________________________
375 ҚРҰБ жүйесіндегі қызметкерлер.      тұрақты    жаңасына
дің лауазымдық еңбек ақыларының                ауыстырған.
тарифтік-санаттық анықтағыштар,                ға дейін
кестелері, ставкалары,
схемалары
____________________________________________________________________
376 Тарифтік-санаттық анықтағыштар,     3 жыл      3 жыл
кестелер, ставкалар, оларды
орындау мен өзгерістер әзірлеу
жөніндегі құжаттар (анықтамалар,
ұсыныстар, баяндау хаттар,
жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
377 Еңбек ақысын төлеудің қолданылып    10 жыл СТК 10 жыл СТК
жүрген жүйесін, еңбекті материал.
дық және моральдық жағынан
ынталандырудың жай-күйі мен оны
жетілдіру және олардың қолданы.
луын бақылау жөніндегі құжаттар
(баяндау хаттар, анықтамалар,
жобалар, ұсыныстар, ақпарат,
жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
378 Сыйлықақы беру, материалдық          5 жыл     5 жыл
ынталандыру құжаттары (сыйлықақы
қаражаты лимитінің тізімдері,
есеп айырысулары)
____________________________________________________________________
379 Мерекелік және демалыс күндері,     1 жыл      1 жыл
демалу және жұмыс уақытынан тыс
күндері еңбекақысын төлеу туралы
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
380 Еңбекті және өрт қауіпсіздігін      5 жыл      5 жыл
сақтау мәселелері жөніндегі
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
381 Техникалық қауіпсіздік жөніндегі    5 жыл      5 жыл
құжаттар (актілер, нұсқама,
анықтамалар, баяндау хаттар,
есептер, жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
382 Еңбекті қорғау, қоршаған ортаны     5 жыл СТК  5 жыл СТК
қорғау және өрт қауіпсіздігі
инспекторының нұсқамалары
____________________________________________________________________
383 Еңбекті және өрт қауіпсіздігін      3 жыл      3 жыл
сақтау жөніндегі іс-шаралар жоспары
____________________________________________________________________
384 Ауа атмосферасының, өндірістік      3 жыл      3 жыл
үй-жайлардың, тазартатын және шаң
соратын ғимараттар жай-күйінің
сынабын таңдау кестелері
____________________________________________________________________
385 Инспекцияның, техникалық            5 жыл СТК  5 жыл СТК
инспекторлардың еңбекті, қоршаған
ортаны және өрт қауіпсіздігін
қорғау жөніндегі актілер,
қаулылар, нұсқамалар
____________________________________________________________________
386 Өндірісте, жұмысқа барар және       тұрақты    тұрақты
қайтар жолда болған жазатайым
жағдайларды тіркеу журналдары
____________________________________________________________________
387 Техникалық және өрт қауіпсіз.       3 жыл      3 жыл
дігі жөнінде дайындықтан өтуді
есепке алу журналдары
____________________________________________________________________
388 Өндірісте, жұмысқа барар және
қайтар жолда болған жазатайым
жағдайларды тергеу құжаттары
(актілер, қорытындылар,
хаттамалар):

10. ОРГАНИЗАЦИЯ ТРУДА
______________________________________________________________________
365. Документы (формы подсчета уровня       10 лет       10 лет
механизации, перечни технических
средств, технические требования,
расчеты, методика расчетов, ком-
плексные проекты механизации и ав-
томатизации труда) о механизации и
автоматизации труда
______________________________________________________________________
366. Отчеты по труду:
1) годовые                             постоянно     постоянно
2) квартальные                          5 лет         5 лет
3) месячные                             1 год         1 год
______________________________________________________________________
367. Документы (докладные записки,          постоянно     постоянно
справки, таблицы) по операционной
нагрузке подразделений банка
______________________________________________________________________
368. Переписка по операционной нагрузке     3 года        3 года
и объемным показателям в работе
основных категорий работников
______________________________________________________________________
369. Сведения подразделений банка по         5 лет        5 лет
операционной нагрузке
______________________________________________________________________
370. Переписка по вопросам труда работ-      5 лет        5 лет
ников банка и его филиалов
______________________________________________________________________
371. Табели выхода сотрудников на рабо-      1 год        1 год
ту
______________________________________________________________________
372. Документы (докладные записки,           3 года       3 года
справки, акты, переписка) о трудо-
вой дисциплине и ее нарушениях
______________________________________________________________________
373. Анкеты, опросные листы по проведе-      5 лет        5 лет
нию социологических обследований
______________________________________________________________________
374. Методики и рекомендации по психо-
логическому обеспечению
1) по месту разработки                  постоянно    постоянно
2) в других организациях                до           до
минования    минования
надобности   надобности
______________________________________________________________________
375. Тарифно-квалификационные спра-         постоянно    постоянно
вочники, сетки, ставки, схемы долж-    до           до
ностных окладов работников банка       замены       замены
новыми       новыми
______________________________________________________________________
376. Документы (справки, предложения,       3 года       3 года
докладные записки, переписка) о
разработке тарифно-
квалификационных справочников,
сеток, ставок, их выполнении и изме-
нении
______________________________________________________________________
377. Документы (докладные записки,         10 лет ЭПК     10 лет ЭПК
справки, проекты, предложения, ин-
формация, переписка) о состоянии и
совершенствовании действующих
систем оплаты труда, материального
и морального стимулирования труда
и контроле за их применением
______________________________________________________________________
378. Документы (списки, расчеты лимита      5 лет         5 лет
средств на премирование) о премиро-
вании, материальном поощрении
______________________________________________________________________
379. Переписка об оплате труда в празд-     1 год         1 год
ничные и выходные дни, дни отдыха
и за сверхурочные работы
______________________________________________________________________
380. Переписка по вопросам охраны труда     5 лет         5 лет
и пожарной безопасности
______________________________________________________________________
381. Документы (акты, предписания,          5 лет         5 лет
справки, докладные записки, отчеты,
переписка) по технике безопасности
______________________________________________________________________
382. Предписания инспектора охраны          5 лет ЭПК     5 лет ЭПК
труда, охраны окружающей среды и
пожарной безопасности
______________________________________________________________________
383. Планы мероприятий по охране труда       3 года        3 года
и пожарной безопасности
______________________________________________________________________
384. Графики отбора проб атмосферы           3 года        3 года
воздуха, производственных помеще-
ний, состояния очистных, пылеулав-
ливающих сооружений
______________________________________________________________________
385. Акты, постановления, предписания        5 лет ЭПК     5 лет ЭПК
инспекций, технических инспекторов
по охране труда, окружающей среды
и пожарной безопасности
______________________________________________________________________
386. Журналы регистрации несчастных          постоянно     постоянно
случаев на производстве, происшед-
ших по пути следования на работу и с
работы
______________________________________________________________________
387. Журналы учета прохождения инст-         3 года         3 года
руктажа по технике безопасности и
пожарной безопасности
______________________________________________________________________
388. Документы (акты, заключения, про-
токолы) расследований несчастных
случаев на производстве, по пути
следования на работу и с работы:

1) тергеу жүргізілген орнына        45 жыл СТК 45 жыл СТК
қарай
2) басқа мекемелерде                5 жыл      5 жыл
____________________________________________________________________
389 Банктік ақпаратты қорғау
____________________________________________________________________
390 Қаруға берілетін лицензия           тұрақты    тұрақты
____________________________________________________________________
391 Банктік ақпаратты техникалық        5 жыл      5 жыл
қорғаудың жай-күйін тексеру
актілері
____________________________________________________________________
392 Техникалық құралдарды тексеру       1 жыл*     1 жыл*  пайдалану
актілері, электрондық-есептеуіш                         мерзімі
техника құралдарымен қорғалатын                         аяқтал-
ақпаратты өңдеу мүмкіндігі                              ғаннан
туралы қорытындылар                                     кейін*
____________________________________________________________________
393 Банк үй-жайын қорғау шарттары       5 жыл*     5 жыл*    шарттың
қолданылу
мерзімі
аяқтал-
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
394 Қару-жарақты және оқ-дәріні         5 жыл      5 жыл
есепке алу кітаптары
____________________________________________________________________
395 Қару-жарақты, оқ-дәріні             5 жыл      5 жыл
тапсыру және қабылдау журналы
____________________________________________________________________
396 Инженерлік-техникалық құрал-        5 жыл      5 жыл
жабдыққа бақылау және оларды
қорғауды ұйымдастыру мәселелері
жөніндегі құжаттар (актілер,
анықтамалар, жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
397 Куәліктерді және рұқсатнама.        5 жыл      5 жыл
ларды тіркеу кітаптары
____________________________________________________________________
398 Келушілерді есепке алу кітаптары    3 жыл      3 жыл
____________________________________________________________________
399 Үй-жайлардың кілттерін қабылдау-    3 жыл      3 жыл
тапсыру журналдары
____________________________________________________________________
400 Таралуы шектеулі ақпаратты          3 жыл      3 жыл
қамтитын құжаттармен жұмыс істеу
тәртібін бұзу жөніндегі құжаттар
(актілер, баяндау хаттары,
жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
401 Таралуы шектеулі құжаттармен        3 жыл      3 жыл
жұмыс істеу мәселелері жөніндегі
құжаттар (жазысқан хаттар, баяндау
хаттары, анықтамалар, рұқсаттар)
____________________________________________________________________

1) по месту расследования               45 лет ЭПК     45 лет ЭПК
2) в других учреждениях                 5 лет          5 лет
______________________________________________________________________
389. Защита банковской информации, ох-
рана
_____________________________________________________________________
390. Лицензия на оружие                      постоянно     постоянно
______________________________________________________________________
391. Акты проверок состояния техниче-        5 лет         5 лет
ской защиты информации банка
______________________________________________________________________
392. Акты проверок технических средств,      1 год*       1 год*  *после
заключения о возможности обработ-                            оконча-
ки защищаемой информации средст-                             ния экс-
вами электронно-вычислительной                               плуата-
техники                                                      ции
______________________________________________________________________
393. Договоры на охрану зданий банка          5 лет*      5 лет*  *после
истече-
ния сро-
ка дейст-
вия до-
говора
______________________________________________________________________
394. Книги учета оружия и боеприпасов         5 лет        5 лет
______________________________________________________________________
395. Журналы учета сдачи и приема ору-        5 лет        5 лет
жия, боеприпасов
______________________________________________________________________
396. Документы (акты, справки, перепис-       5 лет        5 лет
ка) по вопросам организации охраны
и контроля за инженерно-
техническим оборудованием
______________________________________________________________________
397. Книги регистрации удостоверений и        5 лет        5 лет
пропусков
______________________________________________________________________
398. Книги учета посетителей                  3 года       3 года
______________________________________________________________________
399. Журналы приема-передачи ключей           3 года       3 года
от помещений
______________________________________________________________________
400. Документы (акты, докладные запис-        3 года       3 года
ки, переписка) о нарушениях правил
работы с документами, содержащими
информацию ограниченного распро-
странения
______________________________________________________________________
401. Документы (переписка, докладные          3 года       3 года
записки, справки, разрешения) по
вопросам допуска к работе с доку-
ментами ограниченного распростра-
нения
______________________________________________________________________

11. ӘКІМШІЛІК-ШАРУАШЫЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІ
____________________________________________________________________
402 Ішкі еңбек тәртібінің бекітілген    1 жыл      1 жыл
ережелері
____________________________________________________________________
403 Ішкі еңбек тәртібінің ережесін      1 жыл      1 жыл
бұзу туралы актілер, жазысқан
хаттар
____________________________________________________________________
404 Әкімшілік-шаруашылық мәселелері     3 жыл      3 жыл
бойынша жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
405 Мөрлерді және мөртабандарды         3 жыл      3 жыл
жасауға арналған тапсырыстар,
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
406 Мөрлерді және мөртабандарды         тұрақты    тұрақты
жасауға арналған рұқсаттар
____________________________________________________________________
407 Мөрлердің және мөртабандардың       тұрақты    тұрақты
бедерлеме және көшірме бейне
журналдары, кітаптар
____________________________________________________________________
408 Мөрлерді және мөртабандарды         3 жыл      3 жыл
жою актілері
____________________________________________________________________
409 Мекен-жайы мен телефондардың        жаңасына   жаңасына
тізімдері, анықтамалықтары          ауыстырған ауыстырғанға
ға дейін   дейін
____________________________________________________________________
410 Шаруашылық мүлікті, кеңсе           1 жыл      1 жыл
керек-жарақтарын, темір жол мен
әуе жолы авиабилеттерін сатып
алу, байланыс құралдарымен
қызмет көрсеткені үшін төлем
жасау туралы жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
411 Жүктердің кеден декларацияларын     1 жыл      1 жыл
ресімдеу жөніндегі құжаттар
(жазысқан хаттар, тапсырыстар,
анықтамалар)
____________________________________________________________________
412 Мерзімді және мерзімді емес         3 ай*      3 ай*   *басылым.
басылымдарға жазылуға арналған                          дар
тапсырыстар, түбіртектер,                               алғаннан
түбіршектер                                             кейін
____________________________________________________________________
413 Бұқаралық ақпарат құралдарында      1 жыл      1 жыл
хабарландыру мен жарияланымдарға
орын беру туралы жазысқан хаттар
____________________________________________________________________                               21. Құрылыс
____________________________________________________________________
414 Жер учаскелерін құрылысқа беру      тұрақты    тұрақты
жөніндегі актілер, жоспарлар, жер
учаскелерінің төлқұжаттары және
олардың құжаттары
____________________________________________________________________
415 Үй-жайларды және ғимараттарды       тұрақты    пайдалану
салуға жеке жобалар және құрылысқа             аяқталған.
және қайта құруға бекітілген                   ға дейін
жобалық-сметалық құжаттама
____________________________________________________________________
416 Аяқталған құрылыс объектілерін      тұрақты    пайдалану
пайдалануға қабылдау туралы                    аяқталғанға
құжаттар (актілер, шешімдер,                   дейін
анықтамалар)
____________________________________________________________________
417 Шарттар, үй-жайларды, ғимараттар.   тұрақты    тұрақты
ды қабылдау, тапсыру актілері
____________________________________________________________________
418 Орындалған жұмысты қабылдау         5 жыл*     5 жыл*    құрылыс
актілері, орындалған жұмыстың,                           аяқтал.
көрсетілген қызметтің және                               ғаннан
жеткізілген жабдықтың анықтамала.                        кейін
ры және есепшоттары
____________________________________________________________________
419 Үй-жайлардың, ғимараттардың         5 жыл*     5 жыл*   баланс.
және құрал-жабдықтың төлқұжаттары                       тан
шығарған.
нан кейін
____________________________________________________________________

11. АДМИНИСТРАТИВНО-ХОЗЯЙСТВЕННЫЕ ВОПРОСЫ
______________________________________________________________________
402. Утвержденные правила внутреннего         1 год*      1 год*   * до за-
трудового распорядка                                          мены но-
выми
______________________________________________________________________
403. Акты, переписка о нарушении  пра-         1 год      1 год
вил внутреннего трудового распо-
рядка
______________________________________________________________________
404. Переписка по административно-            3 года      3 года
хозяйственным вопросам
______________________________________________________________________
405. Переписка, заявки на изготовление        3 года      3 года
печатей и штампов
______________________________________________________________________
406. Разрешение на изготовление печатей       постоянно    постоянно
и штампов
______________________________________________________________________
407. Журналы, книги оттисков и слепков        постоянно     постоянно
печатей и штампов
______________________________________________________________________
408. Акты уничтожения печатей и штам-         3 года        3 года
пов
______________________________________________________________________
409. Списки, справочники адресов и те-        до            до
лефонов                                  замены        замены
новыми        новыми
______________________________________________________________________
410. Переписка о приобретении хозяйст-        1 год         1 год
венного имущества, канцелярских
принадлежностей, железнодорожных
и авиабилетов, оплате услуг средств
связи
______________________________________________________________________
411. Документы (переписка, заявки,            1 год        1 год
справки) по оформлению таможен-
ных деклараций на груз
______________________________________________________________________
412. Квитанции, корешки, заявки на под-       3 мес.*     3 мес.*  *после
писку периодических и непериодиче-                            получе-
ских изданий                                                  ния из-
даний
______________________________________________________________________
413. Переписка о помещении в средствах         1 год      1 год
массовых информации объявлений,
публикаций
______________________________________________________________________
21. Строительство
______________________________________________________________________
414. Акты об отводе земельных участков       постоянно    постоянно
для строительства, планы, паспорта
земельных участков и документы к
ним
______________________________________________________________________
415. Индивидуальные проекты на строи-         постоянно   до оконча-
тельство зданий и сооружений и ут-                   ния экс-
вержденная проектно-сметная доку-                    плуатации
ментация на строительство и рекон-
струкцию
______________________________________________________________________
416. Документы (акты, решения, справки)       постоянно   до оконча-
о приеме в эксплуатацию закончен-                    ния экс-
ных строительством объектов                          плуатации
______________________________________________________________________
417. Договоры, акты о приеме, передаче        постоянно   постоянно
зданий, сооружений
______________________________________________________________________
418. Акты приемки выполненных работ,         5 лет*      5 лет*  *после
справки и счета за выполненные ра-                          оконча-
боты, предоставленные услуги и по-                          ния строи-
ставленное оборудование                                     тельства
______________________________________________________________________
419. Паспорта зданий, сооружений и обо-      5 лет*      5 лет*  *после
рудования                                                   списания
с баланса
______________________________________________________________________

22. Материалдық-техникалық қамтамасыз ету
____________________________________________________________________
420 Материалдарды және құрал-жабдықта   2 жыл      2 жыл
қажеттілік жөніндегі құжаттар
(жеке есепшоттар, жиынтық
ведомостары, кестелер, есептесу.
лер, өтінімдер, жазысқан хатар)
____________________________________________________________________
421 Тауарларды (қызметті, жұмысты)      2 жыл      2 жыл
сатып алуға рыноктағы маркетинг
зерттеулері құжаттары (прайс-
парақтар, газет шолуы және
басқалар)
____________________________________________________________________
422 Материалдық-техникалық қамтамасыз   3 жыл      3 жыл
ету мәселесі жөнінде жазысқан
хаттар
____________________________________________________________________
423 Шикізат, материалдар және дайын     3 жыл      3 жыл
өнім қалдықтарының келіп түсуі,
жұмсалуы туралы мәліметтер,
жиынтық
____________________________________________________________________
424 Келіп түсетін тауарлар мен          3 жыл      3 жыл
материалдардың сапасы жөніндегі
актілер, қорытындылар
____________________________________________________________________
425 Тапсырыс беруші өкілдеріне          3 жыл      3 жыл
өнімді қабылдау-өткізу туралы
актілер
____________________________________________________________________
426 Нормадан тыс және пайдаланыл.       3 жыл      3 жыл
майтын ТМҚ мен құрал-жабдықты
сату жөніндегі құжаттар
(ведомостар, мәліметтер, жазысқан
хаттар, анықтамалар)
____________________________________________________________________
427 Қойма бөлмелерін ұйымдастыру        3 жыл      3 жыл
және жабдықтау жөніндегі құжаттар
(баяндау хаттары, жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
428 Қойма қорларының нормативі          3 жыл*     3 жыл*  жаңасына
ауыстыр.
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
429 Жүктің келіп түсуі туралы           1 жыл*     1 жыл*   экспорт-
хабарламалар, жазысқан хаттар                            импорт
бойынша*
____________________________________________________________________
430 Тауарларды қоймаға әкелу            1 жыл      1 жыл
жөнінде графиктер, жазысқан
хаттар
____________________________________________________________________
431 Қоймаға келіп түскен тауарлар       3 жыл      3 жыл
мен материалдарды қабылдау
актілері
____________________________________________________________________
432 Қоймада тауарлар мен материалдар.   3 жыл      3 жыл
дың қозғалысы және қалдығы
жөніндегі құжаттар (актілер,
мәліметтер, анықтамалар,
ведомостар, карточкалар, тізімде.
мелер, тауар құжаттары, ордерлер,
есеп жүргізу кітаптары)
____________________________________________________________________
433 Тауарларды қоймадан жіберу          3 жыл      3 жыл
жөніндегі құжаттар (өкімдер,
есепшоттар, нарядтар, талаптар,
жіберу құжаттары, рапорттар,
карталар, есеп жүргізу кітаптары)
____________________________________________________________________
434 Тауарларды және материалдарды       1 жыл      1 жыл
қоймадан шығару рұқсатнамалары
____________________________________________________________________
435 Мүлікті түгендеу актілері,          3 жыл      3 жыл
ведомостары
____________________________________________________________________
436 Тауарлардың, материалдардың,        5 жыл      5 жыл
құрал-жабдықтың кем шығуы және
шығысы жөніндегі құжаттар
(актілер, мәліметтер, анықтамалар,
жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
437 Баспа өнімін жасау жөніндегі        3 жыл      3 жыл
құжаттар (өтінімдер, есеп жүргізу,
жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
438 Қатаң есептегі бланкілерді          5 жыл      5 жыл
шығару жөніндегі құжаттар
(өтінімдер, жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________                          23. Үйлерді пайдалану
____________________________________________________________________
439 Үйлерді, үй-жайларды, жер           тұрақты    тұрақты
учаскілерін пайдалануға
қабылдау-өткізу актілері
____________________________________________________________________
440 Үйлерді, үй-жайларды жалға          3 жыл*     3 жыл*   шарттың
алуға, қабылдау-өткізу және                            қолданылу
есептесулер туралы құжаттар                             мерзімі
(шарттар, келісімдер, актілер)                          аяқтал.
ғаннан
кейін
____________________________________________________________________
441 Ұйымдарға үй-жайларды беру және     3 жыл      3 жыл
пайдалану, үйлерді жалға алу
өткізу мен қабылдау туралы жазысқан
хаттар
____________________________________________________________________
442 Ұйымдар жалға алған үй-жайларының   3 жыл      3 жыл
мерзімін ұзарту, орналастыру мен
қоныс аударту туралы жазысқан хаттар
____________________________________________________________________
443 Ұйымдар жалға алған үйлері мен      3 жыл      3 жыл
үй-жайларын пайдалану туралы
құжаттар (баяндамалар, шолулар,
анықтамалар)
____________________________________________________________________
444 Ұйымдар жалға алған үйлері мен      5 жыл      5 жыл
үй-жайлар пайдалану туралы
құжаттар (баяндамалар, шолулар,
анықтамалар)
____________________________________________________________________
445 Үйлерді сақтандыру туралы құжат.    3 жыл      3 жыл
тар (келісімдер, жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
446 Үйлердің, аулалардың және аумақ.    3 жыл      3 жыл
тардың техникалық, санитарлық
жай-күйі туралы құжаттар (актілер,
жазысқан хаттар)
____________________________________________________________________
447 Үйлерге және үй-жайларға            1 жыл      1 жыл
коммуналдық қызмет көрсету туралы
жазысқан хаттар
____________________________________________________________________

22. Материально-техническое обеспечение
______________________________________________________________________
420. Документы (лицевые счета, сводные       2 года      2 года
ведомости, таблицы, расчеты, заяв-
ки, переписка) о потребности в мате-
риалах и оборудовании
______________________________________________________________________
421. Документы (прайс-листы, газетные        2 года      2 года
обзоры и др.) маркетинговых иссле-
дований рынка на приобретение то-
варов (работ и услуг)
______________________________________________________________________
422. Переписка по вопросам материально-      3 года      3 года
технического обеспечения
______________________________________________________________________
423. Сводки, сведения о поступлении, рас-    3 года      3 года
ходовании, остатков сырья, материа-
лов и готовой продукции
______________________________________________________________________
424. Акты, заключения о качестве посту-      3 года      3 года
пающих товаров и материалов
______________________________________________________________________
425. Акты о приеме-сдаче продукции           3 года      3 года
представителям заказчиков
______________________________________________________________________
426. Документы (ведомости, сведения, пе-     3 года      3 года
реписки, справки) о реализации
сверхнормативных и неиспользуемых
ТМЦ и оборудования
______________________________________________________________________
427. Документы (докладные записки, пе-       3 года      3 года
реписка) по организации и оборудо-
ванию складских помещений
______________________________________________________________________
428. Нормативы складских запасов            3 года*      3 года*  *после
замены
новыми
______________________________________________________________________
429. Уведомления, переписка о прибытии      1 год*       1 год*   *по экс-
грузов                                                       порту-
импорту
______________________________________________________________________
430. Графики, переписка о завозе товаров    1 год        1 год
на склады
______________________________________________________________________
431. Акты приема поступивших на склад       3 года       3 года
товаров и материалов
_____________________________________________________________________
432. Документы (акты, сведения, справки,    3 года       3 года
ведомости, карточки, описи, наклад-
ные, ордера, книги учета) о движении
и остатках товаров и материалов на
складе
_____________________________________________________________________
433. Документы (распоряжения, счета,         3 года      3 года
наряды, требования, накладные, ра-
порта, карты, книги учета) об отпус-
ке товаров со склада
______________________________________________________________________
434. Пропуска на вывоз товаров и мате-       1 год       1 год
риалов со склада
______________________________________________________________________
435. Акты, ведомости проведения инвен-       3 года      3 года
таризации имущества
______________________________________________________________________
436. Документы (акты, сведения, справки,     5 лет       5 лет
переписка) о недостаче и растратах
товаров, материалов, оборудования
______________________________________________________________________
437. Документы (заявки, книги учета, пе-     3 года      3 года
реписка) об изготовлении печатной
продукции
______________________________________________________________________
438. Документы (заказы, переписка) об        5 лет       5 лет
изготовлении бланков строгой отчет-
ности
_____________________________________________________________________
23. Эксплуатация зданий
______________________________________________________________________
439. Акты приема-передачи зданий, по-      постоянно      постоянно
мещений, земельных участков в
пользование
______________________________________________________________________
440. Документы (договоры, соглашения,       3 года*      3 года*  *после
акты) о приеме-сдаче зданий, поме-                           истече-
щений в аренду и расчеты                                     ния сро-
ка дого-
вора
______________________________________________________________________
441. Переписка об эксплуатации и предос-     3 года      3 года
тавлении помещений организациям,
сдаче и приеме зданий в аренду
______________________________________________________________________
442. Переписка о вселении, выселении и       3 года      3 года
продлении сроков пользования по-
мещениями, занимаемыми организа-
циями
______________________________________________________________________
443. Документы (доклады, обзоры, справ-      3 года      3 года
ки) об эксплуатации зданий и поме-
щений, занимаемых организациями
______________________________________________________________________
444. Документы (доклады, обзоры, справ-      5 лет       5 лет
ки) об эксплуатации зданий и поме-
щений, занимаемых организациями
______________________________________________________________________
445. Документы (соглашения, переписка)       3 года      3 года
о страховании зданий
______________________________________________________________________
446. Документы (акты, переписка) о тех-      3 года      3 года
ническом, санитарном состоянии
зданий, дворов и территорий
______________________________________________________________________
447. Переписка о коммунальном обслужи-       1 год       1 год
вании зданий и помещений
_____________________________________________________________________