Этил спиртi мен арақ импортының көлемiн орналастыруға лицензия алудың конкурстың шарттары
Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi 1997 жылғы 12 тамыздағы N 153. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 4 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 360. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2005 жылғы 3 маусымдағы N 211 Бұйрығымен
--------------Бұйрықтан үзінді--------------
"Заңға тәуелдi актiлердi жетiлдiру бойынша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2004 жылғы 20 наурыздағы N 77-ө өкiмiн iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлген тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарының күшi жойылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Заң қызметi департаментi (Д.В. Вагапов) қоса берiлген тiзбеде көрсетiлген бұйрықтардың күшi жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне белгiленген тәртiппен бiр апталық мерзiмде хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнің
2005 жылғы 3 маусымдағы
N 211 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң күшiн
жойған кейбiр бұйрықтарының тiзбесi
3. "Этил спиртi мен арақ импортының көлемiн орналастыруға лицензия алудың конкурстық шарттарын" бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1997 жылғы 12 тамыздағы N 153 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 1997 жылғы 4 қыркүйекте N 360 тiркелген)...
--------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында этил спиртi мен арақтың импортын лицензиялау туралы" 1997 жылғы 27 маусымдағы N 1031 қаулысының орындалуы үшiн бұйырамын:
Өтiнiм берушiлер арасында "Этил спиртi мен арақ импортының көлемiн орналастыруға лицензия алудың келесi конкурстың шарттары бекiтiлсiн:
1) Этил спиртi мен арақ импортының көлемiн алудағы конкурсқа экономика және Сауда министрлiгiнiң этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiнiң импортын лицензиялау жөнiндегi комиссиясына (бұдан былай - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 27 маусымдағы N 1031  P971031_  қаулысымен айқындалған құжаттардың толық пакетiн тапсырған барлық өтiнiм берушiлер тең құқымен қатыса алады.
Этил спиртi импортының конкурсына тек, алкоголь өнiмдерi өндiрiсiне лицензия тапсырған өтiнiм берушiлер қатысады.
2) Комиссия бекiтiлген импорт көлемiн (санымен алғандағы) және аталмыш импорт көлемiн орналастыруға арналған конкурстың өткiзілуi мерзiмiн көрсете отырып, конкурстың өткiзiлуi мен шарттары туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы хабар конкурстың басталу мерзiмiнен 15 күн бұрын берiледi.
3) Конкурстың әрбiр қатысушысы жарияланған конкурсқа бiр ұсыныс бере алады.
4) Конкурсқа қатысушы құжаттарды дайындап ұсынуға кететiн шығындардың барлығын өзi көтередi.
5) Комиссия лицензия алуға ұсынылған құжаттарды тоқсанның алғашқы он күнi iшiнде қабылдайды.
Аталмыш мерзiмнен кейiн берiлген арыздар жалпы негiзде, келесi тоқсанның бiрiншi он күндiгiнде кезектi қарауға қабылданады.
Конкурсқа қатысып, одан өте алмаған өтiнiм берушiлер келесi конкурстарға қатысу үшiн қата арыз бере алады.
6) Комиссия, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037  P971037_  қаулысында және осы бұйрықтың 9-шы тармағында көрсетiлген шарттарға сәйкес ұсынылған құжаттарды бағалап, салыстырады.
7) Комиссия, конкурстың құжаттары конкурс шарттарына сай келген қатысушыларға лицензия беру жайлы шешiм шығарады. Бұл ретте конкурсқа қатысушының қаржылық, техникалық және өндiрiстiк мүмкiндiгi ескерiледi.
8) Этил спиртi және арақтың енгiзуге рұқсат етiлген көлемiн бөлгенде, басымдық алатын импорттаушылар:
а) жоғары сапалы өнiмдi әкелушiлер (медалi, дипломы және басқалары барлар);
б) инвестиция берушiлер және Қазақстан аумағында жұмыс орнын жасаушылар;
в) арақ әкелген жағдайда - алкоголь өнiмдерi өндiрiсiне лицензиясы жоқ, өтiнiм берушiлер;
г) салық және кедендiк жеңiлдiктерi жоқтар;
д) мемлекеттiк бюджет пен Зейнетақы қорына қарызы жоқтар;
е) алкоголь өнiмдерiн сақтауға және көтерме сатуға лицензиясы барлар.
9) Этил спиртi мен арақтың импортқа рұқсат етiлген көлемi экономикалық жөнiне қарай тоқсан бойынша бөлiнедi. Бұл ретте этил спиртi мен арақтың импортталатын көлемнiң жылдық үлесi оларды Қазақстан Республикасының кедендiк аумағында бiр жылдық сатып өткiзу көлемiнiң (саны бойынша) 20 процентiнен аспауға тиiстi.
10) 9-шы тармақта көрсетiлген талаптар ескерiлiп конкурстан өткен екi немесе одан да көп өтiнiм берушiлер болғанда олардың арасында импорт көлемi былай бөлiнедi:
- этил спирт үшiн - бүгiнгi өндiрiс қуаты және өндiрiс технологиясы ескерiле отырып (Стандарттау жөнiндегi агенттiктiң қорытындысы);
- араққа - берушi аймақтар ескерiле отырып, басқа қатысушылардың жазбаша келiсiмi болғанда, тең көлемде, немесе бiреуiнiң немесе бiрнешеуiнiң пайдасына орай.
11) Өтiнiм берушi бұрын алынған лицензияда көрсетiлген импорт көлемiн толық пайдалана алмаған жағдайда, босаған квоталар жаңа лицензия бергенде пайдаланылуы мүмкiн.
12) Комиссия шешiмi хаттамамен ресiмделедi.
13) Лицензия қолданыстағы рет-жөнiмен берiледi.
Вице-Министр

Об утверждении "КОНКУРСНЫХ УСЛОВИЙ РАЗМЕЩЕНИЯ ОБЪЕМОВ ИМПОРТА ЭТИЛОВОГО СПИРТА И ВОДКИ МЕЖДУ ЗАЯВИТЕЛЯМИ НА ПОЛУЧЕНИЕ ЛИЦЕНЗИИ"
Приказ Министра экономики и торговли Республики Казахстан от 12 августа 1997 г. N 153. Зарегистрирован в Министерстве юстиции 04 сентября 1997 г. N 360. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 211
Извлечение из приказа Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 211
"В целях реализации распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года N 77-р "О мерах по совершенствованию подзаконных актов", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан, согласно прилагаемому перечню...
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр
Приложение
к приказу Министра
финансов РК
от 03.06.2005г. N 211
Перечень некоторых
приказов Министра финансов
Республики Казахстан, утративших силу
...
3. Приказ Министра экономики и торговли Республики Казахстан от 12 августа 1997 г. N 153 "Об утверждении "КОНКУРСНЫХ УСЛОВИЙ РАЗМЕЩЕНИЯ ОБЪЕМОВ ИМПОРТА ЭТИЛОВОГО СПИРТА И ВОДКИ МЕЖДУ ЗАЯВИТЕЛЯМИ НА ПОЛУЧЕНИЕ ЛИЦЕНЗИИ"...".
--------------------------------------------------------------------
Во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 27.06.97 г. N 1031 P971031_ "О лицензировании импорта этилового спирта и водки в Республике Казахстан" приказываю:
Утвердить следующие "КОНКУРСНЫЕ УСЛОВИЯ РАЗМЕЩЕНИЯ ОБЪЕМОВ ИМПОРТА ЭТИЛОВОГО СПИРТА И ВОДКИ МЕЖДУ ЗАЯВИТЕЛЯМИ НА ПОЛУЧЕНИЕ ЛИЦЕНЗИИ":
1. В конкурсе на получение объемов импорта этилового спирта и водки могут участвовать на равных правах все заявители, представившие в Комиссию по лицензированию импорта этилового спирта и алкогольной продукции Министерства экономики и торговли (далее Комиссия) полный пакет документов, определенный постановлением Правительства Республики Казахстан N 1031 от 27.06.97 года "О лицензировании импорта этилового спирта и водки в Республике Казахстан".
В конкурсе на импорт этилового спирта участвуют только заявители, предоставившие лицензию на производство алкогольной продукции.
2. Комиссия оповещает о проведении и условиях конкурса через средства массовой информации, с указанием утвержденных (в количественном выражении) импортных объемов и сроков проведения конкурса на размещение указанного объема импорта за 15 дней до его проведения.
3. Каждый участник конкурса может подать только одно заявление на объявленный конкурс.
4. Участник конкурса несет все расходы, связанные с подготовкой и подачей документов.
5. Документы на получение лицензии принимаются Комиссией в течение первой декады каждого квартала.
Заявления, поданные после указанного срока, принимаются к очередному рассмотрению на общих основаниях в первой декаде следующего квартала.
Заявители, участвовавшие, но не прошедшие конкурс, могут повторно подать заявление для участия в последующих конкурсах.
6. Комиссия производит оценку и сопоставление поданных документов в соответствии с условиями, указанными в постановлении Правительства РК от 30.06.1997 года 1037 и пункта 9 настоящего Приказа.
7. Комиссия выносит решение по выдаче лицензии тем участникам, чьи конкурсные документы будут определены как отвечающие конкурсным условиям.
При этом во внимание будут приниматься финансовые, технические
и производственные возможности участника конкурса.
8. Преимущество при распределении разрешенных к ввозу объемов
этилового спирта и водки имеют импортеры:
а) ввозящие высококачественную продукцию (наличие медали,
диплома и др.);
б) вкладывающие инвестиции и/или создающие рабочие места на
территории Казахстана;
в) в случае ввоза водки - заявители, не имеющие лицензии на
производство алкогольной продукции;
г) не имеющие налоговых и таможенных льгот;
д) не имеющие задолженности перед государственным бюджетом и
Пенсионным фондом;
е) имеющие лицензию на хранение и оптовую реализацию
алкогольной продукции.
9. Разрешенные к импорту объемы этилового спирта и водки размещаются поквартально, исходя из экономической целесообразности. При этом годовая доля импортируемых объемов этилового спирта и водки не должна превышать 20% годового объема (по количеству) их реализации на таможенной территории Республики Казахстан.
10. При наличие двух и более заявителей, прошедших конкурс с
учетом требований, указанных в пункте 9, распределение между ними
объемов импорта производится:
- для этилового спирта - с учетом действующих производственных
мощностей и технологии производства (заключение Агентства по
стандартизации);
- для водки - в равных количествах или в пользу одного или
нескольких из них, при наличии письменного согласия других
участников, с учетом регионов поставок.
11. В случае неполного использования заявителем объема импорта
по ранее полученной лицензии, высвободившиеся квоты могут быть
использованы при выдаче новых лицензий.
12. Решения Комиссии оформляются протокольно.
13. Выдача лицензии осуществляется в соответствии с действующим
порядком.
Вице-министр