Сот орындаушылар және приставтарды аттестациялау туралы Ережесі мен Орталық аттестациялық комиссия жөніндегі Ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 20 қазандағы N 111 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 26 қазанда тіркелді. Тіркеу N 631. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрлінің 2010 жылғы 12 наурыздағы № 82 Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Әділет министрлінің 2010.03.12 № 82 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 20 тамыздағы N 3088 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік қызметшілерді аттестациядан өткізудің тәртібі мен шарттары туралы Ережені басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
Сот орындаушылары мен приставтарды аттестациялау туралы және Орталық аттестациялық комиссия жөніндегі ұсынылған Ережелер бекітілсін.
Министр
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрінің
1998 жылғы қазанның 20
N 111 бұйрығымен
"БЕКІТІЛДІ"
Орталық аттестациялық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Орталық аттестациялық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) аймақтық, аттестациялық комиссиялардың шешімдеріне жасалған шағымдарды қарау, дәлелді себептермен аймақтық аттестациялық комиссияға екі рет келмеген, келмеуінің дәлелді себептерін растайтын құжаттарымен аттестацияланушының жазбаша өтініші негізінде сот орындаушылар мен приставтарды аттестациядан өткізу.
2. Комиссияны Қазақстан Республикасының Әділет Министрі, Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігі орталық аппаратының бөлім жетекшілері білікті мамандары санынан құрады, оның құрамына Вице-министр - комиссияның төрағасы және басқа жауапты қызметкерлер кіреді.
3. Комиссия қызметіне басшылық жасауды Қазақстан Республикасының Әділет Министрі жүзеге асырады.
4. Комиссияның мәжілістері қажеттілікке қарай өткізіледі.
5. Аймақтық аттестациялық комиссияның шешіміне шағым, шешімнің көшірмесін алған күннен бастап санағанда, он күн ішінде Комиссияға беріледі.
6. Комиссияға берілген шағым тіркеледі және оның қаралу күні өтініш иесіне, комиссия мәжілісі өткізілерден кем дегенде жеті күн бұрын хабарланады.
7. Комиссия аймақтық аттестациялық комиссия шешіміне жасалған шағымды, оның және аймақтық комиссиядан талап етілген алғашқы материалдардың түскен күнінен бастап, отыз күн ішінде қарайды, Қазақстан Республикасындағы сот орындаушылар мен приставтарды аттестациядан өткізу туралы Ережеге сәйкес, аттестациядан өткізеді және төмендегі шешімдердің бірін қабылдайды:
- сот орындаушы мен приставтың атқарып отырған лауазымына сәйкестігі туралы (аймақтық аттестациялық комиссия шешімін бірден бұзумен);
- атқарып отырған лауазымына сәйкес еместігі туралы (аймақтық аттестация комиссиясының шешімімен келісу).

Об утверждении "Правил аттестации судебных исполнителей" и Положения "О центральной аттестационной комиссии"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 октября 1998 года № 111. Зарегистрирован Министерством юстиции РК 26.10.1998 г. № 631. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 12 марта 2010 года № 82
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 12.03.2010 № 82.
Руководствуясь Положением "О порядке и условиях проведения аттестации государственных служащих", утвержденным  Указом  Президента Республики Казахстан от 20 августа 1996 года N 3088 приказываю:
утвердить прилагаемые Правила аттестации судебных исполнителей и приставов и Положение о Центральной аттестационной комиссии.
Министр
Положение
О центральной аттестационной комиссии
1. Центральная аттестационная комиссия (далее - Комиссия) создается для рассмотрения жалоб на решения региональных аттестационных комиссий, проведения аттестации судебных исполнителей и приставов дважды не явившихся на аттестацию в региональную аттестационную комиссию по уважительным причинам, на основании письменного заявления аттестуемого и документов, подтверждающих уважительность причин неявки в региональную аттестационную комиссию.
2. Комиссия образуется Министром юстиции Республики Казахстан из числа руководителей подразделений, опытных и высококвалифицированных специалистов центрального аппарата Министерства юстиции Республики Казахстан в составе: Вице-Министра юстиции - председателя комиссии и других ответственных работников.
3. Руководство деятельностью Комиссии осуществляет Министр юстиции Республики Казахстан.
4. Заседание Комиссии проводятся по мере необходимости.
5. Жалоба на решение региональной аттестационной комиссии подается в Комиссию в десятидневный срок со дня получения копии решения.
6. Жалоба, поданная в Комиссию, подлежит регистрации и о дне ее рассмотрения сообщается заявителю не позднее чем за семь дней до заседания комиссии.
7. Комиссия рассматривает жалобу на решение региональной аттестационной комиссии в течение тридцати дней со дня ее поступления с истребованием копий первичных материалов из региональной комиссии, проводит аттестацию в соответствии с Правилами аттестации судебных исполнительных и приставов и принимает одно из следующих решений:
- о соответствии судебного исполнителя и пристава занимаемой должности (с одновременной отменой решения региональной аттестационной комиссии);
- о несоответствии занимаемой должности (согласие с решением региональной аттестационной комиссии).

8. Комиссия шағымды шағымданушының қатысуынсыз қарауға құқылы.
9. Комиссия, шағымданушы адамға, қажет болған жағдайда қосымша сұрақтар бере алады, оған қайтарылатын жауаптар аттестациялық комиссияның ұйғаруымен ауызша немесе жазбаша беріледі.
10. Комиссия, мәжілісіне кемінде құрамының үштен екісі қатысқанда ғана, өкілетті болып есептелінеді.
11. Егер қатынасушы мүшелерінің басым көпшілігі дауыс берсе, Комиссияның шешімі қабылданды деп есептелінеді.
Дауысқа салу ашық түрде аттестациялаудан өткізілетін адамның қатысуынсыз жүргізіледі.
Дауыс саны тең болған жағдайда, комиссияның төрағасы қосымша дауыс беруге құқылы.
Қабылданған шешім туралы өтініш иесіне немесе аттестациядан өтушіге жазбаша түрде, дауыс беруден соң бірден хабарланады.
12. Комиссия шешімі бір данада жасалады және оған дауыс беруге қатынасқан Комиссия төрағасы, хатшысы және мүшелері қол қойып, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде сақтауға қалдырылады.

8. Комиссия вправе рассмотреть жалобу в отсутствие заявителя.
9. Комиссией, при необходимости, лицу, подавшему жалобу, могут задаваться дополнительные вопросы, на которые ответы даются письменно или устно по выбору комиссии.
10. Заседания Комиссии правомочны при участии в нем двух третей состава комиссии.
11. Решение Комиссии считается принятым, если за него проголосовало большинство присутствующих ее членов. При равенстве голосов председатель Комиссии имеет право дополнительного голоса.
Голосование проводится открыто в отсутствие аттестуемого.
О принятом решении заявителю или аттестуемому сообщается в письменной форме сразу же после голосования.
12. Решение Комиссии, которое составляется в одном экземпляре, подписывается председателем, секретарем и членами комиссии, принявшими участие в голосовании и остается на хранении в Министерстве юстиции.
13. Жалоба, поданная в Комиссию с нарушением 10-дневного срока, не подлежит рассмотрению.