Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Конституционный Совет Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Конституционного Совета Республики Казахстан согласно приложению 399;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 399
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N№1235
637 - Конституционный Совет Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности Конституционного
Совета Республики Казахстан" на 2006 год
1. Стоимость:  138591 тысяча тенге (сто тридцать восемь миллионов пятьсот девяносто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Конституционный закон  Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 2737 "О Конституционном Совете Республики Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";   Указ  Президента Республики Казахстан от 28 марта 1996 года N 2920 "Об обеспечении деятельности Председателя и членов Конституционного Совета Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета Республики Казахстан, а также депутатов Парламента Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение верховенства и прямого действия Конституции на всей территории Республики; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
399-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
399-ҚОСЫМША
637 - Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Конституциялық
Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  138591 мың теңге (бір жүз отыз сегіз миллион бес жүз тоқсан бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :  "Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі туралы" 1995 жылғы 29 желтоқсандағы  N 2737  Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Төрағасы мен мүшелерінің қызметін қамтамасыз ету туралы" 1996 жылғы 28 наурыздағы N 2920  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29  Жарлығы ; "Қызмет телефондары мен мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көлік қызметін көрсету үшін қызметтік жеңіл автомобильдерді пайдалануды ретке келтіру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегі қызметтік іссапарлары туралы ережені бекіту туралы" 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1428  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Конституцияның Республиканың бүкіл аумағында жоғары тұруын және тікелей қолданылуын қамтамасыз ету; қойылып отырған біліктілік талаптарына сәйкес, өздерінің лауазымдық міндеттерін тиімді түрде орындау және кәсіби шеберлігін жетілдіру мақсатында кәсіби қызметі саласындағы оқыту бағдарламасы бойынша теориялық және практикалық білімдерін,  шеберлігі мен ептілігін жаңарту.

5. Задачи бюджетной программы:  защита конституционных прав и свобод человека и гражданина; дача официального толкования норм Конституции; решение в случае спора вопроса о правильности проведения выборов Президента Республики Казахстан, депутатов Парламента и проведения республиканского референдума; рассмотрение до подписания Президентом принятых Парламентом законов на их соответствие  Конституции  Республики Казахстан; рассмотрение до ратификации международных договоров Республики на соответствие их Конституции; рассмотрение обращений судов о признании закона или иного нормативного правового акта не соответствующими Конституции; направление Парламенту Республики Казахстан ежегодного послания о состоянии конституционной законности в стране; дальнейшее сотрудничество с международными организациями и зарубежными органами конституционного контроля в целях обмена опытом в процессе конституционного строительства; повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зация
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
Конституцион-
ного Совета
Республики
Казахстан
2
001
Аппарат
центрального
органа
Правовой ана-
лиз норматив-
ных правовых
актов, между-
народных до-
говоров,
являющихся
или могущих
стать предме-
том конститу-
ционного
производства.
Обеспечение
исполнения
решений, при-
нятых Предсе-
дателем и
Руководителем
Аппарата.
Обеспечение
информацион-
но-аналити-
ческой работы
и выпуск еже-
годного Вест-
ника Консти-
туционного
Совета.
В тече-
ние года
Конституцион-
ный Совет
Республики
Казахстан
3
007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государствен-
ных служащих
по пяти
темам:
1) бюджетный
процесс и
бюджетная по-
литика в
Республике
Казахстан;
2) государст-
венные закуп-
ки;
3) современ-
ные информа-
ционные тех-
нологии в го-
сударственных
органах;
4) организа-
ция делопро-
изводства и
документове-
дения;
5) правотвор-
чество и за-
конодательный
процесс в
Республике
Казахстан.
Обучение го-
сударственно-
му и английс-
кому языкам.
В тече-
ние года
Конституцион-
ный Совет
Республики
Казахстан
4
009
Материально-
техническое
оснащение го-
сударственных
органов
Приобретение
мебели для
зала заседа-
ния:
стол заседа-
ний, столы
рабочие, стол
секретаря,
креденза
(система низ-
ких шкафов),
кресла для
Президиума,
кресла для
рабочих сто-
лов позволит
полностью
укомплектова-
ть место про-
ведения засе-
даний Совета
по поступив-
шим обращени-
ям.
Приобретение
мягкой мебели
и сплит сис-
темы для ка-
бинета Пред-
седателя и
членов Сове-
та.
Приобретение
радиотелефона
Председателю.
В тече-
ние года
Конституцио-
нный Совет
Республики
Казахстан
5

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын қорғау; конституцияның нормаларына ресми түсіндірме беру; дау туған жағдайда Республика Президентінің, Парламент депутаттарының сайлауын өткізудің және республикалық референдум өткізудің дұрыстығы туралы мәселені шешу; Парламент қабылдаған заңдардың Республика Конституциясына сәйкестігін Президент қол қойғанға дейін қарау; Республиканың халықаралық шарттарын бекіткенге дейін олардың Конституцияға сәйкестігін қарау; соттардың заңды немесе өзге бір нормативтік құқықтық актіні Конституцияға сәйкес емес деп тану туралы өтініштерін қарау; Парламентке елдегі конституциялық заңдылықтың жай-күйі туралы жыл сайынғы жолдауды жіберу;
конституциялық құрылыс процесінде тәжірибе алмасу мақсатында халықаралық ұйымдармен және шет елдердің конституциялық бақылау органдарымен одан әрі ынтымақтасу; мемлекеттік қызметшілердің кәсіби біліктілігін арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Қазақстан
Республи-
касы
Консти-
туциялық
Кеңесінің
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Конституциялық іс
жүргізу нысаны болып
отырған немесе болуы
мүмкін нормативтік
құқықтық актілерге,
халықаралық шарттарға
құқықтық сараптау
жүргізу.
Төраға мен Аппараттың
Басшысы қабылдаған
шешімдерді орындалуын
қамтамасыз ету.
Ақпараттық-талдау
жұмысын қамтамасыз
ету және Конституция-
лық Кеңестің жыл
сайынғы Жаршысын
шығару.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Консти-
туциялық
Кеңесі
3
007
Мемлекет-
тік
қызметші-
лердің
білікті-
лігін
арттыру
Мынадай бес тақырып
бойынша мемлекеттік
қызметшілердің
біліктілігін арттыру
жөніндегі қызметтерді
сатып алу:
1) Қазақстан Респуб-
ликасындағы бюджеттік
процесс және бюджет
саясаты;
2) мемлекеттік сатып
алулар;
3) мемлекеттік
органдардағы қазіргі
заманғы ақпараттық
технологиялар;
4) іс жүргізуді
ұйымдастыру және
құжаттану;
5) Қазақстан
Республикасындағы
құқық шығармашылығы
және заң шығару
процесі.
Мемлекеттік және
ағылшын тілдерін
үйрету.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Консти-
туциялық Кеңесі
4
009
Мемлекет-
тік
орган-
дарды
материал-
дық-тех-
никалық
жарақ-
тандыру
Мәжіліс залына
арналған жиһаз:
мәжіліс столы, жұмыс
столдары, хатшы столы, креденза
(аласа шкафтар
жүйесі), Төралқаға
арналған креслолар,
жұмыс столдарына
арналған креслолар
сатып алу Кеңестің келіп түскен өтініш-
тер бойынша отырыста-
ры өткізілетін
орынды толығымен жабдықтауға мүмкіндік береді. Кеңес Төрағасы мен мүшелерінің кабинетіне жұмсақ жиһаз бен сплит жүйе сатып алу.
Төрағаға радиотелефон
сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы Консти-
туциялық
Кеңесі
5

017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и ин-
формационно-
техническое
обеспечение
государствен-
ных органов
Приобретение
вычислитель-
ной техники -
февраль;
Приобретение
оборудования
для защиты
сетей -
февраль.
Лицензионное
программное
обеспечение -
февраль.
Техническое
обслуживание
средств вы-
числительной
техники - в
течение года.
Сопровождение
локальных за-
дач - в
течение года.
Услуги дос-
тупа к сети
Интернет в
течение года.
Приобретение
расходных ма-
териалов -
апрель-
сентябрь.
В тече-
ние года
Конституцион-
ный Совет
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямые результаты:
- содержание аппарата Конституционного Совета согласно лимиту - 37 единиц;
- создание необходимых условий для поддержания высшей юридической силы Конституции, ее непосредственного применения на всей территории Республики и укрепления авторитета;
- обеспечение соответствия законодательства и международных договоров страны Конституции Республики;
- правильное разъяснение содержания конституционных норм;
- подготовка и оглашение послания Парламенту Республики Казахстан о состоянии конституционной законности в стране;
- продолжение взаимовыгодного сотрудничества с международными организациями и иностранными органами конституционной юстиции, использование положительных рекомендаций в осуществлении своих полномочий;
- выпуск ежегодного журнала "Вестник Конституционного Совета Республики Казахстан" тиражом 300 экземпляров направляется для использования в работе Президенту, Парламенту, Правительству, Верховному Суду, Генеральной Прокуратуре и другим центральным государственным органам Республики Казахстан. В издании журнала публикуются все решения Конституционного Совета за истекший год. Кроме того он направляется международным организациям и зарубежным органам конституционного контроля с целью пропаганды Конституции, ее принципов и идей, а также изучения казахстанского опыта;
- 100 % обеспечение мебелью зала заседания, кабинетов Председателя и членов Совета;
- 89 % обеспечения компьютерной техникой;
- 100 % транспортное обеспечение членов Совета;
- повышение профессионального уровня в количестве 5 человек, обучение государственному языку в количестве 37 человек, обучение английскому языку в количестве 30 человек.
Конечные результаты:
- недопущение применения в правоприменительной практике нормативных правовых актов и международных договоров, противоречащих Конституции;
- обеспечение единообразного понимания и применения норм Основного Закона всеми государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами;
- выработка и направление предложений Главе государства и субъектам законодательной инициативы о необходимости принятия мер по устранению нарушений конституционной законности и дальнейшего использования потенциала Конституции;
- повышение авторитета и занятие достойного места в мировой системе органов, обеспечивающих высшую юридическую силу Конституции;

017
Ақпарат-
тық жүйелер-
дің жұмыс
істеуін қамтама-
сыз ету және
мемле-
кеттік
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық қамтама-
сыз ету
Есептеу техникасын сатып алу - ақпан.
Желілерді қорғауға
арналған жабдық
сатып алу - ақпан.
Лицензияланған бағ-
дарламалық қамтамасыз
етуші - ақпан.
Есептеу техникасы
құралдарына
техникалық кызмет көрсету - жыл бойы.
Локальді міндеттерді сүйемелдеу - жыл
бойы. Интернет желісіне
қол жеткізу қызметі
- жыл бойы.
Шығындық материалдар
сатып алу -
сәуір-қыркүйек.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы Консти-
туциялық
Кеңесі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  тікелей нәтижелері:
- 37 бірлік лимитке сай Конституциялық Кеңестің аппаратын ұстау;
- Республиканың бүкіл аумағында Конституцияның жоғары заңдық күшін, оның тікелей қолданылуын қолдау үшін және беделін нығайту үшін қажетті жағдай жасау;
- елдің заңнамасы мен халықаралық шарттарының Республика Конституциясына сәйкестігін қамтамасыз ету;
- конституциялық нормалардың мазмұнын дұрыс түсіндіру;
- Республика Парламентіне елдегі конституциялық заңдылықтың жай-күйі туралы жолдауды дайындау және жария ету;
- халықаралық ұйымдармен және шетелдердің конституциялық юстиция органдарымен өзара тиімді ынтымақтастықты одан әрі жалғастыру, өз өкілеттігін іске асыру кезінде оң ұсыныстарды пайдалану;
- тиражы 300 дана болып шығарылатын жыл сайынғы "Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Жаршысы" өз жұмысында пайдалану үшін Қазақстан Республикасының Президентіне, Парламентіне, Үкіметіне, Жоғарғы Сотына, Бас прокуратурасына және өзге де орталық мемлекеттік органдарына жіберіледі. Бұл басылымда Конституциялық Кеңестің өткен жыл ішіндегі барлық шешімдері жарияланады. Одан тыс ол Конституцияны, оның қағидалары мен идеяларын насихаттау, сондай-ақ қазақстандық тәжірибені зерделеу мақсатында халықаралық ұйымдар мен шетелдердің конституциялық бақылау органдарына жіберіледі;
- мәжіліс залын, Кеңес Төрағасы мен мүшелерінің кабинетін жиһазбен 100% қамтамасыз ету;
- компьютерлік техникамен 89% қамтамасыз ету;
- Кеңес мүшелерін 100% көлікпен қамтамасыз ету;
- 5 адамның кәсіби деңгейін арттыру, 37 адамға мемлекеттік тілді үйрету, 30 адамға ағылшын тілін үйрету.
Түпкілікті нәтижелер:
- конституцияға қайшы келетін нормативтік құқықтық актілер мен халықаралық шарттардың құқық қолдану практикасында қолданылуына жол бермеу;
- негізгі Заңның нормаларын барлық мемлекеттік органдардың, лауазымды адамдардың, ұйымдар мен азаматтардың бірізді түсініп, қолдануын қамтамасыз ету;
-  конституциялық заңдылықтың бұзылуын жою және Конституцияның әлеуетін одан әрі пайдалану жөніндегі шараларды қабылдау қажеттігі туралы ұсыныстар әзірлеп, Мемлекет басшысы мен заң шығарушылық бастамасын жасау субъектілеріне жіберу;
- конституцияның жоғары заңдық күшін қамтамасыз етумен айналысатын органдардың дүниежүзілік жүйесінде беделін көтеру және лайықты орын иелену;

- обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 13,5 %, в обучении государственному языку государственных служащих на 100 % и в обучении английскому языку государственных служащих на 81,1 %.
Финансово-экономический результат:
1) финансово-хозяйственные затраты на содержание одного государственного служащего Конституционного Совета - 2887,0 тыс. тенге;
2) финансовые затраты на содержание одного внештатного работника Конституционного Совета - 386,5 тыс. тенге;
3) средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего Совета - 33,5 тыс. тенге;
4) средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего Совета - 13,32 тыс. тенге;
5) средние затраты на обучение английскому языку государственного служащего Совета - 8,05 тыс. тенге.
Своевременность:
- принятие постановлений по запросам субъектов обращений в установленный законодательством срок;
- исполнение запланированных мероприятий в установленные сроки;
- выпуск ежегодного журнала "Вестник Конституционного Совета" в апреле 2006 года;
- обучение в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество:
- отсутствие внесений изменений и дополнений в итоговые решения Конституционного Совета Республики Казахстан;
- повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; доля государственных служащих, которые перешли на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственнному языку - 27,02 %; доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку - 6,6 %.

- мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін көтерудегі қажеттілігін өтеу 13,5%, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік тілді үйренудегі қажеттілігін өтеу 100% және ағылшын тілін үйренудегі қажеттілігін өтеу 81,1%.
Қаржылық-экономикалық тиімділігі:
1) конституциялық Кеңестің бір мемлекеттік қызметшісін ұстауға кететін қаржылық-шаруашылық шығыс - 2887,0 мың теңге;
2) конституциялық Кеңестің штаттан тыс бір қызметкерін ұстауға кететін қаржылық шығыс - 386,5 мың теңге;
3) кеңестің бір мемлекеттік қызметшісінің біліктілігін арттыруға кететін орташа шығыс - 33,5 мың теңге;
4) кеңестің бір мемлекеттік қызметшісіне мемлекеттік тілді үйретуге кететін орташа шығыс - 13,32 мың теңге;
5) кеңестің бір мемлекеттік қызметшісіне ағылшын тілін үйретуге кететін орташа шығыс - 8,05 мың теңге.
Уақытылығы:
- өтініш субъектілерінің сұрау салуы бойынша заңнамада белгіленген мерзімде қаулы қабылдау;
- жоспарланған іс-шаралардың белгіленген мерзімде орындалуы;
- жыл сайынғы "Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Жаршысын" сәуір айында басып шығару;
- жасалынатын шарттарға сәйкес жыл бойы оқыту.
Сапасы:
- Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қорытынды шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілмеуі;
- кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына, қазіргі экономикалық жағдайға сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру;  мемлекеттік тілді оқыту курстарынан өткен соң мемлекеттік тілде іс жүргізуге көшкен мемлекеттік қызметшілердің үлес салмағы - 27,02%; ағылшын тілін оқыту курстарынан өткен соң ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істейтін мемлекеттік қызметшілердің үлес салмағы - 6,6%.