О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии в отношении структур и форматов электронных копий таможенных документов
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 02 июня 2015 года № 60.
В соответствии с пунктом 6 статьи 180 Таможенного кодекса Таможенного союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу c 1 июля 2015 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 2 июня 2015 г. № 60
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30.05.2023 № 77 (вступает в силу с 01.04.2025).
1. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 ноября 2013 г. № 254 "О структурах и форматах электронных копий таможенных документов":
а) структуру и формат электронной копии декларации на товары и транзитной декларации изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 12 ноября 2013 г. № 254
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 июня 2015 г. № 60)
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
электронной копии декларации на товары и транзитной декларации
1. Перечень электронных форм документов
Код документа
Название документа
XML- документ
Пространство имен
1.
1006107E
Электронная копия декларации на товары и транзитной декларации
ESADout_CU
ESADout_CU: urn:customs.ru:Information:
CustomsDocuments:ESADout_CU:5.8.0
2. Соглашения о стандартизации
Электронные формы документов формируются в XML-формате в соответствии со следующими стандартами:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/иhttp://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
3. Электронная копия декларации на товары и транзитной декларации
Пространство имен:
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:ESADout_CU:5.8.0
Префикс пространства имен:
ESADout_CU
Версия:
5.8.0.0
Импортируемые пространства имен:
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.8.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.8.0
catESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.8.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.8.0

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне кедендік құжаттардың электрондық көшірмелерінің құрылымдары мен форматтарына қатысты өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 2 маусымдағы № 60 шешімі
Кеден одағы Кеден кодексінің 180-бабының 6-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2015 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы 2 маусымдағы
№ 60 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1.      Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кедендік құжаттардың электрондық көшірмелерінің құрылымдары мен форматтары туралы" 2013 жылғы 12 қарашадағы № 254 шешімінде:
а) тауарларға арналған декларация мен транзиттік декларацияның электрондық көшірмесінің құрылымы мен форматы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық
экономикалық
комиссия Алқасының
2013 жылғы 12
қарашадағы № 254
шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық
экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 2
маусымдағы № 60
шешімінің
редакциясында)
Тауарларға арналған декларация мен транзиттік декларацияның электрондық
көшірмесінің
ҚҰРЫЛЫМЫ МЕН ФОРМАТЫ
1. Құжаттардың электрондық нысандарының тізбесі
Құжаттың коды
Құжаттың атауы
XML- құжат
Атаулар кеңістігі
1.
1006107E
Тауарларға арналған декларация мен транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі
ESADout_CU
ESADout_CU: urn:customs.ru:Information:
CustomsDocuments:ESADout_CU:5.8.0
2. Стандарттау туралы келісім
Құжаттардың электрондық нысандары мынадай стандарттарға сәйкес XML- форматында қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша жарияланған;
"Namespaces in XML" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша жарияланған;
"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша жарияланған.
3. Тауарларға арналған декларация мен транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі
Атаулар кеңістігі:
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:ESADout_CU:5.8.0
Атаулар кеңістігінің префиксі:
ESADout_CU
Нұсқасы:
5.8.0.0
Импортталатын атаулар кеңістігі
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.8.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.8.0
catESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.8.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.8.0

3.1. Электронная копия декларации на товары и транзитной декларации
(ESADout_CU)
Элемент
Описание элемента
Тип
Описание типа
Мн.
ESADout_CU
Корневой элемент ЭД "Электронная копия декларации на товары и транзитной декларации"
ESADout_
CUType
Составной тип. Реквизиты ЭД "Электронная копия декларации на товары и транзитной декларации"
[1]
DocumentModeID
Идентификатор вида документа. (Код документа в Альбоме форматов для РФ)
clt_ru:
Document
ModeIDType
Идентификатор. Идентификатор вида документа (код документа по Альбому форматов). До 30 символов. Текстовый
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Уникальный идентификатор документа
clt_ru:
DocumentI
DType
Идентификатор. Текстовая строка. До 36 символов
[1]
2.
cat_ru:RefDocumentID
Уникальный идентификатор исходного документа
clt_ru:
DocumentI
DType
Идентификатор. Текстовая строка. До 36 символов
[0..1]
3.
CustomsProcedure
ИМ, ЭК, ТТ. Первый подраздел гр.1 ДТ/ТД
clt_ru:
CUCustoms
Procedure
Type
Тип перемещения. 2 символа. Текстовый
[1]
4.
CustomsModeCode
Код таможенной процедуры в соответствии с классификатором видов таможенных процедур. Гр. 1. Второй подраздел ДТ. Первый элемент первого подраздела гр. 37/"00" – для припасов
cltESAD_cu:
Customs
ModeCodeType
Код таможенной процедуры по классификатору видов таможенных процедур.
2 символа. Текстовый
[0..1]
5.
TransitFeature
Особенность помещения товаров под процедуру таможенного транзита. Гр. 1. Второй подраздел ТД. МПО – международные почтовые отправления, ФЛ – товары и (или) транспортные средства для личного пользования
clt_ru:
Code
Variable3
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 3 символов
[0..1]
6.
TransitDirectionCode
ИМ, ЭК, ТР, ВТ, ТС. Гр. 1 ТД. Третий подраздел
clt_ru:
Transit
Direction
CodeType
Тип перевозки.
2 символа. Текстовый
[0..1]
7.
ElectronicDocumentSign
Признак использования ДТ в форме электронного документа. ЭД. Гр. 1 ДТ. Третий подраздел
clt_ru:
Code2Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[0..1]
8.
DeclarationKind
Код особенности декларирования товаров по классификатору особенностей таможенного декларирования товаров. Гр.7 ДТ
cltESAD_cu:
Customs
Declaration
KindType
Код особенности декларирования товаров по классификатору особенностей таможенного декларирования товаров.
3 символа. Текстовый
[0..1]
9.
SubsoilSign
Признак недропользователя. Для РК
clt_ru:
Letter
Indicator
Type
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
10.
SealNumber
Номер пломбиратора в ТД
clt_ru:
Text10Type
Текстовое описание. До 10 символов
[0..1]
11.
SealQuantity
Количество наложенных пломб в ТД
clt_ru:
Quantity3
Type
Количество. Целое число.

3.1. Тауарларға арналған декларация мен транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі (ESADout_CU)
Элемент
Элементтің сипаттамасы
Типі
Типтің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU
"Тауарларға арналған декларация мен транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі" ЭҚ түпкі элементі
ESADout_
CUType
Құрамдық тип. "Тауарларға арналған декларация мен транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі" ЭҚ деректемелері
[1]
DocumentModeID
Құжат түрінің сәйкестендіргіші. (РФ үшін форматтар альбомындағы құжаттың коды)
clt_ru:DocumentModeID
Type
Сәйкестендіргіш. Құжат түрінің сәйкестендіргіші (Форматтар альбомы бойынша құжаттың коды). 30 символға дейін. Мәтіндік
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Құжаттың бірегей сәйкестендіргіші
clt_ru:DocumentIDType
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[1]
2.
cat_ru:RefDocumentID
Бастапқы құжаттың бірегей сәйкестендіргіші
clt_ru:DocumentIDType
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[0..1]
3.
CustomsProcedure
ИМ, ЭК, ТТ. Бірінші кіші бөлім 1-гр. Тауар Д/ТранзД
clt_ru:CUCustoms
ProcedureType
Орын ауыстыру типі. 2 символ. Мәтіндік
[1]
4.
CustomsModeCode
Кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кедендік рәсім коды. 1-гр. Тауар Д екінші кіші бөлімі. 37/"00" гр. Бірінші кіші бөлімінің бірінші элементі – шағын қорға арналған
cltESAD_cu:Customs
ModeCodeType
Кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышы бойынша кедендік рәсім коды.
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
5.
TransitFeature
Тауарларды кедендік транзиттеу рәсіміне орналастырудың ерекшеліктері. 1-графа. ТД екінші кіші бөлімі. ХПЖ – халықаралық пошта жөнелтілімдері, ЖТ – жеке пайдалануға арналған тауарлар және (немесе) көлік құралдары
clt_ru:CodeVariable3
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).  1-ден 3 символға дейін
[0..1]
6.
TransitDirectionCode
ИМ, ЭК, ТР, ВТ, ТС. ТД 1-графа. Үшінші кіші бөлім
clt_ru:TransitDirection
CodeType
Тасымалдау типі.
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
7.
ElectronicDocumentSign
Электрондық құжат нысанында ТД пайдалану белгісі. ЭҚ. ТД 1-графа. Үшінші кіші бөлім
clt_ru:Code2Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[0..1]
8.
DeclarationKind
Тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктерінің сыныптауышы бойынша тауарларды декларациялау ерекшелігінің коды. ТД 7-графа.
cltESAD_cu:Customs
DeclarationKindType
Тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктерінің сыныптауышы бойынша тауарларды декларациялау ерекшелігінің коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
9.
SubsoilSign
Жер қойнауын пайдаланушының белгісі. ҚР үшін
clt_ru:LetterIndicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
10.
SealNumber
ТД-дағы пломбиратор нөмірі
clt_ru:Text10Type
Мәтіндік сипаттама. 10 символға дейін
[0..1]
11.
SealQuantity
ТД-да салынған пломбалар саны
clt_ru:Quantity3Type
Саны. Тұтас сан.

0 знаков после запятой. От 0. Всего до 3 цифр
[0..1]
12.
LanguageCUESAD
Код языка заполнения документа
clt_ru:
Language
CodeType
Код языка alpha-2 в стандарте ISO 639-1. 2 символа. Текстовый
[0..1]
13.
RecipientCountryCode
Код страны, в сооветствии с классификатором стран мира, таможенного органа, которому представляется документ
clt_ru:
CountryA2
CodeType
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[1]
14.
MovementCode
Код цели перемещения в ТД
clt_ru:
Code2Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[0..1]
15.
ExecutionPlace
Место представления ТД
clt_ru:
CityName
Type
Название населенного пункта. До 35 символов. Текстовый
[0..1]
16.
RailwayStationCode
Код ж/д станции. Гр.50 ТД
clt_ru:
Railway
Station
CodeType
Код железнодорожной станции согласно классификатору ж/д станций от 5 до 6 символов. Числовой
[0..1]
17.
RegNumberDoc
Исходящий номер регистрации документов в соответствии с системой (регламентом) учета исходящих документов декларанта или таможенного представителя в Республике Беларусь
clt_ru:
Document
NumberType
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
18.
ExecutionDate
Дата составления (представления)
clt_ru:
DateCustType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[1]
19.
SecurityLabelCode
Код защитной наклейки для РК
clt_ru:
Code6Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
6 символов
[0..1]
20.
ESADout_CUGoodsShipment
Сведения о товарной партии
ESADout_
CUGoods
ShipmentType
Составной тип. Сведения о товарной партии
[1]
20.1.
catESAD_cu:OriginCountryName
Страна происхождения товара. Краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира / РАЗНЫЕ/ НЕИЗВЕСТНА/ ЕВРОСОЮЗ
clt_ru:
Country
NameType
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
20.2.
catESAD_cu:SpecificationNumber
Общее количество представленных спецификаций
clt_ru:
SheetNumber
Type
Число. Номер листа / общее количество листов. До 5 цифр. Числовой
[0..1]
20.3.
catESAD_cu:SpecificationListNumber
Общее количество листов представленных спецификаций
clt_ru:
Sheet
NumberType
Число. Номер листа / общее количество листов. До 5 цифр. Числовой
[0..1]
20.4.
catESAD_cu:TotalGoodsNumber
Всего наименований товаров
clt_ru:
Count3Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[1]
20.5.
catESAD_cu:TotalPackageNumber
Общее количество грузовых мест
clt_ru:
Pakage
NumberType
Количество грузовых мест / порядковый номер грузового места. До 8 знаков. Числовой

Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден бастап. Барлығы 3 цифрға дейін
[0..1]
12.
LanguageCUESAD
Құжатты толтыру тілінің коды
clt_ru:LanguageCodeType
ISO 639-1 стандартындағы alpha-2 тілінің коды. 2 символ. Мәтіндік
[0..1]
13.
RecipientCountryCode
Әлем елдерінің, құжат ұсынылатын кеден органының сыныптауышына сәйкес елдің коды
clt_ru:CountryA2CodeType
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[1]
14.
MovementCode
ТД-да алып өту мақсатының коды
clt_ru:Code2Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[0..1]
15.
ExecutionPlace
ТД беру орны
clt_ru:CityName
Type
Елді мекеннің атауы. 35 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
16.
RailwayStationCode
Теміржол станциясының коды. ТД 50-графа
clt_ru:
Railway
Station
CodeType
Теміржол станциясының сыныптауышына сәйкес т/ж станциясының 5-тен 6 символға дейінгі коды. Сандық
[0..1]
17.
RegNumberDoc
Беларусь Республикасында декларанттың немесе кеден өкілінің шығыс құжаттарын есепке алу жүйесіне (регламентіне) сәйкес құжаттарды тіркеудің шығыс нөмірі
clt_ru:Document
NumberType
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
18.
ExecutionDate
Жасалған (ұсынылған) күні
clt_ru:DateCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[1]
19.
SecurityLabelCode
Қорғаныш жапсырмасының коды ҚР үшін
clt_ru:Code6Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
6 символ
[0..1]
20.
ESADout_CUGoodsShipment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
ESADout_CUGoods
ShipmentType
Құрамдық тип. Тауарпартиясытуралымәліметтер
[1]
20.1.
catESAD_cu:OriginCountryName
Тауардың шығарылған елі. Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы / ӘРТҮРЛІ/ БЕЛГІСІЗ/ ЕУРООДАҚ
clt_ru:
Country
NameType
Елдің атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.2.
catESAD_cu:SpecificationNumber
Ұсынылған айрықшалардың жалпы саны
clt_ru:SheetNumber
Type
Саны. Парақтың нөмірі/Парақтардың жалпы саны. 5 цифрға дейін. Сандық
[0..1]
20.3.
catESAD_cu:SpecificationListNumber
Ұсынылған айрықшалар парақтарының жалпы саны
clt_ru:SheetNumberType
Саны. Парақтың нөмірі/Парақтардың жалпы саны. 5 цифрға дейін. Сандық
[0..1]
20.4.
catESAD_cu:TotalGoodsNumber
Тауарлардың барлық атаулары
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[1]
20.5.
catESAD_cu:TotalPackageNumber
Жүк орындарының жалпы саны
clt_ru:Pakage
NumberType
Жүк орындарының саны/ жүк орнының реттік нөмірі. 8 белгіге дейін. Сандық

[0..1]
20.6.
catESAD_cu:TotalSheetNumber
Количество листов
clt_ru:
Count3Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..1]
20.7.
catESAD_cu:TotalCustCost
Сведения о стоимости/общая таможенная стоимость
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
20.8.
catESAD_cu:CustCostCurrencyCode
Буквенный код валюты таможенной стоимости в соответствии с классификатором валют
clt_ru:
Currency
A3CodeType
Код валюты alpha-3.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.9.
ESADout_CUConsignor
Сведения об отправителе товаров
ESADout_
CUConsignor
Type
Составной тип. Сведения об отправителе товаров
[0..1]
20.9.1.
cat_ru:OrganizationName
Наименование организации / ФИО физического лица
clt_ru:
NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.2.
cat_ru:ShortName
Краткое наименование организации
clt_ru:
ShortName
Type
Краткое наименование организации.
До 120 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.3.
cat_ru:OrganizationLanguage
Код языка для заполнения наименования
clt_ru:
Language
CodeType
Код языка alpha-2 в стандарте ISO 639-1. 2 символа. Текстовый
[0..1]
20.9.4.
cat_ru:
cat_ru:
Organization
ChoiceType
Составной тип. Choice OrganizationChoice
[0..1]
20.9.4.1.
cat_ru:RFOrganizationFeatures
Сведения об организации. Особенности Российской Федерации
cat_ru:RFOrg
anization
FeaturesType
Составной тип. Сведения об организации. Особенности Российской Федерации
[1]
*.1.
cat_ru:OGRN
ОГРН/ОГРНИП. Основной государственный регистрационный номер
clt_ru:
OGRNIDType
Идентификатор. Основной государственный регистрационный номер (ОГРН) индивидуального предпринимателя или организации. 15 или 13 символов. Числовой
[0..1]
*.2.
cat_ru:INN
ИНН – Индивидуальный номер налогоплательщика
clt_ru:
INNIDType
Индивидуальный номер налогоплательщика в соответствии с национальной системой кодирования (в РФ для юр. лиц – 10 цифр, для физ. лиц – 12 цифр).
От 10 до 12 символов. Числовой
[0..1]
*.3.
cat_ru:KPP
КПП – Код причины постановки на учет
clt_ru:
KPPCode
Type
Код причины постановки на налоговый учет.
9 символов. Числовой
[0..1]
20.9.4.2.
cat_ru:RKOrganizationFeatures
Сведения об организации. Особенности Республики Казахстан
cat_ru:
RKO
rganizati
on
Features
Type
Составной тип. Сведения об организации. Особенности Республики Казахстан
[1]
*.1.
cat_ru:BIN
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
clt_ru:
BINType
Бизнес-идентификационный номер (БИН) Республика Казахстан.
12 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.
cat_ru:IIN
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
clt_ru:
IINType
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) Республика Казахстан.
12 символов. Текстовый
[0..1]
*.3.
cat_ru:ITN
Идентификационный таможенный номер (ИТН)
cat_ru:
ITNKZType
Составной тип. Идентификационный таможенный номер (ИТН) Республика Казахстан
[0..1]

[0..1]
20.6.
catESAD_cu:TotalSheetNumber
Парақтар саны
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..1]
20.7.
catESAD_cu:TotalCustCost
Құны туралы мәліметтер/ жалпы кедендік құн
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны.Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
20.8.
catESAD_cu:CustCostCurrencyCode
Валюталардың сыныптауышына сәйкес кедендік құн валютасының әріптік коды
clt_ru:CurrencyA3CodeType
Валюта коды
аlpha-3.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.9.
ESADout_CUConsignor
Тауарларды жөнелтуші туралы мәліметтер
ESADout_CUConsignor
Type
Құрамдық тип.
Тауарларды жөнелтуші туралы мәліметтер
[0..1]
20.9.1.
cat_ru:OrganizationName
Ұйымның атауы/ жеке тұлғаның ТАӘА
clt_ru:NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.2.
cat_ru:ShortName
Ұйымның қысқаша атауы
clt_ru:ShortName
Type
Ұйымның қысқаша атауы. 120 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.3.
cat_ru:OrganizationLanguage
Атауын толтыруға арналған тілдің коды
clt_ru:Language
CodeType
ISO 639-1 стандартында alpha-2 тілінің коды. 2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.9.4.
cat_ru:
cat_ru:Organization
ChoiceType
Құрамдық тип. ChoiceOrganizationChoice
[0..1]
20.9.4.1.
cat_ru:RFOrganizationFeatures
Ұйым туралы мәліметтер. Ресей Федерациясының ерекшеліктері
cat_ru:RFOrg
anization
FeaturesType
Құрамдық тип.  Ұйым туралы мәліметтер. Ресей Федерациясының ерекшеліктері
[1]
*.1
cat_ru:OGRN
НМТН/ДКНМТН Негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі
clt_ru:OGRNIDType
Сәйкестендіргіш. Дара кәсіпкердің немесе ұйымның негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (НМТН). 15 немесе 13 символ. Сандық
[0..1]
*.2.
cat_ru:INN
СТЖН – Салық төлеушінің жеке нөмірі
clt_ru:INNIDType
Ұлттық кодтау жүйесіне сәйкес салық төлеушінің жеке нөмірі (РФ-да заңды тұлғалар үшін – 10 цифр, жеке тұлғалар үшін - 12 цифр).
10-нан 12 символға дейін. Сандық
[0..1]
*.3.
cat_ru:KPP
ЕҚСК – Есепке қою себебінің коды
clt_ru:
KPPCode
Type
Салық есебіне қою себебінің коды.
9 символ. Сандық
[0..1]
20.9.4.2.
cat_ru:RKOrganizationFeatures
Ұйым туралы мәліметтер. Қазақстан Республикасының ерекшеліктері
cat_ru:RKOrganization
FeaturesType
Құрамдық тип.  Ұйым туралы мәліметтер. Қазақстан Республикасының ерекшеліктері
[1]
*.1.
cat_ru:BIN
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
clt_ru:BINType
Қазақстан Республикасының бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН).
12 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.2.
cat_ru:IIN
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
clt_ru:IINType
Қазақстан Республикасының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
12 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.3.
cat_ru:ITN
Кедендік сәйкестендіру нөмірі (КСН)
cat_ru:ITNKZType
Құрамдық тип.  Қазақстан Республикасының кедендік сәйкестендіру нөмірі (КСН)
[0..1]

*.3.1.
cat_ru:CategoryCode
Категория лица. Двухзначный цифровой код категории лица согласно учредительным документам или свидетельству о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя
clt_ru:
Code2Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[1]
*.3.2.
cat_ru:KATOCode
Код КАТО. Двухзначный код КАТО в соответствии с классификатором кодов административно-территориальных объектов
clt_ru:
Code2Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[1]
*.3.3.
cat_ru:RNN
РНН. Регистрационный налоговый номер, присваиваемый налоговыми органами Республики Казахстан
clt_ru:
RNNIDType
Идентификатор. Регистрационный номер налогоплательщика в соответствии с национальной системой кодирования.
12 символов. Текстовый
[0..1]
*.3.4.
cat_ru:ITNReserv
Резерв для ИТН
clt_ru:
ITNReserv
Type
Идентификатор. Резервное поле для ИТН. От 1 до 36 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.4.3.
cat_ru:RBOrganizationFeatures
Сведения об организации. Особенности Республики Беларусь
cat_ru:
RBOrganiza
tion
Features
Type
Составной тип. Сведения об организации. Особенности Республики Беларусь
[1]
*.1.
cat_ru:UNP
Учетный номер плательщика (УНП)
clt_ru:
UNPTtype
Учетный номер плательщика (УНП) Республика Беларусь
9 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.
cat_ru:RBIdentificationNumber
Идентификационный номер физического лица
clt_ru:
Code
Variable14
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 14 символов
[0..1]
20.9.4.4.
cat_ru:RA
Organization
Features
Сведения об организации. Особенности Республики Армения
cat_ru:
RA
Organization
Features
Type
Составной тип. Сведения об организации. Особенности Республики Армения
[1]
*.1.
cat_ru:UNN
Учетный номер налогоплательщика (УНН)
clt_ru:UNNType
Учетный номер налогоплательщика (УНН). Республика Армения.
8 символов. Цифровой
[0..1]
*.2.
cat_ru:
Social
Service
Number
Номерной знак общественных услуг (НЗОУ)
clt_ru:
Social
Service
NumberType
Номерной знак общественных услуг. Республика Армения.
10 символов. Цифровой
[0..1]
*.3.
cat_ru:
Social
Service
Certificate
Номер справки об отсутствии номерного знака общественных услуг (НЗОУ)
clt_ru:
Social
Service
Certificate
Type
Номер справки об отсутствии номерного знака общественных услуг. Республика Армения.
10 символов. Текстовый
[0..1]

*.3.1.
cat_ru:CategoryCode
Тұлға санаты. Құрылтай құжаттарына немесе дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес тұлға санатының екі таңбалы цифрлық коды
clt_ru:Code2Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[1]
*.3.2.
cat_ru:KATOCode
ӘАОС коды. Әкімшілік-аумақтық объектілер кодтарының сыныптауышына сәйкес ӘАОС-ның екі таңбалы коды
clt_ru:Code2Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[1]
*.3.3.
cat_ru:RNN
СТН. Қазақстан Республикасының салық органдары беретін салықтық тіркеу нөмірі
clt_ru:RNNIDType
Сәйкестендіргіш. Ұлттық кодтау жүйесіне сәйкес салық төлеушінің тіркеу нөмірі.
12 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.3.4.
cat_ru:ITNReserv
КСН-ге арналған резерв
clt_ru:ITNReserv
Type
Сәйкестендіргіш. КСН-ге арналған резервтік жолақ. 1-ден 36 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.4.3.
cat_ru:RBOrganizationFeatures
Ұйым туралы мәліметтер. Беларусь Республикасының ерекшеліктері
cat_ru:
RBOrganiza
tion
Features
Type
Құрамдық тип. Ұйым туралы мәліметтер. Беларусь Республикасының ерекшеліктері
[1]
*.1.
cat_ru:UNP
Төлеушінің есептік нөмірі (ТЕН)
clt_ru:
UNPTtype
Төлеушінің есептік нөмірі (ТЕН). Беларусь Республикасы.
9 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.2.
cat_ru:RBIdentificationNumber
Жеке тұлғаның сәйкестендіру нөмірі
clt_ru:
Code
Variable14
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 14 символға дейін
[0..1]
20.9.4.4.
cat_ru:RA
Organization
Features
Ұйым туралы мәліметтер. Армения Республикасының ерекшеліктері
cat_ru:
RA
Organization
Features
Type
Құрамдық тип. Ұйым туралы мәліметтер. Армения Республикасының ерекшеліктері
[1]
*.1.
cat_ru:UNN
Салық төлеушінің есептік нөмірі (СТЕН)
clt_ru:UNNType
Салық төлеушінің есептік нөмірі (СТЕН). Армения Республикасы.
8 символ. Цифрлық
[0..1]
*.2.
cat_ru:Social
ServiceNumber
Қоғамдық қызметтер көрсетудің нөмірлік белгісі (ҚҚНБ)
clt_ru:Social
ServiceNumberType
Қоғамдық қызметтер көрсетудің нөмірлік белгісі. Армения Республикасы.
10 символ. Цифрлық
[0..1]
*.3.
cat_ru:Social
ServiceCertificate
Қоғамдық қызметтер көрсетудің нөмірлік белгісінің (ҚҚНБ) жоқ екендігі туралы анықтаманың нөмірі
clt_ru:Social
ServiceCertificate
Type
Қоғамдық қызметтер көрсетудің нөмірлік белгісінің жоқ екендігі туралы анықтаманың нөмірі. Армения Республикасы.
10 символ. Мәтіндік
[0..1]

20.9.4.5.
cat_ru:
KGOrganization
Features
Сведения об организации. Особенности Кыргызской Республики
cat_ru:
KGOrganiza
tion
Features
Type
Составной тип. Сведения об организации. Особенности Кыргызской Республики
[1]
*.1.
cat_ru:
KGINN
ИНН – идентификационный налоговый номер налогоплательщика, ПИН – персональный идентификационный номер
clt_ru:
KGINNIDType
Налоговый номер налогоплательщика (ИНН, ПИН). Кыргызская Республика.
14 символов. Цифровой
[0..1]
*.2.
cat_ru:
KGOKPO
ОКПО – общий идентификационный код предприятий, организаций и индивидуальных предпринимателей
clt_ru:
KGOKPOI
DType
Общий идентификационный код предприятий, организаций и индивидуальных предпринимателей (ОКПО). Кыргызская Республика.
8 символов. Цифровой
[0..1]
20.9.5.
cat_ru:Address
Адрес организации
cat_ru:
Address
Type
Составной тип. Адрес организации / физического лица
[0..1]
20.9.5.1.
cat_ru:
PostalCode
Почтовый индекс
clt_ru:
Postal
CodeType
Почтовый индекс, введенный почтовой службой для сортировки и доставки корреспонденции. От 1 до 9 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.5.2.
cat_ru:
CountryCode
Буквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:
CountryA2
CodeType
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.9.5.3.
cat_ru:
CounryName
Краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:
Country
NameType
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.5.4.
cat_ru:Region
Область (регион, штат, провинция и т.п.)
clt_ru:
Region
Type
Наименование региона страны (регион, область, штат и т.п.) от 1 до 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.5.5.
cat_ru:City
Населенный пункт
clt_ru:
CityName
Type
Название населенного пункта. До 35 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.5.6.
cat_ru:
StreetHouse
Улица, номер дома, номер офиса
clt_ru:
Street
HouseType
Название улицы и номер дома. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.5.7.
cat_ru:
TerritoryCode
Код единицы административно-территориального деления (для Кыргызской Республики)
clt_ru:
Territory
CodeType
Код единицы административно-территориального деления. От 8 до 17 символов. Цифровой
[0..1]
20.9.6.
cat_ru:
IdentityCard
Документ, удостоверяющий личность
cat_ru:
Identity
CardType
Составной тип. Документ, удостоверяющий личность
[0..1]
20.9.6.1.
cat_ru:
Identity
CardCode
Код вида документа, удостоверяющего личность. Для РФ
clt_ru:
Identity
CardCode
Type
Код вида документа, удостоверяющего личность.
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.9.6.2.
cat_ru:
Identity
CardName
Краткое наименование документа, удостоверяющего личность
clt_ru:
Identity
CardName
Type
Код. Краткое наименование документа, удостоверяющего личность. До 15 символов. Текстовый

20.9.4.5.
cat_ru:
KGOrganization
Features
Ұйым туралы мәліметтер. Қырғыз Республикасының ерекшеліктері
cat_ru:
KGOrganization
FeaturesType
Құрамдық тип. Ұйым туралы мәліметтер. Қырғыз Республикасының ерекшеліктері
[1]
*.1.
cat_ru:KGINN
ССН – салық төлеушінің салықтық сәйкестендіру нөмірі, ДСН – дербес сәйкестендіру нөмірі
clt_ru:
KGINNIDType
Салық төлеушінің салықтық нөмірі (ССН, ДСН). Қырғыз Республикасы.
14 символ. Цифрлық
[0..1]
*.2.
cat_ru:
KGOKPO
КҰОК - кәсіпорындардың, ұйымдардың және дара кәсіпкерлердің ортақ сәйкестендіру коды
clt_ru:
KGOKPOIDType
Кәсіпорындардың, ұйымдардың және дара кәсіпкерлердің ортақ сәйкестендіру коды (КҰОК). Қырғыз Республикасы.
8 символ. Цифрлық
[0..1]
20.9.5.
cat_ru:Address
Ұйымның мекенжайы
cat_ru:
Address
Type
Құрамдық тип. Ұйымның/ жеке тұлғаның мекенжайы
[0..1]
20.9.5.1.
cat_ru:
PostalCode
Пошталық индекс
clt_ru:
Postal
CodeType
Хат-хабарды сұрыптау және жеткізу үшін пошта қызметі енгізген пошталық индекс. 1-ден 9 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.5.2.
cat_ru:
CountryCode
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің әріптік коды
clt_ru:
CountryA2
CodeType
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.9.5.3.
cat_ru:
CounryName
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы
clt_ru:
Country
NameType
Елдің атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.5.4.
cat_ru:Region
Облыс (өңір, штат, провинция және т.б.)
clt_ru:
Region
Type
Ел өңірінің атауы (өңір, облыс, штат және т.б.). 1-ден 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.5.5.
cat_ru:City
Елді мекен
clt_ru:
CityName
Type
Елді мекеннің атауы. 35 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.5.6.
cat_ru:
StreetHouse
Көше, үйдің нөмірі, кеңсенің нөмірі
clt_ru:
Street
HouseType
Көшенің атауы мен үйдің нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.5.7.
cat_ru:
TerritoryCode
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды (Қырғыз Республикасы үшін)
clt_ru:
Territory
CodeType
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды. 8-ден 17 символға дейін. Цифрлық
[0..1]
20.9.6.
cat_ru:
IdentityCard
Жеке басты куәландыратын құжат
cat_ru:
Identity
CardType
Құрамдық тип. Жеке басты куәландыратын құжат
[0..1]
20.9.6.1.
cat_ru:
Identity
CardCode
Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды. РФ үшін
clt_ru:
Identity
CardCode
Type
Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды.
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.9.6.2.
cat_ru:
Identity
CardName
Жеке басты куәландыратын құжаттың қысқаша атауы
clt_ru:
Identity
CardName
Type
Коды. Жеке басты куәландыратын құжаттың қысқаша атауы. 15 символға дейін. Мәтіндік

[0..1]
20.9.6.3.
cat_ru:
Identity
CardSeries
Серия документа, удостоверяющего личность
clt_ru:
Identity
Card
SeriesType
Серия документа, удостоверяющего личность. До 11 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.6.4.
cat_ru:
Identity
CardNumber
Номер документа, удостоверяющего личность
clt_ru:
Identity
CardNumber
Type
Номер документа, удостоверяющего личность. До 25 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.6.5.
cat_ru:
Identity
CardDate
Дата выдачи документа, удостоверяющего личность
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.9.6.6.
cat_ru:
Organization
Name
Наименование организации, выдавшей документ
clt_ru:
NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.7.
cat_ru:Contact
Контактная информация
cat_ru:
Contact
Type
Составной тип. Контактная информация
[0..1]
20.9.7.1.
cat_ru:Phone
Номер телефона
clt_ru:PhoneNumberType
Номер телефона (факса, телекса). От 1 до 24 символов. Текстовый
[0..n]
20.9.7.2.
cat_ru:Fax
Номер факса
clt_ru:
Phone
Number
Type
Номер телефона (факса, телекса). От 1 до 24 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.7.3.
cat_ru:Telex
Номер телекса
clt_ru:
Phone
Number
Type
Номер телефона (факса, телекса). От 1 до 24 символов. Текстовый
[0..1]
20.9.7.4.
cat_ru:E_mail
Адрес электронной почты
clt_ru:
Text50Type
Текстовое описание. До 50 символов
[0..n]
20.9.8.
Offices
ExchangeCode
Код учреждения обмена подачи международных почтовых отправлений
clt_ru:
Count6
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 6 цифр
[0..1]
20.9.9.
Contractor
Indicator
Особенность указанных сведений:
1 – КОНТРАГЕНТ
clt_ru:
Letter
Indicator
Type
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
20.9.10.
Branch
Description9.9.10.
Сведения об обособленном подразделении
cat_ru:
CUBranch
Description
Type
Составной тип. Сведения об обособленном подразделении
[0..1]
20.9.10.1.
cat_ru:
Organization
Name
Краткое наименование обособленного подразделения
clt_ru:
ShortName
Type
Краткое наименование организации.
До 120 символов. Текстовый
[1]
20.9.10.2
cat_ru:
Address
Адрес обособленного подразделения
cat_ru:
Address
Type
Составной тип. Адрес организации / физического лица
[0..1]
*.1.
cat_ru:
PostalCode
Почтовый индекс
clt_ru:
Postal
CodeType
Почтовый индекс, введенный почтовой службой для сортировки и доставки корреспонденции. От 1 до 9 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.
cat_ru:
CountryCode
Буквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
*.3.
cat_ru:
Counry
Name
Краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:
Country
Name
Type
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
*.4.
cat_ru:Region
Область (регион, штат, провинция и т.п.)
clt_ru:
Region
Type

[0..1]
20.9.6.3.
cat_ru:
Identity
CardSeries
Жеке басты куәландыратын құжаттың сериясы
clt_ru:
Identity
Card
SeriesType
Жеке басты куәландыратын құжаттың сериясы. 11 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.6.4.
cat_ru:
Identity
CardNumber
Жеке басты куәландыратын құжаттың нөмірі
clt_ru:
Identity
CardNumber
Type
Жеке басты куәландыратын құжаттың нөмірі. 25 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.6.5.
cat_ru:
Identity
CardDate
Жеке басты куәландыратын құжаттың берілген күні
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.9.6.6.
cat_ru:
Organization
Name
Құжатты берген ұйымның атауы
clt_ru:
NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.7.
cat_ru:Contact
Байланыс ақпараты
cat_ru:
ContactType
Құрамдық тип.
Байланыс ақпараты
[0..1]
20.9.7.1.
cat_ru:Phone
Телефон нөмірі
clt_ru:PhoneNumberType
Телефон (факс, телекс) нөмірі. 1-ден 24 символға дейін. Мәтіндік
[0..n]
20.9.7.2.
cat_ru:Fax
Факс нөмірі
clt_ru:Phone
NumberType
Телефон (факс, телекс) нөмірі. 1-ден 24 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.7.3.
cat_ru:Telex
Телекс нөмірі.
clt_ru:
PhoneNumber
Type
Телефон (факс, телекс) нөмірі. 1-ден 24 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.9.7.4.
cat_ru:E_mail
Электрондық поштаның мекенжайы
clt_ru:
Text50Type
Мәтіндік сипаттама. 50 символға дейін
[0..n]
20.9.8.
Offices
ExchangeCode
Халықаралық пошта жөнелтілімдерін айырбастау-беру мекемесінің коды
clt_ru:
Count6
Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 6 цифрға дейін
[0..1]
20.9.9.
Contractor
Indicator
Көрсетілген мәліметтердің ерекшелігі:
1 – КОНТРАГЕНТ
clt_ru:
Letter
Indicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.9.10.
Branch
Description9.9.10.
Оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
cat_ru:
CUBranch
Description
Type
Құрамдық тип.
Оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
[0..1]
20.9.10.1.
cat_ru:
Organization
Name
Оқшауланған бөлімшенің қысқаша атауы
clt_ru:
ShortName
Type
Ұйымның қысқаша атауы.
120 символға дейін. Мәтіндік
[1]
20.9.10.2
cat_ru:Address
Оқшауланған бөлімшенің мекенжайы
cat_ru:
Address
Type
Құрамдық тип.
Ұйымның/ жеке тұлғаның мекенжайы
[0..1]
Элемент
Элементтің сипаттамасы
Типі
Типтің сипаттамасы
К.т.
*.1.
cat_ru:
PostalCode
Пошталық индекс
clt_ru:
Postal
CodeType
Хат-хабарды сұрыптау және жеткізу үшін пошта қызметі енгізген пошталық индекс. 1-ден 9 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.2.
cat_ru:
CountryCode
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің әріпті ккоды
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.3.
cat_ru:
Counry
Name
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы
clt_ru:
Country
Name
Type
Елдің атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.4.
cat_ru:Region
Облыс (өңір, штат, провинция және т.б.)
clt_ru:
Region
Type

20.14.1.
Informati
onTypeCode
Код места нахождения товаров в соответствии c классификатором мест нахождения товаров
clt_ru:
Code2
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[1]
20.14.2.
Customs
Office
Код таможенного органа в соответствии с классификаторами таможенных органов, применяемыми в государствах - членах Евразийского экономического союза
clt_ru:
Customs
CodeType
Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[1]
20.14.3.
Customs
Countr
yCode
Код страны таможенного органа
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[1]
20.14.4.
Locati
onName
Наименование железнодорожной станции/морского (речного) порта
clt_ru:
NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[0..1]
20.14.5.
GoodsLoca
tionPlace
Сведения о местонахождении товаров
catESAD_
cu:CUGoo
dsLocati
onPlaceT
ype
Составной тип. Сведения о местонахождении товаров
[0..1]
20.14.5.1.
catESAD_cu
:NumberCu
stomsZone
Номер зоны таможенного контроля
clt_ru:
Documen
tNumber
Type
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
[1]
20.14.6.
GoodsLocat
ionWarehouse
Сведения о местонахождении товаров: разрешение таможенного органа на временное хранение товаров, склад временного хранения, таможенный склад, свободный склад, магазин беспошлинной торговли, помещение, открытые площадки и иные территории уполномоченного экономического оператора, склад хранения собственных товаров
CUWa
rehous
ePlac
eType
Составной тип. Сведения о местонахождении товаров: разрешение таможенного органа на временное хранение товаров, склад временного хранения, таможенный склад, свободный склад, магазин беспошлинной торговли, помещение, открытые площадки и иные территории уполномоченного экономического оператора, склад хранения собственных товаров, склад получателя товаров
[0..1]
20.14.6.1.
cat_ru:
PrDocument
Name
Наименование документа
clt_ru:
Document
NameType
Наименование представляемого документа. До 250 символов. Текстовый
[0..1]
20.14.6.2.
cat_ru:
PrDocument
Number
Номер документа
clt_ru:
Documen
tNumber
Type
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.14.6.3.
cat_ru:
PrDocument
Date
Дата документа
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.14.6.4.
Document
ModeCode
Тип документа:
1 – Лицензия;
2 – Свидетельство
clt_ru:
Letter
Indicat
orType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
20.14.7.
Transport
Сведения о местонахождении товаров – транспортное средство
catESAD_
cu:CUTra
nsport
Type
Составной тип. Сведения о местонахождении товаров – транспортное средство

20.14.1.
Informati
onTypeCode
Тауарлардың орналасқан жерінің сыныптауышына сәйкес Тауарлардың орналасқан жерінің коды
clt_ru:
Code2
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[1]
20.14.2.
Customs
Office
Еуразиялық экономикалық одаққа мүшемемлекеттерде қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды
clt_ru:
Customs
CodeType
Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[1]
20.14.3.
Customs
Countr
yCode
Кеден органы елінің коды
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[1]
20.14.4.
LocationName
Теміржол станциясының/ теңіз (өзен) портының атауы
clt_ru:
NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.14.5.
GoodsLocationPlace
Тауарлардың орналасқан жері туралы мәліметтер
catESAD_
cu:CUGoo
dsLocationPlace
Type
Құрамдық тип.
Тауарлардың орналасқан жері туралы мәліметтер
[0..1]
20.14.5.1.
catESAD_cu
:NumberCu
stomsZone
Кедендік бақылау аймағының нөмірі
clt_ru:
DocumentNumber
Type
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
[1]
20.14.6.
GoodsLocat
ionWarehouse
Тауарлардың орналасқан жері туралы мәліметтер: тауарларды уақытша сақтауға кеден органының рұқсаты, уақытша сақтау қоймасы, кеден қоймасы, бос қойма, бажсыз сауда дүкені, уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайы, ашық алаңдары мен өзге де аумақтары, меншікті тауарларды сақтау қоймасы
CUWa
rehous
ePlac
eType
Құрамдық тип.
Тауардың орналасқан жері туралы мәліметтер: тауарларды уақытша сақтауға кеден органының рұқсаты, уақытша сақтау қоймасы, кеден қоймасы, бос қойма, бажсыз сауда дүкені, уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайы, ашық алаңдары мен өзге де аумақтары, меншікті тауарларды сақтау қоймасы, тауарларды алушының қоймасы
[0..1]
20.14.6.1.
cat_ru:
PrDocument
Name
Құжаттың атауы
clt_ru:
Document
NameType
Ұсынылатын құжаттың атауы. 250 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.14.6.2.
cat_ru:
PrDocument
Number
Құжаттың нөмірі
clt_ru:
DocumentNumber
Type
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.14.6.3.
cat_ru:
PrDocument
Date
Құжаттың күні
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.14.6.4.
Document
ModeCode
Құжаттың типі:
1 – Лицензия;
2 – Куәлік
clt_ru:
Letter
Indicat
orType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.14.7.
Transport
Тауарлардың - көлік құралының орналасқан жері туралы мәліметтер
catESAD_
cu:CUTra
nsport
Type
Құрамдық тип.
Тауарлардың - көлік құралының орналасқан жері туралы мәліметтер

[0..1]
20.14.7.1.
catESAD_cu:
TransporKind
Код вида транспортного средства в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
clt_ru:
Transpo
rtMode
CodeType
Код вида транспорта.
2 знака. Текстовый
[1]
20.14.7.2.
catESAD_cu:
Transpor
Identifier
Номер транспортного средства
clt_ru
:Trans
portMe
ansIDT
ype
Идентификатор. Идентификатор транспортного средства. До 40 символов. Текстовый
[1..n]
20.14.8.
Address
Адрес местонахождения товаров
cat_ru:
Address
Type
Составной тип. Адрес организации / физического лица
[0..1]
20.14.8.1.
cat_ru:
PostalCode
Почтовый индекс
clt_ru:
Postal
CodeType
Почтовый индекс, введенный почтовой службой для сортировки и доставки корреспонденции. От 1 до 9 символов. Текстовый
[0..1]
20.14.8.2.
cat_ru
:Country
Code
Буквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:
CountryA
2CodeType
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.14.8.3.
cat_ru:
CounryName
Краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:
Country
NameType
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
20.14.8.4.
cat_ru:
Region
Область (регион, штат, провинция и т.п.)
clt_ru:
Region
Type
Наименование региона страны (регион, область, штат и т.п.) от 1 до 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.14.8.5.
cat_ru:
City
Населенный пункт
clt_ru:
CityName
Type
Название населенного пункта. До 35 символов. Текстовый
[0..1]
20.14.8.6.
cat_ru:
StreetHouse
Улица, номер дома, номер офиса
clt_ru:
Street
House
Type
Название улицы и номер дома. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.14.8.7.
cat_ru:
Territory
Code
Код единицы административно-территориального деления (для Кыргызской Республики)
clt_ru:
Territory
CodeType
Код единицы административно-территориального деления. От 8 до 17 символов. Цифровой
[0..1]
20.15.
ESADout_
CUConsigment
Сведения о перевозке товаров. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29 -ДТ/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55- ТД
ESADout_
CUConsi
gmentType
Составной тип. Сведения о перевозке товаров. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29 -ДТ/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55- ТД
[0..1]
20.15.1.
catESAD_cu:
Container
Indicator
Признак контейнерных перевозок. Гр.19
clt_ru:
Indicator
Type
Индикатор. Список двух взаимно исключающих булевых значений истина/ложь, вкл./выкл. и т.д.
[0..1]
20.15.2.
catESAD_cu:
Dispatch
Country
Code
Страна отправления. Буквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира. Гр 15, подраздел a
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.15.3.
catESAD_cu:
RBDispatch
CountryCode
Код административно-территориального деления страны отправления в соответствии с классификатором административно-территориального деления стран, применяемым в Республике Беларусь. Гр.15, подраздел b
clt_ru:
Code3
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
3 символа

[0..1]
20.14.7.1.
catESAD_cu:
TransporKind
Көлік түрлерімен тауарларды тасымалдаудың сыныптауышына сәйкес көлік құралы түрінің коды
clt_ru:
Transpo
rtMode
CodeType
Көлік түрінің коды.
2 белгі. Мәтіндік
[1]
20.14.7.2.
catESAD_cu:
Transpor
Identifier
Көлік құралының нөмірі
clt_ru:Trans
portMeansID
Type
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының сәйкестендіргіші. 40 символға дейін. Мәтіндік
[1..n]
20.14.8.
Address
Тауарлардың орналасқан жерінің мекенжайы
cat_ru:
Address
Type
Құрамдық тип. Ұйымның/ жеке тұлғаның мекенжайы
[0..1]
20.14.8.1.
cat_ru:
PostalCode
Пошталық индекс
clt_ru:
Postal
CodeType
Хат-хабарды сұрыптау және жеткізу үшін пошта қызметі енгізген пошталық индекс. 1-ден 9 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.14.8.2.
cat_ru
:Country
Code
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің әріптік коды
clt_ru:
CountryA
2CodeType
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.14.8.3.
cat_ru:
CounryName
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы
clt_ru:
Country
NameType
Елдің атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.14.8.4.
cat_ru:
Region
Облыс (өңір, штат, провинция және т.б.)
clt_ru:
Region
Type
Ел өңірінің атауы (өңір, облыс, штат және т.б.) . 1-ден 50 символға дейін.Мәтіндік
[0..1]
20.14.8.5.
cat_ru:
City
Елді мекен
clt_ru:
CityName
Type
Елді мекеннің атауы. 35 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.14.8.6.
cat_ru:
StreetHouse
Көше, үйдің нөмірі, кеңсенің нөмірі
clt_ru:
Street
House
Type
Көшенің атауы мен үйдің нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.14.8.7.
cat_ru:
Territory
Code
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды (Қырғыз Республикасы үшін)
clt_ru:
Territory
CodeType
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды. 8-ден 17 символға дейін. Цифрлық
[0..1]
20.15.
ESADout_
CUConsigment
Тауарларды тасымалдау туралы мәліметтер. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29 -ТД/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55 - ТД
ESADout_
CUConsi
gmentType
Құрамдық тип.
Тауарларды тасымалдау туралы мәліметтер. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29 -ТД/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55 - ТД
[0..1]
20.15.1.
catESAD_cu:
Container
Indicator
Контейнерлік тасымалдау белгісі. 19-графа
clt_ru:
Indicator
Type
Сәйкестендіргіш. Екі өзара жоққа шығаратын бульдік мәндердің тізімі ақиқат/жалған, қосу/ажырату және т.б.
[0..1]
20.15.2.
catESAD_cu:
Dispatch
Country
Code
Жөнелтуші ел. Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің әріптік коды. 15-графа, a) кіші бөлімі
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.15.3.
catESAD_cu:
RBDispatch
CountryCode
Беларусь Республикасында қолданылатын, елдердің әкімшілік-аумақтық бөлініс сыныптауышына сәйкес Жөнелтуші елдің әкімшілік-аумақтық бөлінісінің коды. 15-графа,  b) кіші бөлімі
clt_ru:
Code3
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
3 символ

[0..1]
20.15.4.
catESAD_cu:
Dispatch
CountryName
Страна отправления. Краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира. Гр.15
clt_ru:
Country
NameType
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
20.15.5.
catESAD_cu:
Destination
CountryCode
Страна назначения. Буквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира / 00 (неизвестна). Гр 17, подраздел a
clt_ru:
CountryA
2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.15.6.
catESAD_cu:
Destination
CountryName
Страна назначения. Краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира / НЕИЗВЕСТНА. Гр 17
clt_ru:
Country
NameType
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
20.15.7.
catESAD_cu:
RBDestination
CountryCode
Код административно-территориального деления страны назначения в соответствии с классификатором административно-территориального деления стран, применяемым в Республике Беларусь. Гр.17, подраздел b
clt_ru:
Code3
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
3 символа
[0..1]
20.15.8.
catESAD_cu:
Border
Customs
Office
Таможенный орган въезда/выезда. Гр.29
cat_ru:
CUCustoms
Type
Составной тип. Сведения о таможенном органе
[0..n]
20.15.8.1.
cat_ru:
Code
Код таможенного органа
clt_ru:
Customs
Code
Type
Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[1]
20.15.8.2.
cat_ru:
OfficeName
Наименование таможенного органа
clt_ru:
Customs
Office
Name
Type
Краткое наименование таможенного органа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.15.8.3.
cat_ru:
Customs
Country
Code
Код государства – члена Евразийского экономического союза. Трехзначный цифровой код
clt_ru:
Country
N3Code
Type
Код страны digital-3.
3 символа. Числовой
[0..1]
20.15.9.
Date
Expected
Arrival
Дата ожидаемого прибытия товаров и транспортных средств в пограничный пункт пропуска. ТД
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.15.10.
Time
Expected
Arrival
Время ожидаемого прибытия товаров и транспортных средств в пограничный пункт пропуска. ТД
clt_ru:
TimeCust
Type
Время. Время в формате hh :mm :ss. По стандарту ISO 8601
[0..1]
20.15.11.
ESADout_
CUDeparture
ArrivalTransport
Транспортные средства при прибытии/убытии. Гр. 18, 26
ESADout_
CUDepart
ureArriv
alTransp
ortType
Составной тип. Транспортные средства при отправлении/прибытии. Гр. 18, 26 ДТ
[0..1]
20.15.11.1.
cat_ru:
Transport
ModeCode
Код вида транспортного средства по классификатору видов транспорта и транспортировки товаров
clt_ru:
Transport
ModeCode
Type
Код вида транспорта.
2 знака. Текстовый

[0..1]
20.15.4.
catESAD_cu:
Dispatch
CountryName
Жөнелтуші ел. Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы. Гр.15
clt_ru:
Country
NameType
Елдің атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.15.5.
catESAD_cu:
Destination
CountryCode
Межелі ел. Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің әріптік коды / 00 (белгісіз). 17-графа, a) кіші бөлімі
clt_ru:
CountryA
2Code
Type
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.15.6.
catESAD_cu:
Destination
CountryName
Межелі ел. Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы / БЕЛГІСІЗ. 17-графа
clt_ru:
Country
NameType
Елдің атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.15.7.
catESAD_cu:
RBDestination
CountryCode
Беларусь Республикасында қолданылатын, елдердің әкімшілік-аумақтық бөлініс сыныптауышына сәйкес Межелі елдің әкімшілік-аумақтық бөлінісінің коды. 17-графа,  b) кіші бөлімі
clt_ru:
Code3
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
3 символ
[0..1]
20.15.8.
catESAD_cu:
Border
Customs
Office
Кіру/шығудағы кеден органы. 29-графа
cat_ru:
CUCustoms
Type
Құрамдық тип.
Кеден органы туралы мәліметтер
[0..n]
20.15.8.1.
cat_ru:
Code
Кеден органының коды
clt_ru:
Customs
Code
Type
Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[1]
20.15.8.2.
cat_ru:
OfficeName
Кеден органының атауы
clt_ru:
Customs
Office
Name
Type
Кеден органының қысқаша атауы. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.15.8.3.
cat_ru:
Customs
Country
Code
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің коды. Үш таңбалы цифрлық код
clt_ru:
Country
N3Code
Type
Елдің digital-3 коды.
3 символ. Сандық
[0..1]
20.15.9.
Date
Expected
Arrival
Шекаралық өткізу пунктіне тауарлармен көлік құралдарының күтіліп отырған келу күні. ТД
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.15.10.
Time
Expected
Arrival
Шекаралық өткізу пунктіне тауарлармен көлік құралдарының күтіліп отырған келу уақыты ТД
clt_ru:
TimeCust
Type
Уақыты. hh :mm :ss форматындағы уақыт.
ISO 8601 стандарты бойынша
[0..1]
20.15.11.
ESADout_
CUDeparture
ArrivalTransport
Келген/кеткен кездегі көлік құралы. Гр. 18, 26
ESADout_
CUDepart
ureArriv
alTransp
ortType
Құрамдық тип.
Жөнелту/келу кезіндегі көлік құралы. Гр. 18, 26 ТД
[0..1]
20.15.11.1.
cat_ru:
Transport
ModeCode
Көлік түрлерімен тауарлар тасымалының сыныптауышы бойынша көлік құралы түрінің коды
clt_ru:
Transport
ModeCode
Type
Көлік түрінің коды.
2 белгі. Мәтіндік

[0..1]
20.15.11.2.
cat_ru:
Transport
Nationality
Code
Буквенный код страны принадлежности (регистрации) транспортных средств по классификатору стран мира. 99 – разные,
00 – неизвестна
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.15.11.3.
Transport
Means
Quantity
Количество транспортных средств
clt_ru:
Count5
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 5 цифр
[0..1]
20.15.11.4.
Method
Transport
Способ транспортировки товаров при перемещении по линиям электропередачи или трубопроводным транспортом:
1 – газопровод; 2 – нефтепровод;
3 – нефтепродуктопровод;
4 – линии электропередачи
clt_ru:
Numeric1
Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения.
0 знаков после запятой. От 0 до 9
[0..1]
20.15.11.5.
Name
Object
Наименование объекта, на котором установлены приборы учета товаров, перемещаемых по линиям электропередачи или трубопроводным транспортом
clt_ru:
Free
Text250
Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..1]
20.15.11.6.
Transport
Means
Описание транспортного средства
cat_ru:
Transport
MeansBase
Type
Составной тип. Базовый тип для описания транспортного средства в таможенных документах
[0..n]
*.1.
cat_ru:
VIN
Номер шасси (VIN)
clt_ru:
VINIDType
Идентификатор. Идентификационный номер (VIN) транспортного средства. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.
cat_ru:
Transport
KindCode
Код типа транспортного средства
clt_ru:
Code3
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
3 символа
[0..1]
*.3.
cat_ru:
Transport
MarkCode
Код марки транспортного средства
clt_ru:
Code3
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
3 символа
[0..1]
*.4.
cat_ru:
Transpor
tIdentifier
Идентификатор. Номер транспортного средства, наименование судна, номер авиарейса, номер поезда, номер железнодорожного вагона (платформ, цистерн и т.п.)
clt_ru:
Transport
MeansID
Type
Идентификатор. Идентификатор транспортного средства. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
*.5.
cat_ru:
Transport
MeansNati
onality
Code
Буквенный код страны принадлежности транспортного средства по классификатору стран мира
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
*.6.
cat_ru:
ActiveTra
nsportId
entifier
Идентификатор активного транспортного средства для прицепов, полуприцепов и др.
clt_ru:
Transport
MeansID
Type
Идентификатор. Идентификатор транспортного средства. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
*.7.
cat_ru:
Transport
RegNumber
Номер свидетельства о регистрации транспортного средства для РБ
clt_ru:
Code
Variabl
e20Type

[0..1]
20.15.11.2.
cat_ru:
Transport
Nationality
Code
Әлем елдерінің сыныптауышы бойынша көлік құралдары тиесілі (тіркелген) елдің әріптік коды. 99 – әртүрлі,
00 – белгісіз
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.15.11.3.
Transport
Means
Quantity
Көлік құралдарының саны
clt_ru:
Count5
Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 5 цифрға дейін
[0..1]
20.15.11.4.
Method
Transport
Электр беру желілері немесе құбыржол көлігі арқылы алып өту кезінде тауарларды тасымалдау тәсілі:
1 – газқұбыры; 2 – мұнай құбыры;
3 – мұнай өнімдері құбыры;
4 – электр беру желілері
clt_ru:
Numeric1
Type
Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).
Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден бастап 9-ға дейін
[0..1]
20.15.11.5.
Name
Object
Электр беру желілері немесе құбыржол көлігі арқылы алып өтілетін тауарларды есепке алу аспаптары орнатылған объектінің атауы
clt_ru:
Free
Text250
Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..1]
20.15.11.6.
Transport
Means
Көлік құралының сипаттамасы
cat_ru:
Transport
MeansBase
Type
Құрамдық тип.
Кедендік құжаттарда көлік құралын сипаттауға арналған базалық тип
[0..n]
*.1.
cat_ru:
VIN
Шасси нөмірі (VIN)
clt_ru:
VINIDType
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (VIN). 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.2.
cat_ru:
Transport
KindCode
Көлік құралы типінің коды
clt_ru:
Code3
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
3 символ
[0..1]
*.3.
cat_ru:
Transport
MarkCode
Көлік құралы маркасының коды
clt_ru:
Code3
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
3 символ
[0..1]
*.4.
cat_ru:
Transpor
tIdentifier
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының нөмірі, кеменің атауы, авиарейстің нөмірі, пойыздың нөмірі, теміржол вагонының (платформалардың, цистерналардың және т.б.) нөмірі
clt_ru:
Transport
MeansID
Type
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының сәйкестендіргіші. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.5.
cat_ru:
Transport
MeansNati
onality
Code
Әлемелдерінің сыныптауышы бойынша көлік құралы тиесілі елдің әріптік коды
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.6.
cat_ru:
ActiveTra
nsportId
entifier
Тіркемелерге, жартылай тіркемелерге және т.б. арналған белсенді Көлік құралының сәйкестендіргіші
clt_ru:
Transport
MeansID
Type
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының сәйкестендіргіші. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.7.
cat_ru:
Transport
RegNumber
БР үшін көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
clt_ru:
Code
Variable20Type

Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 20 символов
[0..1]
20.15.13.5.
catESAD_cu:
ReloadingCu
stomsOffice
Таможенный орган перегрузки товаров
cat_ru:
Customs
Type
Составной тип. Код и наименование таможенного органа
[0..1]
*.1.
cat_ru:Code
Код таможенного органа
clt_ru:
Customs
CodeType
Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[1]
*.2.
cat_ru:
Office
Name
Наименование таможенного органа
clt_ru:
Customs
Office
NameType
Краткое наименование таможенного органа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.15.13.6.
catESAD_cu:
ReloadCon
tainer
Сведения о новых контейнерах
catESAD_cu:
ESADRelo
adContai
nerType
Составной тип. Сведения о новых контейнерах
[0..1]
*.1.
catESAD_cu:
Container
Number
Номер нового контейнера
clt_ru:
Contain
erIdent
ityType
Идентификатор. Номер контейнера. От 1 до 17 символов
[0..n]
20.15.14.
Delivery
CustomsOffice
Таможенный орган назначения при транзите. Гр.53 ТД
cat_ru:
CUCustom
sType
Составной тип. Сведения о таможенном органе
[0..1]
20.15.14.1.
cat_ru:
Code
Код таможенного органа
clt_ru:
Customs
CodeType
Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[1]
20.15.14.2.
cat_ru:
OfficeName
Наименование таможенного органа
clt_ru:
Customs
Office
NameType
Краткое наименование таможенного органа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.15.14.3.
cat_ru:
CustomsCo
untryCode
Код государства – члена Евразийского экономического союза. Трехзначный цифровой код
clt_ru:
Country
N3Code
Type
Код страны digital-3.
3 символа. Числовой
[0..1]
20.15.15.
PPBorder
Customs
Таможенный орган (пограничный пункт пропуска), в который ожидается прибытие товаров и транспортных средств
cat_ru:
CUCustoms
Type
Составной тип. Сведения о таможенном органе
[0..1]
20.15.15.1.
cat_ru:
Code
Код таможенного органа
clt_ru:CustomsCodeType
Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[1]
20.15.15.2.
cat_ru:
OfficeName
Наименование таможенного органа
clt_ru:
Customs
Office
NameType
Краткое наименование таможенного органа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.15.15.3.
cat_ru:
Customs
CountryCode
Код государства – члена Евразийского экономического союза. Трехзначный цифровой код
clt_ru:
Country
N3Code
Type
Код страны digital-3.
3 символа. Числовой
[0..1]
20.16.
ESADout_
CUMainContr
actTerms
Условия сделки Гр. 11, 20, 22, 23, 24 ДТ
ESADout_
CUMain
Contrac
tTerms
Type
Составной тип. Условия сделки Гр. 11, 20, 22, 23, 24 ДТ
[0..1]
20.16.1.
catESAD_cu:
Contract
CurrencyCode
Трехзначный буквенный в графе 22 код валюты цены договора/ платежа (оценки). По классификатору валют
clt_ru:
Currency
A3Code
Type
Код валюты alpha-3.
3 символа. Текстовый

Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 20 символға дейін
[0..1]
20.15.13.5.
catESAD_cu:
ReloadingCu
stomsOffice
Тауарларды шамадан артық тиеген кеден органы
cat_ru:
Customs
Type
Құрамдық тип. Кеден органының коды және атауы
[0..1]
*.1.
cat_ru:Code
Кеден органының коды
clt_ru:
Customs
CodeType
Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[1]
*.2.
cat_ru:
Office
Name
Кеден органының атауы
clt_ru:
Customs
Office
NameType
Кеден органының қысқаша атауы. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.15.13.6.
catESAD_cu:
ReloadContainer
Жаңа контейнерлер туралы мәліметтер
catESAD_cu:
ESADReload
ContainerType
Құрамдық тип. Жаңа контейнерлер туралы мәліметтер
[0..1]
*.1.
catESAD_cu:
Container
Number
Жаңа контейнердің нөмірі
clt_ru:
Contain
erIdent
ityType
Сәйкестендіргіш. Контейнердің нөмірі. 1-ден 17 символға дейін
[0..n]
20.15.14.
Delivery
CustomsOffice
Транзиттеу кезіндегі межелі кеден органы. Гр.53 ТД
cat_ru:
CUCustom
sType
Құрамдық тип.  Кеден органы туралы мәліметтер
[0..1]
20.15.14.1.
cat_ru:
Code
Кеден органының коды
clt_ru:
Customs
CodeType
Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[1]
20.15.14.2.
cat_ru:
OfficeName
Кеден органының атауы
clt_ru:
Customs
Office
NameType
Кеден органының қысқаша атауы. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.15.14.3.
cat_ru:
CustomsCo
untryCode
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің коды. Үш таңбалы цифрлық код
clt_ru:
Country
N3Code
Type
Елдің digital-3 коды.
3 символ. Сандық
[0..1]
20.15.15.
PPBorder
Customs
Тауарлар мен көлік құралдарының келуі күтілетін кеден органы (шекаралық өткізу пункті)
cat_ru:
CUCustoms
Type
Құрамдық тип.  Кеден органы туралы мәліметтер
[0..1]
20.15.15.1.
cat_ru:
Code
Кеден органының коды
clt_ru:CustomsCodeType
Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[1]
20.15.15.2.
cat_ru:
OfficeName
Кеден органының атауы
clt_ru:
Customs
Office
NameType
Кеден органының қысқаша атауы. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.15.15.3.
cat_ru:
Customs
CountryCode
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің коды. Үш таңбалы цифрлық код
clt_ru:
Country
N3Code
Type
Елдің digital-3 коды.
3 символ. Сандық
[0..1]
20.16.
ESADout_
CUMainContr
actTerms
Мәміле шарттары Гр. 11, 20, 22, 23, 24 ТД
ESADout_
CUMain
Contrac
tTerms
Type
Құрамдық тип. МәмілешарттарыГр. 11, 20, 22, 23, 24 ТД
[0..1]
20.16.1.
catESAD_cu:
Contract
CurrencyCode
Шарт бағасының/ төлемнің (бағалаудың) валютасы коды
22-графадағы үштаңбалы әріптік код. Валюталар сыныптауышы бойынша
clt_ru:
Currency
A3Code
Type
Alpha-3 валютасының коды.
3 символ. Мәтіндік

[0..1]
20.16.2.
catESAD_cu:
Currency
Quantity
Количество единиц валюты, для которой указан курс для РБ
clt_ru:
Count6Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 6 цифр
[0..1]
20.16.3.
catESAD_cu:
ContractCurre
ncyRate
Курс валюты цены договора/ платежа (оценки)
clt_ru:
Currency
RateType
Курс валюты. Всего 11 цифр. До 4 знаков после запятой
[0..1]
20.16.4.
catESAD_cu:
TotalInvoice
Amount
Общая стоимость товаров. Гр 22 подраздел 2
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
20.16.5.
catESAD_cu:
TradeCountry
Code
Буквенный код торгующей страны в соответствии с классификатором стран мира. Гр.11, 1-й подраздел ДТ
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.16.6.
catESAD_cu:
RBCountry
Code
Код административно-территориального деления страны в соответствии с классификатором административно-территориального деления стран, применяемым в Республике Беларусь. Гр.11, 2-й подраздел ДТ
clt_ru:
Code3
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
3 символа
[0..1]
20.16.7.
catESAD_cu:
DealFeature
Code
Код особенности сделки (договора). В соответствии с классификатором особенности внешнеэкономической сделки, используемым в государствах - членах Евразийского экономического союза. Гр. 24 ДТ
clt_ru:
Code2
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[0..1]
20.16.8.
catESAD_cu:
DealNature
Code
Код характера сделки с декларируемыми товарами в соответствии с классификатором характера сделки, используемым в государствах - членах Евразийского экономического союза. Гр. 24 ДТ
cltES
AD_cu:
DealNa
tureCo
deType
Код характера сделки с товарами по классификатору характера сделки. 3 символа
[0..1]
20.16.9.
catESAD_cu:
CUESADDeli
veryTerms
Условия поставки товаров. Гр. 20 ДТ
cat_ru:
Deliver
yTerms
Type
Составной тип. Условие поставки товаров
[0..1]
20.16.9.1.
cat_ru:
Delivery
Place
Описание / Название географического пункта
clt_ru:
Text50
Type
Текстовое описание. До 50 символов
[0..1]
20.16.9.2.
cat_ru:
Delivery
TermsStri
ngCode
Код условий поставки в соответствии с классификатором условий поставки
clt_ru:
Incoterm
sDelive
ryStrin
gCodeType
Код условий поставки.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.16.9.3.
cat_ru:
Delivery
TermsRBCode
Код вида поставки товаров в соответствии с классификатором видов поставок товаров, подлежащих учету при осуществлении экспортных операций, применяемым в Республике Беларусь
clt_ru:
Code2Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа

[0..1]
20.16.2.
catESAD_cu:
Currency
Quantity
БР үшін бағам көрсетілген валюта бірлігінің саны
clt_ru:
Count6Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 6 цифрға дейін
[0..1]
20.16.3.
catESAD_cu:
ContractCurre
ncyRate
Шарт бағасы/төлем (бағалау) валютасының бағамы
clt_ru:
Currency
RateType
Валюта бағамы. Барлығы 11 цифр. Үтірден кейін 4 белгіге дейін
[0..1]
20.16.4.
catESAD_cu:
TotalInvoice
Amount
Тауарлардың жалпы құны.
Гр 22. 2-кіші бөлім
clt_ru:
Amount
Type
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
20.16.5.
catESAD_cu:
TradeCountry
Code
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес сауда жасаушы елдің әріптік коды. Гр.11, 1-кіші бөлім ТД
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.16.6.
catESAD_cu:
RBCountry
Code
Беларусь Республикасында қолданылатын, елдің әкімшілік-аумақтық бөлінісінің сыныптауышына сәйкес, елдің әкімшілік-аумақтық бөлінісінің коды Гр.11, 2-кіші бөлім ТД
clt_ru:
Code3
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
3 символ
[0..1]
20.16.7.
catESAD_cu:
DealFeature
Code
Мәміленің (шарттың) ерекшелігі коды. Сыныптауышқа сәйкес, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде пайдаланылатын сыртқы экономикалық мәміленің ерекшеліктері. Гр. 24 ТД
clt_ru:
Code2
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[0..1]
20.16.8.
catESAD_cu:
DealNature
Code
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде пайдаланылатын мәміле сипатыныңс ыныптауышына сәйкес декларацияланатын тауарлар мен мәміле сипатының коды. Гр. 24 ТД
cltES
AD_cu:
DealNa
tureCo
deType
Мәміле сипатының сыныптауышы бойынша тауарлар мен мәміле сипатының коды
[0..1]
20.16.9.
catESAD_cu:
CUESADDeli
veryTerms
Тауарларды беру шарттары. Гр. 20 ТД
cat_ru:
Deliver
yTerms
Type
Құрамдық тип. Тауарларды беру шарттары
[0..1]
20.16.9.1.
cat_ru:
Delivery
Place
Географиялық пункттің сипаттамасы/атауы
clt_ru:
Text50
Type
Мәтіндік сипаттама. 50 символға дейін
[0..1]
20.16.9.2.
cat_ru:
Delivery
TermsStri
ngCode
Өнім беру шарттарының сыныптауышына сәйкес өнімдерді беру шарттарының коды
clt_ru:
Incoterm
sDelive
ryStrin
gCodeType
Өнімдерді беру шарттарының коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.16.9.3.
cat_ru:
Delivery
TermsRBCode
Беларусь Республикасында қолданылатын экспорттық операцияларды жүзеге асыру кезінде есепке алуға жататын тауарларды беру түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды беру түрінің коды
clt_ru:
Code2Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ

[0..1]
20.16.9.4.
cat_ru:
Transfer
Place
Место передачи товара в соответствии с условиями договора (контракта)
clt_ru:
FreeTex
t250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..1]
20.17.
ESADout_
CUGoods
Товарная часть Гр. 31-47
ESADout_
CUGoods
Type
Составной тип. Товарная часть. Гр. 31-47
[1..n]
20.17.1.
catESAD_cu:
GoodsNumeric
Порядковый номер декларируемого товара / номер товара по списку/ номер корректируемого товара. Гр.32
clt_ru:
Count3Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[1]
20.17.2.
catESAD_cu:
ListNumeric
Номер товара в списке. Для РК
clt_ru:
Count3
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..1]
20.17.3.
catESAD_cu:
GoodFeatures
МПО (при декларировании товаров, пересылаемых в международных почтовых отправлениях). ЭКГ (при декларировании экспресс-грузов). Гр.32, 2-й подраздел ДТ
clt_ru:
Code3
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
3 символа
[0..1]
20.17.4.
catESAD_cu:
Goods
Description
Наименование (торговое, коммерческое или иное традиционное наименование) товаров/ "Товары согласно прилагаемому Списку". Гр.31 первый подраздел
clt_ru:
FreeText
250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..4]
20.17.5.
catESAD_cu:
GrossWeight
Quantity
Вес товара, брутто (кг). Гр. 35
clt_ru:
Quantity
BasisType
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[0..1]
20.17.6.
catESAD_cu:
NetWeight
Quantity
Вес товара, нетто (кг). Гр.38
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[0..1]
20.17.7.
catESAD_cu:
NetWeight
Quantity2
Вес товара, нетто без учета всех видов упаковки. Гр.38
clt_ru:QuantityBasisType
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[0..1]
20.17.8.
catESAD_cu:
InvoicedCost
Цена/ стоимость товара. Гр 42
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
20.17.9.
catESAD_cu:
CustomsCost
Таможенная стоимость товара. Гр.45
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
20.17.10.
catESAD_cu:
StatisticalCost
Статистическая стоимость товара. Гр. 46
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
20.17.11.
catESAD_cu:
GoodsTNVE
DCode
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС. Гр.33 первый раздел
clt_ru:
CUGoods
Nomenc
latuer
CodeType
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС. 6, 8 и 10 символов для ТД; 4 и 10 символов для ДТ/КДТ. Числовой

[0..1]
20.16.9.4.
cat_ru:
Transfer
Place
Шарттың (келісімшарттың) талаптарына сәйкес тауарды беру орны
clt_ru:
FreeTex
t250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..1]
20.17.
ESADout_
CUGoods
Тауар бөлігі Гр. 31-47
ESADout_
CUGoods
Type
Құрамдық тип. Тауарбөлігі. Гр. 31-47
[1..n]
20.17.1.
catESAD_cu:
GoodsNumeric
Декларацияланатын тауардың Реттік нөмірі/ тізім бойынша тауардың нөмірі/ түзетілетін тауарнөмірі. Гр.32
clt_ru:
Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[1]
20.17.2.
catESAD_cu:
ListNumeric
Тізімдегітауардыңнөмірі. ҚР үшін
clt_ru:
Count3
Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..1]
20.17.3.
catESAD_cu:
GoodFeatures
ХПЖ (халықаралық пошта жөнелтілімдерімен жіберілетін тауарларды декларациялау кезінде). ЭКЖ (экспресс-жүктерді декларациялау кезінде). Гр.32, 2-кіші бөлім ТД
clt_ru:
Code3
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
3 символ
[0..1]
20.17.4.
catESAD_cu:
Goods
Description
Тауарлардың атауы (саудалық, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауы)/ "Қоса берілетін тізімге сәйкес тауарлар". Гр.31 бірінші кіші бөлім
clt_ru:
FreeText
250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..4]
20.17.5.
catESAD_cu:
GrossWeight
Quantity
Тауардың салмағы, брутто (кг). Гр. 35
clt_ru:
Quantity
BasisType
Өлшем бірлігіндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі
[0..1]
20.17.6.
catESAD_cu:
NetWeight
Quantity
Тауардың салмағы, нетто (кг). Гр.38
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Өлшем бірлігіндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі
[0..1]
20.17.7.
catESAD_cu:
NetWeight
Quantity2
Тауардың салмағы, барлық қаптама түрлерін есепке алмағандағы нетто. Гр.38
clt_ru:QuantityBasisType
Өлшем бірлігіндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі
[0..1]
20.17.8.
catESAD_cu:
InvoicedCost
Тауардың бағасы/құны. Гр 42
clt_ru:
Amount
Type
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
20.17.9.
catESAD_cu:
CustomsCost
Тауардың кедендік құны. Гр.45
clt_ru:
Amount
Type
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
20.17.10.
catESAD_cu:
StatisticalCost
Тауардың статистикалық құны. Гр. 46
clt_ru:
Amount
Type
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
20.17.11.
catESAD_cu:
GoodsTNVE
DCode
ЕАЭО СЭҚТН бойынша тауардың коды. Гр.33 бірінші бөлім
clt_ru:
CUGoods
Nomenc
latuer
CodeType
ЕАЭО СЭҚТН бойынша тауардың коды. ТД/ТДТ үшін 6, 8 және 10 символ. Сандық

[0..1]
20.17.12.
catESAD_cu:
GoodsClassi
ficationCode
Особенность классификации кода:
1 – общий "О", 2 – товар списка. В остальных случаях не заполняется
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
20.17.13.
catESAD_cu:
AdditionalSign
Дополнительный признак нетарифного регулирования ("С"). Гр.33 второй раздел
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
20.17.14.
catESAD_cu:
IntellectPr
opertySign
Признак объекта интеллектуальной собственности ("И"). Гр.33 второй раздел в ДТ
clt_ru:
LetterI
ndicator
Type
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
20.17.15.
catESAD_cu:
Restriction
Sign
Буквенный код соблюдения запретов и ограничений в соответствии с классификатором. Для РК
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..n]
20.17.16.
catESAD_cu:
BeginPeriodDate
Дата начала периода (ОПД)
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.17.17.
catESAD_cu:
EndPeriodDate
Дата окончания периода (ОПД)
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.17.18.
catESAD_cu:
OriginCountry
Code
Код страны происхождения в соответствии с классификатором стран мира / "EU" / 00 (неизвестна). Гр.34
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.19.
catESAD_cu:
OriginCountryName
Краткое название страны происхождения / экономического союза
clt_ru:
Country
NameType
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.20.
catESAD_cu:
CustomsCostCo
rrectMethod
Код метода определения таможенной стоимости. В соответствии с классификатором методов определения таможенной стоимости. Гр. 43
cltE
SAD_cu:
Customs
CostAp
praise
Method
Type
Код метода определения таможенной стоимости.
1 символ
[0..1]
20.17.21.
catESAD_cu:
GoodsAddTN
VEDCode
Код товара в соответствии с классификатором дополнительной таможенной информации
clt_ru:
GoodsN
omencl
atuerA
ddCode
Type
Код товара по классификатору дополнительной таможенной информации.
4 символа. Числовой
[0..1]
20.17.22.
catESAD_cu:
DeliveryTime
Дата начала периода поставки. (элемент 7 гр. 31 ДТ)
clt_ru:
DateCus
tType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.17.23.
catESAD_cu:
DeliveryTimeEND
Дата окончания периода поставки. (элемент 7 гр. 31 ДТ)
clt_ru:
DateCus
tType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.17.24.
catESAD_cu:
AdditionalSheetCount
Порядковый номер листа (первый подраздел гр.3)
clt_ru:
SheetNu
mberType
Число. Номер листа / общее количество листов. До 5 цифр. Числовой
[0..1]
20.17.25.
catESAD_cu:
QuantityFact
Количество товаров, фактически переданных покупателю в соответствии с условиями поставки (элемент 8 гр. 31 ДТ)
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой

[0..1]
20.17.12.
catESAD_cu:
GoodsClassi
ficationCode
Кодты сыныптаудың ерекшелігі:
1 – жалпы "Ж", 2 – тізімдегі тауар. Қалған жағдайда толтырылмайды
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.13.
catESAD_cu:
AdditionalSign
Тарифтік емес реттеудің қосымша белгісі ("С"). Гр.33 екінші кіші бөлім
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.14.
catESAD_cu:
IntellectPr
opertySign
Зияткерлік меншік объектісінің белгісі ("З"). Гр.33
ТД-да екінші кіші бөлім
clt_ru:
LetterI
ndicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.15.
catESAD_cu:
Restriction
Sign
Сыныптауышқа сәйкес тыйымдар меншектеулерді сақтаудың әріптік коды. ҚР үшін
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..n]
20.17.16.
catESAD_cu:
BeginPeriodDate
Кезең басталған күн(ОПД)
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.17.17.
catESAD_cu:
EndPeriodDate
Кезең аяқталған күні(ОПД)
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.17.18.
catESAD_cu:
OriginCountry
Code
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес шығарылған елінің коды / "EU" / 00 (белгісіз).  Гр.34
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.19.
catESAD_cu:
OriginCountryName
Шығарылған елінің / экономикалық одақтың қысқаша атауы
clt_ru:
Country
NameType
Елдің атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.20.
catESAD_cu:
CustomsCostCo
rrectMethod
Кедендік құнын айқындау әдісінің коды. Кедендік құнын айқындау әдісінің сыныптауышына сәйкес. Гр. 43
cltE
SAD_cu:
Customs
CostAp
praise
Method
Type
Кедендік құнын айқындау әдісінің коды.
1 символ
[0..1]
20.17.21.
catESAD_cu:
GoodsAddTN
VEDCode
Қосымша кедендік ақпараттың сыныптауышына сәйкес тауардың коды
clt_ru:
GoodsN
omencl
atuerA
ddCode
Type
Қосымша кедендік ақпараттың сыныптауышы бойынша тауардың коды.
4 символ. Сандық
[0..1]
20.17.22.
catESAD_cu:
DeliveryTime
Өнімді беру кезеңінің басталған күні.
(7-элемент, гр. 31 ТД)
clt_ru:
DateCus
tType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.17.23.
catESAD_cu:
DeliveryTimeEND
Өнімді беру кезеңінің аяқталған күні.
(7-элемент, гр. 31 ТД)
clt_ru:
DateCus
tType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.17.24.
catESAD_cu:
AdditionalSheetCount
Парақтың Реттік нөмірі (бірінші кіші бөлім, гр.3)
clt_ru:
SheetNu
mberType
Саны. Парақтың нөмірі/ Парақтардың жалпы саны. 5 цифрға дейін. Сандық
[0..1]
20.17.25.
catESAD_cu:
QuantityFact
Өнімді беру шарттарына сәйкес сатып алушыға нақты берілген тауарлардың саны (8-элемент, гр. 31 ТД)
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Өлшем бірлігіндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі

[0..1]
20.17.26.
catESAD_cu
:OilField
Сведения о месторождении товара
clt_ru:
FreeTex
t250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..1]
20.17.27.
catESAD_cu:T
NVEDContract
Код товара ТН ВЭД, действующий на дату заключения контрактов с недропользователем. Для РК
clt_ru:
TNVEDCo
ntract
Type
Код товара по ТН ВЭД для РК 9, 10 символов
[0..1]
20.17.28.
catESAD_cu:
CUESADDel
iveryTerms
Условия поставки товаров. Гр.31 пятый подраздел
cat_ru:
Deliver
yTerms
Type
Составной тип. Условие поставки товаров
[0..n]
20.17.28.1.
cat_ru:
Delivery
Place
Описание / Название географического пункта
clt_ru:
Text50
Type
Текстовое описание. До 50 символов
[0..1]
20.17.28.2.
cat_ru:
Delivery
TermsStr
ingCode
Код условий поставки в соответствии с классификатором условий поставки
clt_ru:
Incoter
msDeliv
eryStri
ngCode
Type
Код условий поставки.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.28.3.
cat_ru:
DeliveryT
ermsRBCode
Код вида поставки товаров в соответствии с классификатором видов поставок товаров, подлежащих учету при осуществлении экспортных операций, применяемым в Республике Беларусь
clt_ru:
Code2
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[0..1]
20.17.28.4.
cat_ru:
TransferPlace
Место передачи товара в соответствии с условиями договора (контракта)
clt_ru:
FreeTex
t250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..1]
20.17.29.
catESAD_cu:
GoodsGroupDe
scription
Описание и характеристика товаров / Описание группы товаров одного наименования с отличающимися от других групп характеристиками
catESAD_cu:
GoodsGroup
Descriptio
nType
Составной тип. Описание группы товаров одного наименования с отличающимися от других групп характеристиками
[0..n]
20.17.29.1.
catESAD_cu:
GoodsDescr
iption
Описание группы товаров с учетом дополнительных характеристик (качественных, технических, коммерческих), необходимых для классификации товара и для исчисления таможенной стоимости. В случае отсутствия описания группы товаров указывается символ ":" (двоеточие). Гр. 31 первый подраздел
clt_ru:
FreeText
250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[1..5]
20.17.29.2.
catESAD_cu:
RKTNVED
Код ТН ВЭД ЕАЭС компонента машины для РК
clt_ru:
CUGoods
Nomencl
atuerCo
deType
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС. 6, 8 и 10 символов для ТД; 4 и 10 символов для ДТ/КДТ. Числовой
[0..1]
20.17.29.3.
catESAD_cu:
GoodsGroupIn
formation
Характеристика товаров в группе
catESAD_cu:
GoodsGroup
Informatio
nType
Составной тип. Характеристика товаров в группе
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:
Manufacturer
Сведения о производителе
clt_ru:
NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.
catESAD_cu
:TradeMark
Тов. знак, место происхождения, объект авторского права, смежных прав, патент и т.д.
clt_ru:
NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[0..1]
*.3.
catESAD_cu:
GoodsMark
Марка товара
cltESAD_cu:
GoodsArti
culType
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.4.
catESAD_cu:
GoodsModel
Модель товара
cltESAD_cu:GoodsArticulType
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.5.
catESAD_cu:
GoodsMarking
Артикул товара
cltESAD_cu:
GoodsArti
culType
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.6.
catESAD_cu:
GoodsStand
ard
Стандарт (ГОСТ, ОСТ, СПП, СТО, ТУ)
cltESAD_cu:
GoodsArtic
ulType
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.7.
catESAD_cu:
GoodsSort
Сорт / Сорт или группа сортов (для лесо- и пиломатериалов)
cltESAD_cu:
GoodsArtic
ulType
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.8.
catESAD_cu:
WoodSortiment
Наименование сортимента (для лесоматериалов товарной позиции 4403)
cltESAD_cu:WoodAssortiment

[0..1]
20.17.26.
catESAD_cu
:OilField
Тауардың орналасқан жері туралы мәліметтер
clt_ru:
FreeTex
t250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..1]
20.17.27.
catESAD_cu:T
NVEDContract
Жер қойнауын пайдаланушымен келісімшарт жасасқан күні қолданыста болған СЭҚТН тауар коды. ҚР үшін
clt_ru:
TNVEDCo
ntract
Type
ҚР үшін СЭҚТН бойынша тауар коды, 9, 10 символ
[0..1]
20.17.28.
catESAD_cu:
CUESADDel
iveryTerms
Тауарларды беру шарттары. Гр.31 бесінші кіші бөлім
cat_ru:
Deliver
yTerms
Type
Құрамдық тип. Тауарларды беру шарттары.
[0..n]
20.17.28.1.
cat_ru:
Delivery
Place
Географиялық пункттің сипаттамасы/атауы
clt_ru:
Text50
Type
Мәтіндік сипаттама. 50 символға дейін
[0..1]
20.17.28.2.
cat_ru:
Delivery
TermsStr
ingCode
Өнім беру шарттарының сыныптауышына сәйкес өнімдерді беру шарттарының коды
clt_ru:
Incoter
msDeliv
eryStri
ngCode
Type
Өнімдерді беру шарттарының коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.28.3.
cat_ru:
DeliveryT
ermsRBCode
Беларусь Республикасында қолданылатын экспорттық операцияларды жүзеге асыру кезінде есепке алуға жататын тауарларды беру түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды беру түрінің коды
clt_ru:
Code2
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[0..1]
20.17.28.4.
cat_ru:
TransferPlace
Шарттың (келісімшарттың) талаптарына сәйкес тауарды беру орны
clt_ru:
FreeTex
t250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..1]
20.17.29.
catESAD_cu:
GoodsGroupDe
scription
Тауарлардың сипаттамасымен сипаттары / Басқа топтардан ерекшеленетін сипаттары бар атауы бір тауарлар тобының сипаттамасы
catESAD_cu:
GoodsGroup
Descriptio
nType
Құрамдық тип. Басқа топтардан ерекшеленетін сипаттары бар атауы бір тауарлар тобының сипаттамасы
[0..n]
20.17.29.1.
catESAD_cu:
GoodsDescr
iption
Тауарды сыныптау және кедендік құнын есептеу үшін қажетті қосымша сипаттарын (сапалық, техникалық, коммерциялық) ескере отырып, тауарлар тобының сипаттамасы. Тауарлар тобының сипаттамасы болмағанда, ":" (қос нүкте) символы көрсетіледі. Гр. 31 бірінші кіші бөлім
clt_ru:
FreeText
250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[1..5]
20.17.29.2.
catESAD_cu:
RKTNVED
ҚР үшін машина құрамдасының ЕАЭО СЭҚ ТН коды
clt_ru:
CUGoods
Nomencl
atuerCo
deType
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды. ТД/ТДТ үшін 6, 8 және 10 символ. Сандық
[0..1]
20.17.29.3.
catESAD_cu:
GoodsGroupIn
formation
Топтағы тауарлардың сипаты
catESAD_cu:
GoodsGroup
Informatio
nType
Құрамдық тип. Топтағы тауарлардың сипаты
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:
Manufacturer
Өндіруші туралы мәліметтер
clt_ru:
NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.2.
catESAD_cu
:TradeMark
Тауар белгісі, шығарылған жері, авторлық құқық, сабақтас құқықтар объектісі, патент және т.б.
clt_ru:
NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.3.
catESAD_cu:
GoodsMark
Тауардың маркасы
cltESAD_cu:
GoodsArti
culType
Тауардың маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.4.
catESAD_cu:
GoodsModel
Тауардың моделі
cltESAD_cu:GoodsArticulType
Тауардың маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.5.
catESAD_cu:
GoodsMarking
Тауардың артикулі
cltESAD_cu:
GoodsArti
culType
Тауардың маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.6.
catESAD_cu:
GoodsStand
ard
Стандарт (МЕМСТ, ССТ, СПП, СТО, ТШ)
cltESAD_cu:
GoodsArtic
ulType
Тауардың маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.7.
catESAD_cu:
GoodsSort
Сорт/ Сорт немесе сорттар тобы (ағаш- және кесілген материалдар үшін)
cltESAD_cu:
GoodsArtic
ulType
Тауардың маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.8.
catESAD_cu:
WoodSortiment
Сортимент атауы (4403 тауар позициясындағы ағаш материалдар үшін)
cltESAD_cu:WoodAssortiment

Наименование сортимента для лесоматериалов (тов. позиция 4403). Текстовый от 1 до 30 символов
[0..1]
*.9.
catESAD_cu:
WoodKind
Порода древесины
cltESAD_cu:
WoodKind
Type
Порода древесины. Текстовый. От 1 до 20 символов
[0..1]
*.10.
catESAD_cu:
Dimensions
Размеры
cltESAD_cu:
GoodsArt
iculType
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.11.
catESAD_cu:
DateIssue
Дата выпуска
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
*.12.
catESAD_cu:
SerialNumber
Серийный номер
clt_ru:
Text50Type
Текстовое описание. До 50 символов
[0..n]
*.13.
catESAD_cu:
GoodsGroup
Quantity
Количество товаров. Гр.31 первый подраздел
cat_ru:
Suppleme
ntaryQua
ntityType
Составной тип. Количество в дополнительной единице измерения
[0..1]
*.13.1.
cat_ru:
GoodsQua
ntity
Количество товара в единице измерения
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[1]
*.13.2.
cat_ru:
Measure
UnitQua
lifier
Name
Условное обозначение единицы измерения
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifier
NameType
Наименование единицы измерения. От 1 до 13 символов. Текстовый
[0..1]
*.13.3.
cat_ru:
Measure
UnitQua
lifier
Code
Код единицы измерения в соответствии с единицами измерения, применяемыми в ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifier
CodeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.30.
catESAD_cu:
Preferencii
Преференции в соответствии с классификатором льгот по уплате таможенных платежей. Гр.36
catESAD_
cu:CUPre
ferenci
iType
Составной тип. Преференции в соответствии с классификатором льгот по уплате таможенных платежей. Гр.36
[0..1]
20.17.30.1.
catESAD_cu:
CustomsTax
Таможенные сборы
clt_ru:
Code2
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[1]
20.17.30.2.
catESAD_cu:
Customs
Duty
Таможенная пошлина
clt_ru:
Code2
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[1]
20.17.30.3.
catESAD_cu:
Excise
Акцизы
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Код. 1 символ. Текстовый
[1]
20.17.30.4.
catESAD_cu:
Rate
Налог на добавленную стоимость
clt_ru:
Code2
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[1]
20.17.31.
catESAD_cu:
GoodsSTZ
Сведения о товарах, помещенных под таможенную процедуру СТЗ или свободного склада. гр 31 п 11. Для РК и РФ
catESAD_cu:GoodsSTZType
Составной тип. Сведения о товарах, помещенных под таможенную процедуру СТЗ или свободного склада. гр 31 п 11
[0..n]

Ағаш материалдар үшін сортимент атауы (4403 тауар позициясы). Мәтіндік, 1-ден 30 символға дейін
[0..1]
*.9.
catESAD_cu:
WoodKind
Сүректің түрі
cltESAD_cu:
WoodKind
Type
Сүректің түрі. Мәтіндік. 1-ден 20 символға дейін
[0..1]
*.10.
catESAD_cu:
Dimensions
Мөлшерлері
cltESAD_cu:
GoodsArt
iculType
Тауардың маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.11.
catESAD_cu:
DateIssue
Шығарылған күні
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
*.12.
catESAD_cu:
SerialNumber
Сериялық нөмірі
clt_ru:
Text50Type
Мәтіндік сипаттама. 50 символға дейін
[0..n]
*.13.
catESAD_cu:
GoodsGroup
Quantity
Тауарлардың саны. Гр.31 бірінші кіші бөлім
cat_ru:
Supplementary
QuantityType
Құрамдық тип.
Қосымша өлшем бірлігіндегі саны
[0..1]
*.13.1.
cat_ru:
GoodsQua
ntity
Өлшем бірлігіндегі тауардың саны
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Өлшем бірлігіндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі
[1]
*.13.2.
cat_ru:
Measure
UnitQua
lifier
Name
Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifier
NameType
Өлшем бірлігінің атауы. 1-ден 13 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.13.3.
cat_ru:
Measure
UnitQua
lifier
Code
ЕАЭО СЭҚ ТН қолданылатын өлшем бірліктеріне сәйкес өлшем бірлігінің коды
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifier
CodeType
Өлшем бірлігінің коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.30.
catESAD_cu:
Preferencii
Кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктер сыныптауышына сәйкес преференциялар. Гр.36
catESAD_
cu:CUPre
ferenciiType
Құрамдық тип.
Кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктер сыныптауышына сәйкес преференциялар. Гр.36
[0..1]
20.17.30.1.
catESAD_cu:
CustomsTax
Кедендік алымдар
clt_ru:
Code2
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[1]
20.17.30.2.
catESAD_cu:
Customs
Duty
Кедендік баж
clt_ru:
Code2
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[1]
20.17.30.3.
catESAD_cu:
Excise
Акциздер
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[1]
20.17.30.4.
catESAD_cu:
Rate
Қосылған құн салығы
clt_ru:
Code2
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[1]
20.17.31.
catESAD_cu:
GoodsSTZ
ЕКА немесе бос қоймада кедендік рәсімге орналастырылған тауарлар туралы мәліметтер. гр 31, 11-кіші бөлім. ҚР мен РФ үшін
catESAD_cu:GoodsSTZType
Құрамдық тип.
ЕКА немесе бос қоймада кедендік рәсімге орналастырылған тауарлар туралы мәліметтер. гр 31, 11-кіші бөлім
[0..n]

[0..1]
20.17.35.
ESADout_
CUPresente
dDocument
Представленные документы. Гр. 44
catESAD_
cu:CUPr
esented
Docume
ntsType
Составной тип. ESAD.Представленные документы
[0..n]
20.17.35.1.
cat_ru:P
rDocumentName
Наименование документа
clt_ru:
Documen
tNameType
Наименование представляемого документа. До 250 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.35.2.
cat_ru:
PrDocume
ntNumber
Номер документа
clt_ru:
Docume
ntNum
berType
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.35.3.
cat_ru:
PrDocument
Date
Дата документа
clt_ru:DateCustType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.17.35.4.
catESAD_cu:
CustomsCode
Код таможенного органа, зарегистрировавшего документ
clt_ru:
Customs
CodeType
Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[0..1]
20.17.35.5.
catESAD_cu:
PresentedDoc
umentModeCode
Код вида представляемого документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений, используемых при таможенном декларировании
clt_ru:
Custom
sDocum
entCode
Type
Код вида представляемого документа.
5 символов. Текстовый
[1]
20.17.35.6.
catESAD_cu:
Document
BeginAct
ionsDate
Дата начала действия документа
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.17.35.7.
catESAD_cu:
Document
EndActions
Date
Дата окончания действия документа
clt_ru:
DateCus
tType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.17.35.8.
catESAD_cu:
Presenting
LackingDate
Дата представления недостающего документа
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.17.35.9.
catESAD_cu:
Temporary
ImportCode
Код срока временного ввоза. 1 – если срок временного ввоз/вывоза менее 1 года, 2 – если срок временного ввоз/вывоза более 1 года
clt_ru:
Numeric1
Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения.
0 знаков после запятой. От 0 до 9
[0..1]
20.17.35.10.
catESAD_cu:
Temporary
Storage
ImportDate
Заявляемый срок временного ввоза/вывоза./Срок хранения товаров/Запрашиваемый срок переработки
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.17.35.11.
catESAD_cu:
Customs
PaymentM
odeCodeType
Код вида таможенного платежа по классификатору видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы
clt_ru:
CUCust
omsPaym
entCod
eType
Код вида таможенного платежа.
4 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.35.12.
catESAD_cu:
SupplyStatus
11 - ОПЕРЕЖАЮЩАЯ ПОСТАВКА. Заполняется если продукты переработки ввозятся раньше, чем осуществлен вывоз товаров на переработку вне таможенной территории. В остальных случаях не заполняется
clt_ru:
Code2
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа

[0..1]
20.17.35.
ESADout_CUPresentedDocument
Ұсынылған құжаттар. Гр. 44
catESAD_
cu:CUPresented
DocumentsType
Құрамдық тип. ESAD.
Ұсынылған құжаттар
[0..n]
20.17.35.1.
cat_ru:P
rDocumentName
Құжаттың атауы
clt_ru:
Documen
tNameType
Ұсынылатын құжаттың атауы. 250 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.35.2.
cat_ru:
PrDocume
ntNumber
Құжаттың нөмірі
clt_ru:
Docume
ntNum
berType
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.35.3.
cat_ru:
PrDocument
Date
Құжаттың күні
clt_ru:DateCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.17.35.4.
catESAD_cu:
CustomsCode
Құжатты тіркеген кеден органының коды
clt_ru:
Customs
CodeType
Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[0..1]
20.17.35.5.
catESAD_cu:
PresentedDoc
umentModeCode
Кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес ұсынылатын құжат түрінің коды
clt_ru:
Custom
sDocum
entCode
Type
Ұсынылатын құжат түрінің коды.
5 символ. Мәтіндік
[1]
20.17.35.6.
catESAD_cu:
Document
BeginAct
ionsDate
Құжаттың қолданысы басталатынкүн
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.17.35.7.
catESAD_cu:
Document
EndActions
Date
Құжаттың қолданысы аяқталатынкүн
clt_ru:
DateCus
tType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.17.35.8.
catESAD_cu:
Presenting
LackingDate
Жетіспейтін құжатты ұсыну мерзімі
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.17.35.9.
catESAD_cu:
Temporary
ImportCode
Уақытша әкелу мерзімінің коды.
1 – егер уақытша әкелу/әкету мерзімі 1 жылдан аз болса,
2 – егер уақытша әкелу/әкету мерзімі 1 жылдан астам болса
clt_ru:
Numeric1
Type
Өлшем бірлігінсіз саны (реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).
Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден бастап 9-ға дейін
[0..1]
20.17.35.10.
catESAD_cu:
Temporary
Storage
ImportDate
Уақытша әкелуді/әкетудің мәлімделген мерзімі./ Тауарларды сақтау мерзімі/ Қайта өңдеу сұратылатын мерзім
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.17.35.11.
catESAD_cu:
Customs
PaymentM
odeCodeType
Кеден органдарына алу жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышы бойынша кедендік төлем түрінің коды
clt_ru:
CUCust
omsPaym
entCod
eType
Кедендік төлем түрінің коды.
4 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.35.12.
catESAD_cu:
SupplyStatus
11 – Озыңқы өнім беру. Егер қайта өңдеу өнімдері тауарларды кеден аумағынан тыс қайта өңдеуге әкету жүзеге асырылғаннан ертерек әкелінетін болса, толтырылады. Қалған жағдайда толтырылмайды
clt_ru:
Code2
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ

[0..1]
20.17.35.13.
catESAD_cu:
CountryCode
Код страны в соответствии с классификатором стран мира, в которой выдан сертификат
clt_ru:
Country
A2CodeType
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.35.14.
catESAD_cu:
SpecialSimp
lifiedCode
Код вида специальных упрощений в соответствии с классификатором видов специальных упрощений
clt_ru:
LetterIndicatorType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
20.17.35.15.
catESAD_cu:
TotalDocuments
Общее количество документов (ПС, контрактов) для РФ
clt_ru:
Count3Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..1]
20.17.35.16.
catESAD_cu:
Preferenci
iCountryCode
Код страны классификации документов, подтверждающих наличие льгот или особенностей по уплате таможенных платежей. Для РБ
clt_ru:
Country
A2Cod
eType
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.35.17.
catESAD_cu:
Preferencii
DocID
Идентификатор документа, по национальному классификатору документов, необходимых для декларирования товаров в соответствии с классификатором кодов дополнительной информации о документах. Для РБ
clt_ru:
CodeVa
riable6
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 6 символов
[0..1]
20.17.35.18.
catESAD_cu:
Processing
GoodsCost
Стоимость операций по переработки товаров, помещенных под таможенную процедуру переработки товаров вне таможенной территории
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
20.17.35.19.
catESAD_cu:
Рroviding
Indication
Mark
Признак представления документа: 0 – документ не представлен при подаче ДТ; 1 – документ представлен при подаче ДТ; 2 – документ не представлен в соответствии с частью 2 п.4 ст. 183 ТК ТС;
3 – документ представлен (будет представлен) после выпуска товаров
clt_ru:
Digital
Indica
torType
Число. Индикатор. От -9 до 9
[0..1]
20.17.35.20.
catESAD_cu
:Electroni
cDocumentID
Идентификатор документа, присвоенный информационной системой таможенных органов при представлении документа в электронном виде (для РФ)
clt_ru:
Documen
tIDType
Идентификатор. Текстовая строка. До 36 символов
[0..1]
20.17.35.21.
catESAD_cu
:Electroni
cArchID
Идентификатор хранилища электронных документов при представлении документа в электронном виде (для РФ)
clt_ru:
Documen
tIDType
Идентификатор. Текстовая строка. До 36 символов
[0..1]
20.17.35.22.
catESAD_cu:
License
Goods
Сведения о декларируемом товаре по лицензии
catESAD
_cu:
Licens
eGoods
Type
Составной тип. Сведения о декларируемом товаре по лицензии

[0..1]
20.17.35.13.
catESAD_cu:
CountryCode
Сертификат берілген, әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің коды
clt_ru:
Country
A2CodeType
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.35.14.
catESAD_cu:
SpecialSimp
lifiedCode
Арнайы жеңілдіктер түрлерінің сыныптауышына сәйкес арнайы жеңілдіктер түрінің коды
clt_ru:Letter
IndicatorType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.35.15.
catESAD_cu:
TotalDocuments
Құжаттардың жалпы саны (ЖС, келісімшарттар) РФ үшін
clt_ru:
Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..1]
20.17.35.16.
catESAD_cu:
Preferenci
iCountryCode
Кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктердің немесе ерекшеліктердің болуын растайтын құжаттарды сыныптайтын елдің коды. БР үшін
clt_ru:
Country
A2Cod
eType
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.35.17.
catESAD_cu:
Preferencii
DocID
Құжаттар туралы қосымша ақпарат кодтарының сыныптауышына сәйкес тауарларды декларациялау үшін қажетті құжаттардың ұлттық сыныптауышы бойынша құжаттың сәйкестендіргіші. БР үшін
clt_ru:
CodeVa
riable6
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 6 символға дейін
[0..1]
20.17.35.18.
catESAD_cu:
Processing
GoodsCost
Кеден аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеудің кедендік рәсіміне орналастырылған тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операциялардың құны
clt_ru:
Amount
Type
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
20.17.35.19.
catESAD_cu:
Рroviding
Indication
Mark
Құжатты ұсыну белгісі: 0 – құжат ТД беру кезінде ұсынылмаған ; 1 – құжат ТД беру кезінде ұсынылған; 2 – құжат КОКК 183-бабы 4-тармағының 2-бөлігіне сәйкес ұсынылмаған;
3 – құжат тауарлар шығарылғаннан кейін ұсынылған (ұсынылады)
clt_ru:Digital
IndicatorType
Саны. Сәйкестендіргіш. -9-дан 9-ға дейін
[0..1]
20.17.35.20.
catESAD_cu:Electronic
DocumentID
Құжатты электрондық түрде ұсыну кезінде кеден органдарының ақпараттық жүйесі берген құжаттың сәйкестендіргіші (РФ үшін)
clt_ru:DocumentIDType
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[0..1]
20.17.35.21.
catESAD_cu
:Electroni
cArchID
Құжатты электрондық түрде ұсыну кезінде электрондық құжаттар сақтау орнының сәйкестендіргіші (РФ үшін)
clt_ru:DocumentIDType
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[0..1]
20.17.35.22.
catESAD_cu:
License
Goods
Лицензия бойынша декларацияланатын тауар туралы мәліметтер
catESAD_cu:
LicenseGoods
Type
Құрамдық тип.
Лицензия бойынша декларацияланатын тауар туралы мәліметтер

[0..1]
*.1.
catESAD_cu:
AppNumber
Номер приложения/ перечня к лицензии
clt_ru:
Count3
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..1]
*.2.
catESAD_cu:
GoodsNume
ricLic
Порядковый номер декларируемого товара по приложению/перечню к лицензии
clt_ru:
Count6
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 6 цифр
[1]
20.17.35.23.
catESAD_cu:
TIRPageNumber
Порядковый номер листа книжки МДП
clt_ru:
Count2Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 2 цифр
[0..1]
20.17.35.24.
catESAD_cu:
TIRHolderID
Идентификационный номер держателя книжки МДП
clt_ru:
TIRHold
erIDType
Идентификатор держателя книжки МДП. Текстовый. Длина до 18 символов
[0..1]
20.17.35.25.
catESAD_cu:
RegNumber
Document
Регистрационный номер таможенного документа, с которым он был первоначально представлен
clt_ru:
Text50
Type
Текстовое описание. До 50 символов
[0..1]
20.17.36.
ESADout_
CUPreceding
Document
Предшествующие документы. Гр. 40
catES
AD_cu:
CUPrec
eding
Docum
entType
Составной тип. Предшествующие документы
[0..n]
20.17.36.1.
catESAD_cu:
Preceding
DocumentID
Дополнительный идентификатор предшествующего документа
clt_ru:
Numeri
c1Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения.
0 знаков после запятой. От 0 до 9
[0..1]
20.17.36.2.
catESAD_cu:
Preceding
Document
CustomsCode
Код таможенного органа предшествующего документа
clt_ru:
Customs
CodeType
Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[0..1]
20.17.36.3.
catESAD_cu:
Preceding
DocumentDate
Предшествующий документ – дата
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.17.36.4.
catESAD_cu:
Preceding
Document
Number
Предшествующий документ – регистрационный номер документа / номер документа при транзите
clt_ru:
Preceding
Documen
tNumber
Type
Номер предшествующего документа.
7 символов. Текстовый
[1]
20.17.36.5.
catESAD_cu:
Preceding
DocumentGo
odsNumeric
Номер товара в предшествующем документе
clt_ru:
Count3Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..1]
20.17.36.6.
catESAD_cu:
Preceding
DocumentName
Наименование предшествующего документа
clt_ru:
Documen
tNameType
Наименование представляемого документа. До 250 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.36.7.
catESAD_cu:
Preceding
Document
ModeCode
Код вида предшествующего документа в соответствии с классификатором видов документов
clt_ru:
Customs
Documen
tCodeType
Код вида представляемого документа.
5 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.36.8.
catESAD_cu:
LineNumber
Порядковый номер строки
clt_ru:
Sheet
Number
Type
Число. Номер листа / общее количество листов. До 5 цифр. Числовой
[0..1]
20.17.36.9.
catESAD_cu:
NetWeight
Quantity
Масса нетто товара, вошедшего в состав декларируемого товара. для РБ/Масса нетто товара, использованного при изготовлении декларируемого товара
clt_ru:
Quantity
Basis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой

[0..1]
*.1.
catESAD_cu:
AppNumber
Қосымшаның/ лицензияға тізбенің нөмірі
clt_ru:
Count3
Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..1]
*.2.
catESAD_cu:
GoodsNume
ricLic
Қосымша/лицензияға тізбе бойынша декларацияланатын тауардың Реттік нөмірі
clt_ru:
Count6
Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 6 цифрға дейін
[1]
20.17.35.23.
catESAD_cu:
TIRPageNumber
ХЖТ кітапшасы парағының Реттік нөмірі
clt_ru:
Count2Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 2 цифрға дейін
[0..1]
20.17.35.24.
catESAD_cu:
TIRHolderID
ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіру нөмірі
clt_ru:
TIRHold
erIDType
ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіргіші. Мәтіндік. Ұзындығы 18 символға дейін
[0..1]
20.17.35.25.
catESAD_cu:
RegNumber
Document
Бастапқыда онымен ұсынылған кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
clt_ru:
Text50
Type
Мәтіндік сипаттама. 50 символға дейін
[0..1]
20.17.36.
ESADout_CUPreceding
Document
Алдыңғы құжаттар. Гр. 40
catESAD_cu:
CUPreceding
DocumentType
Құрамдық
тип.  Алдыңғы құжаттар
[0..n]
20.17.36.1.
catESAD_cu:
Preceding
DocumentID
Алдыңғы құжаттың қосымша сәйкестендіргіші
clt_ru:
Numeri
c1Type
Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).
Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден бастап 9-ға дейін
[0..1]
20.17.36.2.
catESAD_cu:
Preceding
Document
CustomsCode
Алдыңғы құжаттың кеден органының коды
clt_ru:
Customs
CodeType
Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[0..1]
20.17.36.3.
catESAD_cu:
Preceding
DocumentDate
Алдыңғы құжат –күні
clt_ru:DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.17.36.4.
catESAD_cu:
Preceding
Document
Number
Алдыңғы құжат – құжаттың тіркеу нөмірі / транзиттеу кезіндегі құжаттың нөмірі
clt_ru:
Preceding
Documen
tNumber
Type
Алдыңғы құжаттың нөмірі.
7 символ. Мәтіндік
[1]
20.17.36.5.
catESAD_cu:Preceding
DocumentGoodsNumeric
Алдыңғы құжаттағы тауардың нөмірі
clt_ru:
Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..1]
20.17.36.6.
catESAD_cu:
Preceding
DocumentName
Алдыңғы құжаттың атауы
clt_ru:
Documen
tNameType
Ұсынылатын құжаттың атауы. 250
[0..1]
20.17.36.7.
catESAD_cu:
Preceding
Document
ModeCode
Құжат түрлерінің сыныптауышына сәйкес алдыңғы құжат түрінің коды
clt_ru:
Customs
Documen
tCodeType
Ұсынылатын құжат түрінің коды.
5 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.36.8.
catESAD_cu:
LineNumber
Жолдың реттік нөмірі
clt_ru:Sheet
NumberType
Саны. Парақтың нөмірі/ Парақтардың жалпы саны. 5 цифрға дейін. Сандық
[0..1]
20.17.36.9.
catESAD_cu:
NetWeight
Quantity
Декларацияланатын тауардың құрамына кірген тауардың нетто массасы. /декларацияланатын тауарды жасау кезінде пайдаланылған тауардың нетто массасы
clt_ru:
Quantity
Basis
Type
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі

[0..1]
20.17.36.10.
catESAD_cu:
CustomsCount
ryCode
Код страны таможенного органа
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.36.11.
catESAD_cu:
AddNumberPart
Предшествующий документ – дополнительная составляющая номера (заполняется при указании номера обязательства о подачи таможенной декларации ("ОБ")). Для РФ
clt_ru:
Code
Variabl
e2Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 2 символов
[0..1]
20.17.36.12.
catESAD_cu:
CustomsCost
Таможенная стоимость товара, указанная в гр 45 предшествующей ДТ
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
20.17.36.13.
catESAD_cu:
NetWeight
Масса нетто товара, указанная в гр 38 предшествующей ДТ
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[0..1]
20.17.36.14.
catESAD_cu:
Supplementa
ryGoodsQua
ntity
Количество товара в дополнительной единице измерения
cat_ru:
Supplem
entaryQ
uantity
Type
Составной тип. Количество в дополнительной единице измерения
[0..1]
*.1.
cat_ru:Go
odsQuantity
Количество товара в единице измерения
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[1]
*.2.
cat_ru:
Measure
UnitQua
lifierName
Условное обозначение единицы измерения
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifier
NameType
Наименование единицы измерения. От 1 до 13 символов. Текстовый
[0..1]
*.3.
cat_ru:
Measure
UnitQua
lifierCode
Код единицы измерения в соответствии с единицами измерения, применяемыми в ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifierC
odeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.37.
ESADout_
CUCustomsPa
ymentCalc
ulation
Исчисление таможенных платежей
catESAD_
cu:CUCus
tomsPaym
entCalcu
lation
Type
Составной тип. Исчисление таможенных платежей
[0..n]
20.17.37.1.
catESAD_cu:
Payment
ModeCode
Код вида платежа по классификатору видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы
clt_ru:
CUCust
omsPay
mentCo
deType
Код вида таможенного платежа.
4 символа. Текстовый
[1]
20.17.37.2.
catESAD_cu:
Payment
Amount
Сумма платежа
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
20.17.37.3.
catESAD_cu:
PaymentCurren
cyCode
Цифровой код валюты суммы платежа
clt_ru:
Currenc
yN3Code
Type
Код валюты. Цифровой.
3 цифры
[0..1]
20.17.37.4.
catESAD_cu:
TaxBase
Основа начисления
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой

[0..1]
20.17.36.10.
catESAD_cu:
CustomsCount
ryCode
Кеден органы елінің коды
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Елдің аlpha-2 коды (латын әліпбиінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.36.11.
catESAD_cu:
AddNumberPart
Алдыңғы құжат – нөмірдің қосымша құрауышы (кедендік декларацияны беру туралы міндеттеменің нөмірін көрсету кезінде толтырылады ("ОБ")). РФ үшін
clt_ru:Code
Variable2Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).  1-ден 2 символға дейін
[0..1]
20.17.36.12.
catESAD_cu:
CustomsCost
Алдыңғы ТД-ның 45-графасында көрсетілген тауардың кедендік құны
clt_ru:
AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
20.17.36.13.
catESAD_cu:
NetWeight
Алдыңғы ТД-ның 38-графасында көрсетілген тауардың неттомассасы
clt_ru:
QuantityBasis
Type
Өлшем бірлігіндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі
[0..1]
20.17.36.14.
catESAD_cu:
Supplementa
ryGoodsQua
ntity
Қосымша өлшем бірлігіндегі тауардың саны
cat_ru:
Supplem
entaryQ
uantity
Type
Құрамдық тип. Қосымша өлшем бірлігіндегі саны
[0..1]
*.1.
cat_ru:Go
odsQuantity
Өлшем бірлігіндегі тауардың саны
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі
[1]
*.2.
cat_ru:
Measure
UnitQua
lifierName
Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifier
NameType
Өлшем бірлігінің атауы. 1-ден 13 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.3.
cat_ru:
Measure
UnitQua
lifierCode
ЕАЭО СЭҚ ТН –да қолданылатын өлшем бірліктеріне сәйкес өлшем бірлігінің коды
clt_ru:Measure
UnitQualifier
CodeType
Өлшем бірлігінің коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.37.
ESADout_CUCustomsPayment
Calculation
Кедендік төлемдерді есептеу
catESAD_cu:
CUCustoms
Payment
Calculation
Type
Құрамдық тип. Кеденді ктөлемдерд іесептеу
[0..n]
20.17.37.1.
catESAD_cu:
PaymentModeCode
Кеден органдарына алу жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышы бойынша төлем түрінің коды
clt_ru:
CUCustoms
PaymentCodeType
Кедендік төлем түрінің коды.
4 символ. Мәтіндік
[1]
20.17.37.2.
catESAD_cu:
PaymentAmount
Төлем сомасы
clt_ru:Amount
Type
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
20.17.37.3.
catESAD_cu:
PaymentCurren
cyCode
Төлем сомасы валютасының цифрлық коды
clt_ru:
Currenc
yN3Code
Type
Валюта коды. Цифрлық.
3 цифр
[0..1]
20.17.37.4.
catESAD_cu:
TaxBase
Есепке жазу негіздері
clt_ru:
QuantityBasis
Type
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі

[0..1]
20.17.37.5.
catESAD_cu:
TaxBaseCurre
ncyCode
Цифровой код валюты основы начисления (адвалорная ставка)
clt_ru:
Currenc
yN3Code
Type
Код валюты. Цифровой.
3 цифры
[0..1]
20.17.37.6.
catESAD_cu:
Rate
Ставка / ставка рефинансирования
cltESAD_
cu:Rate
Type
Ставка таможенного платежа. 6 знаков после запятой. Всего 12 цифр. Числовой
[0..1]
20.17.37.7.
catESAD_cu:
RateTypeCode
Вид ставки (адвалорная – "%", признак сборов для РК – "S", специфическая – "*")
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
20.17.37.8.
catESAD_cu:
RateCurrenc
yCode
Цифровой код валюты ставки (специфическая ставка)
clt_ru:
Currenc
yN3Code
Type
Код валюты. Цифровой.
3 цифры
[0..1]
20.17.37.9.
catESAD_cu:
RateTNVEDQua
lifierCode
Код единицы измерения ставки (специфическая ставка)
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifierC
odeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.37.10.
catESAD_cu:
Weighting
Factor
Весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
cltESAD_
cu:Weigh
tingFacto
rType
Весовой коэффициент единицы измерения.
3 знака после запятой. Всего 9 цифр. Числовой
[0..1]
20.17.37.11.
catESAD_cu:
Comparison
Operations
Sign
Знак операции сравнения (1 – меньше, 2 – больше)
clt_ru:
Numeric1
Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения.
0 знаков после запятой. От 0 до 9
[0..1]
20.17.37.12.
catESAD_cu:
Rate2
Ставка
cltESAD_cu:
RateType
Ставка таможенного платежа. 6 знаков после запятой. Всего 12 цифр. Числовой
[0..1]
20.17.37.13.
catESAD_cu:
RateType
Code2
Вид ставки (адвалорная – "%", признак сборов для РК – "S", специфическая – "*")
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
20.17.37.14.
catESAD_cu:
RateCurrencyCode2
Цифровой код валюты ставки (специфическая ставка)
clt_ru:
Currenc
yN3Code
Type
Код валюты. Цифровой.
3 цифры
[0..1]
20.17.37.15.
catESAD_cu:
RateTNVEDQu
alifierCode2
Код единицы измерения ставки (специфическая ставка)
clt_ru:
Measur
eUnitQ
ualifi
erCode
Type
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.37.16.
catESAD_cu:
Weighting
Factor2
Весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
cltESAD
_cu:We
ightin
gFact
orType
Весовой коэффициент единицы измерения.
3 знака после запятой. Всего 9 цифр. Числовой
[0..1]
20.17.37.17.
catESAD_cu:
OperationsSign
Знак операции
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
20.17.37.18.
catESAD_cu:
Rate3
Ставка
cltESAD_
cu:Rate
Type
Ставка таможенного платежа. 6 знаков после запятой. Всего 12 цифр. Числовой
[0..1]
20.17.37.19.
catESAD_cu:
RateTypeCode3
Вид ставки (адвалорная – "%", специфическая – "*")
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Код. 1 символ. Текстовый

[0..1]
20.17.37.5.
catESAD_cu:
TaxBaseCurre
ncyCode
Есепке жазу негіздері валютасының цифрлық коды (адвалорлық мөлшерлеме)
clt_ru:
Currenc
yN3Code
Type
Валюта коды. Цифрлық.
3 цифр
[0..1]
20.17.37.6.
catESAD_cu:Rate
Мөлшерлеме / қайта қаржыландыру мөлшерлемесі
cltESAD_cu:Rate
Type
Кедендік төлем мөлшерлемесі. Үтірден кейін 6 белгі. Барлығы 12 цифр. Сандық
[0..1]
20.17.37.7.
catESAD_cu:
RateTypeCode
Мөлшерлеме түрі (адвалорлық –  "%", ҚР үшін алымдар белгісі – "S", айрықша – "*")
clt_ru:Letter
IndicatorType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.37.8.
catESAD_cu:
RateCurrenc
yCode
Мөлшерлеме валютасының цифрлық коды (айрықша мөлшерлеме)
clt_ru:
Currenc
yN3Code
Type
Валюта коды. Цифрлық.
3 цифр
[0..1]
20.17.37.9.
catESAD_cu:
RateTNVEDQua
lifierCode
Мөлшерлеменің өлшем бірлігі коды (айрықша мөлшерлеме)
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifierC
odeType
Өлшем бірлігінің коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.37.10.
catESAD_cu:
Weighting
Factor
Өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті (айрықша мөлшерлеме)
cltESAD_
cu:Weigh
tingFacto
rType
Өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті.
Үтірден кейін 3 белгі. Барлығы 9 цифр. Сандық
[0..1]
20.17.37.11.
catESAD_cu:
Comparison
Operations
Sign
Салыстыру операциясының белгісі (1 – аз, 2 – көп)
clt_ru:Numeric1
Type
Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).
Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден бастап 9-ға дейін
[0..1]
20.17.37.12.
catESAD_cu:
Rate2
Мөлшерлеме
cltESAD_cu:
RateType
Кедендік төлем мөлшерлемесі. Үтірден кейін 6 белгі. Барлығы 12 цифр. Сандық
[0..1]
20.17.37.13.
catESAD_cu:
RateType
Code2
Мөлшерлеме түрі (адвалорлық – "%", ҚР үшін алымдар белгісі – "S", айрықша – "*")
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.37.14.
catESAD_cu:
RateCurrencyCode2
Мөлшерлеме валютасының цифрлық коды (айрықша мөлшерлеме)
clt_ru:
Currenc
yN3Code
Type
Валюта коды. Цифрлық.
3 цифр
[0..1]
20.17.37.15.
catESAD_cu:
RateTNVEDQu
alifierCode2
Мөлшерлеменің өлшем бірлігі коды (айрықша мөлшерлеме)
clt_ru:
Measur
eUnitQ
ualifi
erCode
Type
Өлшем бірлігінің коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.37.16.
catESAD_cu:
Weighting
Factor2
Өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті (айрықша мөлшерлеме)
cltESAD
_cu:We
ightin
gFact
orType
Өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті.
Үтірден кейін 3 белгі. Барлығы 9 цифр. Сандық
[0..1]
20.17.37.17.
catESAD_cu:
OperationsSign
Операция белгісі
clt_ru:Letter
IndicatorType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.37.18.
catESAD_cu:
Rate3
Мөлшерлеме
cltESAD_
cu:Rate
Type
Кедендік төлем мөлшерлемесі. Үтірден кейін 6 белгі. Барлығы 12 цифр. Сандық
[0..1]
20.17.37.19.
catESAD_cu:
RateTypeCode3
Мөлшерлеме түрі (адвалорлық – "%", айрықша – "*")
clt_ru:
LetterIndicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік

[0..1]
20.17.37.20.
catESAD_cu:
RateCurren
cyCode3
Цифровой код валюты ставки (специфическая ставка)
clt_ru:
Currency
N3Code
Type
Код валюты. Цифровой.
3 цифры
[0..1]
20.17.37.21.
catESAD_cu:
RateTNVED
Qualifier
Code3
Код единицы измерения ставки (специфическая ставка)
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifier
CodeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.37.22.
catESAD_cu:
Weighting
Factor3
Весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
cltESAD_
cu:Weigh
tingFac
torType
Весовой коэффициент единицы измерения.
3 знака после запятой. Всего 9 цифр. Числовой
[0..1]
20.17.37.23.
catESAD_cu:
Comparison
Result
Результат выполнения операции сравнения:
1 – истина; 0 – ложь
clt_ru:
Indica
torType
Индикатор. Список двух взаимно исключающих булевых значений истина/ложь, вкл./выкл. и т.д.
[0..1]
20.17.37.24.
catESAD_cu:
RateUseDate
Дата применения ставки таможенного платежа
clt_ru:
DateCus
tType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.17.37.25.
catESAD_cu:
PaymentCode
Код в соответствии с классификатором особенностей уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы
clt_ru:
Code2
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[0..1]
20.17.37.26.
catESAD_cu:
NumberDays
Количество дней
clt_ru:
Count4
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 4 цифр
[0..1]
20.17.37.27.
catESAD_cu:
NumberStages
Число этапов
clt_ru:
Count3Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..1]
20.17.37.28.
catESAD_cu:
NumberMonths
Число полных и неполных календарных месяцев
clt_ru:
Count3
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..1]
20.17.37.29.
catESAD_cu:
TariffRate
Тарифный коэффициент
clt_ru:
Quantit
y4point
2Type
Количество. От 0. 2 знака после запятой. 4 цифры
[0..1]
20.17.37.30.
catESAD_cu:
LineNumber
Порядковый номер строки из гр.40
clt_ru:
SheetN
umberType
Число. Номер листа / общее количество листов. До 5 цифр. Числовой
[0..1]
20.17.37.31.
catESAD_cu:
NumberGroup
Номер группы. Для РФ
clt_ru:
Text50
Type
Текстовое описание. До 50 символов
[0..1]
20.17.38.
ESADout_
CUCustoms
Conditions
Сведения, указываемые в случае, если ДТ используется в качестве заявления на получение разрешения на переработку товаров (элемент 6 гр 31, гр 44)
catESAD
_cu:Proc
essingGo
odsDecla
ration
Type
Составной тип. Заявление на переработку товаров
[0..1]
20.17.38.1.
catESAD_cu:
RateOutput
Goods
Норма выхода продуктов переработки
clt_ru:
FreeText
250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..n]
20.17.38.2.
catESAD_cu:
Processing
DocNumber
Номер разрешения на предшествующую переработку
clt_ru:
Documen
tNumber
Type
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый

[0..1]
20.17.37.20.
catESAD_cu:
RateCurren
cyCode3
Мөлшерлеме валютасының цифрлық коды (айрықша мөлшерлеме)
clt_ru:
Currency
N3Code
Type
Валюта коды. Цифрлық.
3 цифр
[0..1]
20.17.37.21.
catESAD_cu:
RateTNVED
Qualifier
Code3
Мөлшерлеменің өлшем бірлігі коды (айрықша мөлшерлеме)
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifier
CodeType
Өлшем бірлігінің коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.37.22.
catESAD_cu:
Weighting
Factor3
Өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті (айрықша мөлшерлеме)
cltESAD_
cu:Weigh
tingFac
torType
Өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті.
Үтірден кейін 3 белгі. Барлығы 9 цифр. Сандық
[0..1]
20.17.37.23.
catESAD_cu:
Comparison
Result
Салыстыруоперациясынорындаунәтижесі:
1 – ақиқат; 0 – жалған
clt_ru:
IndicatorType
Сәйкестендіргіш. Екі өзара жоққа шығаратын бульдік мәндердің тізімі ақиқат/жалған, қосу/ажырату және т.б.
[0..1]
20.17.37.24.
catESAD_cu:
RateUseDate
Кедендік төлем мөлшерлемесін қолдану күні
clt_ru:
DateCus
tType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.17.37.25.
catESAD_cu:
PaymentCode
Кеден органдарына алу жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес коды
clt_ru:
Code2
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[0..1]
20.17.37.26.
catESAD_cu:
NumberDays
Күндер саны
clt_ru:
Count4
Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 4 цифрға дейін
[0..1]
20.17.37.27.
catESAD_cu:
NumberStages
Кезеңдер саны
clt_ru:
Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..1]
20.17.37.28.
catESAD_cu:
NumberMonths
Толық және толық емес күнтізбелік айлар саны
clt_ru:
Count3
Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..1]
20.17.37.29.
catESAD_cu:
TariffRate
Тарифтік коэффициент
clt_ru:
Quantit
y4point
2Type
Саны. 0-ден бастап. Үтірден кейін 2 белгі. 4 цифр
[0..1]
20.17.37.30.
catESAD_cu:
LineNumber
40-графадағы жолдың реттік нөмірі
clt_ru:
SheetN
umberType
Саны. Парақтың нөмірі/Парақтардың жалпы саны. 5 цифрға дейін. Сандық
[0..1]
20.17.37.31.
catESAD_cu:
NumberGroup
Топтың нөмірі. РФ үшін
clt_ru:
Text50
Type
Мәтіндік сипаттама. 50 символға дейін
[0..1]
20.17.38.
ESADout_
CUCustoms
Conditions
Егер ТД тауарларды қайта өңдеуге рұқсат алуға өтініш ретінде пайдаланылатын болса, көрсетілетін мәліметтер (31-графаның
6-элементі, 44-графа)
catESAD_cu:
Processing
GoodsDeclaration
Type
Құрамдық тип.
Тауарлардықайтаөңдеугеөтініш
[0..1]
20.17.38.1.
catESAD_cu:
RateOutput
Goods
Қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы
clt_ru:
FreeText
250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..n]
20.17.38.2.
catESAD_cu:
Processing
DocNumber
Алдыңғы қайта өңдеуге рұқсат нөмірі
clt_ru:
Documen
tNumber
Type
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік

[0..1]
20.17.41.
ESADGoods
Packaging
Сведения о грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
catESAD_
cu:ESAD
GoodsPa
ckaging
Type
Составной тип. Сведения о грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
[0..1]
20.17.41.1.
catESAD_cu:
Pakage
Quantity
Общее количество грузовых мест, занятых товаром
clt_ru:
Pakage
Number
Type
Количество грузовых мест / порядковый номер грузового места. До 8 знаков. Числовой
[0..1]
20.17.41.2.
catESAD_cu:
PakageTypeCode
Код наличия упаковки товара: 0 – Без упаковки; 1 – С упаковкой; 2 – Без упаковки в оборудованных емкостях транспортного средства
clt_ru:
LetterI
ndicato
rType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
20.17.41.3.
catESAD_cu:
PakagePart
Quantity
Количество грузовых мест, частично занятых товаром
clt_ru:
PakageNu
mberType
Количество грузовых мест / порядковый номер грузового места. До 8 знаков. Числовой
[0..1]
20.17.41.4.
catESAD_cu:
RBCargoKind
Вид грузовых мест (элемент 2 гр. 31 ДТ)
clt_ru:
CodeVari
able14
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 14 символов
[0..1]
20.17.41.5.
catESAD_cu:
PackageCode
Код вида груза в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
clt_ru:
Package
CodeType
Код вида груза, код упаковки.
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.41.6.
catESAD_cu:
PackingInfor
mation
Сведения об упаковке товаров
catESAD_
cu:Packi
ngInform
ationType
Составной тип. Сведения об упаковке товаров. Код. Количество
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:
PackingCode
Код вида упаковки товаров в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
clt_ru:
Package
CodeType
Код вида груза, код упаковки.
2 символа. Текстовый
[1]
*.2.
catESAD_cu:
Paking
Quantity
Количество упаковок
clt_ru:
Packages
Quantity
Type
Количество грузовых мест. От 0 включительно. До 8 цифр
[0..1]
20.17.41.7.
catESAD_cu:
Pallete
Information
Сведения о поддонах и паллетах. Элемент 2 гр 31
catESAD_
cu:Palle
teInform
ationType
Составной тип. Сведения о поддонах и паллетах
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:
Pallete
Quantity
Количество поддонов
clt_ru:
Packages
Quantit
yType
Количество грузовых мест. От 0 включительно. До 8 цифр
[1]
*.2.
catESAD_cu:
PalleteDes
cription
Описание поддонов
cltESAD_
cu:Packa
geDescri
ptionType
Описание вида груза, упаковки. До 150 символов. Текстовый
[0..1]
*.3.
catESAD_cu:
PalleteCode
Код вида поддона в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
clt_ru:
Package
CodeType
Код вида груза, код упаковки.
2 символа. Текстовый
[0..1]

[0..1]
20.17.41.
ESADGoods
Packaging
Жүк орындары, тауарлардың тұғырықтары мен қаптамасы туралы мәліметтер
catESAD_
cu:ESAD
GoodsPa
ckaging
Type
Құрамдық тип.
Жүк орындары, тауарлардың тұғырықтары мен қаптамасы туралы мәліметтер
[0..1]
20.17.41.1.
catESAD_cu:
Pakage
Quantity
Тауарлар тұрған жүк орындарының жалпы саны
clt_ru:
Pakage
Number
Type
Жүк орындарының саны/ жүк орнының Реттік нөмірі. 8 белгіге дейін. Сандық
[0..1]
20.17.41.2.
catESAD_cu:
PakageTypeCode
Тауар қаптамасы болуының коды: 0 – қаптамасыз; 1 – қаптамамен; 2 – көлік құралының жабдықталған ыдыстарында қаптамасыз
clt_ru:
LetterI
ndicato
rType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.41.3.
catESAD_cu:
PakagePart
Quantity
Тауар ішінара орналастырылған жүк орындарының саны
clt_ru:
PakageNu
mberType
Жүк орындарының саны/ жүк орнының Реттік нөмірі. 8 белгіге дейін. Сандық
[0..1]
20.17.41.4.
catESAD_cu:
RBCargoKind
Жүк орындарының түрі (2-элемент, гр. 31 ТД)
clt_ru:
CodeVari
able14
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 14 символға дейін
[0..1]
20.17.41.5.
catESAD_cu:
PackageCode
Жүк, қаптама және қаптама материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес Жүк түрінің коды
clt_ru:
Package
CodeType
Жүк түрінің коды, қаптаманың коды.
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.41.6.
catESAD_cu:
PackingInfor
mation
Тауарлардың қаптамасы туралы мәліметтер
catESAD_cu:Packing
InformationType
Құрамдық тип.
Тауарлардың қаптамасы туралы мәліметтер. Коды. Саны
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:
PackingCode
Жүк, қаптама және қаптама материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарлар қаптамасы түрінің коды
clt_ru:
Package
CodeType
Жүк түрінің коды, қаптаманың коды
2 символ. Мәтіндік
[1]
*.2.
catESAD_cu:
Paking
Quantity
Қаптамалар саны
clt_ru:
Packages
QuantityType
Жүк орындарының саны. 0-ден бастап қоса алғанда. 8 цифрға дейін
[0..1]
20.17.41.7.
catESAD_cu:
Pallete
Information
Тұғырықтар мен паллеттер туралы мәліметтер. 2-элемент, гр 31
catESAD_
cu:Palle
teInform
ationType
Құрамдық тип.
Тұғырықтар мен паллеттер туралы мәліметтер
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:
Pallete
Quantity
Тұғырықтар саны
clt_ru:
Packages
QuantityType
Жүк орындарының саны. 0-ден бастап қоса алғанда. 8 цифрға дейін
[1]
*.2.
catESAD_cu:
PalleteDes
cription
Тұғырықтардың сипаттамасы
cltESAD_cu:Package
DescriptionType
Жүктүрінің, қаптаманың сипаттамасы. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.3.
catESAD_cu:
PalleteCode
Жүк, қаптама және қаптама материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес тұғырық түрінің коды
clt_ru:
Package
CodeType
Жүк түрінің коды, қаптаманың коды
2 символ. Мәтіндік
[0..1]

20.17.41.8.
catESAD_cu
:UnitPackInfo
Сведения об индивидуальной упаковке товара
catESAD_
cu:Packi
ngInform
ationType
Составной тип. Сведения об упаковке товаров. Код. Количество
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:
PackingCode
Код вида упаковки товаров в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
clt_ru:
Package
CodeType
Код вида груза, код упаковки.
2 символа. Текстовый
[1]
*.2.
catESAD_cu:
PakingQuantity
Количество упаковок
clt_ru:
Package
sQuanti
tyType
Количество грузовых мест. От 0 включительно. До 8 цифр
[0..1]
20.17.41.9.
catESAD_cu
:CargoInfo
Сведения о виде груза (при перевозе товара без упаковки)
catESAD_
cu:Packi
ngInform
ationType
Составной тип. Сведения об упаковке товаров. Код. Количество
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:
PackingCode
Код вида упаковки товаров в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
clt_ru:
Package
CodeType
Код вида груза, код упаковки.
2 символа. Текстовый
[1]
*.2.
catESAD_cu
:PakingQu
antity
Количество упаковок
clt_ru:
Package
sQuanti
tyType
Количество грузовых мест. От 0 включительно. До 8 цифр
[0..1]
20.17.42.
ESADGoods
Quota
Квота. Гр 39 в ДТ
catESAD_cu:
ESADGoodsQu
otaType
Составной тип. Квота
[0..1]
20.17.42.1.
catESAD_cu:
ESADProduct
QuantityQuota
Сведения об остатке квоты, выраженные в количестве продукта. Заполняется в случае, если квота указывается в единицах измерения
catESAD_cu:
ESADProduct
QuantityQuo
taType
Составной тип. Сведения об остатке квоты, выраженные в количестве продукта. Заполняется в случае, если квота указывается в единицах измерения
[0..2]
*.1.
catESAD_cu:
QuotaQuantity
Остаток квоты в единице измерения
clt_ru:
Quantity
BasisType
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[1]
*.2.
catESAD_cu:
QuotaMeasur
eUnitQualif
ierCode
Код единицы измерения квоты в соответствии с классификатором единиц измерения
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifierC
odeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[1]
*.3.
catESAD_cu:
QuotaMeasur
ementName
Наименование единицы измерения квоты
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifier
NameType
Наименование единицы измерения. От 1 до 13 символов. Текстовый
[1]
20.17.42.2.
catESAD_cu:
ESADCurrency
Quota
Сведения об остатке квоты в стоимостном выражении. Заполняется в случае, если квота установлена в стоимостном выражении
catESAD_cu:
ESADCurren
cyQuotaType
Составной тип. Сведения об остатке квоты в денежном выражении. Заполняется в случае, если квота установлена в денежном выражении
[0..1]
*.1.
catESAD_cu:
QuotaCurren
cyCode
Цифровой код валюты квоты в соответствии с классификатором кодов валют
clt_ru:
Currency
N3Code
Type
Код валюты. Цифровой.
3 цифры
[1]
*.2.
catESAD_cu:
QuotaCurren
cyQuantity
Остаток квоты в валюте
clt_ru:
AmountType

20.17.41.8.
catESAD_cu
:UnitPackInfo
Тауардың жеке-дара қаптамасы туралы мәліметтер
catESAD_
cu:Packi
ngInform
ationType
Құрамдық тип.
Тауарлардың қаптамасы туралы мәліметтер. Коды. Саны
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:
PackingCode
Жүк, қаптама және қаптама материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарлар қаптамасы түрінің коды
clt_ru:
Package
CodeType
Жүк түрінің коды, қаптаманың коды
2 символ. Мәтіндік
[1]
*.2.
catESAD_cu:
PakingQuantity
Қаптамалар саны
clt_ru:
Packages
QuantityType
Жүк орындарының саны. 0-ден бастап қоса алғанда. 8 цифрға дейін
[0..1]
20.17.41.9.
catESAD_cu
:CargoInfo
Жүк түрі туралы мәліметтер (тауарды қаптамасыз тасымалдау кезінде)
catESAD_
cu:Packi
ngInform
ationType
Құрамдық тип.
Тауарлардың қаптамасы туралы мәліметтер. Коды. Саны
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:
PackingCode
Жүк, қаптама және қаптама материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарлар қаптамасы түрінің коды
clt_ru:
Package
CodeType
Жүк түрінің коды, қаптаманың коды
2 символ. Мәтіндік
[1]
*.2.
catESAD_cu
:PakingQu
antity
Қаптамалар саны
clt_ru:
Package
sQuanti
tyType
Жүк орындарының саны. 0-ден бастап қоса алғанда. 8 цифрға дейін
[0..1]
20.17.42.
ESADGoods
Quota
Квота. Гр 39, ТД
catESAD_cu:
ESADGoodsQu
otaType
Құрамдық тип. Квота
[0..1]
20.17.42.1.
catESAD_cu:
ESADProduct
QuantityQuota
Квотаның қалғаны туралы мәліметтер, ол өнімнің санынан көрінеді. Егер квота өлшем бірлігінде көрсетілетін болса, толтырылады.
catESAD_cu:
ESADProduct
QuantityQuo
taType
Құрамдық тип.
Квотаның қалғаны туралы мәліметтер, ол өнімнің санынан көрінеді. Егер квота өлшем бірлігінде көрсетілетін болса, толтырылады.
[0..2]
*.1.
catESAD_cu:
QuotaQuantity
Өлшем бірлігіндегі квотаның қалғаны
clt_ru:
Quantity
BasisType
Өлшем бірлігіндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі
[1]
*.2.
catESAD_cu:
QuotaMeasur
eUnitQualif
ierCode
Өлшем бірлігінің сыныптауышына сәйкес квотаның Өлшем бірлігінің коды
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifierC
odeType
Өлшем бірлігінің коды.
3 символ. Мәтіндік
[1]
*.3.
catESAD_cu:
QuotaMeasur
ementName
Квотаның өлшем бірлігінің атауы
clt_ru:Measure
UnitQualifier
NameType
Өлшем бірлігінің атауы. 1-ден 13 символға дейін. Мәтіндік
[1]
20.17.42.2.
catESAD_cu:
ESADCurrency
Quota
Құндық мәндегі квотаның қалғаны туралы мәліметтер. Егер квота құндық мәнде белгіленген болса, толтырылады.
catESAD_cu:
ESADCurren
cyQuotaType
Құрамдық тип.
Ақшалай мәндегі квотаның қалғаны туралы мәліметтер. Егер квота ақшалай мәнде белгіленген болса, толтырылады
[0..1]
*.1.
catESAD_cu:
QuotaCurren
cyCode
Валюта кодтарының сыныптауышына сәйкес квота валютасының цифрлық коды
clt_ru:
Currency
N3Code
Type
Валюта коды. Цифрлық.
3 цифр
[1]
*.2.
catESAD_cu:
QuotaCurren
cyQuantity
Квотаның валютадағы қалғаны
clt_ru:
AmountType

Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.3.
catESAD_cu:
QuotaCurre
ncyName
Наименование валюты квоты
clt_ru:
Currenc
yNameType
Краткое наименование валюты. До 70 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.42.3.
catESAD_cu:
Supplementary
GoodsQuantity
Количество декларируемого товара в единице измерения, необходимое для списания квоты. Для РК
cat_ru:
Supplem
entary
Quanti
tyType
Составной тип. Количество в дополнительной единице измерения
[0..1]
*.1.
cat_ru:
GoodsQua
ntity
Количество товара в единице измерения
clt_ru:
Quantity
BasisType
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[1]
*.2.
cat_ru:
Measure
UnitQua
lifierName
Условное обозначение единицы измерения
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifierN
ameType
Наименование единицы измерения. От 1 до 13 символов. Текстовый
[0..1]
*.3.
cat_ru:
Measure
UnitQuali
fierCode
Код единицы измерения в соответствии с единицами измерения, применяемыми в ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifierC
odeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.43.
ESADContainer
Сведения о контейнерах (элемент 3 Гр 31)
catESAD_
cu:ESADC
ontaine
rType
Составной тип. Сведения о контейнерах
[0..1]
20.17.43.1.
catESAD_cu:
Container
Quantity
Количество контейнеров
clt_ru:
Quantit
y8Type
Количество. Целое число.
0 знаков после запятой. От 0. Всего до 8 цифр
[0..1]
20.17.43.2.
catESAD_cu:
ContainerKind
Тип контейнера в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
clt_ru:
Package
CodeType
Код вида груза, код упаковки.
2 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.43.3.
catESAD_cu:
ContainerNumber
Номер контейнера
catESAD_
cu:Conta
inerNumb
erType
Составной тип. Номер контейнера
[1..n]
*.1.
catESAD_cu:
ContainerI
dentificaror
Номер (идентификатор) контейнера
clt_ru:
Contain
erIdent
ityType
Идентификатор. Номер контейнера. От 1 до 17 символов
[1]
*.2.
catESAD_cu:
FullIndicator
Признак заполнения контейнера. 1 – товар занимает весь контейнер, 2 – товар занимает часть контейнера
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
20.17.44.
ESADCustoms
Procedure
Процедура. Гр 37
catESAD_
cu:ESADC
ustomsPr
ocedure
Type
Составной тип. Процедура
[0..1]
20.17.44.1.
catESAD_cu:
MainCustoms
ModeCode
Код заявляемой таможенной процедуры в соответствии с классификатором видов таможенных процедур / "00" – для припасов
cltESAD_
cu:Cust
omsMode
CodeType
Код таможенной процедуры по классификатору видов таможенных процедур.
2 символа. Текстовый
[1]
20.17.44.2.
catESAD_cu:
Preceding
CustomsMode
Code
Код предшествующей таможенной процедуры в соответствии с классификатором видов таможенных процедур / "00" – для припасов
cltESAD_
cu:Custo
msModeCo
deType
Код таможенной процедуры по классификатору видов таможенных процедур.
2 символа. Текстовый
[1]

Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.3.
catESAD_cu:
QuotaCurre
ncyName
Квота валютасының атауы
clt_ru:
Currenc
yNameType
Валютаныңқысқашаатауы. 70 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.42.3.
catESAD_cu:
Supplementary
GoodsQuantity
Квотаны есептен шығару үшін қажетті өлшем бірлігіндегі декларацияланатын тауардың саны. ҚР үшін
cat_ru:
Supplem
entary
QuantityType
Құрамдық тип.
Қосымша өлшем бірлігіндегі саны
[0..1]
*.1.
cat_ru:
GoodsQua
ntity
Өлшем бірлігіндегі тауардың саны
clt_ru:
Quantity
BasisType
Өлшем бірлігіндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі
[1]
*.2.
cat_ru:
Measure
UnitQualifierName
Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
clt_ru:Measure
UnitQualifier
NameType
Өлшем бірлігінің атауы. 1-ден 13 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.3.
cat_ru:
Measure
UnitQuali
fierCode
ЕАЭО СЭҚ ТН -да қолданылатын өлшем бірліктеріне сәйкес өлшем бірлігінің коды
clt_ru:
Measure
UnitQualifierC
odeType
Өлшем бірлігінің коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.43.
ESADContainer
Контейнерлер туралы мәліметтер (3-элемент , Гр 31)
catESAD_
cu:ESAD
ContainerType
Құрамдық тип.
Контейнерлертуралымәліметтер
[0..1]
20.17.43.1.
catESAD_cu:
Container
Quantity
Контейнерлер саны
clt_ru:
Quantit
y8Type
Саны.  Тұтас сан.
Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден бастап. Барлығы 8 цифрға дейін
[0..1]
20.17.43.2.
catESAD_cu:
ContainerKind
Жүк, қаптама және қаптама материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес контейнердің типі
clt_ru:
Package
CodeType
Жүк түрінің коды, қаптаманың коды
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.43.3.
catESAD_cu:
ContainerNumber
Контейнердің нөмірі
catESAD_cu:Container
NumberType
Құрамдық тип.
Контейнердің нөмірі
[1..n]
*.1.
catESAD_cu:
ContainerI
dentificaror
Контейнердің нөмірі (сәйкестендіргіші)
clt_ru:
Container
IdentityType
Сәйкестендіргіш. Контейнердің нөмірі. 1-ден 17 символға дейін
[1]
*.2.
catESAD_cu:
FullIndicator
Контейнерді толтыру белгісі. 1 – тауар бүкіл контейнерді алады, 2 – тауар контейнердің бір бөлігін алады
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.44.
ESADCustoms
Procedure
Рәсім. Гр 37
catESAD_cu:ESADC
ustomsProcedure
Type
Құрамдық
тип.
Рәсім
[0..1]
20.17.44.1.
catESAD_cu:
MainCustoms
ModeCode
Кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес мәлімделетін кедендік рәсім коды / "00" – шағын қорға арналған
cltESAD_
cu:Cust
omsMode
CodeType
Кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышы бойынша кедендік рәсім коды.
2 символ. Мәтіндік
[1]
20.17.44.2.
catESAD_cu:
Preceding
CustomsMode
Code
Кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес алдыңғы кедендік рәсім коды / "00" – шағын қорға арналған
cltESAD_
cu:Custo
msModeCo
deType
Кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышы бойынша кедендік рәсім коды.
2 символ. Мәтіндік
[1]

20.17.44.3.
catESAD_cu:
GoodsTrans
ferFeature
Особенность перемещения товаров в соответствии с классификатором особенностей перемещения товаров
cltESAD_
cu:Goods
Transfe
rFeatur
eType
Код особенности перемещения товаров по классификатору особенностей перемещения.
3 символа. Текстовый
[1]
20.17.45.
ESADExcise
Сведения об акцизных марках (элемент 4 гр 31)
catESAD_
cu:
ESADExcis
eType
Составной тип. Сведения об акцизных марках
[0..n]
20.17.45.1.
catESAD_cu:
Excise
Serieses
Номер серии акцизных марок
cltESA
D_cu:E
xciseS
eriese
sType
Код. Серия марок акцизного сбора. До 9 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.45.2.
catESAD_cu:
Excise
FirstNumber
Первый номер диапазона номеров акцизных марок
cltESA
D_cu:E
xciseN
umber
Type
Номер марки акцизного сбора. Целое положительное число. До 8 цифр
[0..1]
20.17.45.3.
catESAD_cu:
ExciseLast
Number
Последний номер диапазона номеров акцизных марок
cltES
AD_cu:
Excise
Number
Type
Номер марки акцизного сбора. Целое положительное число. До 8 цифр
[0..1]
20.17.45.4.
catESAD_cu:
Excise
Quantity
Количество акцизных марок
clt_ru:
Quanti
ty8Type
Количество. Целое число.
0 знаков после запятой. От 0. Всего до 8 цифр
[0..1]
20.17.46.
Electrical
EnergReceived
Сведения о количестве принятой электроэнергии за отчетный период (элемент 9 Гр 31)
catESAD_
cu:CU_
Electri
calEner
gyType
Составной тип. Сведения о количестве принятой и переданной электроэнергии за отчетный период
[0..n]
20.17.46.1.
catESAD_cu:
Electrical
EnergyQuantity
Количество электроэнергии
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[1]
20.17.46.2.
catESAD_cu:
QualifierCode
Код единицы измерения
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifierC
odeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.47.
Electrical
EnergGiven
Сведения о количестве переданной электроэнергии за отчетный период (элемент 9 Гр 31)
catESAD_cu:CU_ElectricalEnergyType
Составной тип. Сведения о количестве принятой и переданной электроэнергии за отчетный период
[0..n]
20.17.47.1.
catESAD_cu:
Electrical
Energy
Quantity
Количество электроэнергии
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[1]
20.17.47.2.
catESAD_cu:
Qualifier
Code
Код единицы измерения
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifier
CodeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.48.
GoodsAutomobile
Сведения об автомобилях. Гр. 31
catESAD_
cu:Auto
mobile
Type
Составной тип. Сведения об автомобилях.
Гр. 31
[0..n]
20.17.48.1.
cat_ru:
Model
Марка, модель
clt_ru:
Transpo
rtNameT
ype
Наименование вида транспортного средства. До 100 символов. Текстовый
[1]

20.17.44.3.
catESAD_cu:
GoodsTrans
ferFeature
Тауарларды алып өту ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды алып өту ерекшеліктері
cltESAD_
cu:Goods
Transfer
FeatureType
Алып өту ерекшеліктерінің сыныптауышы бойынша тауарларды алып өту ерекшеліктерінің коды.3 символ. Мәтіндік
[1]
20.17.45.
ESADExcise
Акциздік маркалар туралы мәліметтер (4-элемент, гр 31)
catESAD_cu:
ESADExcis
eType
Құрамдық тип.
Акциздік маркалар туралы мәліметтер
[0..n]
20.17.45.1.
catESAD_cu:
Excise
Serieses
Акциздік маркалар сериясының нөмірі
cltESAD_cu:ExciseS
eriesesType
Коды. Акциздік алым маркаларының сериясы. 9 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.45.2.
catESAD_cu:
Excise
FirstNumber
Акциздік маркалар нөмірлері диапазонының бірінші нөмірі
cltESAD_cu:E
xciseNumberType
Акциздік алым маркасының нөмірі. Тұтас оң сан. 8 цифрға дейін
[0..1]
20.17.45.3.
catESAD_cu:
ExciseLast
Number
Акциздік маркалар нөмірлері диапазонының соңғы нөмірі
cltESAD_cu:
Excise
Number
Type
Акциздік алым маркасының нөмірі. Тұтас оң сан. 8 цифрға дейін
[0..1]
20.17.45.4.
catESAD_cu:
Excise
Quantity
Акциздік маркалар саны
clt_ru:
Quanti
ty8Type
Саны.  Тұтас сан.
Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден бастап. Барлығы 8 цифрға дейін
[0..1]
20.17.46.
Electrical
EnergReceived
Есепті кезеңде қабылданған электр энергиясының көлемі туралы мәліметтер
(9-элемент, гр 31)
catESAD_
cu:CU_
Electri
calEner
gyType
Құрамдық тип.
Есепті кезеңде қабылданған және берілген электр энергиясының көлемі туралы мәліметтер
[0..n]
20.17.46.1.
catESAD_cu:
Electrical
EnergyQuantity
Электр энергиясының көлемі
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Өлшем бірлігіндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі
[1]
20.17.46.2.
catESAD_cu:
QualifierCode
Өлшем бірлігінің коды
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifierCodeType
Өлшем бірлігінің коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.47.
Electrical
EnergGiven
Есепті кезеңде берілген электр энергиясының көлемі туралы мәліметтер (9-элемент, гр 31)
catESAD_cu:CU_ElectricalEnergyType
Құрамдық тип.
Есепті кезеңде қабылданған және берілген электр энергиясының көлемі туралы мәліметтер
[0..n]
20.17.47.1.
catESAD_cu:
Electrical
Energy
Quantity
Электр энергиясының көлемі
clt_ru:
QuantityBasis
Type
Өлшем бірлігіндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін.
Үтірден кейін 6 белгі
[1]
20.17.47.2.
catESAD_cu:
Qualifier
Code
Өлшем бірлігінің коды
clt_ru:
Measure
UnitQualifierCodeType
Өлшем бірлігінің коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.48.
GoodsAutomobile
Автомобильдер туралы мәліметтер. Гр. 31
catESAD_cu:Auto
mobile
Type
Құрамдық тип.
Автомобильдер туралы мәліметтер.
Гр. 31
[0..n]
20.17.48.1.
cat_ru:
Model
Маркасы, моделі
clt_ru:
TransportName
Type
Көлік құралы түрінің атауы. 100 символға дейін. Мәтіндік
[1]

20.17.48.2.
cat_ru:
Mark
Наименование марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств
clt_ru:
MarkCar
NameType
Наименование марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств. До 250 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.48.3.
cat_ru:
MarkCode
Код марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств
clt_ru:
MarkCar
CodeType
Код марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств.
3 символа. Текстовый
[0..1]
20.17.48.4.
cat_ru:
Offtake
Year
Год изготовления транспортного средства
clt_ru:
DateYea
rCustType
Год. Год в формате CCYY. По стандарту ISO 8601
[0..1]
20.17.48.5.
cat_ru:
Engine
VolumeQ
uanity
Рабочий объем двигателя, куб. см
clt_ru:
EngineV
olumeType
Рабочий объем двигателя (транспортного средства). До 6 знаков. 0 знаков после запятой. Числовой
[0..1]
20.17.48.6.
cat_ru:
VINID
Идентификационный номер (VIN)
clt_ru:
VINIDType
Идентификатор. Идентификационный номер (VIN) транспортного средства. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.48.7.
cat_ru:
BodyID
Идентификационный номер кузова (прицепа), присвоенный и нанесенный на него организацией-изготовителем
clt_ru:
VINIDType
Идентификатор. Идентификационный номер (VIN) транспортного средства. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.48.8.
cat_ru:
EngineID
Присвоенный организацией - изготовителем идентификационный номер двигателя, нанесенный на блоке двигателя. Идентификационный номер может состоять из групп раздельных цифр, из которых последняя группа, состоящая из двух цифр, указывает год выпуска двигателя
clt_ru:
EngineI
DType
Идентификационный номер двигателя. От 1 до 40 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.48.9.
cat_ru:
ChassisID
Идентификационный номер шасси (рамы), присвоенные и нанесенные на них организацией-изготовителем
clt_ru:
VINID
Type
Идентификатор. Идентификационный номер (VIN) транспортного средства. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.48.10.
cat_ru:
CabID
Идентификационный номер кабины
clt_ru:
VINID
Type
Идентификатор. Идентификационный номер (VIN) транспортного средства. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.48.11.
catESAD_cu:
IdentityCard
Number
Номер удостоверения
clt_ru:
Document
Number
Type
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.17.48.12.
catESAD_cu
:CarCost
Стоимость транспортного средства
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
20.17.48.13.
catESAD_cu:
PowerWeight
Quanity
Примечание: грузоподъемность/мощность
clt_ru:
Engine
Power
Quanity
Type

20.17.48.2.
cat_ru:
Mark
Жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралы маркасының атауының коды
clt_ru:
MarkCar
NameType
Жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралы маркасының атауының коды. 250 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.48.3.
cat_ru:
MarkCode
Жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралы маркасының коды
clt_ru:
MarkCar
CodeType
Жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралы маркасының коды.
3 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.17.48.4.
cat_ru:
Offtake
Year
Көлік құралы жасалған жыл
clt_ru:
DateYea
rCustType
Жылы. CCYY форматындағы жылы.   ISO 8601 стандарты бойынша
[0..1]
20.17.48.5.
cat_ru:
Engine
VolumeQ
uanity
Қозғалтқыштың жұмыс істейтін көлемі, текше. см
clt_ru:
EngineV
olumeType
Қозғалтқыштың жұмыс істейтін көлемі (көлікқұралы). 6 белгіге дейін. Үтірден кейін 0 белгі. Сандық
[0..1]
20.17.48.6.
cat_ru:
VINID
Сәйкестендіру нөмірі (VIN)
clt_ru:
VINIDType
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (VIN). 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.48.7.
cat_ru:
BodyID
Жасаушы ұйым берген және салған шанақтың (тіркеменің) сәйкестендірунөмірі
clt_ru:
VINIDType
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (VIN). 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.48.8.
cat_ru:
EngineID
Қозғалтқыш блогына салынған, жасаушы ұйым берген, Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі. Сәйкестендіру нөмірі бөлек цифрлар топтарынан тұруы мүмкін, оның ішінде екі цифрдан тұратын соңғы топ қозғалтқыштың шығарылған жылын көрсетеді
clt_ru:
EngineI
DType
Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі. 1-ден 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.48.9.
cat_ru:
ChassisID
Жасаушы ұйым берген және салған, шассидің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
clt_ru:
VINID
Type
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (VIN). 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.48.10.
cat_ru:
CabID
Кабинаның сәйкестендіру нөмірі
clt_ru:
VINID
Type
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (VIN). 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.48.11.
catESAD_cu:
IdentityCard
Number
Куәліктің нөмірі
clt_ru:
Document
NumberType
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.17.48.12.
catESAD_cu
:CarCost
Көлік құралының құны
clt_ru:
Amount
Type
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
20.17.48.13.
catESAD_cu:
PowerWeight
Quanity
Ескертпе: жүк көтергіштігі/қуаттылығы
clt_ru:
Engine
Power
Quanity
Type

[0..1]
20.19.6.
catESAD_cu:
BIC
Банковский идентификационный код или небанковский идентификационный код кредитно-финансовой организации
clt_ru:
BICID
Type
Идентификатор. BIC код банка.
9 символов. Числовой
[0..1]
20.20.
TDGuarantee
Гарантия для ТД
catESAD_cu:
TDGuarantee
Type
Составной тип. Гарантия для ТД
[0..n]
20.20.1.
catESAD_cu:
MeasureCode
Код меры обеспечения по классификатору мер обеспечения
cltESAD_cu:
Guarantee
CodeType
Код меры обеспечения по классификатору мер обеспечения. 2 цифры. Числовой
[1]
20.20.2.
catESAD_cu:
DocNumber
Номер документа
clt_ru:
Document
Number
Type
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.20.3.
catESAD_cu:
DocDate
Дата документа
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.20.4.
catESAD_cu:
GuaranteeName
Наименование гаранта
clt_ru:
NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[0..1]
20.20.5.
catESAD_cu:
UNP
Учетный номер плательщика (УНП)
clt_ru:
UNPTtype
Учетный номер плательщика (УНП) Республика Беларусь
9 символов. Текстовый
[0..1]
20.20.6.
catESAD_cu:
BIC
Код МФО/БИК
clt_ru:
BICID
Type
Идентификатор. BIC код банка.
9 символов. Числовой
[0..1]
20.20.7.
catESAD_cu:
GuaranteeAmount
Сумма обеспечения. Для РБ
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
20.20.8.
catESAD_cu:
GuaranteeTD
Поручительство
catESAD_cu:
Guarante
eTDType
Составной тип. Поручительство
[0..1]
20.20.8.1.
catESAD_cu:
General
Number
Номер генерального договора
clt_ru:
Document
Number
Type
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.20.8.2.
catESAD_cu:
GeneralDate
Дата генерального договора
clt_ru:
DateCus
tType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.20.8.3.
catESAD_cu:
Guarantee
Number
Номер договора поручительства
clt_ru:
Documen
tNumber
Type
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.20.8.4.
catESAD_cu:
GuaranteeDate
Дата договора поручительства
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.20.8.5.
catESAD_cu:
AddGuarantee
Number
Номер дополнение к договору поручительства
clt_ru:
Document
Number
Type
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
[0..1]
20.20.8.6.
catESAD_cu:
AddGuarantee
Date
Дата дополнение к договору поручительства
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
20.20.9.
catESAD_cu:
Guarantee
Address
Адрес гаранта
cat_ru:
Address
Type
Составной тип. Адрес организации / физического лица
[0..1]
20.20.9.1.
cat_ru:
Postal
Code
Почтовый индекс
clt_ru:
Postal
Code
Type

[0..1]
20.19.6.
catESAD_cu:
BIC
Кредиттік-қаржылық ұйымның банктік сәйкестендіру коды немесе банктік емес сәйкестендіру коды
clt_ru:
BICID
Type
Сәйкестендіргіш. Банктің ВІС коды.
9 символ. Сандық
[0..1]
20.20.
TDGuarantee
ТД үшін кепілдік
catESAD_cu:
TDGuaranteeType
Құрамдық тип.
ТД үшін кепілдік
[0..n]
20.20.1.
catESAD_cu:
MeasureCode
Қамтамасыз ету шараларының сыныптауышы бойынша қамтамасыз ету шараларының коды
cltESAD_cu:
Guarantee
CodeType
Қамтамасыз ету шараларының сыныптауышы бойынша қамтамасыз ету шараларының коды. 2 цифр. Сандық
[1]
20.20.2.
catESAD_cu:
DocNumber
Құжаттың нөмірі
clt_ru:
Document
Number
Type
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.20.3.
catESAD_cu:
DocDate
Құжаттың күні
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.20.4.
catESAD_cu:
GuaranteeName
Кепілдік берушінің атауы
clt_ru:
NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.20.5.
catESAD_cu:
UNP
Төлеушінің есептік нөмірі (ТЕН)
clt_ru:
UNPTtype
Төлеушінің есептік нөмірі (ТЕН). Беларусь Республикасы.
9 символ. Мәтіндік
[0..1]
20.20.6.
catESAD_cu:
BIC
МҚҰ/БСК коды
clt_ru:
BICID
Type
Сәйкестендіргіш. Банктің ВІС коды.
9 символ. Сандық
[0..1]
20.20.7.
catESAD_cu:
GuaranteeAmount
Қамтамасыз ету сомасы. БР үшін
clt_ru:
Amount
Type
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
20.20.8.
catESAD_cu:
GuaranteeTD
Кепілгерлік
catESAD_cu:
Guarante
eTDType
Құрамдық тип.
Кепілгерлік
[0..1]
20.20.8.1.
catESAD_cu:
General
Number
Бас шарттың нөмірі
clt_ru:
Document
Number
Type
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.20.8.2.
catESAD_cu:
GeneralDate
Бас шарттың күні
clt_ru:
DateCus
tType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.20.8.3.
catESAD_cu:
Guarantee
Number
Кепілгерлік шартының нөмірі
clt_ru:
Documen
tNumber
Type
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.20.8.4.
catESAD_cu:
GuaranteeDate
Кепілгерлік шартының күні
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.20.8.5.
catESAD_cu:
AddGuarantee
Number
Кепілгерлік шартына қосымшаның нөмірі
clt_ru:
Document
Number
Type
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
20.20.8.6.
catESAD_cu:
AddGuarantee
Date
Кепілгерлік шартына қосымшаның күні
clt_ru:
DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
20.20.9.
catESAD_cu:
Guarantee
Address
Кепілдік берушінің мекенжайы
cat_ru:
Address
Type
Құрамдық тип.
Ұйымның/ жеке тұлғаның мекенжайы
[0..1]
20.20.9.1.
cat_ru:
Postal
Code
Пошталық индекс
clt_ru:
Postal
Code
Type

3.2.2. CUWarehousePlaceType
Определение:
Сведения о местонахождении товаров: разрешение таможенного органа на временное хранение товаров, склад временного хранения, таможенный склад, свободный склад, магазин беспошлинной торговли, помещение, открытые площадки и иные территории уполномоченного экономического оператора, склад хранения собственных товаров, склад получателя товаров
Наследует свойства типов:
cat_ru:DocumentBaseType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
Documen
tModeCode
Тип документа:
1 – Лицензия; 2 – Свидетельство
clt_ru:
LetterIndicatorType
Символьные данные. Код.
1 символ. Текстовый
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:ESA
Dout_CUGoods
Location
Местонахождение товаров. Гр. 30
GoodsLocati
onWarehouse
Сведения о местонахождении товаров: разрешение таможенного органа на временное хранение товаров, склад временного хранения, таможенный склад, свободный склад, магазин беспошлинной торговли, помещение, открытые площадки и иные территории уполномоченного экономического оператора, склад хранения собственных товаров
[0..1]
3.2.3. ESADout_CUBorderTransportType
Определение:
Транспортные средства на границе / внутри страны
Наследует свойства типов:
cat_ru:CUTransportMeansType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
Transpor
tMeansQuantity
Количество транспортных средств
clt_ru:
Count5Type
Символьные данные. Число. Порядковый номер. От 1 до 5 цифр
[0..1]
MethodTransport
Способ транспортировки товаров при перемещении по линиям электропередачи или трубопроводным транспортом:
1 – газопровод; 2 – нефтепровод; 3 – нефтепродуктопровод;
4 – линии электропередачи
clt_ru:
Numeric1Type
Символьные данные. Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения. 0 знаков после запятой. От 0 до 9
[0..1]
NameObject
Наименование объекта, на котором установлены приборы учета товаров, перемещаемых по линиям электропередачи или трубопроводным транспортом
clt_ru:
FreeText250Type
Символьные данные. Текстовая строка. До 250 символов
[0..1]
TransportMeans
Описание транспортного средства
cat_ru:
Transport
MeansBaseType
Составной тип. Базовый тип для описания транспортного средства в таможенных документах
[0..n]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:
ESADout_CU
Consigment
Сведения о перевозке товаров. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29 -ДТ/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55- ТД
ESADout_C
UBorderTransport
Транспортные средства на границе. Гр. 21, 25 ДТ
[0..1]
3.2.4.ESADout_CUCarrierType
Определение:
Сведения о перевозчике
Наследует свойства типов:
cat_ru:CUOrganizationType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
ESADout_CU
DriverInformation
Информация о водителях транспортных средств. Заполняется при транзите товаров автомобильным транспортом
cat_ru:
DriverInformation
Type
Составной тип. Информация о водителях транспортных средств. Заполняется при транзите товаров автомобильным транспортом
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:ESA
Dout_CUGoods
Shipment
Сведения о товарной партии
ESADout_CUCarrier
Сведения о перевозчике гр. 50 ТД
[0..1]

3.2.2. CUWarehousePlaceType
Айқындама:
Тауарлар орналасқан жер туралы мәліметтер: кеден органының тауарларды уақытша сақтауға рұқсаты, уақытша сақтау қоймасы, кеден қоймасы, еркін қойма, бажсыз сауда дүкені, уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайы,ашық алаңдары және өзге де аумақтары, меншікті тауарларды сақтау қоймасы, тауарларды алушының қоймасы
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
cat_ru:DocumentBaseType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
DocumentModeCode
Құжат типі:
1 – Лицензия; 2 – Куәлік
clt_ru:LetterIndicatorType
Символдық деректер. Код.
1 символ. Мәтіндік
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CU
GoodsLocation
Тауарлар орналасқан жер. Гр. 30
GoodsLocationWarehouse
Тауарлар орналасқан жер туралы мәліметтер:кеден органының тауарларды уақытша сақтауға рұқсаты, уақытша сақтау қоймасы, кеден қоймасы, еркін қойма, бажсыз сауда дүкені,уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайы, ашық алаңдары және өзге де аумақтары, меншікті тауарларды сақтау қоймасы
[0..1]
3.2.3. ESADout_CUBorderTransportType
Айқындама:
Шекарадағы/ ел ішіндегі көлік құралдары
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
cat_ru:CUTransportMeansType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
TransportMeansQuantity
Көлік құралдарының саны
clt_ru:Count5Type
Символдық деректер. Саны. Реттік нөмір. 1-ден 5 цифрға дейін
[0..1]
MethodTransport
Электр беру желілерімен немесе құбыржол көлігімен алып өту кезінде тауарларды тасымалдау тәсілдері:
1 – газ құбыры; 2 – мұнай құбыры; 3 – мұнай өнімдері құбыры;
4 – электр беру желілері
clt_ru:Numeric1Type
Символдық деректер. Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден 9-ға дейін
[0..1]
NameObject
Электр беру желілерімен немесе құбыржол көлігімен алып өткізілетін тауарларды есепке алу құралдары орнатылған объектінің атауы
clt_ru:FreeText250Type
Символдық деректер. Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..1]
TransportMeans
Көлік құралының сипаттамасы
cat_ru:TransportMeans
BaseType
Құрамдық тип. Кедендік құжаттарда көлік құралын сипаттауға арналған базалық тип
[0..n]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CUConsigment
Тауарлар тасымалы туралы мәліметтер. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29 - ТД / Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55- ТД
ESADout_CUBorder
Transport
Шекарадағы көлік құралдары. Гр. 21, 25ТД
[0..1]
3.2.4.ESADout_CUCarrierType
Айқындама:
Тасымалдаушы туралы мәліметтер
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
cat_ru:CUOrganizationType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CUDriverInformation
Көлік құралдарының жүргізушілері туралы ақпарат. Тауарларды автомобиль көлігімен транзиттеу кезінде толтырылады
cat_ru:DriverInformationType
Құрамдық тип. Көлік құралдарының жүргізушілері туралы ақпарат. Тауарларды автомобиль көлігімен транзиттеу кезінде толтырылады
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CUGoodsShipment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
ESADout_CUCarrier
Тасымалдаушы туралы мәліметтер. Гр. 50 ТД
[0..1]

3.2.5. ESADout_CUConsigmentType
Определение:
Сведения о перевозке товаров. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29 -ДТ/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55- ТД
Наследует свойства типов:
catESAD_cu:CUConsigmentType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
DateExpectedArrival
Дата ожидаемого прибытия товаров и транспортных средств в пограничный пункт пропуска. ТД
clt_ru:DateCustType
Символьные данные. Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
TimeExpectedArrival
Время ожидаемого прибытия товаров и транспортных средств в пограничный пункт пропуска. ТД
clt_ru:TimeCustType
Символьные данные. Время. Время в формате hh :mm :ss. По стандарту ISO 8601
[0..1]
ESADout_CU
Departure
ArrivalTransport
Транспортные средства при прибытии/убытии. Гр. 18, 26
ESADout_CU:ESA
Dout_CU
Departure
Arrival
TransportType
Составной тип. Транспортные средства при отправлении/прибытии. Гр. 18, 26 ДТ
[0..1]
ESADout_CU
BorderTransport
Транспортные средства на границе. Гр. 21, 25 ДТ
ESADout_CU:ESA
Dout_CUBorder
TransportType
Составной тип. Транспортные средства на границе / внутри страны
[0..1]
ESADout_CU
ReloadingInfo
Информация о перегрузке товаров. Гр. 55 ТД
catESAD_cu:ESA
DReloadingInfoType
Составной тип. Информация о перегрузке товаров. Гр. 55 ТД
[0..n]
Delivery
CustomsOffice
Таможенный орган назначения при транзите. Гр.53 ТД
cat_ru:CU
CustomsType
Составной тип. Сведения о таможенном органе
[0..1]
PPBorderCustoms
Таможенный орган (пограничный пункт пропуска), в который ожидается прибытие товаров и транспортных средств
cat_ru:CUCustomsType
Составной тип. Сведения о таможенном органе
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:ESA
Dout_CUGoods
Shipment
Сведения о товарной партии
ESADout_C
UConsigment
Сведения о перевозке товаров. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29 -ДТ/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55- ТД
[0..1]
3.2.6. ESADout_CUConsigneeType
Определение:
Сведения о получателе товаров
Наследует свойства типов:
cat_ru:CUOrganizationType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
OfficesExchangeCode
Код учреждения обмена подачи международных почтовых отправлений
clt_ru:Count6Type
Символьные данные. Число. Порядковый номер. От 1 до 6 цифр
[0..1]
ContractorIndicator
Особенность указанных сведений:
1 – КОНТРАГЕНТ;
2 – РАЗНЫЕ ПО СПИСКУ
clt_ru:
LetterIndicatorType
Символьные данные. Код.
1 символ. Текстовый
[0..1]
BranchDescription
Сведения об обособленном подразделении
cat_ru:CU
BranchDescriptionType
Составной тип. Сведения об обособленном подразделении
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:ESA
Dout_CUGoods
Shipment
Сведения о товарной партии
ESADout_CUConsignee
Сведения о получателе товаров
[0..1]

3.2.5. ESADout_CUConsigmentType
Айқындама:
Тауарлар тасымалы туралы мәліметтер. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29- ТД / Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29, 53, 55- ТД
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
catESAD_cu:CUConsigmentType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
DateExpectedArrival
Шекарадан өткізу пунктінде тауарлардың және көлік құралдарының болжалды болатын күні.ТД
clt_ru:DateCustType
Символдық деректер. Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
TimeExpectedArrival
Шекарадан өткізу пунктінде тауарлардың және көлік құралдарының болжалды болатын уақыты. ТД
clt_ru:TimeCustType
Символдық деректер. Уақыты. hh :mm :ss форматтағы уақыты. ISO 8601 стандарты бойынша
[0..1]
ESADout_CUDepartureArrivalTransport
Келетін/кететін кездегі көлік құралдары. Гр. 18, 26
ESADout_CU:ESADout_CUDepartureArrivalTransportType
Құрамдық тип. Жөнелтілетін/ келетін кездегі көлік құралдары. Гр.18, 26- ТД
[0..1]
ESADout_CUBorderTransport
Шекарадағы көлік құралдары. Гр. 21, 25- ТД
ESADout_CU:ESADout_
CUBorderTransportType
Құрамдық тип. Шекарадағы/ ел ішіндегі көлік құралдары
[0..1]
ESADout_CUReloadingInfo
Тауарларды шамадан артық тиеу туралы ақпарат.Гр.55- ТД
catESAD_cu:ESADRelo
adingInfoType
Құрамдық тип. Тауарларды шамадан артық тиеу туралы ақпарат. Гр. 55- ТД
[0..n]
DeliveryCustomsOffice
Транзит кезіндегі межелі кеден органы. Гр. 53- ТД
cat_ru:CUCustomsType
Құрамдық тип.  Кеден органы туралы мәліметтер
[0..1]
PPBorderCustoms
Тауарлардың және көлік құралдарының болуы күтілетін кеден органы (шекарадан өткізу пункті)
cat_ru:CUCustomsType
Құрамдық тип.  Кеден органы туралы мәліметтер
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CUGoodsShipment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
ESADout_CUConsigment
Тауарлар тасымалы туралы мәліметтер. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29  -ТД/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29, 53, 55- ТД
[0..1]
3.2.6. ESADout_CUConsigneeType
Айқындама:
Тауарларды алушы туралы мәліметтер
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
cat_ru:CUOrganizationType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
OfficesExchangeCode
Халықаралық пошта жөнелтілімдерін алмасу мекемесінің коды
clt_ru:Count6Type
Символдық деректер. Саны. Реттік нөмір. 1-ден 6 цифрға дейін
[0..1]
ContractorIndicator
Көрсетілген мәліметтердің ерекшелігі:
1 – КОНТРАГЕНТ;
2 – ТІЗІМ БОЙЫНША ӘРТҮРЛІ
clt_ru:LetterIndicatorType
Символдық деректер. Код.
1 символ. Мәтіндік
[0..1]
BranchDescription
Оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
cat_ru:CUBranchDescriptionType
Құрамдық тип.  Оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CUGoodsShipment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
ESADout_CUConsignee
Тауарларды алушы туралы мәліметтер
[0..1]

Транспортные средства при прибытии/убытии. Гр. 18, 26
[0..1]
3.2.10. ESADout_CUFinancialAdjustingResponsiblePersonType
Определение:
Лицо ответственное за финансовое урегулирование
Наследует свойства типов:
cat_ru:CUOrganizationType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
BranchDescription
Сведения об обособленном подразделении
cat_ru:CUBranch
DescriptionType
Составной тип. Сведения об обособленном подразделении
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:ESADout
_CUGoodsShipment
Сведения о товарной партии
ESADout_CUFinancial
AdjustingResponsibl
ePerson
Лицо ответственное за финансовое урегулирование
[0..1]
3.2.11. ESADout_CUGoodsType
Определение:
Товарная часть. Гр. 31-47
Наследует свойства типов:
catESAD_cu:CUESADGoodsItemType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
LanguageGoods
Код языка описания товара
clt_ru:
LanguageCodeType
Символьные данные. Код языка alpha-2 в стандарте ISO 639-1.
2 символа. Текстовый
[0..1]
MilitaryProducts
Признак продукции военного назначения. true - да, false - нет. Гр.31 ТД
clt_ru:
IndicatorType
Символьные данные. Индикатор. Список двух взаимно исключающих булевых значений истина/ложь, вкл./выкл. и т.д.
[0..1]
CurrencyCode
Код валюты стоимости товара (заполняется для ТД)
clt_ru:
CurrencyA3CodeType
Символьные данные. Код валюты alpha-3. 3 символа. Текстовый
[0..1]
ESADout_CU
Presented
Document
Представленные документы.
Гр. 44
catESAD_cu:
CUPresented
DocumentsType
Составной тип. ESAD.Представленные документы
[0..n]
ESADout_CU
PrecedingDocument
Предшествующие документы.
Гр. 40
catESAD_cu:
CUPreceding
DocumentType
Составной тип. Предшествующие документы
[0..n]
ESADout_CU
Customs
PaymentCalculation
Исчисление таможенных платежей
catESAD_cu:
CUCustoms
Payment
CalculationType
Составной тип. Исчисление таможенных платежей
[0..n]
ESADout_CU
CustomsConditions
Сведения, указываемые в случае, если ДТ используется в качестве заявления на получение разрешения на переработку товаров (элемент 6 гр 31, гр 44)
catESAD_cu:
Processing
GoodsDeclaration
Type
Составной тип. Заявление на переработку товаров
[0..1]
Supplementary
GoodsQuantity
Количество товара в дополнительной единице измерения. Гр.41
cat_ru:
Supplementary
QuantityType
Составной тип. Количество в дополнительной единице измерения
[0..1]
Supplementary
GoodsQuantity1
Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (элемент 1 Гр.31)
cat_ru:
Supplementary
QuantityType
Составной тип. Количество в дополнительной единице измерения
[0..3]
ESADGoodsPackaging
Сведения о грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
catESAD_cu:
ESADGoods
PackagingType
Составной тип. Сведения о грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
[0..1]
ESADGoodsQuota
Квота. Гр 39 в ДТ
catESAD_cu:
ESADGoodsQuotaType
Составной тип. Квота
[0..1]
ESADContainer

Келетін/кететін кездегі көлік құралдары. Гр. 18, 26
[0..1]
3.2.10. ESADout_CUFinancialAdjustingResponsiblePersonType
Айқындама:
Қаржылық реттеуге жауапты тұлға
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
cat_ru:CUOrganizationType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
BranchDescription
Оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
cat_ru:CUBranchDescrip
tionType
Құрамдық тип. Оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CU
GoodsShipment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
ESADout_CUFinancial
AdjustingResponsible
Person
Қаржылық реттеуге жауапты тұлға
[0..1]
3.2.11. ESADout_CUGoodsType
Айқындама:
Тауар бөлігі. Гр. 31-47
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
catESAD_cu:CUESADGoodsItemType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
LanguageGoods
Тауарды сипаттау тілінің коды
clt_ru:LanguageCode
Type
Символдық деректер. ISO 639-1 стандартында alpha-2
тілінің коды. 2 символ. Мәтіндік
[0..1]
MilitaryProducts
Әскеримақсаттағыөнімбелгісі. true - иә, false - жоқ. Гр.31 ТД
clt_ru:IndicatorType
Символдық деректер. Индикатор. Екі өзара жоққа шығаратын бульдік мәндердің тізімі ақиқат/жалған, қосу/ажырату және т.б.
[0..1]
CurrencyCode
Тауар құны валютасының коды (ТД үшін толтырылады)
clt_ru:CurrencyA3Code
Type
Символдық деректер. alpha-3 валюта коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
ESADout_CUPresented
Document
Ұсынылған құжаттар.
Гр. 44
catESAD_cu:CUPresented
DocumentsType
Құрамдық тип. ESAD. Ұсынылған құжаттар
[0..n]
ESADout_CUPreceding
Document
Алдыңғы құжаттар.
Гр. 40
catESAD_cu:CUPreceding
DocumentType
Құрамдық тип.  Алдыңғы құжаттар
[0..n]
ESADout_CUCustoms
PaymentCalculation
Кедендік төлемдерді есептеу
catESAD_cu:CUCustoms
PaymentCalculationType
Құрамдық тип.  Кедендік төлемдерді есептеу
[0..n]
ESADout_CUCustoms
Conditions
ТД тауарларды қайта өңдеу үшін рұқсат алуға өтініш ретінде пайдаланылатын жағдайда көрсетілетін мәліметтер
(элемент 6, гр 31, гр 44)
catESAD_cu:Processing
GoodsDeclarationType
Құрамдық тип.  Тауарларды қайта өңдеуге өтініш
[0..1]
SupplementaryGoods
Quantity
Қосымша өлшем бірлігіндегі тауар саны. Гр.41
cat_ru:Supplementary
QuantityType
Құрамдық тип. Қосымша өлшем бірлігіндегі саны
[0..1]
SupplementaryGoods
Quantity1
Негізгімен қосымшадан бөлек өлшем бірлігіндегі тауар саны. (элемент 1, гр.31)
cat_ru:Supplementary
QuantityType
Құрамдық тип. Қосымша өлшем бірлігіндегі саны
[0..3]
ESADGoodsPackaging
Жүк орындары, тұғырықтар және тауарлар қаптамасы туралы мәліметтер
catESAD_cu:ESAD
GoodsPackagingType
Құрамдық тип. Жүк орындары, тұғырықтар және тауарлар қаптамасы туралы мәліметтер
[0..1]
ESADGoodsQuota
Квота. ТД-ғы гр 39
catESAD_cu:ESAD
GoodsQuotaType
Құрамдық тип.  Квота
[0..1]
ESADContainer

Сведения о контейнерах (элемент 3 Гр 31)
catESAD_cu:
ESADContainerType
Составной тип. Сведения о контейнерах
[0..1]
ESADCustoms
Procedure
Процедура. Гр 37
catESAD_cu:
ESADCustoms
ProcedureType
Составной тип. Процедура
[0..1]
ESADExcise
Сведения об акцизных марках (элемент 4 гр 31)
catESAD_cu:
ESADExciseType
Составной тип. Сведения об акцизных марках
[0..n]
Electrical
EnergReceived
Сведения о количестве принятой электроэнергии за отчетный период (элемент 9 Гр 31)
catESAD_cu:
CU_Electrical
EnergyType
Составной тип. Сведения о количестве принятой и переданной электроэнергии за отчетный период
[0..n]
ElectricalEnergGiven
Сведения о количестве переданной электроэнергии за отчетный период (элемент 9
Гр 31)
catESAD_cu:
CU_Electrical
EnergyType
Составной тип. Сведения о количестве принятой и переданной электроэнергии за отчетный период
[0..n]
GoodsAutomobile
Сведения об автомобилях. Гр. 31
catESAD_cu:
AutomobileType
Составной тип. Сведения об автомобилях. Гр. 31
[0..n]
ESADoutGoods
Organization
Сведения об организации в товарной части ДТ
ESADout_CU:
ESADoutGoods
OrganizationType
Составной тип. Сведения об организации в товарной части ДТ
[0..1]
RBSupplementary
GoodsQuantity
Количество товара помещенного под процедуру переработки и свободную таможенную зону для РБ
cat_ru:
Supplementary
QuantityType
Составной тип. Количество в дополнительной единице измерения
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:ESA
Dout_CUGoods
Shipment
Сведения о товарной партии
ESADout_CUGoods
Товарная часть Гр. 31-47
[1..n]
3.2.12. ESADout_CUGoodsLocationType
Определение:
Местонахождение товаров. Гр. 30
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
InformationTypeCode
Код места нахождения товаров в соответствии c классификатором мест нахождения товаров
clt_ru:Code2Type
Символьные данные. Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[1]
CustomsOffice
Код таможенного органа в соответствии с классификаторами таможенных органов, применяемыми в государствах – членах Евразийского экономического союза
clt_ru:
CustomsCodeType
Символьные данные. Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[1]
CustomsCountry
Code
Код страны таможенного органа
clt_ru:
CountryA2CodeType
Символьные данные. Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[1]
LocationName
Наименование железнодорожной станции/морского (речного) порта
clt_ru:NameType
Символьные данные. Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[0..1]
GoodsLocationPlace
Сведения о местонахождении товаров
catESAD_cu:
CUGoodsLocation
PlaceType
Составной тип. Сведения о местонахождении товаров
[0..1]
GoodsLocation
Warehouse
Сведения о местонахождении товаров: разрешение таможенного органа на временное хранение товаров, склад временного хранения, таможенный склад, свободный склад, магазин беспошлинной торговли, помещение, открытые площадки и иные территории уполномоченного экономического оператора, склад хранения собственных товаров
ESADout_CU:
CUWarehouse
PlaceType
Составной тип. Сведения о местонахождении товаров: разрешение таможенного органа на временное хранение товаров, склад временного хранения, таможенный склад, свободный склад, магазин беспошлинной торговли, помещение, открытые площадки и иные территории уполномоченного экономического оператора, склад хранения собственных товаров, склад получателя товаров
[0..1]
Transport
Сведения о местонахождении товаров – транспортное средство
catESAD_cu:
CUTransportType
Составной тип. Сведения о местонахождении товаров – транспортное средство
[0..1]
Address
Адрес местонахождения товаров
cat_ru:AddressType
Составной тип. Адрес организации / физического лица
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:ESA
Dout_CUGoods
Shipment
Сведения о товарной партии
ESADout_CU
GoodsLocation
Местонахождение товаров.
Гр. 30 ДТ
[0..n]

Контейнерлер туралы мәліметтер (элемент 3, гр 31)
catESAD_cu:ESAD
ContainerType
Құрамдық тип. Контейнерлертуралымәліметтер
[0..1]
ESADCustoms
Procedure
Рәсім. Гр 37
catESAD_cu:ESAD
CustomsProcedureType
Құрамдық тип.  Рәсім
[0..1]
ESADExcise
Акциздік маркалар туралы мәліметтер (элемент 4, гр 31)
catESAD_cu:ESAD
ExciseType
Құрамдық тип. Акциздік маркалар туралы мәліметтер
[0..n]
Electrical
EnergReceived
Есепті кезеңде қабылданған электр энергиясының көлемі туралы мәліметтер
(элемент 9,гр 31)
catESAD_cu:CU_
ElectricalEnergyType
Құрамдық тип.  Есепті кезеңде қабылданған және берілген электр энергиясының көлемі туралы мәліметтер
[0..n]
ElectricalEnergGiven
Есепті кезеңде берілген электр энергиясының мөлшері туралы мәліметтер
(элемент 9, гр 31)
catESAD_cu:CU_
ElectricalEnergyType
Құрамдық тип. Есепті кезеңде қабылданған және берілген электр энергиясының мөлшері туралы мәліметтер
[0..n]
GoodsAutomobile
Автомобильдер туралы мәліметтер. Гр. 31
catESAD_cu:Automobile
Type
Құрамдық тип. Автомобильдер туралы мәліметтер. Гр. 31
[0..n]
ESADoutGoods
Organization
ТД тауар бөлігіндегі ұйымдар туралы мәліметтер
ESADout_CU:ESADout
GoodsOrganizationType
Құрамдық тип.  ТД тауар бөлігіндегі ұйымдар туралы мәліметтер
[0..1]
RBSupplementary
GoodsQuantity
БР үшін қайта өңдеу рәсіміне және еркін кеден аймағына орналастырылған тауар саны
cat_ru:Supplementary
QuantityType
Құрамдық тип. Қосымша өлшем бірлігіндегі саны
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CU
GoodsShipment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
ESADout_CUGoods
Тауар бөлігі. Гр. 31-47
[1..n]
3.2.12. ESADout_CUGoodsLocationType
Айқындама:
Тауарлар орналасқан жер. Гр. 30
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
InformationTypeCode
Тауарлар орналасқан жердің сыныптауышына сәйкес тауарлар орналасқан жердің коды
clt_ru:Code2Type
Символдық деректер. Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[1]
CustomsOffice
Еуразиялық экономикалық одаққа мүшемемлекеттерде қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының коды
clt_ru:CustomsCodeType
Символдық деректер. Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[1]
CustomsCountryCode
Кеден органы елінің коды
clt_ru:CountryA2CodeType
Символдық деректер. Alpha-2 елінің коды (латын әліпбиінің екі әрпі).2 символ. Мәтіндік
[1]
LocationName
Теміржол станциясының/ теңіз (өзен) портының атауы
clt_ru:NameType
Символдық деректер. Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
GoodsLocationPlace
Тауарлар орналасқан жер туралы мәліметтер
catESAD_cu:CUGoods
Location
PlaceType
Құрамдық тип. Тауарлар орналасқан жер туралы мәліметтер
[0..1]
GoodsLocation
Warehouse
Тауарлар орналасқан жер туралы мәліметтер:кеден органының тауарларды уақытша сақтауға рұқсаты, уақытша сақтау қоймасы, кеден қоймасы, еркін қойма, бажсыз сауда дүкені, уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайы, ашық алаңдары және өзге де аумақтары, меншікті тауарларды сақтау қоймасы
ESADout_CU:CU
WarehousePlaceType
Құрамдық тип. Тауарлар орналасқан жер туралы мәліметтер:кеден органының тауарларды уақытша сақтауға рұқсаты, уақытша сақтау қоймасы, кеден қоймасы, еркін қойма, бажсыз сауда дүкені,уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайы, ашық алаңдары және өзге де аумақтары, меншікті тауарларды сақтау қоймасы, тауарларды алушының қоймасы
[0..1]
Transport
Тауарлар орналасқан жер туралы мәліметтер – көлікқұралы
catESAD_cu:CUTransport
Type
Құрамдық тип. Тауарлар орналасқан жер туралы мәліметтер – көлікқұралы
[0..1]
Address
Тауарлар орналасқан жердің мекенжайы
cat_ru:AddressType
Құрамдық тип. Ұйымның/жеке тұлғаның мекенжайы
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CU
GoodsShipment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
ESADout_CUGoods
Location
Тауарлар орналасқан жер.
Гр. 30 ТД
[0..n]

3.2.13. ESADout_CUGoodsShipmentType
Определение:
Сведения о товарной партии
Наследует свойства типов:
catESAD_cu:CUESADGoodsShipmentType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
ESADout_CUConsignor
Сведения об отправителе товаров
ESADout_CU:ESA
Dout_CUConsignor
Type
Составной тип. Сведения об отправителе товаров
[0..1]
ESADout_CU
Consignee
Сведения о получателе товаров
ESADout_CU:
ESADout_CU
ConsigneeType
Составной тип. Сведения о получателе товаров
[0..1]
ESADout_CU
Financial
Adjusting
Responsible
Person
Лицо ответственное за финансовое урегулирование
ESADout_CU:
ESADout_CU
Financial
Adjusting
Responsible
PersonType
Составной тип. Лицо ответственное за финансовое урегулирование
[0..1]
ESADout_CU
Declarant
Сведения о декларанте товаров
ESADout_CU:
ESADout_CU
DeclarantType
Составной тип. Сведения о декларанте товаров
[0..1]
ESADout_CU
Carrier
Сведения о перевозчике гр. 50 ТД
ESADout_CU:
ESADout_CU
CarrierType
Составной тип. Сведения о перевозчике
[0..1]
ESADout_CU
GoodsLocation
Местонахождение товаров. Гр. 30 ДТ
ESADout_CU:
ESADout_CU
GoodsLocation
Type
Составной тип. Местонахождение товаров.
Гр. 30
[0..n]
ESADout_CUConsigment
Сведения о перевозке товаров. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29 -ДТ/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55- ТД
ESADout_CU:
ESADout_CU
ConsigmentType
Составной тип. Сведения о перевозке товаров. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29 -ДТ/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55- ТД
[0..1]
ESADout_CUMain
ContractTerms
Условия сделки Гр. 11, 20, 22, 23, 24 ДТ
ESADout_CU:ESA
Dout_CUMain
ContractTerms
Type
Составной тип. Условия сделки Гр. 11, 20, 22, 23, 24 ДТ
[0..1]
ESADout_CUGoods
Товарная часть Гр. 31-47
ESADout_CU:ESADout_CUGoodsType
Составной тип. Товарная часть. Гр. 31-47
[1..n]
ESADout_CUPayments
Сведения об уплачиваемых платежах, платежных поручениях, отсрочке платежей. Гр. 48, В
ESADout_CU:
ESADout_CU
PaymentsType
Составной тип. Сведения об уплачиваемых платежах, платежных поручениях, отсрочке платежей. Гр. 48, В
[0..1]
Guarantee
Гарантия. Гр 52 в ДТ
catESAD_cu:
CUGuaranteeType
Составной тип. Гарантия
[0..n]
TDGuarantee
Гарантия для ТД
catESAD_cu:
TDGuaranteeType
Составной тип. Гарантия для ТД
[0..n]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:ESADout_CU
Электронная копия декларации на товары и транзитной декларации
ESADout_CU
GoodsShipment
Сведения о товарной партии
[1]
3.2.14. ESADout_CUMainContractTermsType
Определение:
Условия сделки Гр. 11, 20, 22, 23, 24 ДТ
Наследует свойства типов:
catESAD_cu:CUESADMainContractTermsType
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:
ESADout_CU
GoodsShipment
Сведения о товарной партии
ESADout_
CUMainContract
Terms
Условия сделки Гр. 11, 20, 22, 23, 24 ДТ

3.2.13. ESADout_CUGoodsShipmentType
Айқындама:
Тауар партиясы туралы мәліметтер
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
catESAD_cu:CUESADGoodsShipmentType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CUConsignor
Тауарларды жөнелтуші туралы мәліметтер
ESADout_CU:ESADout_
CUConsignorType
Құрамдық тип. Тауарларды жөнелтуші туралы мәліметтер
[0..1]
ESADout_CUConsignee
Тауарларды алушы туралы мәліметтер
ESADout_CU:ESADout_
CUConsigneeType
Құрамдық тип. Тауарларды алушы туралымәліметтер
[0..1]
ESADout_CUFinancialAdjusting
Responsible
Person
Қаржылық реттеуге жауапты тұлға
ESADout_CU:ESADout_
CUFinancialAdjusting
ResponsiblePersonType
Құрамдық тип. Қаржылықреттеугежауаптытұлға
[0..1]
ESADout_CUDeclarant
Тауарлардың декларанты туралы мәліметтер
ESADout_CU:ESADout_
CUDeclarantType
Құрамдық тип. Тауарлардың декларанты туралымәліметтер
[0..1]
ESADout_CUCarrier
Тасымалдаушы туралы мәліметтер. Гр. 50 ТД
ESADout_CU:ESADout_
CUCarrierType
Құрамдық тип. Тасымалдаушы туралы мәліметтер
[0..1]
ESADout_CUGoodsLocation
Тауарлар орналасқан жер. Гр. 30 ТД
ESADout_CU:ESADout_
CUGoodsLocationType
Құрамдық тип. Тауарлар орналасқан жер. Гр. 30
[0..n]
ESADout_CUConsigment
Тауарлар тасымалы туралы мәліметтер. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29  -ТД/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55- ТД
ESADout_CU:ESADout_
CUConsigmentType
Құрамдық тип. Тауарлар тасымалы туралы мәліметтер. Гр. 15, 15а, 17,17а, 18, 19, 21, 25, 26, 29  -ТД/ Гр. 15, 17, 18, 19, 21, 25, 26, 29 , 53, 55- ТД
[0..1]
ESADout_CUMain
ContractTerms
Мәміле шарттары Гр. 11, 20, 22, 23, 24 ТД
ESADout_CU:ESADout_
CUMainContractTerms
Type
Құрамдық тип. Мәміле шарттарыГр. 11, 20, 22, 23, 24 ТД
[0..1]
ESADout_CUGoods
Тауар бөлігі. Гр. 31-47
ESADout_CU:ESADout_
CUGoodsType
Құрамдық тип. Тауар бөлігі. Гр. 31-47
[1..n]
ESADout_CUPayments
Төленетін төлемдер, төлем тапсырмалары, төлемдерді кейінге қалдыру туралы мәліметтер. Гр. 48, В
ESADout_CU:ESADout_
CUPaymentsType
Құрамдық тип. Төленетін төлемдер, төлем тапсырмалары, төлемдерді кейінге қалдыру туралы мәліметтер. Гр. 48, В
[0..1]
Guarantee
Кепілдік. ТД-ғы гр 52
catESAD_cu:CU
GuaranteeType
Құрамдық тип.  Кепілдік
[0..n]
TDGuarantee
ТД үшін кепілдік
catESAD_cu:TD
GuaranteeType
Құрамдық тип. ТД үшін кепілдік
[0..n]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CU
Тауарларға арналған декларацияның және транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі
ESADout_CUGoods
Shipment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
[1]
3.2.14. ESADout_CUMainContractTermsType
Айқындама:
Мәміле шарттары. Гр. 11, 20, 22, 23, 24 ТД
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
catESAD_cu:CUESADMainContractTermsType
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CU
GoodsShipment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
ESADout_CUMain
ContractTerms
Мәміле шарттары. Гр. 11, 20, 22, 23, 24 ТД

[0..1]
3.2.15. ESADout_CUPaymentsType
Определение:
Сведения об уплачиваемых платежах, платежных поручениях, отсрочке платежей. Гр. 48, В
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
ESADout_CU
CustomsPayment
Сведения об уплате. Гр. В
ESADout_CU:
CustomsPayment
Type
Составной тип. Сведения об уплате. Гр. В
[0..n]
CUDelayPayments
Отсрочка платежей гр.48
catESAD_cu:
CUDelayPayments
Type
Составной тип. Отсрочка платежей гр.48
[0..n]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:
ESADout_CU
GoodsShipment
Сведения о товарной партии
ESADout_
CUPayments
Сведения об уплачиваемых платежах, платежных поручениях, отсрочке платежей. Гр. 48, В
[0..1]
3.2.16. ESADoutGoodsOrganizationType
Определение:
Сведения об организации в товарной части ДТ
Наследует свойства типов:
cat_ru:CUOrganizationType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
Contractor
Indicator
Особенность указанных сведений: 1 – КОНТРАГЕНТ
clt_ru:Letter
IndicatorType
Символьные данные. Код.
1 символ. Текстовый
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:ESA
Dout_CUGoods
Товарная часть. Гр. 31-47
ESADoutGoods
Organization
Сведения об организации в товарной части ДТ
[0..1]
3.2.17. PaymentDocumentType
Определение:
Платежный документ
Наследует свойства типов:
cat_ru:DocumentBaseType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
PaymentDate
Дата уплаты
clt_ru:DateCustType
Символьные данные. Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:CustomsPayment
Сведения об уплате. Гр. В
PaymentDocument
Платежный документ
[0..1]
3.2.18. RBTechMarKType
Определение:
Технические отметки для РБ
Наследует свойства типов:
cat_ru:DocumentBaseType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
DelcKind
Вид корректировки в соответствии с классификатором видов корректировок
clt_ru:Code2Type
Символьные данные. Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. 2 символа
[1]
SumPayment
Сумма подлежащая к уплате обеспечения. ТД
clt_ru:AmountType
Символьные данные. Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
ESADout_CU:ESA
Dout_CU
Электронная копия декларации на товары и транзитной декларации
RBTechMarK
Технические отметки для РБ
[0..1]
Примечание. В настоящем документе в графе пятой головки таблицы сокращение "Мн." означает "множественность".";
б) структуру и формат электронной копии корректировки декларации на товары изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 12 ноября 2013 г. № 254
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 июня 2015 г. № 60)
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
электронной копии корректировки декларации на товары

[0..1]
3.2.15. ESADout_CUPaymentsType
Айқындама:
Төленетін төлемдер, төлем тапсырмалары, төлемдерді кейінге қалдыру туралы мәліметтер. Гр. 48, В
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CUCustomsPayment
Төлеу туралы мәліметтер. Гр. В
ESADout_CU:Customs
PaymentType
Құрамдық тип. Төлеу туралы мәліметтер. Гр. В
[0..n]
CUDelayPayments
Төлемдерді кейінге қалдыругр.48
catESAD_cu:CUDelay
PaymentsType
Құрамдық тип. Төлемдерді кейінге қалдыру,гр.48
[0..n]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CU
GoodsShipment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
ESADout_CUPayments
Төленетін төлемдер, төлем тапсырмалары, төлемдерді кейінге қалдыру туралы мәліметтер. Гр. 48, В
[0..1]
3.2.16. ESADoutGoodsOrganizationType
Айқындама:
ТД тауар бөлігіндегі ұйым туралы мәліметтер
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
cat_ru:CUOrganizationType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
ContractorIndicator
Көрсетілген мәліметтердің ерекшелігі: 1 – КОНТРАГЕНТ
clt_ru:LetterIndicatorType
Символдық деректер. Коды.
1 символ. Мәтіндік
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CU
Goods
Тауар бөлігі. Гр. 31-47
ESADoutGoodsOrgan
ization
ТД тауар бөлігіндегі ұйым туралы мәліметтер
[0..1]
3.2.17. PaymentDocumentType
Айқындама:
Төлем құжаты
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
cat_ru:DocumentBaseType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
PaymentDate
Төлеу күні
clt_ru:DateCustType
Символдық деректер. Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:CustomsPayment
Төлеу туралы мәліметтер. Гр. В
PaymentDocument
Төлем құжаты
[0..1]
3.2.18. RBTechMarKType
Айқындама:
БР үшін техникалық белгілер
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
cat_ru:DocumentBaseType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
DelcKind
Түзету түрлерінің сыныптауышына сәйкес түзету түрі
clt_ru:Code2Type
Символдық деректер. Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[1]
SumPayment
Төлеуге жататын қамтамасыз ету сомасы. ТД
clt_ru:AmountType
Символдық деректер. Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
ESADout_CU:ESADout_CU
Тауарларға арналған декларацияның және транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі
RBTechMarK
БР үшін техникалық белгілер
[0..1]
Ескерту.Осы құжатта кестенің бесінші бағанының бас жағындағы "К.т." деген қысқарту "көп түр" дегенді білдіреді.";
б) тауарларға арналған декларацияны түзетудің электрондық көшірмесінің құрылымы мен форматы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2013 жылғы 12 қарашадағы
№ 254 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы 2 маусымдағы
№ 60 шешімінің редакциясында)
Тауарларға арналған декларацияны түзетудің электрондық көшірмесінің
ҚҰРЫЛЫМЫ МЕН ФОРМАТЫ

1. Перечень электронных форм документов
Код документа
Название документа
XML- документ
Пространство имен
1.
1006111E
Электронная копия корректировки декларации на товары
KDTout_CU
KDTout_CU:
urn:customs.ru:Information:
CustomsDocuments:KDTout_CU:5.8.0
2. Соглашения о стандартизации
Электронные формы документов формируются в XML-формате в соответствии со следующими стандартами:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
3. Электронная копия корректировки декларации на товары
Пространство имен:
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:KDTout:5.8.0
Префикс пространства имен:
KDTout
Версия:
5.8.0.0
Импортируемые пространства имен:
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.8.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.8.0
catESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.8.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.8.0
3.1. Электронная копия корректировки декларации на товары
(KDTout_CU)
Элемент
Описание элемента
Тип
Описание типа
Мн.
KDTout_CU
Корневой элемент ЭД "Электронная копия корректировки декларации на товары"
KDTout_
CUType
Составной тип. Реквизиты ЭД "Электронная копия корректировки декларации на товары"
[1]
DocumentModeID
Идентификатор вида документа. Код документа в Альбоме форматов
clt_ru:
Document
ModeIDType
Идентификатор. Идентификатор вида документа (код документа по Альбому форматов). До 30 символов. Текстовый
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Уникальный идентификатор документа
clt_ru:
Document
IDType
Идентификатор. Текстовая строка.
До 36 символов
[1]
2.
cat_ru:RefDocumentID
Уникальный идентификатор исходного документа
clt_ru:
Document
IDType
Идентификатор. Текстовая строка.
До 36 символов
[0..1]
3.
KDTNumber
Номер КДТ по порядку
clt_ru:
Count2
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 2 цифр
[1]
4.
CustomsProcedure
ИМ, ЭК. Левый подраздел гр.1 КДТ
clt_ru:
CUCustoms
Procedu
reType
Тип перемещения.
2 символа. Текстовый
[1]
5.
CustomsModeCode
Код таможенной процедуры в соответствии с классификатором видов таможенных процедур. Гр. 1. Второй подраздел ДТ. Первый элемент первого подраздела гр. 37/"00" – для припасов
cltESAD_cu:
Customs
ModeCode
Type
Код таможенной процедуры по классификатору видов таможенных процедур. 2 символа. Текстовый
[0..1]
6.
DeclarationKind
Код особенности декларирования товаров по классификатору особенностей таможенного декларирования товаров
cltESAD_cu:
Customs
Declarat
ionKind
Type
Код особенности декларирования товаров по классификатору особенностей таможенного декларирования товаров. 3 символа. Текстовый
[0..1]
7.
SubsoilSign
Признак недропользователя. Для РК
clt_ru:
Letter
Indicat
orType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
8.
LanguageCUESAD
Код языка заполнения документа
clt_ru:
Language
CodeType

1. Құжаттардың электрондық нысандарының тізбесі
Құжаттың коды
Құжаттың атауы
XML- құжат
Атаулар кеңістігі
1.
1006111E
Тауарларға арналған декларацияны түзетудің электрондық көшірмесі
KDTout_CU
KDTout_CU:
urn:customs.ru:Information:
CustomsDocuments:KDTout_CU:5.8.0
2. Стандарттау туралы келісім
Құжаттардың электрондық нысандары мынадай стандарттарға сәйкес XML- форматында қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша жарияланған;
"Namespaces in XML" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша жарияланған;
"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша жарияланған.
3. Тауарларға арналған декларацияны түзетудің электрондық көшірмесі
Атауларкеңістігі:
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:ESADout_CU:5.8.0
Атауларкеңістігініңпрефиксі:
KDTout
Нұсқасы:
5.8.0.0
Импортталатын атаулар кеңістігі:
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.8.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.8.0
catESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.8.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.8.0
3.1. Тауарларға арналған декларацияны түзетудің электрондық көшірмесі
(KDTout_CU)
Элемент
Элементтің сипаттамасы
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
KDTout_CU
ЭҚтүпкіэлементі
"Тауарларға арналған декларацияны түзетудің электрондық көшірмесі"
KDTout_CUType
Құрамдық тип. ЭҚ деректемелері "Тауарларға арналған декларацияны түзетудің электрондық көшірмесі"
[1]
DocumentModeID
Құжат түрін сәйкестендіргіш. Форматтар альбомындағы құжаттың коды
clt_ru:Document
ModeIDType
Сәйкестендіргіш. Құжат түрін сәйкестендіргіш (Форматтар альбомы бойынша құжаттың коды). 30 символға дейін. Мәтіндік)
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Құжатты бірегей сәйкестендіргіш
clt_ru:DocumentIDType
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[1]
2.
cat_ru:RefDocumentID
Негізге алынған құжатты бірегей сәйкестендіргіш
clt_ru:DocumentIDType
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[0..1]
3.
KDTNumber
Реттік бойынша ТДТ нөмірі
clt_ru:Count2Type
Саны. Реттік нөмір. 1-ден 2 цифрға дейін
[1]
4.
CustomsProcedure
ИМ, ЭК.Бірінші кіші бөлім. гр.1 ТДТ
clt_ru:CUCustoms
ProcedureType
Алып өту типі.
2 символ. Мәтіндік
[1]
5.
CustomsModeCode
Кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кедендік рәсім коды. Гр.1. ТД екінші кіші бөлімі. 37/"00" тобының бірінші кіші бөлімінің бірінші элементі – шағын қорларға арналған
cltESAD_cu:Customs
ModeCodeType
Кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышы бойынша кедендік рәсім коды.
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
6.
DeclarationKind
Тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктерінің сыныптауышы бойынша тауарларды декларациялау ерекшелігінің коды
cltESAD_cu:Customs
DeclarationKindType
Тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктерінің сыныптауышы бойынша тауарларды декларациялау ерекшелігінің коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
7.
SubsoilSign
Жер қойнауын пайдаланушының белгісі. ҚР үшін
clt_ru:LetterIndicatorType
Код. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
8.
LanguageCUESAD
Құжатты толтыру тілінің коды
clt_ru:LanguageCodeType

Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 20 символов
[0..1]
13.16.
KDToutMain
ContractTerms
Условия сделки. Гр. 11, 20, 22, 23, 24
KDTout
MainCo
ntract
Terms
Type
Составной тип. Условия сделки КТД. Гр. 11, 12, 16, 20, 22, 23, 28
[0..1]
13.16.1.
catESAD_cu:
Contract
CurrencyCode
Трехзначный буквенный в графе 22 код валюты цены договора/ платежа (оценки). По классификатору валют
clt_ru:
Currenc
yA3Code
Type
Код валюты alpha-3. 3 символа. Текстовый
[0..1]
13.16.2.
catESAD_cu:
Currency
Quantity
Количество единиц валюты, для которой указан курс для РБ
clt_ru:
Count6
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 6 цифр
[0..1]
13.16.3.
catESAD_cu:
ContractCur
rencyRate
Курс валюты цены договора/ платежа (оценки)
clt_ru:
Currency
RateType
Курс валюты. Всего 11 цифр. До 4 знаков после запятой
[0..1]
13.16.4.
catESAD_cu:
TotalInvoic
eAmount
Общая стоимость товаров. Гр 22 подраздел 2
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
13.16.5.
catESAD_cu:
TradeCountry
Code
Буквенный код торгующей страны в соответствии с классификатором стран мира. Гр.11, 1-й подраздел ДТ
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
13.16.6.
catESAD_cu:
RBCountry
Code
Код административно-территориального деления страны в соответствии с классификатором административно-территориального деления стран, применяемым в Республике Беларусь. Гр.11, 2-й подраздел ДТ
clt_ru:
Code3
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
3 символа
[0..1]
13.16.7.
catESAD_cu:
DealFeature
Code
Код особенности сделки (договора). В соответствии с классификатором особенности внешнеэкономической сделки, используемым в государствах - членах Евразийского экономического союза. Гр. 24 ДТ
clt_ru:
Code2
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[0..1]
13.16.8.
catESAD_cu:
DealNature
Code
Код характера сделки с декларируемыми товарами в соответствии с классификатором характера сделки, используемым в государствах - членах Евразийского экономического союза. Гр. 24 ДТ
cltESA
D_cu:
Deal
Natu
reCod
eType
Код характера сделки с товарами по классификатору характера сделки.
3 символа

Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).1-ден 20 символға дейін
[0..1]
13.16.
KDToutMainContractTerms
Мәміле шарттары. Гр. 11, 20, 22, 23, 24
KDToutMainContract
TermsType
Құрамдық тип.
Мәміле шарттары ТДТ. Гр. 11, 12, 16, 20, 22, 23, 28
[0..1]
13.16.1.
catESAD_cu:ContractCurrencyCode
Шарт бағасы/төлем (бағалаулар) валютасының 22-графадағы үш таңбалы әріптік коды. Валюта сыныптауышы бойынша
clt_ru:CurrencyA3Code
Type
Alpha-3 валютасының коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
13.16.2.
catESAD_cu:CurrencyQuantity
БР үшін бағамы көрсетілген валюта бірліктерінің саны
clt_ru:Count6Type
Саны. Реттік нөмір. 1-ден 6 цифрға дейін
[0..1]
13.16.3.
catESAD_cu:ContractCurrencyRate
Шарт бағасы /төлем (бағалаулар) валютасының бағамы
clt_ru:CurrencyRateType
Валюта бағамы. Барлығы 11 цифр. Үтірден кейін 4 белгіге дейін
[0..1]
13.16.4.
catESAD_cu:TotalInvoiceAmount
Тауарлардың жалпы құны. Гр 22, 2-кіші бөлім
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
13.16.5.
catESAD_cu:TradeCountryCode
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес сауда жасайтын елдің әріптік коды.Гр.11, ТД 1-кіші бөлімі
clt_ru:CountryA2Code
Type
Alpha-2 елінің коды (латын әліпбиінің екі әрпі).2 символ. Мәтіндік
[0..1]
13.16.6.
catESAD_cu:RBCountryCode
БеларусьРеспубликасында қолданылатын елдердің әкімшілік-аумақтық бөлінісінің сыныптауышына сәйкес елдің әкімшілік-аумақтық бөлінісінің коды. Гр.11, ТД 1-кіші бөлімі
Гр.11, ТД 2-кіші бөлімі
clt_ru:Code3Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 3 символ
[0..1]
13.16.7.
catESAD_cu:DealFeatureCode
Мәміле (шарт) ерекшелігініңкоды. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде пайдаланылатын сыртқы экономикалық мәміле ерекшелігінің сыныптауышына сәйкесі. Гр. 24 ТД
clt_ru:Code2Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 2 символ
[0..1]
13.16.8.
catESAD_cu:DealNatureCode
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде пайдаланылатын мәміле сипатының сыныптауышына сәйкес декларацияланатын тауарлар мен мәміле сипатының коды. Гр. 24 ТД
cltESAD_cu:DealNature
CodeType
Мәміле сипатының сыныптауышы бойынша тауарлар мен мәміле сипатының коды.3 символ

[0..1]
13.16.9.
catESAD_cu:
CUESADDeli
veryTerms
Условия поставки товаров. Гр. 20 ДТ
cat_ru:
Deliver
yTerms
Type
Составной тип. Условие поставки товаров
[0..1]
13.16.9.1.
cat_ru:
Delivery
Place
Описание / Название географического пункта
clt_ru:
Text50
Type
Текстовое описание. До 50 символов
[0..1]
13.16.9.2.
cat_ru:
Delivery
TermsStr
ingCode
Код условий поставки в соответствии с классификатором условий поставки
clt_ru:
Incoter
msDeliv
eryStri
ngCode
Type
Код условий поставки. 3 символа. Текстовый
[0..1]
13.16.9.3.
cat_ru:
Delivery
TermsRB
Code
Код вида поставки товаров в соответствии с классификатором видов поставок товаров, подлежащих учету при осуществлении экспортных операций, применяемым в Республике Беларусь
clt_ru:
Code2
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[0..1]
13.16.9.4.
cat_ru:
Transfer
Place
Место передачи товара в соответствии с условиями договора (контракта)
clt_ru:
FreeTex
t250Type
Текстовая строка.
До 250 символов
[0..1]
13.17.
KDTout
Goods
Товарная часть КТД. Гр. 31-47
KDTout
Goods
Type
Составной тип. Товарная часть КТД. Гр. 31-47
[0..n]
13.17.1.
catESAD_cu:
GoodsNumeric
Порядковый номер декларируемого товара / номер товара по списку/ номер корректируемого товара. Гр.32
clt_ru:
Count3
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[1]
13.17.2.
catESAD_cu:
ListNumeric
Номер товара в списке. Для РК
clt_ru:
Count3
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..1]
13.17.3.
catESAD_cu:
GoodFeatures
МПО (при декларировании товаров, пересылаемых в международных почтовых отправлениях). ЭКГ (при декларировании экспресс-грузов). Гр.32, 2-й подраздел ДТ
clt_ru:
Code3
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
3 символа
[0..1]
13.17.4.
catESAD_cu:
GoodsDescription
Наименование (торговое, коммерческое или иное традиционное наименование) товаров/ "Товары согласно прилагаемому Списку". Гр.31 первый подраздел
clt_ru:
FreeText
250Type
Текстовая строка.
До 250 символов
[0..4]
13.17.5.
catESAD_cu:
GrossWeight
Quantity
Вес товара, брутто (кг). Гр. 35
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[0..1]
13.17.6.
catESAD_cu:
NetWeight
Quantity
Вес товара, нетто (кг). Гр.38
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[0..1]
13.17.7.
catESAD_cu:
NetWeight
Quantity2
Вес товара, нетто без учета всех видов упаковки. Гр.38
clt_ru:
Quantity
Basis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой

[0..1]
13.16.9.
catESAD_cu:CUESADDeliveryTerms
Тауарларды жеткізу шарты. Гр. 20 ТД
cat_ru:DeliveryTermsType
Құрамдық тип.
Тауарларды жеткізу шарты
[0..1]
13.16.9.1.
cat_ru:DeliveryPlace
Географиялық пункттің сипаттамасы/атауы
clt_ru:Text50Type
Мәтіндік сипаттама. 50 символға дейін
[0..1]
13.16.9.2.
cat_ru:DeliveryTermsStringCode
Жеткізу шарттарының сыныптауышына сәйкес жеткізу шарттарының коды
clt_ru:IncotermsDelivery
StringCodeType
Жеткізу шарттарының коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
13.16.9.3.
cat_ru:DeliveryTermsRBCode
БеларусьРеспубликасында қолданылатын, экспорттық операцияларды жүзеге асыру кезінде есепке алуға жататын тауарларды жеткізу түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды жеткізу түрінің коды
clt_ru:Code2Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 2 символ
[0..1]
13.16.9.4.
cat_ru:TransferPlace
Шарт (келісімшарт) талаптарына сәйкес тауарды беру орны
clt_ru:FreeText250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..1]
13.17.
KDToutGoods
ТДТтауар бөлігі. Гр. 31-47
KDToutGoodsType
Құрамдық тип. ТДТтауар бөлігі. Гр. 31-47
[0..n]
13.17.1.
catESAD_cu:GoodsNumeric
Декларацияланатын тауардың Реттік нөмірі/ тізім бойынша тауар нөмірі/ түзетілетін тауар нөмірі. Гр.32
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмір. 1-ден 3 цифрға дейін
[1]
13.17.2.
catESAD_cu:ListNumeric
Тізімдегі тауар нөмірі. ҚР үшін
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмір. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..1]
13.17.3.
catESAD_cu:GoodFeatures
ХПЖ (халықаралық пошта жөнелтілімдерімен жіберілетін тауарларды декларациялау кезінде). ЭКЖ (экспресс-жүктерді декларациялау кезінде). Гр.32, ТД 2-кіші бөлімі
clt_ru:Code3Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 3 символ
[0..1]
13.17.4.
catESAD_cu:GoodsDescription
Тауарлардың атауы (сауда, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауы)/ "Қоса берілетін тізімге сәйкес тауарлар". Гр.31 бірінші кіші бөлім
clt_ru:FreeText250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..4]
13.17.5.
catESAD_cu:GrossWeightQuantity
Тауарсалмағы, брутто (кг). Гр. 35
clt_ru:QuantityBasis
Type
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін 6 белгі
[0..1]
13.17.6.
catESAD_cu:NetWeightQuantity
Тауар салмағы, нетто (кг). Гр.38
clt_ru:QuantityBasisType
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін 6 белгі
[0..1]
13.17.7.
catESAD_cu:NetWeightQuantity2
Тауарсалмағы, барлық қаптама түрін есепке алмағандағы нетто. Гр.38
clt_ru:QuantityBasisType
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін 6 белгі

[0..1]
13.17.8.
catESAD_cu:
InvoicedCost
Цена/ стоимость товара. Гр 42
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
13.17.9.
catESAD_cu:
CustomsCost
Таможенная стоимость товара. Гр.45
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
13.17.10.
catESAD_cu:
StatisticalCost
Статистическая стоимость товара. Гр. 46
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
13.17.11.
catESAD_cu:
GoodsTNVED
Code
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС. Гр.33 первый раздел
clt_ru:
CUGoods
Nomencla
tuerCode
Type
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС. 6, 8 и 10 символов для ТД;
4 и 10 символов для ДТ/КДТ. Числовой
[0..1]
13.17.12.
catESAD_cu:
GoodsClassi
ficationCode
Особенность классификации кода: 1 – общий "О", 2 – товар списка. В остальных случаях не заполняется
clt_ru:
Letter
Indicat
orType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
13.17.13.
catESAD_cu:
Additional
Sign
Дополнительный признак нетарифного регулирования ("С"). Гр.33 второй раздел
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
13.17.14.
catESAD_cu:
Intellect
PropertySign
Признак объекта интеллектуальной собственности ("И"). Гр.33 второй раздел в ДТ
clt_ru:
Letter
Indica
torType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
13.17.15.
catESAD_cu:
RestrictionSign
Буквенный код соблюдения запретов и ограничений в соответствии с классификатором. Для РК
clt_ru:
Letter
Indicat
orType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..n]
13.17.16.
catESAD_cu:
BeginPeriod
Date
Дата начала периода (ОПД)
clt_ru:
DateCus
tType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
13.17.17.
catESAD_cu:
EndPeriodDate
Дата окончания периода (ОПД)
clt_ru:
DateCus
tType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
13.17.18.
catESAD_cu:
OriginCount
ryCode
Код страны происхождения в соответствии с классификатором стран мира / "EU" / 00 (неизвестна). Гр.34
clt_ru:
Countr
yA2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
13.17.19.
catESAD_cu:
OriginCount
ryName
Краткое название страны происхождения / экономического союза
clt_ru:CountryNameType
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
13.17.20.
catESAD_cu:
CustomsCostC
orrectMethod
Код метода определения таможенной стоимости. В соответствии с классификатором методов определения таможенной стоимости. Гр. 43
cltESA
D_cu:C
ustoms
CostAp
praise
Method
Type
Код метода определения таможенной стоимости. 1 символ
[0..1]
13.17.21.
catESAD_cu:
GoodsAddTNVEDCode
Код товара в соответствии с классификатором дополнительной таможенной информации
clt_ru:
GoodsNo
menclat
uerAddC
odeType
Код товара по классификатору дополнительной таможенной информации.
4 символа. Числовой

[0..1]
13.17.8.
catESAD_cu:InvoicedCost
Тауар бағасы/құны. Гр 42
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
13.17.9.
catESAD_cu:CustomsCost
Тауардың кедендік құны. Гр.45
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
13.17.10.
catESAD_cu:StatisticalCost
Тауардың статистикалық құны. Гр. 46
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
13.17.11.
catESAD_cu:GoodsTNVEDCode
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды. Гр.33 біріншібөлім
clt_ru:CUGoods
NomenclatuerCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды. ТД үшін 6, 8 және 10 символ. ТД/ТДТ үшін 4 және 10 символ. Сандық
[0..1]
13.17.12.
catESAD_cu:GoodsClassificationCode
Кодты сыныптаудың ерекшелігі:
1 – жалпы "Ж", 2 – тізімдегі тауар. Қалған жағдайда толтырылмайды
clt_ru:LetterIndicatorType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
13.17.13.
catESAD_cu:AdditionalSign
Тарифтік емес реттеудің қосымша белгісі ("С"). Гр.33 екінші кіші бөлім
clt_ru:LetterIndicatorType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
13.17.14.
catESAD_cu:IntellectPropertySign
Зияткерлік меншік объектісінің белгісі ("З"). Гр.33 ТД екінші кіші бөлім
clt_ru:LetterIndicatorType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
13.17.15.
catESAD_cu:RestrictionSign
Сыныптауышқа сәйкес тыйымдар мен шектеулерді сақтаудың әріптік коды. ҚР үшін
clt_ru:LetterIndicatorType
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..n]
13.17.16.
catESAD_cu:BeginPeriodDate
Кезеңнің басталған күні(ОПД)
clt_ru:DateCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
13.17.17.
catESAD_cu:EndPeriodDate
Кезеңнің аяқталған күні(ОПД)
clt_ru:DateCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
13.17.18.
catESAD_cu:OriginCountryCode
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес шығарған елдің коды / "EU" / 00 (белгісіз).  Гр.34
clt_ru:CountryA2CodeType
Alpha-2 елінің коды (латын әліпбиінің екі әрпі).2 символ. Мәтіндік
[0..1]
13.17.19.
catESAD_cu:OriginCountryName
Шығарған елдің/ экономикалық одақтың қысқаша атауы
clt_ru:CountryNameType
Елдің атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
13.17.20.
catESAD_cu:CustomsCostCorrectMethod
Кедендік құнды айқындау әдісінің коды. Кедендік құнды айқындау әдістерінің сыныптауышына сәйкес. Гр. 43
cltESAD_cu:CustomsCost
AppraiseMethodType
Кедендік құнды айқындау әдісінің коды. 1 символ
[0..1]
13.17.21.
catESAD_cu:GoodsAddTNVEDCode
Қосымша кедендік ақпарат сыныптауышына сәйкес тауар коды
clt_ru:GoodsNomenclatuer
AddCodeType
Қосымша кедендік ақпарат сыныптауышы бойынша тауар коды.4 символ. Сандық

[1..5]
13.17.29.2.
catESAD_cu:
RKTNVED
Код ТН ВЭД ЕАЭС компонента машины для РК
clt_ru:
CUGoods
Nomenc
latuer
CodeType
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС. 6, 8 и 10 символов для ТД;
4 и 10 символов для ДТ/КДТ. Числовой
[0..1]
13.17.29.3.
catESAD_cu:
GoodsGroup
Information
Характеристика товаров в группе
catESA
D_cu:
Goods
Group
Infor
matio
nType
Составной тип. Характеристика товаров в группе
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:
Manufacturer
Сведения о производителе
clt_ru:
NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.
catESAD_cu:
TradeMark
Тов. знак, место происхождения, объект авторского права, смежных прав, патент и т.д.
clt_ru:
NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[0..1]
*.3.
catESAD_cu:
GoodsMark
Марка товара
cltESA
D_cu:G
oodsAr
ticulType
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.4.
catESAD_cu:
GoodsModel
Модель товара
cltESA
D_cu:
Goods
Artic
ulType
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.5.
catESAD_cu:
GoodsMarking
Артикул товара
cltESA
D_cu:
Goods
Artic
ulType
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.6.
catESAD_cu
:GoodsStandard
Стандарт (ГОСТ, ОСТ, СПП, СТО, ТУ)
cltESA
D_cu:G
oodsAr
ticul
Type
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.7.
catESAD_cu:
GoodsSort
Сорт / Сорт или группа сортов (для лесо- и пиломатериалов)
cltESA
D_cu:
Goods
Artic
ulType
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.8.
catESAD_cu:
WoodSortiment
Наименование сортимента (для лесоматериалов товарной позиции 4403)
cltESA
D_cu:
WoodA
ssort
iment
Наименование сортимента для лесоматериалов (тов. позиция 4403). Текстовый от 1 до 30 символов
[0..1]
*.9.
catESAD_cu:
WoodKind
Порода древесины
cltESA
D_cu:
WoodKi
ndType
Порода древесины. Текстовый. От 1 до 20 символов
[0..1]
*.10.
catESAD_cu:
Dimensions
Размеры
cltESA
D_cu:G
oodsAr
ticulType
Марка, модель, артикул, сорт товара. Текстовый. От 1 до 50 символов
[0..1]
*.11.
catESAD_cu:
DateIssue
Дата выпуска
clt_ru:
DateCus
tType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
*.12.
catESAD_cu:
SerialNumber
Серийный номер
clt_ru:
Text50Type
Текстовое описание. До 50 символов
[0..n]
*.13.
catESAD_cu:
GoodsGroup
Quantity
Количество товаров. Гр.31 первый подраздел
cat_ru:
Supplem
entaryQ
uantityType
Составной тип. Количество в дополнительной единице измерения
[0..1]
*.13.1.
cat_ru:
Goods
Quantity
Количество товара в единице измерения
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[1]

[1..5]
13.17.29.2.
catESAD_cu:RKTNVED
ҚР үшін машина құрамдасының ЕАЭО СЭҚ ТН коды
clt_ru:CUGoods
NomenclatuerCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды. ТД үшін 6, 8 және 10 символ. ТД/ТДТ үшін 4 және 10 символ. Сандық
[0..1]
13.17.29.3.
catESAD_cu:GoodsGroup
Information
Топтағы тауарлар сипаты
catESAD_cu:Goods
GroupInformationType
Құрамдық тип.
Топтағы тауарлар сипаты
[0..n]
*.1.
catESAD_cu:Manufacturer
Өндіруші туралы мәліметтер
clt_ru:NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.2.
catESAD_cu:TradeMark
Тауар белгісі, шығарылғанжер, авторлық құқық, сабақтас құқықтар объектісі, патент және т.б.
clt_ru:NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.3.
catESAD_cu:GoodsMark
Тауар маркасы
cltESAD_cu:GoodsArticul
Type
Тауар маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.4.
catESAD_cu:GoodsModel
Тауар моделі
cltESAD_cu:Goods
ArticulType
Тауар маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.5.
catESAD_cu:GoodsMarking
Тауарартикулі
cltESAD_cu:Goods
ArticulType
Тауар маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.6.
catESAD_cu:GoodsStandard
Стандарт (МЕМСТ, ОСТ, СПП, СТО, ТУ)
cltESAD_cu:Goods
ArticulType
Тауар маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.7.
catESAD_cu:GoodsSort
Сорт/ Сорт немесе сорттар тобы (ағаш- және кесілген материалдар үшін)
cltESAD_cu:Goods
ArticulType
Тауар маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.8.
catESAD_cu:WoodSortiment
Сортимент атауы (4403 тауар позициясындағы ағаш материалдар үшін)
cltESAD_cu:Wood
Assortiment
Ағаш материалдар үшін сортимент атауы (4403 тауар позициясы). Мәтіндік. 1-ден 30 символға дейін
[0..1]
*.9.
catESAD_cu:WoodKind
Сүрек түрі
cltESAD_cu:WoodKind
Type
Сүректүрі. Мәтіндік. 1-ден 20 символға дейін
[0..1]
*.10.
catESAD_cu:Dimensions
Мөлшерлер
cltESAD_cu:Goods
ArticulType
Тауар маркасы, моделі, артикулі, сорты. Мәтіндік. 1-ден 50 символға дейін
[0..1]
*.11.
catESAD_cu:DateIssue
Шығарылған күні
clt_ru:DateCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
*.12.
catESAD_cu:SerialNumber
Сериялық нөмірі
clt_ru:Text50Type
Мәтіндік сипаттама. 50 символға дейін
[0..n]
*.13.
catESAD_cu:GoodsGroup
Quantity
Тауарлар саны. Гр.31 бірінші кіші бөлім
cat_ru:Supplementary
QuantityType
Құрамдық тип.
Қосымша өлшем бірлігіндегі саны
[0..1]
*.13.1.
cat_ru:GoodsQuantity
Өлшем бірлігіндегі тауар саны
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін 6 белгі
[1]

[0..1]
13.17.50.1.
cat_ru:
Goods
Quantity
Количество товара в единице измерения
clt_ru:
Quantit
yBasis
Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[1]
13.17.50.2.
cat_ru:
Measure
UnitQua
lifier
Name
Условное обозначение единицы измерения
clt_ru:
Measure
UnitQua
lifier
Name
Type
Наименование единицы измерения. От 1 до 13 символов. Текстовый
[0..1]
13.17.50.3.
cat_ru:
Measure
UnitQua
lifier
Code
Код единицы измерения в соответствии с единицами измерения, применяемыми в ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:
Measur
eUnit
Quali
fierC
odeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
13.17.51.
Chang
eCode
Код изменений гр 45а при наличии изменений и (или) дополнении сведений в отношении товара
Change
Code
Type
Составной тип. Код изменений
[0..1]
13.17.51.1.
Phase
Changes
Графа 45а. Элемент 1. Этап внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанных в ДТ
clt_ru:
Numeric
1Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения. 0 знаков после запятой. От 0 до 9
[1]
13.17.51.2.
Basis
Compil
ation
Графа 45а. Элемент 2. Обстоятельства, послужившие основанием для внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанных в ДТ
clt_ru:
Numeri
c1Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения. 0 знаков после запятой. От 0 до 9
[1]
13.17.51.3.
Quantit
yChanges
Графа 45а. Элемент 3. Изменение и (или) дополнение сведений, указанных в ДТ, в отношении количества (веса) товаров
clt_ru:
Numeri
c1Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения. 0 знаков после запятой. От 0 до 9
[1]
13.17.51.4.
Country
Changes
Графа 45а. Элемент 4. Изменение и (или) дополнение сведений, указанных в ДТ, о стране происхождения товаров и (или) тарифных преференциях
clt_ru:
Numeric
1Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения. 0 знаков после запятой. От 0 до 9
[1]
13.17.51.5.
TNVED
Changes
Графа 45а. Элемент 5. Изменение сведений, указанных в ДТ, в отношении классификационного кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:
Numeri
c1Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения. 0 знаков после запятой. От 0 до 9
[1]
13.17.51.6.
CustCost
Changes
Графа 45а. Элемент 6. Изменение и (или) дополнение сведений, указанных в ДТ, в отношении таможенной стоимости товаров
clt_ru:
Numeri
c1Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения. 0 знаков после запятой. От 0 до 9
[1]
13.17.51.7.
Customs
Payment
Changes
Графа 45а. Элемент 7. Изменение и (или) дополнение сведений, указанных в ДТ, в отношении исчисленных (уплаченных) таможенных, иных платежей
clt_ru:
Numeric
1Type

[0..1]
13.17.50.1.
cat_ru:GoodsQuantity
Өлшем бірлігіндегі тауар саны
clt_ru:QuantityBasisType
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін 6 белгі
[1]
13.17.50.2.
cat_ru:MeasureUnitQualifierName
Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
clt_ru:MeasureUnitQualifier
NameType
Өлшем бірлігінің атауы. 1-ден 13 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
13.17.50.3.
cat_ru:MeasureUnitQualifierCode
ЕАЭО СЭҚ ТН -да қолданылатын өлшем бірліктеріне сәйкес өлшем бірлігінің коды
clt_ru:MeasureUnitQualifier
CodeType
Өлшем бірлігінің коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
13.17.51.
ChangeCode
Тауарға қатысты мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар болған кезде 45а-графадағы Өзгерістердің коды
ChangeCodeType
Құрамдық тип. Өзгерістердің коды
[0..1]
13.17.51.1.
PhaseChanges
Графа 45а. Элемент 1. ТД көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезеңі
clt_ru:Numeric1Type
Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден 9-ға дейін
[1]
13.17.51.2.
BasisCompilation
Графа 45а. Элемент 2. ТД көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге негіз болған мән-жайлар
clt_ru:Numeric1Type
Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден 9-ға дейін
[1]
13.17.51.3.
QuantityChanges
Графа 45а. Элемент 3. Тауарлар санына (салмағына) қатысты ТД-да көрсетілген мәліметтерге өзгеріс және (немесе) толықтыру
clt_ru:Numeric1Type
Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден 9-ға дейін
[1]
13.17.51.4.
CountryChanges
Графа 45а. Элемент 4.Тауарлар шығарылған ел және (немесе) тарифтік преференциялар туралы ТД көрсетілген мәліметтерге өзгеріс және (немесе) толықтыру
clt_ru:Numeric1Type
Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден 9-ға дейін
[1]
13.17.51.5.
TNVEDChanges
Графа 45а. Элемент 5. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың сыныптауыш кодына қатысты ТД көрсетілген мәліметтерге өзгеріс
clt_ru:Numeric1Type
Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден 9-ға дейін
[1]
13.17.51.6.
CustCostChanges
Графа 45а. Элемент 6. Тауарлардың кедендік құнына қатысты ТД көрсетілген мәліметтерге өзгерісжәне (немесе) толықтыру
clt_ru:Numeric1Type
Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден 9-ға дейін
[1]
13.17.51.7.
CustomsPaymentChanges
Графа 45а. Элемент 7. Есептелген (төленген) кедендік, өзге де төлемдерге қатыстыТД-да көрсетілген мәліметтерге өзгеріс және (немесе) толықтыру
clt_ru:Numeric1Type

[0..1]
3.2.20. PaymentDocumentType
Определение:
Платежный документ
Наследует свойства типов:
cat_ru:DocumentBaseType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
PaymentDate
Дата уплаты
clt_ru:
DateCustType
Символьные данные. Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
PaymentWayCode
Способ уплаты в соответствии с классификатором способов уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы
clt_ru:Code2Type
Символьные данные. Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[1]
DocPaymentAmount
Сумма уплаты или возврата денежных средств
clt_ru:AmountType
Символьные данные. Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
cat_ru:
Organizat
ionChoiceType
Составной тип. Choice Organiz
ationChoice
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
KDTout:KDTSection
BCustomsPayment
Уплата таможенных платежей. Гр. В
PaymentDocument
Платежный документ
[0..n]
Примечание. В настоящем документе в графе пятой головки таблицы сокращение "Мн." означает "множественность".";
в) структуру и формат электронной копии транзитной декларации, в качестве которой используется книжка МДП с прилагаемыми к ней транспортными (перевозочными) и коммерческими документами, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 12 ноября 2013 г. № 254
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 июня 2015 г. № 60)
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
электронной копии транзитной декларации, в качестве которой
используется книжка МДП с прилагаемыми к ней транспортными
(перевозочными) и коммерческими документами
1. Перечень электронных форм документов
Код
доку-
мента
Название документа
XML-
документ
Пространство имен
1.
1003106E
Электронная копия
транзитной декларации,
в качестве которой
используется книжка МДП
с прилагаемыми к ней
транспортными
(перевозочными) и
коммерческими документами
CUTIR_
Carnet
cutirc:urn:customs.ru:
nformation:
TransportDocuments:
Car:CUTIR_Carnet:5.8.0
2. Соглашения о стандартизации
Электронные формы документов формируются в XML-формате в соответствии со следующими стандартами:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;

[0..1]
3.2.20. PaymentDocumentType
Айқындама:
Төлем құжаты
Мына типтердің қасиеттеріне ие:
cat_ru:DocumentBaseType
Еншілес элементтер:
Аты
Айқындама
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
PaymentDate
Төлеу күні
clt_ru:DateCustType
Символдық деректер. Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
PaymentWayCode
Кеден органдарына алу жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілдерінің сыныптауышына сәйкес төлеу тәсілі
clt_ru:Code2Type
Символдық деректер. Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 2 символ
[1]
DocPaymentAmount
Ақшалай қаражатты төлеу және қайтару сомасы
clt_ru:AmountType
Символдық деректер. Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
cat_ru:OrganizationChoice
Type
Құрамдық тип. Choice
OrganizationChoice
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
KDTout:KDTSection
BCustomsPayment
Кедендік төлемдерді төлеу. Гр. В
PaymentDocument
Төлем құжаты
[0..n]
Ескерту. Осы құжатта кестенің бесінші бағанының бас жағындағы "К.т." деген қысқарту "көп түр" дегенді білдіреді.";
в) қоса берілетін көлік (тасымал) құжаттарымен және коммерциялық құжаттармен бірге ХЖТ кітапшасы пайдаланылатын транзиттік декларацияның электрондық көшірмесінің құрылымы мен форматы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2013 жылғы 12 қарашадағы
№ 254 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы 2 маусымдағы
№ 60 шешімінің редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН
Қоса берілетін көлік (тасымал) құжаттарымен және коммерциялық құжаттармен бірге ХЖТ кітапшасы пайдаланылатын транзиттік декларацияның электрондық көшірмесінің ҚҰРЫЛЫМЫ МЕН ФОРМАТЫ
1. Құжаттардың электрондық нысандарының тізбесі
Құжаттың коды
Құжаттың атауы
XML- құжат
Атаулар кеңістігі
1.
1003106E
Қоса берілетін көлік (тасымал) құжаттарымен және коммерциялық құжаттармен бірге ХЖТ кітапшасы пайдаланылатын транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі
CUTIR_Carnet
cutirc:urn:customs.ru:nformation:TransportDocuments:
Car:CUTIR_Carnet:5.8.0
2. Стандарттау туралы келісім
Құжаттардың электрондық нысандары мынадай стандарттарға сәйкес XML- форматында қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша жарияланған;
"Namespaces in XML" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша жарияланған;

"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
3. Электронная копия транзитной декларации, в качестве которой используется книжка МДП с прилагаемыми к ней транспортными (перевозочными) и коммерческими документами
Пространство имен:
urn:customs.ru:Information:TransportDocuments:Car:CUTIR_Carnet:5.8.0
Префикс пространства имен:
cutirc
Версия:
5.8.0.0
Импортируемые пространства имен:
catTrans_cu:urn:customs.ru:Information:TransportDocuments:CUTransportCommonAgregaeTypesCust:5.8.
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.8.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.8.0
cltTrans_cu: urn:customs.ru:Information:TransportDocuments:CUTransportCommonLeafTypesCust:5.8.0
3.1. Электронная копия транзитной декларации, в качестве которой используется книжка МДП с прилагаемыми к ней транспортными (перевозочными) и коммерческими документами (CUTIR_Carnet)
Элемент
Описание элемента
Тип
Описание типа
Мн.
CUTIR_Carnet
Корневой элемент ЭД "Электронная копия транзитной декларации,в качестве которой используется книжка МДП с прилагаемыми к ней транспортными (перевозочными) и коммерческими документами"
CUTIR_
Carnet
Type
Составной тип. Реквизиты ЭД "Электронная копия транзитной декларации, в качестве которой используется книжка МДП с прилагаемыми к ней транспортными (перевозочными) и коммерческими документами"
[1]
DocumentModeID
Идентификатор вида документа
clt_ru:
Documen
tModeIDType
Идентификатор. Идентификатор вида документа (код документа по Альбому форматов). До 30 символов. Текстовый
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Уникальный идентификатор документа
clt_ru:
Documen
tIDType
Идентификатор. Текстовая строка. До 36 символов
[1]
2.
cat_ru:RefDocumentID
Уникальный идентификатор исходного документа
clt_ru
:Docume
ntIDType
Идентификатор. Текстовая строка. До 36 символов
[0..1]
3.
TransitDirectionCode
ИМ, ЭК, ТР, ВТ, ТС. Гр. 1 ТД. Третий подраздел
clt_ru:
Transit
Directi
onCodeType
Тип перевозки.
2 символа. Текстовый
[0..1]
4.
CustomsProcedure
МДП. Первый подраздел гр.1 ТД
clt_ru:
Code3
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. 3 символа
[1]
5.
GoodsQuantity
Общее число товаров по книжке МДП
clt_ru:
Count3
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[1]
6.
SpecificationNumber
Общее количество отгрузочных спецификаций
clt_ru:
SheetNum
berType
Число. Номер листа / общее количество листов. До 5 цифр. Числовой

"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша жарияланған.
3. Қоса берілетін көлік (тасымал) құжаттарымен және коммерциялық құжаттармен бірге ХЖТ кітапшасы пайдаланылатын транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі
Атаулар кеңістігі:
urn:customs.ru:Information:TransportDocuments:Car:CUTIR_Carnet:5.8.0
Атаулар кеңістігінің префиксі:
cutirc
Нұсқасы:
5.8.0.0
Импортталатын атаулар кеңістігі:
catTrans_cu:urn:customs.ru:Information:TransportDocuments:CUTransportCommonAgregaeTypesCust:5.8.
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.8.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.8.0
cltTrans_cu: urn:customs.ru:Information:TransportDocuments:CUTransportCommonLeafTypesCust:5.8.0
3.1. Қоса берілетін көлік (тасымал) құжаттарымен және коммерциялық құжаттармен бірге ХЖТ кітапшасы пайдаланылатын транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі
(CUTIR_Carnet)
Элемент
Элементтің сипаттамасы
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
CUTIR_Carnet
ЭҚ түпкі элементі
"Қоса берілетін көлік (тасымал) құжаттарымен және коммерциялық құжаттармен бірге ХЖТ кітапшасы пайдаланылатын транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі"
CUTIR_CarnetType
Құрамдық тип. ЭҚ деректемелері "Қоса берілетін көлік (тасымал) құжаттарымен және коммерциялық құжаттармен бірге ХЖТ кітапшасы пайдаланылатын транзиттік декларацияның электрондық көшірмесі"
[1]
DocumentModeID
Құжат түрін сәйкестендіргіш
clt_ru:DocumentModeIDType
Сәйкестендіргіш. Құжат түрін сәйкестендіргіш (Форматтар альбомы бойынша құжаттың коды). 30 символға дейін. Мәтіндік
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Құжатты бірегей сәйкестендіргіш
clt_ru:DocumentIDType
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[1]
2.
cat_ru:RefDocumentID
Бастапқы құжатты бірегей сәйкестендіргіш
clt_ru:DocumentIDType
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[0..1]
3.
TransitDirectionCode
ИМ, ЭК, ТР, ВТ, ТС. Гр. 1 ТД . Үшіншікіші бөлім
clt_ru:Transit
DirectionCodeType
Тасымал типі.
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
4.
CustomsProcedure
ХЖТ. Бірінші кіші бөлімгр.1 ТД
clt_ru:Code3Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 3символ
[1]
5.
GoodsQuantity
ХЖТ кітапшасы бойынша тауарлардың жалпы саны
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[1]
6.
SpecificationNumber
Тиелім айрықшаларының жалпы саны
clt_ru:Sheet
NumberType
Саны. Парақтың нөмірі/Парақтардың жалпы саны. 5 цифрға дейін. Сандық

[0..1]
7.
ShipSpecifGoodsQuantity
Количество товаров по отгрузочным спецификациям
clt_ru:
Quantit
y3Type
Количество. Целое число. 0 знаков после запятой.
От 0. Всего до 3 цифр
[0..1]
8.
DispatchCountryCode
Страна отправления. Буквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:
Country
A2CodeType
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
9.
DestinationCountryCode
Страна назначения. Буквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:
Country
A2Code
Type
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
10.
TotalInvoicedCost
Общая фактурная стоимость
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
11.
InvoicedCostCurrencyCode
Буквенный код валюты фактурной стоимости в соответствии с классификатором валют
clt_ru:
Currenc
yA3Code
Type
Код валюты alpha-3. 3 символа. Текстовый
[0..1]
12.
TotalPageQuantity
Количество листов всех документов
clt_ru:
Count3
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..1]
13.
DestinationCountryName
Страна назначения. Краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:
Country
NameType
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[1]
14.
DispatchCountryName
Страна отправления. Краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:
Country
NameType
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[1]
15.
TotalPackageNumber
Общее количество грузовых мест
clt_ru:
Pakage
Number
Type
Количество грузовых мест / порядковый номер грузового места. До 8 знаков. Числовой
[0..1]
16.
Language
Код языка заполнения документа
clt_ru:
Language
CodeType
Код языка alpha-2 в стандарте ISO 639-1. 2 символа. Текстовый
[0..1]
17.
DateExpectedArrival
Дата ожидаемого прибытия товаров и транспортных средств в пограничный пункт пропуска
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
18.
TimeExpectedArrival
Время ожидаемого прибытия товаров и транспортных средств в пограничный пункт пропуска
clt_ru:
TimeCus
tType
Время. Время в формате hh:mm:ss. По стандарту ISO 8601
[0..1]
19.
TIRIdentifier
Идентификатор книжки МДП
catTra
ns_cu:
TIRIde
ntifie
rType
Составной тип. Идентификатор книжки МДП
[1]
19.1.
catTrans_cu:
TIRID
Номер книжки МДП
cltTran
s_cu:TI
RIDType
Идентификатор. Номер книжки МДП. 8 символов. Числовой
[1]
19.2.
catTrans_cu:
TIRSeries
Серия книжки МДП
cltTra
ns_cu:
TIRSer
iesCode
Type
Код. Серия книжки МДП. 2 символа. Текстовый
[1]
19.3.
catTrans_cu:
TIRWhitePage
Number
Порядковый номер белого листа книжки МДП
clt_ru:
Count5
Type

[0..1]
7.
ShipSpecifGoodsQuantity
Тиелім айрықшалары бойынша тауарлар саны
clt_ru:Quantity3
Type
Саны. Тұтас сан. Үтірден кейін 0 белгі.
0-ден бастап. Барлығы 3 цифрға дейін
[0..1]
8.
DispatchCountryCode
Жөнелтуші ел. Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің әріптік коды
clt_ru:Country
A2CodeType
Alpha-2 елінің коды (латын әліпбиінің екі әрпі).2 символ. Мәтіндік
[0..1]
9.
DestinationCountryCode
Межелі ел. Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің әріптік коды
clt_ru:Country
A2CodeType
Alpha-2 елінің коды (латын әліпбиінің екі әрпі).2 символ. Мәтіндік
[0..1]
10.
TotalInvoicedCost
Жалпы фактуралық құн
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны.Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
11.
InvoicedCostCurrencyCode
Валютаның сыныптауышына сәйкес фактуралық құн валютасының әріптік коды
clt_ru:CurrencyA3
Code
Type
alpha-3 валюта коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
12.
TotalPageQuantity
Барлық құжаттардың парақ саны
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..1]
13.
DestinationCountryName
Межелі ел.Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы
clt_ru:Country
NameType
Елдің атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[1]
14.
DispatchCountryName
Жөнелтуші ел.Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы.
clt_ru:Country
NameType
Елдің атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[1]
15.
TotalPackageNumber
Жүк орындарының жалпы саны
clt_ru:Pakage
NumberType
Жүк орындарының саны/ жүк орнының Реттік нөмірі. 8 белгіге дейінСандық
[0..1]
16.
Language
Құжатты толтыру тілінің коды
clt_ru:Language
CodeType
ISO 639-1 стандартында alpha-2
тілінің коды. 2 символ. Мәтіндік
[0..1]
17.
DateExpectedArrival
Шекарадан өткізу пунктінде тауарлардың және көлік құралдарының келуі күтілетін күні
clt_ru:DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
18.
TimeExpectedArrival
Шекарадан өткізу пунктінде тауарлардың және көлік құралдарының келуі күтілетін уақыты
clt_ru:TimeCustType
Уақыт. hh :mm :ss форматтағы уақыт. ISO 8601 стандарты бойынша
[0..1]
19.
TIRIdentifier
ХЖТ кітапшасын сәйкестендіргіш
catTrans_cu:
TIRIdentifierType
Құрамдық тип. ХЖТ кітапшасын сәйкестендіргіш
[1]
19.1.
catTrans_cu:TIRID
ХЖТ кітапшасының нөмірі
cltTrans_cu:TIRID
Type
Сәйкестендіргіш. ХЖТ кітапшасының нөмірі. 8 символ. Сандық
[1]
19.2.
catTrans_cu:TIRSeries
ХЖТ кітапшасының сериясы
cltTrans_cu:TIR
SeriesCodeType
Код. ХЖТ кітапшасының сериясы. 2 символ. Мәтіндік
[1]
19.3.
catTrans_cu:TIRWhitePageNumber
ХЖТ кітапшасының ақ парағының реттік нөмірі
clt_ru:Count5Type

26.7.1.
Good
sNumeric
Номер товара по списку
clt_r
u:Cou
nt5Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 5 цифр
[1]
26.7.2.
GoodsDe
scription
Наименование груза
clt_ru
:Free
Text2
50Type
Текстовая строка. До 250 символов
[1..n]
26.7.3.
GoodsTN
VEDCode
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru
:CUGoo
dsNome
nclatu
erCod
eType
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС. 6, 8 и 10 символов для ТД; 4 и 10 символов для ДТ/КДТ. Числовой
[1]
26.7.4.
GrossW
eight
Quantity
Вес товара, брутто (кг)
clt_ru:
Quantit
yBasisType
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[1]
26.7.5.
NetWei
ghtQua
ntity
Вес товара, нетто (кг)
clt_ru:
Quanti
tyBas
isType
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[0..1]
26.7.6.
Supplem
entaryGo
odsQuan
tity
Кол-во товара (в дополнительной единице измерения)
clt_ru:
Quanti
tyBas
isType
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[0..1]
26.7.7.
Suppleme
ntaryMe
asureUn
itCode
Код дополнительной единицы измерения
clt_ru:
Code3Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. 3 символа
[0..1]
26.7.8.
Invoic
edCost
Фактурная стоимость
clt_ru:
Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
26.7.9.
Invoice
dCostC
urren
cyCode
Буквенный код валюты фактурной стоимости в соответствии с классификатором валют
clt_ru
:Curr
encyA
3CodeType
Код валюты alpha-3. 3 символа. Текстовый
[0..1]
26.7.10.
Language
Код языка описания товара
clt_r
u:Lang
uageCo
deType
Код языка alpha-2 в стандарте ISO 639-1. 2 символа. Текстовый
[0..1]
26.7.11.
PlacesInfo
Сведения о грузовых местах
catTra
ns_cu:
TRPack
ingIn
foType
Составной тип. Сведения о грузовых местах и упаковке товаров
[1..n]
26.7.11.1.
catTra
ns_cu:
Packin
gCode
Код вида упаковки/грузового места товаров в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
clt_ru:
Package
CodeType
Код вида груза, код упаковки.
2 символа. Текстовый
[0..1]
26.7.11.2.
catTra
ns_cu:P
aking
Quantity
Количество грузовых мест/упаковок
clt_ru:
Packag
esQuan
tityType
Количество грузовых мест.
От 0 включительно. До 8 цифр
[1]
26.7.11.3.
catTran
s_cu:Pa
ckingDe
scription
Описание грузовых мест/упаковки
clt_ru
:FreeT
ext25
0Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..1]
26.7.11.4.
catTr
ans_cu
:Pakag
ePartQ
uantity
Количество упаковки/грузовых мест, частично занятых товаром
clt_ru:
PakageN
umberT
ype
Количество грузовых мест / порядковый номер грузового места. До 8 знаков. Числовой
[0..1]
26.7.12.
Packin
gInfo
Сведения об упаковке товара
catTra
ns_cu:
TRPack
ingInf
oType
Составной тип. Сведения о грузовых местах и упаковке товаров
[0..n]

26.7.1.
GoodsNumeric
Тізім бойынша тауар нөмірі
clt_ru:Count5Type
Саны. Реттік нөмірі.
1-ден 5 цифрға дейін
[1]
26.7.2.
GoodsDescription
Жүктің атауы
clt_ru:FreeText2
50Type
Мәтіндік жол.
250 символға дейін
[1..n]
26.7.3.
GoodsTNVEDCode
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
clt_ru:CUGoods
Nomenclatuer
CodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды. ТД үшін 6, 8 және 10 символ. ТД/ТДТ үшін
4 және 10 символ. Сандық
[1]
26.7.4.
GrossWeightQuantity
Тауар салмағы, брутто (кг)
clt_ru:Quantity
BasisType
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін 6 белгі
[1]
26.7.5.
NetWeightQuantity
Тауар салмағы, нетто (кг).
clt_ru:Quantity
BasisType
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін 6 белгі
[0..1]
26.7.6.
SupplementaryGoodsQuantity
Тауар саны (қосымша өлшем бірлігіндегі)
clt_ru:Quantity
BasisType
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін 6 белгі
[0..1]
26.7.7.
SupplementaryMeasureUnitCode
Қосымша өлшем бірлігінің коды
clt_ru:Code3Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 3 символ
[0..1]
26.7.8.
InvoicedCost
Фактуралық құн
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
26.7.9.
InvoicedCostCurrencyCode
Валютаның сыныптауышына сәйкес фактуралық құн валютасының әріптік коды
clt_ru:CurrencyA
3CodeType
alpha-3 валюта коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
26.7.10.
Language
Тауарды сипаттау тілінің коды
clt_ru:Language
CodeType
ISO 639-1 стандартында alpha-2 тілінің коды. 2 символ. Мәтіндік
[0..1]
26.7.11.
PlacesInfo
Жүк орындары туралы мәліметтер
catTrans_cu:TR
PackingInfoType
Құрамдық тип. Жүк орындары және тауарлар қаптамасы туралы мәліметтер
[1..n]
26.7.11.1.
catTrans_cu:PackingCode
Жүк, қаптама және қаптама материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарлар қаптамасы/жүк орындары түрінің коды
clt_ru:Package
CodeType
Жүк түрінің коды, қаптаманың коды
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
26.7.11.2.
catTrans_cu:PakingQuantity
Жүк орындарының/
қаптамалардың саны
clt_ru:Packages
QuantityType
Жүк орындарының саны. 0-ден бастап қоса алғанда. 8 цифрға дейін
[1]
26.7.11.3.
catTrans_cu:PackingDescription
Жүк орындарының/
қаптаманың сипаттамасы
clt_ru:FreeText250
Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..1]
26.7.11.4.
catTrans_cu:PakagePartQuantity
Тауар ішінара орналастырылған қаптаманың/ Жүк орындарының саны
clt_ru:Pakage
NumberType
Жүк орындарының саны/ жүк орнының Реттік нөмірі. 8 белгіге дейін.Сандық
[0..1]
26.7.12.
PackingInfo
Тауар қаптамасы туралы мәліметтер
catTrans_cu:TR
PackingInfoType
Құрамдық тип. Жүк орындары және тауарлар қаптамасы туралы мәліметтер
[0..n]

"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
3. Электронная копия ДТС
Пространство имен:
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:DTSout_CU:5.8.0
Префикс пространства имен:
DTSout_CU
Версия:
5.8.0.0
Импортируемые пространства имен:
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.8.0
catESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.8.0
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.8.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.8.0
cat_EDTS_cu: urn:customs.ru:CUESADDTSCommonAggregateTypes:5.8.0
3.1. Электронная копия ДТС
(DTSout_CU)
Элемент
Описание элемента
Тип
Описание типа
Мн.
DTSout_CU
Корневой элемент ЭД "Электронная копия ДТС"
DTSout_C
UType
Составной тип. Реквизиты ЭД "Электронная копия ДТС"
[1]
DocumentModeID
Идентификатор вида документа (код документа по Альбому форматов)
clt_ru:
Documen
tModeIDType
Идентификатор. Идентификатор вида документа (код документа по Альбому форматов). До 30 символов. Текстовый
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Уникальный идентификатор документа
clt_ru:
Documen
tIDType
Идентификатор. Текстовая строка. До 36 символов
[1]
2.
cat_ru:RefDocumentID
Уникальный идентификатор исходного документа
clt_ru:
Document
IDType
Идентификатор. Текстовая строка. До 36 символов
[0..1]
3.
AdditionalSheetNumber
Количество дополнительных листов
clt_ru:
Count3Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[1]
4.
GTDDocumentID
Уникальный идентификатор ДТ. Используется для привязки к ДТ при представлении ДТС
clt_ru:
Documen
tIDType
Идентификатор. Текстовая строка. До 36 символов
[0..1]
5.
CurrencyDate
Дата применения курса валюты
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[1]
6.
CurrencyCode
Буквенный код национальной валюты в соответствии с классификатором валют
clt_ru:
Currenc
yA3Code
Type
Код валюты alpha-3. 3 символа. Текстовый
[1]
7.
CurrencyRate
Курс доллара США к национальной валюте
clt_ru:
Currenc
yRateType
Курс валюты. Всего 11 цифр.
До 4 знаков после запятой
[1]
8.
ElectronicDocumentSign
Признак использования ДТС в форме электронного документа. ЭД
clt_ru:
Code2Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. 2 символа
[0..1]
9.
CurrencyQuantity
Количество единиц валюты, для которой указан курс для РБ
clt_ru:
Count6
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 6 цифр

"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша жарияланған.
3. КҚД электрондық көшірмесі
Атаулар кеңістігі:
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:DTSout_CU:5.8.0
Атаулар кеңістігінің префиксі:
DTSout_CU
Нұсқасы:
5.8.0.0
Импортталатын атаулар кеңістігі:
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.8.0
catESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.8.0
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.8.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.8.0
cat_EDTS_cu: urn:customs.ru:CUESADDTSCommonAggregateTypes:5.8.0
3.1. КҚД электрондық көшірмесі
(DTSout_CU)
Элемент
Элементтің сипаттамасы
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
DTSout_CU
ЭҚ түпкі элементі
"КҚД электрондық көшірмесі"
DTSout_CUType
Құрамдық тип. ЭҚ деректемелері "КҚД электрондық көшірмесі"
[1]
DocumentModeID
Құжат түрін сәйкестендіргіш (Форматтар альбомы бойынша құжаттың коды)
clt_ru:DocumentMode
IDType
Сәйкестендіргіш. Құжат түрін сәйкестендіргіш (Форматтар альбомы бойынша құжаттың коды). 30 символға дейін. Мәтіндік
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Құжатты бірегей сәйкестендіргіш
clt_ru:Document
IDType
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол.
36 символға дейін
[1]
2.
cat_ru:RefDocumentID
Негізге алынған құжатты бірегей сәйкестендіргіш
clt_ru:Document
IDType
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол.
36 символға дейін
[0..1]
3.
AdditionalSheetNumber
Қосымша парақтардың саны
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[1]
4.
GTDDocumentID
ТД бірегей сәйкестендіргіш.  КҚД ұсынылған кездеТД-ға байланыстыру үшін пайдаланылады
clt_ru:Document
IDType
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол.
36 символға дейін
[0..1]
5.
CurrencyDate
Валюта бағамын қолдану күні
clt_ru:DateCust
Type
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[1]
6.
CurrencyCode
Валюта сыныптауышына сәйкес ұлттық валютаның әріптік коды
clt_ru:CurrencyA3CodeType
alpha-3 валюта коды. 3 символ. Мәтіндік
[1]
7.
CurrencyRate
Ұлттық валютаға АҚШ долларының бағамы
clt_ru:Currency
RateType
Валюта бағамы. Барлығы 11 цифр. Үтірден кейін
4 белгіге дейін
[1]
8.
ElectronicDocumentSign
Электрондық құжат нысанында КҚД пайдалану белгісі. ЭҚ
clt_ru:Code2Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[0..1]
9.
CurrencyQuantity
БР үшінбағамыкөрсетілген валюта бірліктерінің саны
clt_ru:Count6
Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 6 цифрға дейін

[0..1]
15.4.
cat_EDTS_cu:Presented
DocumentModeCode
Код вида представляемого документа. Заполняется в соответствии с классификатором видов документов, используемых при заявлении сведений в графе 44
clt_ru:Cus
tomsDocume
ntCodeType
Код вида представляемого документа.
5 символов. Текстовый
[0..1]
15.5.
cat_EDTS_cu:PositionNumber
Номер графы ДТС: 4,5,6,8
clt_ru:Num
eric1Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения. 0 знаков после запятой. От 0 до 9
[1]
16.
DTSBuyerSellerDependence
Взаимосвязь между покупателем и продавцом. ДТС-1, гр.7
cat_EDTS_cu:
DTSBuyerSel
lerDepende
nceType
Составной тип. Взаимосвязь между покупателем и продавцом. гр.7
[0..1]
16.1.
cat_EDTS_cu:Column7A
Графа 7а
clt_ru:Lett
erIndicator
Type
Код. 1 символ. Текстовый
[1]
16.2.
cat_EDTS_cu:Column7B
Графа 7б
clt_ru:Lett
erIndicator
Type
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
16.3.
cat_EDTS_cu:Column7C
Графа 7в
clt_ru:Lett
erIndicator
Type
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
16.4.
cat_EDTS_cu:Column7C
Description
Подробности в случае, если стоимость сделки близка к возможным проверочным величинам. гр. 7в - подробности
clt_ru:FreeT
ext250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..4]
17.
DTSSellingLimitation
Ограничения на пользование товарами и обязательства при продаже товаров. ДТС-1, гр.8
cat_EDTS_cu:
DTSSellingL
imitationType
Составной тип. Ограничения на пользование товарами и обязательства при продаже товаров. гр.8
[0..1]
17.1.
cat_EDTS_cu:Column8A
Графа 8а
clt_ru:Lett
erIndicato
rType
Код. 1 символ. Текстовый
[1]
17.2.
cat_EDTS_cu:Column8B
Графа 8б
clt_ru:Lett
erIndicator
Type
Код. 1 символ. Текстовый
[1]
17.3.
cat_EDTS_cu:limita
tionDescription
Подробности. Вид и содержание обязательств. Расчет стоимости
clt_ru:Free
Text250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..n]
18.
DTSAdditionalPayments
Платежи за использование интеллектуальной собственности и условия передачи части дохода продавцу. ДТС-1, гр.9
cat_EDTS_cu:
DTSAddition
alPayments
Type
Составной тип. Платежи за использование интеллектуальной собственности и условия передачи части дохода продавцу. гр.9
[0..1]
18.1.
cat_EDTS_cu:Column9A
Графа 9а
clt_ru:Lett
erIndicator
Type
Код. 1 символ. Текстовый
[1]
18.2.
cat_EDTS_cu:Column9B
Графа 9б
clt_ru:Lett
erIndicator
Type
Код. 1 символ. Текстовый
[1]
18.3.
cat_EDTS_cu:Payment
Description
Подробности платежей за использование интеллектуальной собственности. гр.9а
clt_ru:Free
Text250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..n]
18.4.
cat_EDTS_cu:
PaymentCondition
Description
Подробности условий передачи части дохода прямо или косвенно продавцу. гр.9б
clt_ru:Free
Text250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..n]
19.
DTSout_CUGoodsCustomsCost
Составляющие таможенной стоимости по товару
GoodsCustoms
CostType
Составной тип. Таможенная стоимость по товару
[1..n]

[0..1]
15.4.
cat_EDTS_cu:PresentedDocumentModeCode
Ұсынылатын құжат түрінің коды.
44-графадағы мәліметтер мәлімделген кезде пайдаланылатын құжаттар түрінің сыныптауышына сәйкес толтырылады
clt_ru:CustomsDocument
CodeType
Ұсынылатын құжат түрінің коды. 5 символ. Мәтіндік
[0..1]
15.5.
cat_EDTS_cu:PositionNumber
КҚД графасының нөмірі: 4,5,6,8
clt_ru:Numeric1Type
Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).Үтірден кейін 0 белгі.
0-ден 9-ға дейін
[1]
16.
DTSBuyerSellerDependence
Сатып алушы мен сатушы арасындағы өзара байланыс. КҚД-1, гр.7
cat_EDTS_cu:DTSBuyer
SellerDependenceType
Құрамдық тип.
Сатып алушы мен сатушы арасындағы өзара байланыс. гр.7
[0..1]
16.1.
cat_EDTS_cu:Column7A
7а -графа
clt_ru:LetterIndicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[1]
16.2.
cat_EDTS_cu:Column7B
7б-графа
clt_ru:LetterIndicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
16.3.
cat_EDTS_cu:Column7C
7в-графа
clt_ru:LetterIndicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
16.4.
cat_EDTS_cu:Column7CDescription
Мәміле құны ықтимал тексеру шамаларына жақын болған жағдайдағы егжей-тегжейлер. гр. 7в - егжей-тегжейлер
clt_ru:FreeText250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..4]
17.
DTSSellingLimitation
Тауарларды пайдалануға шектеулер және сату кезіндегі міндеттемелер. КҚД-1, гр.8
cat_EDTS_cu:DTS
SellingLimitationType
Құрамдық тип.
Тауарларды пайдалануға шектеулер және сату кезіндегі міндеттемелер. гр.8
[0..1]
17.1.
cat_EDTS_cu:Column8A
8а-графа
clt_ru:LetterIndicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[1]
17.2.
cat_EDTS_cu:Column8B
8б-графа
clt_ru:LetterIndicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[1]
17.3.
cat_EDTS_cu:limitationDescription
Егжей-тегжейлер. Міндеттемелердің түрі және мазмұны. Құнның есеп-қисабы
clt_ru:FreeText250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..n]
18.
DTSAdditionalPayments
Зияткерлік меншікті пайдаланғаны үшін төлемдер және табыстың бір бөлігін сатушыға беру шарттары. КҚД-1,  гр.9
cat_EDTS_cu:DTS
AdditionalPayments
Type
Құрамдық тип.
Зияткерлік меншікті пайдаланғаны үшін төлемдер және табыстың бір бөлігін сатушыға беру шарттары. гр.9
[0..1]
18.1.
cat_EDTS_cu:Column9A
9а-графа
clt_ru:LetterIndicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[1]
18.2.
cat_EDTS_cu:Column9B
9б-графа
clt_ru:LetterIndicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[1]
18.3.
cat_EDTS_cu:PaymentDescription
Зияткерлік меншікті пайдаланғаны үшін төлемдердің егжей-тегжейлері. гр.9а
clt_ru:FreeText250
Type
Мәтіндік жол.
250 символға дейін
[0..n]
18.4.
cat_EDTS_cu:PaymentConditionDescription
Табыстың бір бөлігін сатушыға тікелей немесе жанама беру шарттарының егжей-тегжейлері. гр.9б
clt_ru:FreeText250
Type
Мәтіндік жол.
250 символға дейін
[0..n]
19.
DTSout_CUGoodsCustomsCost
Тауар бойынша кедендік құнды құрауыштар
GoodsCustomsCost
Type
Құрамдық тип.
Тауар бойынша кедендік құн
[1..n]

19.1.
SheetNumber
Номер листа
clt_ru:Count3
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[1]
19.2.
GoodsSerialNumberRB
Порядковый номер товара в ДТС для РБ
clt_ru:Count3
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..1]
19.3.
SheetGoodsSerialNumber
Порядковый номер товара на листе для РФ
clt_ru:Count3
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..1]
19.4.
GTDGoodsNumber
Номер товара по ДТ/списку
clt_ru:Count3
Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[1]
19.5.
GoodsTNVEDCode
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:Code10
Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. 10 символов
[1]
19.6.
National
DeclaredCustomsCost
Заявленная таможенная стоимость в национальной валюте
clt_ru:Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
19.7.
DollarDeclaredCustomsCost
Заявленная таможенная стоимость в долларах США
clt_ru:Amount
Type
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
19.8
GoodsAddTNVEDCode
Код товара по классификатору дополнительной таможенной информации для РФ
clt_ru:Code
Vari
able4Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 4 символов
[0..1]
19.9.
MethodNumberCode
Номер метода (Заполняется в соответствии с классификатором методов определения таможенной стоимости товаров, помещаемых под таможенные режимы, применимые к ввозимым товарам.)
cltESAD_cu:
CustomsCost
AppraiseMet
hodType
Код метода определения таможенной стоимости.
1 символ
[0..1]
19.10.
BaseMethodNumberCode
Номер базового метода
clt_ru:Let
terIndicat
orType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
19.11.
AdditionalData
Дополнительная информация
cat_EDTS_c
u:Addition
alDataType
Составной тип. Дополнительная информация, для которой не предусмотрено специальных элементов
[0..n]
19.11.1.
cat_EDTS_cu:
PositionNumber
Номер графы
clt_ru:Cod
eVariable
3Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 3 символов
[0..1]
19.11.2.
cat_EDTS_cu:
AdditionalInformation
Дополнительные данные
clt_ru:Fre
eText250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[1..n]
19.12.
DTSCurrencyPayment
Информация по сумме оплаты в валюте. Гр. (*)
cat_EDTS_cu
:DTSCurren
cyPayment
Type
Составной тип. Информация по сумме оплаты в валюте
[0..n]

19.1.
SheetNumber
Парақ нөмірі
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[1]
19.2.
GoodsSerialNumberRB
БР үшін тауардың КҚД-дағы Реттік нөмірі
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..1]
19.3.
SheetGoodsSerialNumber
РФ үшін тауардың парақтағы Реттік нөмірі
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..1]
19.4.
GTDGoodsNumber
ДТ/тізім бойынша тауар нөмірі
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 3 цифрға дейін
[1]
19.5.
GoodsTNVEDCode
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
clt_ru:Code10Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
10 символ
[1]
19.6.
NationalDeclaredCustomsCost
Ұлттық валютада мәлімделген кедендік құн
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
19.7.
DollarDeclaredCustomsCost
АҚШ долларында мәлімделген кедендік құн
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
19.8
GoodsAddTNVEDCode
РФ үшін қосымша кедендік ақпарат сыныптауышы бойынша тауардың коды
clt_ru:CodeVariable4
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 4 символға дейін
[0..1]
19.9.
MethodNumberCode
Әдіс нөмірі (әкелінетін тауарларға қолданылатын кедендік режимдерге орналастырылатын тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерінің сыныптауышына сәйкес толтырылады)
cltESAD_cu:Customs
CostAppraiseMethod
Type
Кедендік құнды айқындау әдісінің коды. 1 символ
[0..1]
19.10.
BaseMethodNumberCode
Базалық әдістің нөмірі
clt_ru:LetterIndicator
Type
Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
19.11.
AdditionalData
Қосымша ақпарат
cat_EDTS_cu:AdditionalDataType
Құрамдық тип.
Арнайы элементтер көзделмеген қосымша ақпарат
[0..n]
19.11.1.
cat_EDTS_cu:PositionNumber
Графа нөмірі
clt_ru:CodeVariable3
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 3 символға дейін
[0..1]
19.11.2.
cat_EDTS_cu:AdditionalInformation
Қосымша деректер
clt_ru:FreeText250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[1..n]
19.12.
DTSCurrencyPayment
Валютада ақы төлеу сомасы бойынша ақпарат. Гр. (*)
cat_EDTS_cu:DTS
CurrencyPaymentType
Құрамдық тип.
Валютадаақы төлеу сомасы бойынша ақпарат
[0..n]

19.12.1.
cat_EDTS_cu:
PositionsNumber
Номер позиции (номер графы ДТС, к которой относятся такие сведения)
clt_ru:Code
Variable3Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 3 символов
[1]
19.12.2.
cat_EDTS_cu:CurrencyAmount
Сумма в валюте счета по позиции
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
19.12.3.
cat_EDTS_cu:CurrencyCode
Трехзначный буквенный код валюты по позиции, в соответствии с классификатором валют
clt_ru:
CurrencyA
3CodeType
Код валюты alpha-3. 3 символа. Текстовый
[1]
19.12.4.
cat_EDTS_cu:CurrencyRate
Курс валюты по позиции
clt_ru:Cur
rencyRate
Type
Курс валюты. Всего 11 цифр. До 4 знаков после запятой
[0..1]
19.12.5.
cat_EDTS_cu:CurrencyQuantity
Количество единиц валюты, для которой указан курс для РБ
clt_ru:Cou
nt6Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 6 цифр
[0..1]
19.13
DTS_CUCustomsCostCalculation
Расчет таможенной стоимости
cat_EDTS_cu:
DTS_CUCustoms
CostCalculat
ionType
Составной тип. Расчет таможенной стоимости
[0..1]
19.13.1.
cat_EDTS_cu:
cat_EDTS_cu:
CU_Calculat
ionChoice
Type
Составной тип. Choice
[1]
19.13.1.1.
cat_EDTS_cu:
DTSMethod1
Подробности расчета таможенной стоимости по ДТС-1 методу 1; ДТС-2 метод 6 на основе метода 1
cat_EDTS_cu:
DTSMethod1T
ype
Составной тип. Подробности расчета таможенной стоимости по ДТС-1 методу 1; ДТС-2 метод 6 на основе метода 1
[1]
*.1.
cat_
EDTS_cu:
Meth
od1C
alcul
atio
nBasis
Основа расчета таможенной стоимости по методу 1. Гр. А (11, 12)
cat_EDTS_cu:M
ethod1Calcul
ationBasi
sType
Составной тип. Основа расчета таможенной стоимости по методу 1. Гр. А (11, 12)
[1]
*.1.1.
ca
t_
ED
T
S_
cu
:
De
al
Cu
rr
en
cy
Am
ou
nt
Цена, фактически уплаченная или подлежащая уплате в валюте счета. гр11a
clt_ru:Amoun
tType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.1.2.
ca
t_
ED
TS
_c
u:
De
al
Cu
rr
en
cy
Co
de
Трехзначный буквенный код валюты счета, в соответствии с классификатором валют
clt_ru:Curre
ncyA3CodeType
Код валюты alpha-3. 3 символа. Текстовый
[1]
*.1.3.
cat_EDTS_cu:
DealNationa
lAmount
Цена сделки в национальной валюте
clt_ru:Amo
untType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.1.4.
cat_EDTS_cu:
DealCurrenc
yRate
Курс пересчета
clt_ru:Curre
ncyRateType
Курс валюты. Всего 11 цифр. До 4 знаков после запятой
[1]
*.1.5.
cat_EDTS_cu:
Currency
Quantity
Количество единиц валюты, для которой указан курс для РБ
clt_ru:Cou
nt6Type

19.12.1.
cat_EDTS_cu:PositionsNumber
Позиция нөмірі (КҚД осындай мәліметтер жатқызылатын графасының нөмірі)
clt_ru:CodeVariable3
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 3 символға дейін
[1]
19.12.2.
cat_EDTS_cu:CurrencyAmount
Позиция бойынша шот валютасындағы сома
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
19.12.3.
cat_EDTS_cu:CurrencyCode
Валюта сыныптауышына сәйкес позиция бойынша валютаның үш таңбалы әріптік коды
clt_ru:CurrencyA3
CodeType
alpha-3 валюта коды. 3 символ. Мәтіндік
[1]
19.12.4.
cat_EDTS_cu:CurrencyRate
Позиция бойынша валюта бағамы
clt_ru:CurrencyRate
Type
Валюта бағамы. Барлығы 11 цифр. Үтірден кейін 4 белгіге дейін
[0..1]
19.12.5.
cat_EDTS_cu:CurrencyQuantity
БР үшін бағамы көрсетілген валюта бірліктерінің саны
clt_ru:Count6Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 6 цифрға дейін
[0..1]
19.13
DTS_CUCustomsCostCalculation
Кедендік құнның есеп-қисабы
cat_EDTS_cu:DTS_
CUCustomsCost
CalculationType
Құрамдық тип.
Кедендік құнның есеп-қисабы
[0..1]
19.13.1.
cat_EDTS_cu:
cat_EDTS_cu:CU_
CalculationChoiceType
Құрамдық тип. Choice
[1]
19.13.1.1.
cat_EDTS_cu:DTSMethod1
КҚД-1 1-әдіс бойынша кедендік құн есеп-қисабының егжей-тегжейлері; КҚД-2 1-әдістің негізінде 6-әдіс
cat_EDTS_cu:DTS
Method1Type
Құрамдық тип.
КҚД-1 1-әдіс бойынша кедендік құн есеп-қисабының егжей-тегжейлері; КҚД-2 1-әдістің негізінде 6-әдіс
[1]
*.1.
cat_EDTS_cu:Method1
CalculationBasis
1-әдіс бойынша кедендік құн есеп-қисабының негізі. Гр. А (11, 12)
cat_EDTS_cu:Method1
CalculationBasisType
Құрамдық тип.
1-әдіс бойынша кедендік құн есеп-қисабының негізі. Гр. А (11, 12)
[1]
*.1.1.
cat_EDTS_cu:Deal
CurrencyAmount
Шот валютасында нақты төленген немесе төлеуге жататын баға. гр11a
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.1.2.
cat_EDTS_cu:
DealCurrencyCode
Валюта сыныптауышына сәйкес шот валютасының үштаңбалы әріптік коды
clt_ru:CurrencyA3
CodeType
alpha-3 валюта коды. 3 символ. Мәтіндік
[1]
*.1.3.
cat_EDTS_cu:Deal
NationalAmount
Ұлттық валютадағы мәміле бағасы
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.1.4.
cat_EDTS_cu:Deal
CurrencyRate
Қайта есептеу бағамы
clt_ru:CurrencyRate
Type
Валюта бағамы. Барлығы 11 цифр. Үтірден кейін 4 белгіге дейін
[1]
*.1.5.
cat_EDTS_cu:Currency
Quantity
БР үшін бағамы көрсетілген валюта бірліктерінің саны
clt_ru:Count6Type

Число. Порядковый номер. От 1 до 6 цифр
[0..1]
*.1.6.
ca
t_
ED
TS
_c
u:
In
di
re
ct
Na
t
io
na
lP
ay
me
nt
Косвенные платежи в национальной валюте. 11б
clt_ru:Amou
ntType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.1.7.
ca
t_ED
TS
_c
u:
In
di
re
ct
Cu
rr
e
nc
yC
od
e
Трехзначный буквенный код валюты косвенных платежей, в соответствии с классификатором валют
clt_ru:Curr
encyA3Code
Type
Код валюты alpha-3. 3 символа. Текстовый
[0..1]
*.1.8.
ca
t_
ED
TS
_c
u:
In
dire
ct
Cu
r
re
nc
yR
at
e
Курс пересчета
clt_ru:Curr
encyRateType
Курс валюты. Всего 11 цифр.
До 4 знаков после запятой
[0..1]
*.1.9.
ca
t_
ED
TS
_c
u:
In
di
re
ct
Cu
rr
en
c
yQ
ua
nt
it
y
Количество единиц валюты, для которой указан курс для РБ
clt_ru:Cou
nt6Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 6 цифр
[0..1]
*.1.10.
ca
t_
ED
TS
_c
u:
Ba
si
sN
at
io
na
lA
mo
un
t
Итого гр. А в национальной валюте. гр 12
clt_ru:Amo
untType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.2.
cat_ED
TS_cu:
Metho
d1Add
itio
nalSum
Дополнительные начисления. Гр. Б (13-20)
cat_EDTS_cu
:Method1Add
itionalSumType
Составной тип. Дополнительные начисления. Гр. Б (13-20)
[0..1]
*.2.1.
cat_EDTS_cu:
AgentBonus
Расходы, произведенные покупателем на выплату вознаграждений посреднику (агенту), брокеру, в национальной валюте, за исключением вознаграждений за закупку товаров . гр 13а
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.2.
cat_EDTS_cu:
Package
Expenses
Расходы произведенные покупателем на тару и упаковку. гр 13б
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.3.
cat_EDTS_cu:
StoreCost
Стоимость сырья, материалов, деталей, полуфабрикатов и тому подобных предметов, из которых состоят ввозимые товары. гр 14а
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.4.
cat_EDTS_cu:
Production
ToolkitCost
Стоимость инструментов, штампов, форм и других подобных предметов, использованных при производстве ввозимых товаров. гр 14б
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.5.
cat_EDTS_cu:
Working
StockCost
Стоимость материалов, израсходованных при производстве ввозимых товаров. гр 14в
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.6.
cat_EDTS_cu:
DesignPayment
Стоимость проектирования, разработки, инженерной конструкторской работы художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей, выполненных вне таможенной территории Евразийского экономического союза и необходимых для производства ввозимых товаров. гр 14г
clt_ru:
AmountType

Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 6 цифрға дейін
[0..1]
*.1.6.
cat_EDTS_cu:Indirect
NationalPayment
Ұлттық валютадағы жанама төлемдер. 11б
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.1.7.
cat_EDTS_cu:Indirect
CurrencyCode
Валюта сыныптауышына сәйкес жанама төлемдер валютасының үштаңбалы әріптік коды
clt_ru:CurrencyA3
CodeType
alpha-3 валюта коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.1.8.
cat_EDTS_cu:Indirect
CurrencyRate
Қайта есептеу бағамы
clt_ru:CurrencyRate
Type
Валюта бағамы. Барлығы 11 цифр. Үтірден кейін 4 белгіге дейін
[0..1]
*.1.9.
cat_EDTS_cu:Indirect
CurrencyQuantity
БР үшін бағамы көрсетілген валюта бірліктерінің саны
clt_ru:Count6Type
Саны. Реттік нөмірі. 1-ден 6 цифрға дейін
[0..1]
*.1.10.
cat_EDTS_cu:Basis
NationalAmount
Ұлттық валютада А-графадағы барлығы. гр 12
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.2.
cat_EDTS_cu:Method1
AdditionalSum
Қосымша есепке жазулар. Гр. Б (13-20)
cat_EDTS_cu:Method1
AdditionalSumType
Құрамдық тип.
Қосымша есепке жазулар. Гр. Б (13-20)
[0..1]
*.2.1.
cat_EDTS_cu:Agent
Bonus
Тауарларды сатып алу үшін сыйақыларды қоспағанда, делдалға (агентке), брокерге ұлттық валютада сыйақылар төлеуге сатып алушы жұмсаған шығыстар. гр 13а
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.2.
cat_EDTS_cu:
PackageExpenses
Сатып алушы ыдысқа жәнеқаптамаға жұмсаған шығыстар. гр 13б
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.3.
cat_EDTS_cu:StoreCost
Әкелінетін тауарлар құралатын шикізаттың, материалдардың, детальдардың, жартылай фабрикаттардың және осыған ұқсас заттардың құны. гр 14а
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.4.
cat_EDTS_cu:
ProductionToolkitCost
Әкелінетін тауарларды өндіру кезінде пайдаланылған аспаптардың, мөртабандардың, нысандардың және осыған ұқсас заттардың құны. гр 14б
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.5.
cat_EDTS_cu:
WorkingStockCost
Әкелінетін тауарларды өндіру кезінде жұмсалған материалдардың құны. гр 14в
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.6.
cat_EDTS_cu:
DesignPayment
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерде орындалған және әкелінетін тауарларды өндіру үшін қажет жобалаудың, әзірлеменің, инженерлік, конструкторлықжұмыстың, көркемдік рәсімдеудің, дизайнның, эскиздер мен сызбалардың құны. гр 14г
clt_ru:AmountType

Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.7.
cat_EDTS_cu:
Intellectual
Property
Payment
Лицензионные и иные подобные платежи за использование объектов интеллектуальной собственности - см. графу 9 (а). 15
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.8.
cat_EDTS_cu:
SellerIncome
Часть дохода (выручки), полученного в результате последующей продажи, распоряжения иным способом или использования товаров, которая прямо или косвенно причитается продавцу - см. графу 9 (б) 16
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.9.
cat_EDTS_cu:
BorderTranspo
rtCharges
Расходы по перевозке (транспортировке) товаров до места прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза. гр 17
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.10.
cat_EDTS_cu:
BorderPlace
Место прибытия / место назначение декларируемых товаров (гр. 17,18)
clt_ru:P
laceNameType
Наименование места (порта, ж/д станции и т.п.). До 40 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.11.
cat_EDTS_cu:
LoadCharges
Расходы по погрузке, выгрузке/перегрузке товаров и операциям, связанным с перевозкой до места прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза. гр 18
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.12.
cat_EDTS_cu:
Insuran
ceCharges
Расходы на страхование в связи с операциями, указанными в графах 17 и 18. гр 19
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.13.
cat_EDTS_cu:
TotalAddit
ionalSum
Итого Б в национальной валюте. гр 20
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.3.
cat_E
DTS_cu:
Method1Deduction
Вычеты: расходы в национальной валюте, которые включены в А. (гр. В 21-24)
cat_EDTS_cu:
Method1Ded
uctionType
Составной тип. Вычеты: Расходы в национальной валюте, которые включены в А. (гр. В 21-24)
[0..1]
*.3.1.
cat_EDTS_cu:
BuildingAmount
Расходы на строительство, возведение, сборку, монтаж, обслуживание или оказание технического содействия, производимые после ввоза товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза. гр 21
clt_ru:
AmountType

Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.7.
cat_EDTS_cu:Intellectual
PropertyPayment
Зияткерлік меншік объектілерін пайдаланғаны үшін лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдер. 9 (а)-графаны 15 қараңыз
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.8.
cat_EDTS_cu:SellerIncome
Сатушыға тікелей немесе жанама тиесілі болатын, тауарларды кейіннен сату, өзге де тәсілмен иелену немесе пайдалану нәтижесінде алынған табыстың (түсімнің) бір бөлігі, 9 (б) 16-графаны қараңыз
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.9.
cat_EDTS_cu:BorderTransport
Charges
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар келетін орынға дейінт ауарлар тасымалы (тасымалдау) бойынша шығыстар. гр 17
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.10.
cat_EDTS_cu:BorderPlace
Декларацияланатын тауарлардың келетін орны/межелі орны
(гр. 17,18)
clt_ru:PlaceNameType
Орынның (порттың, Теміржол станциясының және т.б.) атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.2.11.
cat_EDTS_cu:LoadCharges
Тауарларды тиеу, түсіру/ шамадан артық тиеу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар келетін орынға дейін тасымалдаумен байланысты операциялар бойынша шығыстар. гр 18
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.12.
cat_EDTS_cu:InsuranceCharges
17 және 18-графаларда көрсетілген операциялармен байланысты сақтандыруға арналған шығыстар. гр 19
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.13.
cat_EDTS_cu:TotalAdditionalSum
Ұлттық валютада Б-дағы барлығы. гр 20
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.3.
cat_EDTS_cu:Method1Deduction
Шегерімдер: А-ға енгізілген ұлттық валютадағы шығыстар. (гр. В 21-24)
cat_EDTS_cu:Method1
DeductionType
Құрамдық тип.
Шегерімдер: А-ғаенгізілгенұлттықвалютадағышығыстар. (гр. В 21-24)
[0..1]
*.3.1.
cat_EDTS_cu:BuildingAmount
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағын атауарлар әкелінгеннен кейін жасалатын құрылысқа, тұрғызуға, жинауға, монтажға, қызмет көрсетуге немесе техникалық жәрдем көрсетуге арналған шығыстар. гр 21
clt_ru:AmountType

Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.3.2.
cat_EDTS_cu:
UnionTransport
Charge
Расходы по перевозке (транспортировке) товаров после их прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза. гр 22
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.3.3.
cat_EDTS_cu:
UnionTax
Payment
Пошлины, налоги и сборы, взимаемые на таможенной территории Евразийского экономического союза. гр 23
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.3.4.
cat_EDTS_cu:
TotalDeduct
ionAmount
Итого В в национальной валюте. гр 24
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
19.13.12.
cat_EDTS_cu:
DTSMethod236
Подробности расчета таможенной стоимости по методу стоимости сделки с идентичными товарами и резервного на их основе
cat_EDTS_cu:
DTSMethod23
6Type
Составной тип. Подробности расчета таможенной стоимости по методу стоимости сделки с идентичными или с однородными товарами и (или) резервному методу на их основе (2,3,6)
[1]
*.1.
cat_EDTS_cu:Meth
od2Basis
Основа расчета таможенной стоимости по методу 2,3,6. Гр. А (11)
cat_EDTS_cu:
Method2Basis
Type
Составной тип. Основа расчета таможенной стоимости по методу 2,3,6. Гр. А (11)
[1]
*.1.1.
cat_EDTS_cu:
Identical
Deal
National
Amount
Стоимость сделки с идентичными/однородными товарами в национальной валюте. 11
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.2.
cat_EDTS_cu:
Method2Deal
Correct
Корректировка стоимости сделки
cat_EDTS_cu:
Method2Deal
CorrectType
Составной тип. Корректировка стоимости сделки. Гр. Б (12-17)
[1]
*.2.1.
cat_EDTS_cu:
MinusQuan
tity
Correct
Корректировка на количество. (-) 12а
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.2.
cat_EDTS_cu:
MinusCommerce
Correct
Корректировка на коммерческий уровень. (-) 12б
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.3.
cat_EDTS_cu:
MinusBorder
Transport
Charges
Корректировка на разницу в расходах по перевозке (транспортировке) товаров до места прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза. (-) 12в
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой

Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.3.2.
cat_EDTS_cu:UnionTransport
Charge
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар келгеннен кейін олардың тасымалы (тасымалдау) бойынша шығыстар. гр 22
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.3.3.
cat_EDTS_cu:UnionTaxPayment
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында алынатын баждар, салықтар мен алымдар. гр 23
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.3.4.
cat_EDTS_cu:TotalDeduction
Amount
Ұлттық валютадағы В-дағы барлығы. гр 24
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
19.13.12.
cat_EDTS_cu:DTSMethod236
Бірдей тауарлармен және олардың негізінде резервтегі мәміле құнының әдісі бойынша кедендік құн есеп-қисабының егжей-тегжейлері
cat_EDTS_cu:DTS
Method236Type
Құрамдық тип.
Бірдей немесе біртекті тауарлар мен мәміле құнының әдісі және (немесе) олардың негізінде резервтегі әдіс бойынша кедендік құн есеп-қисабының егжей-тегжейлері (2,3,6)
[1]
*.1.
cat_EDTS_cu:Method2Basis
2,3,6-әдіс бойынша кедендік құн есеп-қисабының негіздері. Гр. А (11)
cat_EDTS_cu:Method2
BasisType
Құрамдық тип.
2,3,6-әдіс бойынша кедендік құн есеп-қисабының негіздері. Гр. А (11)
[1]
*.1.1.
cat_EDTS_cu:
IdenticalDeal
NationalAmount
Бірдей/біртекті тауарлар мен мәміленің ұлттық валютадағы құны. 11
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.2.
cat_EDTS_cu:Method2
DealCorrect
Мәміле құнын түзету
cat_EDTS_cu:Method2
DealCorrectType
Құрамдық тип.
Мәміле құнын түзету. Гр. Б (12-17)
[1]
*.2.1.
cat_EDTS_cu:Minus
QuantityCorrect
Санын түзету. (-) 12а
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.2.
cat_EDTS_cu:MinusCommerce
Correct
Коммерциялық деңгейге түзету. (-) 12б
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.3.
cat_EDTS_cu:MinusBorder
TransportCharges
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағын атауарлар келетін орынға дейін тауарлар тасымалы (тасымалдау) бойынша шығыстардағы айырмаға түзету. (-) 12в
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін

[0..1]
*.2.4.
cat_EDTS_cu:
MinusBorder
Place
Место прибытия / место назначение идентичных или однородных товаров. 12 в
clt_ru:
PlaceName
Type
Наименование места (порта, ж/д станции и т.п.). До 40 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.5.
cat_EDTS_cu:
MinusLoad
Charges
Корректировка на разницу в расходах по погрузке, выгрузке/перегрузке товаров и операциям, связанным с перевозкой до места прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза. (-) 12г
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.6.
cat_EDTS_cu:
MinusArriva
lPlace
Место прибытия идентичных или однородных товаров. 12г
clt_ru:
PlaceName
Type
Наименование места (порта, ж/д станции и т.п.). До 40 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.7.
cat_ED
TS_cu:
MinusI
nsuranc
eCharges
Корректировка на разницу в расходах на страхование в связи с операциями, указанными в гр 12в и 12г. (-) 12д
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.8.
cat_ED
TS_cu:
MinusT
otalSum
Итого 12 в национальной валюте.гр 13
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.2.9.
cat_EDT
S_cu:
PlusQu
antity
Correct
Корректировка на количество.(+) 14а
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.10.
cat_EDT
S_cu:
PlusCom
merce
Correct
Корректировка на коммерческий уровень. (+) 14б
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.11.
cat_ED
TS_cu:
PlusBo
rder
Trans
port
Charg
es
Корректировка на разницу в расходах по перевозке (транспортировке) товаров до места прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза. (+) 14в
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.12.
cat_EDT
S_cu:
PlusBor
derPlace
Место прибытия / место назначения оцениваемых товаров 14в
clt_ru:
PlaceName
Type
Наименование места (порта, ж/д станции и т.п.).
До 40 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.13.
cat_EDTS
_cu:
PlusLoad
Charges
Корректировка на разницу в расходах по погрузке, выгрузке/перегрузке товаров и операциям, связанным с перевозкой до места прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза. (+) 14г
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой

[0..1]
*.2.4.
cat_EDTS_cu:MinusBorderPlace
Бірдей немесе біртекті тауарлардың келетін орны/ межелі орны. 12 в
clt_ru:PlaceNameType
Орынның (порттың, Теміржол станциясының және т.б.) атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.2.5.
cat_EDTS_cu:MinusLoadCharges
Тауарлардытиеу, түсіру/ шамадан артық тиеу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар келетін орынға дейін тасымалдаумен байланысты операциялар бойынша шығыстардағы айырмаға түзету. (-) 12г
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.6.
cat_EDTS_cu:MinusArrivalPlace
Бірдей немесе бір текті тауарлардың келетін орны. 12г
clt_ru:PlaceNameType
Орынның (порттың, Теміржол станциясыныңжәнет.б.) атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.2.7.
cat_EDTS_cu:MinusInsurance
Charges
12вжәне 12г-графаларда көрсетілген операциялар мен байланысты сақтандыруға арналған шығыстардағы айырмаға түзету. (-) 12д
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.8.
cat_EDTS_cu:MinusTotalSum
Ұлттық валютада 12-дегі барлығы.гр 13
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.2.9.
cat_EDTS_cu:PlusQuantityCorrect
Санын түзету.(+) 14а
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.10.
cat_EDTS_cu:PlusCommerce
Correct
Коммерциялық деңгейге түзету. (+) 14б
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.11.
cat_EDTS_cu:PlusBorder
TransportCharges
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар келетін орынға дейін тауарлар тасымалы (тасымалдау) бойынша шығыстардағы айырмаға түзету. (+) 14в
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.12.
cat_EDTS_cu:PlusBorderPlace
Бағаланатын тауарлардың келетін орны/ межелі орны.14в
clt_ru:PlaceNameType
Орынның (порттың, Теміржол станциясының және т.б.) атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.2.13.
cat_EDTS_cu:
PlusLoadCharges
Тауарларды тиеу, түсіру/ шамадан артық тиеу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар келетін орынға дейін тасымалдаумен байланысты операциялар бойынша шығыстардағы айырмаға түзету. (+) 14г
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін

[0..1]
*.2.14.
cat_ED
TS_cu:
PlusA
rriv
alPlace
Место прибытия товаров 14г
clt_ru:
PlaceName
Type
Наименование места (порта, ж/д станции и т.п.).
До 40 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.15.
cat_E
DTS_cu
:
PlusI
nsuran
ceCha
rges
Корректировка на разницу в расходах на страхование в связи с операциями, указанными в гр 14в и 14г (+) 14д
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.2.16.
cat_EDT
S_cu:
PlusTo
talSum
Итого 14 в национальной валюте. 15
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.2.17.
cat_ED
TS_cu:
Total
Deal
Corr
ect
Стоимость сделки с учетом корректировок в национальной валюте 11а -13+15. гр 16
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.3.
cat_EDTS_cu:
IdenticalGoods
Quantity
Количество идентичных/однородных товаров
cat_EDTS_c
u:DTSSuppl
ementaryQ
uantityType
Составной тип. Количество в дополнительной единице измерения
[0..1]
*.3.1.
cat_ED
TS_cu:
GoodsQ
uantity
Количество товара в единице измерения
clt_ru:Qua
ntityBasi
s0Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой, больше нуля
[1]
*.3.2.
cat_ED
TS_cu:
Measur
eUnit
Qualif
ierName
Условное обозначение единицы измерения
clt_ru:Mea
sureUnitQ
ualifierN
ameType
Наименование единицы измерения. От 1 до 13 символов. Текстовый
[0..1]
*.3.3.
cat_ED
TS_cu:
Measur
eUnit
Qualif
ierCode
Код единицы измерения в соответствии с единицами измерения, применяемыми в ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:Me
asureUnit
Qualifie
rCodeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
*.4.
cat_EDTS_cu:
Declarated
GoodsQuantity
Количество оцениваемых товаров. 17б
cat_EDTS_c
u:DTSSup
plementar
yQuantity
Type
Составной тип. Количество в дополнительной единице измерения
[0..1]
*.4.1.
cat_EDT
S_cu:
GoodsQ
uantity
Количество товара в единице измерения
clt_ru:Qu
antityBas
is0Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой, больше нуля
[1]
*.4.2.
cat_ED
TS_cu:
Measu
reUnit
Qualif
ierName
Условное обозначение единицы измерения
clt_ru:Me
asureUnit
Qualifier
NameType
Наименование единицы измерения. От 1 до 13 символов. Текстовый
[0..1]
*.4.3.
cat_ED
TS_cu:
Measur
eUnit
Qualif
ierCode
Код единицы измерения в соответствии с единицами измерения, применяемыми в ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:Me
asureUnit
Qualifier
CodeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
19.13.1.3.
cat_EDTS_cu:
DTSMethod46
Резервный метод на основе метода вычитания (4,6)
cat_EDTS_
cu:DTSMet
hod46Type
Составной тип. Подробности расчета таможенной стоимости по методу вычитания и (или) резервному методу на его основе (4,6)
[1]
*.1.
cat_EDTS_cu:
Method46Basis
Основа для расчета таможенной стоимости по методу 4,6 гр. А (11)
cat_EDTS_
cu:Method
46BasisType
Составной тип. Основа для расчета таможенной стоимости по методу 4,6 гр. А (11)
[1]

[0..1]
*.2.14.
cat_EDTS_cu:Plus
ArrivalPlace
Тауарлардың келетін орны. 14г
clt_ru:PlaceNameType
Орынның (порттың, Теміржол станциясының және т.б.) атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.2.15.
cat_EDTS_cu:PlusInsurance
Charges
14в және 14г-графаларда көрсетілген операциялармен байланысты сақтандыруға арналған шығыстардағы айырмаға түзету.(+) 14д
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.2.16.
cat_EDTS_cu:PlusTotalSum
Ұлттық валютада 14-тегі барлығы. 15
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.2.17.
cat_EDTS_cu:TotalDealCorrect
Түзетулер ескеріле отырып, мәміленің ұлттық валютадағы құны. 11а -13+15. гр 16
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.3.
cat_EDTS_cu:IdenticalGoodsQuantity
Бірдей/біртекті тауарлардың саны
cat_EDTS_cu:DTS
Supplementary
QuantityType
Құрамдық тип.
Қосымша өлшем бірлігіндегі саны
[0..1]
*.3.1.
cat_EDTS_cu:GoodsQuantity
Өлшем бірлігіндегі тауар саны
clt_ru:QuantityBasis0
Type
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін 6 белгі, нөлден көп
[1]
*.3.2.
cat_EDTS_cu:MeasureUnit
QualifierName
Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
clt_ru:MeasureUnit
QualifierNameType
Өлшем бірлігінің атауы. 1-ден 13 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.3.3.
cat_EDTS_cu:MeasureUnit
QualifierCode
ЕАЭО СЭҚ ТН -да қолданылатын өлшем бірліктеріне сәйкес өлшем бірлігінің коды
clt_ru:MeasureUnit
QualifierCodeType
Өлшем бірлігінің коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.4.
cat_EDTS_cu:DeclaratedGoodsQuantity
Бағаланаты тауарлардың саны. 17б
cat_EDTS_cu:DTS
Supplementary
QuantityType
Құрамдық тип.
Қосымша өлшем бірлігіндегі саны
[0..1]
*.4.1.
cat_EDTS_cu:
GoodsQuantity
Өлшем бірлігіндегі тауар саны
clt_ru:QuantityBasis
0Type
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін 6 белгі, нөлден көп
[1]
*.4.2.
cat_EDTS_cu:MeasureUnit
QualifierName
Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
clt_ru:MeasureUnit
QualifierNameType
Өлшем бірлігінің атауы. 1-ден 13 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.4.3.
cat_EDTS_cu:MeasureUnit
QualifierCode
ЕАЭО СЭҚ ТН -да қолданылатын өлшем бірліктеріне сәйкес өлшем бірлігінің коды
clt_ru:MeasureUnit
QualifierCodeType
Өлшем бірлігінің коды.3 символ. Мәтіндік
[0..1]
19.13.1.3.
cat_EDTS_cu:DTSMethod46
Шегерім әдісінің негізінде резервтік әдіс (4,6)
cat_EDTS_cu:DTS
Method46Type
Құрамдық тип.
Шегерім әдісі және (немесе) оның негізіндегі резевтік әдіс бойынша кедендік құн есеп-қисабының егжей-тегжейлері (4,6)
[1]
*.1.
cat_EDTS_cu:Method46Basis
4,6-әдіс бойынша кедендік құнның есеп-қисабына арналған негіз. гр. А (11)
cat_EDTS_cu:Method
46BasisType
Құрамдық тип.
4,6-әдіс бойынша кедендік құнның есеп-қисабына арналған негіз гр. А (11)
[1]

*.1.1.
cat_E
DTS_cu:
Ident
icalDea
lNati
onal
Price
Цена единицы оцениваемых, идентичных или однородных товаров в национальной валюте
clt_ru:Am
ountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.1.2.
cat_E
DTS_cu:
Ident
icalDeal
Code
Код единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
clt_ru:Mea
sureUnit
Qualifie
rCodeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
*.2.
cat_EDTS_cu:
Method46Ded
uction
Вычеты сумм, которые вошли в раздел А гр. Б (12-16)
cat_EDTS_
cu:Method
46Deducti
onType
Составной тип. Вычеты сумм, которые вошли в раздел А гр. Б (12-16)
[0..1]
*.2.1.
cat_ED
TS_cu:
AgentC
harge
Вознаграждения посреднику (агенту) либо надбавки к цене, обычно производимых для получения прибыли и покрытия коммерческих и управленческих расходов гр 12
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.2.2.
cat_ED
TS_cu:
Union
Transp
ortCh
arge
Расходы на перевозку (транспортировку), страхование и иные связанные с такими операциями расходы, осуществленные на таможенной территории Евразийского экономического союза. гр 13
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.2.3.
cat_ED
TS_cu:
Union
Tax
Payme
nt
Таможенные пошлины, налоги, сборы, подлежащие уплате в связи с ввозом товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза или с их продажей на территории государства – члена Евразийского экономического союза, включая налоги и сборы субъектов государства – члена Евразийского экономического союза и местные налоги и сборы. гр 14
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.2.4.
cat_ED
TS_cu:
Proces
sing
Added
Cost
Стоимость, добавленная в результате переработки (обработки). гр 15
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.2.5.
cat_E
DTS_cu:
Total
Deducti
onAmo
unt
Итого Б в национальной валюте (по графам с 12 по 15) гр 16
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.3.
cat_EDTS_cu:
Declarated
GoodsQuantity
Количество оцениваемых товаров
cat_EDTS
_cu:DTSSu
pplement
aryQuant
ityType
Составной тип. Количество в дополнительной единице измерения
[1]
*.3.1.
cat_E
DTS_cu:
Goods
Quant
ity
Количество товара в единице измерения
clt_ru:Q
uantityB
asis0Type
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой, больше нуля
[1]

*.1.1.
cat_EDTS_cu:IdenticalDea
lNationalPrice
Бағаланатын, бірдей немесе біртекті тауарлар бірлігінің ұлттық валютадағы бағасы
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.1.2.
cat_EDTS_cu:IdenticalDealCode
Өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес Өлшем бірлігінің коды
clt_ru:MeasureUnit
QualifierCodeType
Өлшем бірлігінің коды.3 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.2.
cat_EDTS_cu:Method46Deduction
А бөліміне енгізілген сомалар шегерімдері. гр. Б (12-16)
cat_EDTS_cu:Method
46DeductionType
Құрамдық тип.
А бөліміне енгізілген сомалар шегерімдері.
гр. Б (12-16)
[0..1]
*.2.1.
cat_EDTS_cu:AgentCharge
Әдетте пайда алу және коммерциялық пен басқарушылық шығыстарды жабу үшін жасалатын, делдалға (агентке) сыйақылар не бағаға үстемелер, гр 12
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.2.2.
cat_EDTS_cu:UnionTransport
Charge
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында жүзеге асырылған тасымалға (тасымалдауға), сақтандыруға арналған шығыстар және осындай операциялармен байланысты шығыстар. гр 13
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.2.3.
cat_EDTS_cu:UnionTaxPayme
nt
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет субъектілерінің салықтары мен алымдарын және жергілікті салықтар мен алымдарды қоса алғанда, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелумен немесе оларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағында сатумен байланысты төлеуге жататын кедендік баждар, салықтар, алымдар. гр 14
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.2.4.
cat_EDTS_cu:ProcessingAdded
Cost
Қайтаөңдеу (өңдеу) нәтижесіндеқосылғанқұн. гр 15
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.2.5.
cat_EDTS_cu:TotalDeduction
Amount
Ұлттық валютада Б-дағы барлығы
(12 мен 15 аралығындағы графалар бойынша) гр 16
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.3.
cat_EDTS_cu:DeclaratedGoodsQuantity
Бағаланатын тауарлар саны
cat_EDTS_cu:DTS
Supplementary
QuantityType
Құрамдық тип.
Қосымша өлшем бірлігіндегі саны
[1]
*.3.1.
cat_EDTS_cu:GoodsQuantity
Өлшем бірлігіндегі тауар саны
clt_ru:QuantityBasis0
Type
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін 6 белгі, нөлден көп
[1]

*.3.2.
cat_ED
TS_cu:
Measur
eUnit
Qualif
ierName
Условное обозначение единицы измерения
clt_ru:Me
asureUnitQu
alifierNa
meType
Наименование единицы измерения. От 1 до 13 символов. Текстовый
[0..1]
*.3.3.
cat_ED
TS_cu:
Measur
eUnit
Qualif
ierCode
Код единицы измерения в соответствии с единицами измерения, применяемыми в ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:Me
asureUnit
Qualifier
CodeType
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
19.13.1.4.
cat_EDTS_cu:
DTSMethod56
Резервный метод на основе метода таможенной стоимости (5,6)
cat_EDTS_
cu:DTSMet
hod56Type
Составной тип. Подробности расчета таможенной стоимости по методу сложения и (или) резервному методу на его основе (5,6)
[1]
*.1.
cat_EDTS_cu:
Method56Basis
Основа расчета для метода 5,6 гр. А (11-17)
cat_EDTS_cu:
Method56Bas
isType
Составной тип. Основа расчета для метода 5,6
[1]
*.1.1.
cat_EDTS_cu:
Production
StoreExpense
Общая сумма расходов производителя (продавца) оцениваемых товаров по изготовлению и (или) приобретению материалов и расходов на производство. гр. 11
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.1.2.
cat_E
DTS_cu:
Package
Expenses
Расходы на тару и упаковку. гр 11а
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.1.3.
cat_E
DTS_cu:
Desig
nPaym
ent
Produ
ction
Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, дизайна, художественного оформления, чертежей и эскизов, произведенных на таможенной территории Евразийского экономического союза (11 б)
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.1.4.
cat_E
DTS_cu:
Goods
Cost
Стоимость товаров и услуг гр 12
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.1.5.
cat_E
DTS_cu:
Store
Cost
Стоимость сырья, материалов, деталей, полуфабрикатов и тому подобных предметов, из которых состоят ввозимые товары (12а)
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.1.6.
cat_E
DTS_cu:
Produ
ctionT
oolki
tCost
Стоимость инструментов, штампов, форм и других подобных предметов, использованных при производстве ввозимых товаров. (12 б)
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.1.7.
cat_E
DTS_cu:
Consu
mab
lesCost
Стоимость материалов, израсходованных при производстве ввозимых товаров (12в)
clt_ru:
AmountType

*.3.2.
cat_EDTS_cu:MeasureUnit
QualifierName
Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
clt_ru:Me
asureUnitQu
alifierNa
meType
Өлшем бірлігінің атауы. 1-ден 13 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.3.3.
cat_EDTS_cu:MeasureUnit
QualifierCode
ЕАЭО СЭҚ ТН -да қолданылатын өлшем бірліктеріне сәйкес өлшем бірлігінің коды
clt_ru:MeasureUnit
QualifierCodeType
Өлшем бірлігінің коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
19.13.1.4.
cat_EDTS_cu:DTSMethod56
Кедендік құн әдісінің негізінде резервтік әдіс(5,6)
cat_EDTS_cu:DTS
Method56Type
Құрамдық тип. Қосу әдісі және (немесе) оның негізінде резервтік әдіс бойынша кедендік құн есеп-қисабының егжей-тегжейлері (5,6)
[1]
*.1.
cat_EDTS_cu:Method56Basis
5,6-әдіске арналған есеп-қисап негіз.Гр. А (11-17)
cat_EDTS_cu:Method
56BasisType
Құрамдық тип. 5,6-әдіскеарналғанесеп-қисапнегіз
[1]
*.1.1.
cat_EDTS_cu:ProductionStore
Expense
Бағаланатын тауарларды өндірушінің (сатушының) материалдарды жасау және (немесе) сатып алу бойынша шығыстарының және өндіруге арналған шығыстардың жалпы сомасы.
гр. 11
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.1.2.
cat_EDTS_cu:PackageExpenses
Ыдысқа және қаптамаға арналған шығыстар. гр 11а
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.1.3.
cat_EDTS_cu:DesignPayment
Production
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында жасалған жобалаудың, әзірлеменің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, дизайнның, көркемдік рәсімдеудің, сызбалар мен эскиздердің құны. (11 б)
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.1.4.
cat_EDTS_cu:GoodsCost
Тауарлар мен қызметтер көрсетудің құны гр 12
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.1.5.
cat_EDTS_cu:StoreCost
Әкелінетін тауарлар құралатын шикізаттың, материалдардың, детальдардың, жартылай фабрикаттардың және осыған ұқсас заттардың құны (12а)
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.1.6.
cat_EDTS_cu:ProductionToolkit
Cost
Әкелінетін тауарларды өндіру кезінде пайдаланылған аспаптардың, мөртабандардың, нысандардың және басқа да ұқсас заттардың құны.
(12 б)
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.1.7.
cat_EDTS_cu:Consumables
Cost
Әкелінетін тауарларды өндіру кезінде жұмсалған материалдардың құны (12в)
clt_ru:AmountType

Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.1.8.
cat_E
DTS_cu:
Desig
nPayment
Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей выполненных вне таможенной территории Евразийского экономического союза и необходимых для производства ввозимых товаров (12 г)
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[0..1]
*.1.9.
cat_ED
TS_cu:
Commerce
Expense
Сумма прибыли и коммерческих и управленческих расходов (13)
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.1.10.
cat_ED
TS_cu:
Border
Transp
ortCha
rges
Расходы по перевозке (транспортировке) товаров до места прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза. гр. 14
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.1.11.
cat_ED
TS_cu:
Border
Place
Место прибытия/ место назначения декларируемых товаров (гр. 14)
clt_ru:
PlaceName
Type
Наименование места (порта, ж/д станции и т.п.).
До 40 символов. Текстовый
[1]
*.1.12.
cat_ED
TS_cu:
LoadC
harges
Расходы по погрузке, разгрузке/перегрузке товаров и операциям, связанным с перевозкой до места прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза. гр. 15
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
*.1.13.
cat_ED
TS_cu:
Arriva
lPlace
Место прибытия декларируемых товаров (гр. 15)
clt_ru:
PlaceName
Type
Наименование места (порта, ж/д станции и т.п.).
До 40 символов. Текстовый
[1]
*.1.14.
cat_E
DTS_cu:
Insur
ance
Charges
Расходы на страхование в связи с операциями, указанными в графах 14 и 15. гр 16
clt_ru:
AmountType
Число. Количество денежных единиц. Стоимость. От 0. Всего 20 цифр из них до 2 знаков после запятой
[1]
20.
GTDNumber
Регистрационный номер ДТ. Используется при предоставлении ДТС отдельно от ДТ
cat_ru:
GTDIDType
Составной тип. Регистрационный номер таможенного документа. Применяется для всех документов, имеющих структуру номера, совпадающую со структурой номера ДТ
[0..1]
20.1.
cat_ru:
CustomsCode
Код таможенного органа, зарегистрировавшего документ
clt_ru:
Customs
CodeType
Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[1]
20.2.
cat_ru:
Registra
tionDate
Дата регистрации документа
clt_ru:
DateCust
Type
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[1]

Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.1.8.
cat_EDTS_cu:DesignPayment
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерде орындалған және әкелінетін тауарларды өндіру үшін қажет жобалаудың, әзірлеменің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік рәсімдеудің, дизайнның, эскиздер мен сызбалардың құны. (12 г)
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[0..1]
*.1.9.
cat_EDTS_cu:Commerce
Expense
Пайданың және коммерциялықпен басқарушылық шығыстардың сомасы в (13)
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.1.10.
cat_EDTS_cu:BorderTransport
Charges
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағын атауарлар келетін орынға дейін тауарлар тасымалы (тасымалдау) бойынша шығыстар гр. 14
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.1.11.
cat_EDTS_cu:BorderPlace
Декларацияланатын тауарлардың келетін орны/межелі орны
(гр. 14)
clt_ru:PlaceNameType
Орынның (порттың, Теміржол станциясыныңжәнет.б.) атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[1]
*.1.12.
cat_EDTS_cu:LoadCharges
Тауарларды тиеу, түсіру/ шамадан артық тиеу және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағын атауарлар келетін орынға дейін тасымалдаумен байланысты операциялар бойынша шығыстар. гр. 15
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
*.1.13.
cat_EDTS_cu:ArrivalPlace
Декларацияланатын тауарлардың келетін орны (гр. 15)
clt_ru:PlaceNameType
Орынның (порттың, Теміржол станциясыныңжәнет.б.) атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[1]
*.1.14.
cat_EDTS_cu:InsuranceCharges
14 және 15-графаларда көрсетілген операциялармен байланысты сақтандыруға арналған шығыстар гр 16
clt_ru:AmountType
Саны. Ақша бірліктерінің саны. Құны. 0-ден бастап. Барлығы 20 цифр, оның ішінде үтірден кейін 2 белгіге дейін
[1]
20.
GTDNumber
ТД тіркеу нөмірі. КҚДТД-дан бөлек ұсынылған кезде пайдаланылады.
cat_ru:GTDIDType
Құрамдық тип.
Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі. ТД нөмірінің құрылымына сәйкес келетін нөмір құрылымы бар барлық құжатқа қолданылады.
[0..1]
20.1.
cat_ru:CustomsCode
Құжатты тіркеген кеден органының коды
clt_ru:CustomsCode
Type
Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[1]
20.2.
cat_ru:RegistrationDate
Құжатты тіркеу күні
clt_ru:DateCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[1]

Символьные данные. Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 4 символов
[0..1]
MethodNumberCode
Номер метода (Заполняется в соответствии с классификатором методов определения таможенной стоимости товаров, помещаемых под таможенные режимы, применимые к ввозимым товарам.)
cltESAD_cu:Customs
CostAppraiseMethodType
Символьные данные. Код метода определения таможенной стоимости.
1 символ
[0..1]
BaseMethodNumberCode
Номер базового метода
clt_ru:
LetterIndicatorType
Символьные данные. Код.
1 символ. Текстовый
[0..1]
AdditionalData
Дополнительная информация
cat_EDTS_cu:
AdditionalDataType
Составной тип. Дополнительная информация, для которой не предусмотрено специальных элементов
[0..n]
DTSCurrencyPayment
Информация по сумме оплаты в валюте. Гр. (*)
cat_EDTS_cu:DTS
CurrencyPaymentType
Составной тип. Информация по сумме оплаты в валюте
[0..n]
DTS_CUCustoms
CostCalculation
Расчет таможенной стоимости
cat_EDTS_cu:DTS_CU
CustomsCostCalculationType
Составной тип. Расчет таможенной стоимости
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
DTSout_CU:DTSout_CU
Электронная копия ДТС
DTSout_CUGoodsCustomsCost
Составляющие таможенной стоимости по товару
[1..n]
Примечание. В настоящем документе в графе пятой головки таблицы сокращение "Мн." означает "множественность".".
2. Структуру и формат электронной копии таможенной декларации на транспортное средство, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 июля 2014 г. № 107, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 июля 2014 г. № 107
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 июня 2015 г. № 60)
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
электронной копии таможенной декларации
на транспортное средство
1. Перечень электронных форм документов
Код документа
Название документа
XML- документ
Пространство имен
1.
1006159E
Электронная копия таможенной декларации на транспортное средство
TransportDeclaration
urn:customs.ru:Information:Customs
Documents:TransportDeclaration:5.8.0
2. Соглашения о стандартизации
Электронные формы документов формируются в XML-формате в соответствии со следующими стандартами:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;

Символдық деректер. Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 4 символға дейін
[0..1]
MethodNumberCode
Әдіснөмірі (әкелінетін тауарларға қолданылатын кедендік режимдерге орналастырылатын тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерінің сыныптауышына сәйкес толтырылады)
cltESAD_cu:CustomsCostAppraise
MethodType
Символдық деректер. Кедендік құнды айқындау әдісінің коды. 1 символ
[0..1]
BaseMethodNumberCode
Базалық әдістің нөмірі
clt_ru:LetterIndicatorType
Символдық деректер. Коды. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
AdditionalData
Қосымша ақпарат
cat_EDTS_cu:AdditionalDataType
Құрамдық тип. Арнайы элементтер көзделмеген қосымша ақпарат
[0..n]
DTSCurrencyPayment
Валютада ақы төлеу сомасы бойынша ақпарат. Гр. (*)
cat_EDTS_cu:DTSCurrency
PaymentType
Құрамдық тип. Валютада ақы төлеу сомасы бойынша ақпарат
[0..n]
DTS_CUCustoms
CostCalculation
Кедендік құнның есеп-қисабы
cat_EDTS_cu:DTS_CUCustomsCost
CalculationType
Құрамдық тип. Кедендік құнның есеп-қисабы
[0..1]
Бас элементтер:
Аты
Айқындама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаттамасы
К.т.
DTSout_CU:DTSout_CU
КҚД электрондық көшірмесі
DTSout_CUGoodsCustomsCost
Тауар бойынша кедендік құнды құрауыштар
[1..n]
Ескерту. Осы құжатта кестенің бесінші бағанының бас жағындағы "К.т." деген қысқарту "көп түр" дегендібілдіреді.";
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 15 шілдедегі № 107 шешімімен бекітілген, көлік құралына арналған кедендік декларацияның электрондық көшірмесінің құрылымы мен форматы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия
Алқасының 2014 жылғы
15 шілдедегі № 107 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия
Алқасының 2015 жылғы
2 маусымдағы
№ 60 шешімінің
редакциясында)
Көлік құралына арналған кедендік декларацияның электрондық көшірмесінің
ҚҰРЫЛЫМЫ МЕН ФОРМАТЫ
1. Құжаттардың электрондық нысандарының тізбесі
Құжаттың коды
Құжаттың атауы
XML- құжат
Атаулар кеңістігі
1.
1006159E
Көлік құралына арналған кедендік декларацияның электрондық көшірмесі
TransportDeclaration
urn:customs.ru:Information:Customs
Documents:TransportDeclaration:5.8.0
2. Стандарттау туралы келісім
Құжаттардың электрондық нысандары мынадай стандарттарға сәйкес XML- форматында қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша жарияланған;
"Namespaces in XML" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша жарияланған;

"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
3. Электронная копия таможенной декларации на транспортное средство
Пространство имен:
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:TransportDeclaration:5.8. 0
Префикс пространства имен:
trdecl
Версия:
5.8.0.0
Импортируемые пространства имен:
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.8.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.8.0
3.1. Электронная копия таможенной декларации на транспортное средство
(TransportDeclaration)
Элемент
Описание элемента
Тип
Описание типа
Мн.
TransportDeclaration
Корневой элемент ЭД "Электронная копия таможенной декларации на транспортное средство"
Transport
Declaration
Type
Составной тип. Реквизиты ЭД "Электронная копия таможенной декларации на транспортное средство"
[1]
DocumentModeID
Идентификатор вида документа
clt_ru:Documen
tModeIDType
Идентификатор. Идентификатор вида документа (код документа по Альбому форматов). До 30 символов. Текстовый
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Уникальный идентификатор документа
clt_ru:Docume
ntIDType
Идентификатор. Текстовая строка.
До 36 символов
[1]
2.
cat_ru:RefDocumentID
Уникальный идентификатор исходного документа
clt_ru:Docume
ntIDType
Идентификатор. Текстовая строка.
До 36 символов
[0..1]
3.
Status
0 – Ввоз; 1 – Вывоз . Графа 1 ТДТС
clt_ru:Indica
torType
Индикатор. Список двух взаимно исключающих булевых значений истина/ложь, вкл./выкл. и т.д.
[1]
4.
StoreInfo
Наличие припасов в ТСМП (0 – нет;
1 – да). Графа 8 ТДТС
clt_ru:Indi
catorType
Индикатор. Список двух взаимно исключающих булевых значений истина/ложь, вкл./выкл. и т.д.
[0..1]
5.
GoodsInfo
Сведения о товаре. Наличие товаров в ТСМП (0 – нет;
1 – да). Графа 9 ТДТС
clt_ru:Indi
catorType
Индикатор. Список двух взаимно исключающих булевых значений истина/ложь, вкл./выкл. и т.д.
[1]
6.
Purpose
Цель ввоза/вывоза (1 – для начала международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа на таможенной территории;
2 – для начала международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа за пределы таможенной территории;
3 – для завершения международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа на таможенной территории;
4 – для завершения международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа за пределами таможенной территории). Графа 11 ТДТС
clt_ru:
Numeric1Type
Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения. 0 знаков после запятой.
От 0 до 9
[1]
7.
AdditionalInfo
Дополнительные сведения. Графа 12 ТДТС
clt_ru:FreeText
250Type
Текстовая строка.
До 250 символов
[0..n]
8.
CustomsCode
Таможенный орган, в который представляется ТДТС
clt_ru:Customs
CodeType

"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша жарияланған.
3. Көлік құралына арналған кедендік декларацияның электрондық көшірмесі
Атаулар кеңістігі:
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:TransportDeclaration:5.8. 0
Атаулар кеңістігінің префиксі:
trdecl
Нұсқасы:
5.8.0.0
Импортталатын атаулар кеңістігі:
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.8.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.8.0
3.1. Көлік құралына арналған кедендік декларацияның электрондық көшірмесі
(TransportDeclaration)
Элемент
Элементтің сипаттамасы
Тип
Типтің сипаттамасы
К.т.
TransportDeclaration
ЭҚ түпкі элементі
"Көлік құралына арналған кедендік декларацияның электрондық көшірмесі"
TransportDeclaration
Type
Құрамдық тип. ЭҚ деректемелері "Көлік құралына арналған кедендік декларацияның электрондық көшірмесі"
[1]
DocumentModeID
Құжат түрін сәйкестендіргіш
clt_ru:Document
ModeIDType
Сәйкестендіргіш. Құжат түрін сәйкестендіргіш (Форматтар альбомы бойынша құжаттың коды). 30 символға дейін. Мәтіндік
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Құжатты бірегей сәйкестендіргіш
clt_ru:DocumentID
Type
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[1]
2.
cat_ru:RefDocumentID
Негізге алынатын құжатты бірегей сәйкестендіргіш
clt_ru:DocumentID
Type
Сәйкестендіргіш. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[0..1]
3.
Status
0 – Әкелу;
1 – Әкету.
КҚКД 1-графасы
clt_ru:IndicatorType
Индикатор. Екі өзара жоққа шығаратын бульдік мәндердің тізімі ақиқат/жалған, қосу/ажырату және т.б.
[1]
4.
StoreInfo
ХТКҚ-да шағын қордың болуы
(0 – жоқ;
1 – ия). КҚКД
8-графасы
clt_ru:IndicatorType
Индикатор. Екі өзара жоққа шығаратын бульдік мәндердің тізімі ақиқат/жалған, қосу/ажырату және т.б.
[0..1]
5.
GoodsInfo
Тауар туралы мәліметтер. ХТКҚ-да шағын қордың болуы
(0 – жоқ;
1 – ия). КҚКД
9-графасы
clt_ru:IndicatorType
Индикатор. Екі өзара жоққа шығаратын бульдік мәндердің тізімі ақиқат/жалған, қосу/ажырату және т.б.
[1]
6.
Purpose
Әкелудің/әкетудіңмақсаты (1 – кеден аумағында жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды халықаралық тасымалдауды бастау үшін;
2 – кеден аумағынан тыс жерге жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды халықаралық тасымалдауды бастау үшін;
3 – кеден аумағында жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды халықаралық тасымалдауды аяқтау үшін;
4 – кеден аумағынан тыс жерге жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды халықаралық тасымалдауды аяқтау үшін). КҚКД 11-графасы
clt_ru:Numeric1Type
Өлшем бірлігінсіз саны (Реттік нөмірі, коэффициенті, пайызы).Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден 9-ға дейін
[1]
7.
AdditionalInfo
Қосымша мәліметтер.
КҚКД 12-графасы
clt_ru:FreeText
250Type
Мәтіндік жол.
250 символға дейін
[0..n]
8.
CustomsCode
КҚКД ұсынылатын кеден органы
clt_ru:Customs
CodeType

Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[0..1]
9.
TSInfo
Транспортное средство
TSInfoType
Составной тип. Транспортное средство
[1]
9.1.
TransportModeCode
Код вида транспортного средства по классификатору видов транспорта и транспортировки товаров
clt_ru:Transport
ModeCodeType
Код вида транспорта. 2 знака. Текстовый
[1]
9.2.
TransportMeans
Описание транспортного средства
Transport
MeansType
Составной тип. Описание транспортного средства
[1..n]
9.2.1
Transport
Nationalit
yCode
Буквенный код страны принадлежности (регистрации) транспортных средств по классификатору стран мира.
00 – неизвестна
clt_ru:CountryA
2CodeType
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
9.2.2.
TransportNationalityName
Краткое наименование страны регистрации ТСМП в соответствии с классификатором стран мира.
clt_ru:CountryNameType
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[1]
9.2.3.
Kind
Наименование типа ТСМП в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки
clt_ru:Text150Type
Текстовое описание. До 150 символов
[1]
9.2.4.
Model
Модель
clt_ru:Transport
NameType
Наименование вида транспортного средства. До 100 символов. Текстовый
[0..1]
9.2.5.
Mark
Наименование марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств
clt_ru:MarkCar
NameType
Наименование марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств. До 250 символов. Текстовый
[0..1]
9.2.6.
BodyID
Идентификационный номер кузова (прицепа), присвоенный и нанесенный на него организацией-
изготовителем
clt_ru:VINIDType
Идентификатор. Идентификационный номер (VIN) транспортного средства. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
9.2.7.
VIN
Номер шасси (VIN)
clt_ru:VINIDType
Идентификатор. Идентификационный номер (VIN) транспортного средства. До 40 символов. Текстовый
[0..1]
9.2.8.
TransportKindCode
Код типа ТСМП в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки
clt_ru:Code3Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
3 символа
[0..1]
9.2.9.
TransportMarkCode
Код марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств
clt_ru:MarkCar
CodeType
Код марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств. 3 символа. Текстовый
[0..1]
9.2.10.
TransportIdentifier
Идентификатор. Номер транспортного средства, наименование судна, номер авиарейса, номер поезда, номер железнодорожного вагона (платформ, цистерн и т.п.)
clt_ru:Transport
MeansIDType
Идентификатор. Идентификатор транспортного средства. До 40 символов. Текстовый
[1]

Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[0..1]
9.
TSInfo
Көлік құралы
TSInfoType
Құрамдық тип.
Көлік құралы
[1]
9.1.
TransportModeCode
Көлік түрлерінің және тауарларды тасымалдаудың сыныптауышы бойынша көлік құралы түрінің коды
clt_ru:Transport
ModeCodeType
Көлік түрінің коды. 2 белгі. Мәтіндік
[1]
9.2.
TransportMeans
Көлік құралының сипаттамасы
TransportMeansType
Құрамдық тип.
Көлікқұралыныңсипаттамасы
[1..n]
9.2.1
TransportNationalityCode
Әлем елдерінің сыныптауышы бойынша көлік құралдары тиесілі (тіркелген) елдің әріптік коды.
00 – белгісіз
clt_ru:CountryA
2CodeType
Alpha-2 елінің коды (латын әліпбиінің екі әрпі).2 символ. Мәтіндік
[0..1]
9.2.2.
TransportNationalityName
Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес ХТКҚ тіркеген елдің қысқаша атауы
clt_ru:CountryName
Type
Елдің атауы.
40 символға дейін. Мәтіндік
[1]
9.2.3.
Kind
Халықаралық тасымалдың көлік құралдары типтерінің сыныптауышына сәйкес ХТКҚ типінің атауы
clt_ru:Text150Type
Мәтіндік сипаттама. 150 символға дейін
[1]
9.2.4.
Model
Модель
clt_ru:Transport
NameType
Көлік құралы түрінің атауы. 100 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
9.2.5.
Mark
Жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралы маркасының атауы
clt_ru:MarkCar
NameType
Жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышынасәйкес көлік құралы маркасының атауы. 250 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
9.2.6.
BodyID
Шанақтың (тіркеменің) жасаушы ұйым берген және салған сәйкестендіру нөмірі
clt_ru:VINIDType
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (VIN).
40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
9.2.7.
VIN
Шасси нөмірі (VIN)
clt_ru:VINIDType
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (VIN).
40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
9.2.8.
TransportKindCode
Халықаралық тасымалдың көлік құралдары типтерінің сыныптауышына сәйкес ХТКҚ типінің коды
clt_ru:Code3Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
3 символ
[0..1]
9.2.9.
TransportMarkCode
Жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралы маркасының коды
clt_ru:MarkCarCode
Type
Жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралы маркасының коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
9.2.10.
TransportIdentifier
Сәйкестендіргіш. Көлік құралының нөмірі, кеме атауы, авиарейс нөмірі, пойыз нөмірі, теміржол вагонының (платформалар, цистерналар және т.б.) нөмірі
clt_ru:Transport
MeansIDType
Сәйкестендіргіш. Көлік құралын сәйкестендіргіш. 40 символға дейін. Мәтіндік
[1]

[0..1]
10.1.6.4.
cat_ru:PersonPost
Должность
clt_ru:PostType
Должность. До 250 символов. Текстовый
[0..1]
10.2.
DateStamp
Сведения, указанные на календарном штемпеле
DateStampType
Составной тип. Сведения, указанные на календарном штемпеле
[0..1]
10.2.1.
Date
Дата проставления штемпеля
clt_ru:DateCustType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD.
По стандарту формат ISO 8601
[1]
10.2.2.
RWStation
Ж/д станция проставления штемпеля
RWStationType
Составной тип.
Ж/д станция
[1]
10.2.2.1.
StationCode
Код станции
clt_ru:
RailwaySta
tionCodeType
Код железнодорожной станции согласно классификатору ж/д станций от 5 до 6 символов. Числовой
[1]
10.2.2.2.
StationName
Наименование станции
clt_ru:PlaceNameType
Наименование места (порта, ж/д станции и т.п.). До 40 символов. Текстовый
[0..1]
10.2.2.3.
RailwayCode
Код железной дороги
clt_ru:CodeVariable4Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 4 символов
[0..1]
10.2.3.
Officer
Ответственный работник станции
cat_ru:PersonBaseType
Составной тип. Базовый класс для указания сведений о должностном лице. ФИО, должность
[1]
10.2.3.1.
cat_ru:PersonSurname
Фамилия
clt_ru:NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[1]
10.2.3.2.
cat_ru:PersonName
Имя
clt_ru:NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[1]
10.2.3.3.
cat_ru:PersonMiddleName
Отчество
clt_ru:NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[0..1]
10.2.3.4.
cat_ru:PersonPost
Должность
clt_ru:PostType
Должность. До 250 символов. Текстовый
[0..1]
11.
Route
Маршрут. Графа 5 ТДТС
RouteType
Составной тип. Маршрут. Графа 5 ТДТС
[1]
11.1.
Destination
Место назначения
Destination
Type
Составной тип. Место назначения
[1..n]
11.1.1.
DestinationPlace
Пункт назначения
clt_ru:Place
NameType
Наименование места (порта, ж/д станции и т.п.). До 40 символов. Текстовый
[1]
11.1.2.
DestinationCountry
Страна назначения. Краткое название страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:
Country
NameType
Наименование страны. До 40 символов. Текстовый
[1]
11.1.3.
DestinationCountryCode
Страна назначения. Буквенный код страны в соответствии с классификатором стран мира
clt_ru:Countr
yA2CodeType
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
11.2.
FlightInfo
Сведения о рейсе
FlightInf
oType
Составной тип. Сведения о рейсе
[0..1]
11.2.1.
FlightNumber
Номер рейса
clt_ru:Code
Variable6Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 6 символов
[1]

[0..1]
10.1.6.4.
cat_ru:PersonPost
Лауазымы
clt_ru:PostType
Лауазымы. 250 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
10.2
DateStamp
Күнтізбелік штемпельде көрсетілген мәліметтер
DateStampType
Құрамдық тип.
Күнтізбелікштемпельдекөрсетілгенмәліметтер
[0..1]
10.2.1.
Date
Штемпельдің қойылған күні
clt_ru:DateCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[1]
10.2.2.
RWStation
Штемпель қою т/ж станциясы
RWStationType
Құрамдық тип.
Т/ж станциясы
[1]
10.2.2.1.
StationCode
Станцияның коды
clt_ru:Railway
StationCodeType
Т/ж станцияларының сыныптауышына сәйкес Теміржол станциясының коды. 5-тен 6 символға дейін. Сандық
[1]
10.2.2.2.
StationName
Станцияның атауы
clt_ru:PlaceNameType
Орынның (порттың, Теміржол станциясының жәнет.б.) атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
10.2.2.3.
RailwayCode
Теміржолдың коды
clt_ru:CodeVariable4
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 4 символға дейін
[0..1]
10.2.3.
Officer
Станцияның жауапты қызметкері
cat_ru:PersonBase
Type
Құрамдық тип.
Лауазымды адам туралы мәліметтерді көрсетуге арналған базалық сынып. ТАӘА, лауазымы
[1]
10.2.3.1.
cat_ru:PersonSurname
Тегі
clt_ru:NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[1]
10.2.3.2.
cat_ru:PersonName
Аты
clt_ru:NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[1]
10.2.3.3.
cat_ru:PersonMiddleName
Әкесінің аты
clt_ru:NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘА. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
10.2.3.4.
cat_ru:PersonPost
Лауазымы
clt_ru:PostType
Лауазымы. 250 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
11.
Route
Маршрут.
КҚКД 5-графасы
RouteType
Құрамдық тип. Маршрут. КҚКД 5-графасы
[1]
11.1.
Destination
Межелі орын
DestinationType
Құрамдық тип.  Межелі орын
[1..n]
11.1.1.
DestinationPlace
Межелі пункт
clt_ru:PlaceName
Type
Орынның (порттың, Теміржол станциясыныңжәнет.б.) атауы. 40 символға дейін. Мәтіндік
[1]
11.1.2.
DestinationCountry
Межелі ел. Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің қысқаша атауы
clt_ru:Country
NameType
Елдің атауы.
40 символға дейін. Мәтіндік
[1]
11.1.3.
DestinationCountryCode
Межелі ел. Әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің әріптік коды
clt_ru:CountryA2
CodeType
Alpha-2 елінің коды (латын әліпбиінің екі әрпі).2 символ. Мәтіндік
[0..1]
11.2.
FlightInfo
Рейс туралы мәліметтер
FlightInfoType
Құрамдық тип. Рейс туралы мәліметтер
[0..1]
11.2.1.
FlightNumber
Рейс нөмірі
clt_ru:Code
Variable6Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 6 символға дейін
[1]

11.2.2.
FlightDate
Дата рейса
clt_ru:Dat
eCustType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD.
По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
11.2.3.
FlightTime
Время вылета рейса
clt_ru:Time
CustType
Время. Время в формате hh :mm :ss. По стандарту ISO 8601
[0..1]
12.
CrewInfo
Экипаж. Графа 6 ТДТС
CrewInfoType
Составной тип. Экипаж. Графа 6 ТДТС
[0..1]
12.1.
CrewDescription
Экипаж (команда судна, поездная бригада и т.п.)
clt_ru:Free
Text250Type
Текстовая строка.
До 250 символов
[1]
12.2.
TotalMemberCount
Общее количество членов экипажа
clt_ru:Code
Variable4Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 4 символов
[0..1]
13.
Passengers
Пассажиры
PassengersType
Составной тип. Пассажиры
[1]
13.1.
TSMPPassenger
Наличие пассажиров, перевозимых в ТСМП (0 – нет;
1– да)
clt_ru:
Indicator
Type
Индикатор. Список двух взаимно исключающих булевых значений истина/ложь, вкл./выкл. и т.д.
[1]
13.2.
MemberCount
Количество пассажиров, перевозимых в ТСМП
clt_ru:
CodeVar
iable4Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 4 символов
[0..1]
14.
OperatingEquipment
Запасные части и оборудование
Operating
EquipmentType
Составной тип. Запасные части и оборудование
[1]
14.1.
GoodsSign
Наличие запасных частей и оборудования, предназначенных для ремонта и эксплуатации ТСМП
clt_ru:
IndicatorType
Индикатор. Список двух взаимно исключающих булевых значений истина/ложь, вкл./выкл. и т.д.
[1]
14.2.
EquipmentDescription
Краткое описание и количество запасных частей и оборудования
Equipment
Type
Составной тип. Сведения о запасных частях и оборудовании
[0..n]
14.2.1.
cat_ru:GoodsQuantity
Количество товара в единице измерения
clt_ru:
Quantity
BasisType
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр.
6 знаков после запятой
[1]
14.2.2.
cat_ru:MeasureUnitQualifierName
Условное обозначение единицы измерения
clt_ru:
MeasureUnit
QualifierN
ameType
Наименование единицы измерения. От 1 до 13 символов. Текстовый
[0..1]
14.2.3.
cat_ru:MeasureUnitQualifierCode
Код единицы измерения в соответствии с единицами измерения, применяемыми в ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:
MeasureUnit
QualifierCode
Type
Код единицы измерения.
3 символа. Текстовый
[0..1]
14.2.4.
EquipmentName
Наименование запасных частей и оборудования
clt_ru:
FreeText250
Type
Текстовая строка.
До 250 символов
[0..4]
15.
Signer
Подпись лица, заявляющего сведения
SignerType
Составной тип. Подпись лица, заявляющего сведения

11.2.2.
FlightDate
Рейс күні
clt_ru:Dat
eCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматтағы күні. Стандарт бойынша ISO 8601 форматы
[0..1]
11.2.3.
FlightTime
Рейстің ұшу уақыты
clt_ru:TimeCustType
Уақыт. hh :mm :ss форматтағы уақыт. ISO 8601 стандарты бойынша
[0..1]
12.
CrewInfo
Экипаж. КҚКД
6-графасы
CrewInfoType
Құрамдық тип.
Экипаж.
КҚКД 6-графасы
[0..1]
12.1.
CrewDescription
Экипаж (кеме командасы, пойыз бригадасы және т.б.)
clt_ru:Free
Text250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[1]
12.2.
TotalMemberCount
Экипаж мүшелерінің жалпы саны
clt_ru:CodeVariable4
Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 4 символға дейін
[0..1]
13.
Passengers
Жолаушылар
PassengersType
Құрамдық тип.
Жолаушылар
[1]
13.1.
TSMPPassenger
ХТКҚ-мен тасымалданатын жолаушылардың болуы
(0 – жоқ;
1– иә)
clt_ru:IndicatorType
Индикатор. Екі өзара жоққа шығаратын бульдік мәндердің тізімі ақиқат/жалған, қосу/ажырату және т.б.
[1]
13.2.
MemberCount
ХТКҚ-мен тасымалданатын жолаушылардың саны
clt_ru:CodeVariable
4Type
Коды. Белгілі бір мәндерді немесе мәтіндік қасиеттерді қысқаша (және (немесе) тіліне қарамастан) беру немесе ауыстыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 4 символға дейін
[0..1]
14.
OperatingEquipment
Қосалқы бөлшектер мен жабдықтар
OperatingEquipment
Type
Құрамдық тип. Қосалқы бөлшектер мен жабдықтар
[1]
14.1.
GoodsSign
ХТКҚ жөндеуге және пайдалануға арналған қосалқы бөлшектер мен жабдықтардың болуы
clt_ru:IndicatorType
Индикатор. Екі өзара жоққа шығаратын бульдік мәндердің тізімі ақиқат/жалған, қосу/ажырату және т.б.
[1]
14.2.
EquipmentDescription
Қосалқы бөлшектер мен жабдықтардың қысқаша сипаттамасы және саны
EquipmentType
Құрамдық тип. Қосалқы бөлшектер мен жабдықтар туралы мәліметтер
[0..n]
14.2.1.
cat_ru:GoodsQuantity
Өлшем бірлігіндегі тауар саны
clt_ru:Quantity
BasisType
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифрға дейін. Үтірден кейін
6 белгі
[1]
14.2.2.
cat_ru:MeasureUnitQualifierName
Өлшем бірлігінің шартты белгілемесі
clt_ru:MeasureUnit
QualifierNameType
Өлшем бірлігінің атауы. 1-ден 13 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
14.2.3.
cat_ru:MeasureUnitQualifierCode
ЕАЭО СЭҚ ТН -да қолданылатын өлшем бірліктеріне сәйкес өлшем бірлігінің коды
clt_ru:MeasureUnit
QualifierCodeType
Өлшем бірлігінің коды. 3 символ. Мәтіндік
[0..1]
14.2.4.
EquipmentName
Қосалқы бөлшектер мен жабдықтардың атауы
clt_ru:FreeText250
Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..4]
15.
Signer
Мәліметтерді мәлімдеген адамның қолтаңбасы
SignerType
Құрамдық тип. Мәліметтерді мәлімдеген адамның қолтаңбасы