О внесении изменений в перечень товаров, для которых установлены единые санитарные требования (согласно кодам ТН ВЭД ЕАЭС), раздела 1 главы II Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 года № 132
В соответствии с пунктом 2 статьи 57 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 20 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в перечень товаров, для которых установлены единые санитарные требования (согласно кодам ТН ВЭД ЕАЭС), раздела 1 главы II Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), утвержденных Решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299, изменения согласно приложению.
2. Просить Правительство Российской Федерации обеспечить в установленном порядке внесение изменений в технический регламент Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011) в части установления допустимых уровней содержания глицидиловых эфиров жирных кислот в пересчете на глицидол и 3-монохлорпропандиол.
3. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу изменений, предусмотренных пунктом 2 настоящего Решения, но не ранее чем по истечении 180 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 6 августа 2019 г. № 132
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в перечень товаров, для которых установлены единые санитарные требования (согласно кодам ТН ВЭД ЕАЭС), раздела 1 главы II Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
1. В пункте 7.1:
в графе первой наименование продукции изложить в следующей редакции: "7.1. Масла растительные, предназначенные для непосредственного употребления человеком в пищу и в качестве продовольственного (пищевого) сырья";
дополнить следующей позицией:
Показатели
Допустимые уровни, мг/кг, не более
Примечания
Глицидиловые эфиры жирных кислот в пересчете на глицидол
1,0
2. Пункт 9.1 дополнить следующей позицией:
Показатели
Допустимые уровни, мг/кг, не более
Примечания
3-монохлорпропандиолы

Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдерге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптардың (ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына сәйкес) II тарауының 1-бөлімінің бірыңғай санитариялық талаптары белгіленген тауарлар тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 132 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 57-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 20-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299 шешімімен бекітілген санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдерге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптардың (ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына сәйкес) II тарауының 1-бөлімінің бірыңғай санитариялық талаптары белгіленген тауарлар тізбесіне өзгерістер енгізілсін.
2. Ресей Федерациясының Үкіметінен белгіленген тәртіппен "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентіне (КО ТР 021/2011) глицидолға және 3-монохлорпропандиолға қайта есептегенде май қышқылдарының глицидил эфирлері құрамының рұқсат етілген деңгейлерін белгілеу бөлігінде өзгерістер енгізуді қамтамасыз ету сұралсын.
3. Осы Шешім осы Шешімнің 2-тармағында көзделген өзгерістер күшіне енген күннен бастап, бірақ осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап 180 күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 132 шешіміне
ҚОСЫМША
Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімдерге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптардың ІІ тарауының 1-бөлімі бірыңғай санитариялық талаптар (ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына сәйкес) белгіленген тауарлар тізбесіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 7.1-тармағында: бірінші бағанда өнімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын: "7.1. Адамның тамаққа және азық-түлік (тағамдық) шикізаты ретінде тікелей пайдалануына арналған өсімдік майлары";
мынадай позициямен толықтырылсын:
Көрсеткіштер
Рұқсат етілген деңгейлер мг/кг, аспайтын
Ескертулер
Глицидолға шаққанда май қышқылдарының глицидил эфирлері
1,0
2. 9.1-тармақ мынадай позициямен толықтырылсын:
Көрсеткіштер
Рұқсат етілген деңгейлер мг/кг, аспайтын
Ескертулер
3-монохлорпропандиолдар

0,02
для гидролизатов растительных белков, соевого соуса
3. Подпункт 2 пункта 12.1.1 перед показателем "Микробиологические показатели" дополнить следующей позицией:
Показатели
Допустимые уровни, мг/кг, не более
Примечания
Глицидиловые эфиры жирных кислот в пересчете на глицидол
0,05
для сухих продуктов, содержащих немолочные жиры
0,006
для жидких продуктов, содержащих немолочные жиры
4. В подпункте 2 пункта 12.1.2 в графе первой позицию, касающуюся токсичных элементов, антибиотиков, микотоксинов, пестицидов, меламина, диоксинов, дополнить словами ", глицидиловые эфиры в пересчете на глицидол".
5. Подпункт 2 пункта 14.1, подпункт 2 пункта 14.2, подпункт 2 пункта 14.5, подпункт 2 пункта 14.6 и подпункт 2 подраздела 16 перед показателем "Микробиологические показатели" дополнить следующей позицией:
Показатели
Допустимые уровни, мг/кг, не более
Примечания
Глицидиловые эфиры жирных кислот в пересчете на глицидол
0,006
для продуктов, содержащих немолочные жиры
6. Пункт 18.7 дополнить следующей позицией:
Показатели
Допустимые уровни, мг/кг, не более
Примечания
Глицидиловые эфиры жирных кислот в пересчете на глицидол
0,5

0,02
өсімдік ақуыздарының гидролизаттары, соя тұздығы үшін
3. 12.1.1-тармақтың 2-тармақшасы "Микробиологиялық көрсеткіштер" көрсеткішінің алдында мынадай позициямен толықтырылсын:
Көрсеткіштер
Рұқсат етілген деңгейлер мг/кг, аспайтын
Ескертулер
Глицидолға қайта есептегенде май қышқылдарының глицидил эфирлері
0,05
құрамында сүтсіз майлары бар құрғақ өнімдерге арналған
0,006
құрамында сүтсіз майлары бар сұйық өнімдер үшін
4. 12.1.2-тармақтың 2-тармақшасында уытты элементтерге, антибиотиктерге, микротоксиндерге, пестицидтерге, меламинге, диоксиндерге қатысты бірінші позицияның бағанында ", глицидил эфирлері, глицидолға қайта есептегенде" деген сөздермен толықтырылсын.
5. 14.1 тармақтың 2 тармақшасы, 14.2 тармақтың 2 тармақшасы, 14.5 тармақтың 2 тармақшасы, 14.6 тармақтың 2 тармақшасы және 16 кіші бөлімнің 2 тармақшасы "Микробиологиялық көрсеткіштер" көрсеткішінің алдында мынадай позициямен толықтырылсын:
Көрсеткіштер
Рұқсат етілген деңгейлер мг/кг, аспайтын
Ескертулер
Глицидолға қайта есептегенде май қышқылдарының глицидил эфирлері
0,006
құрамында сүтсіз майлары бар өнімдер үшін
6. 18.7-тармақ мынадай позициямен толықтырылсын:
Көрсеткіштер
Рұқсат етілген деңгейлер мг/кг, аспайтын
Ескертулер
Глицидолға қайта есептегенде май қышқылдарының глицидил эфирлері
0,005