О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищного строительства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2003 года N 305
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищного строительства". <*>
Сноска. Проект Закона отозван из Мажилиса Парламента РК - постановлением Правительства РК от 19 марта 2004 г. N 352 .
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О внесении дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам жилищного строительства
Статья 1. Внести дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 3 ноября 1994 года "Об индивидуальном жилищном строительстве" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 20, ст. 248, Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 13-14, ст. 209):
в статье 8:
абзац третий дополнить предложением в следующей редакции:
"возложение затрат, связанных со строительством и развитием объектов инфраструктуры на застройщиков, осуществляющих индивидуальное жилищное строительство, не допускается;".
2. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 17-18, ст. 243):
в статье 68:
пункт 7 дополнить частями третьей и четвертой следующего содержания:
"Затраты, связанные с дополнительными нагрузками либо развитием и обустройством магистральных и внутриквартальных инженерных сетей, иных объектов инженерной (коммунальной) инфраструктуры, а также внутренней городской (поселковой) улично-дорожной сети в районах массовой жилой застройки (группы жилых зданий, включая индивидуальные жилые дома квартала, микрорайона, жилого массива) несут поставщики (производители) услуг, если эти затраты не финансируются за счет бюджетных средств. Возложение указанных затрат на застройщиков, осуществляющих жилищное строительство, не допускается.
Строительство инженерных сетей строящихся жилых домов и благоустройство территорий в пределах границ отведенного земельного участка (усадебного участка и придомовой территории) осуществляется за счет средств застройщиков.".

"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне тұрғын үй құрылысы мәселелерi бойынша толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 наурыздағы N 305 қаулысы
Ескерту. Жоба Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісінен қайтарып алынды - ҚР Үкіметінің 2004.03.19. N 352
қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне тұрғын үй құрылысы мәселелерi бойынша толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заң жобасы Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Заңы Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне
тұрғын үй құрылысы мәселелерi бойынша
толықтырулар енгiзу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заң актілеріне толықтырулар енгізілсiн:
1. "Жеке тұрғын үй құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 3 қарашадағы Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 20, 248-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 1997 ж., N 13-14, 209-құжат):
8-бапта:
үшiншi абзац мынадай редакциядағы сөйлеммен толықтырылсын:
"жеке тұрғын үй құрылысын жүзеге асыратын құрылыс салушыларға құрылысқа және инфрақұрылым объектiлерiн дамытуға байланысты шығындарды жүктеуге рұқсат етiлмейді;".
2. "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 17-18, 243-құжат):
68-бапта:
7-тармақ мынадай мазмұндағы үшiншi және төртiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Жаппай құрылыс салынатын аудандардағы (жеке тұрғын үйлердi, кварталдарды, шағын аудандарды, тұрғын үйлердi қоса алғанда, тұрғын ғимараттардың тобы) қосымша жүктемелермен не магистральды және ішкі кварталдық инженерлiк желілердi, өзге де инженерлiк (коммуналдық) инфрақұрылым объектілерiн, сондай-ақ қалалық (кенттiк) ішкі көше-жол желiлерiн дамытумен және жайластырумен байланысты шығындар, егер осы шығындар бюджет қаражатының есебiнен қаржыландырылмаса, қызметті жеткiзушілерге (өндiрушілерге) жүктеледi. Тұрғын үй құрылысын жүзеге асыратын құрылыс салушыларға көрсетiлген шығындарды жүктеуге рұқсат етiлмейдi.
Салынып жатқан тұрғын үйлердің инженерлiк желiлерiн салу және бөлiнiп берiлген жер телiмiнің (жеке үйдiң телiмi мен үйдiң жанындағы аумақтың) шекаралары шегiнде аумақтарды жайластыру құрылыс салушылардың қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.".

3. В Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 9, ст. 95):
в статье 12:
пункт 3 дополнить частью второй следующего содержания:
"В конкурсной заявке потенциального поставщика, а также в договоре подряда, заключенного между заказчиком (инвестором проекта или программы) и выигравшим конкурс (генеральным подрядчиком), в обязательном порядке указываются виды и объемы работ (услуг), которые подрядчик (генеральный подрядчик) намеревается передать на исполнение субподрядчикам. При этом организатор конкурса в конкурсной документации предусматривает условие о запрете передачи подрядчиком (генеральным подрядчиком) на субподряд в совокупности более двух третей объема работ (стоимости строительства), являющихся предметом проводимого конкурса".
Статья 2. Настоящий Закон Республики Казахстан вводится в действие со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан

3. "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 2002 ж., N 9, 95-құжат):
12-бапта:
3-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi бөлікпен толықтырылсын:
"Ықтимал өнiм берушiнің конкурстық өтінімiнде, сондай-ақ тапсырысшы (жобаның немесе бағдарламаның инвесторы) мен конкурс жеңімпазының (бac мердiгердiң) арасындағы мердiгерлiк шартта мердігер (бас мердiгер) қосалқы мердiгерлердің орындауына бермекшi болып отырған жұмыстардың (қызметтердiң) түрлерi мен көлемдерi міндеттi түрде көрсетілуге тиiс. Бұл ретте конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттамада мердiгердің (бас мердiгердiң) өткiзілетiн конкурстың нысаны болып табылатын жұмыстар көлемінің (құрылыс құнының) жинақтап алғанда үштен екi бөлiгiнен астамын қосалқы мердiгерлiкке беруге тыйым салу туралы шартты көздейдi".
2-бап. Осы Қазақстан Республикасының Заңы жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi