Об установлении перечня инструментов, оборудования, находящихся под специальным контролем и используемых для производства и изготовления наркотических средств, психотропных веществ
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2003 года N 939.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2023 № 1038 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах, их аналогах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2023 № 1038 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить прилагаемый перечень инструментов, оборудования, находящихся под специальным контролем и используемых для производства и изготовления наркотических средств, психотропных веществ.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2023 № 1038 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за оборотом инструментов, оборудования, находящихся под специальным контролем и используемых для производства и изготовления наркотических средств, психотропных веществ, возложить на уполномоченный государственный орган в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2023 № 1038 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 сентября 2003 года № 939
Перечень инструментов, оборудования, находящихся под специальным контролем и используемых для производства и изготовления наркотических средств, психотропных веществ
Сноска. Перечень - в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2023 № 1038 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Пресс-инструменты и оборудование для прессования таблеток.
2. Оборудование для наполнения ампул.
3. Оборудование для запайки ампул.
4. Оборудование для проведения химических реакций (лабораторные
реакторы).

Есiрткi құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды өндiру (дайындау) үшiн пайдаланылатын, бақылауға жататын жабдықтардың тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қыркүйектегі N 939 қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2023 № 1038 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Есірткі, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2023 № 1038 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса берiлiп отырған арнайы бақылаудағы және есiрткi, психотроптық заттарды өндiру мен дайындау үшiн пайдаланылатын аспаптардың, жабдықтардың тiзбесi белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2023 № 1038 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Арнайы бақылаудағы және есiрткi, психотроптық заттарды өндiру мен дайындау үшiн пайдаланылатын аспаптардың, жабдықтардың айналымын бақылау есiрткi, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлар айналымы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органға жүктелсiн.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2023 № 1038 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 939 қаулысымен
белгіленген
Арнайы бақылаудағы және есiрткi, психотроптық заттарды өндiру мен дайындау үшiн пайдаланылатын аспаптардың, жабдықтардың тiзбесi
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2023 № 1038 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Таблеткаларды нығыздауға арналған нығыздау аспаптары мен жабдықтары.
2. Ампулаларды толтыруға арналған жабдықтар.
3. Ампулаларды бітеуге арналған жабдықтар.
4. Химиялық реакцияларды жүргізуге арналған жабдықтар (зертханалық
реакторлар).

5. Капсуляторы.
6. Пуансоны и матрицы.
7. Стеклянные реакционные сосуды большой емкости с одним
или несколькими горлышками (15 и более литров).
8. Делительные воронки.
9. Прямоточные и противоточные конденсаторы.
10. Колбонагреватели.
11. Поясные нагреватели для бочек.
12. Водяные и масляные бани.
13. Ротационные испарители.
14. Реакционные сосуды (колбы, пробирки, реторты).
15. Счетчики таблеток и капсул.
16. Обеспыливатели таблеток.
17. Вакуумные насосы.
18. Воронка Бюхнера.
19. Высокоточные электронные весы.
20. Дистилляционные установки.
21. Магнитные мешалки.
22. Холодильник Либиха.

5. Капсуляторлар.
6. Пуансондар мен матрицалар.
7. Бір немесе бірнеше мойны бар сыйымдылығы үлкен реакциялық шыны
ыдыстар (15 немесе одан да көп литр).
8. Бөлгіш құйғыштар.
9. Тікелей ағынды және қарсы ағынды конденсаторлар.
10. Колба қыздырғыштар.
11. Бөшкелерге арналған белбеулік қыздырғыштар.
12. Сулы және майлы жылытқыштар.
13. Ротациялық буландырғыштар.
14. Реакциялық ыдыстар (колбалар, пробиркалар, реторттар).
15. Таблеткалар мен капсулаларды есептегіштер.
16. Таблеткаларды тозаңнан арылтқыштар.
17. Вакуумдық сорғылар.
18. Бюхнер құйғышы.
19. Дәлдігі жоғары электрондық таразылар.
20. Дистилляциялық қондырғылар.
21. Магнитті араластырғыштар.
22. Либих тоңазытқышы.