О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2004 года N 402
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 1255 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926 "Об индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы":
в Индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденном указанным постановлением:
в Перечне инвестиционных проектов на 2004-2006 годы в разрезе действующих и разрабатываемых государственных и отраслевых (секторальных) программ (раздел 3):
в графе 3 "Исполнительное агентство" строки, порядковый номер 273, аббревиатуру "МВД" заменить аббревиатурой "МЮ";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год":
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе IV "Затраты":
в функциональной группе 03 "Общественный порядок и безопасность 94533695":
в подфункции 01 "Правоохранительная деятельность" цифры "30 346 874" заменить цифрами "28336107";
по администратору 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан" цифры "27780534" заменить цифрами "25 430 003";
в программе 001 "Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности на республиканском уровне" цифры "20251957" заменить цифрами "19900547":
в подпрограмме 001 "Аппарат центрального органа" цифры "1288017" заменить цифрами "1252339";
в подпрограмме 002 "Аппараты территориальных органов" цифры "9141961" заменить цифрами "8791472";
в подпрограмме 100 "Комитет внутренних войск" цифры "178307" заменить цифрами "188935";
в подпрограмме 101 "Учреждение автотранспортного обслуживания" цифры "208730" заменить цифрами "205003";
в подпрограмме 105 "Оперативно-розыскная деятельность" цифры "2059117" заменить цифрами "2043941";
в подпрограмме 107 "Соединения и части внутренних войск" цифры "5503825" заменить цифрами "554857";

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 10 сәуірдегі N 402 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 1255  Жарлығын  iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсiн:
1) "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2004-2006 жылдарға арналған индикативтік жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi N 926  қаулысында :
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2004-2006 жылдарға арналған индикативтiк жоспарында:
Қолданыстағы және әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар бөлiнiсiндегі 2004-2006 жылдарға арналған инвестициялық жобалардың тiзбесiнде (3-бөлiм):
реттік нөмiрi 273-жолдың "Атқарушы агенттiк" деген 3-бағанында "IIМ" деген аббревиатура "Әділетминi" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260  қаулысында :
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшада:
IV "Шығындар" деген бөлiмде:
"Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк 94533695" деген 03 функционалдық топта:
01 "Құқық қорғау қызметi" деген ішкі функцияда "30346874" деген сандар "28336107" деген сандармен ауыстырылсын;
201 "Қазақстан Республикасының Iшкі iстер министрлiгi" деген әкiмшi бойынша "27780534" деген сандар "25430003" деген сандармен ауыстырылсын;
001 "Республикалық деңгейде қоғамдық тәртiптi қорғау және қоғамдық қауiпсiздiкті қамтамасыз ету" деген бағдарламада "20251957" деген сандар "19900547" деген сандармен ауыстырылсын;
001 "Орталық органның аппараты" деген кiшi бағдарламада "1288017" деген сандар "1252339" деген сандармен ауыстырылсын;
002 "Аумақтық органдардың аппараттары" деген кiшi бағдарламада "9141961" деген сандар "8791472" деген сандармен ауыстырылсын;
100 "Iшкi әскерлер комитетi" деген кiшi бағдарламада "178307" деген сандар "188935" деген сандармен ауыстырылсын;
101 "Автокөліктік қызмет көрсету мекемесi" деген кiшi бағдарламада "208730" деген сандар "205003" деген сандармен ауыстырылсын;
105 "Жедел-iздестіру қызметi" деген кiшi бағдарламада "2059117" деген сандар "2043941" деген сандармен ауыстырылсын;
107 "Ішкі әскерлердiң құрамалары мен бөлiмдерi" деген кiшi бағдарламада "5503825" деген сандар "5546857" деген сандармен ауыстырылсын;

в программе 007 "Строительство, реконструкция объектов общественного порядка и безопасности" цифры "246000" заменить цифрами "205600";
в программе 104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом" цифры "86260" заменить цифрами "175214";
строки:
"005 Содержание следственно-арестованных лиц 2044450
019 Противодействие эпидемии СПИДа в следственных изоляторах "3225" исключить;
строку:
618 "Агентство финансовой полиции Республики Казахстан 2566340" изложить в следующей редакции:
618 "Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)", цифры "2566340" заменить цифрами "2906104";
программу 001 "Обеспечение экономической безопасности в сфере экономической и финансовой деятельности" 2459187 изложить в следующей редакции:
"001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа по борьбе с экономической и коррупционной преступностью 2798951";
в подпрограмме 001 "Аппарат центрального органа" цифры "189311" заменить цифрами "243757";
в подпрограмме 002 "Аппараты территориальных органов" цифры "2032259" заменить цифрами "2308151";
в подпрограмме 100 "Оперативно-розыскная деятельность органов финансовой полиции" цифры "30000" заменить цифрами "39426";
в подфункции 06 "Уголовно-исполнительная система" цифры "11803231" заменить цифрами "13891306":
по администратору 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан" цифры "11803231" заменить цифрами "13891306":
дополнить программами 012, 013, 014 следующего содержания:
"012 Содержание следственно-арестованных лиц 2044450
013 Противодействие эпидемии СПИДа в следственных изоляторах 3225
014 Строительство следственного изолятора в городе Алматы на 1800 мест 40400";
в подфункции 09 "Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности" цифры "3200112" заменить цифрами "3122804":
по администратору 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан" цифры "3200112" заменить цифрами "3122804":
в программе 001 "Правовое обеспечение деятельности государства" цифры "2809167" заменить цифрами "2820813":
в подпрограмме 001 "Аппарат центрального органа" цифры "1101509" заменить цифрами "1089516";
в подпрограмме 100 "Аппарат Комитета уголовно-исполнительной системы" цифры "138643" заменить цифрами "142602";

007 "Қоғамдық тәртiп және қоғамдық қауiпсiздiк объектілерiнiң құрылысын салу, қайта жаңарту" деген бағдарламада "246000" деген сандар "205600" деген сандармен ауыстырылсын;
104 "Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес" бағдарламада "86260" деген сандар "175214" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай:
"005 Тергеу-тұтқынға алынған адамдарды ұстау 2044450
019 Тергеу изоляторларында СПИД iндетiне қарсы iс-қимыл 3225" деген жолдар алынып тасталсын;
мынадай:
618 "Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттiгi 2566340" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
618 "Қазақстан Республикасының Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiгi (қаржы полициясы)", "2566340" деген сандар "2906104" деген сандармен ауыстырылсын;
001 "Экономикалық және қаржы қызметi саласында экономикалық қауiпсiздiкті қамтамасыз ету 2459187" деген бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
001 "Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi уәкiлетті органның қызметін қамтамасыз ету 2798951";
001 "Орталық органның аппараты" деген кiшi бағдарламада "189311" деген сандар "243757" деген сандармен ауыстырылсын;
002 "Аумақтық органдардың аппараттары" деген кiшi бағдарламада "2032259" деген сандар "2308151" деген сандармен ауыстырылсын;
100 "Қаржы полициясы органдарының жедел-іздестіру қызметі" деген кіші бағдарламада "30000" деген сандар "39426" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қылмыстық-атқару жүйесі" деген 06 ішкі функцияда "11803231" деген сандар "13891306" деген сандармен ауыстырылсын;
221 "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi" деген әкiмшi бойынша "11803231" деген сандар "13891306" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 012, 013, 014-бағдарламалармен толықтырылсын:
"012 Тергеу-тұтқынға алынған адамдарды ұстау 2044450
013 Тергеу изоляторларында СПИД iндетiне қарсы iс-қимыл 3225
014 Алматы қаласында 1800 орындық тергеу изоляторын салу 40400";
09 "Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк саласындағы басқа да қызметтер" деген ішкi функцияда "3200112" деген сандар "3122804" деген сандармен ауыстырылсын;
221 "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгі" деген әкiмшi бойынша "3200112" деген сандар "3122804" деген сандармен ауыстырылсын;
001 "Мемлекеттің қызметiн құқықтық қамтамасыз ету" деген бағдарламада "2809167" деген сандар "2820813" деген сандармен ауыстырылсын;
001 "Орталық органның аппараты" деген кiшi бағдарламада "1101509" деген сандар "1089516" деген сандармен ауыстырылсын;
100 "Қылмыстық атқару жүйесi комитетiнiң аппараты" деген кiшi бағдарламада "138643" деген сандар "142602" деген сандармен ауыстырылсын;

в подпрограмме 101 "Аппараты территориальных органов уголовно-исполнительной системы" цифры "563897" заменить цифрами "583577";
в программе 104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом" цифры "110869" заменить цифрами "21915";
в приложении 2 к указанному постановлению:
строку 618 "Агентство финансовой полиции Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
618 "Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок и безопасность":
по администратору 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
в программе 007 "Строительство, реконструкция объектов общественного порядка и безопасности" цифры "246000" заменить цифрами "205600";
строку "Строительство следственного изолятора в городе Алматы на 1800 мест 40400" исключить;
по администратору 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан":
после программы 009 "Создание информационной системы уголовно-исполнительной системы 37237" дополнить программой 014 следующего содержания:
"014 Строительство следственного изолятора в городе Алматы на 1800 мест 40400";
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год":
в приложении 10 к указанному постановлению:
в пункте 1 "Стоимость": слова "20251957 (двадцать миллиардов двести пятьдесят один миллион девятьсот пятьдесят семь тысяч тенге)" заменить словами "19900547 (девятнадцать миллиардов девятьсот миллионов пятьсот сорок семь тысяч тенге)";
в пункте 6 "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в графе 5 "Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)":
в подпрограмме 001 "Аппарат центрального органа":
после слов "Содержание аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан" дополнить словами "и его Комитета";
цифры "1230" заменить цифрами "1181";
дополнить словами "Выдача лицензий на право занятия отдельных видов деятельности в сфере оборота наркотических, психотропных веществ и прекурсоров, изготовление бланков государственных лицензий.";
в графе 5 подпрограммы 002 "Аппараты территориальных органов":

101 "Қылмыстық-атқару жүйесінің аумақтық органдарының аппараттары" деген кiшi бағдарламада "563897" деген сандар "583577" деген сандармен ауыстырылсын;
104 "Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес" деген бағдарламада "110869" деген сандар "21915" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
618 "Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттігi" деген жол мынадай мазмұндағы жолмен ауыстырылсын:
618 "Қазақстан Республикасының Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiгi (қаржы полициясы)";
03 "Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк" деген функционалдық топта:
201 "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгі" деген әкiмшi бойынша:
007 "Қоғамдық тәртiп және қоғамдық қауiпсiздiк объектілерiнiң құрылысын салу, қайта жаңарту" деген бағдарламада "246000" деген сандар "205600" деген сандармен ауыстырылсын;
"Алматы қаласындағы 1800 орынға арналған тергеу изоляторын салу 40400" деген жол алынып тасталсын;
221 "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi" деген әкiмшi бойынша:
009 "Қылмыстық-атқару жүйесiнiң ақпараттық жүйесiн құру 37237" деген бағдарламадан кейiн мынадай мазмұндағы 014-бағдарламамен толықтырылсын:
"014 Алматы қаласында 1800 орындық тергеу изоляторын салу 40400";
3) "2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327  қаулысында :
көрсетiлген қаулыға  10-қосымшада :
"Құны" деген 1-тармақта "20251957 мың теңге (жиырма миллиард екi жүз елу бiр миллион тоғыз жүз елу жетi мың теңге" деген сөздер "19900547 мың теңге (он тоғыз миллиард тоғыз жүз миллион бес жүз қырық жетi мың теңге)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 6-тармақта:
"Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар" деген 5-бағанда:
001 "Орталық органның аппараты" деген кіші бағдарламада:
"Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігінің орталық аппаратын" деген сөздерден кейiн "және оның Комитетiн" деген сөздермен толықтырылсын;
"1230" деген сандар "1181" деген сандармен ауыстырылсын;
", Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң автоматтандырылған ақпараттық жүйелерiне ілесе жүру жөнiндегі қызмет көрсетулер." деген сөздерден кейiн "Есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялар беру, мемлекеттiк лицензиялардың бланкілерiн дайындау." деген сөздермен толықтырылсын;
002 "Аумақтық органдардың аппараттары" деген кiшi бағдарламада:

цифры "18859" заменить цифрами "18068";
в подпрограмме 100 "Комитет внутренних войск":
цифры "205" заменить цифрами "225";
в подпрограмме 107 "Соединения и части внутренних войск":
цифры "20347" заменить цифрами "20449";
приложение 14 к указанному постановлению исключить;
в приложении 16 к указанному постановлению:
в пункте 1 "Стоимость": слова "246000 (двести сорок шесть миллионов)" заменить словами "205600 (двести пять миллионов шестьсот тысяч тенге)";
в пункте 2 "Нормативно-правовая основа бюджетной программы":
слова "Закон Республики Казахстан от 30 марта 1999 года "О порядке и условиях содержания под стражей подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений" исключить;
в пункте 4 "Цель бюджетной программы":
слова "создание материально-технической базы для обеспечения условий содержания под стражей подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, определенных законодательством;" исключить;
в пункте 5 "Задачи бюджетной программы":
слова "строительство следственного изолятора в городе Алматы," исключить;
в пункте 6 "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в графе 5 "Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)":
слова "; 2. Строительно-монтажные работы по строительству следственного изолятора в городе Алматы согласно утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документации (заключение государственной экспертизы на ТЭО N 5-24/2000 от 18 апреля 2000 года)" исключить;
в графе 7 "Ответственные исполнители":
слова "Главное управление внутренних дел города Алматы" исключить;
в пункте 7 "Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы":
слова "и следственного изолятора в городе Алматы" исключить;
приложение 28 к указанному постановлению исключить;
в приложении 32 к указанному постановлению:
в пункте 1 "Стоимость": слова "86260 (восемьдесят шесть миллионов двести шестьдесят тысяч тенге) заменить словами "175214 (сто семьдесят пять миллионов двести четырнадцать тысяч тенге)";
в пункте 6 "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
графу 5 "Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)":
дополнить словами "Издание информационных материалов на антинаркотическую тематику. Выпуск периодического журнала, посвященного проблемам борьбы с наркоманией и наркобизнесом общим тиражом 16000 экземпляров. Проведение акций, посвященных Международному дню борьбы с наркоманией, конкурсов, 6 круглых столов, 3 конференций, 12 семинаров по актуальным проблемам борьбы с наркоманией и наркобизнесом с оплатой командировочных затрат, услуг связи, аренды помещений, транспорта, оборудования, приобретением канцелярских и прочих товаров, сувениров и памятных призов, буфетным обслуживанием и кофе-брейками, выпуск методических рекомендаций, изготовление плакатов, календарей, футболок, бейсболок, наружной рекламы. Производство и трансляция видеороликов, теле- и радиопрограмм. Изготовление наборов для определения наркотических средств и психотропных веществ в количестве 3186 штук. Создание и содержание Центра социально-психологической реабилитации лиц с диагнозом наркомания, прошедших курс медицинской реабилитации, с приобретением хлебопекарного оборудования и оборудования для трудовой реабилитации пациентов, оплатой услуг, приобретением продуктов питания, медикаментов, содержанием персонала, проведением текущего ремонта. Создание единой телефонной консультативной Службы для наркозависимых лиц с приобретением и установкой оборудования регистр Mirra Series 2. Продолжение внедрения Национальной системы баз данных на уровне государственных органов, уполномоченных осуществлять государственный контроль в сфере оборота НПП и их территориальных органов с приобретением и установкой оборудования hardware VPN (RF550 VPN) в количестве 3 единиц и компьютеров в количестве 5 штук и установки отечественной программы "База данных легального оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (лицензирование).";
в графе 7 "Ответственные исполнители":
после слов "Министерство внутренних дел Республики Казахстан" дополнить словами ", Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
в приложении 178 к указанному постановлению:

"18859" деген сандар "18068" деген сандармен ауыстырылсын;
100 "Iшкi әскерлер комитеті" деген кiшi бағдарламада:
"205" деген сандар "225" деген сандармен ауыстырылсын;
107 "Iшкi әскерлердiң құрамалары мен бөлiмдерi" деген кiшi бағдарламада:
"20347" деген сандар "20449" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулыға  14-қосымша  алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 16-қосымшада:
"Құны" деген 1-тармақта "246000 мың теңге (екi жүз қырық алты миллион теңге)" деген сөздер "205600 мың теңге (екi жүз бес миллион алты жүз мың теңге) деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi" деген 2-тармақта:
"Қылмыстың жасалуына сезiктілер мен айыпталушыларды күзетте ұстаудың тәртiбi мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 наурыздағы Заңы;" деген сөздер алынып тасталсын;
"Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты" деген 4-тармақта:
"қылмыстың жасалуына күдiктілер мен айыпталушыларды күзетте ұстаудың жағдайларын қамтамасыз ету үшін материалдық-техникалық базаны құру" деген сөздер алынып тасталсын;
"Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi" деген 5-тармақта:
"Алматы қаласында тергеу изоляторын салу," деген сөздер алынып тасталсын;
"Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 6-тармақта:
"Бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар" деген 5-бағанда:
"; 2. 3аңнамада белгiленген тәртiппен жобалау-сметалық құжаттамаға (ТЭО-ға мемлекеттік сараптаманың 2000 жылғы 18 сәуiрдегi N 5-24/2000 қорытындысы) сәйкес Алматы қаласында тергеу изоляторын салу жөнiндегi құрылыс-монтаждау жұмыстарына инвестициялық жобаларды iске асыру" деген сөздер алынып тасталсын;
"Жауапты орындаушылар" деген 7-бағанда:
"Алматы қаласының Iшкi iстер бас басқармасы" деген сөздер алынып тасталсын;
"Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер" деген 7-тармақта:
"мен Алматы қаласындағы тергеу изоляторын" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетiлген қаулыға 28-қосымша алынып тасталсын;
көрсетiлген қаулыға 32-қосымшада:
"Құны" деген 1-тармақта "86260 мың теңге (сексен алты миллион екi жүз алпыс мың теңге)" деген сөздер "175214 мың теңге (бip жүз жетпiс бес миллион екi жүз он төрт мың теңге)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 6-тармақта:
"Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар" деген 5-баған:
"Есiрткiге қарсы тақырыпта ақпараттық материалдарды шығару. Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес проблемаларына арналған жалпы таралымы 16000 дана мерзiмдi журналдарды шығару. Iссапар шығындарына, байланыс қызметтерiне, үй-жайларды, көлiктi, жабдықтарды жалға алуға ақы төлеумен, кеңсе және өзге де тауарларды, кәдесыйларды және естелiк жүлделердi сатып алумен, буфет және кофе-брейк қызметтерiн көрсетумен бiрге нашақорлыққа қарсы күрес Халықаралық күнiне арналған акциялар, конкурстар, есiрткiге және нашақорлыққа қарсы күрестің өзектi мәселелерi жөнiндегі 6 дөңгелек үстел, 3 конференция, 12 семинар өткiзу, әдiстемелiк ұсынымдар шығару, плакаттарды, күнтiзбелердi, футболкаларды, бейсболкаларды, сыртқы жарнамаларды дайындау. Бейне роликтердi, теле және радиобағдарламаларды шығару және трансляциялау. Есiрткi құралдарын және психотроптық заттарды айқындау үшін 3186 дана санында терiмдердi дайындау. Наубайхана жабдықтарын және емделушiлердi еңбекпен оңалту үшін жабдықтарды сатып алумен, қызметтерге ақы төлеумен, азық-түлiк өнiмдерiн, дәрі-дәрмектерді сатып алумен, қызметкерлерді ұстаумен, ағымдағы жөндеудi өткiзумен бiрге медициналық оңалту курстарында өткен нашақор диагнозы бар адамдарды Әлеуметтік-психологиялық оңалту орталығын құру және ұстау. Мirra Series 2 тiзiмi жабдықтарын сатып алу және орнату, есiрткiге тәуелдi адамдарға бiрыңғай телефоны бар консультациялық қызмет құру. Hardware VPN (RҒ550 VPN) 3 бiрлiк санында жабдықтарды және 5 дана санында компьютерлердi сатып алып әрi орнатып ЕПП айналымы саласында мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыруға уәкiлетті мемлекеттік органдар және олардың аумақтық органдарының деңгейiнде Дерекқор ұлттық жүйесiн енгiзудi жалғастыру және "Есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың заңды айналымының дерекқоры" (лицензиялау) отандық бағдарламасын орнату." деген сөздермен толықтырылсын;
"Жауапты орындаушылар" деген 7-бағанда:
"Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi" деген сөздерден кейiн "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігінің Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау жөнiндегi комитетi" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулыға  178-қосымшада :

в пункте 1 "Стоимость": слова "2809167 (два миллиарда восемьсот девять миллионов сто шестьдесят семь тысяч тенге) заменить словами "2820813 (два миллиарда восемьсот двадцать миллионов восемьсот тринадцать тысяч тенге)";
в пункте 2 "Нормативно-правовая основа бюджетной программы": после слов " Указ Президента Республики Казахстан от 4 марта 1997 года N 3379 "О государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан и мерах по упорядочению их государственной регистрации," дополнить словами " Указ Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 1255 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан,";
слова "постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2001 года N 151 "Некоторые вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан"," исключить;
в пункте 5 "Задачи бюджетной программы":
слова "а также отдельных видов деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров," исключить;
в пункте 6 "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в графе 5 "Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)":
в подпрограмме 001 "Аппарат центрального органа":
слова ", по борьбе с наркоманией и наркобизнесом" исключить;
в подпункте 1): цифры "264" заменить цифрами "245";
в подпункте 6):
слова ", а также отдельных видов деятельности в сфере оборота наркотических, психотропных веществ и прекурсоров, изготовление бланков государственной лицензии по всем видам деятельности" исключить;
цифры "10500" заменить цифрами "5500";
в подпрограмме 100 "Аппарат Комитета уголовно-исполнительной системы":
в графе 5 цифры "167" заменить цифрами "173";
в подпрограмме 101 "Аппараты территориальных органов уголовно-исполнительной системы":
в графе 5 цифры "1024" заменить цифрами "1055";
в приложении 189 к указанному постановлению:
в пункте 1 "Стоимость": слова "110869 (сто десять миллионов восемьсот шестьдесят девять тысяч тенге)" заменить словами "21915 (двадцать один миллион девятьсот пятнадцать тысяч тенге)";
в пункте 6 "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
абзацы пятый, седьмой, восьмой, девятый, десятый и одиннадцатый исключить;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"выпуск методических рекомендаций, изготовление плакатов";
в графе 7 "Ответственные исполнители":
слова "Комитет по борьбе с наркоманией и наркобизнесом Министерства юстиции Республики Казахстан" исключить;

"Құны" деген 1-тармақта "2809167 мың теңге (екi миллиард сегіз жүз тоғыз миллион бiр жүз алпыс жетi мың теңге)" деген сөздер "2820813 мың теңге (екi миллиард сегiз жүз жиырма миллион сегiз жүз он үш мың теңге) деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi" деген 2-тармақта: "Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актілерінің реестрi және оларды мемлекеттік тiркеудi ретке келтiру жөнiндегi шаралар туралы" 1997 жылғы 4 наурыздағы N 3379  Жарлығы ;" деген сөздерден кейiн "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 1255  Жарлығы ;" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2001 жылғы 30 қаңтардағы N 151  қаулысы ;" деген сөздер алынып тасталсын;
"Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi" деген 5-тармақта:
"сондай-ақ есiрткi, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласындағы қызметтердiң жеке түрлерiн," деген сөздер алынып тасталсын;
"Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 6-тармақта:
"Бағдарламаны (кiшi бағдарламаларды) iске асыру жөнiндегі iс-шаралар" деген 5-бағанда:
001 "Орталық органның аппараты" деген кiшi бағдарламада:
"нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес" деген сөздер алынып тасталсын;
1) тармақшадағы "264" деген сандар "245" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
", сондай-ақ есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметтiң жеке түрлерiмен", "қызметтің барлық түрлерi бойынша мемлекеттiк лицензиялардың бланкілерiн даярлау" деген сөздер алынып тасталсын;
"10 500" деген сандар "5 500" деген сандармен ауыстырылсын;
100 "Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң аппараты" деген кiшi бағдарламада:
"167" деген сандар "173" деген сандармен ауыстырылсын;
101 "Қылмыстық-атқару жүйесiнiң аумақтық органдарының аппараттары" деген кiші бағдарламада:
5-бағандағы "1024" деген сандар "1055" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулыға  189-қосымшада :
"Құны" деген 1-тармақта "110 869 мың теңге (бiр жүз он миллион сегiз жүз алпыс тоғыз мың теңге)" деген сөздер "21 915 мың теңге (жиырма бiр миллион тоғыз жүз он бес мың теңге)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 6-тармақта:
бесiншi, жетiнші, сегiзiнші, тоғызыншы, оныншы және он бiрiншi абзацтар алынып тасталсын;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"әдiстемелiк ұсынымдарды шығару, плакаттар жасау";
"Жауапты орындаушылар" деген 7-бағанда:
"Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінiң Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi комитетi" деген сөздер алынып тасталсын;

дополнить приложениями 189-1,189-2, 189-3 согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему постановлению;
в приложениях 401 , 402, 403, 404, 405 слова "Агентство финансовой полиции Республики Казахстан" заменить словами "Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)":
в приложении 401 к указанному постановлению:
в пункте 1 "Стоимость": слова "2459187 (два миллиарда четыреста пятьдесят девять миллионов сто восемьдесят семь тысяч тенге)" заменить словами "2798951 (два миллиарда семьсот девяносто восемь миллионов девятьсот пятьдесят одна тысяча тенге)";
в пункте 6 "План мероприятий по реализации бюджетной программы":
в графе 4 "Наименование программы (подпрограммы):
слова "Обеспечение экономической безопасности в сфере экономической и финансовой деятельности" заменить словами "Обеспечение деятельности уполномоченного органа по борьбе с экономической и коррупционной преступностью";
в графе 5 "Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)":
в подпрограмме 001 "Аппарат центрального органа":
цифры "144" заменить цифрами "204";
в подпрограмме 002 "Аппараты территориальных органов":
цифры "2941" заменить цифрами "3581";
4) (Подпункт 4) утратил силу - постановлением Правительства РК от 24 января 2005 г. N 47 (вступает в силу с 1 января 2005 г.)
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года, за исключением подпункта 4), который вступает в силу с 17 марта 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 апреля 2004 года N 402
Приложение 189-1 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
221 Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Содержание следственно-арестованных лиц" на 2004 год
1. Стоимость: 2 044 450 тысяч тенге (два миллиарда сорок четыре миллиона четыреста пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Уголовно-исполнительный Кодекс Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года; Закон Республики Казахстан от 30 марта 1999 года "О порядке и условиях содержания под стражей, подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 1255 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 декабря 1994 года N 1474-53; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года N 1118 "О нормах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 483 "О перечне должностей военнослужащих, сотрудников внутренних дел Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию на содержание жилища и коммунальные услуги"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий".

осы қаулыға 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес 189-1, 189-2, 189-3-қосымшалармен толықтырылсын;
401 , 402, 403, 404, 405-қосымшаларда "Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттігi" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiгi (қаржы полициясы)" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға  401-қосымшада :
"Құны" деген 1-тармақта "2459187 мың теңге (екi миллиард төрт жүз елу тоғыз миллион бiр жүз сексен жетi мың теңге)" деген сөздер "2798951 мың теңге (екi миллиард жетi жүз тоқсан сегіз миллион тоғыз жүз елу бiр мың теңге)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 6-тармақта:
"Бағдарламалардың (кiшi бағдарламалардың) атауы" деген 4-тармақта:
"Экономикалық және қаржы қызметi саласындағы экономикалық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету" деген сөздер "Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегі уәкілетті органның қызметiн қамтамасыз ету" деген сөздермен ауыстырылсын;
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар" деген 5-бағанда:
001 "Орталық органның аппараты" деген кiшi бағдарламада:
"144" деген сандар "204" деген сандармен ауыстырылсын;
002 "Аумақтық органдардың аппараттары" деген кішi бағдарламада:
"2941" деген сандар "3581" деген сандармен ауыстырылсын;
4) <*>
Ескерту. 4) тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.01.24.  N 47  қаулысымен (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi).
2. Осы қаулы 2004 жылғы 17 наурыздан бастап күшiне енетiн 4) тармақшаны қоспағанда, 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 10 сәуірдегі
N 402 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
189-1-қосымша
221 - Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Tepгеу-тұтқынға алынған адамдарды ұстау" деген
012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 2 044 450 мың теңге (екі миллиард қырық төрт миллион төрт жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қылмыстық-атқару  кодексі ; "Қылмыстың жасалуына сезiктiлер мен айыпталушыларды күзетте ұстаудың тәртібi мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 наурыздағы  Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алулар туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 1255  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 28 желтоқсандағы N 1474-53 қаулысы; "Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулердi тұтынудың нормативтерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы iшкi iстер, қылмыстық-атқару жүйесi органдарының тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшiлерi, қызметкерлерi лауазымдарының тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 31 наурыздағы N 483  қаулысы ; "Мемлекеттiң бюджеттiк есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң, сондай-ақ, Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасының шегiндегi қызметтiк iссапарлары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi N 1428  қаулысы ; "Мемлекеттік мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi емес қызметкерлерiне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение порядка и условий содержания подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, предусмотренных законодательством.
5. Задачи бюджетной программы: содержание следственных изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан для выполнения возложенных на них функций по обеспечению правопорядка и поддержанию режима содержания подследственных в следственных изоляторах уголовно-исполнительной системы, гарантии их прав и законных интересов, укрепление материально-технической базы следственных изоляторов Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  ! 3   !     4    !            5            !   6  !  7
-------------------------------------------------------------------
1   012        Содержание Содержание следственных   В те-  Минис-
следствен- изоляторов, в пределах    чение  терство
но-аресто- штатной численности -     года   юстиции
ванных лиц 4131 единиц. Обеспечение         Респуб-
деятельности следственных        лики
изоляторов продовольствием,      Казах-
медикаментами, вещевым           стан.
имуществом, специальным          Комитет
обмундированием, мягким          уголовно-
инвентарем, горюче-              исполни-
смазочными материалами,          тельной
товаро-материальными             системы
ценностями. Оплата               Минис-
расходов, связанных с            терства
осуществлением докумен-          юстиции
тирования следственно-           Респуб-
арестованных лиц, в              лики
том числе расходы по             Казах
оплате государственной           стан и
пошлины и услуг по               его
фотографированию.                террито-
Приобретение оборудо-            риальные
вания: флюорографический         органы,
аппарат - 6 единиц,              следст-
дезинфекционная камера           венные
2 наименований,                  изоля-
автоклав - 1 единица,            торы.
рентгенаппарат - 5
единиц, термостатный бак
для рентгенпленок - 1
единица, холодильник
бытовой - 3 единицы,
шкаф сухожарочный - 1
единица, шкаф сушильно-
стерилизационный - 5
единиц, универсальный
рентгенодиагностический
комплекс - 3 единицы,
стерилизатор воздушный
- 2 единицы, вытяжной
шкаф - 1 единица,
центрифуга - 2 наимено-
ваний, термостат - 2
единицы.
-------------------------------------------------------------------

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: заңнамада көзделген қылмыстың жасалуына сезiктiлер мен айыпталушыларды ұстаудың тәртiбi мен шарттарын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: құқық тәртiбiн және Қылмыстық-атқару жүйесiнiң тергеу изоляторларындағы тергеу қамауына алынғандарды ұстау режимiн, олардың құқықтары мен заңды мүдделерiнiң кепiлдiктерiн қамтамасыз ету жөнiндегi оларға жүктелген мiндеттердi орындау үшiн Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң тергеу изоляторларын ұстау, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінiң Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi тергеу изоляторларының материалдық-техникалық базасын нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
____________________________________________________________________
|Бағ.|Кiшi |Бағдарлама.|   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
|дар.|бағ. |   лардың  |(кiшi бағдарлама. | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |(кiшi бағ. |  ны) iске асыру  |мерзімі|
N |коды|лама |дарламалар.|      жөнiндегi   |       |
|    |коды |дың) атауы |     іс-шаралар   |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   012       Тергеу-тұт.  Тергеу изоляторла.  Жыл    Қазақстан
қынға алын.  рын 4131 бiрлiктен  бойы   Республи.
ған адамдар. тұратын штаттық            касының
ды ұстау     сан шегiнде ұстау.         Әдiлет
Тергеу изоляторла.         министрлiгi,
рының қызметiн             Қазақстан
азық-түлiкпен,             Республикасы
дәрi-дәрмекпен,            Әдiлет мини.
заттай мүлiкпен,           стрлiгiнiң
арнайы киiм-кешек.         Қылмыстық-
пен, жұмсақ                атқару жүйесi
мүкаммалмен,               комитетi және
жанар-жағар мате.          оның аумақтық
риалдарымен,               органдары,
тауар-материалдық          тергеу
бағалы заттармен           изоляторлары.
қамтамасыз ету.
Тергеу қамауындағы
адамдарды құжаттан.
дыруға байланысты
шығыстар, оның
iшiнде мемлекеттiк
салық пен суретке
түсiру қызметiне
төленетін шығыстар.
Жабдықтар сатып
алу: 6 бiрлiк
флюорографиялық
аппарат, 2 атаулы
дезинфекциялық
камера, 1 бiрлiк
автоклав, 5 бiрлiк
рентген аппараты,
1 бiрлiк рентген
пленкасы үшiн
термостатты бак,
3 бiрлiк тұрмыстық
тоңазытқыш, 1 бiр.
лiк кептiрiп жылы.
татын шкаф, 5 бiр.
лiк кептiретiн әрi
стерилизациялайтын
шкаф, 3 бiрлiк
әмбебап рентген-
диагностикалық
кешенi, 2 бiрлiк
ауа стерилизаторы,
1 бiрлiк созба
шкафы, 2 атаулы
орталық кептiргiш,
2 бiрлiк термостат.
___________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на следственные изоляторы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан в обеспечении условий содержания под стражей задержанных и арестованных лиц по подозрению либо обвинению в совершении преступлений, а также исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный процесс, при планируемом наполнении следственных изоляторов - 17855 человек; снижение количества преступлений среди подозреваемых в совершении преступлений; поддержание стабильной и прогнозируемой ситуации в местах содержания их под стражей; улучшение материально-технической базы следственных изоляторов органов юстиции; предотвращение заболеваний подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений в местах содержания под стражей.
Приложение 2 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 апреля 2004 года N 402
Приложение 189-2 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
221 Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Противодействие эпидемии СПИДа в
следственных изоляторах" на 2004 год
1. Стоимость: 3 225 тысяч тенге (три миллиона двести двадцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 1255 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1207 "Об утверждении Программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: усиление мер по противодействию распространения в Республики Казахстан ВИЧ-инфекции.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление эффективных профилактических мероприятий, в первую очередь среди лиц рискованного поведения в отношении заражения ВИЧ; первоочередное обеспечение информацией по вопросам профилактики ВИЧ-инфекций следственно-арестованных лиц, обеспечение медицинскими средствами и оборудованием следственных изоляторов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
п !раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: қылмыстың жасалуына күдiктi не айыпталушы ұсталған және тұтқындалған адамдарды қамауда ұстау жағдайларын қамтамасыз етуде Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң тергеу изоляторларына жүктелген функцияларды сапалы және уақытылы орындау, сондай-ақ қылмыстық процестi жүргiзушi органдардың оларға қатысты қаулыларын, анықтауларын және үкiмдерiн орындау, тергеу изоляторларын толтыру жоспары - 17855 адам; қылмыстың жасалуына күдiктiлер арасында қылмыс санының азаюы; оларды қамауда ұстау орындарында тұрақты және болжалатын жағдайды ұстап тұру; iшкi iстер органдары тергеу изоляторларының материалдық-техникалық базасын жақсарту; қылмыстың жасалуына күдiктiлер мен айыпталушылардың қамауда ұстау орындарында ауыруын болдырмау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 10 сәуірдегі
N 402 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
189-2-қосымша
221 - Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Tepгеу изоляторларында СПИД iндетіне
қарсы iс-қимыл" деген
013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 3 225 мың теңге (үш миллион екi жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 1255  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның iндетiне қарсы iс-әрекет жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi N 1207  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында AҚТҚ инфекциясының таралуына қарсы әрекет ету шараларын күшейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тиiмдi профилактикалық шараларды, бiрiншi кезекте АҚТҚ-ны жұқтыру қаупi бар адамдар арасында жүзеге асыру; бiрiншi кезекте тергеу қамауындағы адамдарды АҚТҚ инфекциясының алдын алу мәселелерi жөнiндегi ақпаратпен қамтамасыз ету, тергеу изоляторларын медициналық құралдармен және жабдықтармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
____________________________________________________________________
|Бағ.|Кiшi |Бағдарлама.|   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
P/c|дар.|бағ. |   лардың  |(кiшi бағдарлама. | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |(кiшi бағ. |  ны) iске асыру  |мерзімі|
N |коды|лама |дарламалар.|      жөнiндегi   |       |
|    |коды |дың) атауы |      іс-шаралар  |       |
____________________________________________________________________

1 !  2  ! 3   !     4    !             5            ! 6   !  7
-------------------------------------------------------------------
1   013        Противо-   Изготовление буклетов -   В те-  Минис-
действие   5 наименований, плакатов  чение  терство
эпидемии   - 1 наименование.         года   юстиции
СПИДа в    Приобретение: кожаных            Респуб-
следст-    печаток (кожзаменитель)          лики
венных     - 210 единиц, защитных           Казах-
изоля-     экранов - 20 единиц,             стан,
торах.     перчаток медицинских -           Комитет
15000 единиц. Приобре-           уголовно-
тение основного обору-           исполни-
дования: сухожаровых             тельной
шкафов - 1 единица,              системы
автоклавов - 5 единиц            Минис-
терства
юстиции
Респуб-
лики
Казах-
стан,
следст-
венные
изоляторы
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: противодействие распространению ВИЧ/СПИДа в следственных изоляторах.
Приложение 3 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 апреля 2004 года N 402
Приложение 189-3 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
221 Министерство юстиции Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Строительство следственного изолятора в городе
Алматы на 1800 мест" на 2004 год
1. Стоимость: 40400 тысяч тенге (сорок миллионов четыреста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 30 марта 1999 года "О порядке и условиях содержания под стражей подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 1255 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926 "Об Индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание материально-технической базы для обеспечения условий содержания под стражей подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, определенных законодательством.
5. Задачи бюджетной программы: строительство следственного изолятора в городе Алматы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
п !раммы!прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !раммы!программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
___________________________________________________________________
1   013       Тергеу изо.  5 атаулы буклет.    Жыл    Қазақстан
ляторында    тердi, 1 атаулы     бойы   Республи.
ЖҚТБ iнде.   плакаттарды                касының
тiне қарсы   әзiрлеу. 210               Әдiлет
әрекет       бiрлiк былғары             министрлігі,
жасау        (жасанды былғары)          Қазақстан
қолғаптарды, 20            Республикасы
бiрлiк қорғаныш            Әдiлет мини.
экрандарын, 15000          стрлiгінiң
бiрлiк медициналық         Қылмыстық-
қолғаптарды сатып          атқару жүйесi
алу.                       комитетi,
Негiзгi жабдық.            тергеу
тарды: 1 бiрлiк            изоляторлары
құрғақтай қуыру
шкафын, 5 бiрлiк
автоклавтарды
сатып алу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: тергеу изоляторларында АҚТҚ/ЖҚТБ-ның таралуына қарсы әрекет жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 10 сәуірдегі
N 402 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
189-3-қосымша
221 - Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Алматы қаласында 1800 орындық
тергеу изоляторын салу" деген
014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 40 400 мың теңге (қырық миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қылмыстың жасалуына сезіктiлер мен айыпталушыларды күзетте ұстаудың тәртiбi мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 наурыздағы  Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесін одан әрі жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 1255  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2004-2006 жылдарға арналған индикативтiк жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi N 926  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: заңнамада белгiленген қылмыстың жасалуына күдiктiлер мен айыпталушыларды күзетте ұстаудың жағдайларын қамтамасыз ету үшiн материалдық-техникалық базасын құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Алматы қаласында тергеу изоляторын салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
____________________________________________________________________
|Бағ.|Кiшi |Бағдарлама.|   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
P/c|дар.|бағ. |   лардың  |(кiшi бағдарлама. | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |(кiшi бағ. |  ны) iске асыру  |мерзімі|
N |коды|лама |дарламалар.|      жөнiндегi   |       |
|    |коды |дың) атауы |      іс-шаралар  |       |
____________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !    4     !             5           !   6  !  7
-------------------------------------------------------------------
1   014        Строи-     Строительно-монтажные     В те-  Минис-
тельство   работы по строительству   чение  терство
следст-    следственного изолятора   года   юстиции
венного    в городе Алматы согласно         Респуб-
изолятора  утвержденной в установ-          лики
в городе   ленном законодательством         Казах-
Алматы на  порядке проектно-сметной         стан,
1800 мест  документацией (заключение        Комитет
государственной экспертизы       уголовно-
на ТЭО N 5-24/2000 от 18         исполни-
апреля 2000 года).               тельной
системы
Минис-
терства
юстиции
Респуб-
лики
Казах-
стан, его
террито-
риальные
органы.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: ввод в эксплуатацию следственного изолятора в городе Алматы.

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
___________________________________________________________________
1   014       Алматы       Заңнамада белгi.    Жыл    Қазақстан
қаласында    ленген тәртiппен    бойы   Республи.
1800         жобалау-сметалық           касының
орындық      құжаттамаға                Әдiлет
тергеу       (ТЭО-ға мемлекет.          министрлiгi,
изоляторын   тiк сараптаманың           Қазақстан
салу         2000 жылғы                 Республикасы
18 сәуiрдегi               Әдiлет мини.
N 5-24/2000                стрлiгiнiң
қорытындысы)               Қылмыстық-
сәйкес Алматы              атқару жүйесi
қаласында тергеу           комитетi,
изоляторын салу            оның аумақтық
жөнiндегi                  органдары
құрылыс-монтаждау
жұмыстары
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Алматы қаласындағы тергеу изоляторын пайдалануға енгiзу.