О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 949
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1284. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.04.2009 № 512 (порядок введения в действие см. п. 5 ).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 949 "Об утверждении Правил компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 34, ст. 455) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон";
дополнить пунктами 2-1, 2-2 и 2-3 следующего содержания:
"2-1. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан выделить целевые трансферты Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи (далее - Агентство) на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций в сумме 476784000 (четыреста семьдесят шесть миллионов семьсот восемьдесят четыре тысячи) тенге из средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на 2004 год, в соответствии с утвержденным в установленном порядке сводным планом финансирования республиканского бюджета на 2004 год.
2-2. Распределить средства, указанные в пункте 2-1 настоящего постановления, областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы, согласно приложению.
2-3. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за использованием целевых трансфертов.";
в Правилах компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым категориям граждан, являющихся абонентами городских сетей телекоммуникаций, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1:
подпункт 3) после слов "жилищной помощи" и "защите населения" дополнить словами "(районные в городах Астане и Алматы)";
в подпункте 4) слова "и предназначена для возмещения затрат повышения тарифов абонентской платы за телефон" заменить словами ", предназначенная для возмещения затрат повышения тарифов абонентской платы за телефон и определяемая как разница между действующим тарифом и тарифом, сложившимся по состоянию на сентябрь 2004 года";
в подпункте 5) после слов "жилищной помощи" и "защите населения" дополнить словами "(городской в городах Астане и Алматы)";
в пункте 2:
после слов "увеличения абонентской платы за телефон" дополнить словами ", определяемой как разницу между действующим тарифом и тарифом, сложившимся по состоянию на сентябрь 2004 года,";

Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2004 жылғы 9 қыркүйектегi N 949 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1284 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.04.14. N 512 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттерi болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2004 жылғы 9 қыркүйектегi N 949 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 34, 455-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Телефон үшін абоненттік ақы тарифтерiнің арттырылуына өтемақы төлеудiң кейбiр мәселелерi туралы";
мынадай мазмұндағы 2-1, 2-2 және 2-3-тармақтармен толықтырылсын:
"2-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгiне (бұдан әрi - Агенттік) қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттері болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифiнің арттырылуына өтемақы төлеуге 2004 жылға арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражаттан, белгiленген тәртiппен бекiтілген 2004 жылға арналған республикалық бюджетті қаржыландырудың жиынтық жоспарына сәйкес 476784000 (төрт жүз жетпіс алты миллион жеті жүз сексен төрт мың) теңге сомасында мақсатты трансферттер бөлсiн.
2-2. Осы қаулының 2-1-тармағында көрсетілген қаражат қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлiнсiн.
2-3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi мақсатты трансферттердің пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсiн.".
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттерi болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифтерiнiң арттырылуына өтемақы төлеу ережесiнде:
1-тармақта:
3) тармақша "қалалық уәкілетті органдар" және "қалалық атқарушы органдар" деген сөздерден кейiн "(Астана және Алматы қалаларындағы аудандық)" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшадағы "ақшалай өтемақы және телефон үшін абоненттiк ақы тарифтерінің арттырылу шығындарын өтеу үшiн арналған" деген сөздер ", телефон үшін абоненттік ақы тарифтерiнің арттырылу шығындарын өтеуге арналған және қолданылып жүрген тариф пен 2004 жылғы қыркүйектегі жағдай бойынша қалыптасқан тариф арасындағы айырма ретiнде белгіленетін ақшалай өтемақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы "облыстық уәкiлеттi орган" және "атқарушы орган" деген сөздерден кейiн "(Астана және Алматы қалаларындағы қалалық)" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта:
"өтемақысы" деген сөзден кейiн "қолданылып жүрген тариф пен 2004 жылғы қыркүйектегі жағдай бойынша қалыптасқан тариф арасындағы айырма ретінде белгіленетiн" деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Выплата компенсации повышения тарифа абонентской платы за телефон осуществляется в соответствии с бюджетным и жилищным законодательствами.";
пункты 7, 8, 9, 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"7. При перечислении средств компенсации повышения тарифа абонентской платы за телефон в территориальные органы казначейства уполномоченный орган представляет счет к оплате с приложением списка абонентов с указанием периода и суммы выплат.
8. Городские уполномоченные органы ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют в областные уполномоченные органы информацию по выплаченным суммам компенсации повышения тарифа абонентской платы за телефон.
9. Областные уполномоченные органы не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют ежеквартальную информацию администратору об использовании средств целевых трансфертов.
10. Администратор в течение 3-х дней после получения потребности на основании счета к оплате и по реквизитам, представленным Министерством финансов Республики Казахстан, перечисляет местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы суммы целевых трансфертов на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций. Перечисление производится в соответствии с утвержденным в установленном порядке планом финансирования республиканской бюджетной программы "Целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций", и распределением целевых трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию повышения тарифа с соответствии с пунктом 2-2 постановления.
11. Уполномоченный орган по исполнению бюджета области перечисляет трансферты бюджету нижестоящего уровня в соответствии с потребностью в средствах на выплату компенсации повышения тарифа и в пределах утвержденного в установленном порядке сводного плана финансирования областного бюджета.";
дополнить приложением согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 2004 года N 1284
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 сентября 2004 года N 949
Распределение целевых трансфертов
областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально защищаемым категориям граждан, являющихся абонентами городских сетей телекоммуникаций
___________________________________________________________________
Область                  !     Cумма целевых
!     трансфертов, тенге
-------------------------------------------------------------------
Акмолинская область                      11243822
Актюбинская область                      30844924
Алматинская область                       5602279
Атырауская область                         774856
Восточно-Казахстанская область           24185113
Жамбылская область                       89725602
Западно-Казахстанская область            38471968
Карагандинская область                   33782972
Костанайская область                    103123159
Кызылординская область                   62722207
Мангистауская область                     4127995
Павлодарская область                     12658270
Северо-Казахстанская область             19726003
Южно-Казахстанская область                3442469
город Астана                             18254537
город Алматы                             18097824
--------------------------------------------------------------------
Итого:                                  476784000
____________________________________________________________________

мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Телефон үшін абоненттiк ақы тарифінің арттырылуына өтемақы төлеу бюджет және тұрғын үй заңнамаларына сәйкес жүзеге асырылады.";
7, 8, 9, 10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Телефон үшiн абоненттік ақы тарифінің арттырылуына өтемақы төлеуге қаражатты аумақтық қазынашылық органдарына аудару кезiнде уәкiлетті орган төлеуге арналған шотты төлемдердiң кезеңi мен сомалары көрсетiлген абоненттердiң тiзiмiмен қоса ұсынады.
8. Қалалық уәкілеттi органдар тоқсан сайын есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 5-күнiне облыстық уәкілеттi органдарға телефон үшін абоненттік ақы тарифiнің арттырылуына төленген өтемақы сомалары бойынша ақпарат ұсынады.
9. Облыстық уәкілетті органдар есептi тоқсаннан кейiнгі айдың 10-күнiнен кешіктірмей әкімшіге мақсатты трансферттер қаражатының пайдаланылуы туралы тоқсан сайынғы ақпаратты ұсынады.
10. Әкімшi қажеттілiкті алғаннан кейiнгi 3 күн iшiнде ақы төлеуге арналған шоттың негізiнде және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі берген деректемелер бойынша облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілiктi атқарушы органдарына қалалық телекоммуникация желiлерінің абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеуге арналған мақсатты трансферттердiң сомасын аударады. Аудару белгiленген тәртіппен бекiтiлген "Қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифтерiнің арттырылуына өтемақы төлеуге облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берілетін мақсатты трансферттер" республикалық бюджеттік бағдарламасын қаржыландыру жоспарына және қаулының 2-2-тармағына сәйкес тарифтiң арттырылуына өтемақы төлеуге арналған мақсатты трансферттерді облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлуге сәйкес жүргiзiледi.
11. Облыс бюджетін атқару жөнiндегi уәкілеттi орган трансферттердi төмен деңгейде тұрған бюджетке тарифтiң арттырылуына өтемақы төлеуге арналған қаражат қажеттілігiне сәйкес және белгіленген тәртiппен бекiтiлген облыстық бюджеттi қаржыландырудың жиынтық жоспары шегiнде аударады.";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Pecпубликасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2004 жылғы 8 желтоқсандағы
N 1284 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2004 жылғы 9 қыркүйектегі
N 949 қаулысына қосымша
Қалалық телекоммуникация желілерiнiң абоненттерi
болып табылатын, әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға
телефон үшiн абоненттiк ақы тарифiнiң арттырылуына
өтемақы төлеуге арналған мақсатты трансферттерді
облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне бөлу
__________________________________________________________________
Облыс          | Мақсатты трансферттердiң сомасы, теңге
__________________________________________________________________
Ақмола облысы                               11243822
Ақтөбе облысы                               30844924
Алматы облысы                                5602279
Атырау облысы                                 774856
Шығыс Қазақстан облысы                      24185113
Жамбыл облысы                               89725602
Батыс Қазақстан облысы                      38471968
Қарағанды облысы                            33782972
Қостанай облысы                            103123159
Қызылорда облысы                            62722207
Маңғыстау облысы                             4127995
Павлодар облысы                             12658270
Солтүстiк Қазақстан облысы                  19726003
Оңтүстiк Қазақстан облысы                    3442469
Астана қаласы                               18254537
Алматы қаласы                               18097824
Барлығы:                                  476784000
__________________________________________________________________