О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года N 677
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2006 года N 909. Утратил осилу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2021 года № 827.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.11.2021 № 827 (вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года N 677 "Об утверждении Правил разработки среднесрочной фискальной политики" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 24, ст. 319) следующие изменения и дополнения:
в Правилах разработки среднесрочной фискальной политики, утвержденных указанным постановлением:
в главе 1 "Общие положения":
в пункте 2:
абзацы третий, пятый и восьмой исключить;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"приоритетные направления расходования бюджетных средств с учетом установленных приоритетов стратегического, социально-экономического развития республики или региона на среднесрочный период";
в пункте 5:
абзац четвертый исключить;
в абзаце шестом слова "среднесрочных планов" заменить словами "стратегических и среднесрочного планов";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"анализа исполнения бюджета за истекший финансовый год, оценки программ с ежегодной корректировкой ее основных направлений, оценки разработки и реализации бюджетных программ";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. В среднесрочную фискальную политику могут вноситься изменения и дополнения в случаях, если корректируются ее основные направления при разработке или уточнении бюджета.";
в главе 2 "Структура среднесрочной фискальной политики":
в пункте 8:
после слов "состоит из следующих" дополнить словом "основных";
в подпункте 4) слово "затрат" заменить словом "расходов";
подпункт 6) исключить;
в пункте 11:
после слов "формирования доходов бюджета" дополнить словами "и Национального фонда Республики Казахстан";
после слов "стабилизирующие поступления доходов" слова "в бюджет" исключить;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Политика расходов должна содержать цели и задачи бюджетной политики в части расходов бюджета и Национального фонда Республики Казахстан, приоритетные направления расходов на трехлетний период, отражающие выполнение функций государства и реализацию государственной политики в республике или по отраслям (секторам) экономики, направления политики Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа в части приобретения и продажи финансовых активов государства.";
пункт 14 исключить;
в абзацах первом и втором пункта 17 слова "по структуре бюджета" исключить;
в главе 3 "Разработка и утверждение среднесрочной фискальной политики":
в пункте 21:
слово "февраля" заменить словом "мая";
слова "с последующим направлением их государственным органам" исключить;

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 21 маусымдағы N 677 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 қыркүйектегі N 909 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 22 қарашадағы N 827 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 22.11.2021 № 827 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Орта мерзiмдi фискалдық саясатты әзiрлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 21 маусымдағы N 677 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 24, 319-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Орта мерзiмдi фискалдық саясатты әзiрлеу ережесiнде:
"Жалпы ережелер" деген 1-бөлiмде:
2-тармақта:
үшiншi, бесiншi және сегiзiншi абзацтар алынып тасталсын;
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"республиканың немесе өңiрдiң стратегиялық, әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта мерзiмдi кезеңге арналып белгiленген басымдықтарын ескере отырып, бюджет қаражатын жұмсаудың басым бағыттарын";
5-тармақта:
төртiншi абзац алынып тасталсын;
алтыншы абзацтағы "орта мерзiмдi" деген сөздер "стратегиялық және орта мерзiмдi" деген сөздермен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"өткен қаржы жылындағы бюджеттің атқарылуын талдау, оның негiзгi бағыттарын жыл сайын түзете отырып, бағдарламаларды бағалау, бюджеттiк бағдарламаларды әзiрлеу мен iске асыруды бағалау негiзiнде әзiрленедi";
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Орта мерзiмдi фискалдық саясатқа, егер бюджеттi әзiрлеу немесе нақтылау кезiнде оның негiзгi бағыттары түзетiлген жағдайда өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуi мүмкiн.";
"Орта мерзiмдi фискалдық саясаттың құрылымы" деген 2-бөлiмде:
8-тармақта:
"мынадай" деген сөзден кейiн "негiзгi" деген сөзбен толықтырылсын;
4) тармақшадағы "шығын" деген сөз "шығыстар" деген сөзбен ауыстырылсын;
6) тармақша алынып тасталсын;
11-тармақта:
"бюджет кiрiстерiн" деген сөздерден кейiн "және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын" деген сөздермен толықтырылсын;
"бюджетке түсетiн" деген сөздер алынып тасталсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Шығыстар саясаты бюджеттiң және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының шығыстары бөлiгiнде бюджет саясатының мақсаттары мен мiндеттерiн, мемлекет функцияларының орындалуын және республикадағы немесе экономиканың салалары (секторлары) бойынша мемлекеттiк саясаттың iске асырылуын көрсететiн үш жылдық кезеңге арналған шығыстардың басым бағыттарын, мемлекеттiң қаржы активтерiн сатып алу және сату бөлiгiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң немесе жергiлiктi атқарушы орган саясатының бағыттарын қамтуы тиiс.";
14-тармақ алынып тасталсын:
17-тармақтың бiрiншi және екiншi абзацтарындағы "бюджеттiң құрылымы бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
"Орта мерзiмдi фискалдық саясатты әзiрлеу және бекiту" деген 3-бөлiмде:
21-тармақта:
"ақпанына" деген сөз "мамырына" деген сөзбен ауыстырылсын;
", кейiннен оларды мемлекеттiк органдарға жiберуiн" деген сөздер алынып тасталсын;

в подпункте 1) пункта 22 слова "в соответствии с координационным планом разработки среднесрочной фискальной политики" заменить словами "по основным разделам среднесрочной фискальной политики.";
абзац второй пункта 23 исключить;
в подпунктах 1) и 2) пункта 24 слова "мая" и "июня" заменить соответственно словами "августа" и "сентября";
в пункте 25:
в подпункте 2) слово "июня" заменить словом "сентября";
в подпункте 3) слово "июля" заменить словом "октября".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

22-тармақтың 1) тармақшасындағы "орта мерзiмдi фискалдық саясатты әзiрлеудiң үйлестiру жоспарына сәйкес" деген сөздер "орта мерзiмдi фискалдық саясаттың негiзгi бөлiмдерi бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
23-тармақтың екiншi абзацы алынып тасталсын;
24-тармақтың 1) және 2) тармақшаларындағы "мамырына" және "маусымына" деген сөздер тиiсiнше "тамызына" және "қыркүйегiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
25-тармақта:
2) тармақшадағы "маусымына" деген сөз "қыркүйегiне" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "шілдесіне" деген сөз "қазанына" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі