Об утверждении Правил выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с обеспечением сохранности, учета, комплектования и реставрации историко-культурных ценностей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2008 года № 31. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2011 года № 1211
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.10.2011 № 1211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с обеспечением сохранности, учета, комплектования и реставрации историко-культурных ценностей.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2008 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 января 2008 года N 31
Правила
выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков,
связанных с обеспечением сохранности, учета,
комплектования и реставрации
историко-культурных ценностей
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с обеспечением сохранности, учета, комплектования и реставрации историко-культурных ценностей (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре" и определяют порядок выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков государственных музеев по обеспечению сохранности, учета, комплектования и реставрации историко-культурных ценностей.
2. Субсидии предназначаются для процентного покрытия убытков (удешевление стоимости услуг) государственных музеев, связанных с обеспечением сохранности, учета, комплектования и реставрации историко-культурных ценностей в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан .
2. Порядок получения бюджетных субсидий на покрытие убытков
государственных музеев, связанных с обеспечением сохранности, учета,
комплектования и реставрации историко-культурных ценностей
3. Выделение субсидий из республиканского бюджета производится в соответствии с планом финансирования и паспортом бюджетной программы, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан .
Выделение субсидий из местного бюджета производится в соответствии с планом финансирования и паспортом бюджетной программы, утвержденным местным исполнительным органом.

Тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты шығындарды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 қаңтардағы N 31 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 қазандағы № 1211 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.10.27 № 1211 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты шығындарды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 19 қаңтардағы
N 31 қаулысымен
бекітілген
Тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын,
жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты
шығындарды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты шығындарды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңына сәйкес әзірленген және тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты шығындарды жабуға субсидиялар бөлу тәртібін анықтайды.
2. Субсидиялар Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын, жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты мемлекеттік мұражайлардың шығындарын пайыздық өтеуге (қызметтердің құнын арзандатуға) арналады.
2. Тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын, есепке алынуын,
жинақталуын және реставрациялануын қамтамасыз етуге байланысты
мемлекеттік мұражайлардың шығындарын жабуға бюджеттік субсидиялар алу тәртібі
3. Республикалық бюджеттен субсидиялар бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген қаржыландыру жоспарына және бюджеттік бағдарлама паспортына сәйкес жүргізіледі.
Жергілікті бюджеттен субсидиялар бөлу жергілікті атқарушы орган бекіткен қаржыландыру жоспарына және бюджеттік бағдарлама паспортына сәйкес жүргізіледі.

4. Распределение субсидий из государственного бюджета осуществляется путем направления суммы на покрытие стоимости текущих расходов государственных музеев, за минусом стоимости покрываемой самими музеями за счет собственных средств. При этом размер субсидий не должен превышать 80 % от суммы общих текущих расходов государственных музеев.
5. Администратор бюджетной программы:
1) определяет размер субсидий;
2) в течение пятнадцати рабочих дней после утверждения уполномоченным органом по исполнению бюджета сводного плана финансирования, доводит до государственных музеев сведение об объемах выделяемых субсидий;
3) ежемесячно для выделения субсидий представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счета к оплате.
6. Ответственность за достоверность документов, представляемых в территориальное подразделение казначейства несет администратор бюджетной программы.
7. Субсидии, получаемые государственными музеями, зачисляются на текущий счет, открываемый в банках второго уровня и расходуются строго по целевому назначению.
8. Государственные музеи для получения субсидий представляют администратору бюджетной программы:
1) ежегодно, не позднее 30 декабря текущего года, на основании полученных объемов субсидий, утвержденные расчеты доходов и расходов по оказываемым услугам на предстоящий год, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) ежемесячно, не позднее 25 числа месяца, расчеты покрытия убытков на предстоящий месяц согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
9. Государственные музеи несут ответственность за достоверность и правильное составление расчетов, обеспечивают их своевременное представление администратору бюджетных программ.
10. Ответственность за эффективное, результативное и целевое использование бюджетных средств, выделенных на субсидии государственным музеям несут, Министерство культуры и информации Республики Казахстан, местные исполнительные органы.
Приложение 1
к Правилам выделения бюджетных
субсидий на покрытие убытков,
связанных с обеспечением
сохранности, учета,
комплектования и реставрации
историко-культурных ценностей
План доходов
_______________________________________
(наименование юридического лица)
за 20____год
N
п/п
Количество выставок
Количество экскурсий
Количество посещений
(тыс. чел)
Доходы (тыс. тенге)
Примечание
От реа-
лизации билетов
Аренда
Прочие
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 2
к Правилам выделения бюджетных
субсидий на покрытие убытков,
связанных с обеспечением
сохранности, учета,
комплектования и реставрации
историко-культурных ценностей
План расходов
_______________________________________
(наименование юридического лица)
за 20____год
тыс. тенге
N п/п
Наименование показателей
Сумма
Примечание
1
2
3
4
Приложение 3
к Правилам выделения бюджетных
субсидий на покрытие убытков,
связанных с обеспечением
сохранности, учета,
комплектования и реставрации
историко-культурных ценностей
Расчет покрытия убытков государственных музеев
_______________________________________
(наименование юридического лица)
на_________месяц 20____года
тыс. тенге
Себестоимость реализуемых услуг
Сумма собственных доходов
Сумма субсидий
1
2
3

4. Мемлекеттік бюджеттен субсидияларды бөлу сомасы мұражайлардың өздері өз қаражатынан жабатын құнды шегере отырып, мемлекеттік мұражайлардың ағымдағы шығыстарының құнын жабуға жіберу жолымен жүзеге асырылады. Бұл ретте субсидиялардың мөлшері мемлекеттік мұражайлардың жалпы ағымдағы шығыстарының 80 %-ынан аспауы тиіс.
5. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі:
1) субсидиялардың мөлшерін анықтайды;
2) бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган қаржыландырудың жиынтық жоспарын бекіткеннен кейін он бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік мұражайларға бөлінетін субсидиялардың көлемі туралы мәліметті жеткізеді;
3) ай сайын субсидияларды бөлу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада төлем шоттарының тізілімін және төлем шоттарын береді.
6. Аумақтық қазыналық бөлімшесіне ұсынылатын құжаттардың дұрыстығы үшін бюджеттік бағдарламаның әкімшісі жауапты болады.
7. Мемлекеттік мұражайлар алатын субсидиялар екінші деңгейдегі банктерде ашылатын ағымдағы шотқа есепке алынады және қатаң түрде арнаулы мақсаты бойынша жұмсалады.
8. Мемлекеттік мұражайлар субсидиялар алу үшін бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне:
1) жыл сайын ағымдағы жылдың 30 желтоқсанынан кешіктірмей осы Ережеге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес алынған субсидиялар көлемінің негізінде алдағы жылға көрсетілетін қызметтер бойынша кірістер мен шығыстардың бекітілген есептемелерін;
2) ай сайын айдың 25-күнінен кешіктірмей осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес алдағы айға шығындарды жабу есептемелерін ұсынады.
9. Мемлекеттік мұражайлар есептемелердің анықтығы мен дұрыс жасалуына жауапты болады және бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне олардың уақтылы ұсынылуын қамтамасыз етеді.
10. Мемлекеттік мұражайларға субсидияға бөлінген бюджет қаражатының тиімді, нәтижелі және мақсатты пайдаланылуы үшін Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі, жергілікті атқарушы органдар жауапты болады.
Тарихи-мәдени құндылықтардың
сақталуын, есепке алынуын,
жинақталуын және реставрациялануын
қамтамасыз етуге байланысты
шығындарды жабуға бюджеттік
субсидиялар бөлу ережесіне
1-қосымша
__________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20__ жылғы_________
кіріс жоспары
Р/
c
N №
Көр-
мелер
саны
Экскур-
сиялар
саны
Келуші-
лер
саны
(мың
адам)
Кірістер
(мың теңге)
Ескертпе
Билет
сату-
дан
Жалға
беру-
ден
Өзге-
лер
1 2 3 4 5 6 7 8
Тарихи-мәдени құндылықтардың
сақталуын, есепке алынуын,
жинақталуын және реставрациялануын
қамтамасыз етуге байланысты
шығындарды жабуға бюджеттік
субсидиялар бөлу ережесіне
2-қосымша
__________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20__ жылғы_________
шығыс жоспары
мың теңге
Р/с
N №
Көрсеткіштердің атауы Сомасы Ескертпе
1 2 3 4
Тарихи-мәдени құндылықтардың
сақталуын, есепке алынуын,
жинақталуын және реставрациялануын
қамтамасыз етуге байланысты
шығындарды жабуға бюджеттік
субсидиялар бөлу ережесіне
3-қосымша
__________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20__ жылғы_____ айына
мемлекеттік мұражайлардың шығындарын жабу есептемесі
мың теңге
Сатылатын
қызметтердің
өзіндік құны
Меншікті
кірістер
сомасы
Субсидиялар
сомасы
1 2 3