Вопросы Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2010 года № 42
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать:
1) государственное учреждение "Налоговый департамент "Астана - жаңа қала" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Налоговое управление "Астана - жаңа қала" Налогового департамента по городу Астане Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Налоговый департамент "Бурабай" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Налоговое управление "Бурабай" Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан";
3) государственное учреждение "Налоговый департамент "Морпорт Актау" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Налоговое управление "Морпорт Актау" Налогового департамента по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан";
4) государственное учреждение "Налоговый департамент "Оңтүстік" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Налоговое управление "Оңтүстік" Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан";
5) государственное учреждение "Налоговый департамент "Парк информационных технологий" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Налоговое управление "Парк информационных технологий" Налогового департамента по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан";
6) государственное учреждение "Налоговое управление по Щучинскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Налоговое управление по Бурабайскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан";
7) государственное учреждение "Щучинское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" в государственное учреждение "Бурабайское районное управление казначейства Департамента казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан".

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қаңтардағы № 42 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің «Астана - жаңа қала» салық департаменті» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Астана қаласы бойынша Салық департаментінің «Астана - жаңа қала» салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
2) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің «Бурабай» салық департаменті» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің «Бурабай» салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
3) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің «Ақтау теңіз порты» салық департаменті» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Салық департаментінің «Ақтау теңіз порты» салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
4) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің «Оңтүстік» салық департаменті» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің «Оңтүстік» салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
5) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің «Ақпараттық технологиялар паркі» салық департаменті» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Алматы қаласы бойынша Салық департаментінің «Ақпараттық технологиялар паркі» салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
6) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Щучье ауданы бойынша Салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Бурабай ауданы бойынша Салық басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
7) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Щучье аудандық қазынашылық басқармасы» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Бурабай аудандық қазынашылық басқармасы» мемлекеттік мекемесі болып қайта аталсын.

2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205) следующие изменения и дополнения:
1) в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 10 после слов "бюджетного учета и" дополнить словами "статистики государственных финансов, составление";
в пункте 11:
в подпункте 9) слова ", внесение изменений и дополнений в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам" исключить;
в подпункте 10) после слов "и финансирования" дополнить словами "по платежам";
подпункты 11) и 12) изложить в следующей редакции:
"11) составление отчетов об исполнении государственного, консолидированного, республиканского и местных бюджетов;
12) составление отчетов об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по государственному, республиканскому и местным бюджетам;";
дополнить подпунктами 12-1), 12-2), 12-3) и 12-4) следующего содержания:
"12-1) составление отчетов о кредиторской и дебиторской задолженностях государственного, республиканского и местных бюджетов;
12-2) составление отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
12-3) составление годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
12-4) организация проведения ежегодного аудита Национального фонда Республики Казахстан;";
в подпункте 19) слово "отчета" заменить словом "отчетов";
подпункт 21) изложить в следующей редакции:
"21) регистрация и учет государственных займов, гарантированных государством займов, государственных гарантий, бюджетных кредитов, поручительств государства и займов под поручительство государства;";
дополнить подпунктами 21-1) и 21-2) следующего содержания:
"21-1) осуществление процедур проведения и учета платежей по долговым обязательствам Правительства Республики Казахстан и операций по снятию средств со счетов правительственных внешних займов, связанных грантов и средств софинансирования;

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
10-тармақта:
«бюджеттік есепке алу мен» деген сөздерден кейін «мемлекеттік қаржылық статистиканы атқару, жүргізу» деген сөздермен толықтырылсын;
«атқару, жүргізу» деген сөздер «жасау» деген сөзбен ауыстырылсын;
11-тармақта:
9) тармақшада «, түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу» деген сөздер алынып тасталсын;
10) тармақшада «түсімдер мен» деген сөздерден кейін «төлемдер бойынша» деген сөздермен толықтырылсын;
11) және 12) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«11) мемлекеттік, шоғырландырылған, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау;
12) мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен ақшаның түсуі мен жұмсалуы туралы есептерді жасау;»;
мынадай мазмұндағы 12-1), 12-2), 12-3) және 12-4) тармақшалармен толықтырылсын:
«12-1) мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық және дебиторлық берешектері туралы есептерді жасау;
12-2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есепті жасау;
12-3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау;
12-4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жыл сайынғы аудитін жүргізуді ұйымдастыру;»;
19) тармақшада «есепті беру» деген сөздер «есептерді беру» деген сөздермен ауыстырылсын;
21) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«21) мемлекеттік қарыздарды, мемлекет кепілдік берген қарыздарды, мемлекеттік кепілдіктерді, бюджеттік кредиттерді, мемлекеттің кепілгерліктерін және мемлекет кепілгерлігімен тартылған қарыздарды тіркеу және есепке алу;»;
мынадай мазмұндағы 21-1) және 21-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«21-1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің борыштық міндеттемелері бойынша төлемдерді және байланысты гранттар мен бірлесіп қаржыландыру қаражатына үкіметтік сыртқы қарыздар шоттарынан қаражат алу жөніндегі операцияларды жүргізу және есепке алу рәсімдерін жүзеге асыру;

21-2) обеспечение учета долговых обязательств по правительственным требованиям, возникающих в результате бюджетного кредитования;";
дополнить подпунктом 31-1) следующего содержания:
"31-1) разработка и утверждение актов, касающихся форм обязательной ведомственной статистической отчетности, проверочных листов, критериев оценки степени риска, ежегодного плана проведения проверок в области поддержки и защиты субъектов частного предпринимательства в соответствии с законодательством о частном предпринимательстве;";
подпункт 37) изложить в следующей редакции:
"37) открытие, ведение и закрытие контрольных счетов наличности и счетов в иностранной валюте государственных учреждений;";
дополнить подпунктами 50-1), 50-2), 50-3), 50-4), 50-5), 50-6), 50-7) и 50-8) следующего содержания:
"50-1) ведение Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале;
50-2) согласование государственным органам норматива отчисления части чистого дохода в республиканский бюджет подведомственных им республиканских государственных предприятий на праве хозяйственного ведения (за исключением государственных предприятий Национального Банка Республики Казахстан);
50-3) осуществление контроля за эффективностью использования имущества закрепленного на праве хозяйственного ведения и оперативного управления за республиканскими государственными юридическими лицами по согласованию с органами государственного управления;
50-4) принятие имущества на добровольной и безвозмездной основе из частной собственности в государственную в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
50-5) ведение учета добровольно и безвозмездно переданного имущества из частной собственности в государственную;
50-6) безвозмездное принятие имущества, обращенного в собственность государства по отдельным основаниям в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
50-7) осуществление контроля за эффективным и целевым использованием объектов республиканской собственности комплекса "Байконур", арендуемых Российской Федерацией;
50-8) согласование проектов решений, предлагаемых для принятия на общих собраниях акционеров (участников товариществ с ограниченной ответственностью) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) с участием государства по перечню вопросов, утвержденному Правительством Республики Казахстан;";
подпункт 53) изложить в следующей редакции:
"53) согласование предложений по объектам, относящимся к республиканской собственности и предусмотренным в подпункте 1) пункта 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О концессиях", представляемые уполномоченными государственными органами соответствующей отрасли для включения их в перечень, в течение тридцати рабочих дней с момента их представления;";

21-2) бюджеттік кредит беру нәтижесінде туындайтын үкіметтік талаптар бойынша борыштық міндеттемелерді есепке алуды қамтамасыз ету;»;
мынадай мазмұндағы 31-1) тармақшамен толықтырылсын:
«31-1) жеке кәсіпкерлік туралы заңнамаға сәйкес жеке кәсіпкерлік субъектілерін қолдау және қорғау саласында міндетті ведомстволық статистикалық есептіліктің, тексеру парақтарының нысандарына, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдеріне, тексерулер жүргізудің жыл сайынғы жоспарына қатысты актілерді әзірлеу және бекіту;»;
37) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«37) мемлекеттік мекемелердің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын және шетелдік валютадағы шоттарын ашу, жүргізу және жабу;»;
мынадай мазмұндағы 50-1), 50-2), 50-3), 50-4), 50-5), 50-6), 50-7) және 50-8) тармақшалармен толықтырылсын:
«50-1) Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, заңды тұлғалардың тізілімін жүргізу;
50-2) мемлекеттік органдарға ведомстволық бағынысты шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың (Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік кәсіпорындарын қоспағанда) республикалық бюджетке таза табысының бір бөлігін аудару нормативін келісу;
50-3) шаруашылық жүргізу құқығында бекітіліп берілген мүлікті пайдаланудың тиімділігін бақылауды және мемлекеттік басқару органдарымен келісу бойынша республикалық мемлекеттік заңды тұлғаларды жедел басқаруды жүзеге асыру;
50-4) Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін тәртіппен мүлікті жеке меншіктен мемлекеттік меншікке ерікті және өтеусіз негізде қабылдау;
50-5) жеке меншіктен мемлекеттік меншікке ерікті және өтеусіз берілген мүлікті есепке алуды жүргізу;
50-6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жекелеген негіздер бойынша мемлекеттік меншікке айналдырылған мүлікті өтеусіз қабылдау;
50-7) Ресей Федерациясы жалға алған «Байқоңыр» кешенінің республикалық меншік объектілерінің тиімді және мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру;
50-8) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен мәселелер тізбесі бойынша мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдар (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер) акционерлерінің (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысушылардың) жалпы жиналыстарында қабылдауға ұсынылатын шешімдердің жобаларын келісу;»;
53) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«53) республикалық меншікке жататын және «Концессиялар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 2-тармағының 1) тармақшасында көзделген объектілер бойынша тиісті саланың уәкілетті мемлекеттік органдары ұсынатын объектілер бойынша ұсыныстарды олар ұсынылған сәттен бастап отыз жұмыс күні ішінде тізбеге енгізу үшін келісу;»;

дополнить подпунктами 53-1), 53-2), 53-3), 53-4), 53-5), 53-6), 53-7), 53-8) и 53-9) следующего содержания:
"53-1) согласование перечня объектов, предлагаемых в концессию, на среднесрочный период, утверждаемый Правительством Республики Казахстан;
53-2) согласование конкурсной документации в отношении объектов, относящихся к республиканской собственности;
53-3) обеспечение выполнения концессионных обязательств по заключенным договорам концессии;
53-4) регистрация концессионных обязательств;
53-5) согласование концессионных проектов в случае, предусмотренном бюджетным законодательством Республики Казахстан;
53-6) определение порядка передачи во владение и пользование концессионеру объектов концессии, находящихся в государственной собственности;
53-7) осуществление мониторинга за исполнением договоров концессии по объектам концессии, находящимся в республиканской собственности, в пределах своей компетенции;
53-8) принятие созданных (построенных) на основе договоров концессии объектов в республиканскую собственность;
53-9) определение порядка приема объектов концессии в государственную собственность;";
подпункты 69), 84), 94), 95) и 144) исключить;
дополнить подпунктами 145-1), 145-2), 145-3), 145-4), 145-5), 145-6) и 145-7) следующего содержания:
"145-1) осуществление запроса и получение информации по предмету государственного мониторинга собственности, необходимой для достоверного и объективного анализа;
145-2) обоснование объема государственных бюджетных ассигнований для проведения работ по государственному мониторингу собственности;
145-3) привлечение для участия в непосредственном обследовании объектов мониторинга, сборе и анализе информации, относящейся к предмету государственного мониторинга собственности, представителей центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан;
145-4) осуществление запроса и получение из центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан, а также объектов мониторинга документов и сведений, необходимых для осуществления государственного мониторинга собственности;
145-5) привлечение независимых экспертов и консультантов для проведения работ по обследованию объектов мониторинга, сбору и анализу информации, выработке предложений и рекомендаций;
145-6) уведомление руководителей объекта мониторинга о проведении обследования с указанием лиц, которым поручено его провести, и перечня информации, которая должна быть предоставлена для ознакомления;
145-7) ознакомление с результатами обследования объектов мониторинга лиц, в собственности или управлении которых находятся эти объекты;";
подпункт 150) исключить;

мынадай мазмұндағы 53-1), 53-2), 53-3), 53-4), 53-5), 53-6), 53-7), 53-8) және 53-9) тармақшалармен толықтырылсын:
«53-1) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін орта мерзімді кезеңге арналған концессияға ұсынылатын объектілердің тізбесін келісу;
53-2) республикалық меншікке жататын объектілерге қатысты конкурстық құжаттаманы келісу;
53-3) жасалған концессия шарттары бойынша концессиялық міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету;
53-4) концессиялық міндеттемелерді тіркеу;
53-5) Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген жағдайда концессиялық жобаларды келісу;
53-6) мемлекеттік меншіктегі концессия объектілерін концессионерге иеленуге және пайдалануға беру тәртібін айқындау;
53-7) өз құзыреті шегінде республикалық меншіктегі концессия объектілері бойынша концессия шарттарының орындалу мониторингін жүзеге асыру;
53-8) концессия шарттары негізінде құрылған (салынған) объектілерді республикалық меншікке қабылдау;
53-9) концессия объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау тәртібін айқындау;»;
69), 84), 94), 95) және 144) тармақшалар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 145-1), 145-2), 145-3), 145-4), 145-5), 145-6) және 145-7) тармақшалармен толықтырылсын:
«145-1) меншіктің мемлекеттік мониторингінің мәні бойынша анық және объективті талдау үшін қажетті ақпаратты сұрату мен алуды жүзеге асыру;
145-2) меншіктің мемлекеттік мониторингі жөніндегі жұмыстарды жүргізу үшін мемлекеттік бюджеттік қаржы бөлу көлемін негіздеу;
145-3) мониторинг объектілерін тікелей зерттеуге, меншіктің мемлекеттік мониторингі мәніне жататын ақпаратты жинау мен талдауға қатысу үшін Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарының өкілдерін тарту;
145-4) Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарынан, сондай-ақ мониторинг объектілерінен меншіктің мемлекеттік мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті құжаттар мен мәліметтерді сұрату мен алуды жүзеге асыру;
145-5) мониторинг объектілерін зерттеу, ақпарат жинау және талдау, ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу жөніндегі жұмыстарды жүргізу үшін тәуелсіз сарапшылар мен консультанттарды тарту;
145-6) зерттеу жүргізу тапсырылған тұлғаларды және танысу үшін ұсынылуға тиіс ақпараттар тізбесін көрсете отырып, мониторинг объектісінің басшыларын зерттеу жүргізілетіні туралы хабардар ету;
145-7) меншігінде немесе басқаруында осы объектілер бар тұлғаларды мониторинг объектілерін зерттеу нәтижелерімен таныстыру;»;
150) тармақша алынып тасталсын;

дополнить подпунктом 150-1) следующего содержания:
"150-1) внесение не реже одного раза в три года в Правительство Республики Казахстан предложений по изменению и (или) дополнению перечня объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности, по рекомендациям заинтересованных центральных и местных исполнительных органов;";
в подпункте 177) после слова "закупках" дополнить словами "и бюджетного законодательства Республики Казахстан";
дополнить подпунктом 177-1) следующего содержания:
"177-1) составление протоколов, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в области государственных закупок, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудиторской деятельности, бюджетного законодательства Республики Казахстан в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;";
дополнить подпунктом 180-1) следующего содержания:
"180-1) принятие решения об отказе в продлении срока представления отчетности по мониторингу или о продлении срока представления отчетности по мониторингу;";
подпункт 181) изложить в следующей редакции:
"181) направление иска в суд в целях обеспечения возмещения в бюджет выявленных сумм нарушений по результатам контроля, а также о признании недействительными вступивших в силу договоров о государственных закупках, заключенных с нарушением законодательства Республики Казахстан о государственных закупках;";
дополнить подпунктами 182-1), 182-2), 182-3) и 182-4) следующего содержания:
"182-1) осуществление запроса и получение в установленный им срок от объектов контроля необходимых документов, справок, устных и письменных объяснений по вопросам, связанным с проведением контроля;
182-2) ознакомление с документацией объектов контроля, относящейся к вопросам контрольного мероприятия, с учетом соблюдения режима секретности, служебной, коммерческой или иной охраняемой законом тайны;
182-3) привлечение к проведению контроля соответствующих специалистов государственных органов и при необходимости аудиторские организации и экспертов с оплатой их услуг в пределах выделенных на эти цели средств из республиканского бюджета;
182-4) представление в Правительство Республики Казахстан отчетов о результатах проведенных контрольных мероприятий;";
подпункт 191) изложить в следующей редакции:
"191) контроль на соответствие использования средств республиканского и местных бюджетов законодательству Республики Казахстан;";
в подпункте 194) слово "аудита" заменить словом "контроля";

мынадай мазмұндағы 150-1) тармақшамен толықтырылсын:
«150-1) мүдделі орталық және жергілікті атқарушы органдардың ұсынымдары бойынша экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздеріне қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын объектілері тізбесін өзгерту және (немесе) толықтыру жөнінде үш жылда кемінде бір рет Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу;»;
177) тармақшада «сатып алу» деген сөздерден кейін «және Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасының» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 177-1) тармақшамен толықтырылсын:
«177-1) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген тәртіппен хаттамалар жасау, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет, бюджет заңнамасы саласында әкімшілік жаза қолдану;»;
мынадай мазмұндағы 180-1) тармақшамен толықтырылсын:
«180-1) мониторинг бойынша есептілікті табыс ету мерзімін ұзартудан бас тарту туралы немесе мониторинг бойынша есептілікті табыс ету мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдау;»;
181) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«181) бақылау нәтижелері бойынша жолсыздықтар анықталған соманы бюджетке өтеуді қамтамасыз ету мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасын бұза отырып жасалған, күшіне енген мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды жарамсыз деп тану туралы талап-арыздарды сотқа жіберу;»;
мынадай мазмұндағы 182-1), 182-2), 182-3) және 182-4) тармақшалармен толықтырылсын:
«182-1) бақылау жүргізуге байланысты мәселелер бойынша бақылау объектілерінен қажетті құжаттарды, анықтамаларды, ауызша және жазбаша түсініктемелерді сұратуды және өздеріне белгіленген мерзімде алуды жүзеге асыру;
182-2) құпиялылық режимінің, қызметтік, коммерциялық немесе заңмен қорғалатын өзге де құпияның сақталуын ескере отырып, бақылау объектілерінің бақылау іс-шарасы мәселелеріне қатысты құжаттамасымен танысу;
182-3) бақылауды жүргізуге мемлекеттік органдардың тиісті мамандарын және қажет болғанда осы мақсаттарға республикалық бюджеттен бөлінген қаражат шегінде олардың көрсеткен қызметтеріне ақы төлей отырып, аудиторлық ұйымдар мен сарапшыларды тарту;
182-4) Қазақстан Республикасының Үкіметіне жүргізілген бақылау іс-шараларының нәтижелері туралы есептер беру;»;
191) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«191) республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражатын пайдаланудың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін бақылау;»;
194) тармақшада «аудит» деген сөз - «бақылау» деген сөзбен ауыстырылсын;

дополнить подпунктом 194-1) следующего содержания:
"194-1) осуществление контроля за достоверностью и правильностью ведения объектами контроля учета и отчетности;";
дополнить подпунктами 199-1), 199-2) и 199-3) следующего содержания:
"199-1) организация, координация и обеспечение исполнения решений Межведомственной комиссии по возврату и реструктуризации кредитов, выданных из республиканского бюджета, а также средств, отвлеченных из республиканского бюджета в рамках гарантированных государством займов;
199-2) взаимодействие с поверенными (агентами) по гарантированным государством займам по вопросам обслуживания и возврата, гарантированных государством займов, а также своевременного исполнения обязательств по выданным государственным гарантиям;
199-3) разработка проектов постановлений Правительства Республики Казахстан по утверждению перечня заемщиков по гарантированным государством займам, погашение и обслуживание которых предусмотрено в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;";
подпункт 201) изложить в следующей редакции:
"201) государственный контроль в области аудиторской деятельности и деятельности профессиональных аудиторских организаций;";
дополнить подпунктом 201-1) следующего содержания:
"201-1) государственный контроль в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности;";
подпункт 204) изложить в следующей редакции:
"204) осуществление внеплановых проверок в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;";
дополнить подпунктами 204-1) и 204-2) следующего содержания:
"204-1) осуществление методической помощи службам внутреннего контроля, координация их деятельности, организация подготовки и повышения квалификации работников служб внутреннего контроля;
204-2) разработка и утверждение типовых квалификационных требований для работников служб внутреннего контроля;";
в подпункте 216) слово "счета" заменить словами "контрольные счета наличности платных услуг";
в подпункте 217) после слова "поручений," дополнить словами "счетов к оплате,";
в подпункте 220) слова "валютным и текущим счетам" заменить словами "по контрольным счетам наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег и счетам в иностранной валюте";
дополнить подпунктами 227), 228), 229), 230), 231), 232), 233), 234), 235), 236), 237), 238) и 239) следующего содержания:
"227) осуществление сбора и обработки информации об операциях с деньгами и (или) иным имуществом, подлежащих финансовому мониторингу, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";

мынадай мазмұндағы 194-1) тармақшамен толықтырылсын:
«194-1) бақылау объектілерінің есепке алу мен есептілікті жүргізуінің анықтығы мен дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру;»;
мынадай мазмұндағы 199-1), 199-2) және 199-3) тармақшалармен толықтырылсын:
«199-1) Республикалық бюджеттен берілген кредиттерді, сондай-ақ мемлекет кепілдік берген қарыздардың шеңберінде республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражатты қайтару және қайта құрылымдау жөніндегі ведомствоаралық комиссияның шешімдерін орындауды ұйымдастыру, үйлестіру және қамтамасыз ету;
199-2) мемлекет кепілдік берген қарыздарға қызмет көрсету және қайтару, сондай-ақ берілген мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді уақтылы орындау мәселелері бойынша мемлекет кепілдік берген қарыздар бойынша сенім білдірілген адамдармен (агенттермен) өзара іс-қимыл;
199-3) тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте өтеу  және қызмет көрсету көзделген мемлекет кепілдік берген қарыздар бойынша қарыз алушылардың тізбесін бекіту туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының жобаларын әзірлеу;»;
201) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«201) аудиторлық қызмет және кәсіби аудиторлық ұйымдардың қызметі саласындағы мемлекеттік бақылау;»;
мынадай мазмұндағы 201-1) тармақшамен толықтырылсын:
«201-1) бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы мемлекеттік бақылау;»;
204) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«204) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыру;»;
мынадай мазмұндағы 204-1) және 204-2) тармақшалармен толықтырылсын:
«204-1) ішкі бақылау қызметтеріне әдістемелік көмекті жүзеге асыру, олардың қызметін үйлестіру, ішкі бақылау қызметтері қызметкерлерін даярлауды және біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
204-2) ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлері үшін үлгі біліктілік талаптарын әзірлеу және бекіту;»;
216) тармақшада «шоттарына» деген сөз «ақылы қызметтерінің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына» деген сөздермен ауыстырылсын;
217) тармақшада «тапсырмаларының,» деген сөзден кейін «төлеуге ұсынылатын шоттардың» деген сөздермен толықтырылсын;
220) тармақшада «валюталық және ағымдағы шоттар» деген сөздер «ақылы қызмет, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру қолма-қол ақшасын бақылау шоттары және шетел валютасындағы шоттар» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 227), 228), 229), 230), 231), 232), 233), 234), 235), 236), 237), 238) және 239) тармақшалармен толықтырылсын:
«227) «Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы мониторингіне жататын ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен жасалатын операциялар туралы ақпаратты жинауды және өңдеуді жүзеге асыру;

228) осуществление анализа полученной информации в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;
229) координация деятельности государственных органов в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;
230) по запросу суда по уголовным делам направление необходимой информации по операциям с деньгами и (или) иным имуществом, подлежащим финансовому мониторингу, для разрешения материалов, находящихся в производстве;
231) при наличии оснований полагать о том, что операция с деньгами и (или) иным имуществом связана с легализацией (отмыванием) доходов, полученных незаконным путем, и (или) финансированием терроризма, направление информации в правоохранительные органы в соответствии с их компетенцией для принятия процессуального решения;
232) участие в разработке и осуществлении программ международного сотрудничества по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;
233) организация формирования и ведения республиканской базы данных, а также обеспечение методологического единства и согласованное функционирование информационных систем в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;
234) разработка и проведение мероприятия по предупреждению нарушений законодательства Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;
235) обобщение практики применения законодательства Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма на основании информации, получаемой от государственных органов и иных организаций, а также разработка и внесение предложения по его совершенствованию;
236) изучение международного опыта и практики противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;
237) проведение мероприятия по переподготовке и повышению квалификации кадров в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;
238) участие в деятельности международных организаций в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;
239) по согласованию с государственным органом, осуществляющим регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций, определение перечня оффшорных зон для целей Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";";
в пункте 15:
подпункт 6) исключить;

228) заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы алынған ақпаратты талдауды жүзеге асыру;
229) заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру;
230) соттың қылмыстық іске қатысты сұратуы бойынша іс жүргізуіндегі материалдарды шешу үшін қаржы мониторингіне жататын ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен жасалатын операциялар бойынша қажетті ақпаратты жіберу;
231) ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен жасалатын операция заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға байланысты деп жорамалдауға негіздер болған кезде құқық қорғау органдарына өздерінің құзыретіне сәйкес іс жүргізу шешімін қабылдау үшін ақпарат жіберу;
232) заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастық бағдарламаларын әзірлеуге және жүзеге асыруға қатысу;
233) заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласында республикалық дерекқор қалыптастыруды және жүргізуді ұйымдастыру, сондай-ақ ақпараттық жүйелердің әдіснамалық бірыңғайлығын және келісімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
234) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасын бұзудың алдын алу жөніндегі іс-шараларды әзірлеу және жүргізу;
235) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан алынатын ақпараттың негізінде Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасын қолдану практикасын қорыту, сондай-ақ оны жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу және енгізу;
236) заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылдың халықаралық тәжірибесі мен практикасын зерделеу;
237) заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы кадрларды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөнінде іс-шаралар жүргізу;
238) заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы халықаралық ұйымдардың қызметіне қатысу;
239) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органмен келісім бойынша «Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасы Заңының мақсаты үшін оффшорлық аймақтардың тізбесін айқындау;»;
15-тармақта:
6) тармақша алынып тасталсын:

дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;";
2) в приложении 3 к указанному постановлению:
в пункты 63 и 115 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в пункте 171 после слов "Налоговый комитет по Лебяжинскому району Налогового комитета" и "Налоговое управление по Лебяжинскому району Налогового департамента" дополнить предлогом "по";
в пункт 191 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
3) в перечне государственных учреждений - территориальных органов Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденным указанным постановлением:
в пункте 19 слово "Щучинскому" заменить словом "Бурабайскому";
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Налоговое управление "Бурабай" Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.";
в пункты 66 и 120 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить пунктом 167-1 следующего содержания:
"167-1. Налоговое управление "Морпорт Актау" Налогового департамента по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.";
в пункте 177 после слова "департамента" дополнить предлогом "по";
дополнить пунктом 214-1 следующего содержания:
"214-1. Налоговое управление "Оңтүстік" Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 221-1 следующего содержания:
"221-1. Налоговое управление "Парк информационных технологий" Налогового департамента по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 225-1 следующего содержания:
"225-1. Налоговое управление "Астана - жаңа қала" Налогового департамента по городу Астане Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.";
пункты 226, 227, 228, 229 и 230 исключить;

мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
«7-1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапты болады;»;
2) көрсетілген қаулының 3-қосымшасында:
63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«63. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Зырян қаласы - Зырян ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Зырян қаласы - Зырян ауданы бойынша Салық басқармасына.»;
115-тармақта «Қазыбек би» деген сөздерден кейін «атындағы» деген сөзбен толықтырылсын;
171-тармақта «облыстық» және «Лебяжье» деген сөздер тиісінше «облысы бойынша» және «Лебяжі» деген сөздермен ауыстырылсын;
191-тармақта «қалалық» деген сөз «қаласы бойынша» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде:
19-тармақта «Щучье» деген сөз «Бурабай» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
«20-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің «Бурабай» салық басқармасы.»;
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«66. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Зырян қаласы - Зырян ауданы бойынша Салық басқармасы.»;
120-тармақта «Қазыбек би» деген сөзден кейін «атындағы» деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 167-1-тармақпен толықтырылсын:
«167-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Салық департаментінің «Ақтау теңіз порты» салық басқармасы.»;
177-тармақта «облыстық» деген сөз «облысы бойынша» деген сөздермен ауыстырылсын;
197-тармақта «қалалық» деген сөз «қаласы бойынша» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 214-1-тармақпен толықтырылсын:
«214-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің «Оңтүстік» салық басқармасы.»;
мынадай мазмұндағы 221-1-тармақпен толықтырылсын:
«221-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Алматы қаласы бойынша Салық департаментінің «Ақпараттық технологиялар паркі» салық басқармасы.»;
мынадай мазмұндағы 225-1-тармақпен толықтырылсын:
«225-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің Астана қаласы бойынша Салық департаментінің «Астана - жаңа қала» салық басқармасы.»;
226, 227, 228, 229 және 230-тармақтар алынып тасталсын;

4) в перечне государственных учреждений - территориальных органов Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденным указанным постановлением, в пункте 18 слово "Щучинское" заменить словом "Бурабайское".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением абзацев девяностого, девяносто первого, девяносто второго, девяносто третьего, девяносто четвертого, девяносто пятого, девяносто шестого, девяносто седьмого, девяносто восьмого, девяносто девятого, сотого, сто первого, сто второго и сто третьего подпункта 1) пункта 3 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 9 марта 2010 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

4) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі қазынашылық комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесінде 18-тармақта «Щучье» деген сөзі «Бурабай» деген сөзбен ауыстырылсын.
4. Осы қаулы 2010 жылғы 9 наурыздан бастап қолданысқа енгізілетін 3-тармақтың 1) тармақшасының тоқсаныншы, тоқсан бірінші, тоқсан екінші, тоқсан үшінші, тоқсан төртінші, тоқсан бесінші, тоқсан алтыншы, тоқсан жетінші, тоқсан сегізінші, тоқсан тоғызыншы, жүзінші, жүз бірінші, жүз екінші және жүз үшінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов