О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного социального заказа"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2010 года № 1067
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного социального заказа".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Закон Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
государственного социального заказа
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 12 апреля 2005 года "О государственном социальном заказе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 6, ст. 8):
1) в преамбуле слово "осуществления" заменить словами "формирования и реализации";
2) в статье 1:
подпункт 1) после слова "культуры" дополнить словами "; укрепления общественного согласия и национального единства";
в подпункте 2) слова "а также отдельных мероприятий," исключить;
в подпункте 3) слово "исполнителя" заменить словами "потенциального поставщика";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) поставщик государственного социального заказа (далее - поставщик) - неправительственная организация, реализующая по договору государственный социальный заказ;";
дополнить подпунктами 10), 11) и 12) следующего содержания:
"10) мониторинг реализации государственного социального заказа - сбор, хранение и обработка информации о реализации государственного социального заказа на центральном и местном уровнях;
11) уполномоченный орган в сфере государственного социального заказа (далее - уполномоченный орган) - государственный орган, координирующий деятельность государственных органов в области государственного социального заказа;
12) государственный орган в сфере государственного социального заказа (далее - государственный орган) - государственный орган, осуществляющий деятельность по формированию и реализации государственного социального заказа.";

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 қазандағы № 1067 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               K. Мәсімов
Қазақстан Республикасының Заңы Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс мәселелері бойынша өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. «Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс туралы» 2005 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., № 6, 8-құжат):
1) кіріспедегі:
«жүзеге асыруы» деген сөздер «қалыптастыруы және іске асыруы» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 1-бапта:
1) тармақша «мәдениет» деген сөзден кейін «; қоғамдық келісім мен ұлттық бірлікті нығайту» деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшадағы «әлеуметтік бағдармаларды, жобаларды, сондай-ақ әлеуметтік міндеттерді шешуге бағытталған жекелеген іс-шараларды» деген сөздер «әлеуметтік міндеттерді шешуге бағытталған әлеуметтік бағдарламаларды, жобаларды» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы «орындаушыны» деген сөз «әлеуетті өнім берушіні» деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың өнім берушісі (бұдан әрі - өнім беруші) - шарт бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыратын үкіметтік емес ұйым;»;
мынадай мазмұндағы 10), 11)және 12) тармақшалармен толықтырылсын:
«10) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру мониторингі - мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орталық және жергілікті деңгейлерде іске асыру туралы ақпаратты жинақтау, сақтау және өңдеу;
11) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - мемлекеттік органдардың мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласындағы қызметін үйлестіретін мемлекеттік орган;
12) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласындағы мемлекеттік орган (бұдан әрі - мемлекеттік орган) - мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік орган.»;

3) статью 4 изложить в следующей редакции:
"Статья 4. Компетенция Правительства Республики Казахстан в сфере государственного социального заказа
Правительство Республики Казахстан:
1) определяет уполномоченный орган в сфере государственного социального заказа;
2) определяет порядок осуществления мониторинга реализации государственного социального заказа.";
4) дополнить статьями 4-1 и 4-2 следующего содержания:
"Статья 4-1. Компетенция уполномоченного органа в сфере государственного социального заказа
Уполномоченный орган:
1) осуществляет координацию деятельности государственных органов по формированию и реализации государственного социального заказа;
2) осуществляет информационную, консультативную, методическую поддержку государственным органам, формирующим и реализующим государственный социальный заказ;
3) осуществляет мониторинг реализации государственного социального заказа, осуществляемого государственным органом, в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
4) вносит информацию в Правительство Республики Казахстан по итогам мониторинга реализации государственного социального заказа.
Статья 4-2. Компетенция государственных органов в сфере государственного социального заказа
Государственные органы осуществляют формирование и реализацию государственного социального заказа в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.";
5) подпункт 13) статьи 5 после слова "согласия" дополнить словами "и национального единства";
6) в статье 6:
в пункте 1 слова ", а также отдельных мероприятий" исключить;
пункт 4 после слова "осуществляются" дополнить словами "уполномоченным органом, заказчиками, а также".
2. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 135; 2008 г., № 13, 14, ст. 58, № 20, ст. 87; № 21, ст. 97; № 24, ст. 128; 2009 г., № 2, 3, ст. 21; № 9, 10, ст. 47, 49; № 15, 16, ст. 74; № 17, ст. 78-82; № 24, ст. 129-133, 2010 г., № 5, ст. 23, № 7, ст. 28, 29; № 15, ст. 71; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам мобилизационной подготовки и мобилизации", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 июля 2010 г. и "Казахстанская правда" от 24 июля 2010 г.):
пункт 1 статьи 17 после слов "организатором государственных закупок" дополнить словами "на государственном и русском языках".

3) 4-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«4-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік
әлеуметтік тапсырыс саласындағы құзыреті
Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласындағы уәкілетті органды айқындайды;
2) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру мониторингін жүзеге асыру тәртібін айқындайды»;
3) мынадай мазмұндағы 4-1 және 4-2-баптармен толықтырылсын:
«4-1-бап. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласындағы уәкілетті
органның құзыреті
Уәкілетті орган:
1) мемлекеттік органдардың мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі қызметін үйлестіруді жүзеге асырады;
2) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыратын және іске асыратын мемлекеттік органдарға ақпараттық, консультациялық және әдістемелік қолдау көрсетуді жүзеге асырады;
3) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен мемлекеттік орган жүзеге асыратын мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру мониторингін жүзеге асырады;
4) Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру мониторингінің қорытындылары бойынша ақпарат енгізеді.
4-2-бап. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс саласындағы
мемлекеттік органдардың құзыреті
Мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды және іске асыруды жүзеге асырады.»;
5) 5-баптың 13) тармақшасы «келісімді» деген сөзден кейін «және ұлттық бірлікті» деген сөздермен толықтырылсын;
6) 6-бапта:
1-тармақтағы «әлеуметтік бағдарламаларды, жобаларды, сондай-ақ әлеуметтік міндеттерді шешуге бағытталған жекелеген іс-шараларды» деген сөздер «әлеуметтік міндеттерді шешуге бағытталған әлеуметтік бағдарламаларды, жобаларды» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ «бағалануын» деген сөзден кейін «уәкілетті орган, тапсырыс беруші, сондай-ақ» деген сөздермен толықтырылсын.
2. «Мемлекеттік сатып алу туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 135-құжат, 2008 ж., № 13, 14, 58-құжат; № 20, 87-құжат; № 21, 97-құжат; № 24, 128-құжат; 2009 ж., № 2, 3, 21-құжат; № 9, 10, 47, 49-құжаттар; № 15, 16, 74-құжат; № 17, 78-82-құжаттар; № 24, 129-133-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28, 29-құжаттар; № 15, 71-құжат; 2010 жылғы 23 шілдеде «Егемен Қазақстан» және 2010 жылғы 24 шілдеде «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
17-баптың 1-тармағы «конкурстық құжаттаманың негізінде» деген сөздерден кейін «мемлекеттік және орыс тілдерінде» деген сөздермен толықтырылсын.

Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2011 года.
Президент
Республики Казахстан

2-бап. Осы Заң 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті