О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О порядке назначения на должность, прекращения своих полномочий и освобождения от должности акимов городов областного, районного значения и районов областей, районов городов областного значения, районов в городах республиканского значения и столицы, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2011 года № 14.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О порядке назначения на должность, прекращения своих полномочий и освобождения от должности акимов городов областного, районного значения и районов областей, районов городов областного значения, районов в городах республиканского значения и столицы, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан
О порядке назначения на должность, прекращения своих полномочий
и освобождения от должности акимов городов областного,
районного значения и районов областей, районов городов
областного значения, районов в городах республиканского
значения и столицы, поселков, аулов (сел), аульных (сельских)
округов
В соответствии с пунктом 4 статьи 87 Конституции Республики Казахстан, статьями 32 и 36 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить, что:
1) акимы городов областного значения и районов областей назначаются на должность, прекращают свои полномочия и освобождаются от должности акимами областей с согласия маслихатов городов областного значения в установленном законодательством порядке;
2) акимы городов районного значения назначаются на должность, прекращают свои полномочия и освобождаются от должности акимами районов областей с согласия маслихатов районов областей в установленном законодательством порядке;
3) акимы районов городов областного значения назначаются на должность, прекращают свои полномочия и освобождаются от должности акимами городов областного значения с согласия маслихатов городов областного значения в установленном законодательством порядке;
4) акимы районов городов республиканского значения и столицы назначаются на должность, прекращают свои полномочия и освобождаются от должности акимами городов республиканского значения и столицы с согласия маслихатов городов республиканского значения и столицы в установленном законодательством порядке;

"Облыстық, аудандық маңызы бар қалалар мен облыс аудандары, облыстық маңызы бар қалалар аудандары, республикалық маңызы бар қалалар мен астана аудандары, кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкімдерінің қызметке тағайындалу, өз өкілеттігін тоқтату және қызметтен босатылу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 қаңтардағы № 14 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Облыстық, аудандық маңызы бар қалалар мен облыс аудандары, облыстық маңызы бар қалалар аудандары, республикалық маңызы бар қалалар мен астана аудандары, кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкімдерінің қызметке тағайындалу, өз өкілеттігін тоқтату және қызметтен босатылу тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Облыстық, аудандық маңызы бар қалалар мен облыс аудандары,
облыстық маңызы бар қалалар аудандары, республикалық маңызы бар
қалалар мен астана аудандары, кенттер, ауылдар (селолар),
ауылдық (селолық) округтер әкімдерінің қызметке тағайындалу, өз
өкілеттігін тоқтату және қызметтен босатылу тәртібі туралы
Қазақстан Республикасы Конституциясының 87-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 32 және 36-баптарына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Мыналар:
1) облыстық маңызы бар қалалардың және облыс аудандарының әкімдерін заңнамада белгіленген тәртіппен облыстық маңызы бар қалалар мәслихаттарының келісімімен облыстардың әкімдері қызметке тағайындайды, олардың өкілеттігін тоқтатады және қызметтен босатады;
2) аудандық маңызы бар қалалардың әкімдерін заңнамада белгіленген тәртіппен облыс аудандары мәслихаттарының келісімімен облыс аудандарының әкімдері қызметке тағайындайды, олардың өкілеттігін тоқтатады және қызметтен босатады;
3) облыстық маңызы бар қалалар аудандарының әкімдерін заңнамада белгіленген тәртіппен облыстық маңызы бар қалалар мәслихаттарының келісімімен облыстық маңызы бар қалалардың әкімдері қызметке тағайындайды, олардың өкілеттігін тоқтатады және қызметтен босатады;
4) республикалық маңызы бар қалалар мен астана аудандарының әкімдерін заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық маңызы бар қалалар және астана мәслихаттарының келісімімен республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері қызметке тағайындайды, олардың өкілеттігін тоқтатады және қызметтен босатады;

5) акимы поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов, назначаются на должность, прекращают свои полномочия и освобождаются от должности акимами районов области с согласия акимов областей в установленном законодательством порядке.
2. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 212; № 21, ст. 265; 2005 г., № 29, ст. 362; 2006 г., № 23, ст. 229; 2007 г., № 42, ст. 479; 2009 г., № 34, ст. 321) следующие изменения:
1) в Перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"
Акимы городов
районного значения
акимом района
Руководителем
Администрации,
маслихатом
соответствующего
района области
"
исключить;
2) в Положении о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных должностных лиц Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в абзаце втором пункта 23 слова ", акимов городов районного значения" исключить.
3. Признать утратившими силу некоторые указы Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от "__" ___ 2011 года № ___
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу некоторых указов Президента
Республики Казахстан
1. Указ Президента Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года № 1484 "О проведении выборов акимов аульных (сельских) округов, аулов (сел), поселков Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 48, ст. 595);
2. Указ Президента Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 1613 "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года № 1484" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 30, ст. 379);
3. Указ Президента Республики Казахстан от 4 июня 2007 года № 339 "О порядке назначения акимов районов, городов областного значения, районов в городах" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 18, ст. 196).

5) кенттердің, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердің әкімдерін заңнамада белгіленген тәртіппен облыстар әкімдерінің келісімімен облыстар аудандарының әкімдері қызметке тағайындайды, олардың өкілеттігін тоқтатады және қызметтен босатады деп белгіленсін.
2. «Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 17, 212-құжат; № 21, 265-құжат; 2005 ж., № 29, 362-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат; 2007 ж., № 42, 479-құжат; 2009 ж., № 34, 321-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын немесе оның келісуімен тағайындалатын, оның ұсынуы бойынша сайланатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімі бойынша тағайындалатын өзге де басшы лауазымды адамдардың тізбесінде:
мына:
«
Аудандық маңызы бар қалалардың әкімдері
аудан әкімі
Әкімшілік Басшысы, облыстың тиісті аудандарының мәслихаты
»
деген жол алып тасталсын;
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік саяси қызметшілерін және өзге де лауазымды тұлғаларын келісу, қызметке тағайындау және қызметтен босату тәртібі туралы ережеде:
23-тармақтың екінші абзацындағы «, аудандық маңызы бар қалалардың әкімдері» деген сөздер алып тасталсын.
3. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                          Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы «__» _________
№ ___ Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің күші жойылған
кейбір жарлықтарының
тізбесі
1. «Қазақстан Республикасының ауылдық (селолық) округтері, ауылдары (селолары), кенттері әкімдерінің сайлауын өткізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 6 желтоқсандағы № 1484 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 48, 595-құжат).
2. «Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 6 желтоқсандағы № 1484 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 8 шілдедегі № 1613 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 30, 379-құжат).
3. «Аудандардың, облыстық мәні бар қалалардың, қалалардағы аудандардың әкімдерін тағайындау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 4 маусымдағы № 339 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 18, 196-құжат).