Об утверждении Правил ведения реестра операторов технического осмотра
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2011 года № 524. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 821
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2015 № 821 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра внутренних дел РК от 15.04.2015 г. № 350.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1996 года "О безопасности дорожного движения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения реестра операторов технического осмотра.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вступает в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2011 года № 524
Правила
ведения реестра операторов технического осмотра
Сноска. Заголовок Правил в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения реестра операторов технического осмотра (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1996 года «О безопасности дорожного движения» и устанавливают порядок ведения реестра операторов технического осмотра.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Реестр операторов технического осмотра (далее - реестр) создается с целью:
1) создания единого перечня операторов технического осмотра, осуществляющих проведение обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним;
2) обеспечения государственного контроля за соблюдением порядка проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторами технического осмотра и требований, установленных действующим законодательством Республики Казахстан.

Техникалық байқау операторларының тiзiлiмiн жүргiзу қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 17 мамырдағы № 524 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 821 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.10.2015 № 821 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 350 бұйрығын қараңыз.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
«Жол жүрісі қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 шілдедегі Заңының 18-1-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған Техникалық байқау операторларының тiзiлiмiн жүргiзу қағидалары бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
2 Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 17 мамырдағы
№ 524 қаулысымен
бекітілген
Техникалық байқау операторларының тiзiлiмiн жүргiзу қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Техникалық байқау операторларының тiзiлiмiн жүргiзу қағидалары (бұдан әрi – Қағида) «Жол жүрiсi қауiпсiздiгi туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 18-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзiрлендi және техникалық байқау операторларының тiзiлiмiн жүргiзу тәртiбiн белгiлейдi.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
2. Техникалық байқау операторларының тiзiлiмi (бұдан әрi – тiзiлiм):
1) механикалық көлiк құралдарына және олардың тiркемелерiне мiндеттi техникалық байқау жүргiзудi жүзеге асыратын техникалық байқау операторларының бiрыңғай тiзбесiн жасау;
2) техникалық байқау операторларының механикалық көлiк құралдарына және олардың тiркемелерiне мiндеттi техникалық байқау жүргiзу тәртiбiнiң және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгiленген талаптардың сақталуына мемлекеттiк бақылауды қамтамасыз ету мақсатында құрылады.

Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Реестр представляет собой единый, периодически уточняемый перечень операторов технического осмотра и содержащий все необходимые сведения информационно-справочного характера о них.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
4. Регистрация в Реестре и его ведение осуществляется Комитетом транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам на основании представленной информации территориальных органов транспортного контроля Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - органы транспортного контроля).
2. Порядок ведения Реестра
5. Регистрация в Реестре включает в себя:
1) представление индивидуальным предпринимателем или юридическим лицом в органы транспортного контроля по месту его регистрации документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил;
2) рассмотрение, принятие органом транспортного контроля решения о включении или об отказе во включении в Реестр.
6. Для включения в реестр индивидуальным предпринимателем или юридическим лицом представляются следующие документы:
1) заявление;
2) копия справки либо свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица - для юридического лица;
3) копия документа, удостоверяющего личность, и свидетельства о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
4) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих право собственности или владения и пользования на недвижимое имущество оператора технического осмотра, с проставленным штампом о произведенной регистрации прав на недвижимое имущество в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) копии сертификатов аттестации испытательного оборудования и поверки средств измерения;
6) информация об испытательных оборудованиях и средствах измерения по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 21.05.2013 № 507 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
3. Тiзiлiм бiрыңғай, мерзiмдiк нақтыланатын техникалық байқау операторларының және олар туралы барлық қажеттi ақпараттық-анықтамалық сипаттағы мәлiметтердi қамтитын тiзбенi бiлдiредi.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
4. Тізілімде тіркеуді және оны жүргізуді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (бұдан әрі - уәкілетті орган) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық көліктік бақылау органдары (бұдан әрі - көліктік бақылау органдары) ұсынған ақпарат негізінде жүзеге асырады.
2. Тізілімді жүргізудің тәртібі
5. Тізілімде тіркелу:
1) дара кәсіпкерлердің немесе заңды тұлғаның көліктік бақылау органдарына өзінің тіркелген орны бойынша осы Қағиданың 6-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуды;
2) көліктік бақылау органдарының Тізілімге енгізу немесе оған енгізуден бас тарту туралы шешімді қарауын, қабылдауын қамтиды.
6. Тiзiлiмге енгiзу үшiн дара кәсiпкер немесе заңды тұлға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтiнiш;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың не куәліктің көшірмесі;
3) дара кәсiпкер үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың және дара кәсiпкер ретiнде тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
4) техникалық байқау операторының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жылжымайтын мүлiкке құқықтарды тiркеу жүргiзiлгенi туралы мөртабан қойылған, жылжымайтын мүлiкке меншiк немесе оны иелену және пайдалану құқығын растайтын құжаттардың нотариалды куәландырған көшiрмелерi;
5) сынақ жабдығын аттестаттау және өлшем құралдарын салыстырып тексеру сертификаттарының көшiрмелерi;
6) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сынақ жабдықтары мен өлшеу құралдары туралы ақпарат.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 21.05.2013 № 507 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

7. Заявителю выдается расписка с указанием даты поступления документов, фамилии, имени (отчества) специалиста, принявшего документы, перечня документов представленных для включения в Реестр.
8. Заявление с прилагаемыми к нему документами рассматривается органами транспортного контроля в течение пяти рабочих дней со дня его подачи.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
9. Исключен постановлением Правительства РК от 30.07.2012 № 1003(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
10. По результатам проведенной проверки достоверности представленных сведений органы транспортного контроля принимают решение о включении заявителя в Реестр или об отказе во включении в Реестр.
11. Решение о включении в реестр оформляется в форме приказа.
При включении в реестр или отказе во включении в реестр органы транспортного контроля в течение срока, указанного в пункте 8 настоящих Правил, направляют заявителю письменное уведомление о включении в реестр или письменный мотивированный отказ.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
12. Органы транспортного контроля в течение одного рабочего дня со дня издания приказа о включении в реестр представляют в уполномоченный орган информацию, включающую:
1) наименование оператора технического осмотра;
2) адрес и контактные телефоны оператора технического осмотра;
3) адреса и контактные телефоны центров технического осмотра;
4) местонахождение стационарной линии технического осмотра;
5) тип и количество стационарных и мобильных линий технического осмотра;
6) регион деятельности оператора технического осмотра.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
13. Уполномоченный орган ежеквартально осуществляет опубликование реестра в периодических печатных изданиях на казахском и русском языках и размещает на своем интернет-ресурсе: www.mtc.gov.kz.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
14. Оператор технического осмотра, включенный в реестр, уведомляет органы транспортного контроля о каких-либо изменениях сведений и документов, представленных при включении в реестр, в течение пяти рабочих дней со дня таких изменений.

7. Өтініш берушіге құжаттардың келіп түскен күні, құжаттарды қабылдаған маманның тегі, аты (әкесінің аты), Тізілімге енгізу үшін ұсынылған құжаттардың тізбесі көрсетілген қолхат беріледі.
8. Көлiктiк бақылау органдары өтiнiштi оған қоса берiлiп отырған құжаттармен бiрге ол берiлген күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде қарайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
9. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
10. Ұсынған мәліметтердің дұрыстығын тексеру қорытындысы бойынша көліктік бақылау органдары өтініш берушіні Тізілімге енгізу немесе Тізілімге енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
11. Тiзiлiмге енгiзу туралы шешiм бұйрық нысанында ресiмделедi.
Тізілімге енгізгенде немесе тiзiлiмге енгiзуден бас тартқан кезде көлiктiк бақылау органдары өтiнiш берушiге осы Қағиданың 8-тармағында көрcетiлген мерзiмде тізілімге енгізу туралы жазбаша хабарламаны немесе жазбаша дәлелденген бас тартуды жiбередi.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
12. Көлiктiк бақылау органдары тiзiлiмге енгiзу туралы бұйрық шыққан күннен бастап бiр жұмыс күнi iшiнде уәкiлеттi органға:
1) техникалық байқау операторының атауын;
2) техникалық байқау операторының мекенжайын және байланыс телефонын;
3) техникалық байқау орталығының мекенжайын және байланыс телефондарын;
4) техникалық байқаудың стационарлық желiсiнiң орналасқан жерiн;
5) техникалық байқаудың стационарлық және ұтқыр желiлерiнiң үлгісін және санын;
6) техникалық байқау операторы қызметiнiң өңiрiн қамтитын ақпаратты ұсынады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
13. Уәкiлеттi орган тоқсан сайын тiзiлiмнiң мерзiмдiк баспасөз басылымдарында қазақ және орыс тiлдерiнде жариялануын жүзеге асырады және өзiнiң www.mtc.gov.kz ғаламтор-ресурсында орналастырады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
14. Тiзiлiмге енгiзiлген техникалық байқау операторы көлiктiк бақылау органдарына тiзiлiмге енгiзу кезiнде ұсынылған мәлiметтер мен құжаттардың қандай да бiр өзгерiстерi туралы осындай өзгерiстер енгiзiлген күнiнен бастап бес жұмыс күнi iшiнде хабарлайды.

Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
15. Органы транспортного контроля в течение одного рабочего дня со дня получения уведомления о каких-либо изменениях сведений и документов, представленных при включении в реестр, представляют в уполномоченный орган информацию об изменениях сведений и документов оператора технического осмотра.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
16. Основаниями для отказа включения в Реестр являются:
1) не предоставление документов, требуемых в соответствии с  пунктом 6 настоящих Правил;
2) недостоверность указанных сведений в представленных документах;
3) исключение из Реестра в течение шести месяцев до даты подачи заявления по основаниям, указанным в подпунктах 3)4) и 5) пункта 19 настоящих Правил.
17. Запрещается вынесения решения об отказе во включении в Реестр по основаниям, не предусмотренным настоящими Правилами.
18. После устранения причин, послуживших основанием для отказа включения в Реестр, индивидуальный предприниматель или юридическое лицо повторно обращается в органы транспортного контроля с предоставлением документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил.
19. Основаниями для исключения из реестра являются:
1) заявление индивидуального предпринимателя или юридического лица о добровольном исключении из реестра операторов технического осмотра;
2) прекращение деятельности индивидуального предпринимателя, ликвидация или реорганизация юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) представление заведомо недостоверной информации при включении в реестр операторов технического осмотра;
4) совмещение оказания услуг по проведению обязательного технического осмотра, ремонту, техническому обслуживанию механических транспортных средств и прицепов к ним;
5) совершение повторного в течение года административного правонарушения в сфере осуществления обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним.
Сноска. Пункт 19 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
20. Уведомление об исключении из реестра операторов технического осмотра направляется индивидуальному предпринимателю или юридическому лицу в течение трех рабочих дней после принятия соответствующего решения органом транспортного контроля.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
15. Көлiктiк бақылау органдары тiзiлiмге енгiзу кезiнде ұсынылған мәлiметтер мен құжаттардың қандай да бiр өзгерiстерi туралы хабарламаны алған күннен бастап бiр жұмыс күнi iшiнде уәкiлеттi органға техникалық байқау операторының мәлiметтерi мен құжаттарының өзгерiстерi туралы ақпаратты ұсынады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
16. Тізілімге енгізуден бас тарту үшін:
1) осы Қағиданың 6-тармағына сәйкес талап етілетін құжаттарды ұсынбау;
2) ұсынылған құжаттардағы мәліметтердің дәйексіздігі;
3) осы Қағиданың 19-тармағының 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша өтініш берілген күнге дейін алты ай ішінде Тізілімнен алып тастау негіз болып табылады.
17. Осы Қағидада көзделмеген негіздер бойынша Тізілімге енгізуден бас тарту туралы шешім шығаруға тыйым салынады.
18. Тізілімге енгізуден бас тартуға негіз болған себептерді жойғаннан кейін дара кәсіпкер немесе заңды тұлға осы Қағиданың 6-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну арқылы көліктік бақылау органдарына қайта жүгінеді.
19. Тiзiлiмiнен алып тастау үшiн:
1) дара кәсiпкердiң немесе заңды тұлғаның техникалық байқау операторларының тiзiлiмiнен ерiктi түрде алып тастау туралы өтiнiшi;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дара кәсiпкер қызметiнiң тоқтатылуы, заңды тұлғаның таратылуы немесе қайта ұйымдастырылуы;
3) техникалық байқау операторларының тiзiлiмiне енгiзу кезiнде көрiнеу дәйексiз ақпарат ұсыну;
4) механикалық көлiк құралдарын және олардың тiркемелерiн мiндеттi техникалық байқаудан өткiзу, жөндеу, оларға техникалық қызмет көрсетулер бойынша көрсетiлетiн қызметтердi қоса атқару;
5) механикалық көлiк құралдарын және олардың тiркемелерiн мiндеттi техникалық байқауды жүзеге асыру саласында әкiмшiлiк құқық бұзушылықты бiр жыл iшiнде қайталап жасау негiз болып табылады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
20. Техникалық байқау операторларының тiзiлiмінен алып тастау туралы хабарлама көліктік бақылау органы тиiстi шешiм қабылдағаннан кейiн үш жұмыс күнi iшiнде дара кәсiпкерге немесе заңды тұлғаға жiберiледi.

Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
21. Исключение из реестра влечет прекращение деятельности оператора технического осмотра.
Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
22. В течение одного рабочего дня со дня принятия решения об исключении из Реестра органы транспортного контроля письменно уведомляют об этом уполномоченный орган.
23. В течение двух рабочих дней со дня получения уведомления индивидуальный предприниматель или юридическое лицо представляет в органы транспортного контроля по акту приема-передачи следующие документы:
1) журнал регистрации свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра;
2) бланки свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра.
Приложение 1
к Правилам ведения реестра
операторов технического осмотра
Реестр операторов технического осмотра
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 30.07.2012 № 1003 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
п/п
Наимено-
вание
оператора
техни-
ческого
осмотра
Адрес и
контакт-
ные
телефоны
оператора
техни-
ческого
осмотра
Местона-
хождение
стацио-
нарной
линии
техни-
ческого
осмотра
Режим
работы
стацио-
нарной
линии
техни-
ческого
осмотра
Тип и
коли-
чество
стацио-
нарной
линии техниче-
ского
осмотра
Тип и
коли-
чество
мобиль-
ной
линии
техни-
ческого
осмотра
Регион
деяте-
льности
оператора
техни-
ческого
осмотра
Измене-
ния и
дополне-
ния,
вносимые
в реестр
операторов
техни-
ческого
осмотра
Исклю-
чения
из реестра
операторов
техни-
ческого
осмотра
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение 2
к Правилам ведения реестра
центров технического осмотра
Информация
об испытательных оборудованиях и средствах измерения
1. Испытательное обрудование (далее - ИО), применяемое в центре технического осмотра
Определяемые
характерис-
тики
(показатели)
Наименование
ИО, тип
(марка),
изготовитель,
заводской и
инвентарный
номера
Основные
технические
характерис-
тики
Год ввода
в эксплуа-
тацию
Дата и
номер
документа
по аттеста-
ции ИО,
периодич-
ность
1
2
3
4
5
2. Средства измерений (далее - СИ), применяемые в центре технического осмотра
Определяемые
характерис-
тики
(показатели)
Наименование
СИ, тип
(марка),
изготовитель,
заводской и
инвентарный
номера
Основные
метрологические
характеристики
Год
ввода в
эксплуа
тацию
Дата и номер
сертификата
(свидетельст-
ва) о поверке
или аттеста-
ции, перио-
дичность
1
2
3
4
5

Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
21. Тiзiлiмнен алып тастау техникалық байқау операторы қызметiнiң тоқтауына алып келедi.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
22. Көліктік бақылау органдары Тізілімнен алып тастау туралы шешім қабылданғаннан күннен бастап бір жұмыс күні ішінде бұл туралы уәкілетті органға хабарлайды.
23. Дара кәсіпкер немесе заңды тұлға хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көліктік бақылау органдарына қабылдау-тапсыру актісі бойынша мынадай құжаттарды ұсынады:
1) міндетті техникалық байқаудан өткені туралы куәлікті тіркеу журналы;
2) міндетті техникалық байқаудан өткені туралы куәліктердің бланкілері.
Техникалық байқау орталықтарының
тізілімін жүргізу қағидасына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.07.30 N 1003 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
Техникалық байқау операторларының тiзiлiмi
Р/с №
Техникалық байқау операторының атауы
Техникалық байқау операторының мекен-жайы және байланыс телефоны
Техникалық байқаудың стационарлық желiсiнiң орналасқан жерi
Техникалық байқаудың стационарлық желiсiнiң жұмыс iстеу режимi
Техникалық байқаудың стационарлық желiсiнiң типi және саны
Техникалық байқаудың ұтқыр желiсiнiң типi және саны
Техникалық байқау оператолары қызметiнiң өңiрi
Техникалық байқау операторының тiзiлiмiне енгiзiлетiн өзгерiстер және толықтырулар
Техникалық байқау операторының тiзiлiмінен алып тастау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Техникалық байқау орталықтарының
тізілімін жүргізу қағидасына
2-қосымша
Сынақ жабдықтары мен өлшем құралдары туралы
ақпарат
1. Техникалық байқау орталығымен қолданылатын сынақ жабдықтары
(бұдан әрі - СЖ)
Анықталатын сипаттамалар (көрсеткіштер)
СЖ атауы, ТИПІ (маркасы), жасаушы зауытты және түгендеу нөмірлері
Негізгі техникалық сипаттамалары
Пайдалануға берілген жылы
СЖ аттестаттау жөніндегі құжаттың күні мен нөмірі, кезеңділігі
1
2
3
4
5
2. Техникалық байқау орталығымен қолданылатын өлшем құралдары
(бұдан әрі - ӨҚ)
Анықталатын сипаттамалар (көрсеткіштер)
ӨҚ атауы, ТИПІ (маркасы), жасаушы зауыттың және түгендеу нөмірлері
Негізгі техникалық сипаттамалары
Пайдалануға берілген жылы
Тексеру немесе аттестаттау туралы сертификаттың (куәліктің) күні мен нөмірі, кезеңділігі
1
2
3
4
5