Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры и внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 83. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 140
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты государственных услуг:
1) "Выдача прокатного удостоверения на фильм";
2) "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей";
3) "Выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры";
4) исключен постановлением Правительства РК от 08.10.2012 № 1268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 08.10.2012 № 1268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 19.12.2012 № 1614 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 08.10.2012 № 1268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2012 года № 83
Стандарт государственной услуги
"Выдача прокатного удостоверения на фильм"

Мәдениет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 83 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 140 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтарындағы Заңының 29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Фильмге прокаттау куәлігін беру»;
2) «Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру»;
3) «Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу»;
4) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.10.08 № 1268 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.10.08 № 1268 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.12.2012 N 1614 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.10.08 № 1268 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қаңтардағы
№ 83 қаулысымен
бекітілген
«Фильмге прокаттау куәлігін беру» мемлекеттік қызмет стандарты

Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 08.10.2012 № 1268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал) при условии наличия у получателя государственной услуги электронной-цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 32) статьи 7статьи 28-2 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2010 года № 1391 "Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм".
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее – Министерство): www.mki.gov.kz;
2) на стендах, расположенных в уполномоченном органе;
3) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону информационно-справочной службы call-центра "электронного правительства" (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача прокатного удостоверения на фильм (далее – прокатное удостоверение) в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
В случае, если уполномоченный орган в установленный срок не выдал получателю государственной услуги прокатное удостоверение либо не представил мотивированный отказ в выдаче прокатного удостоверения, то с даты истечения сроков его выдачи прокатное удостоверение считается выданным.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи прокатного удостоверения выдает соответствующее прокатное удостоверение.
В случае обращения получателя государственной услуги за получением прокатного удостоверения на бумажном носителе, прокатное удостоверение оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя уполномоченного органа.
В случаях утраты или порчи прокатного удостоверения, выданного на бумажном носителе, по письменному запросу получателя государственной услуги прокатное удостоверение выдается повторно в сроки, указанные в пункте 7 настоящего стандарта.

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.10.08 № 1268 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді, сондай-ақ ол мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Мәдениет туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 7-бабы 32) тармақшасының және 28-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының және «Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 21 желтоқсандағы № 1391 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mki.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті органда орналасқан стенділерде;
3) порталда орналастырылады.
Сонымен қатар, мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты «электрондық үкіметі» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны арқылы алуға болады.
5. Уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында фильмге прокаттау куәлігін (бұдан әрі – прокаттау куәлігі) беру не электрондық құжат нысанында прокаттау куәлігін беруден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
Егер уәкілетті орган белгiленген мерзiмде прокаттау куәлігін бермеген немесе прокаттау куәлігін беруден дәлелдеп бас тартпаған жағдайда оларды беру мерзiмi өткен күннен бастап прокаттау куәлігі берілді деп есептеледі.
Уәкілетті орган прокаттау куәлігін беру мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті прокаттау куәлігін береді.
Мемлекеттік қызметті алушы прокаттау куәлігін қағаз тасығышта алуға өтініш білдірген жағдайда, прокаттау куәлігі электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және уәкілетті орган басшысының мөрімен және қолымен расталады.
Қағаз тасығышта берілген прокаттау куәлігі жоғалған немесе бүлінген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының жазбаша сұранысы бойынша прокаттау куәлігі осы стандарттың 7-тармағында көрсетілген мерзімде қайта беріледі.

Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.12.2012 № 1614 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги) на фильмы, произведенные в Республике Казахстан, а также ввезенные (доставленные) в Республику Казахстан для проката и публичного показа (демонстрации), за исключением фильмов, ввозимых (доставленных) для демонстрации на фестивалях, семинарах, ретроспективе и других мероприятиях, а также произведенных кинематографическими организациями бывшего СССР.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) в течение семи рабочих дней со дня сдачи в уполномоченный орган либо подачи электронного запроса через портал с приложением необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов либо подачи электронного запроса – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом в рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
График работы портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга осуществляется в здании уполномоченного органа. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, непосредственно оказывающего услугу.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для лиц с ограниченными физическими возможностями.
При обращении на портал государственная услуга осуществляется в личном кабинете получателя государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) представляет перечень документов:
1) в уполномоченный орган:
заявление на имя руководителя уполномоченного органа согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
документы, подтверждающие право получателя государственной услуги на фильм или его использование (копии авторских договоров и (или) лицензионных соглашений); к документам на иностранном языке прилагается нотариально удостоверенная копия на казахском и (или) русском языках;
аннотацию фильма, содержащую информацию о фильме, с описанием всех имеющихся сцен для определения возрастного зрительского ценза на фильм;
сведения о произведениях литературы и искусства, используемых в фильмах отечественного или совместного производства.

Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.12.2012 N 1614 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) фестивальдарда, семинарларда, ретроспективада және басқа да іс-шараларда көрсету үшін әкелінетін (жеткізілген) және де бұрынғы КСРО-ның кинематографиялық ұйымдары шығарған фильмдерді қоспағанда, Қазақстан Республикасында шығарылған, сондай-ақ прокаттау куәлігін алу мақсатында Қазақстан Республикасына прокаттау және көпшілікке көрсету (демонстрациялау) үшін әкелінген (жеткізілген) фильмдерге көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттармен қоса уәкілетті органға өтінім не портал арқылы электрондық сұрауды тапсырылған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттарды не электрондық сұрауды тапсыру кезінде кезек күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін көрсетеді, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету уәкілетті орган ғимаратында жүзеге асырылады. Ғимарат режимі: ғимаратқа кіру кіретін жеке есігі бар рұқсаттама бюросы беретін біржолғы рұқсат қағазы бойынша жүзеге асырылады. Біржолғы рұқсат қағазы тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін тұлғаның телефонмен берген өтінімі бойынша ресімделеді.
Құқықтық тәртіпті сақтау үшін ғимаратта тәуліктік күзет бекеті, өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіс есігі дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.
Порталға жүгінген уақытта мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (не сенімхат бойынша өкілі) мынадай құжаттарды ұсынады:
1) уәкілетті органға:
осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес уәкілетті орган басшысының атына өтiнiш;
мемлекеттік қызметті алушының фильмге немесе оны пайдалануға құқығын растайтын құжаттар (авторлық шарттардың және (немесе) лицензиялық келісімдердің көшірмелері); шет тіліндегі құжаттарға қазақ және (немесе) орыс тілдерінде нотариат куәландырған көшірмесі қоса беріледі;
фильмге көрермендердің жас шегін анықтау үшін қолда бар барлық көріністердің суреттемесімен бірге, фильм туралы ақпаратты қамтитын фильмнің аннотациясы;
отандық немесе бірлесіп түсірілген фильмдерде пайдаланылатын әдебиет және өнер туындылары туралы мәліметтер.

2) на портал:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги.
В запросе отображаются данные следующих документов:
документы, подтверждающие право получателя государственной услуги на фильм или его использование (авторские договора и (или) лицензионные соглашения); к документам на иностранном языке прилагается нотариально удостоверенная копия на казахском и (или) русском языках - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу;
аннотация фильма, содержащая информацию о фильме, с описанием всех имеющихся сцен для определения возрастного зрительского ценза на фильм - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
сведения о произведениях литературы и искусства, используемых в фильмах отечественного или совместного производства, - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанные ЭЦП.
12. Образец заявления размещен на портале, а также интернет-ресурсе Министерства: www.mki.gov.kz (подраздел "Прокатное удостоверение" раздела "Госуслуги").
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, отправляются по почте либо сдаются в канцелярию уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание "Дом министерств", 15 подъезд, кабинет № 527.
На портале прием электронного запроса осуществляется в личном кабинете получателя государственной услуги.
14. Подтверждением приема документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является выдача получателю государственной услуги (либо представителю по доверенности) талона, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии уполномоченного органа, принявшего документы.
При обращении через портал получателю государственной услуги в личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
Уполномоченный орган проверяет на полноту представленный пакет документов и, в случае установления факта нехватки документов, в течение двух рабочих дней со дня сдачи в уполномоченный орган либо подачи электронного запроса через портал уведомляет об этом получателя государственной услуги.

2) порталға:
мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрауы.
Сұрауда мынадай құжаттардың деректері көрсетіледі:
мемлекеттік қызметті алушының фильмге немесе оны пайдалануға құқығын растайтын құжаттар (авторлық шарттардың және (немесе) лицензиялық келісімдердің көшірмелері); шет тіліндегі құжаттарға қазақ және (немесе) орыс тілдерінде нотариат куәландырған көшірмесі – электрондық сұрауға сканерлеген көшірмелер нысанында тіркеледі;
фильмге көрермендердің жас шегін анықтау үшін қолда бар барлық көріністердің суреттемесімен бірге, фильм туралы ақпаратты қамтитын фильмнің аннотациясы – электрондық сұрауға сканерлеген көшірмелер нысанында тіркеледі;
отандық немесе бірлесіп түсірілген фильмдерде пайдаланылатын әдебиет және өнер туындылары туралы мәліметтер – электрондық сұрауға сканерлеген көшірмелер нысанында тіркеледі.
Мемлекеттік электронды ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді, уәкілетті орган ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
12. Өтініштің үлгісі порталда, сондай-ақ Министрліктің www.mki.gov.kz интернет-ресурсында («Мемлекеттік қызмет» бөлімінің «Прокаттау куәлігі» кіші бөлімі) орналастырылған.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанында сұрау толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар пошта арқылы уәкілетті орган кеңсесіне жолданады не мына мекенжай бойынша тапсырылады: 010000, Астана қаласы, Орынбор к., № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 15-кіреберіс, 527-кабинет.
Порталға жүгінген уақытта электрондық сұрауды қабылдау мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға (не сенімхат бойынша өкіліне) талонды беру осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады, онда күні мен уақыты, уәкілетті орган кеңсесінің құжатты қабылдаған қызметкерінің тегі, аты-жөні көрсетіледі.
Порталға жүгінген уақытта мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетіне мемлекеттік қызметті алудың күні мен уақыты көрсетілген сұраудың қабылданғаны жөнінде хабарлама-есеп жіберіледі.
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және құжаттар жетіспеген жағдайда, бұл жөнінде мемлекеттік қызметті алушы қажетті құжаттармен қоса уәкілетті органға өтінім не портал арқылы электрондық сұрауды тапсырған екі жұмыс күні ішінде хабардар етіледі.

15. Прокатное удостоверение в электронной форме направляется в личный кабинет получателя государственной услуги на портале.
16. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) представление получателем государственной услуги недостоверной или искаженной информации;
2) представление получателем государственной услуги документов, не соответствующих требованиям пункта 11 настоящего стандарта;
3) в случае, если содержание фильма направлено на пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности республики, подрыва безопасности государства, разжигания национальной розни;
4) по основаниям, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
Мотивированный отказ получателю государственной услуги направляется в его личный кабинет на портале в виде электронного документа в течение двух рабочих дней со дня сдачи в уполномоченный орган либо подачи электронного запроса через портал.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается по отношению к получателю государственной услуги на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость при работе с получателями государственной услуги;
4) представление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечение сохранности документов получателя государственной услуги;
7) защита и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Уполномоченное лицо уполномоченного органа разъясняет порядок обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание "Дом министерств", 15 подъезд, кабинет № 527, также по телефону: 8 (7172) 74-05-68.
Также информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра "электронного правительства" (1414).

15. Прокаттау куәлігі электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне жолданады.
16. Мынадай:
1) мемлекеттік қызметті алушының дәйексіз немесе бұрмаланған ақпарат беруі;
2) мемлекеттік қызметті алушының осы стандарттың 11-тармағының талаптарына сай келмейтін құжаттарды табыс етуі;
3) фильмнің мазмұны республиканың конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, оның тұтастығын бұзуды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, ұлттық араздықты тудыруды насихаттауға немесе үгіттеуге бағытталуы;
4) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Дәлелді бас тарту электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне қажетті құжаттармен қоса уәкілетті органға өтінім не портал арқылы электрондық сұрауды тапсырған күннен бастап екі жұмыс күн ішінде беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі мемлекеттік қызметті алушыға қатысты мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтарын және бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын атқару кезінде заңдылықты сақтау;
3) мемлекеттік қызметті алушымен жұмыс барысында сыпайылық таныту;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет жөнінде толыққанды ақпарат беру;
5) өтініштерді қарау кезінде уәкілетті тұлға қызметінің ашықтығы;
6) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның уәкілетті адамының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін мына: Астана қаласы, Орынбор к., № 8, «Министрліктер үйі» ғимараты, 15-кіреберіс, 527-кабинет мекенжайы бойынша, сондай-ақ (7172) 74-05-68 телефоны арқылы түсіндіреді және шағымды дайындауға жәрдем көрсетеді.
Сонымен қатар, шағымдану тәртібі жөніндегі ақпаратты «электрондық үкімет» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны арқылы алуға болады.

21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в письменном виде по почте либо нарочно на имя руководства уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
22. Жалоба на некорректное обслуживание направляется в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба на неправомерное действие (бездействие) сотрудников уполномоченного органа подается в произвольной форме с приложением копии заявления о выдаче прокатного удостоверения. Получатель государственной услуги в своей жалобе в обязательном порядке указывает:
1) фамилию, имя, отчество;
2) почтовый адрес, по которому должен быть направлен ответ;
3) изложение сути жалобы;
4) личную подпись и дату.
25. Жалоба регистрируется канцелярией уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта.
Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у лица, принявшего жалобу, либо по телефонам, указанным в пункте 20 настоящего стандарта.
Результат рассмотрения жалобы направляется по почте либо выдается нарочно по заявлению получателя государственной услуги (либо представителю по доверенности).
При обращении через портал после отправки электронного обращения получателю государственной услуги из личного кабинета доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба на неправомерные действия (бездействия) сотрудников уполномоченного орган рассматривается в сроки, предусмотренные статьей 8 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Министерства: www.mki.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача прокатного
удостоверения на фильм»
______________________________
(полное наименование органа,
выдающего прокатное
удостоверение на фильм,
Ф.И.О. руководителя органа)
от ______________________________
(полное наименование
юридического лица,
Ф.И.О. руководителя
юридического лица или
Ф.И.О. физического лица)
Заявление

21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не қолма-қол уәкілетті орган басшылығының атына осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін беріледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
22. Дөрекі қызмет көрсетуге жасалған шағым жұмыс күндері жазбаша нысанда пошта арқылы не қолма-қол уәкілетті органның кеңсесі арқылы осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін жіберіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
24. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) жасалған шағым прокаттау куәлігін беру туралы өтініштің көшірмесін қоса бере отырып, еркін нысанда ресiмделедi. Мемлекеттік қызметті алушы өз шағымында мiндеттi түрде мыналарды көрсетедi:
1) тегi, аты, әкесiнiң аты;
2) жауап жiберiлетiн пошталық мекенжайы;
3) шағымның мәнiн баяндау;
4) жеке қолы және күнi.
25. Шағымды уәкілетті органның кеңсесі осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжайда тіркейді.
Шағым берген тұлғаға өтініштің қабылданған күнi мен уақытын, оны қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетіле отырып, талон берiледi.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты шағымды қабылдаған тұлғадан не осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
Шағымды қарау нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының (не сенімхат бойынша өкілінің) өтініші бойынша пошта арқылы не қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген уақытта электрондық шағым жолданғаннан кейін мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетінде шағым жөнінде ақпарат қол жетімді және ол ақпарат уәкілетті органда өтінішті өңдеу барысы (қабылдау, тіркеу, орындау белгілері, қарау немесе қараудан бас тарту жөнінде жауап) өзгерген сайын жаңартылып отырады.
Уәкілетті орган қызметкерлерінің заңсыз әрекетiне (әрекетсiздiгiне) жасалған шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 8-бабында көзделген мерзімде қаралады.
26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты Министрліктің www.mki.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
«Фильмге прокаттау куәлігін беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
___________________________________
(фильмге прокаттау куәлігін
беретін органның толық атауы, орган
басшысының Т.А.Ә.)
___________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
заңды тұлға басшысының Т.А.Ә.
немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
Өтініш

Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 23.04.2013 № 387 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Прошу Вас выдать прокатное удостоверение на фильм:
Название фильма:
____________________________________________________________________
Название и автор литературного произведения, на основе которого
поставлен фильм:
_____________________________________________________________
Страна производства фильма: ________________________________________
Студия-производитель фильма: _______________________________________
Год производства фильма: ___________________________________________
Формат фильма: _____________________________________________________
Хронометраж фильма: ________________________________________________
Автор сценария: ____________________________________________________
Режиссер-постановщик: ______________________________________________
Оператор-постановщик: ______________________________________________
Художник-постановщик: ______________________________________________
Автор музыкального произведения: ___________________________________
Количество серий фильма: ___________________________________________
Жанр фильма: _______________________________________________________
Язык фильма, языки дубляжа фильма (при их наличии) _________________
Информация по возрастному зрительскому цензу, присвоенному
страной-производителем: ____________________________________________
Реквизиты заявителя ________________________________________________
(юридический адрес, почтовый индекс,
электронная почта, телефоны, факс,
____________________________________________________________________
(для юридического лица – бизнес-идентификационный номер; для
физического лица - индивидуальный идентификационный номер)
Дата подачи заявления: ______________________
Ф.И.О. заявителя ____________________________
(подпись)
М.П.
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача прокатного
удостоверения на фильм"
Таблица. Значения показатели качества и эффективности
Показатели качества
и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.04.2013 № 387 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сізден фильмге прокаттау куәлігін беруді сұраймын:
Фильмнің атауы: _____________________________________________________
Фильм қоюға негіз болған әдеби туындының атауы және авторы: _____________________________________________________________________
Фильмді шығарған ел: ________________________________________________
Фильмді шығарушы-студия: ____________________________________________
Фильмнің шыққан жылы: _______________________________________________
Фильмнің форматы: ___________________________________________________
Фильмнің хронометражы: ______________________________________________
Сценарий авторы: ____________________________________________________
Қоюшы-режиссер: _____________________________________________________
Қоюшы-оператор: _____________________________________________________
Қоюшы-суретші: ______________________________________________________
Музыкалық шығарманың авторы: ________________________________________
Фильм серияларының саны: ____________________________________________
Фильмнің жанры: _____________________________________________________
Фильмнің тілі, фильмді дубляждау тілдері (олар бар болса):
_____________________________________________________________________
Шығарушы ел берген көрермендердің жас шегі бойынша ақпарат:
_____________________________________________________________________
Өтініш берушінің деректемелері: _____________________________________
(заңды мекенжайы, пошта индексі, электрондық пошта, телефондар, факс,
заңды тұлға үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке тұлға үшін жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Өтініш берілген күн: ________________________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. _____________________________________________
(қолы)
М.О.
«Фильмге прокаттау куәлігін
беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % -ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)

3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2012 года № 83
Стандарт государственной услуги
"Выдача свидетельства на право временного вывоза
культурных ценностей"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1614 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается управлениями культуры местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы (далее – управление культуры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя государственной услуги электронно-цифровой подписи (далее - ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 22) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и постановления Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2007 года № 440 "Об утверждении Правил выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей".
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсах местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы, указанных в приложении 2 к настоящему стандарту;
2) в официальных источниках информации, на стендах, информационных досках с образцами, размещенными в здании местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы;
3) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону информационно-справочной службы call-центра "электронного правительства" (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача на портале свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей, согласно приложению 3 к настоящему стандарту (далее - свидетельство), в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица управления культуры, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
В случае, если управление культуры в установленные сроки не выдало получателю государственной услуги свидетельство либо не представило мотивированный отказ в выдаче свидетельства, то с даты истечения сроков их выдачи свидетельство считается выданным.
Управление культуры не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи свидетельства выдает соответствующее свидетельство.
В случае обращения получателя государственной услуги за получением свидетельства на бумажном носителе, свидетельство оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя управления культуры.

3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қаңтардағы
№ 83 қаулысымен
бекітілген
«Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.12.2012 N 1614 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттiк қызметті мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетiлген облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдарының мәдениет басқармалары (бұдан әрi – мәдениет басқармасы) көрсетеді, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкімет» веб-порталы www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15  желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 22) тармақшасының , «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 29-бабының және «Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 мамырдағы № 440 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетiлген облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдарының интернет-ресурстарында;
2) ресми ақпарат көздерінде, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдарының ғимаратында орналасқан стенділерде, үлгілері бар ақпараттық тақталарда;
3) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат «электрондық үкіметі» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің (1414) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Мәдениет басқармасының уәкілетті тұлғасының порталында ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік (бұдан әрі – куәлік) беру не электрондық құжат нысанында куәлік беруден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
Егер мәдениет басқармасы белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға куәлік бермеген немесе куәлік беруден дәлелді бас тартпаған жағдайда, оларды беру мерзімі өткен күнінен бастап куәлік берілді деп есептеледі.
Мәдениет басқармасы куәлік беру мерзімі өткен сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті куәлікті береді.
Мемлекеттік қызметті алушы куәлікті қағаз тасығышта алуға өтініш білдірген жағдайда, куәлік электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және мәдениет басқармасы басшысының қолымен және мөрімен расталады.

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в управление культуры в течение десяти рабочих дней со дня сдачи необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче в управление культуры либо подаче электронного запроса с приложением необходимых документов – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 10 минут;
4) при обращении на портал в течение десяти рабочих дней со дня сдачи необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается управлением культуры в рабочие дни в соответствии с графиком работ согласно приложению 1 к настоящим стандартам.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
График работы портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга осуществляется в здании управления культуры. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, которое имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, непосредственно оказывающего услугу.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для лиц с ограниченными физическими возможностями.
При обращении на портал государственная услуга осуществляется в личном кабинете получателя государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) представляет перечень документов и предметы, рассматриваемые как культурные ценности:
1) в управление культуры:
заявление установленной формы согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
копии документов, подтверждающих право собственности на культурные ценности;
копию договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
две фотографии культурных ценностей, обозреваемых с лицевой и оборотной стороны в формате А-5;
приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза – для юридических лиц;
предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
Представленный(е) на экспертизу в управление культуры предмет(ы) фиксируется в журнале приема и выдачи.

6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды мәдениет басқармасына өтінім тапсырылған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде;
2) қажетті құжаттармен қоса мәдениет басқармасына өтінім не электрондық сұрауды тапсыру кезінде кезек күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 10 минуттан аспайды;
4) осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды портал арқылы электрондық сұрауды тапсырған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті мәдениет басқармасы жұмыс күндері осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес жұмыс кестесі бойынша көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәдениет басқармасының ғимаратында жүзеге асырылады. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру кіретін бөлек есігі бар рұқсаттама бюросы беретін біржолғы рұқсат қағазы бойынша жүзеге асырылады. Біржолғы рұқсат қағазы тікелей қызмет көрсететін лауазымды тұлғаның телефонмен берген өтінімі бойынша ресімделеді.
Құқықтық тәртіпті сақтау үшін ғимаратта тәуліктік күзет бекеті, өртке қарсы дабыл және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Подъездге кіреберіс дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жарақтандырылған.
Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті алушы (не сенімхат бойынша өкілі) мынадай құжаттар және мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттарды ұсынады:
1) мәдениет басқармасына:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
мәдени құндылықтарға меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен талаптары туралы шарттың көшірмесі;
мәдени құндылықтардың А-5 форматындағы алдыңғы және артқы жақтары шолынған екі фотосуреті;
заңды тұлғалар үшін – уақытша әкету кезеңіне мәдени құндылықтардың сақталуы үшін белгілі бір тұлғаға жауапкершілік жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығы;
сараптауға жататын мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттар.
Мәдениет басқармасына сараптамаға ұсынылған зат(тар) қабылдау және өткізу журналына тіркеледі.

2) на портал:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги.
В запросе отображаются данные следующих документов:
документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности, в виде сканированных копий;
договор принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей в виде сканированной копии;
две фотографии культурных ценностей обозреваемых с лицевой и оборотной стороны, в формате А-5 в электронном формате;
приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза в виде сканированной копии – для юридических лиц.
Предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе, заявитель представляет в управление культуры нарочно.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, управление культуры получает из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП.
12. Информация о порядке оказания государственной услуги размещена на портале, а также интернет-ресурсах местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы, указанных в приложении 2 к настоящему стандарту.
13 Документы и предметы, рассматриваемые как культурные ценности, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию управления культуры, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале прием электронного запроса осуществляется в личном кабинете получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется управлению культуры - адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Подтверждением приема документов и предметов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является выдача получателю государственной услуги (либо представителю по доверенности) талона, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии управления культуры, принявшего документы и предмет(ы).
Управление культуры направляет предметы, рассматриваемые как культурные ценности, на рассмотрение экспертной комиссии. По итогам экспертизы оформляется заключение по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту.
При обращении через портал получателю государственной услуги в личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем государственной услуги результата государственной услуги.
15. Свидетельство в электронной форме направляется в личный кабинет получателя государственной услуги на портале. При индивидуальной явке выдача готовых документов получателю осуществляется нарочно на основании талона.
Предмет(ы), представленный(ые) на экспертизу, возвращается(ются) заявителю с отметкой в журнале приема и выдачи.

2) порталға:
мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Сұрау салуда мынадай құжаттардың деректері көрсетіледі:
мәдени құндылықтарға меншік құқығын растайтын сканерленген көшірмелер түріндегі құжаттары;
қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен талаптары туралы сканерленген көшірме түріндегі шарты;
электрондық форматтағы мәдени құндылықтардың А-5 форматындағы алдыңғы және артқы жақтары шолынған екі фотосуреті;
заңды тұлғалар үшін – мәдени құндылықтардың сақталуы үшін белгілі бір тұлғаға жауапкершілік жүктеу туралы ұйым басшысы бұйрығының сканерленген түрдегі көшірмесі.
Өтініш беруші сараптауға жататын мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттарды мәдениет басқармасына қолма-қол ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді мәдениет басқармасы ЭЦҚ қойылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат порталда, сондай-ақ осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетiлген облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдарының интернет-ресурстарында орналастырылған.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар мен мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттар мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мәдениет басқармасының кеңсесіне тапсырылады.
Порталда электрондық сұрау салу мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетінде жүзеге асырылады. Таңдалған қызметке сәйкес сұрау салу автоматты түрде мәдениет басқармасына – адресатқа жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға (не сенімхат бойынша өкіліне) талонды беру осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың және заттардың қабылданғанын растау болып табылады, онда күні мен уақыты, мәдениет басқармасы кеңсесінің құжаттар мен заттарды қабылдаған қызметкерінің тегі, аты-жөні көрсетіледі.
Мәдениет басқармасы мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттарды сараптау комиссиясының қарауына жібереді. Сараптаманың қорытындылары бойынша осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды ресімделеді.
Портал арқылы жүгінген уақытта мемлекеттік қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызметтің нәтижелерін мемлекеттік қызметті алушының алатын күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Куәлік электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне жолданады. Жеке келгенде дайын құжаттарды алушыға беру талон негізінде қолма-қол жүзеге асырылады.
Сараптамаға ұсынылған зат(тар) өтініш берушіге қабылдау және беру журналына белгі қойылып, қайтарылады.

16. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) неудовлетворительное физическое состояние вывозимых культурных ценностей, за исключением случаев временного вывоза их в целях реставрации;
2) нахождение культурных ценностей в международном и (или) государственном розыске;
3) несоответствие цели временного вывоза культурных ценностей с пунктом 3 Правил выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей;
4) заключение об отсутствии у предмета культурной ценности.
Мотивированный отказ получателю государственной услуги направляется в его личный кабинет на портале в виде электронного документа в течение десяти рабочих дней со дня сдачи в управление культуры либо подачи электронного запроса через портал.
3. Принципы работы
17. Деятельность управления культуры основывается по отношению к получателю государственной услуги на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость при работе с получателями государственной услуги;
4) представление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечение сохранности документов получателя государственной услуги;
7) защита и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 6 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа управления культуры, ежегодно утверждаются приказом Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц разъясняется службой документационного обеспечения управления культуры по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Также информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра "электронного правительства" (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба может быть подана на имя руководства местного исполнительного органа по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается в письменном виде по почте или нарочно через службу документационного обеспечения управления культуры либо местного исполнительного органа, адреса и график работы которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.

16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға:
1) мәдени құндылықтарды қалпына келтіру мақсатында уақытша әкету жағдайларын қоспағанда, әкетілетін мәдени құндылықтардың қанағаттанарлықсыз физикалық жай-күйі;
2) мәдени құндылықтардың халықаралық және (немесе) мемлекеттік іздеуде болуы;
3) мәдени құндылықтарды уақытша әкету мақсатының мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру қағидаларының 3-тармағымен сәйкес келмеуі;
4) затта мәдени құндылықтың болмауы туралы қорытынды негіз болып табылады.
Дәлелді бас тарту электрондық құжат түрінде мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы жеке кабинетіне мәдениет басқармасына не портал арқылы электрондық сұрау салуды тапсырған күнінен бастап он жұмыс күн ішінде жіберіледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мәдениет басқармасының қызметі мемлекеттік қызметті алушыға қатысты мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтарын және бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын атқару кезінде заңдылықты сақтау;
3) мемлекеттік қызметті алушымен жұмыс кезінде сыпайылық таныту;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толыққанды ақпарат беру;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымды тұлға қызметінің ашықтығы;
6) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мәдениет басқармасының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің бұйрығымен бекiтiледi.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкiлеттi лауазымды тұлғалардың әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбiн осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетiлген мекенжайлар бойынша мәдениет басқармасының құжаттамалық қамтамасыз ету қызметi түсiндiредi.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкімет» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің (1414) телефоны арқылы алуға да болады.
21. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, шағымды осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетiлген мекенжайлар бойынша жергiлiктi атқарушы орган басшылығының атына беруге болады.
22. Дұрыс қызмет көрсетiлмеген жағдайда, шағым мекенжайлары және жұмыс кестелерi осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында көрсетiлген мәдениет басқармасының не жергiлiктi атқарушы органның құжаттамалық қамтамасыз ету қызметi арқылы жазбаша түрде поштамен не қолма-қол берiледi.

23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба подается в произвольной форме с приложением копии заявления на выдачу свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей с отметкой службы документационного обеспечения управления культуры. Получатель государственной услуги в своей жалобе в обязательном порядке указывает:
1) фамилию, имя, отчество;
2) почтовый адрес, по которому должен быть направлен ответ;
3) изложение сути жалобы;
4) личную подпись и дату.
25. Жалоба регистрируется службой документационного обеспечения управления культуры либо местного исполнительного органа.
Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по телефонам, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Результат рассмотрения жалобы направляется по почте либо выдается нарочно по заявлению получателя государственной услуги (либо представителю по доверенности).
Жалоба на неправомерные действия (бездействия) сотрудников управления культуры рассматривается в сроки, предусмотренные статьей 8 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
При обращении через портал после отправки электронного обращения получателю государственной услуги из личного кабинета доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в управлении культуры (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсах местных исполнительных органов, указанных в приложении 2 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
временного вывоза культурных
ценностей"
Адреса и графики работы управлений культуры местных
исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы
№ п/п
Наименование
Адрес
Номера телефонов
Адреса электронной почты
График работы
1
2
3
4
5
6
1.
Управление культуры города Астаны
г. Астана, ул. Бейбитшилик, 11, кабинет 751
8(7172) 55-67-69, 55-67-64
dep_culture@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
2.
Управление культуры города Алматы

23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
24. Шағым еркiн нысанда мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беруге мәдениет басқармасының құжаттамалық қамтамасыз ету қызметiнiң белгiсi бар өтiнiштiң көшiрмесiмен қоса берiледi. Мемлекеттік қызметті алушы өз шағымында мiндеттi түрде мыналарды көрсетедi:
1) тегi, аты, әкесiнiң аты;
2) жауап жiберiлуге тиіс пошталық мекенжайы;
3) шағымның мәнiн баяндау;
4) жеке қолы және күнi.
25. Шағымды мәдениет басқармасының не жергiлiктi атқарушы органның құжаттамалық қамтамасыз ету қызметi тiркейдi.
Шағым берген тұлғаға күнi мен уақыты, өтiнiштi қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi.
Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларында көрсетiлген телефондар арқылы алуға болады. Шағымды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртiппен және мерзiмде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының (не сенімхат бойынша өкілінің) өтініші бойынша пошта арқылы не қолма-қол беріледі.
Мәдениет басқармасы қызметкерлерінің заңсыз әрекеттерiне (әрекетсiздiгiне) жасалған шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабында көзделген мерзімде қаралады.
Портал арқылы жүгінген кезде электрондық шағым жіберілгеннен кейін мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетінде шағым туралы ақпарат қол жетімді, ол ақпарат мәдениет басқармасында өтінішті өңдеу барысында (қабылдау, тіркеу, орындау туралы белгілері, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
26. Ұсынылатын мемлекеттік қызмет көрсету туралы қосымша ақпаратты жергiлiктi атқарушы органдардың осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетiлген интернет-ресурстарынан алуға болады.
«Мәдени құндылықтарды уақытша
әкету құқығына куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдары мәдениет басқармаларының мекенжайлары мен кестелерi
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмірі
Электронды поштаның мекенжайы
Жұмыс кестесi
1
2
3
4
5
6
1.
Астана қаласының мәдениет басқармасы
Астана қ., Бейбiтшiлiк көш., 11, 751-бөлме
8(7172) 55-67-69, 55-67-64
dep_culture@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн.
Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
2.
Алматы қаласының мәдениет басқармасы

г. Алматы, пл. Республики, 4, кабинет 423
8 (727) 272-58-83, 271-65-63, 272-02-72, 272-10-01
culture_almaty@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
3.
Управление культуры Алматинской области
г. Талдыкорган. ул. Тауелсиздик, 38, кабинет 3
8(7282) 27-16-19, 27-14-49, 27-15-97, 24-77-22
kulture-tald@mail.online.kz
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
4.
Управление культуры Акмолинской области
г. Кокшетау, ул. Сатпаева, 1, кабинет 102
8(7162) 25-76-60, 25-81-73, 25-81-60, 25-81-72
Kultura-kokshetau@yandex.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
5.
Управление культуры Актюбинской области
г. Актобе, пр. Абылхайыр-хана, 40, кабинет 658
8(7132) 59-52-05, 56-03-12, 59-51-52, 56-47-58
aktobe_kulture@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
6.
Управление культуры Атырауской области
г. Атырау, пр. Азаттык, 9, кабинет 3
8(7122) 35-41-89, 35-42-84, 2-41-37, 27-11-57
ouk_atyrau@rambler.ru
Рабочие дни: с 08.30 часов до 18.30 часов, перерыв с 12.30 часов до 14.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
7.
Управление культуры Восточно-Казахстанской области
г. Усть- Каменогорск, ул. Головкова, 30, кабинет 302
8(7232) 26-28-30, 26-37-12, 26-30-63, 24-92-03
culturevko@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов
8.
Управление культуры Западно-Казахстанской области
г. Уральск пр. Достык-Дружбы, 166/1, кабинет 7
8(7112) 51-55-54, 50-09-46, 51-25-35, 50-45-89, 51-07-37
kultzko@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
9.
Управление культуры Жамбылской области
г. Тараз пр. Толе би 35, кабинет 519
8 (7262) 57-92-46, 57-92-25, 57-92-80
tarazkultura@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
10.
Управление культуры Карагандинской области
г. Караганда, ул. Можайского, 13 а
8(7212) 41-14-81, 41-14-68, 42-30-08
karkultura@yandex.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
11.
Управление культуры Кызылординской области
г. Кызылорда пр. Абая, 27
8(7242) 23-93-54 23-46-81
info@uk.orda.gov.kz
Рабочие дни: с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
12.
Управление культуры Костанайской области
г. Костанай, ул. Аль-Фараби, 60

Алматы қ., Республика алаңы, 4, 423-бөлме
8 (727) 272-58-83, 271-65-63, 272-02-72, 272-10-01
culture_alm aty@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн.
Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
3.
Алматы облысының мәдениет басқармасы
Талдықорған қ., Тәуелсiздiк көш., 38, 3-бөлме
8(7282) 27-16-19, 27-14-49, 27-15-97, 24-77-22
kulture-tald@mail.online.kz
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн.
Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
4.
Ақмола облысының мәдениет басқармасы
Көкшетау қ., Сәтпаев көш., 1, 102-бөлме
8(7162) 25-76-60, 25-81-73, 25-81-60, 25-81-72
Kultura-kok shetau@yandex.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн.
Демалыс күндерi: сенбi және жексенбі
5.
Ақтөбе облысының мәдениет басқармасы
Ақтөбе қ., Әбiлхайыр хан даңғ., 40, 658-бөлме
8 (7132) 59-52-05, 56-03-12, 59-51-52, 56-47-58
aktobe_kulture@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн.
Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
6.
Атырау облысының мәдениет басқармасы
Атырау қ., Азаттық даңғ., 9, 3-бөлме
8 (7122) 35-41-89, 35-42-84, 27-11-57, 32-41-37
ouk_atyrau@rambler.ru
Жұмыс күндерi: сағат 8.30-ден 18.30-ға дейiн, үзiлiс сағат 12.30-ден 14.00-ге дейiн.
Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
7.
Шығыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Өскемен қ., Головков көш., 29, 302-бөлме
8 (7232) 26-28-30, 26-37-12, 26-30-63, 24-92-03
culturevko@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн. Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
8.
Батыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Орал қ., Достық-Дружба даңғылы, 166/1, 7-бөлме
8(7112)
51-55-54, 50-09-46, 51-25-35, 50-45-89, 51-07-37
kultzko@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейiн. Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
9.
Жамбыл облысының мәдениет басқармасы
Тараз қ., Төле би даңғылы 35, 519-бөлме
8 (7262) 57-92-46, 57-92-25, 57-92-80
tarazkultura@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейiн. Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
10.
Қарағанды облысының мәдениет басқармасы
Қарағанды қ., Можайский көш., 13а
8(7212) 41-14-81, 41-14-68, 42-30-08
karkultura@yandex.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн. Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
11.
Қызылорда облысының мәдениет басқармасы
Қызылорда қ., Абай даңғылы, 27
8(7242) 23-93-54 23-46-81
info@uk.orda.gov.kz
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейiн. Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
12.
Қостанай облысының мәдениет басқармасы
Қостанай қ., Әл-Фараби көш., 60

8(7142) 57-51-90, 57-53-53, 57-53-20, 57-53-21
kultura@kostanay.kz
kultura_kostanay@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
13.
Управление культуры Мангистауской области
г. Актау, 23-микррайон, 1
8(7292) 42-66-10, 42-13-00, 42-77-62, 42-77-60
mook_od@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв с 12.30 часов до 14.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
14.
Управление культуры Павлодарской области
г. Павлодар ул. Академика Маргулана, 115, кабинет 2
8(7182) 32-03-29, 32-22-37, 32-37-77
dep_culture@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
15.
Управление культуры Северо-Казахстанской области
г. Петропавловск ул. Карима Утюшева, 7
8(7152) 46-43-92 49-26-79 49-27-55
kultsko@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
16.
Управление культуры Южно-Казахстанской области
г. Шымкент пр. Таукехана, 2а, кабинет 2
8(7252) 53-93-49, 53-91-81, 53-94-62, 55-10-88
oko_madeniet@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
временного вывоза культурных
ценностей"
Адреса местных исполнительных органов областей,
городов Астаны и Алматы
№ п/п
Наименование
Адрес
Номер телефона
Интернет-ресурсы
1
2
3
4
5
1.
Акимат г. Астаны
г. Астана, ул. Бейбитшилик, 11
8(7172) 55-64-06, 55-64-82, 55-64-81, 55-64-85
www.astana.kz
2.
Акимат г. Алматы
г. Алматы, пл. Республики, 4
8(7272) 71-66-47 ф. 71-66-47
www.almaty.kz
3.
Акимат Алматинской области
г. Талдыкорган, ул. Тауелсиздик, 38
8(7282) 24-77-22 ф. 24-77-22
www.zhetysu-gov.kz
4.
Акимат Акмолинской области
г. Кокшетау, ул. Абая, 89
8(7162) 25-48-37 25-02-59
www.akmo.kz
5.
Акимат Актюбинской области
г. Актобе, пр. Абылхайырхана, 40
8(7132) 93-20-79 56-31-66
www.akimat.infо
6.
Акимат Атырауской области
г. Атырау, ул. Айтеке-би, 77
8(7122) 27-08-96 ф. 27-11-57
www.atyrauobl.kz
7.
Акимат Восточно-Казахстанской области
г. Усть-Каменогорск, ул. Горького, 40
8(7232) 26-42-54 ф. 26-42-54
www.culturevko.uka.kz
8.
Акимат Западно-Казахстанской области
г. Уральск, пр. Достык, 201
8(7112) 50-02-36 ф. 50-09-46
www.western.kz
9.
Акимат Жамбылской области
г. Тараз, ул. Абая, 125
8(7262) 45-73-97 43-27-18
www.zhambyl.kz.
10.
Акимат Карагандинской области
г. Караганда, ул. Бульвар Мира, 39
8(7212) 56-19-80 ф. 56-19-79
www.karaganda-region.kz
11.
Акимат Кызылординской области
г. Кызылорда, ул. Ы. Жакаева, 76

8(7142) 57-51-90, 57-53-53, 57-53-20, 57-53-21
kultura@kos tanay.kz kultura_kostanay@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн. Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
13.
Маңғыстау облысының мәдениет басқармасы
Ақтау қ., 23-шағын ауданы, 1
8(7292) 42-66-10, 42-13-00, 42-77-62, 42-77-60
mook_od@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн, үзiлiс сағат 12.30-ден 14.00-ге дейiн. Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
14.
Павлодар облысының мәдениет басқармасы
Павлодар қ., Академик Марғұлан көш., 115, 2-бөлме
8(7182) 32-03-29, 32-22-37, 32-37-77
Dep_culture@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн. Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
15.
Солтүстiк Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Петропавл қ., Кәрiм Сутюшев көш., 7
8(7152) 46-43-92, 49-26-79, 49-27-55
kultsko@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн. Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
16.
Оңтүстiк Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Шымкент қ., Тәуке хан даңғ., 2-а, 2-бөлме
8 (7252) 53-93-49, 53-91-81, 53-94-62, 55-10-88
oko_madeniet@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейiн. Демалыс күндерi: сенбi және жексенбi
«Мәдени құндылықтарды уақытша
әкету құқығына куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдарының мекенжайлары
Р/с №
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмiрi
Интернет-ресурстар
1
2
3
4
5
1.
Астана қаласының әкiмдiгi
Астана қ., Бейбiтшiлiк көш., 11
8(7172) 55-64-06 55-64-82, 55-64-81, 55-64-85
www.astana.kz
2.
Алматы қаласының әкiмдiгi
Алматы қ., Республика алаңы, 4
8(7272) 71-66-47 ф.716647
www.almaty.kz
3.
Алматы облысының әкiмдiгi
Талдықорған қ., Тәуелсiздiк көш., 38
8 (7282) 24-77-22 ф.247722
www.zhetysu-gov.kz
4.
Ақмола облысының әкiмдiгi
Көкшетау қ., Абай көш,, 89
8(7162) 25-48-37 25-02-59
www.akmo.kz
5.
Ақтөбе облысының әкiмдiгi
Ақтөбе қ., Әбiлхайыр хан көш., 40
8(7132) 93-20-79 56-31-66
www.akimat.infо
6.
Атырау облысының әкiмдiгi
Атырау қ., Әйтеке-би көш., 77
8(7122) 27-08-96 ф.27-11-57
www.atyrauobl.kz
7.
Шығыс Қазақстан облысының әкiмдiгi
Өскемен қ., Горький көш., 40
8 (7232) 26-42-54 ф.26-42-54
www.culturevko.uka.kz
8.
Батыс Қазақстан облысының әкiмдiгi
Орал қ., Достық даңғылы, 201
8(7112) 50-02-36 ф.50-09-46
www.western.kz
9.
Жамбыл облысының әкiмдiгi
Тараз қ., Абай көш., 125
8 (7262) 45-73-97 43-27-18
www.zhambyl.kz.
10.
Қарағанды облысының әкiмдiгi
Қарағанды Бульвар-Мира көш., 39
8 (7212) 56-19-80 ф.56-19-79
www.karaganda-region.kz
11.
Қызылорда облысының әкiмдiгi
Қызылорда қ., Ы. Жақаев көш., 76

8(7242) 27-63-73 27-89-66, 26-16-44
www.kyzylorda.kz
12.
Акимат Костанайской области
г. Костанай, ул. Аль-Фараби, 66
8(7142) 57-51-90 ф. 57-53-53
www.kostanay.kz
13.
Акимат Мангистауской области
г. Актау, 14 м-н, дом 1
8(7292) 42-66-10 ф. 42-13-00
www.mangistau.kz
14.
Акимат Павлодарской области
г. Павлодар, ул. Академика Сатпаева, 49
8(7182) 32-33-26
www.pavlodar.gov.kz
15.
Акимат Северо-Казахстанской области
г. Петропавловск, ул. Конституция, 53
8(7152) 46-36-35
www.sko.kz
16.
Акимат Южно-Казахстанской области
г. Шымкент, ул. Таукехана, 6
8(7252) 53-45-44, 53-00-24, 53-00-21
www.ontustik.kz
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
временного вывоза культурных
ценностей"
__________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского
значения, столицы)
СВИДЕТЕЛЬСТВО
на право временного вывоза культурных ценностей
город ______                                   "___" _______ 20___ г.
1. Заявитель _______________________________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. или наименование юридического лица)
2. Данные заявителя:________________________________________________
(гражданство, номер паспорта или удостоверения личности,
____________________________________________________________________
дата его выдачи или реквизиты юридического лица)
____________________________________________________________________
3. Деятельность заявителя __________________________________________
4. На основании заключения экспертной комиссии по временному вывозу
культурных ценностей
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(местных исполнительных органов областей, города республиканского
значения и столицы)
__________________________________ № ____ от "___" __________ 20___г.
1)__________________________________________________________________
(наименование культурной ценности)
2)__________________________________________________________________
3)__________________________________________________________________
4)__________________________________________________________________
разрешается к временному вывозу из Республики Казахстан с целью
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование страны и местонахождение организации)
на срок с "__" ___________ 20__ года по "__" _________ 20__ года
Уполномоченное лицо ______________________________________________
(Ф.И.О. и должность)
М.П.                                     отметка таможенных органов
Республики Казахстан
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
временного вывоза культурных
ценностей"
Форма
______________________________________
(местный исполнительный орган области,
______________________________________
города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________
______________________________________
(фамилия, имя, отчество или
наименование заявителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать свидетельство на право временного вывоза
культурных ценностей
1) __________________________________________________________________

8 (7242) 27-63-73 27-89-66, 26-16-44
www.kyzylorda.kz
12.
Қостанай облысының әкiмдiгi
Қостанай қ., Әл-Фараби көш., 66
8(7142) 57-51-90 ф.57-53-53
www.kostanay.kz
13.
Маңғыстау облысының әкiмдiгi
Ақтау қ., 14 шағын ауд., 1
8(7292) 42-66-10 ф.42-13-00
www.mangistau.kz
14.
Павлодар облысының әкiмдiгi
Павлодар қ., Академик Сәтпаев көш., 49
8(7182) 32-33-26
www.pavlodar.gov.kz
15.
Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгi
Петропавл қ., Конституция көш., 53
8(7152) 46-36-35
www.sko.kz
16.
Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгi
Шымкент қ., Тәуке хан даңғ., 6
8 (7252) 53-45-44 53-00-24, 53-00-21
www.ontustik.kz
«Мәдени құндылықтарды уақытша
әкету құқығына куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
_____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы)
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына
КУӘЛІК
______ қаласы                            «___» _______ 20___ ж.
1. Өтініш беруші_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
2. Өтініш берушінің деректері: ______________________________________
(азаматтығы, төлқұжат немесе жеке куәлігінің нөмірі,
_____________________________________________________________________
оның берілген күні немесе заңды тұлғаның деректемелері)
_____________________________________________________________________
3. Өтініш берушінің қызметі _________________________________________
4. Мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сараптама комиссиясының қорытындысы ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы)
__________________________________№ 20____ ж.____ «___» __________
1)___________________________________________________________________
(мәдени құндылықтың атауы)
2)___________________________________________________________________
3)_______________________________________________________ мақсатында
4)___________________________________________________________________
(елдің атауы және ұйымның орналасқан жері)
_____________________________________________________________________
20__ж. «____»____________ 20___ж. «______»______________ мерзіміне
Қазақстан Республикасынан тыс уақытша әкетуге рұқсат беріледі.
Уәкілетті тұлға ________________________(Т.А.Ә. және қызметі)
М.О.                              Қазақстан Республикасы
кеден органдарының белгісі
«Мәдени құндылықтарды уақытша
әкету құқығына куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
____________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың,
____________________________________________
астананың жергілікті атқарушы органы)
____________________________________________
____________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
ӨТІНІШ
Мынадай мәдениет құндылықтарын 1) ___________________________________

2) __________________________________________________________________
3) __________________________________________________________________
4) __________________________________________________________________
5) __________________________________________________________________
с целью _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование страны и местонахождение)
_____________________________________________________________________
Данные заявителя: ___________________________________________________
(ФИО, дата рождения, гражданство, номер паспорта
или удостоверения личности,
_____________________________________________________________________
дата его выдачи, местожительство, контактный телефон или реквизиты
юридического лица)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись __________________                    Дата __________________
М.П.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
временного вывоза культурных
ценностей"
Экспертная комиссия
по временному вывозу культурных ценностей
_______________________________________________________________
(местного исполнительного органа области, города республиканского
значения, столицы)
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
№ ____
город _____________                            "___" _______ 20___ г.
1. Заявитель ________________________________________________________
(Ф.И.О. или наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________
2. Данные заявителя:_________________________________________________
(гражданство, номер паспорта или удостоверения личности,
_____________________________________________________________________
дата его выдачи или реквизиты юридического лица)
_____________________________________________________________________
3. Деятельность заявителя:___________________________________________
4. Цель вывоза (временного вывоза) __________________________________
5. Представлено на экспертизу _______________________________________
(название предмета, количество прописью)
6. Описание предмета ________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(подлинник, автор, место и время создания, материал и техника
исполнения,
_____________________________________________________________________
размер, вес, сохранность)
Заключение: _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(имеет либо не имеет культурную ценность)
_____________________________________________________________________
рекомендация о возможности временного вывоза)
Председатель
экспертной комиссии:
Члены комиссии:
____________________
(Ф.И.О.)
____________________
(Ф.И.О.)
____________________
(Ф.И.О.)
М.П.
____________________
(Ф.И.О.)
____________________
(Ф.И.О.)
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
временного вывоза культурных
ценностей"
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

2) __________________________________________________________________
3) __________________________________________________________________
4) __________________________________________________________________
5) ________________________________________________________мақсатында
_____________________________________________________________________
(елдің атауы және орналасқан жері)
уақытша әкету құқығына куәлік беруіңізді сұраймыз._____________________________________________________________________
Өтініш берушінің деректері:__________________________________________
(Т.А.Ә., туылған күні, азаматтығы, төлқұжат немесе жеке куәлігінің нөмірі,
_____________________________________________________________________
оның берілген күні, тұратын жері, байланыс телефондары немесе заңды тұлғаның деректемелері)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қолы __________________                    Мерзімі __________________
М.О.
«Мәдени құндылықтарды уақытша
әкету құқығына куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
_____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы)
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөнiндегі
сараптама комиссиясы
ҚОРЫТЫНДЫ
№ ____
_____________ қаласы                           «___» _______ 20___ ж.
1. Өтініш беруші_____________________________________________________
(Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
2. Өтініш берушінің деректері:_______________________________________
(азаматтығы, төлқұжат немесе жеке куәлігінің номері,
_____________________________________________________________________
оның берілген күні немесе заңды тұлғаның деректемелері)
_____________________________________________________________________
3. Өтініш берушінің қызметі: ________________________________________
4. Әкетудің (уақытша әкетудің) мақсаты: _____________________________
5. Сараптамаға ____________________________________________ ұсынылды
(заттың атауы, жазбаша саны)
6. Заттың сипаттамасы: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(түпнұсқа, авторы, жасалған уақыты мен жері, материалы және орындалу техникасы,
_____________________________________________________________________
өлшемі, салмағы, сақталуы)
Қорытынды: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мәдени құндылығы бар немесе жоқ,
_____________________________________________________________________
уақытша әкету мүмкіндігі туралы ұсыным)
Сараптама комиссиясының               Комиссия мүшелері:
төрағасы:                               ____________________ (Т.А.Ә.)
____________________ (Т.А.Ә.)           ____________________ (Т.А.Ә.)
____________________ (Т.А.Ә.)
М.О.
«Мәдени құндылықтарды уақытша
әкету құқығына куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткішінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1.% (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.3. % (доля) услуг, информация о  которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2012 года № 83
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1614 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центры), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz или через веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее - портал) при условии наличия у получателя государственной услуги электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 4 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации".
4. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - Министерство): www.mki.gov.kz;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП Центр) www.con.gov.kz;

1. Уақтылығы
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % -ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.1. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қаңтардағы
№ 83 қаулысымен
бекітілген
«Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.12.2012 N 1614 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті (бұдан әрі - уәкілетті орган) балама негізде мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетiлген халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрi - орталық), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы: www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы: www.elicense.kz (бұдан әрі - портал) көрсетедi.
Мемлекеттiк қызмет көрсетуге қолжетімділікті қамтамасыз ету мақсатында шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттiк қызмет көрсетуге жол берiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы» 1992 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабы 4-тармағының, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 29-бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) www.mki.gov.kz интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру және мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – Орталық РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;

3) в официальных источниках информации, на стендах, информационных досках с образцами, размещенными в здании уполномоченного органа и центров, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
4) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону информационно-справочной службы call-центра "электронного правительства" (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача на портале лицензии, переоформленной лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры (далее - лицензия), в форме электронной лицензии, подписанной ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
В случае, если уполномоченный орган в установленный срок не выдал получателю государственной услуги лицензию либо не уведомил получателя государственной услуги о причине отказа в выдаче лицензии, то по истечении пяти рабочих дней с даты истечения сроков, установленных пунктом 7 настоящего стандарта для выдачи лицензии, уполномоченный орган обязан выдать лицензию.
В случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменении его наименования и адреса, выдается переоформленная лицензия.
В случае обращения получателя государственной услуги за получением лицензии на бумажном носителе, лицензия оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя уполномоченного органа.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган или центр:
1) в течение пятнадцати рабочих дней со дня сдачи необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) выдача переоформленной лицензии - в течение десяти рабочих дней со дня сдачи необходимых документов.
В центре день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
При этом, результаты оказания государственной услуги уполномоченным органом представляются в центры за день до окончания срока оказания государственной услуги.
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;

3) ресми ақпарат көздерінде, мекенжайлары осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның ғимаратында және орталықтарда орналасқан стенділерде, үлгілері бар ақпараттық тақталарда;
4) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат «электрондық үкіметі» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің (1414) телефоны арқылы да берілуі мүмкін.
5. Уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық лицензия нысанында тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметке порталда лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу (бұдан әрі – лицензия) не электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті беруден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
Егер уәкілетті орган белгiленген мерзiмде мемлекеттік қызметті алушыға лицензияны бермеген не лицензияны беруден дәлелдi түрде бас тартуды ұсынбаған жағдайда, осы стандарттың 7-тармағында белгіленген мерзiмдер өткен күннен бастап бес жұмыс күнiнен кейін мемлекеттік қызметті алушыға лицензияны беруге мiндеттi.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) өзгерген, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген жағдайда, заңды тұлға біріктіру, қосу, бөлу немесе қайта ұйымдастыру нысанында қайта құрылған, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде қайта ресімделген лицензия беріледі.
Мемлекеттік қызметті алушы лицензияны қағаз тасығышта алуға өтініш білдірген жағдайда, лицензия электрондық нысанда ресімделіп, басып шығарылады және уәкілетті орган басшысының қолымен және мөрімен расталады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға немесе орталыққа жүгінгенде:
1) осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде;
2) қайта ресімделген лицензияны беру – қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап он жұмыс күні ішінде.
Орталықта қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір күн бұрын орталыққа береді.
3) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;

4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 20 минут;
при обращении на портал:
1) в течение пятнадцати рабочих дней со дня подачи электронного запроса с приложением необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) выдача переоформленной лицензии - в течение десяти рабочих дней со дня подачи электронного запроса с приложением необходимых документов.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
9. График работы:
1) уполномоченного органа - государственная услуга оказывается ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено;
2) центра - государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
3) портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченного органа, где вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, которое имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, непосредственно оказывающего услугу. Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для лиц с ограниченными физическими возможностями;
2) в здании центра по выбору получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для доступа людей с ограниченными физическими возможностями. В помещениях территориальных органов и здании центра имеются зал ожидания, информационные стенды;
3) на портале – в личном кабинете.

4) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
Порталға жүгінгенде:
1) осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттармен қоса электрондық сұрау салу тапсырылған күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде;
2) қайта ресімделген лицензияны беру – қажетті құжаттармен қоса портал арқылы электрондық сұрау салу тапсырылған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде ұсынылады, оны көрсету үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген тәртіппен жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым алынады.
Лицензияны алуға электрондық сұрау салуды портал арқылы жіберген жағдайда, төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті орган «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, мемлекеттік қызмет күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) орталықтар – мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген кестеге сәйкес күн сайын сағат 9.00-ден бастап сағат 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз, «электрондық кезек» тәртібімен жүзеге асырылады.
Мобильдік орталықтар құжаттарды қабылдауды орталықтың бекітілген кестесіне сәйкес, бірақ бір елді-мекенде кемінде алты жұмыс сағаты ішінде жүзеге асырады;
3) портал – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) уәкілетті орган ғимаратында жүзеге асырылады, ғимаратқа кіру кіретін жеке есігі бар рұқсаттама бюросы беретін біржолғы рұқсат қағазы бойынша жүзеге асырылады. Біржолғы рұқсат қағазы тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін тұлғаның телефонмен берген өтінімі бойынша ресімделеді. Құқықтық тәртіпті сақтау үшін ғимаратта тәуліктік күзет бекеті, өртке қарсы дабылы және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Подъездге кіреберіс дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған;
2) мемлекеттік қызмет алушының таңдауы бойынша мүмкіндіктері шектеулі адамдардың қол жеткізуіне жағдайлар көзделген орталық ғимаратында көрсетіледі. Аумақтық органдардың үй-жайларында және орталық ғимаратында күту залы, ақпараттық стенділер бар;
3) порталда – жеке кабинетте.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) представляет перечень документов:
1) в уполномоченный орган или центр:
заявление установленной формы согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
копию документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
копию устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки), свидетельства* или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица получателя – для юридического лица;
копию свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
копию свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
нотариально засвидетельствованную доверенность (в случае подачи документов представителем).
Сведения документов, предусмотренных абзацами третьим, четвертым, пятым, шестым и седьмым подпункта 1) настоящего пункта, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник уполномоченного органа получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
Для получателей государственной услуги на получение лицензии по осуществлению археологических работ на памятниках истории и культуры:
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления археологических работ на памятниках истории и культуры согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
рекомендательное письмо научной организации в области археологии на право осуществления получателем государственной услуги археологических работ на памятниках истории и культуры.
Для получателей государственной услуги на получение лицензии по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
При приеме документов работник уполномоченного органа или центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем, после чего возвращает оригиналы получателю;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (не сенімхат бойынша өкілі) мынадай құжаттардың тізбесін ұсынады:
1) уәкілетті органға немесе орталыққа:
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
заңды тұлға үшiн – жарғысының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда, нотариалды куәландырылған), заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* көшірмесі немесе анықтама;
дара кәсiпкер үшiн – мемлекеттік қызметті алушыны дара кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда, нотариалды куәландырылған);
мемлекеттік қызметті алушыны салық органында есепке қою туралы куәлiктiң көшiрмесi (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда, нотариалды куәландырылған);
«электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, бюджетке лицензиялық алымды төлегенiн растайтын құжаттың көшірмесі;
нотариалды куәландырылған сенімхат (құжаттарды өкілі тапсырған жағдайда).
Осы тармақтың 1) тармақшасының үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы және жетінші абзацтарында көзделген, мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттар мәліметтерін уәкілетті органның қызметкері уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі лицензияны алуға мемлекеттік қызметті алушылар үшін:
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес тарих пен мәдениет ескерткіштерінде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
мемлекеттік қызметті алушының тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру құқығына археология саласындағы ғылыми ұйымның ұсыным хаты.
Тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі лицензияны алуға мемлекеттік қызметті алушылар үшін:
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес тарих пен мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны.
Уәкілетті органның немесе орталықтың қызметкері құжаттарды қабылдау кезінде түпнұсқалардың шынайылығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік ақпараттық жүйелерден берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаларды алушыға қайтарады.

2) на портал:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность получателя, – для физического лица;
свидетельство* или справку о государственной регистрации (перерегистрации) получателя в качестве юридического лица;
устав юридического лица;
свидетельство о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
свидетельство о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора, либо сведения платежного шлюза "электронного правительства".
Сведения документов, предусмотренных абзацами третьим, четвертым, пятым, шестым подпункта 2) настоящего пункта, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник уполномоченного органа получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного лица.
Для получателей государственной услуги на получение лицензии по осуществлению археологических работ на памятниках истории и культуры:
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления археологических работ на памятниках истории и культуры согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
рекомендательное письмо научной организации в области археологии на право осуществления получателем государственной услуги археологических работ на памятниках истории и культуры – в виде электронной копии прикрепляется к электронному запросу.
Для получателей государственной услуги на получение лицензии по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
Для получения переоформленной лицензии получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) в течение тридцати календарных дней представляет заявление в уполномоченный орган или центр либо запрос в форме электронного документа на портал с приложением копии документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
Получатель государственной услуги при получении переоформленной лицензии возвращает уполномоченному органу ранее выданную лицензию (в случае наличия).

2) порталға:
мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жеке тұлға үшiн – алушының жеке басын куәландыратын құжат;
алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама;
заңды тұлғаның жарғысы;
дара кәсiпкер үшiн – мемлекеттік қызметті алушыны дара кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк;
мемлекеттік қызметті алушыны салық органында есепке қою туралы куәлiк;
бюджетке лицензиялық алымды төлегенiн растайтын құжат не «электрондық үкімет» төлем шлюзінің мәліметтері.
Осы тармақтың 2) тармақшасының үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы абзацтарында көзделген, мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттар мәліметтерін уәкілетті органның қызметкері уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі лицензия алуға мемлекеттік қызметті алушылар үшін:
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес тарих пен мәдениет ескерткіштерінде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
мемлекеттік қызметті алушының тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру құқығына археология саласындағы ғылыми ұйымның ұсыным хаты – электрондық көшірме түрінде электрондық сұрау салуға тіркеледі.
Тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыруға лицензия алуға мемлекеттік қызметті алушылар үшін:
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес тарих пен мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны.
Мемлекеттік қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша өкілі) қайта ресімделген лицензияны алу үшін күнтiзбелiк отыз күн iшiнде уәкілетті органға немесе орталыққа «электрондық үкімет» төлем шлюзі арқылы төлеген жағдайларды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымды төлегенiн растайтын құжаттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінішті не порталға электрондық құжат нысанында сұрау салуды ұсынады.
Қайта ресімделген лицензияны алған кезде мемлекеттік қызметті алушы бұдан бұрын берілген лицензияны (бар болған жағдайда) уәкілетті органға қайтарады.

Примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 23.04.2013 № 387 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Образец заявления размещен на портале "электронного правительства": www.e.gov.kz, а также интернет-ресурсе Министерства: www.mki.gov.kz (подраздел "Лицензирование в сфере культуры" раздел "Госуслуги").
В центрах бланки заявлений утвержденной формы размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также интернет-ресурсе РГП Центр: www.con.gov.kz.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, отправляются по почте либо сдаются в канцелярию уполномоченного органа по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание "Дом министерств", 15 подъезд, кабинет № 527.
В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из "личного кабинета" получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется государственному органу - адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Подтверждением приема документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является выдача получателю государственной услуги (либо представителю по доверенности) талона, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии уполномоченного органа, принявшего документы.
При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги в центрах получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, (при наличии) отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, (при наличии) отчества заявителя, фамилии, имени, (при наличии) отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
При обращении через портал получателю государственной услуги в личный кабинет направляется уведомление-отчет о принятии запроса с указанием даты и времени получения государственной услуги.

Ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.04.2013 № 387 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Өтініштің үлгісі «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталында, сондай-ақ Министрліктің www.mki.gov.kz интернет-ресурсында («Мемлекеттік қызмет» бөлімінің «Мәдениет саласындағы лицензиялау» кіші бөлімі) орналастырылған.
Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініш бланкілері күту залындағы арнайы тағандарда, сондай-ақ Орталық РМК www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар пошта арқылы жолданады не уәкілетті орган кеңсесіне мына мекенжай бойынша тапсырылады: 010000, Астана қаласы, Орынбор к., № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 15-кіреберіс, 527-кабинет.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «бөгетсіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетінен жүзеге асырылады. Сұрау салу автоматты түрде таңдалған қызмет бойынша адресат мемлекеттік органға жолданады.
14. Мемлекеттік қызметті алушыға (не сенімхат бойынша өкіліне) талонды беру осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады, онда күні мен уақыты, уәкілетті орган кеңсесінің құжатты қабылдаған қызметкерінің тегі, аты-жөні көрсетіледі.
Орталықта мемлекеттік қызметті алуға қажетті барлық құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттік қызмет алушыға, мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұрау салынып отырған мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттардың берілген күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
6) өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және олардың байланыс телефондары.
Портал арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетіне мемлекеттік қызметті алудың күні мен уақыты көрсетілген сұраудың қабылданғаны жөнінде хабарлама-есеп жіберіледі.

15. В уполномоченном органе лицензия в электронной форме направляется в личный кабинет получателя государственной услуги на портале.
В центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган.
Результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в "личный кабинет" на портале либо в случае обращения получателя государственной услуги за получением лицензии на бумажном носителе лицензия направляется по почте.
16. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор на право занятия деятельностью по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры;
3) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
4) имеется вступивший в законную силу приговор суда в отношении получателя государственной услуги, запрещающий ему заниматься деятельностью по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получателю государственной услуги получать лицензию;
6) имеются основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
Мотивированный отказ получателю государственной услуги направляется в его личный кабинет на портале в виде электронного документа в течение двух рабочих дней со дня сдачи в уполномоченный орган либо подачи электронного запроса через портал.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается по отношению к получателю государственной услуги на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость при работе с получателями государственной услуги;
4) представление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечение сохранности документов получателя государственной услуги;
7) защита и конфиденциальность информации о содержании документов получателя государственной услуги.

15. Уәкілетті органда лицензия электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне жолданады.
Орталықта мемлекеттiк қызмет алушыға дайын құжаттарды берудi орталық қызметкерi қолхат негiзiнде, онда көрсетiлген мерзiмде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер мемлекеттiк қызмет алушы нәтиженi алуға көрсетiлген мерзiмде келмеген жағдайда, орталық бiр ай бойы олардың сақталуын қамтамасыз етедi, одан кейiн оларды уәкiлеттi органға жібереді.
Көрсетілген қызмет нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетке» жiберiледi немесе мемлекеттік қызметті алушы лицензияны қағаз тасығышта алу үшін өтінім берсе онда лицензия пошта арқылы жолданады.
16. Мынадай:
1) осы субъект санаттары үшін қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынуы;
2) тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметпен айналысу құқығына лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) мемлекеттік қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
4) мемлекеттік қызметті алушыға қатысты оған тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметпен айналысуға тыйым салатын, заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш берушіге лицензия алуға тыйым салған жағдайлар;
6) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Дәлелді бас тарту электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне қажетті құжаттармен қоса уәкілетті органға өтінім не портал арқылы электрондық сұрау салуды тапсырған күннен бастап екі жұмыс күн ішінде беріледі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі мемлекеттік қызметті алушыға қатысты мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтарын және бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын атқару кезінде заңдылықты сақтау;
3) мемлекеттік қызметті алушымен жұмыс барысында сыпайылық таныту;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет жөнінде толыққанды ақпарат беру;
5) өтініштерді қарау кезінде уәкілетті тұлға қызметінің ашықтығы;
6) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Уполномоченное лицо уполномоченного органа разъясняет порядок обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, здание "Дом министерств", 15 подъезд, кабинеты № 527, также по телефонам: 8 (7172) 74-05-68, 74-04-61.
Также информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра "электронного правительства" (1414).
21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в письменном виде по почте либо нарочно на имя руководства уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
22. Жалоба на некорректное обслуживание направляется в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
В центре жалоба подается непосредственно руководителю центра либо руководителю РГП Центр, адрес и телефон которого указаны в пункте 26 настоящего стандарта.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба на неправомерное действие (бездействие) сотрудников уполномоченного органа подается в произвольной форме с приложением копии заявления о выдаче лицензии. Получатель государственной услуги в своей жалобе в обязательном порядке указывает:
1) фамилию, имя, отчество;
2) почтовый адрес, по которому должен быть направлен ответ;
3) изложение сути жалобы;
4) личную подпись и дату.
25. Жалоба регистрируется канцелярией уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 20 настоящего стандарта.
Лицу, подавшему жалобу, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у лица, принявшего жалобу, либо по телефонам, указанным в пункте 20 настоящего стандарта.
Результат рассмотрения жалобы направляется по почте либо выдается нарочно по заявлению получателя государственной услуги (либо представителю по доверенности).
При обращении через портал после отправки электронного обращения получателю государственной услуги из личного кабинета доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В центре подтверждением принятия жалобы, поступивший как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра или РГП Центр.

4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның уәкілетті адамы уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін мына: Астана қаласы, Орынбор к., № 8, «Министрліктер үйі» ғимараты, 15-кіреберіс, 527-кабинет мекенжайы бойынша, сондай-ақ (7172) 74-05-68, 74-04-61 телефондар арқылы түсіндіреді және шағымды дайындауға жәрдем көрсетеді.
Шағымдану тәртібі жөніндегі ақпаратты «электрондық үкімет» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым жазбаша түрде пошта арқылы не қолма-қол уәкілетті орган басшылығының атына осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін беріледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
22. Дөрекі қызмет көрсетуге жасалған шағым жұмыс күндері жазбаша түрде пошта арқылы не қолма-қол уәкілетті органның кеңсесі арқылы осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін жіберіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Орталықта, шағым осы стандарттың 26-тармағында мекенжайы мен телефоны көрсетілген орталық басшысына не Орталық РМК басшысына тікелей беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
24. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) жасалған шағым лицензия беру туралы өтініштің көшірмесін қоса бере отырып, еркін нысанда ресiмделедi. Мемлекеттік қызметті алушы өз шағымында мiндеттi түрде мыналарды көрсетедi:
1) тегi, аты, әкесiнiң аты;
2) жауап жiберiлетiн пошталық мекенжайы;
3) шағымның мәнiн баяндау;
4) жеке қолы және күнi.
25. Шағымды уәкілетті органның кеңсесі осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген мекенжайда тіркейді.
Шағым берген тұлғаға өтініштің қабылданған күнi мен уақытын, оны қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетіле отырып, талон берiледi.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты шағымды қабылдаған тұлғадан не осы стандарттың 20-тармағында көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
Шағымды қарау нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының (не сенімхат бойынша өкілінің) өтініші бойынша пошта арқылы не қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген уақытта электрондық шағым жолданғаннан кейін мемлекеттік қызметті алушының жеке кабинетінде шағым жөнінде ақпарат қол жетімді және ол ақпарат уәкілетті органда өтінішті өңдеу барысы (қабылдау, тіркеу, орындау белгілері, қарау немесе қараудан бас тарту жөнінде жауап) өзгерген сайын жаңартылып отырады.
Орталықта қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оны орталықтың немесе Орталық РМК кеңсесінде тіркеу болып табылады (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады).

26. Дополнительную информацию о представляемой государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе Министерства: www.mki.gov.kz., а также в РГП Центр: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление
лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и
(или) научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры"
Список центров обслуживания населения
п/п
Наименование центров
обслуживания населения
(филиалы, отделы,
отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
Филиал РГП "ЦОН по Акмолинской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Акмолинской области"
г. Кокшетау ул. Ауэзова, д. 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Районный отдел с. Красный Яр
г. Кокшетау, с. Красный Яр
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Аккольский районный отдел
Аккольский район, г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район, п. Аршалы,
ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасарский районный отдел
Атбасарский район,
г. Атбасар, ул. Валиханова, д. 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астраханский районный
отдел
Астраханский район,
с. Астраханка, ул. Аль-Фараби, д.44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Буландынский районный отдел
Буландынский район,
г. Макинск, ул. Сейфуллина, д. 18б,
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район,
г. Щучинск, ул. Абылай Хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район, с. Егиндыколь, ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район, г. Ерейментау, ул. Мусабаева, д. 15
8 (71633) 2-44-92
11)
Енбекшильдерский районный отдел
Енбекшильдерский район, г. Степняк, ул. Сыздыкова, д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есильский районный отдел
Есильский район, г. Есиль,
ул. Победы, д. 56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район, г. Державинск, ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район, с. Жаксы,
ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
15)
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район, с. Зеренда, ул. Мира, д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Коргалжинский районный отдел
Коргалжинский район, с. Коргалжин, ул. Абая, д. 44а

26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты Министрліктің www.mki.gov.kz интернет-ресурсынан және Орталық РМК: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй, телефон: 8 (7172) 94-99-95, интернет ресурсы: www.con.gov.kz алуға болады.
«Тарих және мәдениет
ескерткіштерінде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі
қызметке лицензия беру, лицензияны
қайта ресімдеу» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекенжайлары
Р/с №
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының атауы (филиалдары, бөлiмдері, бөлiмшелері)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректерi
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесi, 189 а-үй
8 (7162)40-10-76 8 (7162) 40-10-63
1)
Көкшетау қалалық бөлiмi
Көкшетау қаласы, Бiржан сал көшесi, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Красный Яр ауылы аудандық бөлiмi
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесi, 65-үй
8 (7162)40-43-27
3)
Ақкөл аудандық бөлiмi
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесi, 102-үй
8 (71638) 2-09-968 (71638) 2-18-49
4)
Аршалы аудандық бөлiмi
Аршалы ауданы, Аршалы кентi, М. Мәметова көшесi, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасар аудандық бөлiмi
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесi, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астрахан аудандық бөлiмi
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесi, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Бұланды аудандық бөлiмi
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесi, 18б-үй
8 (71646)2-37-20 8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабай аудандық бөлiмi
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесi, 28-үй
8 (71636)4-29-97 8 (71636) 4-28-91
9)
Егiндiкөл аудандық бөлiмi
Егiндiкөл ауданы, Егiндiкөл ауылы, Жеңiс көшесi, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментау аудандық бөлiмi
Ерейментау ауданы,
Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесi, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
11)
Еңбекшiлдер аудандық бөлiмi
Еңбекшiлдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесi, 2а-үй
8 (71639)2-22-41 8 (71639) 2-22-42 8 (71639) 2-22-18
12)
Есiл аудандық бөлiмi
Есiл ауданы, Есiл қаласы,
Жеңiс көшесi, 56-үй
8 (71647)2-22-07
13)
Жарқайың аудандық бөлiмi
Жарқайың ауданы,Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесi, 104-үй
8 (71648)9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жақсы аудандық бөлiмi
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесi, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
15)
Зерендi аудандық бөлiмi
Зерендi ауданы, Зерендi ауылы, Мир көшесi, 52-үй
8 (71632)2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Қорғалжын аудандық бөлiмi
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесi, 44а-үй

8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногорский городской отдел
г. Степногорск, 4 мкр. д.7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район,
с. Балкашино, ул. Абылай-хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район, а. Акмол, ул. Гагарина, д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район, п. Шортанды, Переулок Безымянный, д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП "ЦОН по Актюбинской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Актюбинской области"
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Актобинский городской отдел № 1
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132) 57-80-27
2)
с. Каргалинское (Жилянка)
г. Актобе Каргалинский район, с. Каргалинское (Жилянка), ул. Сатпаева 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алгинский районный отдел
Алгинский район г. Алга, ул. Кирова 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартукский районный отдел
Мартукский район п. Мартук,
ул. Байтурсынова 1 "Б"
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтауский районный отдел
Хромтауский район, г. Хромтау, ул. Абая 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Кандыагашский районный отдел
Мугалжарский район, г. Кандыагаш, мкр. Молодежный 47 "Б"
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Эмбенский районный отдел
Мугалжарский район, г. Эмба,
ул. Амирова 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темирский районный отдел № 8
Темирский район п. Шубаркудук, Байганина 15 "А"
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Кобдинский районный отдел
Кобдинский район п. Кобда,
пер. Нурымжанова 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Каргалинский районный отдел с. Бадамша
Каргалинский район,
с. Бадамша, ул. Айтеке-би 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойылский районный отдел
Уилский район, с.Уил, ул. Кокжар 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Айтекебийский районный отдел № 12
Айтекебийский район,
с. Комсомольское, ул. Балдырган 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байганинский районный отдел
Байганинский район,
с. Карыуылкелди, ул. Барак батыра 41 "А"
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ыргызский районный отдел
Актюбинская область,
Иргизский район, с. Иргиз, ул. Жангельдина 7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалкарский районный отдел
Актюбинская область,
Шалкарский район, г.  Шалкар, ул. Айтеке-би 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП "ЦОН по Алматинской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Алматинской области"
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова, Кабанбай батыра, 20
8 (72832) 2-14-51

8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногорск қалалық бөлiмi
Степногорск қаласы,
4 ш/а, 7-үй
8 (71645)2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандықтау аудандық бөлiмi
Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылай хан көшесi, 119-үй
8 (71640)9-26-66
19)
Целиноград аудандық бөлiмi
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесi, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортанды аудандық бөлiмi
Шортанды ауданы, Шортанды ауылы, аты аталмаған тұйық көше, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесi, 109-үй
8 (7132) 56-57-87
1)
Ақтөбе қалалық №1 бөлiмi
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесi, 109-үй
8 (7132) 57-80-27
2)
Қарғалы ауылы (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтпаев көшесi, 10-үй
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алға аудандық бөлiмi
Алға ауданы, Алға қаласы,
Киров көшесi, 23-үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мәртөк аудандық бөлiмшесi
Мәртөк ауданы, Мәртөк кенті, Байтұрсынов көшесi, 1 «Б»-үй
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтау аудандық бөлiмi
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесi, 12-үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Қандыағаш аудандық бөлiмi
Мұғалжар ауданы,
Қандыағаш қаласы, Молодежный ш/а, 47 «Б»-үй
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Ембi аудандық бөлiмi
Мұғалжар ауданы, Ембi қаласы, Әмiров көшесi, 10-үй
8 (71334) 23-9-83
8)
Темiр аудандық № 8 бөлiмi
Темiр ауданы, Шұбарқұдық кентi, Байғанин көшесi, 15 «А»-үй
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Қобда аудандық бөлiмi
Қобда ауданы, Қобда ауылы, Нұрымжанов тұйық көшесi, 2-үй
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Қарғалы аудандық бөлiмi Бадамша ауылы.
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесi, 27-үй
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойыл аудандық бөлiмi
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы,
Көкжар көшесi, 64-үй
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Әйтеке би аудандық
№ 12 аудандық бөлiмi
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған көшесi, 10-үй
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байғанин аудандық бөлiмi
Байғанин ауданы, Қарауылкелдi ауылы, Барақ батыр көшесi, 41 «А»-үй
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ырғыз аудандық бөлiмi
Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангелдин көшесi, 7-үй
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалқар аудандық бөлiмi
Шалқар ауданы, Шалқар ауылы, Әйтеке би көшесi, 63-үй
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО РМК филиалы»
1.
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсiздiк көшесi, 67 Б-үй
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Ақсу аудандық бөлiмi
Жансүгiров кентi, Қабанбай батыр көшесi, 20-үй
8 (72832) 2-14-51

2)
Отделение Капал
с. Капал, ул. Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакольский районный отдел
г. Ушарал, ул. 8 марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
4)
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай, ул. Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85
5)
Балхашский районный отдел
с. Баканас, ул.  Бижанова, 25 "А"
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
6)
Енбекшиказахский районный отдел
г. Есик, ул. Абая, 314 А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
7)
Отделение Шелек
с. Шелек, ул. Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
8)
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
9)
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш, ул. Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
10)
Илийский районный отдел
п. Отеген батыра, мкр. Куат, ул. Тауелсiздiк, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
11)
Отделение Боролдай
с. Боролдай, ул. Вокзальная, 6 "А"
8 (72738) 7-82-42
12)
Отделение Караой
с. Караой, ул. Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
13)
Отделение Акши
с. Акши, ул. Конаева, 29
8 (72757) 2-44-16
14)
Карасайский районный отдел
г. Каскелен, ул. Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
15)
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы, ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
16)
Отделение Шамалган
ст. Шамалган, ул. Конаева, 1 "В"
8 (7272) 93-66-33
17)
Караталский районный отдел
г. Уштобе, ул. Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
18)
Кербулакский районный отдел
г. Сарыозек, ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
19)
Отделение Когалы
п. Когалы, ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
20)
Коксуский районный отдел
п. Балпык би, ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
21)
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай, ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
22)
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды, ул. Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
23)
Саркандский районный отдел
г. Саркан, ул. Жамбыла,  б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
24)
Отделение Лепсы
ст. Лепсы, ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
25)
Райымбекский районный
отдел
с. Кеген, ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
26)
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол, ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
27)
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент, ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
28)
Талгарский районный отдел
г. Талгар, ул. Лермонтова, 53 "А"
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
29)
Отделение Нура
с. Нура, ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
30)
Талдыкорганский городской отдел
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, 67Б
8 (7282) 24-49-75

2)
Қапал бөлiмшесi
Қапал ауылы, Алпысбаев көшесi, 3-үй
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакөл аудандық бөлiмi
Үшарал қаласы, 8 наурыз көшесi, 63-үй
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
4)
Қабанбай бөлiмшесi
Қабанбай кентi, Абылайхан көшесi, 237-үй
8 (72837) 4-13-85
5)
Балқаш аудандық бөлiмi
Бақанас ауылы, Бижанов көшесi, 25 «А» -үй
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
6)
Еңбекшiқазақ аудандық бөлiмi
Есiк қаласы, Абай көшесi, 314 А-үй
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
7)
Шелек бөлiмшесi
Шелек ауылы, Бижанов көшесi, 100-үй
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
8)
Ескелдi аудандық бөлiмi
Қарабұлақ кентi, Оразбеков көшесi, 52-үй
8 (72836) 3-22-16
9)
Жамбыл аудандық бөлiмi
Ұзынағаш кентi, Мәжитов көшесi, 1-үй
8 (72770) 2-30-90
10)
Iле аудандық бөлiмi
Өтеген батыр кентi, Қуат ш/а, Тәуелсiздiк көшесi, 25-үй
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
11)
Боралдай бөлiмшесi
Боралдай ауылы, Вокзальная көшесi, 6 «А»-үй
8 (72738) 7-82-42
12)
Қараой бөлiмшесi
Қараой ауылы, Тыңдала көшесi, 9-үй
8 (7275) 24-88-10
13)
Ақши бөлiмшесi
Ақши ауылы, Қонаев көшесi, 29-үй
14)
Қарасай аудандық бөлiмi
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесi, 38-үй
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
15)
Тау Самалы бөлiмшесi
Тау Самалы кентi,
Рысқұлов көшесi, 129-үй
8 (727) 391-38-58
16)
Шамалған бөлiмшесi
Шамалған станциясы,
Қонаев көшесi, 1 «В»-үй
8 (7272) 93-66-33
17)
Қаратал аудандық бөлiмi
Үштөбе қаласы, Абылай хан көшесi, 22-үй
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
18)
Кербұлақ аудандық бөлiмi
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесi, нөмiрсiз
8 (72840) 3-25-88
19)
Қоғалы бөлiмшесi
Қоғалы кентi, Желтоқсан көшесi, 45-үй
8 (72842) 9-10-59
20)
Көксу аудандық бөлiмi
Балпық би кентi, Измайлов көшесi, 10-үй
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
21)
Қапшағай қалалық бөлiмi
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесi, 41-үй
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
22)
Шеңгелдi бөлiмшесi
Шеңгелдi ауылы, Сейфуллин көшесi, 34-үй
8 (72772) 7-11-94
23)
Сарқант аудандық бөлiмi
Сарқант қаласы, Жамбыл көшесi, нөмiрсiз
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
24)
Лепсi бөлiмшесi
Лепсi станциясы, Төлебаев көшесi, 1-үй
8 (72843) 2-10-16
25)
Райымбек аудандық бөлiмi
Кеген ауылы, Момышұлы көшесi
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
26)
Нарынқол бөлiмшесi
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесi, нөмiрсiз
8 (72779) 2-11-65
27)
Панфилов аудандық бөлiмi
Жаркент қаласы, Головацкий көшесi, нөмiрсiз
8 (72831) 5-51-11
28)
Талғар аудандық бөлiмi
Талғар қаласы, Лермонтов көшесi, 53 «А»-үй
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
29)
Нұра бөлiмшесi
Нұра ауылы, Школьная көшесi,
10-үй
8 (72774) 5-80-62
30)
Талдықорған қалалық бөлiмi
Талдықорған қаласы, Тәуелсiздiк көшесi, 67 Б
8 (7282) 24-49-75

8 (7282) 24-40-43
31)
Текелийский городской отдел
г. Текели, ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32)
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа, ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП "ЦОН по Атырауской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Атырауской области"
г. Атырау, проспект Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-34-67
1)
Областной отдел
г. Атырау, проспект Сатпаева, дом 23
8 (7122) 21-29-42
2)
городской отдел № 1
г. Атырау, ул. Баймуханова, дом 16а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
городской отдел № 2
г. Атырау, Балыкшы,
ул. Байжигитова дом 80а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индерский районный отдел
Атырауская область, Индерский район, пос. Индерборский, ул. Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбетский районный отдел
Атырауская область,
Махамбетский район, с. Махамбет, ул. Абая, дом 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Кызылкогинский районный отдел
Атырауская область,
Кызылкугинский район, с. Миялы, ул. Абая, дом 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыойский районный отдел
Атырауская область,
Жылыойский район, г. Кульсары, ул. Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Курмангазинский районный отдел
Атырауская область,
Курмангазинский район, с. Ганюшкино, ул. Есболаев, 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Макатский районный отдел
Атырауская область, Макатский район, п. Макат, ул. Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатайский районный отдел
Атырауская область, Исатайский район, с. Аккыстау,
ул. Егеменды Казахстан, дом 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП "ЦОН по Восточно-Казахстанской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Восточно-Казахстанской области"
г. Усть-Каменогорск, ул. Белинского, 37а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Усть-Каменогорский городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск, пр. Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Усть-Каменогорский городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск, ул. Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоковский районный отдел
Глубоковский район, п. Глубокое, ул. Поповича, 2
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсанский городской отдел
Зайсанский район, г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зыряновский районный отдел
Зыряновский район, г. Зыряновск, ул. Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Карагайский районный отдел
Катон-Карагайский район, с. Улкен – Нарын, ул. Абылайхана, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Курчумский районный отдел
Курчумский район, с. Курчум,
ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддерский районный отдел
г. Риддер, ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбагатайский районный отдел
Тарбагатайский район, с. Аксуат, ул. Абылайхана, 23

8 (7282) 24-40-43
31)
Текелi қалалық бөлiмi
Текелi қаласы, Октябрь көшесi, 7-үй
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32)
Ұйғыр аудандық бөлiмi
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесi, 35-үй
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО РМК» филиалы
1.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
1)
Облыстық бөлiм
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-29-42
2)
№ 1 қалалық бөлiмi
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесi, 16 а-үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
№ 2 қалалық бөлiмi
Атырау қаласы, Балықшы, Байжiгiтов көшесi, 80 а-үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индер аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор кентi, Меңдiғалиев көшесi, 30-үй
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбет аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Абай көшесi, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Қызылқоға аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесi, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыой аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбiтшiлiк көшесi, 8-үй
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Құрманғазы аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесi, 66 а-үй
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Мақат аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Мақат ауданы, Мақат ауылы, Орталық көшесi, 2-үй
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатай аудандық бөлiмi
Атырау облысы, Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егемендi Қазақстан көшесi, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесi, 37 а-үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Өскемен қалалық № 1 бөлiмi
Өскемен қаласы, Сәтбаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
2)
Өскемен қалалық № 2 бөлiмi
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесi, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубокое аудандық бөлiмi
Глубокое ауданы, Глубокое кентi, Попович көшесi, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсан қалалық бөлiмi
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесi, 52 а-үй
8 (72340) 2-67-81
5)
Зырянов аудандық бөлiмi
Зырянов ауданы, Зырянов қаласы, Стаханов көшесi, 39-үй
8 (72335) 6-02-39
6)
Қатонқарағай аудандық бөлiмi
Қатонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылай хан көшесi, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
7)
Күршiм аудандық бөлiмi
Күршiм ауданы, Күршiм ауылы, Б. Момышұлы көшесi, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддер аудандық бөлiмi
Риддер қаласы, Семей көшесi, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбағатай аудандық бөлiмi
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесi, 23-үй

8 (72346) 2-24-96
10)
Уланский районный отдел
Уланский район, п. Молодежный, дом, 9
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаихинский городской отдел
Шемонаихинский район, г. Шемонайха 3-микрорайон 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семейский городской отдел № 1
г. Семей, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семейский городской отдел № 2
г. Семей, ул. Найманбаева 161 А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абайский районный отдел
Абайский район, с. Карауыл,
ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягозский городской отдел
Аягозский район, г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бескарагайский районный отдел
Бескарагайский район, с. Бескарагай, ул. Пушкина, 2 А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихинский районный отдел
Бородулихинский район, с. Бородулиха, ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарминский районный отдел
Жарминский район, с. Калбатау, ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатовский районный отдел
Курчатовский район, г. Курчатов, ул. Абая,12
8 (72251) 2-21-66
20)
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский район, с. Кокпекты, ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Урджарский районный отдел
Урджарский район, с. Урджар,
ул. Абылайхана 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП "ЦОН по Жамбылской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Жамбылской области"
г. Тараз пр. Абая 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Таразский городской отдел
г. Тараз, ул. К. Койгелды, № 158 "а"
8 (7262) 43-84-21
2)
Отдел № 1
г. Тараз, ул. Сатпаева, 1 "б"
8 (7262) 56-90-27
3)
Отдел № 2
г. Тараз, мкр. Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
Отдел № 3
г. Тараз пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер, ул. Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбылский районный отдел
с. Аса, ул. Абая, 127
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалынский районный отдел
с. Б. Момышулы, ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордайский районный отдел
с. Кордай, ул. Домалак анна, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Меркенский районный отдел
с. Мерке, ул. Исмаилова, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынкумский районный отдел
с. Мойынкум, ул. Рыскулбекова, 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысуский районный отдел
г. Жанатас, ул. Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Таласский районный отдел
г. Каратау, ул. Молдагулова, 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Отдел Т.  Рыскуловского района
с. Кулан, ул. Жибек жолы, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шуский районный отдел
г. Шу, ул. Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Отдел с. Гродеково
с. Гродеково, ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП "ЦОН по Западно-Казахстанской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Западно-Казахстанской области"

8 (72346) 2-24-96
10)
Ұлан аудандық бөлiмi
Ұлан ауданы, Молодежный кентi, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаиха қалалық бөлiмi
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3 ш/а, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
12)
Семей қалалық
№ 1 бөлiмi
Семей қаласы, 408 квартал, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семей қалалық
№ 2 бөлiмi
Семей қаласы, Найманбаев көшесi, 161 А-үй
8 (7222) 52-69-29
14)
Абай аудандық бөлiмi
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесi, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягөз қалалық бөлiмi
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы,
Дүйсенов көшесi, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
16)
Бесқарағай аудандық бөлiмi
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесi, 2 А-үй
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулиха аудандық бөлiмi
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесi, 25-үй
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарма аудандық бөлiмi
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесi, 98-үй
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатов аудандық бөлiмi
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесi, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
20)
Көкпектi аудандық бөлiмi
Көкпектi ауданы, Көкпектi ауылы, Шериаздан көшесi, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
21)
Үржар аудандық бөлiмi
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылай хан көшесi, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Тараз қалалық бөлiмi
Тараз қаласы, Қ.Қойгелдi көшесi, 158 «а»-үй
8 (7262) 43-84-21
2)
№ 1 бөлiм
Тараз қаласы, Сәтбаев көшесi,
1 «б»-үй
8 (7262) 56-90-27
3)
№ 2 бөлiм
Тараз қаласы, Талас ш/а, 2-үй
8 (72622) 6-17-78
4)
№ 3 бөлiм
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзақ аудандық бөлiмi
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесi, 33-үй
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбыл аудандық бөлiмi
Аса ауылы, Абай көшесi, 127-үй
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалы аудандық бөлiмi
Б.Момышұлы ауылы,
Сауранбекұлы көшесi, 49-үй
8 (72635) 5-02-46
8)
Қордай аудандық бөлiмi
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесi, 215 -үй
8 (72636) 2-13-52
9)
Мерке аудандық бөлiмi
Мерке ауылы, Исмаилов көшесi, 232-үй
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынқұм аудандық бөлiмi
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесi, 215-үй
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысу аудандық бөлiмi
Жаңатас қаласы,
Жiбек жолы көшесi, 1-үй
8 (72634) 6-33-00
12)
Талас аудандық бөлiмi
Қаратау қаласы,
Молдағұлов көшесi, 51-үй
8 (72644) 6-33-93
13)
Т. Рысқұлов аудандық бөлiмi
Құлан ауылы, Жiбек жолы көшесi, 71-үй
8 (72631) 2-18-10
14)
Шу аудандық бөлiмi
Шу қаласы, Автобазовская көшесi, 1-үй
8 (72643) 2-17-97
15)
Гродеково ауылдық бөлiмi
Гродеково ауылы,
Бейбiтшiлiк көшесi, 88-үй
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы

ЗКО, г. Уральск, ул.  Жамбыла, д. 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Отдел по Акжаикскому району
ЗКО, Акжаикский район, с. Чапаев, переулок Акжаикский, 2
8-711-36-92-580
2)
Отдел по Бокейординскому району
ЗКО, Бокейординский район, с. Сайхин, ул. Бергалиева, 1
8-711-40-21-847
8-711-40-21-835
3)
Отдел по Бурлинскому району
ЗКО, Бурлинский район,
г. Аксай, ул. Железнодорожная, 121 А
8-711-33- 35-550
8-711-33-36-778

Орал қаласы, Жамбыл көшесi, 81/2-үй
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
1)
Ақжайық аудандық бөлiмi
Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Ақжайық тұйық көшесi, 2-үй
8-711-36-92-580
2)
Бөкей ордасы аудандық бөлiмi
Бөкей ордасы ауданы, Сайхин ауылы, Берғалиев көшесi, 1-үй
8-711-40-21-847
8-711-40-21-835
3)
Бөрiлi аудандық бөлiмi
Бөрiлi ауданы, Ақсай ауылы,
Темiр жол көшесi, 121 А-үй
8-711-33- 35-550
8-711-33-36-778

8-711-37-34-420
13)
Отдел по Казталовскому району
ЗКО, Казталовский район,
с. Жалпактал, ул. С. Датулы, 23
8-711-38-21-044
8-711-38-21-045
14)
Отдел по Дарьинскому сельскому округу
ЗКО, Зеленовский район,
с. Дарьинское, ул. Балдырган, 27/1
8-711-31-24-080
8-711-31-24-082
15)
Отдел по Тайпакскому сельскому округу Акжаикского района
ЗКО, Акжаикский район,
с. Тайпак, ул. Шемякина, 13
8-711-42-21-884
16)
Отдел по Акжаикскому сельскому округу Теректинского района
ЗКО, Теректинский район,
с. Акжаик, ул. Ак жайык, 5
8-711-43-91-316
Филиал РГП "ЦОН по Карагандинской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Карагандинской области"
ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-63-10
1)
Городской отдел № 1
ул. Ержанова 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Городской отдел № 2
ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Городской отдел № 3
ул. Муканова 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Городской отдел № 4
ул. Архитектурная 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Городской отдел № 5
21 мкр. дом 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
Городской отдел № 6
ул. Серова,73
8 (7212) 93-16-94
7)
Отдел № 1 г. Темиртау
ул. Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Отдел № 2 г. Темиртау
пр. Республики,128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абайский районный отдел № 1
г. Абай, ул. Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абайский районный отдел № 2
г. Абай, п. Топар, ул. Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Отдел г.Сарань
г. Сарань, ул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Отдел № 1 г. Шахтинск
г. Шахтинск, проспект А. Кунанбаева, 65 Б
8 (72156) 5-21-25
13)
Отдел № 2 г. Шахтинск
г. Шахтинск, п. Шахан,
Квартал 10/16 д.16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаровский районный отдел № 1
п. Осакаровка, ул. Пристационная,12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаровский районный отдел № 2
р-н Осакаровка, п. Молодежный, ул. Абая 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Отдел г. Сатпаев
г. Сатпаев проспект Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Отдел г. Балхаш
г. Балхаш, ул. Бокейхана, 20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шетский районный отдел
село Аксу – Аюлы, ул. Жапакова, 23/1 п. Агадырь,
ул. Тәуелсiз Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Отдел г. Жезказган
г. Жезказган, Б. Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский район, ул. А. Оспанова, 40 п. Атасу
8 (71030) 2-69-09
21)
Отдел г. Каражал
г. Каражал, ул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Отдел г. Приозерск
г. Приозерск, ул. Балхашская 7
8 (71039)5-27-37
23)
Бухар Жырауский районный отдел № 1
Бухар-Жырауский район, ул. Абылай хана, 37 п. Ботакара

8-711-37-34-420
13)
Қазталов аудандық бөлiмi
Қазталов ауданы, Жалпақтал ауылы, С.Датұлы көшесi, 23-үй
8-711-38-21-044
8-711-38-21-045
14)
Дарьинское ауылдық округi бөлiмi
Зеленов ауданы, Дарьинское ауылы, Балдырған көшесi, 27/1-үй
8-711-31-24-080
8-711-31-24-082
15)
Ақжайық ауданының Тайпақ ауылдық округi бөлiмi
Ақжайық ауданы, Тайпақ ауылы, Шемякин көшесi, 13-үй
8-711-42-21-884
16)
Теректi ауданы Ақжайық ауылдық округi бөлiмi
Теректi ауданы,
Ақжайық ауылы, Ақжайық көшесi, 5-үй
8-711-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесi, 7-үй
8 (7212) 41-63-10
1)
№ 1 қалалық бөлiм
Қарағанды қаласы,
Ержанов көшесi, 47/3-үй
8 (7212) 33-13-10
2)
№ 2 қалалық бөлiм
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесi, 7-үй
8 (7212) 41-03-92
3)
№ 3 қалалық бөлiм
Қарағанды қаласы, Мұқанов көшесi, 5-үй
8 (7212) 77-26-57
4)
№ 4 қалалық бөлiм
Қарағанды қаласы,
Архитектурная көшесi, 8-үй
8 (7212) 45-71-01
5)
№ 5 қалалық бөлiм
Қарағанды қаласы, 21 ш/а, 6/7-үй
8 (7212) 32-92-51
6)
№ 6 қалалық бөлiм
Қарағанды қаласы,
Серов көшесi,73-үй
8 (7212) 93-16-94
7)
Темiртау қалалық
№ 1 бөлiмі
Темiртау қаласы, Блюхер көшесi, 23-үй
8 (7213) 44-67-45
8)
Темiртау қалалық
№ 2 бөлiмі
Темiртау қаласы, Республика даңғылы, 128-үй
8 (7213) 99-79-96
9)
Абай аудандық
№ 1 бөлiмі
Абай қаласы, Абай көшесi, 54-үй
8 (72131) 4-77-07
10)
Абай аудандық
№ 2 бөлiмі
Абай қаласы, Топар кентi,
Қазыбек би көшесi, 3 -үй
8 (72153) 3-04-46
11)
Саран қалалық бөлiмi
Саран қаласы, Жамбыл көшесi, 85-үй
8 (72137) 4-25-26
12)
Шахтинск қаласы
№ 1 бөлiм
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65 Б-үй
8 (72156) 5-21-25
13)
Шахтинск қаласы
№ 2 бөлiм
Шахтинск қаласы, Шахан Квартал ауылы, квартал 10/16, 16-үй
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаров аудандық № 1 бөлiм
Осакаров ауылы, Пристационная көшесi,12-үй
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаров аудандық
№ 2 бөлiм
Осакаров ауданы, Молодежный кентi, Абай көшесi, 13-үй
8 (72148) 2-22-46
16)
Сәтбаев қалалық бөлiмi
Сәтбаев қаласы, Сәтбаев даңғылы, 111-үй
8 (71063) 4-03-47
17)
Балқаш қалалық бөлiмi
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесi, 20 а-үй
8 (71036) 6-83-37
18)
Шет аудандық бөлiмi
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов көшесi, 23/1-үй, Ағадыр кентi, Тәуелсiз Қазақстан көшесi, 4-үй
8 (71031) 2-21-88
19)
Жезқазған қалалық бөлiмi
Жезқазған қаласы, Б.Момышұлы көшесi, 9 -үй
8 (7102) 73-81-09
20)
Жаңаарқа аудандық бөлiмi
Жаңаарқа ауданы, Атасу кентi, А.Оспанов көшесi, 40-үй
8 (71030) 2-69-09
21)
Қаражал қалалық бөлiмi
Қаражал қаласы, Ленин көшесi, 18-үй
8 (71032) 2-70-21
22)
Приозерск қалалық бөлiмi
Приозерск қаласы, Балқаш көшесi, 7-үй
8 (71039)5-27-37
23)
Бұхар жырау аудандық №1 бөлiмi
Бұхар жырау ауданы,
Ботақара кентi, Абылай хан көшесi, 37-үй

8 (72154) 2-23-73
24)
Бухар Жырауский районный отдел № 2
Бухар-Жырауский район, ул. Мира 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Актогайский районный отдел № 1
п. Актогай, ул. Бокейхана, 10 п. Актогай
8 (71037) 2-11-05
26)
Актогайский районный отдел № 2
п. Сары-Шаган, ул. Абая 12
8 (71038)22-3- 39
27)
Нуринский районный отдел
п. Киевка, ул. Сулейменовых, 2
8 (721-44)2-11-11
28)
Улытауский районный отдел
Улытауский район, п. Улытау, ул. Амангельды 29а
8 (71035) 2-13-06
29)
Каркаралинский районный отдел
г. Каркаралинск, ул. Аубакирова,21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП "ЦОН по Костанайской области"
1
Филиал РГП "ЦОН по Костанайской области"
Костанайская область г. Костанай ул. Тарана д. 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Костанайский городской отдел
Костанайская область
г. Костанай ул. Гашика д. 14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсаринский отдел
Костанайская область, п. Силантьевка, ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангельдинский отдел
Костанайская область, с. Амангельды, ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Аркалыкский отдел
Костанайская область, г. Аркалык, ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Аулиекольский отдел
Костанайская область, с. Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисовский отдел
Костанайская область, с. Денисовка, ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангельдинский отдел
Костанайская область
Жангельдинский р-он, с. Торай, ул. 8 марта 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Житикаринский отдел
Костанайская область
г. Житикара, ул. Ленина, д. 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Камыстинский отдел
Костанайская область,Камыстинский р-он,
с. Камысты, ул. Ержанова д. 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Карабалыкский отдел
Костанайская область
Карабалыкский р-он, п. Карабалык, ул. Космонавтов д. 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Карасуский отдел
Костанайская область,
Карасуский р-он, с. Карасу, ул. Комсомольская д. 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковский отдел
Костанайская область, г. Лисаковск, микрорайон № 4, д. 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Мендыкаринский отдел
Костанайская область
Мендыкаринский р-он, с. Боровское, ул. Королева, д.4 А
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурзумский отдел
Костанайская область, Наурзумский р-он,
п. Караменды, ул. Шакшак Жанибека д.5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
Рудненский отдел № 1
Костанайская область, г. Рудный, пр. Космонавтов, д.12
8 (714-31) 49-8-02
16)
Рудненский отдел № 2
Костанайская область, г. Рудный, ул. Корчагина, д. 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкольский отдел
Костанайская область, Сарыкольский р-он,
п. Сарыколь, ул. Ленина, 104

8 (72154) 2-23-73
24)
Бұхар жырау аудандық № 2 бөлiмi
Бұхар жырау ауданы,
Бейбiтшiлiк көшесi, 24-үй
8 (72138) 3-15-62
25)
Ақтоғай аудандық
№ 1 бөлiм
Ақтоғай кентi,
Бөкейхан көшесi, 10-үй
8 (71037) 2-11-05
26)
Ақтоғай аудандық
№ 2 бөлiм
Сарышаған кентi, Абай көшесi, 12-үй
8 (71038)22-3-39
27)
Нұра аудандық бөлiмi
Киевка ауылы, Сүлейменовтер көшесi, 2-үй
8 (721-44)2-11-11
28)
Ұлытау аудандық бөлiмi
Ұлытау ауданы, Ұлытау ауылы, Амангелдi көшесi, 29 а-үй
8 (71035) 2-13-06
29)
Қарқаралы аудандық бөлiмi
Қарқаралы қаласы,
Әубәкiров көшесi, 21-үй
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесi, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Қостанай қалалық бөлiмi
Қостанай қаласы, Гашик көшесi, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсарин бөлiмi
Алтынсарин ауданы, Силантьевка ауылы, Ленин көшесi, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангелдi бөлiмi
Амангелдi ауданы, Амангелдi ауылы, Майлин көшесi, 27/7 -үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Арқалық бөлiмi
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Абай көшесi, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Әулиекөл бөлiмi
Әулиекөл ауылы, Ленин көшесi, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисов аудандық бөлiмi
Денисов ауданы, Денисов ауылы, Советская көшесi, 13-үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангелдин аудандық бөлiмi
Жангелдин ауданы, Торай ауылы, 8 наурыз көшесi, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Жiтiқара бөлiмi
Жiтiқара ауданы, Жiтiқара қаласы, Ленин көшесi, 108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Қамысты бөлiмi
Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесi, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Қарабалық бөлiмi
Қарабалық ауданы, Қарабалық кентi, Космонавттар көшесi, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Қарасу бөлiмi
Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомольская көшесi, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковск бөлiмi
Лисаковск қаласы, 4 ш/а, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Меңдiқара бөлiмi
Меңдiқара ауданы, Боровское ауылы, Королев көшесi, 4 А-үй
8 (71443) 22-4-6014
14)
Наурызым бөлiмi
Наурызым ауданы, Қарамендi кентi, Шақшақ Жәнiбек көшесi, 5-үй
8 (71454) 21-0-53
8 (71454) 21-0-15
15)
Рудный № 1 бөлiм
Рудный қаласы,
Космонавт көшесi, 12-үй
8 (71431) 49-8-02
16)
Рудный № 2 бөлiм
Рудный қаласы, Корчагин көшесi, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкөл бөлiмi
Сарыкөл ауданы, Сарыкөл ауылы, Ленин көшесi, 104-үй

8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Тарановский отдел
Костанайская область,
Тарановский р-он, с. Тарановское, ул. Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Узункольский отдел
Костанайская область,
Узункольский р-он,
с. Узынколь, ул. Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоровский отдел
Костанайская область,
Федоровский р-он, с. Федоровка, ул. Красноармейская 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Отдел Костанайского района
Костанайская область, Костанайский р-он,
п. Затабольск, ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
Филиал РГП "ЦОН по Кызылординской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Кызылординской области"
Кызылординская область,
г. Кызылорда, ул. Г. Муратбаева 2 Е
8 (7242) 23-07-16
1)
городской отдел № 1
г. Кызылорда, пос. Тасбогет, ул. Амангельды б/н
8 (7242) 21-66-64
2)
городской отдел № 2
г. Кызылорда, ул. Жанкожа батыр, 82
8 (7242) 25-60-57
3)
городской отдел № 3
г. Кызылорда, мкр. Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
городской отдел № 4
г. Кызылорда, мкр. Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байконырский городской отдел
Кызылординская область, город Байконыр, ул. Максимова № 17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Аральский районный отдел
Кызылординская область, г. Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
7)
Казалинский районный отдел
Кызылординская область, г. Казалинск, ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
8)
Кармакшинский районный отдел
Кызылординская область, кент Жосалы, ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалагашский районный отдел
Кызылординская область, кент Жалагаш, ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдарьинский районный отдел
Кызылординская область, кент Теренозек, ул.  Амангельди 55 "а"
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелинский районный отдел
Кызылординская область,
кент Шиели, ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
12)
Жанакорганский районный отдел
Кызылординская область, кент Жанакорган, ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал РГП "ЦОН по Мангистауской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Мангистауской области"
г. Актау, 15 мкр. зд. 67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Актауский городской отдел № 1
г. Актау, 15 мкр. зд. 67 б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жанаозенский городской отдел № 2
г. Жанаозен, микрорайон Оркен, зд. Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
3)
Мунайлинский районный отдел № 3
Мунайлинский район, с. Мангистау, зд. Общественных организаций
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеуский районный отдел № 4
с. Бейнеу ул. Косай ата зд. Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
4.1)
Боранкулское отделение № 9 Бейнеуского района
с. Боранкул 7 аул, зд. ГУ Боранкулмадениет
8 (72932) 3-16-95
5)
Мангистауский районный отдел № 5
с. Шетпе ул. Центральная № 15 здание Казпочта

8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Таран аудандық бөлiмi
Таран ауданы, Таран ауылы, Калинин көшесi, 93-үй
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Ұзынкөл бөлiмi
Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесi, 79-үй
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоров бөлiмi
Федоров ауданы, Федоров ауылы, Красноармейская көшесi, 56-үй
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Қостанай бөлiмi
Затобол кентi, Калинин көшесi, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК
1.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК
Қызылорда қаласы,
Ғ.Мұратбаев көшесi, 2Е-үй
8 (7242) 23-07-16
1)
№ 1 қалалық бөлiм
Қызылорда қаласы, Тасбөгет кенті, Амангелдi көшесi, нөмiрсiз
8 (7242) 21-66-64
2)
№ 2 қалалық бөлiм
Қызылорда қаласы,
Жанқожа батыр көшесi, 82-үй
8 (7242) 25-60-57
3)
№ 3 қалалық бөлiм
Қызылорда қаласы, Шұғыла ш/а, 45-үй
8 (7242) 24-86-11
4)
№ 4 қалалық бөлiм
Қызылорда қаласы,
Ақмешiт ш/а, 1 б-үй
8 (7242) 22-48-27
5)
Байқоңыр қалалық бөлiмi
Байқоңыр қаласы, Максимов көшесi, 17 а-үй
8 (3362) 27-54-81
6)
Арал аудандық бөлiмi
Арал қаласы, Қарасақал көшесi, нөмiрсiз
8 (72433) 25-0-02
7)
Қазалы аудандық бөлiмi
Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесi, нөмiрсiз
8 (72438) 26-1-27
8)
Қармақшы аудандық бөлiмi
Қармақшы ауданы, Жосалы кентi, Абай көшесi, нөмiрсiз
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалағаш аудандық бөлiмi
Жалағаш ауданы, Жалағаш кентi, Желтоқсан көшесi, нөмiрсiз
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдария аудандық бөлiмi
Сырдария ауданы, Тереңөзек кентi, Амангелдi көшесi, 55 «а»-үй
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелi аудандық бөлiмi
Шиелi ауданы, Шиелi кентi, Рысқұлов көшесi, нөмiрсiз
8 (72432) 4-15-59
12)
Жаңақорған аудандық бөлiмi
Жаңақорған ауданы, Жаңақорған кентi, Сығанақ көшесi, нөмiрсiз
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б-үй
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Ақтау қалалық
№ 1 бөлiм
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б-үй
8 (7292) 42-23-17
2)
Жаңаөзен қалалық
№ 2 бөлiм
Жаңаөзен қаласы, Өркен ш/а, Оқушылардың шығармашылық үйi
8 (72934) 5-03-90
3)
Мұнайлы аудандық
№ 3 бөлiмі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеу аудандық
№ 4 бөлiмі
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесi, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
5)
Бейнеу ауданы Боранқұл ауылдық
№ 9 бөлiмшесі
Боранқұл ауылы, 7 ауыл, «Боранқұл мәдениет» ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
6)
Маңғыстау аудандық № 5 бөлiмі
Шетпе ауылы, Орталық көшесi,
5-үй, Қазпошта ғимараты

8 (72931) 22-0-79
6)
Каракиянский районный отдел № 6
с. Курык ул. Валиханова дом № 15
8 (72937) 22-2-10
7)
Тупкараганский районный отдел № 7
г. Форт-Шевченко ул. Маяулыз д. 6-д
8 (72938) 2-30-38
7.1)
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
с. Акшукур зд. ТОО "Жайлау" ул. Уштерек № 5
8 (72938)33-28-44
8)
Жетыбайский районный отдел № 8
Пос. Жетыбай ул. Жанакурылыс, здание № 10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП "ЦОН по Павлодарской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Павлодарской области"
г. Павлодар, ул. Павлова, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодарский городской отдел
г. Павлодар, ул. Кутузова, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодарский городской отдел № 1
г. Павлодар, ул. Исиналиева, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодарский районный отдел
г. Павлодар, ул. Толстого, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз, ул. Машхур-Жусуп 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Аксусский городской отдел
г. Аксу, ул. Ленина, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Актогайский районный отдел
с. Актогай, ул. Абая, 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул, ул. Сатпаева, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинский районный отдел
с. Железинка, ул. Торайгырова, 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты,
ул. В. Чайко, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский районный отдел
с. Теренколь, ул. Тургенова, 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжинский районный отдел
с. Акку, ул. Ташимова, 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Иртышский районный отдел
с. Иртышск, ул. Исы-Байзакова, 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Майский районный отдел
с. Майск, ул. Сейфуллина, 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский районный отдел
с. Успенка, ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП "ЦОН по Северо-Казахстанской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Северо-Казахстанской области"
г. Петропавловск ул. Ауэзова 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Городской отдел
г. Петропавловск, ул. Конституции Казахстана, 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Отдел по Айыртаускому району
с. Саумалкол, ул. Д. Сыздыкова, 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Отдел по Акжарскому району
с. Талшык, ул. Победы, 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Отдел по Аккайынскому району
с. Смирнов, ул. Труда, 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Отдел по Есильскому району
с. Явленко, ул. Ленина, 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Отдел по Жамбылскому району
с. Пресновка, ул. Переулок Горького, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Отдел по району им. Г. Мусрепова
с. Новоишиское, ул. Ленина, 7

8 (72931) 22-0-79
7)
Қарақия аудандық
№ 6 бөлiмі
Құрық ауылы, Уәлиханов
көшесi,15-үй
8 (72937) 22-2-10
8)
Түпқараған аудандық № 7 бөлiмі
Форт-Шевченко қаласы,
Маяулыз көшесi, 6 д-үй
8 (72938) 2-30-38
9)
Түпқараған ауданы Ақшүкiр № 10 бөлiмшесi
Ақшүкiр ауылы, «Жайлау» ЖШС ғимараты, Үштерек көшесi, 5-үй
8 (72938)33-28-44
10)
Жетiбай аудандық
№ 8 бөлiмі
Жетiбай ауылы,
Жаңа құрылыс көшесi,10 -үй
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесi, 48-үй
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодар қалалық бөлiмi
Павлодар қаласы, Кутузов көшесi, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодар қалалық
№ 1 бөлiмі
Павлодар қаласы, Исинәлиев көшесi, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодар аудандық бөлiмi
Павлодар қаласы, Толстой көшесi, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Екiбастұз қалалық бөлiмi
Екiбастұз қаласы,
Мәшһүр-Жүсiп көшесi, 92/2-үй
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Ақсу қалалық бөлiмi
Ақсу қаласы, Ленин көшесi, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Ақтоғай аудандық бөлiмi
Ақтоғай ауылы, Абай көшесi, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянауыл аудандық бөлiмi
Баянауыл ауылы, Сәтбаев көшесi, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железин аудандық бөлiмi
Железин ауылы,
Торайғыров көшесi, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
9)
Шарбақты аудандық бөлiмi
Шарбақты ауылы, В.Чайко көшесi, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Қашыр аудандық бөлiмi
Тереңкөл ауылы, Тургенов көшесi, 85-үй
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжi аудандық бөлiмi
Аққу ауылы,
Тәшiмов көшесi, 114-үй
8 (71839) 2-11-07
12)
Ертiс аудандық бөлiмi
Ертiс ауылы, Иса Байзақов көшесi, 14-үй
8 (71832)22-91-12
8 (71832)22-91-11
13)
Май аудандық бөлiмi
Май ауылы, Сейфуллин көшесi, 13-үй
8 (71838) 9-21-44
14)
Успен аудандық бөлiмi
Успен ауылы, Тәуелсiздiкке 10 жыл көшесi
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесi, 157-үй
8 (7152) 33-12-57
1)
Қалалық бөлiмі
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесi, 2-үй
8 (7152) 33-02-26
2)
Айыртау аудандық бөлiмi
Саумалкөл ауылы, Д.Сыздықов көшесi, 4-үй
8 (71533) 2-01-84
3)
Ақжар аудандық бөлiмi
Талшық ауылы, Жеңiс көшесi, 67-үй
8 (71546) 2-21-08
4)
Аққайың аудандық бөлiмi
Смирнов ауылы, Еңбек көшесi,
11-үй
8 (71532) 2-25-86
5)
Есiл аудандық бөлiмi
Явленка ауылы, Ленин көшесi, 6-үй
8 (71543) 2-20-03
6)
Жамбыл аудандық бөлiмi
Пресновка ауылы, Горький тұйық көшесi, 10 Г-үй
8 (71544) 2-29-16
7)
Ғ. Мүсiрепов аудандық бөлiмi
Новоишиское ауылы, Ленин көшесi, 7-үй

8 (71535) 2-22-19
8)
Отдел по Кызылжарскому району
с. Бескол, ул. Институтская, 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
Отдел по району М. Жумабаева
г. Булаев, ул. Юбилейная, 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Отдел по Мамлютскому району
г. Мамлютка, ул. С. Муканова, 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Отдел по Тайыншинскому району
г. Тайынша, ул. Конституции Казахстана, 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Отдел по Тимирязевскому району
с. Тимирязев, ул. Уалиханова, 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Отдел по Уалихановскому району
с. Кишкенекол, ул. Уалиханова, 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Отдел по району Шал акына
г. Сергеевка, ул. Желтоксана, 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП "ЦОН Южно-Казахстанской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Южно-Казахстанской области"
г. Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Городской отдел № 1 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Городской отдел № 2 г. Шымкента
г. Шымкент, ул, Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 99-72-31
3)
Городской отдел № 3 г. Шымкента
г. Шымкент, ул.  Оспанова, № 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Городской отдел № 4 г. Шымкента
г. Шымкент, ул.  Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
5)
Городской отдел № 5 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Республики, 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арысский городской отдел
г. Арыс, ул. Ергөбек, б/н.
8 (72540) 2-31-18
7)
Байдибекский районный отдел
с. Шаян, ул. Мынбулак, б/н
8 (72548) 21-443
8)
Кентауский городской отдел
г. Кентау, ул. Абылай хана, № 10
8 (72536) 36-456
9)
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт, ул.  Конаев, б/н
8 (72539) 22-757
10)
Мактаральский районный отдел
г. Жетисай, ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534) 61-343
11)
Отырарский районный отдел
с. Шауилдир, проспект Жибек-жолы, б/н
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан, ул. Кажымухан, б/н
8 (72530) 22-670
13)
Туркестанский городской отдел
г. Туркестан, ул. Тылеулы мынбасы, б/н
8 (72533) 41679
14)
Толебийский районный отдел
г. Ленгер, ул. Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
15)
Тулькибасский районный отдел
с. Тулькибас ул. Т. Рыскулова, 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент, ул. Кыстаубаев, б/н
8 (72531) 77-079
17)
Созакский районный отдел
с. Шолаккорган, ул. Кожанова, б/н
8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш, ул. Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский отдел
с. Абай, ул. А. Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский районный отдел
г. Шардара, тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП "ЦОН по городу Алматы"
1.
Филиал РГП "ЦОН по г. Алматы"
ул. Джандосова, 51

8 (71535) 2-22-19
8)
Қызылжар аудандық бөлiмi
Бескөл ауылы, Институт көшесi,
1 А-үй
8 (71538) 2-17-46
9)
М. Жұмабаев аудандық бөлiмi
Булаев қаласы, Юбилейная көшесi, 62-үй
8 (71531) 2-03-76
10)
Мамлют аудандық бөлiмi
Мамлютка қаласы, С.Мұқанов көшесi, 11-үй
8 (71541) 2-27-48
11)
Тайынша аудандық бөлiмi
Тайынша қаласы,
Қазақстан Конституциясы көшесi, 208-үй
8 (71536) 2-36-03
12)
Тимирязев аудандық бөлiмi
Тимирязев ауылы,
Уәлиханов көшесi, 17-үй
8 (71537) 2-03-02
13)
Уәлиханов аудандық бөлiмi
Кiшкенекөл ауылы,
Уәлиханов көшесi, 80-үй
8 (71542) 2-28-11
14)
Шал ақын аудандық бөлiмi
Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесi, 31-үй
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы,
Мәделi Қожа көшесi, нөмiрсiз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Шымкент қалалық № 1 бөлiмі
Шымкент қаласы, Мәделi Қожа көшесi, нөмiрсiз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Шымкент қалалық № 2 бөлiмі
Шымкент қаласы, Мәделi Қожа көшесi, нөмiрсiз
8 (7252) 99-72-31
3)
Шымкент қалалық № 3 бөлiмі
Шымкент қаласы, Оспанов көшесi, 61-үй
8 (7252) 30-01-35
4)
Шымкент қалалық № 4 бөлiмі
Шымкент қаласы, Сайрам көшесi
8 (7252) 52-50-84
5)
Шымкент қалалық №  5 бөлiмі
Шымкент қаласы, Республика көшесi, 15-үй
8 (7252) 56-52-84
6)
Арыс қалалық бөлiмi
Арыс қаласы, Ергөбек көшесi, нөмiрсiз
8 (72540) 2-31-18
7)
Бәйдiбек аудандық бөлiмi
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесi, нөмiрсiз
8 (72548) 21-443
8)
Кентау қалалық бөлiмi
Кентау қаласы, Абылай хан көшесi, 10-үй
8 (72536) 36-456
9)
Қазығұрт аудандық бөлiмi
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесi, нөмiрсiз
8 (72539) 22-757
10)
Мақтаарал аудандық бөлiмi
Жетiсай қаласы, Жайшыбеков көшесi, нөмiрсiз
8 (72534) 61-343
11)
Отырар аудандық бөлiмi
Шәуiлдiр ауылы, Жiбек жолы даңғылы, нөмiрсiз
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасы аудандық бөлiмi
Темiрлан ауылы, Қажымұқан көшесi, нөмiрсiз
8 (72530) 22-670
13)
Түркiстан қалалық бөлiмi
Түркiстан қаласы, Тiлеулi мыңбасы көшесi, нөмiрсiз
8 (72533) 41679
14)
Төле би аудандық бөлiмi
Леңгiр қаласы, Төле би көшесi, нөмiрсiз
8 (72547)61-90-56
15)
Түлкiбас аудандық бөлiмi
Түлкiбас ауылы, Т. Рысқұлов көшесi, 189-үй
8 (72538) 52-709
16)
Сайрам аудандық бөлiмi
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесi, нөмiрсiз
8 (72531) 77-079
17)
Созақ аудандық бөлiмi
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесi, нөмiрсiз
8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлiмi
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесi, нөмiрсiз
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлiмi
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесi, нөмiрсiз
8 (72532) 31-629
20)
Шардара аудандық бөлiмi
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесi, нөмiрсiз
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесi, 51-үй

8 (727) 247-16-28
1)
отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского района
мкр-н: Шанырак-2, ул. Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского
района
мкр-н: Алмагуль 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП "ЦОН по г. Астана"
1.
Филиал РГП "Центр обслуживания населения по городу Астана"
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул. Мирзояна, д. 25
8(7172) 61-84-11
Отделение № 1
пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
Отделение № 2
ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул. Актасты, д.20
8 (7172) 94-71-80
2)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр. Республики, д.43
8 (7172) 32-46-97
Отделение "Тлендиева"
пр. Богенбая, д. 6а
8 (7172) 94-99-96
Отделение "Ақжайық"
ул. Есенберлина, 16/2 (в здании АО "Темiрбанк")
8 (7172) 59-28-33
Отделение "Өндiрiс"
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
Отделение "Кенесары"
пр. Сарыарка, д.12 (в здании АО "БТА-банк")
8 (7172) 23-79-03
Отделение "Жеңiс"
пр. Жеңiс д. 34
8 (7172) 31-70-37
3)
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай батыра, д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на деятельность по осуществлению
археологических и (или)
научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры"
В __________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер/
фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Заявление
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 23.04.2013 № 387 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Прошу выдать лицензию на осуществление _____________________________
(указать вид деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ____________________________________________
(почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт,
_____________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и
местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности ________________________________
(почтовый индекс, область,
город, район, населенный
____________________________________________________________________
пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на
них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Руководитель/ физическое лицо ____________ ______________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
(в  случае наличия)
М.П. (в случае наличия)  Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление
лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и
(или) научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры"
Формы сведений
о соответствии квалификационным требованиям для осуществления
археологических и (или) научно-реставрационных работ на
памятниках истории и культуры

8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлiмi
Алматы қаласы, Жандосов көшесi, 51-үй
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлiмi
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесi, 221-үй
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлiмi
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесi, 24-үй
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлiмi
Алматы қаласы, Алмагүл ш/а, 9а-үй
8 (727) 396-37-00
5)
Жетiсу аудандық бөлiмi
Алматы қаласы, Төле би көшесi, 155-үй
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлiмi
Алматы қаласы, Марков көшесi, 44 -үй
8 (727)239-65-52
7)
Түрксiб аудандық бөлiмi
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесi, 9-үй
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы аудандық бөлiмi
Астана қаласы, Мирзоян көшесi, 25-үй
8(7172) 61-84-11
№ 1 бөлiмше
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
№ 2 бөлiмше
Астана қаласы, Абай даңғылы, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
№ 3 бөлiмше
Железнодорожный кентi, Ақтасты көшесi, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
2)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлiмi
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
«Тiлендиев» бөлiмшесi
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6а-үй
8 (7172) 94-99-96
«Ақжайық» бөлiмшесi
Астана қаласы, Есенберлин көшесi, 16/2-үй («Темiрбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
«Өндiрiс» бөлiмшесi
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесi, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
«Кенесары» бөлiмшесi
Астана қаласы, Сарыарқа көшесi, 12-үй, («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
«Жеңiс» бөлiмшесi
Астана қаласы, Жеңiс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
3)
Есiл аудандық бөлiмi
Астана қаласы, Сауран көшесi, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
Есiл аудандық бөлiмшесi
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй
8(7172) 50-91-95
«Тарих және мәдениет ескерткіштерінде
археологиялық және (немесе)
ғылыми-реставрациялау жұмыстарын
жүзеге асыру жөніндегі қызметке
лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке
тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
ӨТІНІШ
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.04.2013 № 387 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияны қағаз тасығышта _________ (лицензияны қағаз
тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруді
сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі
Электрондық поштасы _________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі
__________________________________________ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен,
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағандығы;
қоса беріліп отырған құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес
келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады.
Басшы/Жеке тұлға ______________________________________________
____________________ __________________________________________
(қолы)        (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
М.О. (болған жағдайда) Толтырылған күні: 20__ жылғы «___» _____
«Тарих және мәдениет
ескерткіштерінде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі
қызметке лицензия беру, лицензияны
қайта ресімдеу» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Тарих және мәдениет ескерткіштерінде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары бойынша мәліметтер нысандары

1. Научный руководитель:
1) Наименование специализации и квалификации _________________;
Номер диплома ________________________________________________;
Дата выдачи диплома __________________________________________;
Наименование учебного заведения выдавшего диплом _____________;
2) Стаж работы в области археологических и (или)
научно-реставрационных работ _______________________________________;
Место работы _________________________________________________;
Занимаемая должность _________________________________________;
Номер и дата приказа о принятии на работу или индивидуального
трудового договора _________________________________________________;
Номер и дата приказа об увольнении с работы __________________.
2. Специализированное оборудование:
1) Перечень специализированного оборудования _________________;
2) Номер договора купли/продажи/аренды специализированного
оборудования _______________________________________________________;
Дата заключения ______________________________________________;
С кем заключен договор (наименование юридического и (или)
физического лица) __________________________________________________.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление
лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и
(или) научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры"
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1.% (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.3. % (доля) услуг, информация о  которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2012 года № 83
Стандарт государственной услуги
"Выдача сертификата, подтверждающего статус творческого
работника"
Сноска. Стандарт исключен постановлением Правительства РК от 08.10.2012 № 1268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

1. Ғылыми жетекші:
1) Мамандығының және біліктілігінің атауы ____________________;
Дипломның нөмірі _____________________________________________;
Дипломның берілген күні ______________________________________;
Дипломды берген оқу орнының атауы ____________________________;
2) Археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау саласында жұмыс өтілі ________________________________________________________;
Жұмыс орны ___________________________________________________;
Атқаратын лауазымы ___________________________________________;
Жұмысқа қабылдануы туралы бұйрықтың немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні ___________________________________________________;
Жұмыстан босату туралы бұйрықтың нөмірі және күні ____________;
2. Мамандандырылған жабдықтар:
1) Мамандандырылған жабдықтардың тізбесі _____________________;
2) Мамандандырылған жабдықтарды сатып алу/сату/жалдау шартының нөмірі _____________________________________________________________;
Жасалу күні __________________________________________________;
Шарт жасалған тұлға (заңды және (немесе) жеке тұлғаның атауы)_.
«Тарих және мәдениет
ескерткіштерінде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі
қызметке лицензия беру, лицензияны
қайта ресімдеу» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мәнi
Сапа және тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң келесi жылғы нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң есептi жылдағы ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжаттар тапсырылған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % -ы (үлесi)
3. Қолжетiмдiлiк
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оны ұсыну тәртiбi туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтер %-ы (үлесi)
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртiбiне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қаңтардағы
№ 83 қаулысымен
бекітілген
«Шығармашыл қызметкердің мәртебесін растайтын сертификат беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.10.08 № 1268 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.