О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 99 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2012 года № 768
В целях повышения эффективности деятельности Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 99 «О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 216) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан порегулированию естественных монополий на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
часть первую раздела 2. «Анализ текущей ситуации и тенденции развития деятельности субъектов естественных монополий» изложить в следующей редакции:
«Стратегическое направление 1. Обеспечение условий эффективного функционирования и развития субъектов естественных монополий и регулируемого рынка»;
раздел 3. «Стратегические направления, цели и задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов» изложить в редакции, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
раздел 4. «Развитие функциональных возможностей» изложить в редакции, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
раздел 5. «Межведомственное взаимодействие» изложить в редакции, согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
раздел 7. «Бюджетные программы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий» изложить в редакции, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 июня 2012 года № 768
3. Стратегические направления, цели и задачи, целевые
индикаторы, мероприятия и показатели результатов
3.1. Стратегические направления, цели и задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов
Стратегическое направление 1. Обеспечение условий эффективного функционирования и развития субъектов естественных монополий и регулируемого рынка.
Цель 1.1. Повышение эффективности деятельности субъектов естественных монополий

"Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 99 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 маусымдағы № 768 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі қызметінің тиімділігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының
Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 99 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 216-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы жағдайды талдау және табиғи монополиялар субъектілері қызметінің даму үрдістері» деген 2-бөлімнің бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1-стратегиялық бағыт. Табиғи монополиялар және реттелетін нарық субъектілерінің тиімді жұмыс істеу және даму жағдайларын қамтамасыз ету»;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар мен міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар мен нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлім осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлім осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
«Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген 5-бөлім осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
«Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің бюджеттік бағдарламалары» деген 7-бөлім осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 маусымдағы
№ 768 қаулысына
1-қосымша
3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар мен міндеттер, нысаналы
индикаторлар, іс–шаралар және нәтижелер көрсеткіштері
3.1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар мен міндеттер, нысаналы
индикаторлар, іс–шаралар және нәтижелер көрсеткіштері
1-стратегиялық бағыт. Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар субъектілерінің тиімді жұмыс істеу және даму жағдайларын қамтамасыз ету.
1.1-мақсат. Табиғи монополиялар субъектілері қызметінің тиімділігін арттыру

0,37
0,25
0,37
0,37 *
0,37 *
0,37 *
0,37 *
центральное отопление
%
0,58
0,45
0,57
0,57 *
0,57 *
0,57 *
0,57 *
Мероприятия для достижения
показателей прямых результатов
срок реализации в плановом периоде
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Рассмотрение заявок СЕМ на
утверждение нормативных
технических потерь
Х
Х
Х
Х
Х
Рассмотрение заявок СЕМ на
изменение тарифов на
регулируемые услуги
Х
Х
Х
Х
Х
Рассмотрение заявок СЕМ на
утверждение норм расходов сырья
и материалов
Х
Х
Х
Х
Х
Рассмотрение заявок базовых СЕМ
на утверждение среднесрочных
или долгосрочных тарифов
Х
Х
Х
Х
Х
* Примечание: в пределах, определяемых Правительством Республики Казахстан (уточняется ежегодно)
Задача 1.1.2. Повышение эффективности деятельности СЕМ в сфере железнодорожного транспорта
Показатели прямых
результатов
Источ-
ник
инфор-
мации
ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
Объем инвестиций,
направленных на
модернизацию основных
средств СЕМ в сфере
железнодорожного
транспорта
Данные
АРЕМ и
ДАРЕМ
%
-
-
100
100
100
100
100
Рост тарифов на
перевозку грузов
железнодорожным
транспортом в
межобластном сообщении
Данные
АРЕМ
%
-
17,6
15
15
15*
0*
0*
Рост тарифов на
перевозку грузов
железнодорожным
транспортом в
экспортном сообщении
Данные
АРЕМ и
ДАРЕМ
%
-
17,6
15
15
15*
0*
0*
*Примечание: В соответствии со Стратегическим планом развития Республики Казахстан до 2020 года, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2010 года № 922 предусмотрено к 2013 году реализация новой тарифной политики в сфере грузовых и пассажирских перевозок и утверждение предельных тарифов на услуги магистральной железнодорожной сети на 10 лет.
Мероприятия для достижения
показателей прямых
результатов
Срок реализации в плановом периоде
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Рассмотрение и утверждение
инвестиционных программ СЕМ в
сфере железнодорожного
транспорта
Х
Х
Х
Х
Х
Рассмотрение и утверждение
заявок СЕМ в сфере
железнодорожного транспорта
Х
Х
Х
Х
Х
Задача 1.1.3. Повышение эффективности деятельности СЕМ в сфере транспортировки нефти и нефтепродуктов, хранение, транспортировка газа или газового конденсата, эксплуатации газораспределительных установок и газопроводов
Показатель прямого
результата
Источ-
ник
информа-
ции
ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
Объем инвестиций,
направленных на
модернизацию
основных средств
СЕМ в сфере
транспортировки
нефти и
нефтепродуктов,
хранение,
транспортировка
газа или газового
конденсата,
эксплуатации
газораспредели-
тельных установок
и газопроводов
Данные
АРЕМ и
ДАРЕМ
%
100
100
100
100
100
100
100
Мероприятия для
достижения показателя
прямого результата
Срок реализации в плановом периоде
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Рассмотрение и
утверждение
инвестиционных программ
СЕМ в сфере
транспортировки нефти и
нефтепродуктов, хранение,
транспортировка газа или
газового конденсата,
эксплуатации
газораспределительных
установок и газопроводов
Х
Х
Х
Х
Х
Рассмотрение заявок СЕМ
на изменение тарифов на
регулируемые услуги
трубопроводов
Х
Х
Х
Х
Х

0,37
0,25
0,37
0,37 *
0,37 *
0,37 *
0,37 *
орталықтандырылған жылыту
%
0,58
0,45
0,57
0,57 *
0,57 *
0,57 *
0,57 *
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс–шаралар
Жоспарлы кезеңде іске асыру мерзімі
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Нормативтік техникалық ысыраптарды бекітуге арналған ТМС өтінімдерін қарау
Х
Х
Х
Х
Х
Реттеліп көрсетілетін қызметтердің тарифтерін өзгертуге арналған ТМС өтінімдерін қарау
Х
Х
Х
Х
Х
Шикізат пен материалдардың шығыс нормаларын бекітуге арналған ТМС өтінімдерін қарау
Х
Х
Х
Х
Х
Орта мерзімді немесе ұзақ мерзімді тарифтерді бекітуге арналған базалық ТМС өтінімдерін қарау
Х
Х
Х
Х
Х
*Ескерту: Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын шектерде (жыл сайын нақтыланады)
1.1.2-міндет. Темір жол көлігі саласындағы ТМС қызметінің тиімділігін арттыру
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Ақпарат көзі
өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Темiр жол көлiгi саласындағы ТМС негізгі құралдарды жаңғыртуға бағытталған инвестиция көлемі
ТМРА және ТМРАД деректері
%
-
-
100
100
100
100
100
Жүктердi темiр жол көлiгiмен облысаралық қатынаста тасымалдау тарифтерінің өсуі
ТМРА деректері
%
-
17,6
15
15
15*
0*
0*
Жүктердi темiр жол көлiгiмен экспорттық қатынаста тасымалдау тарифтерiнiң өсуі
ТМРА және ТМРАД деректері
%
-
17,6
15
15
15*
0*
0*
* Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі дамуының Стратегиялық жоспарына сәйкес 2013 жылға дейін жүк және жолаушылар тасымалы саласындағы жаңа тарифтік саясатты іске асыру және магистральдық темір жол желісі қызметіне шекті тарифтерді 10 жылға бекіту көзделген.
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс–шаралар
Жоспарлы кезеңде іске асыру мерзімі
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Темiр жол көлiгi саласындағы ТМС инвестициялық бағдарламаларын қарау және бекіту
Х
Х
Х
Х
Х
Темiр жол көлiгi саласындағы ТМС өтінімдерін қарау және бекіту
Х
Х
Х
Х
Х
1.1.3-міндет. Мұнай және мұнай өнімдерін тасымалдау, газды немесе газ конденсатын сақтау, тасымалдау, газды таратушы қондырғылар мен газ құбыржолдарын пайдалану саласындағы ТМС қызметінің тиімділігін арттыру
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Ақпарат көзі
өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Мұнай және мұнай өнімдерін тасымалдау, газды немесе газ конденсатын сақтау, тасымалдау, газ қондырғылар мен газ құбыржолдарын пайдалану саласындағы ТМС-ның негізгі құралдардың жаңғыртуға бағытталған инвестициялардың көлемі
ТМРА және ТМРАД деректері
%
100
100
100
100
100
100
100
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс–шаралар
Жоспарлы кезеңде іске асыру мерзімі
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Мұнай және мұнай өнімдерін тасымалдау, газды немесе газ конденсатын сақтау, тасымалдау, газ қондырғылар мен газ құбыржолдарын пайдалану саласындағы ТМС-тың инвестициялық бағдарламаларын қарау және бекіту
Х
Х
Х
Х
Х
Реттеліп көрсетілетін құбыржолдары қызметтеріне арналған тарифтерді өзгертуге арналған ТМС өтінімдерін қарау
Х
Х
Х
Х
Х

Задача 1.1.4. Повышение эффективности деятельности СЕМ в сфере аэронавигации, портов и аэропортов
Показатель прямого
результата
Источ-
ник
инфор-
мации
ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
Объем инвестиций,
направленных на
модернизацию
основных средств СЕМ
в сфере
аэронавигации,
портов и аэропортов
Данные
АРЕМ и
ДАРЕМ
%
100
100
100
100
100
100
100
Мероприятия для достижения
показателя прямого результата
Срок реализации в плановом периоде
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Рассмотрение и утверждение
инвестиционных программ СЕМ в
сфере аэронавигации, портов и
аэропортов
Х
Х
Х
Х
Х
Цель 1.2. Недопущение необоснованного роста цен на продукцию, товары, услуги субъектов регулируемого рынка
Целевой
индикатор
Источ-
ник
инфор-
мации
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
Вклад в инфляцию
роста цен на
продукцию,
товары, услуги
субъектов
регулируемого
рынка:
Данные
ста-
тис-
тики
электроэнергия
%
0,48
0,44
0,41
0,41 *
0,41 *
0,41 *
0,41 *
газ,
транспортируемый
по
распределитель-
ным сетям
%
0,39
0,03
0,003
0,003 *
0,003*
0,003 *
0,003 *
*Примечание: в пределах, определяемых Правительством Республики Казахстан (уточняется ежегодно)
Задача 1.2.1. Недопущение необоснованного роста цен на продукцию, товары, услуги субъектов регулируемого рынка в области электроэнергетики
Показатели прямых
результатов
Источ-
ник
инфор-
мации
ед.
изм
Отчетный
период
Плановый период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
Вклад в инфляцию роста
цен на продукцию,
товары, услуги
субъектов
регулируемого рынка:
Данные
статис-
тики
в области
электроэнергетики
%

1.1.4-міндет. Аэронавигация, порттар және әуежайлар саласындағы ТМС қызметінің тиімділігін арттыру
Тікелей нәтиже көрсеткіші
Ақпарат көзі
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Аэронавигация, порттар және әуежайлар саласындағы ТМС-тың негізгі құралдардын жаңғыртуға бағытталған инвестициялардың көлемі
ТМРА және ТМРАД деректері
%
100
100
100
100
100
100
100
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс – шаралар
Жоспарлы кезеңде іске асыру мерзімі
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Аэронавигация, порттар және әуежайлар саласындағы ТМС-ның инвестициялық бағдарламаларын қарау және бекіту
Х
Х
Х
Х
Х
1.2-мақсат. Реттелетін нарық субьектілерінің өніміне, тауарларына, қызметтеріне бағалардың негізсіз өсуіне жол бермеу
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзі
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Реттелетін нарық субьектілерінің өнімдеріне, тауарларына, қызметтеріне баға өсуінің инфляцияға үлесі:
электр энергиясы
Статистика деректері
%
0,48
0,44
0,41
0,41 *
0,41 *
0,41 *
0,41 *
таратушы желілер арқылы тасмалданатын газ
%
0,39
0,03
0,003
0,003 *
0,003*
0,003 *
0,003 *
* Ескертпе: Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын шектерде (жыл сайын нақтыланады)
1.2.1–міндет. Электр энергетикасы саласындағы реттелетін нарық субьектілерінің өнімдеріне, тауарларына, қызметтеріне бағалардың негізсіз өсуіне жол бермеу
Тікелей нәтиже көрсеткіші
Ақпарат көзі
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Реттелетін нарық субъектілерінің өнімдеріне, тауарларына, қызметтеріне баға өсуінің инфляцияға үлесі:
Статистика деректері
электр энергетикасы саласында
%

0,48
0,44
0,41
0,41 *
0,41 *
0,41 *
0,41 *
в области газа,
транспортируемого по
распределительным
сетям
%
0,39
0,03
0,003
0,003 *
0,003 *
0,003 *
0,003 *
Рассмотрение
уведомлений субъектов
регулируемого рынка,
охваченных экспертизой
с целью установления
обоснованной цены
Данные
АРЕМ и
ДАРЕМ
%
100
100
100
100
100
100
100
*Примечание: в пределах, определяемых Правительством Республики Казахстан (уточняется ежегодно)
Мероприятие для достижения
показателей прямых результатов
Срок реализации в плановом периоде
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Рассмотрение уведомлений
субъектов рынка в области
электроэнергетики
Х
Х
Х
Х
Х
Задача 1.2.2. Недопущение необоснованного роста цен на продукцию, товары, услуги субъектов регулируемого рынка в области железнодорожного транспорта, гражданской авиации, портовой деятельности
Показатели прямых
результатов
Источ-
ник
инфор-
мации
ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
Вклад в инфляцию
роста цен на
продукцию, товары,
услуги субъектов
регулируемого
рынка в области
пассажирского
железнодорожного
транспорта
Данные
ста-
тис-
тики
%
0

0,48
0,44
0,41
0,41 *
0,41 *
0,41 *
0,41 *
таратушы желілер арқылы тасмалданатын газ саласында
%
0,39
0,03
0,003
0,003 *
0,003 *
0,003 *
0,003 *
Негізделген баға белгілеу мақсатында сараптамамен қамтылған реттелетін нарық субъектілері хабарламаларын қарау
ТМРА және ТМРАД деректері
%
100
100
100
100
100
100
100
*Ескерту: Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын шектерде (жыл сайын нақтыланады)
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс–шаралар
Жоспарлы кезеңде іске асыру мерзімі
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Электр энергетикасы саласындағы нарық субьектілерінің хабарламаларын қарау
Х
Х
Х
Х
Х
1.2.2-міндет. Темір жол көлігі, азаматтық авиация, порттар қызметі саласындағы реттелетін нарық субъектілерінің өнімдеріне, тауарларына, қызметтеріне бағалардың негізсіз өсуіне жол бермеу
Тікелей нәтиже көрсеткіші
Ақпарат көзі
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Жолаушылар темір жол көлігі саласындағы реттелетін нарық субъектілерінің өнімдеріне, тауарларына, қызметтеріне баға өсуінің инфляцияға үлесі
Статистика деректері
%
0

0,07
0
0,1 *
0,1 *
0,1 *
0,1 *
Рассмотрение
уведомлений
субъектов
регулируемого
рынка, охваченных
экспертизой с
целью установления
обоснованной цены
Данные
АРЕМ и
ДАРЕМ
%
100
100
100
100
100
100
100
*Примечание: в пределах, определяемых Правительством Республики Казахстан и по фактическим данным статистики
Мероприятие для достижения показателей
прямых результатов
Срок реализации в плановом периоде
2011 год
2012
год
2013
год
2014
год
2015 год
Рассмотрение уведомлений субъектов рынка
в области железнодорожного транспорта,
гражданской авиации, портовой
деятельности
Х
Х
Х
Х
Х
Задача 1.2.3. Недопущение необоснованного роста цен на продукцию, товары, услуги субъектов регулируемого рынка в области газа, производства нефтепродуктов, транспортировки нефти
Показатель прямого
результата
Источ-
ник
инфор-
мации
ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
Рассмотрение
уведомлений субъектов
регулируемого рынка,
охваченных экспертизой
с целью установления
обоснованной цены
Данные
АРЕМ и
ДАРЕМ
%
100
100
100
100
100
100
100
Мероприятие для достижения
показателя прямого результата
Срок реализации в плановом периоде
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Рассмотрение уведомлений
субъектов рынка в области
газа, производства
нефтепродуктов,
транспортировки нефти
Х
Х
Х
Х
Х
Цель 1.3. Обеспечение защиты прав и интересов потребителей в регулируемых сферах
Целевой индикатор
Источ-
ник
инфор-
мации
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
Улучшение позиции
Казахстана в ГИК ВЭФ по
пункту «Прозрачность
принимаемых решений»
место
83
75
53
46
44
43
42
Снижение операционных
издержек, связанных с
регистрацией и ведением
бизнеса (получением
разрешений, лицензий,
сертификатов,
аккредитацией,
получением
консультаций), включая
время
по
сравне-
нию с
2009
на %
0
4
6
45
46
49
49
Объем возвращенных
потребителям средств (в
результате снижения
тарифов СЕМ за
допущенные ими
нарушения)
Данные
АРЕМ и
ДАРЕМ
млн. тенге

0,07
0
0,1 *
0,1 *
0,1 *
0,1 *
Негізделген баға белгілеу мақсатында сараптамамен қамтылған реттелетін нарық субхектілерінің хабарламаларын қарау
ТМРА және ТМРАД деректері
%
100
100
100
100
100
100
100
* Ескертпе: Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын шектерде және статистиканың нақты деректері бойынша
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс–шаралар
Жоспарлы кезеңде іске асыру мерзімі
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Темір жол, азаматтық авиация, порт қызметі саласындағы нарық субъектілерінің хабарламаларын қарау
Х
Х
Х
Х
Х
1.2.3-міндет. Газ, мұнай өнімдерін өндіру, мұнай тасымалдау саласындағы реттелетін нарық субъектілерінің өнімдеріне, тауарларына, қызметтеріне бағалардың негізсіз өсуіне жол бермеу
Тікелей нәтиже көрсеткіші
Ақпарат көзі
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Негізделген баға белгілеу мақсатында сараптамамен қамтылған реттелетін нарық субъектілері хабарламаларын қарау
ТМРА және ТМРАД деректері
%
100
100
100
100
100
100
100
Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс–шаралар
Жоспарлы кезеңде іске асыру мерзімі
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Газ, мұнай өнімдерін өндіру, мұнайды тасымалдау саласындағы субъектілердің хабарламаларын қарау
Х
Х
Х
Х
Х
1.3-мақсат. Реттелетін салалардағы тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзі
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
«Қабылданатын шешімдердің ашықтығы» тармағы бойынша ДЭФ ЖБИ-дағы Қазақстан позициясының жақсаруы
орын
83
75
53
46
44
43
42
Бизнестi тiркеуге және жүргiзуге (рұқсат, лицензиялар, сертификаттар, аккредиттеудi алуға, консультациялар алуға) байланысты операциялық шығындарды, уақытты төмендету
2009 жылмен салыстырғанда
пайызға
0
4
6
45
46
49
49
Тұтынушыларға қайтарылған қаражаттың көлемі (ТМС тарифтерін олар жіберген бұзушылықтар есебінен төмендету нәтижесінде)
ТМРА және ТМРАД деректері
млн. теңге

3.2. Соответствие стратегических целей государственного органа стратегическим целям государства
Стратегические направления
и цели государственного
органа
Наименование стратегического документа, нормативного
правового акта
Цель 1.1.
Повышение эффективности
деятельности СЕМ
Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта
2010 года № 958 «О Государственной программе по
форсированному индустриально-инновационному развитию
Республики Казахстан на 2010 – 2014 годы и признании
утратившими силу некоторых указов Президента
Республики Казахстан»;
Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля
2010 года № 922 «О Стратегическом плане развития
Республики Казахстан до 2020 года»;
Указ Президента Республики Казахстан от 29 ноября
2005 года № 1677 «Об утверждении Стратегии
гендерного равенства в Республике Казахстан на 2006
– 2016 годы»;
Доктрина Национального единства Казахстана, одобрена
на состоявшемся 19 апреля 2010 года заседании Совета
Ассамблеи народа Казахстана
Цель 1.2.
Недопущение необоснованного
роста цен на продукцию,
товары, услуги субъектов
регулируемого рынка
Цель 1.3.
Обеспечение защиты прав и
интересов потребителей в
регулируемых сферах
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан от
8 июня 2012 года № 768
4. Развитие функциональных возможностей
Наименование
стратегического
направления, цели и задачи
государственного органа
Мероприятия по реализации стратегического
направления, цели и задачи государственного
органа
Пе-
риод
реа-
лиза-
ции
Стратегическое направление 1. Обеспечение условий эффективного функционирования и
развития субъектов естественных монополий и регулируемого рынка
Цель 1.1. Повышение эффективности деятельности СЕМ
Задачи: Повышение
эффективности деятельности
СЕМ:
в области электро- и
теплоэнергетики,
водохозяйственных и
канализационных систем; в
сфере железнодорожного
транспорта;
в сфере транспортировки
нефти и нефтепродуктов,
хранении, транспортировке
газа или газового
конденсата, эксплуатации
газораспределительных
установок и газопроводов; в
сфере аэронавигации, портов
и аэропортов
Формирование кадрового потенциала, с учетом
реализации гендерной политики (доля женщин –
административных государственных служащих,
занимающих руководящие должности – не менее
30 %), постоянное повышение кадрового
потенциала, привлечение квалифицированных
специалистов, в том числе выпускников высших
учебных заведений, стимулирование работников,
создание благоприятных условий труда,
способствующих дальнейшему совершенствованию
эффективности деятельности каждого работника.
Увеличение количества и охвата новой техникой
и технологией для повышения эффективности
работы.
еже-
годно

3.2. Мемлекеттiк органның стратегиялық мақсаттарының мемлекеттiң стратегиялық мақсаттарға сәйкестігі
Мемлекеттiк органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттары
Стратегиялық құжаттың, нормативтiк құқықтық актiнiң атауы
1.1-мақсат.
ТМС қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру
«Қазақстан Республикасын үдемелi индустриялық-инновациялық дамыту жөнiндегi 2010 – 2014 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарлама және Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарының күшi жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 19 наурыздағы № 958 Жарлығы;
«Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейiнгi Стратегиялық даму жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығы;
«Қазақстан Республикасындағы гендерлiк теңдiктiң 2006 – 2016 жылдарға арналған стратегиясын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 29 қарашадағы № 1677 Жарлығы;
Қазақстанның ел бiрлiгi доктринасы, Қазақстан халқы Ассамблеясы кеңесiнiң 2010 жылғы 19 сәуiрде өткен отырысында мақұлданған
1.2-мақсат.
Реттелетін нарық субъектілерінің өніміне, тауарларына, қызметтеріне бағалардың негізсіз өсуіне жол бермеу
1.3-мақсат.
Реттелетін салалардағы тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 маусымдағы
№ 768 қаулысына
2-қосымша
4. Функционалдық мүмкiндiктердi дамыту
Мемлекеттiк органның стратегиялық бағытының, мақсаты мен мiндетiнiң атауы
Мемлекеттiк органның стратегиялық бағытын, мақсаты мен мiндетiн iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру кезеңi
1-стратегиялық бағыт. Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар субъектілерінің тиімді жұмыс істеу және даму жағдайларын қамтамасыз ету
1.1-мақсат. ТМС қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру
Мiндеттер: ТМС қызметтерiнiң тиiмдiлiгiн арттыру:
электр және жылу энергетикасы, су шаруашылығы және кәріз жүйелері саласында;
темір жол көлігі саласында;
мұнайды және мұнай өнімдерін тасымалдау, газды немесе газ конденсатын сақтау, тасымалдау, газ таратушы қондырғылары мен газ құбырлары саласында;
аэронавигация, порттар және әуежайлар саласында
Кадр әлеуетін, гендерлік саясатты іске асыруды ескере отырып (басшы лауазымды атқаратын мемлекеттік әкімшілік әйел қызметшілердің үлесі - кемінде 30%) қалыптастыру, кадр әлеуетiн тұрақты арттыру, бiлiктi мамандарды, оның iшiнде жоғары оқу орындарының түлектерiн тарту, қызметкерлердi ынталандыру, әрбiр қызметкердiң жұмысының тиiмдiлiгiн одан әрi жетiлдiруге ықпал ететiн қолайлы еңбек жағдайларын жасау.
Жұмыс тиiмдiлiгiн арттыру үшiн жаңа техника мен технологиялар санын және олармен қамтылуын ұлғайту.
жыл сайын

Цель 1.2. Недопущение необоснованного роста цен на продукцию, товары, услуги
субъектов регулируемого рынка
Задачи: Недопущение
необоснованного роста цен
на продукцию, товары,
услуги субъектов
регулируемого рынка в
области: электроэнергетики;
железнодорожного
транспорта, гражданской
авиации, портовой
деятельности;
газа, производства
нефтепродуктов,
транспортировки нефти.
Формирование кадрового потенциала, с учетом
реализации гендерной политики (доля женщин –
административных государственных служащих,
занимающих руководящие должности – не менее
30 %), постоянное повышение кадрового
потенциала, привлечение квалифицированных
специалистов, в том числе выпускников высших
учебных заведений, стимулирование работников,
создание благоприятных условий труда,
способствующих дальнейшему совершенствованию
эффективности деятельности каждого работника.
Увеличение количества и охвата новой техникой
и технологией для повышения эффективности
работы.
еже-
годно
Цель 1.3. Обеспечение защиты прав и интересов потребителей в регулируемых сферах
Задача: Обеспечение
недискриминационного
доступа к регулируемым
услугам (товарам, работам)
Формирование кадрового потенциала, с учетом
реализации гендерной политики (доля женщин –
административных государственных служащих,
занимающих руководящие должности – не менее
30 %), постоянное повышение кадрового
потенциала, привлечение квалифицированных
специалистов, в том числе выпускников высших
учебных заведений, стимулирование работников,
создание благоприятных условий труда,
способствующих дальнейшему совершенствованию
эффективности деятельности каждого работника.
Увеличение количества и охвата новой техникой
и технологией для повышения эффективности
работы.
еже-
годно
Задача: Защита прав
потребителей в сфере
осуществления деятельности
СЕМ
еже-
годно
Задача: Повышение
прозрачности и
удовлетворенности
потребителей качеством
оказываемых государственных
услуг
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан от
8 июня 2012 года № 768
Раздел 5. Межведомственное взаимодействие
Показатели задач, для
достижения которых требуется
межведомственное
взаимодействие
Государственный
орган, с которым
осуществляется
межведомственное
взаимодействие
Меры, осуществляемые
государственными органами
Стратегическое направление 1. Обеспечение условий эффективного функционирования и
развития субъектов естественных монополий и регулируемого рынка
Цель 1.1. Повышение
эффективности деятельности
субъектов естественных
монополий
МЭРТ
Определение параметров
предельного роста тарифов на
регулируемые услуги в
пределах их совокупного
вклада в инфляцию
Задача 1.1.1. Повышение
эффективности деятельности СЕМ
в области электро- и
теплоэнергетики,
водохозяйственных и
канализационных систем

1.2-мақсат. Реттелетін нарық субъектілерінің өніміне, тауарларына, қызметтеріне бағалардың негізсіз өсуіне жол бермеу
Мiндеттер: Реттелетін нарық субъектілерінің өніміне, тауарларына, қызметтеріне бағалардың негізсіз өсуіне жол бермеу: электр энергетикасы саласында;
темір жол көлігі, азаматтық авиация, порт қызметі саласында;
газ, мұнай өнімдерін өндіру, мұнай тасымалдау саласында
Кадр әлеуетін, гендерлік саясатты іске асыруды ескере отырып (басшы лауазымды атқаратын мемлекеттік әкімшілік әйел қызметшілердің үлесі - кемінде 30%) қалыптастыру, кадр әлеуетiн тұрақты арттыру, бiлiктi мамандарды, оның iшiнде жоғары оқу орындарының түлектерiн тарту, қызметкерлердi ынталандыру, әрбiр қызметкердiң жұмысының тиiмдiлiгiн одан әрi жетiлдiруге ықпал ететiн қолайлы еңбек жағдайларын жасау.
Жұмыс тиiмдiлiгiн арттыру үшiн жаңа техника мен технологиялар санын және олармен қамтылуын ұлғайту.
жыл сайын
1.3-мақсат. Реттелетін салалардағы тұтынушылардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету
Мақсат: Реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) кемсітусіз қол жеткізуді қамтамасыз ету
Кадр әлеуетін, гендерлік саясатты іске асыруды ескере отырып (басшы лауазымды атқаратын мемлекеттік әкімшілік әйел қызметшілердің үлесі - кемінде 30%) қалыптастыру, кадр әлеуетiн тұрақты арттыру, бiлiктi мамандарды, оның iшiнде жоғары оқу орындарының түлектерiн тарту, қызметкерлердi ынталандыру, әрбiр қызметкердiң жұмысының тиiмдiлiгiн одан әрi жетiлдiруге ықпал ететiн қолайлы еңбек жағдайларын жасау.
Жұмыс тиiмдiлiгiн арттыру үшiн жаңа техника мен технологиялар санын және олармен қамтылуын ұлғайту.
жыл сайын
Мақсат: ТМС қызметін жүзеге асыру салаларында тұтынушылардың құқықтарын қорғау
жыл сайын
Мақсат: Көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің ашықтығын және олардың сапасына тұтынушылардың қанағаттанарлығын арттыру
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 маусымдағы
№ 768 қаулысына
3-қосымша
5-бөлім. Ведомствоаралық өзара іс-қимыл
Қол жеткізу үшін ведомствоаралық іс-қимыл талап етілетін міндеттердің көрсеткіштері
Ведомствоаралық өзара іс-қимыл жүзеге асырылатын мемлекеттік орган
Мемлекеттік органдар іске асыратын шаралар
1–стратегиялық бағыт. Табиғи монополиялар және реттелетін нарық субъектілерінің тиімді жұмыс істеу және даму жағдайларын қамтамасыз ету
1.1–мақсат. Табиғи монополиялар субъектілері қызметінің тиімділігін арттыру
ЭДСМ
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтердің шекті өсу параметрлерін олардың инфляцияға жиынтық үлесі шегінде айқындау
1.1.1-міндет. Электр және жылу энергетикасы, су шаруашылығы және кәріз жүйелері саласындағы ТМС қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру.

Цель 1.2. Недопущение
необоснованного роста цен на
продукцию, товары, услуги
субъектов регулируемого рынка и
субъектов естественных
монополий
Задача 1.2.1. Недопущение
необоснованного роста цен на
продукцию, товары, услуги
субъектов регулируемого рынка и
субъектов естественных
монополий
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан от
8 июня 2012 года № 768
7. Бюджетные программы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
1. Бюджетные программы
Бюджетная программа
001 «Услуги в области регулирования деятельности субъектов
естественных монополий по обеспечению эффективного
функционирования и развития инфраструктурных отраслей
экономики»
Описание
Содержание центрального аппарата и территориальных органов
Агентства Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий. Регулирование деятельности
субъектов естественных монополий
вид бюджетной
программы
в
зависимости
от
содержания
Осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в
зависимости
от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа
текущая/
развитие
текущая
наименование
показателей
бюджетной программы
ед. изм.
отчетный период
плановый период
Проекти-
румый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого
результата:
Уровень нормативных
технических потерь
базовых СЕМ в:
электрических сетях
%

1.2-мақсат. Реттелетін нарық субъектілерінің өнімдеріне, тауарларына, қызметтеріне бағалардың негізсіз өсуіне жол бермеу
1.2.1–міндет. Реттелетін нарық субъектілерінің және табиғи монополия субъектілерінің өнімдеріне, тауарларына, қызметтеріне бағалардың негізсіз өсуіне жол бермеу
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 маусымдағы
№ 768 қаулысына
4-қосымша
7. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң бюджеттiк бағдарламалары
1. Бюджеттiк бағдарламалар
Бюджеттiк бағдарлама
001 «Инфрақұрылымдық экономика салаларының тиiмдi жұмыс iстеуiн және дамуын қамтамасыз ету жөнiндегi табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiн реттеу саласындағы қызметтер»
Сипаттамасы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық органдарын ұстау. Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiн реттеу.
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына қарай
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсету
iске асыру тәсiлiне қарай
Жеке бюджеттiк бағдарлама
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
өлшем бiрлiгi
есепті кезең
жоспарлы кезең
Жобаланып отырған жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi:
Базалық ТМС-ның нормативтік техникалық ысыраптарының деңгейі:
электр желiлерiнде
%