Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Национальным космическим агентством Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1126. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2014 года № 151
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.02.2014 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства»;
2) стандарт государственной услуги «Регистрация космических объектов и прав на них».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                         К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1126
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности в сфере использования
космического пространства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом в области космической деятельности (далее – уполномоченный орган) по адресу: г. Астана, район Есиль, ул. Орынбор, 8, Дом министерств, 12 подъезд, кабинет 340 и через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 21 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», статьи 13 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года «О космической деятельности», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1126 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 ақпандағы № 151 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.02.2014 № 151 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1126 қаулысымен
бекітілген
«Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) ғарыш қызметі саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8, министрліктер үйі, 12-кіреберіс, 340-кабинет мекенжайы бойынша және www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы, «Ғарыш қызметі туралы» 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабы негізінде көрсетіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.kazcosmos.kz, в рубрике «Государственная услуга»;
2) на портале.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги получают по телефону саll-центра портала (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства (далее - лицензия) либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
В случае обращения в уполномоченный орган за получением лицензии, дубликата лицензии на бумажном носителе, лицензия, дубликат лицензии оформляются в электронном формате, распечатываются, заверяются печатью и подписываются руководителем уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) выдача лицензии - не позднее десяти рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) переоформление лицензии - в течение десяти рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) выдача дубликатов лицензии (при обращении в уполномоченный орган) - в течение двух рабочих дней со дня подачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения в уполномоченный орган не более 15 минут;
5) максимально допустимое время ожидания при получении государственной услуги в уполномоченном органе не более 15 минут.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
8. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» составляет:

4. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның www.kazcosmos.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік қызмет» айдарында;
2) порталда орналастырылады.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты порталдың call-орталығының телефоны (1414) арқылы алады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру (бұдан әрі – лицензия) не уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында уәкілетті органның мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауабы болып табылады.
Уәкілетті органға лицензияны, лицензияның телнұсқасын қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, лицензия, лицензияның телнұсқасы электронды форматта ресімделеді, басып шығарылады, уәкілетті орган басшысының қолымен және мөрімен куәландырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) лицензия беру – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынған күнінен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) лицензияны қайта ресімдеу – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде;
3) лицензияның телнұсқаларын беру (уәкілетті органға жүгінген кезде) - көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсынған күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға барған күні қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды;
5) уәкілетті органда көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді, ол «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодекс) сәйкес:

1) за выдачу лицензии – 186 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП.
Лицензионный сбор оплачивается через банковские организации Республики Казахстан, которыми выдается квитанция, подтверждающая размер и дату оплаты.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства».
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно, с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы портала - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченного органа. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, непосредственно оказывающего услугу.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для лиц с ограниченными физическими возможностями.
2) в «личном кабинете» получателя государственной услуги на портале.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в уполномоченный орган следующие документы:
для получения лицензии:
1) заявление установленного образца согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту;
2) копию свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) получателя государственной услуги – для юридического лица;
примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;

1) лицензияны бергені үшін – 186 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
2) лицензияның телнұсқасын бергені үшін – лицензия беру кезіндегі ставканың 100%-ын;
3) лицензияларды қайта ресімдегені үшін – лицензия беру кезіндегі ставканың 10%-ын құрайды, бірақ 4 АЕК-тен артық емес.
Лицензиялық алым Қазақстан Республикасының банктiк ұйымдары арқылы төленедi, олар төлемнiң көлемi мен күнiн растайтын түбiртек бередi.
Портал арқылы ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензияның телнұсқаларын беру, қайта ресімдеу, лицензия алуға электрондық сұрау берген кезде, төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзы арқылы жүзеге асырылады.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: күн сайын «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңымен белгіленген демалыс және мерекелік күндерінен басқа күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Порталдың жұмыс істеу кестесі - тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) уәкілетті органның ғимаратында. Ғимарат режимі: ғимаратқа кіру жеке кіретін есігі бар рұқсаттама бюросы беретін біржолғы рұқсат қағазы бойынша жүзеге асырылады. Біржолғы рұқсат қағазы тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаның телефонмен берген өтінімі бойынша ресімделеді.
Құқықтық тәртіпті сақтау үшін ғимаратта тәуліктік күзет бекеті, өртке қарсы дабыл және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіс есігі дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.
2) мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетінде» порталда көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
лицензия алу үшін:
1) осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) заңды тұлға үшін – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшірмесін;
ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін қолданыста болады;

3) копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
4) копия документа, удостоверяющего личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя получателя;
5) копия свидетельства о государственной регистрации получателя государственной услуги в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
6) копия свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки);
7) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
8) форма сведения согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
Представление документов, предусмотренных подпунктами 2), 3), 5) и 6) части первой настоящего пункта, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем и (или) из формы сведений.
При подаче документов через портал документы представляются в электронной форме.
Ответственность за достоверность удостоверенных документов несет получатель государственной услуги, представивший их.
Для получения дубликата лицензии:
заявление произвольной формы;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия деятельностью в сфере использования космического пространства.
Для переоформления лицензии:
заявление произвольной формы;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора для переоформления лицензии.
На портале:
для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
свидетельство* или справка о государственной регистрации (перерегистрации) получателя государственной услуги – для юридического лица;
примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
документ, удостоверяющий личность, – для физического лица;
свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
свидетельство о постановке на учет в налоговом органе;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
форма сведения согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
Для переоформления лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП получателя государственной услуги;
информация об оплате в бюджет лицензионного сбора для переоформления лицензии через ПШЭП.
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, свидетельства о постановке на учет в налоговом органе, информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
При приеме документов работник уполномоченного органа сверяет подлинность оригиналов с копией документов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.

3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) алушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және өкілдікке өкілеттікті куәландыратын құжатты;
5) дара кәсіпкер үшін – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариат куәландырған) көшірмесін;
6) көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариат куәландырған) көшірмесін;
7) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесін;
8) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысанын ұсынады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 2), 3), 5) және 6) тармақшаларында көзделген құжаттарды ұсыну оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алу мүмкін болған жағдайда талап етілмейді.
Құжаттар портал арқылы ұсынылған кезде құжаттар электрондық нысанда беріледі.
Куәландырылған құжаттардың дұрыстығы үшін оларды ұсынған көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы жауапты болады.
Лицензияның телнұсқасын алу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметпен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
еркін нысандағы өтініш;
лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Порталда:
лицензия алу үшін:
мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
заңды тұлға үшін – мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәлік* немесе анықтама;
ескертпе: * «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін қолданыста болады;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат;
дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік;
салық органында есепке тұрғаны туралы куәлік;
ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы ақпарат;
осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электронды құжат нысанындағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы ақпарат.
Уәкілетті орган мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің немесе анықтаманың, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің, салық органында есепке тұрғаны туралы куәліктің, ЭҮТШ арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы ақпараттың мәліметтерін портал арқылы уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ куәландырылатын электрондық құжаттар нысанында алады.
Құжаттарды қабылдаған кезде уәкілетті органның қызметкері құжаттар көшірмесінің түпнұсқаларға сәйкестігін салыстырып тексереді, одан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарып береді.

Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
11-1. Исключен постановлением Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
11-2. Исключен постановлением Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
11-3. Исключен постановлением Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
11-4. Исключен постановлением Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
11-5. Исключен постановлением Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Формы заявлений, предусмотренные в подпункте 1) пункта 11 настоящего стандарта, размещаются на портале «электронного правительства» www.egov.kz, а также интернет-ресурсе уполномоченного органа «www.kazcosmos.gov.kz» в рубрике «Государственная услуга».
Для получения государственной услуги через портал заполняется электронный запрос.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
13. Документы, перечисленные в пункте 11, принимаются в уполномоченном органе по адресу: г. Астана, район Есиль, ул. Орынбор, 8, Дом министерств, 12 подъезд, в кабинете 349, почтовый индекс 010000.
При обращении на портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется в уполномоченный орган.
14. При сдаче необходимых документов для получения государственной услуги получателя государственной услуги выдается:
1) при обращении в уполномоченный орган копия описи, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии уполномоченного органа, принявшего документа;
2) при обращении на портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление об отправке заявления (номер запроса).
Не позднее двух дней с момента отправки и присвоения номера заявления уполномоченный орган регистрирует обращение, при этом, получателю государственной услуги в «личный кабинет», а также на электронный адрес, указанный при регистрации на портале направляется уведомление о принятии заявления уполномоченным органом с указанием даты принятия.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11-1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11-2. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11-3. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11-4. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11-5. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Осы стандарттың 11-тармағының 1) тармақшасында көзделген өтініштердің нысандары www.egov.kz «электрондық үкімет» порталында, сондай-ақ уәкілетті органның «www.kazcosmos.gov.kz» интернет-ресурсының «Мемлекеттік қызмет» айдарында орналастырылады.
Портал арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін электронды сұрау салу толтырылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
13. 11-тармақта аталған құжаттар уәкілетті органда Астана қ., Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, 12 кіреберіс, 349-кабинет, пошталық индекс – 010000 мекенжайы бойынша қабылданады.
Порталға кіру кезінде мемлекеттік қызмет алушының «жеке кабинетінен» электронды сұрауды жіберу арқылы жүзеге асырылады. Сұрау автоматты түрде уәкілетті органға жолданады.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызмет алушыға:
1) уәкілетті органға барған кезде құжаттар қабылдаған уәкілетті органның кеңсе қызметкерінің тегі мен аты-жөні, күні және уақыты көрсетілген, тізімдеменің көшірмесін;
2) порталға кіру кезінде мемлекеттік қызмет алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» өтінішті жолдағаны туралы хабарлама (сұраудың нөмірі) беріледі.
Өтінішке нөмір қойған және жіберген сәтінен бастап екі күннен кешіктірмей, уәкілетті орган өтінішті тіркейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет алушыға «жеке кабинетіне», сондай-ақ порталда тіркелу кезінде көрсетілген электрондық мекенжайына қабылдау күні көрсетілген уәкілетті орган өтінішті қабылдағаны туралы хабарлама жолданады.

15. В уполномоченном органе выдача готовых документов осуществляется путем передачи непосредственно получателю государственной услуги или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной соответствующим образом.
При обращении на портал результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет» на портале.
16. Основанием для приостановления предоставления государственной услуги является установление фактов ненадлежащего оформления и неполноты представленных документов.
Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя государственной услуги проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, уполномоченный орган в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ о дальнейшем рассмотрении заявления.
В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
3) в отношении получателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
4) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено получать лицензии и (или) приложение к лицензии.
В случае, если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги лицензию и (или) приложение к лицензии либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензия и (или) приложение к лицензии считаются выданными.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии выдает получателю государственной услуги соответствующую лицензию и (или) приложение к лицензии.
В случае невыдачи уполномоченным органом лицензии и (или) приложения к лицензии, по истечении пяти рабочих дней лицензия и (или) приложение к лицензии считается полученной, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии и (или) приложения к лицензии, является копия описи с отметкой о дате приема документов уполномоченного органа.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю государственной услуги в течении двух рабочих дней – в случае неполноты предоставленных документов, либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги (для лицензий – в соответствии со статьей 43 Закона Республики Казахстан «О лицензировании»).

15. Уәкілетті органда дайын құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет алушының жеке өзі немесе тиісті түрде ресімделген, сенімхат ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне тапсыру жолымен жүзеге асырылады.
Порталға кіру кезінде қызмет көрсету нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға порталдағы «жеке кабинетке» жолданады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату үшін негіздер ұсынылған құжаттар толық емес және тиісті түрде ресімделмеген фактілерді белгілеу болып табылады.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарын алған сәтінен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық емес факті белгіленген жағдайда уәкілетті орган аталған мерзімде бұдан әрі қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді өтініш береді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздер бойынша:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салғанда;
2) мемлекеттік қызмет алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
3) мемлекеттік қызмет алушыға қатысты жеке қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болған жағдайларда;
4) сот орындаушысы ұсынысы негізінде сотпен лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алуға тыйым салғанда бас тартылады.
Егер уәкілетті орган аталған мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны бермесе, не лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден дәлелді бас тарту ұсынбаса, онда олардың лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру мерзімі өткен күннен бастап берілген болып саналады.
Уәкілетті орган лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру мерзімі өткен сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік қызмет алушыға тиісті лицензия және (немесе) лицензияға қосымша береді.
Уәкілетті органмен лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берілмеген жағдайда бес жұмыс күні өткен соң лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алынған болып есептелінеді, ал лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның өзін алғанша лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асырудың заңдылығын растайтын құжат уәкілетті орган құжаттарды қабылдаған күні туралы белгі соғылған тізімдеменің көшірмесі болып табылады.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде (лицензиялар үшін – «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес), не ұсынған құжаттар толық болмаған жағдайда – екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет алушыға беріледі.

3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган осуществляет свою деятельность на принципах:
1) вежливости;
2) предоставления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
3) обеспечения сохранности документов;
4) обеспечения защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
5) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 18 в редакции постановления Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которой оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждается соответствующим приказом уполномоченного органа.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется сотрудниками канцелярии уполномоченного органа, адрес электронной почты: info@kazcosmos.kz.
При обращении получателя государственной услуги на портал информацию о порядке обжалования получают по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» (1414).
21. Ответственным за организацию оказания данной государственной услуги является уполномоченный орган. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, подается жалоба на имя руководителя уполномоченного органа в кабинет 711, адрес электронной почты: info@kazcosmos.kz или же в письменном виде на государственном и (или) русском языках в канцелярию уполномоченного органа в будние дни с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно уполномоченный орган. В случаях некорректного обслуживания, подается жалоба в письменной форме и адресуется на имя руководителя уполномоченного органа, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов, адрес электронной почты: info@kazcosmos.kz, в 711 кабинет, график работы в будние дни с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные дни.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством порядке.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті орган өз қызметін:
1) сыпайылық;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы жеткілікті ақпарат беру;
3) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік қызмет алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік қызмет алушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаттары арқылы жүзеге асырады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
19. Ол бойынша уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы көрсеткіші жыл сайын уәкілетті органның тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағым дайындауға көмектесуді уәкілетті органның кеңсе қызметкерлері жүзеге асырады, электрондық поштаның мекенжайы: info@kazcosmos.kz.
Порталға мемлекеттік қызметті алушы кірген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкімет» call-орталықтың (1414) ақпараттық-анықтамалық қызмет телефоны арқылы алады.
21. Осы мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыруға жауапты уәкілетті орган болып табылады. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, 711- кабинетке уәкілетті орган басшысының атына, info@kazcosmos.kz электрондық пошта мекенжайына немесе уәкілетті органның кеңсесіне жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін жазбаша түрде мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде шағымданады.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей уәкілетті орган көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін жазбаша түрде беріледі және құзыретіне шағымда көрсетілген мәселелерді шешу кіретін уәкілетті орган басшысының атына жіберіледі, электрондық пошта мекенжайы: info@kazcosmos.kz, демалыс күндері – сенбі, жексенбі және мерекелік күндер.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымданады.

24. Жалоба подается в произвольной форме, в которой указывается  фамилия, имя, отчество, почтовый адрес – для физического лица, наименование, почтовый адрес, исходящий номер, дата – для юридического лица.
Жалоба подписывается получателем государственной услуги либо заверяется электронной цифровой подписью.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Подтверждением принятия жалобы является выдача талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение. Информацию о ходе рассмотрения жалобы получают у руководителя структурного подразделения уполномоченного органа, ответственного за выдачу лицензии и (или) приложение к лицензии в кабинете 720. О результатах рассмотрения жалоб и обращений получателю государственной услуги сообщается в письменном виде.
При отправки электронного обращения через портал получателю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Ответ от уполномоченного органа предоставляется в соответствии с Законом Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений  физических и юридических лиц».
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге получают на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.kazcosmos.gov.kz. Телефон доверия: 8 (7172) 74 22 61.
Сноска. Пункт 26 в редакции постановления Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности в сфере
использования космического пространства»
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и
(или) приложения к лицензии
Сноска. Стандарт дополнен приложением 1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
___________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности ________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Руководитель ______________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: «__» __________ 20__ года
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
деятельности в сфере использования
космического пространства»
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии

24. Жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлға үшін - атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетілетін ерікті нысанда шағым беріледі.
Шағым мемлекеттік қызмет алушының қолы қойылған немесе оның электрондық цифрлы қолтаңбасымен расталған болады.
Шағым беру барысында, кімнің әрекеттеріне шағымданады, соның лауазымы, тегі және аты-жөні, шағымның себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым өтініштер мен шағымдарды тіркеу кітабына тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде қаралады. Тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беру шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағымды қарау барысы туралы ақпарат 720-кабинетте лицензия беруге жауапты, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің басшысынан алынады. Шағым және өтініштерді қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызмет алушыға жазбаша түрде хабарланады.
Порталға кіру кезінде «жеке кабинеттен» мемлекеттік қызмет алушыға портал арқылы электрондық шағымды жолдағаннан кейін мемлекеттік органда (жеткені, тіркелгені, орындалғаны, қаралғаны туралы жауап немесе қараудан бас тарту белгісі) өтінішті пысықтау барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қол жетімді.
Мемлекеттік органнан жауап «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ұсынылады.
26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты уәкілетті органның www.kazcosmos.gov.kz. интернет-ресурсынан алады. Сенім телефоны: 8 (7172) 74 22 61.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Ескерту. Стандарт 1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға
өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрін (-лерін) көрсету
керек)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________ жүзеге асыруға лицензия
және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны
қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошталық индексі, облысы,
қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Қосымша ___ парақ қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыстар болып табылатыны
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Басшы ______________ __________________________________________
(қолы)     (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны          Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «___» ________
«Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша

Сноска. Стандарт дополнен приложением 2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _____
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на
бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица _____________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Физическое лицо ______________ __________________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: «__» ___ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
деятельности в сфере использования
космического пространства»
Форма сведений
к квалификационным требованиям и перечню документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности
в сфере использования космического пространства

Ескерту. Стандарт 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Нысан
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға
өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
_____________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрін (-лерін) көрсету керек)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________ жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға
қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу
қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы __________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошталық индексі, облысы,
қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Қосымша _____ парақ қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыстар болып табылатыны
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Жеке тұлға _________ __________________________________________
(қолы)  (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны       Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «___» ________
(болған жағдайда)
«Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша

Сноска. Стандарт дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 01.06.2013 № 567 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Для физических лиц (индивидуальных предпринимателей):
1. Информация о наличии высшего образования по профилю лицензируемого вида деятельности и стажа работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
1) специальность и квалификация ________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании по профилю лицензируемого вида деятельности _______________________________;
3) наименование учебного заведения, выдавшего диплом о высшем образовании ________________;
4) место работы _______________________;
5) период, занимаемые должности ___________________________;
6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора ____________________;
7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) ___________________________.
2. Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры):
1) номер договора купли-продажи или дарения или имущественного найма (аренды) или безвозмездного пользования или о доверительном управлении или поручения технико-производственной базы __________;
2) местонахождение технико-производственной базы или помещения ___________________________;
3) дата заключения договора _______________________________;
4) с кем заключен договор _________________________________;
5) номер и дата паспорта специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры _______________________________;
6) орган, выдавший паспорт ________________________________;
7) назначение оборудования ________________________________;

Ескерту. Стандарт 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 01.06.2013 № 567 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға
қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны
1. Жеке тұлғалар (дара кәсіпкерлер) үшін:
1. Лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары
білімінің және тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы
туралы ақпарат:
1) мамандығы және біліктілігі ________________________________;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
туралы дипломның нөмірі және берілген күні _________________________;
3) жоғары білімі туралы диплом берген оқу мекемесінің атауы
____________________________________________________________________;
4) жұмыс орны ________________________________________________;
5) кезеңі, атқаратын лауазымдары _____________________________;
6) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы
бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі және күні
____________________________________________________________________;
7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген
күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы
(болған жағдайда) __________________________________________________.
2. Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде
техникалық-өндірістік базасының (үй-жайлардың немесе арнайы
зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық
немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру
аппаратурасының) болуы туралы ақпарат:
1) техникалық-өндірістік базаны сатып алу-сату немесе сыйға
тарту немесе мүліктік жалға алу (жалдау) немесе өтеусіз пайдалану
немесе сенімгерлік басқару немесе тапсыру туралы шарттың нөмірі
____________________________________________________________________;
2) техникалық-өндірістік базаның немесе үй-жайдың орналасқан
жері _______________________________________________________________;
3) шарт жасасқан күн _________________________________________;
4) шарт кіммен жасалды _______________________________________;
5) арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе
технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе
бақылау-тексеру аппаратурасы паспортының нөмірі және күні
____________________________________________________________________;
6) паспорт берген орган ______________________________________;
7) жабдықтың тағайындалуы ____________________________________;

8) номер, дата, орган, выдавший сертификат, срок действия сертификата о поверке (калибровке) (при наличии) ________________.
3. Информация о наличии утвержденного технического проекта:
1) название технического проекта ___________________________;
2) краткое содержание основной цели проекта ________________;
3) описание технологического процесса ______________________;
4) территория, на которой будут разворачиваться производство или предоставление услуг _________________________________________;
5) кем утвержден технический проект ________________________;
6) дата утверждения технического проекта ___________________.
2. Для юридических лиц:
1. Информация о наличии у руководителя организации высшего образования и стажа работы не менее трех лет на руководящей должности:
1) специальность и квалификация _____________________________;
2) номер и дата выдачи диплома о высшем образовании _________;
3) наименование учебного заведения, выдавшего диплом о высшем образовании ______________________;
4) место работы _______________________;
5) должность ___________________________;
6) местонахождение организации ___________________________;
7) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора ______________________;
8) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения (при наличии) ___________________________.
2. Информация о наличии в штате не менее 10 % состава специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности, со стажем работы в соответствующей отрасли не менее трех лет:
1) общее количество специалистов по штатному расписанию (ед.) ______;
2) количество специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _______________________;
3) Ф.И.О. специалистов, имеющих высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности, их специальности и квалификации _______________________;
4) место работы каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _________;
5) должность каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности _____________________;

8) сертификаттың нөмірі, күні, берген орган, салыстырып тексеру
(калибрлеу) туралы сертификаттың қолданыс мерзімі (болған жағдайда)
____________________________________________________________________.
3. Бекітілген техникалық жобаның болуы туралы ақпарат:
1) техникалық жобаның атауы __________________________________;
2) жобаның негізгі мақсатының қысқаша мазмұны ________________;
3) технологиялық процестің сипаттамасы _______________________;
4) өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ
____________________________________________________________________;
5) техникалық жобаны кім бекіткен ____________________________;
6) техникалық жобаның бекітілген күні ________________________.
2. Заңды тұлғалар үшін:
1. Ұйым басшысында жоғары білімінің және басшы лауазымында
кемінде үш жыл жұмыс өтілінің болуы туралы ақпарат:
1) мамандығы және біліктілігі ________________________________;
2) жоғары білімі туралы дипломның нөмірі және берілген күні
____________________________________________________________________;
3) жоғары білімі туралы диплом берген оқу мекемесінің атауы
____________________________________________________________________;
4) жұмыс орны ________________________________________________;
5) лауазымы __________________________________________________;
6) ұйымның орналасқан жері ___________________________________;
7) жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны туралы
бұйрықтың нөмірі мен күні және/немесе еңбек шартының нөмірі және күні
____________________________________________________________________;
8) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген
күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ оқу курсының тақырыбы
(болған жағдайда) __________________________________________________.
2. Штатта тиісті салада кемінде үш жыл жұмыс өтілі мен
лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар
мамандардың кемінде 10% болуы туралы ақпарат:
1) штаттық кесте бойынша мамандардың жалпы саны (бірлік) _____;
2) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар мамандар саны __________________________________________________;
3) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар мамандардың Т.А.Ә., олардың мамандықтары және біліктілігі
____________________________________________________________________;
4) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар әрбір маманның жұмыс орны ______________________________________;
5) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар әрбір маманның лауазымы ________________________________________;

6) номер и дата приказа о принятии на работу и увольнении с работы и/или номер и дата трудового договора каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности ___________________________;
7) номер, дата выдачи и наименование организации, выдавшей сертификат, удостоверение, свидетельство, а также тематика курса обучения каждого специалиста, имеющего высшее образование по профилю лицензируемого вида деятельности (при наличии) ___________________.
3. Информация о наличии на праве собственности или ином законном основании технико-производственной базы (помещений или специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры):
1) номер договора купли-продажи или дарения или имущественного найма (аренды) или безвозмездного пользования или о доверительном управлении или поручения технико-производственной базы ____________;
2) местонахождение технико-производственной базы или помещения ____________________________;
3) дата заключения договора ___________________________;
4) с кем заключен договор ___________________________;
5) номер и дата паспорта специального лабораторного или стендового или производственного или технологического или испытательного и измерительного оборудования или контрольно-проверочной аппаратуры ____________________________;
6) орган, выдавший паспорт ___________________________;
7) назначение оборудования ___________________________;
8) номер, дата, орган выдавший сертификат, срок действия сертификата о поверке (калибровке) (при наличии) _______________.
4. Информация о наличии утвержденного технического проекта:
1) название технического проекта ___________________________;
2) краткое содержание основной цели проекта ________________;
3) описание технологического процесса ______________________;
4) территория, на которой будут разворачиваться производство или предоставление услуг ___________________________;
5) кем утвержден технический проект ________________________;
6) дата утверждения технического проекта ___________________.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности в сфере
использования космического пространства»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

6) лицензияланатын қызмет түрінің бейіні бойынша жоғары білімі
бар әрбір маманның жұмысқа қабылданғаны және жұмыстан босатылғаны
туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе еңбек шартының нөмірі
мен күні ___________________________________________________________;
7) сертификаттың, жеке куәліктің, куәліктің нөмірі, берілген
күні және оны берген ұйымның атауы, сондай-ақ лицензияланатын қызмет
түрінің бейіні бойынша жоғары білімі бар әрбір маманның оқу курсының
тақырыбы (болған жағдайда) _________________________________________.
3. Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде
техникалық-өндірістік базасының (үй-жайлардың немесе арнайы
зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе технологиялық
немесе сынақтық және өлшегіш жабдықтың немесе бақылау-тексеру
аппаратурасының) болуы туралы ақпарат:
1) техникалық-өндірістік базаны сатып алу-сату немесе сыйға
тарту немесе мүліктік жалға алу (жалдау) немесе өтеусіз пайдалану
немесе сенімгерлік басқару немесе тапсыру туралы шарттың нөмірі
____________________________________________________________________;
2) техникалық-өндірістік базаның немесе үй-жайдың орналасқан
жері _______________________________________________________________;
3) шарт жасасқан күн _________________________________________;
4) шарт кіммен жасалды _______________________________________;
5) арнайы зертханалық немесе стенділік немесе өндірістік немесе
технологиялық немесе сынақтық және өлшегіш жабдық немесе
бақылау-тексеру аппаратурасы паспортының нөмірі және күні
____________________________________________________________________;
6) паспорт берген орган ______________________________________;
7) жабдықтың тағайындалуы ____________________________________;
8) сертификаттың нөмірі, күні, берген орган, салыстырып тексеру
(калибрлеу) туралы сертификаттың қолданыс мерзімі (болған жағдайда)
____________________________________________________________________.
4. Бекітілген техникалық жобаның болуы туралы ақпарат:
1) техникалық жобаның атауы __________________________________;
2) жобаның негізгі мақсатының қысқаша мазмұны ________________;
3) технологиялық процестің сипаттамасы _______________________;
4) өндіріс өрістетілетін немесе қызметтер көрсетілетін аумақ
____________________________________________________________________;
5) техникалық жобаны кім бекіткен ____________________________;
6) техникалық жобаның бекітілген күні ________________________.
«Ғарыш кеңістігін пайдалану
саласындағы қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
4-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок
момента сдачи документа
100 %
2. Качество
2.1. % (доля) получателей
государственных услуг,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
100 %
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей
государственных услуг,
удовлетворенных качеством
и информацией о порядке
предоставления услуги
100 %
3.2. % (доля) услуг
информации, которые
доступны в электронном
формате
100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей
государственных услуг,
удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей
государственных услуг,
удовлетворенных
вежливостью персонала
100 %
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 2012 года № 1126
Стандарт государственной услуги
«Регистрация космических объектов и прав на них»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация космических объектов и прав на них» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом в области космической деятельности (далее – уполномоченный орган) по адресу: г. Астана, район Есиль, ул. Орынбор, 8, Дом министерств, 12 подъезд, кабинет 340.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года «О космической деятельности».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе уполномоченного органа: «www.kazcosmos.kz» в рубрике «Государственная услуга».
Также информацию о порядке оказания государственной услуги получают в уполномоченном органе по телефону: 8 (7172) 74 25 82.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации космических объектов (далее – Свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в выдаче свидетельства в письменном виде.
Свидетельство выдается на бумажном носителе по установленной форме.
В случае утраты свидетельства, уполномоченный орган по заявлению лица, в интересах которого осуществлялась государственная регистрация космического объекта, либо уполномоченного им лица выдает ему дубликат свидетельства.
Результатом, подтверждающим регистрацию обременения на космический объект либо документа об отказе в государственной регистрации обременения прав является выдача выписки из регистра космических объектов согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Результатом внесения записи в регистр космических объектов, подтверждающим факт уничтожения или утилизации космического объекта, является выписка из регистра космических объектов.

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
100%
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну процесінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100%
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100%
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100%
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100%
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 1126 қаулысымен
бекітілген
«Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды тіркеу» мемлекеттік
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды тіркеу» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) ғарыш қызметі саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8, министрліктер үйі, 12-кіреберіс, 340-кабинет мекенжайы бойынша көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Ғарыш қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 11-бабы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат уәкілетті органның «www. kazcosmos.kz» интернет-ресурсының «Мемлекеттік қызмет» айдарында орналасқан.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты уәкілетті органның 8 (717 2) 74-25-82 телефоны бойынша алады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері ғарыш объектілері және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру (бұдан әрі – Куәлік) не куәлік беруден жазбаша түрде бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Куәлік белгіленген нысанда қағаз тасығышта беріледі.
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік жоғалған жағдайда уәкілетті орган ғарыш объектісі мүддесі үшін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын тұлғаның, не оның уәкілетті өкілінің өтініші бойынша мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын береді.
Ғарыш объектісіне ауыртпалық тіркелгенін растайтын нәтиже немесе құқықтарға ауыртпалықты мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы құжат осы Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес ғарыш объектілерінің тіркелімінен үзінді беру болып табылады.
Ғарыш объектілерінің тіркелімінен ғарыш объектісін шығару фактін растайтын нәтиже ғарыш объектілерінің тіркелімінен үзінді болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги уполномоченным органом:
1) в течение пятнадцати рабочих дней с момента подачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день его обращения – не более 15 минут;
4) выдача дубликата свидетельства производится в течение пятнадцати рабочих дней со дня поступления заявления в уполномоченный орган;
5) государственная регистрация обременений прав производится немедленно с момента поступления соответствующего документа в уполномоченный орган;
6) внесение записи в регистр космических объектов о подтверждении факта уничтожения или утилизации космического объекта производится в течение пятнадцати рабочих дней со дня поступления заявления.
8. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги взимается регистрационный сбор, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» составляет:
1) за государственную регистрацию космических объектов и прав на них – 14 месячных расчетных показателей (далее – МРП), исходя из размера МРП, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на дату уплаты сбора;
2) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию космических объектов и прав на них – 3,5 МРП.
Сбор за государственную регистрацию космических объектов и прав на них оплачивается через банковские организации Республики Казахстан, которыми выдается квитанция, подтверждающая размер и дату оплаты.
9. График работы уполномоченного органа: ежедневно, с 9.00 до
18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
10. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход. Разовый пропуск оформляется по телефонной заявке должностного лица, непосредственно оказывающего услугу.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для лиц с ограниченными физическими возможностями.

6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы).
7. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 15 минуттан көп емес;
3) мемлекеттік қызметті алушыға өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 15 минуттан көп емес;
4) ғарыш объектілері және оларға құқықтар мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің телнұсқасын беру уәкілетті органға өтініш түскен күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде;
5) құқықтарға ауыртпалықты мемлекеттік тіркеу уәкілетті органға тиісті құжат түскен сәттен бірден жүргізіледі;
6) ғарыш объектілерінің тіркелімінен ғарыш объектісін алып тастау өтініш түскен күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі;
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін тіркеу алымы төленеді, ол «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодекс) сәйкес:
1) ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін – 14 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК), республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымды төлеу күні қолданыстағы АЕК мөлшері негізге алына отырып;
2) ғарыш объектілерінің және оларға құқықтардың мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін – 3,5 АЕК құрайды.
Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеуге алым Қазақстан Республикасының банктiк ұйымдары арқылы төленедi, олар төлемнiң көлемi мен күнiн растайтын түбiртек бередi.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: күн сайын «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңымен белгіленген демалыс және мерекелік күндерінен басқа, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жедел қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Ғимарат режимі: ғимаратқа кіру жеке кіретін есігі бар рұқсаттама бюросы беретін біржолғы рұқсат қағазы бойынша жүзеге асырылады. Біржолғы рұқсат қағазы тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаның телефонмен берген өтінімі бойынша ресімделеді.
Құқықтық тәртіпті сақтау үшін ғимаратта тәуліктік күзет бекеті, өртке қарсы дабыл және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Кіреберіс есігі дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги  получатель государственной услуги представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление установленного образца согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) копию правоустанавливающего документа на космический объект (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки);
3) копию лицензии на право осуществления деятельности в сфере использования космического пространства (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки);
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию космического объекта и прав на него (квитанцию или платежное поручение).
11-1. Для получения дубликата государственной услуги получатель государственной услуги представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление установленной формы, согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) копию правоустанавливающего документа на космический объект (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки);
3) копию лицензии на право осуществления деятельности в сфере использования космического пространства (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки);
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию космического объекта и прав на него.
11-2. Для регистрации обременений прав получателем государственной услуги представляется заявление с приложением копии документа, содержащего обременение права на космический объект (нотариально засвидетельствованная, в случае непредставления оригинала для сверки).
11-3. Для внесения записи в регистр космических объектов подтверждающим факт уничтожения или утилизации космического объекта, получатель государственной услуги представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление установленной формы, согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
2) свидетельство о государственной регистрации;
3) копии документов, подтверждающих факт уничтожения или утилизации космического объекта (нотариально засвидетельствованные, в случае непредставления оригиналов для сверки).
12. Для получения образца заявления необходимо обратиться по адресу: г. Астана, район Есиль, ул. Орынбор 8, Дом министерств, 12 подъезд, в кабинет 340 или на интернет-ресурсе уполномоченного органа «www. kazcosmos.kz» в рубрике «Государственные услуги».
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются в канцелярию уполномоченного органа по адресу: г. Астана, район Есиль, ул. Орынбор 8, Дом министерств, 12 подъезд, в кабинете 349, почтовый индекс 010000.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) ғарыш объектісіне құқық белгілейтін құжаттың (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа берілмеген жағдайда нотариат растаған) көшірмесін;
3) ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыру құқығына арналған лицензияның (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа берілмеген жағдайда нотариат растаған) көшірмесін;
4) ғарыш объектісін және оған құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке алым сомасы төленгенін растайтын құжатты (түбіртек немесе төлем тапсырмасы);
11-1. Мемлекеттік қызметтің телнұсқасын алу үшін мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) ғарыш объектісіне құқық белгілейтін құжаттың (салыстыру үшін түпнұсқа берілмеген жағдайда нотариат растаған) көшірмесін;
3) ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның (салыстыру үшін түпнұсқа берілмеген жағдайда нотариат растаған) көшірмесін;
4) ғарыш объектісін және оған құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке алым сомасы төленгенін растайтын құжатты;
5) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің жоғалғанын растайтын құжатты.
11-2. Ғарыш объектісінің құқығына ауыртпалықты тіркеу үшін мемлекеттік қызмет алушы ерікті түрде өтініш және оған ғарыш объектісінің құқығына ауыртпалықтан тұратын құжаттың (салыстыру үшін түпнұсқа берілмеген жағдайда нотариат растаған) көшірмесін қоса береді.
11-3. Ғарыш объектілерінің тіркелімінен ғарыш объектісін алып тастау үшін ғарыш объектісі мүддесі үшін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын тұлға, не оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтінішті;
2) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
3) ғарыш объектісінің иеліктен шығарылған немесе кәдеге жаратқан (жойылған) фактісін растайтын тиісті құжаттардың көшірмелерін.
12. Өтініштің үлгісін алу үшін Астана қ., Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, 12-кіреберіс, 340-кабинет мекенжайы бойынша хабарласу қажет немесе уәкілетті органның «www.kazcosmos.kz» интернет-ресурсының «Мемлекеттік қызметтер» рубрикасынан алу керек.
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет құжаттар уәкілетті органның кеңсесіне Астана қ., Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8, министрліктер үйі, 12-кіреберіс, 349-кабинет, пошталық индекс - 010000 мекенжайы бойынша тапсырылады.

14. При сдаче необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается копия описи, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии уполномоченного органа, принявшего документа.
15. В уполномоченном органе выдача готовых документов осуществляется путем передачи непосредственно получателю государственной услуги или его уполномоченному представителю при предъявлении доверенности, оформленной соответствующим образом.
16. При предоставлении неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации, получателю государственной услуги дается мотивированный письменный ответ об отказе в государственной регистрации, в срок не позднее трех рабочих дней со дня их поступления. При предоставлении документов получателем государственной услуги нарочно мотивированный письменный ответ об отказе в государственной регистрации выдается получателю государственной услуги немедленно.
Основаниями для отказа в государственной регистрации космического объекта и прав на него являются:
1) представление получателем государственной услуги документов, не соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан;
2) наличие обременения прав на космический объект, ограничивающих или исключающих распоряжение космическим объектом;
3) решение суда, вступившее в законную силу, ограничивающее или исключающее право распоряжения космическим объектом.
3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган осуществляет свою деятельность на принципах:
1) вежливости;
2) предоставления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
3) обеспечения сохранности документов;
4) обеспечения защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги;
5) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которой оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждается соответствующим приказом уполномоченного органа.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется сотрудниками канцелярии уполномоченного органа, адрес электронной почты info@kazcosmos.kz.

14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырғанда мемлекеттік қызмет алушыға тізімдеменің көшірмесі беріледі, мұнда құжатты қабылдаған уәкілетті органның кеңсе қызметкерінің күні мен уақыты, тегі мен аты-жөні көрсетіледі.
15. Уәкілетті органда дайын құжаттарды беру тікелей мемлекеттік қызмет алушының жеке өзі немесе тиісті түрде ресімделген, сенімхат ұсынған кезде оның уәкілетті өкіліне уәкілетті орган бөлімшесінің жауапты орындаушысына тапсыру жолымен жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік тіркеу үшін қажет құжаттардың толық емес пакетін ұсынған кезде, мемлекеттік қызмет алушыға олар түскен күнінен үш жұмыс күнінен кешіктірілмеген мерзімде мемлекеттік тіркеуден жазбаша дәлелді түрде бас тарту туралы жауап беріледі. Мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды қолма-қол тапсырған кезде мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап мемлекеттік қызмет алушыға бірден беріледі.
Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды тіркеуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмейтін құжаттарды мемлекеттік қызмет алушының ұсынуы;
2) ғарыш объектісіне билік етуді шектейтін немесе жоятын, ғарыш объектісіне құқықтар ауыртпалығының болуы;
3) ғарыш объектісіне билік ету құқығын шектейтін немесе жоятын, заңды күшіне енген сот шешімі.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті орган өз қызметін:
1) сыпайылық;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы жеткілікті ақпарат беру;
3) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік қызмет алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік қызмет алушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Ол бойынша уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы көрсеткішін жыл сайын уәкілетті органның тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағым дайындауға көмектесу уәкілетті органның кеңсе қызметкерлерімен жүзеге асырылады, электрондық поштаның мекенжайы info@kazcosmos.kz.

21. Ответственным за организацию оказания данной государственной услуги является уполномоченный орган. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, подается жалоба на имя руководителя уполномоченного органа в кабинет 711, адрес электронной почты info@kazcosmos.kz или же в письменном виде на государственном и (или) русском языках в канцелярию уполномоченного органа  в будние дни с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
22. Государственную услугу предоставляет непосредственно уполномоченный орган. В случаях некорректного обслуживания, подается жалоба в письменной форме и адресуется на имя руководителя уполномоченного органа, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в обращении вопросов, адрес электронной почты info@kazcosmos.kz, в кабинет 711, график работы в будние дни с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье и праздничные дни.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги обращается в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба подается в произвольной форме, в которой указывается  фамилия, имя, отчество, почтовый адрес – для физического лица, наименование, почтовый адрес, исходящий номер, дата – для юридического лица.
Жалоба подписывается получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в книге учета жалоб и обращений и рассматривается в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Подтверждением принятия жалобы является выдача талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение. Информацию о ходе рассмотрения жалобы получают у руководителя структурного подразделения уполномоченного органа, ответственного за выдачу свидетельства о государственной регистрации космического объекта и прав на них в кабинете 720. О результатах рассмотрения жалоб и обращений получателю государственной услуги сообщается в письменном виде.
26. Дополнительную информацию о предоставляемой государственной услуге получают на интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.kazcosmos.kz. Телефон доверия: 8 (7172) 74 22 61.
Приложение 1
к Стандарту государственной
услуги «Регистрация космических
объектов и прав на них»
Национальное космическое агентство
Республики Казахстан
Выписка из регистра космических объектов
(Справка
о зарегистрированных обременениях
на космический объект)
№___________                                       «___»______ ____
Выдана______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения и ИИН (при наличии)
____________________________________________________________________
физического лица; наименование и БИН (при наличии)
____________________________________________________________________
юридического лица, фамилия, имя, отчество его представителя)
в подтверждение того, что на следующий космический объект:

21. Осы мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыруға жауапты уәкілетті орган болып табылады. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, 711-кабинетке уәкілетті орган басшысының атына, info@kazcosmos.kz электрондық пошта мекенжайына немесе уәкілетті органның кеңсесіне жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін жазбаша түрде орыс және (немесе) мемлекеттік тілдерінде шағымданады.
22. Мемлекеттік қызметті тікелей уәкілетті орган көрсетеді. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін жазбаша түрде беріледі және құзыретіне шағымда көрсетілген мәселелерді шешу кіретін уәкілетті орган басшысы атына бағытталады, электрондық пошта мекенжайы: info@kazcosmos.kz, демалыс күндері – енбі, жексенбі және мерекелік күндер.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымданады.
24. Жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлға үшін - атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетілетін ерікті нысанда шағым беріледі.
Шағымда мемлекеттік қызмет алушының қолы қойылады.
Шағым беру барысында, кімнің әрекеттеріне шағымданады, соның лауазымы, тегі және аты-жөні, шағымның себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым өтініштер мен шағымдарды тіркеу кітабына тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде қаралады. Тіркелген күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беру шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты 720-кабинетте ғарыш объектілері және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беруге жауапты, уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің басшысынан алады. Шағым және өтініштерді қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызмет алушыға жазбаша түрде хабарланады.
26. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты уәкілетті органның www.kazcosmos.kz. интернет-ресурсынан алады. Сенім телефоны: 8 (7172) 74 22 61.
«Ғарыш объектілері және оларға
құқықтарды тіркеу» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғарыш агенттігі
Ғарыш объектілерінің тіркелімінен үзінді
(Ғарыш объектісіне тіркелген ауыртпалықтар туралы анықтама)
№ _________                                   «___» __________ ___ ж.
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты, туған күнi және ЖСН
(болған жағдайда);
_____________________________________________________________ берiлдi
заңды тұлғаның атауы және БСН (болған жағдайда), өкiлiнiң тегi,
аты, әкесiнiң аты)
мынадай ғарыш объектісіне растама:

1. Обозначение
космического
объекта и его
общее назначение
2. Регистрационный
номер
космического
объекта
3. Время и место
запуска
4. Основные параметры
орбиты
зарегистрировано обременение права:
Вид
обременения
Содержание
Правообладатель
или
уполномоченный
орган
(заинтересован-
ное лицо)
Форма общей
собствен-
ности, доля
Основание
возникновения
обременения
Дата, время
регистрации
Руководитель:______________   _______________________________
(подпись)         (Фамилия, имя, отчество)
М.П.
_______________________
Примечание: Сведения, содержащиеся в справке, являются действительными на момент выдачи
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
«Регистрация космических
объектов и прав на них»
Национальное космическое агентство
Республики Казахстан
Заявление
о государственной регистрации космического объекта
Прошу зарегистрировать космический объект _____________________
____________________________________________________________________,
(обозначение космического объекта и его общее назначение)
принадлежащий______________________________________________________
(лицо в интересах которого осуществляется государственная регистрация
и место его регистрации)
_____________________________________________________________________
в Регистре космических объектов и право* ___________________ на него
основании ______________________________________________________
(наименование правоустанавливающего документа)
Дата и место проведения запуска (предполагаемого запуска)
космического объекта: «___»__________________ _____________________
____________________________________________________________________
Основные параметры орбиты: апогей, км _______________ перигей,
км _________ угол наклона, град._______период вращения, сек. ________
Дополнительные сведения:______________________________________
____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:______________________
_____________________________________________________________________
____________________________________ ___________ ____________________
(получатель государственной услуги    (подпись)     (Ф.И.О.)
М.П.
«___» ___________ 20 ___ г.
Примечание: * заполняется для космического объекта, принадлежащего физическим и юридическим лицам Республики Казахстан
Приложение 3
к Стандарту государственной
услуги «Регистрация космических
объектов и прав на них»
Национальное космическое агентство
Республики Казахстан
Заявление
на получение дубликата Свидетельства о государственной
регистрации космического объекта
Прошу выдать дубликат Свидетельства о государственной
регистрации космического объекта № _____ от «___» __________ 20___г.
на космический объект_______________________________________________
(обозначение космического объекта и его общее назначение)
Причина запроса дубликата: ____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:______________________
_____________________________________________________________________
(документы, подтверждающие факты, указанные в заявлении)
____________________________________________________________________
____________________________________ ___________ __________________
(получатель государственной услуги)   (подпись)      (Ф.И.О.)
М.П.
«___» ____________ 20___ г.
Приложение 4
к Стандарту государственной
услуги «Регистрация космических
объектов и прав на них»
Национальное космическое агентство
Республики Казахстан
Заявление
об исключении космического объекта
из Регистра космических объектов
Прошу исключить из Регистра космических объектов космический объект ______________________________________________________________
(обозначение космического объекта и его общее назначение)
регистрационный №____________, принадлежащий _______________________
(лицо, в интересах которого
_____________________________________________________________________
осуществляется государственная регистрация и место его регистрации)
в связи с тем, что___________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:______________________
_____________________________________________________________________
(документы, подтверждающие факты, указанные в заявлении)
_____________________________________________________________________
____________________________________ ___________ ____________________
(получатель государственной         (подпись)       (Ф.И.О.)
услуги и его адрес)
М.П.
«__» ____________ 20__ г.
Приложение 5
к Стандарту государственной
услуги «Регистрация космических
объектов и прав на них»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4

1. Ғарыш объектісінің белгісі және жалпы арнауы
2. Ғарыш обьектісінің тіркеу нөмірі
3. Ұшырылған күні және орны
4. Орбитаның негізгі параметрлері
құқықтық ауыртпалығы тiркелдi:
Ауыртпалықтың түрi
Мазмұны
Құқық иесi немесе уәкiлеттi орган (мүдделi тұлға)
Ортақ меншiк нысаны, үлесi
Ауыртпалықтың пайда болу негiздемесi
Тiркелген күнi, уақыты
Басшысы: _________________ __________________________
(қолы)         (тегi, аты, әкесiнiң аты)
М.О.
_____________________________________________________________________
Ескертпе: Анықтамада қамтылған мәлiметтер берiлген сәтiнде жарамды болып табылады.
«Ғарыш объектілері және оларға
құқықтарды тіркеу» мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғарыш агенттігі
Ғарыш объектісін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш
____________________________________________________________ тиесілі
(мүддесінде мемлекеттік тіркеу және оны тіркеу орны жүзеге асырылатын тұлға)
_____________________________________________________________________
Ғарыш объектілерінің тіркелімінде және құқығы* _________________ оған __________________________________________________________ негізінде
(құқық белгілейтін құжат атауы)
_________________________________ ғарыш объектісін тіркеуді сұраймыз.
(ғарыш объектісін және оның жалпы мақсатын белгілеу)
Ғарыш объектісін ұшыру (жорамалданатын ұшыру) өткізу орны мен күні: «___»__________________                   _____________________
_____________________________________________________________________
Орбитаның негізгі өлшемдері: апогей, км _____ перигей, км _____
айналу бұрышы, град._______________айналу кезеңі, сек. ______________
Қосымша мәліметтер:____________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке мына құжаттар қоса беріледі: _________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________ ___________ ____________________
(мемлекеттік қызмет алушы)       (қолы)      (Т.А.Ә.)
М.О.
20 ___ ж. «___» ___________
«Ғарыш объектілері және оларға
құқықтарды тіркеу» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғарыш агенттігі
Ғарыш объектісін мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің
телнұсқасын алуға өтініш
Ғарыш объектісіне ____________________________________________
(ғарыш объектісінің белгісі және оның жалпы мақсаты)
ғарыш объектісінің 20___ ж. «___» ___________ № ________ Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктін телнұсқасын беруіңізді сұраймын.
Куәліктің телнұсқасын сұраудың себебі: ________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке мына құжаттарды қос берейін: _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өтініште көрсетілген фактілерді растайтын құжаттар)
____________________________________ ___________ ____________________       (мемлекеттік қызмет алушы)       (қолы)       (Т.А.Ә.)
М.О.
20___ ж. «___» ___________
«Ғарыш объектілері және оларға
құқықтарды тіркеу» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғарыш агенттігі
Ғарыш объектілерінің тіркелімінен ғарыш объектісін алып тастау
туралы өтініш
_____________________________________________________________________
(мүддесі үшін мемлекеттік тіркеу жүзеге асырылатын тұлға және оның
мекенжайы)
_____________________________________________________________ тиесілі
_____________________________________________________________________            (ғарыш объектісінің белгісі және жалпы арнауы)
________________________________________________ Ғарыш объектілерінің тіркелімінде 20__ ж. «__»______ тіркелу №_________ ғарыш объектісін Ғарыш объектілерінің тіркелімінен ___________________________________
__________________________________________________________ байланысты алып тастауды сұраймын
Өтінішке мына құжаттарды қос берейін: _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өтініште көрсетілген жайттарды растайтын құжаттар)
____________________________________ ___________ ____________________
(мемлекеттік қызмет алушы және оның мекенжайы) (қолы) (Т.А.Ә.)
М.О.
20___ ж. «___» ___________
«Ғарыш объектілері және оларға
құқықтарды тіркеу» мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4