О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2009 года № 1647 "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2013 года № 201. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 793
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.07.2014 № 793 (вводится в действие с 12.07.2014 и подлежит официальному опубликованию).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2009 года № 1647 «Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 44, ст. 423) следующие изменения и дополнения:
в Правилах по определению страны происхождения товара, составлению и выдаче акта экспертизы о происхождении товара и оформлению, удостоверению и выдаче сертификата о происхождении товара, утвержденных указанным постановлением:
в приложении 9 к указанным Правилам:
дополнить строками следующего содержания:
«
4009
Трубы, трубки и шланги из
вулканической резины, кроме
твердой резины, без фитингов
или с фитингами (например,
соединениями, трубками,
фланцами)
Изготовление, при котором стоимость всех
используемых материалов не должна
превышать 50 % цены конечной продукции,
при условии выполнения следующих операций:
- нарезка шланга;
- нарезка муфтовых соединений;
- навинчивание муфт;
- гидравлическое испытание шлангов на прессе
»;
«
4015
Одежда и принадлежности к
одежде (включая перчатки,
рукавицы и митенки) из
вулканизованной резины,
кроме твердой резины, для различных целей
Изготовление из материалов любых
позиций. Однако стоимость
используемых материалов позиции
4015 не должна превышать:
- 80 % цены конечной продукции – в первый год с даты начала изготовления данного вида товара;
- 70 % цены конечной продукции - во второй год;
- 60 % цены конечной продукции в третий год;
- 50 % цены конечной продукции с четвертого года изготовления данного вида товара.
При условии выполнения следующих операций:
- изготовление упаковки;
- расфасовка в индивидуальную упаковку попарно;
- стерилизация;
- проверка на стерильность
»;
«

"Тауар шығарылған елдi анықтау, тауардың шығу тегi туралы сараптама актiсiн жасау және беру әрi тауардың шығу тегi туралы сертификатты ресiмдеу, куәландыру және беру жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 22 қазандағы № 1647 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 28 ақпандағы № 201 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 шілдедегі № 793 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.07.2014 № 793 қаулысымен (12.07.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Тауар шығарылған елдi анықтау, тауардың шығу тегi туралы сараптама актiсiн жасау және беру әрi тауардың шығу тегi туралы сертификатты ресiмдеу, куәландыру және беру жөнiндегi ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 22 қазандағы № 1647 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 44, 423-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Тауар шығарылған елдi анықтау, тауардың шығу тегi туралы сараптама актiсiн жасау және беру әрi тауардың шығу тегi туралы сертификатты ресiмдеу, куәландыру және беру жөнiндегi ережеде:
көрсетілген ережеге 9-қосымшада:
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
4009
Қатты резеңкеден басқа вулкандық резеңкеден жасалған құбырлар, түтіктер және шлангтер, фитингтерсіз немесе фитингтермен (мысалы, қосылыстармен, түтіктермен, шентемірлермен)
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс, мынадай операцияларды орындау жағдайында:
- шлангты кесу;
- муфталық қосылыстарды кесу;
- муфталарды бұрау;
- шлангтарды сыққышта гидравликалық сынау
»;
«
4015
Киiм және түрлi мақсаттарға арналған қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған киiмдерге (қолғаптарды, биялайларды және митенкiлердi қоса алғанда) арналған керек-жарақтар
Кез келген позицияның материалдарынан дайындау. Алайда, 4015 позициясының пайдаланылатын материалдар құны мыналардан:
- тауардың осы түрiн дайындаған күннен бастап бiрiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан;
- екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан;
- үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ынан;
- тауардың осы түрiн дайындаудың төртiншi жылынан бастап түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс. Мынадай операцияларды орындау жағдайында:
- орамаларды дайындау;
- екі-екіден жекелеген орамаға қаптау;
- зарарсыздандыру;
- зарарсыздыққа тексеру
»;
«

4802
Бумага и картон немелованные,
используемые для письма,
печати или других графических
целей, и неперфорированные
карты и неперфорированные
бумажные ленты в рулонах или
прямоугольных (включая
квадратные) листах любого
размера, кроме бумаги
товарных позиций 4801 или 4803; бумага и картон ручного
отлива
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- установка рулона на размотку на
технологическом оборудовании;
- осуществление поперечной и продольной резки установленного формата на технологическом оборудовании;
- осуществление комплектования пачки установленного формата на технологическом оборудовании;
- упаковка на конвейере
4810
Бумага и картон, покрытые с
одной или с обеих сторон
каолином (китайской глиной)
или другими неорганическими
веществами, с использованием
связующего вещества или без
него, и без какого-либо
другого покрытия, с
окрашенной или неокрашенной,
декорированной или не
декорированной поверхностью,
напечатанные или не
напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая
квадратные) листах любого размера:
- бумага и картон,
используемые для письма, печати или других графических
целей, не содержащие волокон,
полученных механическим или химико-механическим
способами, или с содержанием
таких волокон не более 10 %
от общей массы волокна
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- установка рулона на размотку на
технологическом оборудовании;
- осуществление поперечной и продольной резки установленного формата на технологическом оборудовании
»;
«
5603
Комплекты и единичные изделия
медицинского одноразового
стерильного белья из
нетканого материала позиции 5603
Входной контроль, настил, раскрой, пошив (при необходимости), стерилизация, упаковка,
выходной контроль
»;
«
7304
Трубы, трубки и профили
полые, бесшовные, из
черных металлов (кроме
чугунного литья)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов, той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 80 % цены конечной продукции в первый год
производства после 2010 года (независимо от даты начала производства) при условии выполнения следующих операций:
- нарезка муфтовых резьбовых соединений;
- навинчивание муфт;
- гидравлическое испытание труб;
- 70 % цены конечной продукции - во второй год, при условии выполнения следующих операций:
- производство/использование муфт
казахстанского производства,
производство/использование протекторов резьбы казахстанского производства;
- 60 % цены конечной продукции – в третий год, при условии выполнения следующих операций:
- нарезка газоплотных резьбовых соединений класса «Премиум»;
- 50 % цены конечной продукции - в четвертый год, при условии выполнения следующих операций:
- нанесение внутреннего антикоррозионного и
гладкостного покрытия на обсадные трубы
»;
«

4802
Жылтырлатылмаған, хат, басып шығару және басқа графикалық мақсаттар үшін қолданылатын қағаз және картон, және тесілмеген карталар және тесілмеген қағаз таспалар, орамдарда немесе тік бұрышты (шаршыларды қоса алғанда) парақтарда кез келген мөлшерде, 4801 немесе 4803 тауарлық позициялардың қағаздарынан басқа; қолдан құйылған қағаз және картон
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- технологиялық жабдықта орамды тарқатуға орнату;
- технологиялық жабдықта белгіленген пішімде көлденең және бойлық кесуді жүзеге асыру;
- технологиялық жабдықта белгіленген пішімдегі бумаларды жиынтықтауды жүзеге асыру;
- конвейерде буып түю
4810
Бір немесе екі жағынан каолинмен (қытай саз балшығымен) немесе басқа бейорганикалық заттармен жабылған, байланыстырушы заттарды пайдаланумен немесе оларсыз, және қандай да бір басқа жабынсыз, боялған немесе боялмаған, безендірілген немесе безендірілмеген үстіңгі қабатымен, басып шығарылған немесе басып шығарылмаған, орамдарда немесе тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) кез келген мөлшердегі парақтардағы қағаз және картон:
- хат, басып шығару немесе басқа графикалық мақсаттар үшін құрамында механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған талшықтар жоқ немесе мұндай талшықтардың талшықтың жалпы салмағының 10 % көп емес құрамы бар пайдаланылатын қағаз және картон
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 80 %-ынан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- технологиялық жабдықта орамды тарқатуға орнату;
- технологиялық жабдықта белгіленген пішімде көлденең және бойлық кесуді жүзеге асыру
»;
«
5603
5603 позициясының тоқылмаған материалдан жасалған медициналық бір реттік зарарсыздандырылған киімдердің жиынтықтары және бірлі-жарым бұйымдары
Кіріс бақылауы, төсем, пішу, тігу (қажетіне қарай), зарарсыздандыру, буып түю, шығыс бақылауы
»;
«
7304
Қара металдардан жасалған қуыс, жiксiз құбырлар, түтiктер және профильдер (шойыннан құйылғандардан басқа)
Дайындау кезiнде дайын өнім позицияның пайдаланылатын барлық материалдардың және түпкілікті өнiмнiң құны мынадай операцияларды орындау жағдайында 2010 жылдан кейiн (өндірістің басталу күніне байланысты емес) өндiрiстiң бiрiншi жылындағы түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс:
- муфталық бұранда қосылыстарының ойығы;
- муфталарды бұрап кiргiзу;
- құбырларды гидравликалық сынау;
- екiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ы, мынадай операцияларды орындау жағдайында:
- Қазақстанда өндiрiлген муфталардың өндiрiсi/қолданылуы, Қазақстанда өндiрiлген ойма протекторларының өндiрiсi/қолданылуы;
- үшiншi жылы, түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ы, мынадай операцияларды орындау жағдайында:
- Премиум сыныпты газды тығыз бұрама қосылыстарды кесу;
- төртiншi жылы, түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ы, мына операцияларды орындау жағдайында:
- iшкi орнықты құбырларға коррозияға қарсы және тегiс жамылғы жағу
»;
«

8307
Трубы гибкие из недрагоценных
металлов с фитингами или без них
Изготовление, при котором стоимость всех
используемых материалов не должна превышать
50 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих операций:
- подбор заготовки по параметру;
- нарезка трубы;
- подбор обжимных колец под диаметр;
- сварка концевой арматуры и трубы;
- полировка сварных швов;
- сборка изделия;
- гидравлическое испытание на стенде
»;
строку:
«
Группа 84
Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические
устройства, их части, кроме продуктов, относящихся к следующим позициям, для которых применяемые правила излагаются далее: 8403, 8404, 8406-8408, 8412, 8415, 8418, 8419 40 000 0, 8419 50 000 0, 841989, 841990, 8425-8430, 8432 30, 8433, 8444-8447,
8448, 8452, 8456-8466,
8469-8472, 8480, 8484, 8485
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределе 5 % цены конечной продукции
»;
изложить в следующей редакции:
«
Группа 84
Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические
устройства, их части, кроме продуктов, относящихся к следующим позициям, для которых применяемые правила излагаются далее: 8403, 8404, 8406-8408, 8412, 8414, 8421, 8415, 8418, 8419 40 000, 8419 50 000, 8419 89, 8419 90,
8425-8430, 8432 30, 8433, 8444-8447, 8448, 8450, 8452, 8456-8466, 8469-8472, 8480,
8484, 8485
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределе 5 % цены конечной продукции
»;
дополнить строками следующего содержания:
«
8414
Насосы воздушные или
вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы;
вентиляционные
или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать
50 % цены конечной продукции. В
вышеуказанном пределе материалы,
классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться до суммы в пределах 80 % цены конечной продукции
»;
«
8421
Центрифуги, включая
центробежные сушилки;
оборудование и устройства для
фильтрования или очистки жидкостей или газов
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать
50 % цены конечной продукции. В
вышеуказанном пределе материалы,
классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться до суммы в пределах 90 % цены конечной продукции
»;
«

8307
Бағалы емес металдардан жасалған, фитингтермен немесе оларсыз иілгіш құбырлар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс, мынадай операцияларды орындау жағдайында:
- параметр бойынша дайындаманы іріктеу;
- құбырларды кесу;
- диаметрімен қысу сақиналарын іріктеу;
- соңғы арматуралар мен құбырларды дәнекерлеу;
- дәнекерлеу жіктерін жылтырату;
- бұйымдарды жинау;
- стендте гидравликалық сынау
»;
мына:
«
84-топтан
Ядролық реакторлар, қазандықтар, жабдықтар, механикалық құрылғылар, олардың бөлшектері, бұдан әрі жазылатын мынадай позицияларға жататын өнімдікіндей қолданылатын ережелер берілген өнімдерден басқа: 8403, 8404, 8406-8408, 8412, 8415, 8418, 8419 40 000 0, 8419 50 000 0, 8419 89, 8419 90, 8425-8430, 8432 30, 8433, 8444-8447, 8448, 8452, 8456-8466, 8469-8472, 8480, 8484, 8485
Дайындау, ол кезде және барлық пайдаланылған материалдың құны олар үшін түпкілікті өнім бағасының 50 %-нан аспауы тиіс.
Жоғары, көрсетілген шектеуде позицияда жіктелетін материалдар түпкілікті өнім бағасының 5 %-ы шегіндегі сомаға дейін
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
84-топ
Ядролық реакторлар, қазандықтар, жабдық пен механикалық құрылғылар, олардың бөлшектері, келесі позицияларға жататын, олар үшін қолданатын ережелер бұдан әрі берілген өнімдерден басқа: 8403, 8404, 8406-8408, 8412, 8414, 8415, 8418, 8419 40 000, 8419 50 000, 8419 89, 8419 90, 8421, 8425-8430, 8432 30, 8433, 8444-8447, 8448, 8450, 8452, 8456-8466, 8469-8472, 8480, 8484, 8485
Дайындау кезінде пайдаланылатын материалдардың бағасы түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнім позициясында жіктелетін материалдар тек қана түпкілікті өнім бағасының 5 % шегіндегі сомаға дейін қолданыла алады
»;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
8414
Ауа немесе вакуумдық сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары және желдеткіштері;
желдеткішпен, сүзгілермен немесе сүзгілерсіз желдеткіш немесе рециркулярлық сорып шығару қақпақтары немесе шкафтары
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ының аспауы тиіс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнім позициясында жіктелетін материалдар түпкілікті өнім бағасының 80 %-ы шегіндегі сомаға дейін қолданыла алады
»;
«
8421
Центрден тепкіш күшімен кептіргіштерді;
сұйықтықтарды немесе газдарды сүзгілеуге немесе тазартуға арналған жабдықтар мен құрылғыларды қоса алғанда, центрифугалар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнім позициясында жіктелетін материалдар түпкілікті өнім бағасының 90 %-ы шегіндегі сомаға дейін қолданыла алады
»;
«

8450
Стиральные машины
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- изготовление элементов корпуса;
- изготовление платы управления;
- изготовление элементов электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- регулировка и контроль параметров
»;
строку
«
8471
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины
для переноса данных на носители информации в кодированной форме
и машины для обработки подобной информации, в другом месте не
поименованные или не включенные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна
превышать 80 % цены конечной продукции
»;
изложить в следующей редакции:
«
8471
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или
оптические считывающие
устройства, машины для
переноса данных на носители информации в кодированной
форме и машины для обработки
подобной информации, в другом месте не поименованные или не
включенные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать
80 % цены конечной продукции при условии выполнения технологических операций:
- конфигурирование и настройка
вычислительной техники;
- монтаж в корпусе следующих функциональных
узлов: системной платы, блока питания и других компонентов, входящих в конфигурацию вычислительной техники;
- входной контроль сборочных элементов;
- установка ПО и тестирование вычислительной техники, в том числе выполнение комплексного
теста проверки работоспособности компьютера с сохранением полученных результатов
»;
дополнить строками следующего содержания:
«
8515
Машины и аппараты для
электрической (в том числе с электрическим нагревом газа),
лазерной или другой световой или
фотонной, ультразвуковой,
электронно-лучевой,
магнитно-импульсной или
плазменно-дуговой
низкотемпературной пайки,
высокотемпературной пайки или сварки, независимо от того, могут ли они выполнять операции
резания или нет; машины и
аппараты электрические для горячего напыления металлов или
металлокерамики
Изготовление, при котором стоимость всех
используемых материалов не должна
превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы,
классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться до суммы в
пределах 85 % цены конечной продукции
»;
«
8517
Аппараты телефонные, включая аппараты телефонные для сотовых
сетей связи или других
беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или
приема голоса, изображений или
других данных, включая
аппаратуру для коммуникации в
сети проводной или беспроводной
связи (например, в локальной или
глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции

8450
Кір жуатын машиналар
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- корпус элементтерін дайындау;
- басқару платасын дайындау;
- электр сымы элементтерін дайындау;
- блоктарын жинау және құрастыру;
- параметрлерін реттеу және бақылау
»;
мына:
«
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары;
магниттiк немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректердi кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған басқа жерде аталмаған және енгiзiлмеген машиналар
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдар құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары;
магниттiк немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректердi кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған басқа жерде аталмаған және енгiзiлмеген машиналар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдар құны мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс:
- есептеуiш техниканы конфигурациялау және реттеу;
- корпуста мынадай функционалды тораптарды: жүйелiк платаны, қоректендiру блогын және есептеуiш техникасының конфигурациясына кiретiн басқа құрамдауыштарды монтаждау;
- құрастырушы элементтердiң кiрiсiн бақылау;
- БҚ орнату және есептеуiш техниканы тестiлеу, оның iшiнде алынған нәтижелердi сақтай отырып компьютердiң жұмысқа қабiлеттiлiгiн тексерудiң кешендi тестiн орындау
»;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
8515
Электрлік (оның ішінде электрлік газбен қыздырылатын), лазерлі немесе басқа да жарықты немесе фотонды, ультрадыбысты, электронды-сәулелі, магнитті-импульсті немесе плазмалы-доғалы төменгi температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пiсiруге арналған, кесу үшiн жарамды немесе жарамсыз машиналар мен аппараттар; металл немесе металл керамикаларын ыстықпен жалату үшін электрлік машиналар мен аппараттар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетілген шекте өнім позициясында жіктелетін материалдар, құны түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-на дейінгі шегінде қолданыла алады
»;
«
8517

8443, 8525, 8527 или 8528
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
- сборка и монтаж электронных
компонентов;
- изготовление элементов кабельной продукции;
- механическая сборка изделия;
- запись программного обеспечения;
- регулировка и контроль параметров;
- комплексное тестирование
»;
«
8539
Лампы накаливания электрические
или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного
света, а также ультрафиолетовые
или инфракрасные лампы; дуговые лампы
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов (деталей) не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара
70 % цены конечной продукции, во второй год и последующие годы - 60 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- сборка на конвейере;
- закрепление цоколя на усадочной машине;
- пайка на конвейере;
- тестирование на поверочном конвейере;
- изготовление электронного балласта;
- маркировка на машине тампонной печати;
- упаковка на конвейере
»;
строку:
«
8607 19
Части железнодорожных
локомотивов или моторных вагонов трамвая или
подвижного состава прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать
80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции
»;
изложить в следующей редакции:
«
8607 19
Части железнодорожных
локомотивов или моторных вагонов трамвая или
подвижного состава прочие, кроме 8607 19 1 009
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций:
- изготовление заготовок;
- механическая обработка деталей;
- сборочно-сварочные операции
»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
8607 19 1 009
Оси в собранном или
разобранном виде; колеса и их части: прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна
превышать 80 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- механическая обработка деталей;
- ультразвуковой контроль;
- магнитопорошковый контроль;
- дробеметное упрочнение;
- замеры твердости
»;
строку:
«
8608 00
Путевое оборудование и
устройства для
железнодорожных или
трамвайных путей;
механическое (включая
электромеханическое)
сигнальное оборудование,
устройства обеспечения
безопасности или управления
движением на железных
дорогах, трамвайных путях, автомобильных дорогах, внутренних водных путях, парковочных сооружениях,
портах или аэродромах; части упомянутых устройств и
оборудования
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции. В вышеуказанном пределе материалы, классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределах 5 % цены конечной продукции
»;
изложить в следующей редакции:
«
8608 00
Путевое оборудование и
устройства для
железнодорожных или
трамвайных путей;
механическое (включая
электромеханическое)
сигнальное оборудование,
устройства обеспечения
безопасности или управления
движением на железных
дорогах, трамвайных путях,
автомобильных дорогах,
внутренних водных путях, парковочных сооружениях,
портах или аэродромах; части упомянутых устройств и
оборудования, кроме
8608 00 0 001
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать
50 % цены конечной продукции. В
вышеуказанном пределе материалы,
классифицируемые в той же позиции, что и продукт, могут использоваться только до суммы в пределах 5 % цены конечной продукции
»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
8608 000 001
Оборудование для
железнодорожных или
трамвайных путей
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать
75 % цены конечной продукции.
»;
строки:
«
Группа 87
Средства наземного
транспорта, кроме
железнодорожного или
трамвайного подвижного
состава, и их части и
принадлежности, кроме
товаров позиций 8702-8704,
8716, для которых
применяемые правила
излагаются далее
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8702-8704,
кроме
товаров,
указанных в
строках
8703**,
8702***,
8704***
Автомобили, легковые и прочие моторные
транспортные средства,
предназначенные для
перевозки людей, включая
грузопассажирские
автомобили, фургоны и
гоночные автомобили,
автомобили грузовые
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций: изготовление и окраска кузова (кабины); установка и закрепление двигателя,
подключение к двигателю механизмов
управления; установка радиаторов и
подключение систем охлаждения; крепление амортизаторов, подключение трансмиссии;
установка передней подвески и полуосей, установка задней подвески; соединение
рулевого управления со ступицами передних колес; установка колес и регулировка затяжки
подшипников передней ступицы; установка катушки зажигания; заправка и прокачка
гидросистемы рулевого управления, тормозной системы, гидросцепления; установка и подключение фар, передних и задних сигнальных фонарей; установка глушителя и
секций выхлопного трубопровода; установка топливного бака и подключение топливопровода; установка генератора и
регулировка натяжения приводного ремня; установка и подключение аккумулятора с
проверкой работы бортовых электрических
цепей; диагностика и регулировка двигателя;
проверка эффективности тормозной системы;
консервация быстро повреждаемых мест;
устранение дефектов после сборки; нанесение идентификационного номера на табличку и автомобиль; обкатка автомобиля. В вышеуказанных технологических и
производственных операциях для товаров позиции 8704 вместо изготовления и окраски
кузова (кабины) допускается выполнение операций по изготовлению рамы с подвеской и мостами
8703**
Автомобили легковые и
прочие моторные
транспортные средства,
предназначенные главным
образом, для перевозки
людей (кроме моторных
транспортных средств
товарной позиции 8702), включая грузопассажирские
автомобили-фургоны и
гоночные автомобили
Автомобили, произведенные при выполнении одного из следующих критериев:

Ұялы байланыс желiлерiне немесе басқа сымсыз байланыс желiлерiне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда телефон аппараттары; басқа сымды немесе сымсыз байланыс желiсiне арналған коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда дауысты, бейненi немесе басқа деректердi таратуға немесе қабылдауға арналған басқа аппаратура (мысалы, жергiлiктi немесе ғаламдық байланыс желiсiнде), 8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позицияларының таратқыш және қабылдағыш аппаратурасынан басқа
Технологиялық операцияларды орындау жағдайында кез келген позиция материалдарынан дайындау:
- электрондық компоненттердi құрастыру және монтаждау;
- кәбілдiк өнiмдер элементтерiн дайындау;
- бұйымды механикалық құрастыру;
- бағдарламалық қамтамасыз ету жазбасы;
- параметрлердi реттеу және бақылау;
- кешендi тестiлеу
»;
«
8539
Герметикалық бағытталған жарығы бар шамдарды, сондай-ақ ультракүлгiн немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру шамдары; доғалық шамдар
Дайындау кезінде пайдаланылатын материалдар (бөлшектер) құны, тауардың осы түрiн дайындау басталған күннен бастап бiрiншi жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс, екiншi жылы және кейiнгi жылдары - түпкiлiктi өнiм бағасының 60 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- конвейерде жинақтау;
- орнату машинаға табанын бекiту;
- конвейерде пiсiру;
- тексеру конвейерiнде тестiлеу;
- электронды балласт әзiрлеу;
- тампонды мөрдi машинада таңбалау;
- конвейерде буып түю
»;
мына:
«
8607 19
Темiр жол локомотивтерiнiң немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамының бөлiктерi
Дайындау, ол кезде барлық қолданылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, бұл ретте орындалған жұмыстардың көлемi мынадай жұмыстарды орындаумен әзiрленген конструкторлық және технологиялық құжаттамамен айқындалады:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
8607 19
8607 19 1 009 қоспағанда, темiр жол локомотивтерiнiң немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамының бөлiктерi
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- дайындамаларды дайындау;
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- құрастыру-дәнекерлеу операциялары
»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
8607 19 1 009
Жиналған не жиналмаған түрдегі осьтеp; дөңгелектер және олардың бөліктерi: өзгелері
Дайындау, кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- бөлшектердi механикалық өңдеу;
- ультрадыбысты бақылау;
- магнитті ұнтақты бақылау;
- бытыраатқыш бекіту;
- мықтылығын өлшеу
»;
мына:
«
8608 00
Темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; механикалық (электр механикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдықтары, темiр жолдарға, трамвай жолдарына, жолдарға, iшкi су жолдарына, көлiк тұрақтарына, кемежайларға немесе аэроалаңдарға арналған электр қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару құрылғылары; келтiрiлген құрылғылардың және жабдықтардың бөлшектерi
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде өнiмдiкiндей позицияда жiктелетiн материалдар түпкiлiктi өнiм құнының 5 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
8608 00
8608 00 0 001 қоспағанда, темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; механикалық (электр механикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдықтары, темiр жолдарға, трамвай жолдарына, автомобиль жолдарына, iшкi су жолдарына, көлiк тұрақтарына, кемежайларға немесе аэроалаңдарға арналған электр қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару құрылғылары; келтiрiлген құрылғылардың және жабдықтардың бөлшектерi
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс. Жоғарыда көрсетiлген шектеуде өнiм жiктелетiн позициядағы материалдар түпкiлiктi өнiм құнының 5 %-ы шегiндегi сомаға дейiн ғана пайдаланылуы мүмкiн
»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
8608 00 001
Темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жабдықтар
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиiс
»;
мына:
«
87-топ
Темiржол немесе трамвайлық жылжымалы құрамды қоспағанда жердегi көлiк құралдары, олардың бөлшектерi мен барлық жабдықтары, олар үшiн қолданылатын ережелер бұдан әрi - жазылатын 8702-8704, 8716 позициялардың тауарларынан басқа
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс
8702-8704, 8703**, 8702***, 8704*** жолдарда көрсетiлген тауарлардан басқа
Автомобильдер, адамдарды тасымалдауға арналған жеңiл және өзге де моторлы көлiк құралдары, жүк-жолаушы автомобильдердi, фургондар мен жарыс автомобильдерiн, жүк автомобильдерiн қоса алғанда
Дайындау, ол кезде пайдаланылатын тораптар мен детальдар құны түпкiлiктi өнiм бағасының 50 %-ынан аспауы тиiс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен: қорапты (кабинаны) дайындау және сырлау; қозғалтқышты қондыру және бекiту, басқару тетiктерiн қозғалтқышқа қосу; радиаторларды қондыру және суыту жүйелерiн iске қосу; амортизаторларды бекiту, трансмиссияларды iске қосу; алдыңғы аспаларды және жартылай осьтердi құру, артқы аспаны қондыру; рульмен басқаруды алдыңғы доңғалақтардың күпшегiмен бiрiктiру; доңғалақтарды қондыру және алдыңғы күпшектiң мойын тiректерiнiң тартылуын реттеу; оталдыру орауыштарын қондыру; рульмен басқарудың гидрожүйесiне, тежеу жүйесiне, гидроiлiнiсуге май құю және жел беру; фарларды, алдыңғы және артқы белгi беру шамдарын қондыру және iске қосу; сөндiргiштi және пайдаланылған газ шығаратын құбырлар секцияларын қондыру; отын багiн қондыру және отын құбырын iске қосу; генераторды қондыру және жетекшi белдiктiң керiлуiн реттеу; ернеулiк электр тiзбектерiнiң жұмысын тексере отырып, аккумуляторды қондыру және iске қосу; қозғалтқыштың диагностикасы және оны реттеу; тежеу жүйесiнiң тиiмдiлiгiн тексеру; тез зақымданатын жерлердi сақтау; жинағаннан кейiн ақауларды жою; табличкаға және автомобильге сәйкестендiру нөмiрiн жазу; автомобильдi жүргiзiп жаттықтыру. 8704 позицияның тауарлары үшiн жоғарыда көрсетiлген технологиялық және өндiрiстiк операцияларда қорапты (кабинаны) жасау және бояу орнына аспалы және көпiрлерi бар қаңқаны жасау жөнiндегi операцияларды орындауға рұқсат берiледi
8703**
Жолаушы-жүк автомобиль-фургондарын және жарысқа қатысатын автомобильдердi қоса алғанда, негiзiнен адамдарды тасуға арналған жеңiл автомобильдер және өзге де моторлы көлiк құралдары (8702 тауар позициясының моторлы көлiк құралдарынан басқа)
Мынадай өлшемдердiң бiреуiн орындау кезiнде өндiрiлген автомобильдер:

1) наличие производства проектной мощности при двусменном режиме работы не менее 25 000
штук в год, выполнение операций по сварке, сборке и окраске кузова, осуществление ввоза
автокомпонентов, происходящих из государств, не являющихся участниками Таможенного союза,
по позициям Единого таможенного тарифа «для промышленной сборки моторных транспортных
средств товарных позиций 8701-8705, их узлов и агрегатов» в объеме не более 70 % от общей
стоимости автокомпонентов, используемых для производства, с учетом стоимости кузова,
классифицируемого в товарной позиции 8707 ТН ВЭД ТС;
2) наличие производства проектной мощности при двусменном режиме работы не менее 25000
штук в год, осуществление «крупноузловой сборки» - изготовления, при котором
выполняются технологические операции:
- установка и закрепление двигателя, подключение к двигателю механизмов управления;
- установка задней подвески;
- установка системы выпуска газов;
- установка и подключение аккумуляторной батареи с проверкой бортовых электрических цепей;
- установка ходовых колес;
- заполнение тормозной и охлаждающей жидкостями;
- проверка эффективности тормозной системы, а также заключение договора (соглашения) о
промышленной сборке моторных транспортных средств товарной позиции 8703 ТН ВЭД ТС,
содержащего обязательства по обеспечению соответствия условиям, указанным в пункте 1), в срок, не превышающий 84 месяца с даты
принятия таких обязательств
»;
изложить в следующей редакции:
«
Группа 87
Средства наземного
транспорта, кроме
железнодорожного или
трамвайного подвижного
состава, и их части и
принадлежности, кроме
товаров позиций 8702-8704,
8711, 8711209800, 8716, для которых применяемые правила
излагаются далее
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать
50 % цены конечной продукции
8702-8704,
кроме
товаров,
указанных в
строках
8703**,
8702***,
8704***
Автомобили, легковые и
прочие моторные
транспортные средства,
предназначенные для
перевозки людей, включая
грузопассажирские
автомобили, фургоны и
гоночные автомобили,
автомобили грузовые
Изготовление, при котором стоимость
используемых узлов и деталей не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических
операций: изготовление и окраска кузова (кабины); установка и закрепление двигателя,
подключение к двигателю механизмов
управления; установка радиаторов и
подключение систем охлаждения; крепление амортизаторов, подключение трансмиссии;
установка передней подвески и полуосей, установка задней подвески; соединение
рулевого управления со ступицами передних колес; установка колес и регулировка затяжки
подшипников передней ступицы; установка катушки зажигания; заправка и прокачка
гидросистемы рулевого управления, тормозной системы, гидросцепления; установка и подключение фар, передних и задних сигнальных фонарей; установка глушителя и
секций выхлопного трубопровода; установка топливного бака и подключение топливопровода; установка генератора и
регулировка натяжения приводного ремня;
установка и подключение аккумулятора с
проверкой работы бортовых электрических цепей; диагностика и регулировка двигателя;
проверка эффективности тормозной системы;
консервация быстро повреждаемых мест;
устранение дефектов после сборки; нанесение идентификационного номера на табличку и автомобиль; обкатка автомобиля. В вышеуказанных технологических и
производственных операциях для товаров позиции 8704 вместо изготовления и окраски
кузова (кабины) допускается выполнение операций по изготовлению рамы с подвеской и мостами
8703**
Автомобили легковые и
прочие моторные
транспортные средства,
предназначенные главным
образом для перевозки людей (кроме моторных
транспортных средств
товарной позиции 8702), включая грузопассажирские
автомобили-фургоны и
гоночные автомобили, кроме товаров позиций.
Автомобили, произведенные при выполнении одного из следующих критериев:

1) екi режимдi ауысымды жұмыс кезiнде жылына кемiнде 25 000 дана жобалық қуаттылығының болуы, шанақты дәнекерлеу, құрастыру және бояу бойынша операцияларды орындау; «8701-8705 тауар позицияларының моторлы көлiк құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсiптiк құрастыру үшiн» Бiрыңғай кеден тарифiнiң позициялары бойынша 8707 КО СЭҚ ТН тауар позициясында жiктелетiн шанақтардың құнын есепке ала отырып өндiрiс үшiн пайдаланылатын автокомпоненттердiң жалпы құнынан 70 %-ынан аспайтын көлемде кеден одағына мүше емес;
2) Жылдық көлемi 25000 данадан кем емес жоғары қуаттылық өндiрiсiнiң болуы, «iрi торапты құрастыру» жүзеге асыру - дайындау, ол кезде мынадай технологиялық операцияларды орындалады:
- қозғалтқышты қондыру және бекiту, басқару тетiктерi қозғалтқыштарына қосу;
- артқы аспапты қондыру;
- газ шығару жүйесiн қондыру;
- борттық электр тiзбектерiн тексере отырып, аккумуляторлық батарейдi қондыру және қосу;
- қозғалыс дөңгелектерiн қондыру;
- тежегiш және салқындатқыш сұйықпен толтыру;
- тежегiш жүйенiң тиiмдiлiгiн тексеру, сондай-ақ 1-тармақта көрсетiлген шарттарға сәйкес қамтамасыз ету бойынша мiндеттердi қамтитын, осындай мiндеттердi қабылдау күнiнен бастап 84 айдан аспайтын мерзiмде КО СЭҚ ТН 8703 тауар позициясындағы моторлық көлiктiк құралдарды өнеркәсiптiк құрастыру туралы шартты жасау
»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
87-топ
Темiржол немесе трамвайлық жылжымалы құрамды қоспағанда, жердегi көлiк құралдары, олардың бөлшектерi мен барлық жабдықтары, олар үшiн қолданылатын ережелер бұдан әрi жазылатын 8702-8704, 8711, 8711 2098 00, 8716 позициялардың тауарларынан басқа
Дайындау кезінде пайдаланылатын барлық материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс
8702-8704, 8703**, 8702***, 8704*** жолдарда көрсетiлген тауарлардан басқа
Автомобильдер, жүк-жолаушы автомобильдерді, фургондарды және жарыс автомобильдерін, жүк автомобильдерін қоса алғанда, жеңіл және өзге де моторлы көлiк құралдары
Дайындау кезінде пайдаланылатын тораптар және бөлшектердің құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
шанақты (кабинаны) дайындау және сырлау; қозғалтқышты қою және бекіту, басқару механизмдерін қозғалтқышқа қосу; радиаторларды орнату және салқындату жүйелерін қосу; жұмсартқыларды бекіту, трансмиссияны қосу; алдыңғы аспаларды және жартылай осьтерді орнату, артқы аспаны орнату; руль басқаруды алдыңғы дөңгелектер күпшектерімен біріктіру; дөңгелектерді орнату және алдыңғы күпшек мойынтіректерінің тартпасын реттеу; оталдыру катушкасын орнату; руль басқару, тежегіш жүйесінің, гидроілінісудің гидрожүйесін жанармаймен толтыру және айдау, фараларды, алдыңғы және артқы сигнал жарықтарын орнату және қосу; бәсеңдеткіш пен пайдаланылған газды шығаратын құбыр секцияларын орнату; отын багын орнату және отын өткізгіш құбырды қосу; генераторды орнату және жетек белдігінің керілісін реттеу; борттық электр тізбектерін тексеруімен аккумуляторды орнату және қосу; қозғалтқышты диагностикалау және реттеу; тежегіш жүйесінің тиімділігін тексеру; тез бұзылатын орындарды консервациялау; құрастырудан кейінгі ақаулықтарды жою; автомобильге және тақтаға сәйкестендіру нөмірін жапсыру; автомобильді сынау. Жоғары көрсетілген технологиялық және өндірістік операцияларда 8704 тауар позициясы үшін шанақты (кабинаны) дайындау және сырлау орнына аспасы мен белдіктері бар раманы дайындау операцияларын орындауға рұқсат беріледі
8703**
Жеңіл автомобильдер және негізінен адамдарды тасымалдауға (8702 тауар позициясының моторлы көлік құралдарынан басқа), арналған өзге де моторлы көлiк құралдары, жүк-жолаушы
автомобиль-фургондар мен жарыс автомобильдерді қоса алғанда
Келесі өлшемдерінің бірін орындаған кезде өндірілген автомобильдер:

1) наличие производства проектной мощности при двусменном режиме работы не менее 25 000
штук в год, выполнение операций по сварке, сборке и окраске кузова, осуществление ввоза
автокомпонентов, происходящих из государств, не являющихся участниками Таможенного союза,
по позициям Единого таможенного тарифа «для промышленной сборки моторных транспортных
средств товарных позиций 8701-8705, их узлов и агрегатов» в объеме не более 70 % от общей стоимости автокомпонентов, используемых для
производства, с учетом стоимости кузова, классифицируемого в товарной позиции 8707 ТН ВЭД ТС;
2) наличие производства проектной мощности при двусменном режиме работы не менее 25000
штук в год, осуществление «крупноузловой сборки» - изготовления, при котором
выполняются технологические операции:
- установка и закрепление двигателя,
подключение к двигателю механизмов
управления;
- установка задней подвески;
- установка системы выпуска газов;
- установка и подключение аккумуляторной батареи с проверкой бортовых электрических цепей;
- установка ходовых колес;
- заполнение тормозной и охлаждающей жидкостями;
- проверка эффективности тормозной системы,
а также заключение договора (соглашения) о промышленной сборке моторных транспортных средств товарной позиции 8703 ТН ВЭД ТС,
содержащего обязательства по обеспечению соответствия условиям, указанным в пункте 1), в срок, не превышающий 84 месяца с даты
принятия таких обязательств
»;
дополнить строками следующего содержания:
«
8711
Мотоциклы (включая мопеды)
и велосипеды с
установленным
вспомогательным
двигателем, с колясками
или без них; коляски,
кроме товарной позиции
8711 2098 00
Изготовление, при котором стоимость всех
используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
8711 2098 00
Мотоциклы (включая мопеды)
и велосипеды с
установленным
вспомогательным
двигателем, с колясками
или без них; коляски, с двигателем внутреннего
сгорания с возвратно-поступательным движением поршня рабочим
объемом цилиндров
двигателя более 125 см3, но не более 250 см3
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна
превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 90 % цены конечной продукции, а также при
условии выполнения технологических операций:
- монтаж заднего моста;
- монтаж двигателя;
- установка карданной передачи;
- установка глушителя и системы выпуска отработанных газов двигателя;
- установка передней вилки на раму;
- установка переднего грязезащитного щитка;
- установка колес;
- установка руля и зеркал;
- установка воздушного фильтра и системы впуска двигателя;
- монтаж электрических жгутов;
- монтаж грузовой платформы на раму;
- установка топливного бака;
- установка фары, задних фонарей, светоотражателей и подключение;
- установка аккумуляторных батарей;
- установка табличек и предупреждающих надписей по безопасной эксплуатации;
- заправка топливного бака;
- обкатка и приемочные испытания;
- во второй год и последующие годы – 80 % цены конечной продукции, а также при
условии выполнения технологических операций:
- изготовление-сварка рамы;
- изготовление грузовой платформы;
- монтаж заднего моста;
- монтаж двигателя;
- установка карданной передачи;
- установка глушителя и системы выпуска отработанных газов двигателя;
- установка передней вилки на раму;
- установка переднего грязезащитного щитка;
- установка колес;
- установка руля и зеркал;
- установка воздушного фильтра и системы впуска двигателя;
- монтаж электрических жгутов;
- монтаж грузовой платформы на раму;
- установка топливного бака;
- установка фары, задних фонарей, светоотражателей и подключение;
- установка аккумуляторной батареи;
- установка табличек и предупреждающих надписей по безопасной эксплуатации;
- заправка топливного бака;
- обкатка и приемочные испытания
»;
«

1) жұмыстың екі ауысымдық режимінде, жобалық қуаты жылына кемінде 25 000 дана өндірістің бар болуы; шанақты дәнекерлеу, құрастыру және сырлау бойынша операциялар орындау, 8707 КО СЭҚ ТН тауар позициясында жіктелетін шанақтың құнын есепке алумен өндірісте қолданатын автожинақтаушыларының жалпы құнынан 70 % көлемінде 8701-8705 тауар позициясының «моторлы көлік құралдарын, тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыру үшін» Бірыңғай кеден тарифінің позициялары бойынша кеден одағының мүшесі болып табылмайтын елдерден автожинақтаушыларды әкелуді жүзеге асыру;
2) жұмыстың екі ауысымдық режимінде, жобалық қуаты жылына кемінде 25 000 дана өндірістің бар болуы; мынадай технологиялық операциялар орындалатын «ірі торап құрастыруды» - дайындауды жүзеге асыру:
- қозғалтқышты орнату және бекіту, басқару механизмдерін қозғалтқышқа қосу;
- артқы аспаны орнату;
- газдарды шығару жүйесін орнату;
- борттық электр тізбектерін тексерумен аккумуляторлы батареяны орнату және қосу;
- қозғалғыш дөңгелектерді орнату;
- тежегіш және суытқыш сұйықтықтарды құю;
- тежеу жүйесінің тиімділігін тексеру, сондай-ақ 1) тармақта көрсетілген, осы міндетемелерді қабылдаған күннен бастап 84 айдан аспайтын мерзімде шарттарға сәйкестігін қамтамасыз ету бойынша міндетемелерді қамтитын 8703 КО СЭҚ ТН тауар позициясының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы шарт (келісім) жасау
»;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
8711
Қосалқы қозғалтқыштар орнатылған мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) және велосипедтер, арбаларымен немесе арбаларсыз; арбалар; 8711 2098 00 тауар позициясынан басқа
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті өнім бағасының 50 %-ынан аспауы тиіс
8711 2098 00
Қосалқы қозғалтқыш орнатылған, арбалары бар немесе арбасыз мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) және велосипедтер; қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 125 см3 артық, бірақ 250 см3 артық емес, піспегінің қайтымды-ілгерілемелі қозғалысымен, іштен жану қозғалтқышы бар арбалар
Дайындау кезінде пайдаланылатын тораптар және бөлшектердің құны, берілген тауар түрінің дайындау мерзімінен бастап бірінші жылы, түпкілікті өнім бағасының 90 %-ынан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- артқы белдікті құрастыру;
- қозғалтқышты құрастыру;
- кардан берілістерін орнату;
- қозғалтқыштың бәсеңдеткішін және пайдаланған газдарды шығару жүйесін орнату;
- рамаға алдыңғы ашаны орнату;
- алдыңғы балшықтан қорғаушы қалқаншаны орнату;
- дөңгелектерді орнату;
- руль мен айналарды орнату;
- қозғалтқыштың ауа сүзгісін және енгізу жүйесін орнату;
- электр ширақтарын құрастыру;
- рамаға жүк платформасын құрастыру;
- отын багын орнату;
- фараларды, артқы жарықтарды, жарық қайтарғыштарды орнату және қосу;
- аккумуляторлық батареяларды орнату;
- қауіпсіз пайдалану бойынша тақтайлар мен ескерту жазуларды орнату;
- отын багына жанармай құю;
- сынақтан өткізу және қабылдау сынақтары;
- екінші және кейінгі жылдары-түпкілікті өнім бағасының - 80 %-ынан, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында:
- раманы дайындау-дәнекерлеу;
- жүк платформасын дайындау;
- артқы белдікті құрастыру;
- қозғалтқышты құрастыру;
- кардан берілістерін орнату;
- қозғалтқыштың бәсеңдеткішін және пайдаланған газдарды шығару жүйесін орнату;
- рамаға алдыңғы ашаны орнату;
- алдыңғы балшықтан қорғаушы қалқаншаны орнату;
- дөңгелектерді орнату;
- руль мен айналарды орнату;
- қозғалтқыштың ауа сүзгісін және енгізу жүйесін орнату;
- электр ширақтарын құрастыру;
- рамаға жүк платформасын құрастыру;
- отын багын орнату;
- фараларды, артқы жарықтарды, жарық қайтарғыштарды орнату және қосу;
- аккумуляторлық батареяны орнату;
- қауіпсіз пайдалану бойынша тақтайлар мен ескерту жазуларды орнату;
- отын багына жанармай құю;
- сынақтан өткізу және қабылдау сынақтары
»;
«

8802
Летательные аппараты прочие (например, вертолеты, самолеты); космические
аппараты (включая спутники)
и суборбитальные и
космические ракеты-носители
Изготовление, при котором стоимость
используемых материалов, узлов и деталей не должна превышать в первый год с даты начала
изготовления данного вида товара 85 % цены конечной продукции, во второй год - 80 % цены конечной продукции, в третий год - 75 %
цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- производство деталей самолета из
полимерно-композиционного материала, механическая обработка деталей самолета,
- окраска, шлифовка и сушка деталей
самолета,
- процесс сборки: сверловочные работы, пайка, монтаж электро/радио оборудования,
- общий монтаж установок с проведением силовых испытаний по имеющимся методическим
указаниям и контролем технических
параметров, заложенных в конструкторской документации
».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

8802
Өзге де ұшу аппараттары (мысалы, тiкұшақтар, ұшақтар); ғарыш аппараттары (жер серiктерiн қоса алғанда) және қосалқы орбиталық пен ғарыш зымыран тасығыштары
Дайындау кезінде пайдаланылатын материалдардың, тораптар мен бөлшектердiң құны осы тауар түрiн дайындау басталатын күннен бастап, бірінші жылы түпкiлiктi өнiм бағасының 85 %-ынан, екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 80 %-ынан; үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 75 %-ынан аспауы тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
- полимерлi-композициялық материалдардан жасалған ұшақтың бөлшектерiн жасау;
- ұшақтың бөлшектерiн механикалық өңдеу, ұшақтың бөлшектерiн сырлау, тегiстеу және кептiру;
- құрастыру процесі: бұрғылау жұмыстары, пiсiру, электр/радио жабдықтарын монтаждау;
- конструкторлық құжаттамада берiлген қолда бар әдiстемелiк нұсқаулықтар мен техникалық өлшемдердi бақылау бойынша қуат сынақтарын өткiзе отырып, қондырғыларды жалпы монтаждау
».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов