О некоторых вопросах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в области лицензирования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2013 года № 223. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 589
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.07.2015 № 589 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий;
2) квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по разработке и реализации (в том числе иной передаче) средств криптографической защиты информации;
3) квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий.
2. Определить Комитет национальной безопасности Республики Казахстан лицензиаром по осуществлению деятельности:
1) по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий;
2) по разработке и реализации (в том числе иной передаче) средств криптографической защиты информации;
3) по оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 223
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке, производству, ремонту и
реализации специальных технических средств, предназначенных
для проведения оперативно-розыскных мероприятий
п/п
Квалификационные требования
Документы,
подтверждающие
квалификационные
требования
Примечание
1
2
3
4
По разработке и производству СТС
1.
Статус юридического или
физического лица
форма сведений,
содержащих информацию о
номере и дате выдачи
свидетельства*
проверяется с
использованием ГБД
«Е-лицензирование»
2.
Специалист, имеющий высшее
техническое образование
форма сведений,
содержащих информацию с
указанием специальности
и квалификации, номера
и даты, места выдачи
диплома, наименования
учебного заведения*
3.
Оценка уровня знаний заявленных
лиц, осуществляемая по
результатам квалификационного
зачета. Перечень вопросов для сдачи квалификационных зачетов
по разработке, производству,
ремонту и реализации СТС
устанавливается лицензиаром
сдача
квалификационного
зачета
осуществляется в
подразделении
лицензиара по
месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
4.
Разрешение органов национальной
безопасности Республики
Казахстан на работу со
сведениями, составляющими
государственные секреты
Республики Казахстан, по
заявленному виду деятельности
форма сведений,
содержащих информацию о
наличии разрешения
органов национальной
безопасности Республики
Казахстан на работу со сведениями,
составляющими
государственные секреты
Республики Казахстан,
по заявленному виду
деятельности*
5.
Минимальные технические средства
и контрольно-измерительные
оборудования согласно
приложению 1 к настоящим
квалификационным требованиям
форма сведений,
содержащих информацию о
наличии технических
средств и
контрольно-измерительных
оборудований с
подтверждающими
документами на право
собственности*
соответствие
данному требованию
подтверждается
проверкой
подразделением
лицензиара по
месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
6.
Специально выделенное
производственное помещение (при наличии права собственности или
иного законного основания)
форма сведений,
содержащих информацию о
наличии документов,
подтверждающих право
собственности или иного
законного основания*
соответствие
данному требованию
подтверждается
проверкой
подразделением
лицензиара по месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
7.
Специально выделенное помещение
для хранения разрабатываемых и
произведенных СТС (при наличии
права собственности или иного
законного основания).
При этом помещение должно быть оборудовано:

Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің лицензиялау саласындағы кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 6 наурыздағы № 223 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 27 шілдедегі № 589 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.07.2015 № 589 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі;
2) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеу және өткізу (оның ішінде өзге де беру) жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі;
3) ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті:
1) жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі;
2) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеу және өткізу (оның ішінде өзге де беру) жөніндегі;
3) ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру бойынша лицензиар болып белгіленсін.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 223 қаулысымен
бекітілген
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және
оларға сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесі
Р/с
Біліктілік талаптары
Біліктілік талаптарын растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
АТҚ-ны әзірлеу және өндіру бойынша
1.
Заңды немесе жеке тұлға мәртебесі
куәліктің нөмірі және берілген күні туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
«Е-лицензиялау» МДҚ пайдаланыла отырып тексеріледі
2.
Жоғары техникалық білімі бар маман
мамандығын және біліктілігін, дипломның нөмірі мен күнін, берілген орнын, оқу орнының атауын қамтитын мәліметтер нысаны*
3.
Біліктілік сынағының нәтижелері бойынша жүзеге асырылатын мәлімделген тұлғалардың білім деңгейін бағалау. АТҚ-ны әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу бойынша біліктілік сынақтарын тапсыруға арналған сұрақтар тізбесін лицензиар белгілейді
біліктілік сынағын тапсыру өтініш берушінің, лицензиаттың қызметті жүзеге асыратын жері бойынша лицензиардың бөлімшесінде жүзеге асырылады
4.
Мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтер мен жұмыс жүргізуге Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының рұқсаты
мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтермен жұмыс жүргізуге Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары беретін рұқсатының болуын растайтын ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
5.
Осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес ең аз техникалық құралдар мен бақылау-өлшеу жабдықтары
меншік құқығын растайтын құжаттарымен бірге техникалық құралдар мен бақылау-өлшеу жабдықтарының бар-жоғы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
6.
Арнайы бөлінген өндірістік үй-жай (меншік құқығы немесе өзге заңды негіз болған кезде)
меншік құқығын немесе өзге заңды негізді растайтын құжаттардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
7.
Әзірленетін және өндірілген АТҚ-ны сақтауға арналған арнайы бөлінген үй-жай (меншік құқығы немесе өзге заңды негіз болған кезде).
Бұл ретте үй-жай:

1) металлическими решетками на
окнах (в случае, если помещение находится на первом или последнем этажах);
2) автоматическими системами охранной и пожарной сигнализации;
3) металлическими опечатываемыми дверями с запирающим устройством;
4) не менее одним опечатываемым металлическим шкафом
форма сведений,
содержащих информацию о
наличии документов,
подтверждающих право
собственности или иного
законного основания, а
также договора об
оказании соответствующих
услуг со специализированной (ыми)
организацией (ями)*
соответствие
данному требованию
подтверждается
проверкой
подразделением
лицензиара по месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
8.
Дополнительные требования к лицензиату:
1) наличие журнала учета
разработанных и произведенных
СТС по форме согласно
приложению 2 к настоящим
квалификационным требованиям;
2) представление раз в полугодие отчетности о разработанных и
произведенных СТС по форме
согласно приложению 3 к
настоящим квалификационным
требованиям;
3) осуществление разработки СТС на условиях:
– уведомления лицензиара о заключаемых контрактах
(договоров) на разработку СТС;
– наличия технического задания на разработку СТС, утвержденного органом, осуществляющим
оперативно-розыскную
деятельность, и согласованного с лицензиаром;
– предоставление лицензиару
опытного образца разработанного
СТС для проведения его
научно-технической экспертизы;
4) осуществление производства СТС на условиях:
– уведомления лицензиара о
заключаемых контрактах
(договоров) на производство СТС;
– наличия конструкторской
документации на производимое СТС, утвержденной органом,
осуществляющим
оперативно-розыскную
деятельность, и согласованной с лицензиаром;
– наличие положительного
заключения лицензиара по итогам
проведения научно-технической
экспертизы опытного образца СТС;
5) передача в постоянное или
временное пользование
разработанных СТС, а также
документации к ним, третьим
лицам, вне зависимости от форм
собственности, только по
согласованию с лицензиаром.
форма сведений,
содержащих информацию о
выполнении
дополнительных
требований к лицензиату*
соответствие
данному требованию
подтверждается
проверкой
подразделением
лицензиара по
месту
осуществления
деятельности
лицензиата
По ремонту и реализации СТС
9.
Статус юридического или
физического лица
форма сведений,
содержащих информацию о
номере и дате выдачи
свидетельства*
проверяется с
использованием ГБД
«Е-лицензирование»
10.
Специалист, имеющий высшее
техническое образование
форма сведений,
содержащих информацию с
указанием специальности
и квалификации, номера и
даты, места выдачи
диплома, наименования
учебного заведения*
11.
Оценка уровня знаний заявленных
лиц, осуществляемая по
результатам квалификационного
зачета. Перечень вопросов для сдачи квалификационных зачетов в сфере СТС
устанавливается лицензиаром
сдача
квалификационного
зачета
осуществляется в
подразделении
лицензиара по
месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
12.
Разрешение органов национальной
безопасности Республики
Казахстан на работу со
сведениями, составляющими
государственные секреты
Республики Казахстан, по
заявленному виду деятельности
форма сведений,
содержащих информацию о
наличии разрешения
органов национальной
безопасности Республики
Казахстан на работу со
сведениями,
составляющими
государственные секреты
Республики Казахстан, по
заявленному виду
деятельности*
13.
Минимальные технические средства
и контрольно-измерительное
оборудование согласно
приложению 1 к настоящим
квалификационным требованиям
форма сведений,
содержащих информацию о
наличии технических
средств и
контрольно-измерительного
оборудования с
подтверждающими
документами на право
собственности*
соответствие
данному требованию
подтверждается
проверкой
подразделением
лицензиара по
месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
14.
Специально выделенное помещение
(при наличии права собственности
или иного законного основания).
При этом помещение должно быть оборудовано:

1) терезелері темір тормен (егер үй-жай алғашқы немесе соңғы қабаттарда орналасса);
2) автоматтандырылған күзет және өрттен қорғау сигнализациясы жүйелерімен;
3) құлыпталатын және мөрленетін темір есіктермен;
4) мөрленетін кемінде бір темір шкафпен жабдықталуы тиіс
меншік құқығын немесе өзге заңды негізді, сондай-ақ тиісті қызметтерді көрсету туралы мамандандырылған ұйым(дар)мен шартты растайтын құжаттардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
8.
Лицензиатқа қойылатын қосымша талаптар:
1) осы біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленген және өндірілген АТҚ-ны есепке алу журналының болуы;
2) осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленген және өндірілген АТҚ туралы жарты жылда бір рет есептілік ұсыну;
3) мынадай жағдайларда АТҚ-ны әзірлеуді жүзеге асыру:
- АТҚ-ны әзірлеуге жасалатын келісімшарттар (шарттар) жобалары туралы лицензиарды алдын ала хабардар ету;
- жедел іздестіру қызметін жүзеге асыратын орган бекіткен және лицензиармен келісілген АТҚ-ны әзірлеуге техникалық тапсырманың болуы;
- лицензиарға әзірленген АТҚ-ның үлгісін ғылыми-техникалық сараптама жүргізу үшін ұсыну;
4) АТҚ-ның өндірісін мынадай шарттарда жүзеге асыру:
- АТҚ-ны өндіруге жасалатын келісімшарттар (шарттар) жобалары туралы лицензиарды алдын ала хабардар ету;
- жедел іздестіру қызметін жүзеге асыратын орган бекіткен және лицензиармен келісілген өндірілетін АТҚ-ға конструкторлық құжаттаманың болуы;
- АТҚ-ның тәжірибелік үлгісіне ғылыми-техникалық сараптама жүргізу қорытындылары бойынша лицензиардың оң қорытындысының болуы;
5) әзірленген АТҚ-ны, сондай-ақ оларға құжаттаманы меншік нысандарына қарамастан үшінші тұлғаларға тек лицензиардың келісімі бойынша тұрақты немесе уақытша пайдалануға беру
лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
АТҚ-ны жөндеу және өткізу бойынша
9.
Заңды немесе жеке тұлға мәртебесі
куәліктің нөмірі және берілген күні туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
«Е-лицензиялау» МДҚ пайдаланыла отырып тексеріледі
10.
Жоғары техникалық білімі бар маман
мамандығын және біліктілігін, дипломның нөмірі мен күнін, берілген орнын, оқу орнының атауын қамтитын мәліметтер нысаны*
11.
Біліктілік сынағының нәтижелері бойынша жүзеге асырылатын мәлімделген тұлғалардың білім деңгейін бағалау. АТҚ-ны әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу бойынша біліктілік сынақтарын тапсыруға арналған сұрақтар тізбесін лицензиар белгілейді
біліктілік сынағын тапсыру өтініш берушінің, лицензиаттың қызметті жүзеге асыратын жері бойынша лицензиардың бөлімшесінде жүзеге асырылады
12.
Мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтермен жұмыс жүргізуге Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының рұқсаты
мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтермен жұмыс жүргізуге Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары беретін рұқсатының болуын растайтын ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
13.
Осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес ең аз техникалық құралдар мен бақылау-өлшеу жабдықтары
жеке меншік құқығын растайтын құжаттарымен бірге техникалық құралдар мен бақылау-өлшеу жабдықтарының бар-жоғы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
14.
Әзірленіп жатқан және өндірілген АТҚ-ны сақтау үшін арнайы бөлінген үй-жай (меншік құқығы немесе өзге заңды негіз болған кезде).
Бұл ретте үй-жай:

1) металлическими решетками на
окнах (в случае, если помещение
находится на первом или
последнем этажах);
2) автоматическими системами
охранной и пожарной
сигнализации;
3) металлическими опечатываемыми
дверями с запирающим
устройством;
4) не менее одним опечатываемым
металлическим шкафом
форма сведений,
содержащих информацию о
наличии документов,
подтверждающих право
собственности или иного
законного основания, а
также договора об
оказании соответствующих
услуг со
специализированной (ыми)
организацией (ями)*
соответствие
данному требованию
подтверждается
проверкой
подразделением
лицензиара по
месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
15.
Дополнительные требования к лицензиату:
1) наличие журнала учета
отремонтированных СТС по форме согласно приложению 4 к настоящим квалификационным
требованиям;
2) наличие журнала учета
реализованных СТС по форме
согласно приложению 5 к
настоящим квалификационным
требованиям;
3) представление ежеквартальной
отчетности о реализованных СТС
по форме согласно приложению 6 к
настоящим квалификационным
требованиям;
4) представление ежегодной
отчетности об отремонтированных
СТС по форме согласно
приложению 7 к настоящим
квалификационным требованиям;
5) приобретение и реализация СТС
осуществляется на условиях
уведомления лицензиара о
заключаемых контрактах
(договоров);
6) ремонт СТС осуществляется на
условиях уведомления лицензиара
о заключаемых контрактах
(договоров);
7) передача в постоянное или
временное пользование
реализуемых или ремонтируемых
СТС, а также документации к ним,
третьим лицам, вне зависимости
от форм собственности, только по
согласованию с лицензиаром
форма сведений,
содержащих информацию о
выполнении
дополнительных
требований к лицензиату*
соответствие
данному требованию
подтверждается
проверкой
подразделением
лицензиара по
месту
осуществления
деятельности
лицензиата
Примечание: СТС – специальные технические средства,
предназначенные для проведения оперативно-розыскных
мероприятий.
* Форма сведений согласно приложению 8 к настоящим
квалификационным требованиям
Приложение 1
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке,
производству, ремонту и реализации
специальных технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
ПЕРЕЧЕНЬ
минимально необходимых технических средств и
контрольно-измерительного оборудования для осуществления
деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации
специальных технических средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
п/п
Наименование технических средств и
контрольно-измерительного оборудования
1
2
1.
Мультиметр
2.
Осциллограф
3.
Вольтметр
4.
Амперметр
5.
Частотомер
6.
Генератор сигналов высокочастотный
7.
Генератор сигналов низкочастотный
8.
Источник постоянного тока с регулировкой силы тока и напряжения
9.
Источник переменного регулируемого напряжения (автотрансформатор)
10.
Индикатор поля
11.
Паяльная станция
Приложение 2
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке,
производству, ремонту и реализации
специальных технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
ЖУРНАЛ №
учета разработанных и произведенных
специальных технических средств, предназначенных для
проведения оперативно-розыскных мероприятий
п/п
Наименование
разработанного
(произведенного)
специального
технического
средства
Функциональное
назначение
разработанного
(произведенного)
специального
технического
средства
Учетный
(серийный,
заводской)
номер
разработанного
(произведенного)
специального
технического
средства
Основание для разработки
(самостоятельно или в
рамках реализации
контракта (договора) на
разработку.
В случае исполнения
контрактных (договорных)
обязательств указываются
номер, срок заключения и
исполнения контракта
(договора), юридический
адрес, регистрационный
номер налогоплательщика
(при наличии
индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес-идентификационный
номер), контактные
телефоны организации, с
кем заключен договор на
разработку)
1
2
3
4
5
Примечание: журнал учета разработанных и произведенных
специальных технических средств ставится на учет в
подразделении по защите государственных секретов
лицензиата.
Приложение 3
кк квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке,
производству, ремонту и реализации
специальных технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
ОТЧЕТ
о разработанных и произведенных специальных технических
средствах, предназначенных для проведения оперативно-розыскных
мероприятий в период с «___» _____________ 20 ___ года
по «___» ____________ 20 ___ года
п/п
Наименование
разработанных
(произведенных)
специальных
технических
средств
Функциональное
назначение и
учетный
(серийный,
заводской)
номер
разработанных
(произведенных)
специальных
технических
средств
Основание для разработки
(самостоятельно или в
рамках реализации
контракта (договора) на
разработку.
В случае исполнения
контрактных (договорных)
обязательств указывается
номер, срок заключения и
исполнения контракта
(договора), юридический
адрес, регистрационный
номер налогоплательщика
(при наличии
индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес -идентификационный номер)
организации, с кем
заключен договор на
разработку)
Количество
разработанных
(произведенных)
специальных
технических
средств
1
2
3
4
5
_______________________      _______________      __________________
должность руководителя         М.П. подпись              Ф.И.О.
лицензиата
__________________
дата подписи
Примечание: отчет по разработанным (произведенным) специальным
техническим средствам направляется в КНБ Республики
Казахстан не позднее 25 июля и 25 января за
прошедшее (отчетное) календарное полугодие, второй
экземпляр отчета ставится на учет в подразделении
защиты государственных секретов лицензиата.
Приложение 4
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке,
производству, ремонту и реализации
специальных технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
ЖУРНАЛ №
учета отремонтированных специальных технических средств,
предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
п/п
Наименование
отремонтированного
специального
технического
средства, его учетный
(серийный, заводской)
номер
Функциональное
назначение
отремонтированного
специального
технического
средства, характер
неисправности
Основание для ремонта
(номер, срок
заключения и
исполнения контракта
(договора),
юридический адрес,
регистрационный номер
налогоплательщика (при
наличии индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес -идентификационный
номер), контактные
телефоны организации,
с кем заключен договор
на ремонт)
1
2
3
4
Примечание: журнал учета отремонтированных специальных
технических средств ставится на учет в
подразделении по защите государственных секретов
лицензиата.
Приложение 5
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке,
производству, ремонту и реализации
специальных технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
ЖУРНАЛ №
учета реализованных специальных технических средств,
предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
п/п
Наименование
реализованного
специального
технического
средства,
его
заводской
(серийный)
номер
Функциональное
назначение
реализованного
специального
технического
средства
Данные о приобретении
специального
технического средства
лицензиатом (номер,
срок заключения
контракта (договора),
юридический адрес,
регистрационный номер
налогоплательщика
(при наличии
индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес -идентификационный
номер), контактные
телефоны организации,
с кем заключен
договор на
приобретение)
Основание для
реализации (номер,
срок заключения и
исполнения контракта
(договора),
юридический адрес,
регистрационный
номер
налогоплательщика
(при наличии
индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес –идентификационный
номер), контактные
телефоны
организации, с кем
заключен договор на
реализацию)
1
2
3
4
5
Примечание: журнал учета реализованных специальных технических
средств ставится на учет в подразделении защиты
государственных секретов лицензиата.
Приложение 6
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке,
производству, ремонту и реализации
специальных технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
ОТЧЕТ
по реализованным специальным техническим средствам,
предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
в период с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ года
п/п
Наименование
реализованного
специального
технического
средства,
его
заводской
(серийный)
номер
Данные о приобретении
специального
технического средства
лицензиатом (номер, срок
заключения контракта
(договора), юридический
адрес, регистрационный
номер налогоплательщика
(при наличии
индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес -идентификационный номер)
контактные телефоны
организации, с кем
заключен договор на
приобретение)
Основание для
реализации (номер, срок
заключения и исполнения
контракта (договора),
юридический адрес,
регистрационный номер
налогоплательщика (при
наличии индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес –идентификационный
номер) контактные
телефоны организации, с
кем заключен договор на
реализацию)
Количество
реализованных
специальных
технических
средств
1
2
3
4
5
________________________      _______________      __________________
должность руководителя         М.П. подпись              Ф.И.О.
лицензиата
__________________
дата подписи
Примечание: отчет по реализованным специальным техническим
средствам направляется в КНБ Республики Казахстан
не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным
кварталом, второй экземпляр отчета ставится на учет
в подразделении защиты государственных секретов
лицензиата.
Приложение 7
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке,
производству, ремонту и реализации
специальных технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
ОТЧЕТ
об отремонтированных специальных технических средствах,
предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
в период с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ года
п/п
Наименование
отремонтированного
специального
технического
средства, его
учетный
(серийный,
заводской)
номер
Функциональное
назначение
специального
технического
средства,
характер
неисправности
Основание для ремонта
(номер, срок заключения
и исполнения контракта
(договора), юридический
адрес, регистрационный
номер налогоплательщика
(при наличии
индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес -идентификационный
номер) организации, с
кем заключен договор на
ремонт)
Количество
отремонтированных
специальных
технических
средств
1
2
3
4
5
_______________________      _______________      ___________________
должность руководителя        М.П. подпись             Ф.И.О.
лицензиата
__________________
дата подписи
Примечание: отчет по отремонтированным специальным техническим
средствам направляется в КНБ Республики Казахстан
не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным,
при этом второй экземпляр отчета ставится на учет в
подразделении защиты государственных секретов
лицензиата.
Приложение 8
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке,
производству, ремонту и реализации
специальных технических средств,
предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
Форма сведений к квалификационным требованиям и перечню
документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации
специальных технических средств, предназначенных для
проведения оперативно-розыскных мероприятий

1) терезелері темір тормен (егер үй-жай алғашқы немесе соңғы қабаттарда орналасса);
2) автоматтандырылған күзет және өрттен қорғау сигнализациясы жүйелерімен;
3) құлыпталатын және мөрленетін темір есіктермен;
4) мөрленетін кемінде бір темір шкафпен жабдықталуы тиіс
меншік құқығын немесе өзге заңды негізді, сондай-ақ тиісті қызметтерді көрсету туралы мамандандырылған ұйым(дар)мен шартты растайтын құжаттардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінін өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
15.
Лицензиатқа қойылатын қосымша талаптаp:
1) осы біліктілік талаптарына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жөнделген АТҚ-ны есепке алу журналының болуы;
2) осы біліктілік талаптарына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өткізілген АТҚ-ны есепке алу журналының болуы;
3) осы біліктілік талаптарына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өткізілген АТҚ туралы тоқсан сайынғы есептілікті ұсыну;
4) осы біліктілік талаптарына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жөнделген АТҚ туралы жыл сайынғы есептілікті ұсыну;
5) AТҚ-ны сатып алу және өткізу жасалатын келісімшарттар (шарттар) туралы лицензиарды хабардар ету шарттарында жүзеге асырылады;
6) АТҚ-ны жөндеу жасалатын келісімшарттар (шарттар) туралы лицензиарды хабардар ету шарттарында жүзеге асырылады;
7) өткізілетін немесе жөнделетін АТҚ-ны, сондай-ақ оған құжаттаманы меншік нысандарына қарамастан үшінші тұлғаларға тек лицензиардың келісімі бойынша тұрақты немесе уақытша пайдалануға беру
лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
Ескертпе: АТҚ - жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар.
* Осы біліктілік талаптарына 8-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық
құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметті
жүзеге асыру үшін қажет етілетін ең аз техникалық құралдардың және
бақылау-өлшеу жабдықтарының
ТІЗБЕСІ
Р/с
Техникалық құралдардың және бақылау-өлшеу жабдықтарының атауы
1
2
1.
Мультиметр
2.
Осциллограф
3.
Вольтметр
4.
Амперметр
5.
Жиілік өлшегіш
6.
Жоғары жиілікті сигналдардың генераторы
7.
Төменгі жиілікті сигналдардың генераторы
8.
Ток күші мен кернеуі реттелінетін тұрақты ток көзі
9.
Реттелетін айнымалы кернеу көзі (автотрансформатор)
10.
Өріс индикаторы
11.
Дәнекерлейтін станция
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
2-қосымша
Әзірленген және өндірілген жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды есепке алудың
№ _________ ЖУРНАЛЫ
Р/с
Әзірленген (өндірілген) арнайы техникалық құралдың атауы
Әзірленген (өндірілген) арнайы техникалық құралдың функционалдық мақсаты
Әзірленген (өндірілген) арнайы техникалық құралдың есепке алу (сериялық, зауыттық) нөмірі
Әзірлеу үшін негіз (дербес немесе әзірлеуге келісімшартты (шартты) іске асыру шеңберінде. Келісімшарттық (шарттық) міндеттемелерді орындаған жағдайда келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу және орындалу мерзімі, әзірлеуге шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары көрсетіледі)
1
2
3
4
5
Ескертпе: әзірленген және өндірілген арнайы техникалық
құралдарды есепке алу журналы лицензиаттың
мемлекеттік құпияларды қорғау бөлімшесінде есепке
қойылады.
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
3-қосымша
20__ жылғы «___» ________ бастап 20__ жылғы «___» ________ дейінгі
кезеңде әзірленген және өндірілген жедел-іздестіру іс-шараларын
жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар туралы
ЕСЕП
Р/с
Әзірленген (өндірілген) арнайы техникалық құралдардың атауы
Әзірленген (өндірілген) арнайы техникалық құралдардың функционалдық мақсаты және есепке алу (сериялық, зауыттық) нөмірі
Әзірлеу үшін негіз (дербес немесе әзірлеуге келісімшартты (шартты) іске асыру шеңберінде). Келісімшарттың (шарттың) міндеттемелерін орындау жағдайында келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу және орындалу мерзімі, әзірлеуге шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары көрсетіледі)
Әзірленген (өндірілген) арнайы техникалық құралдардың cаны
1
2
3
4
5
_______________________________   ___________   _______________
лицензиат басшысының лауазымы     М.О. қолы         Т.А.Ә.
_____________________
қол қойылған күні
Ескертпе: әзірленген (өндірілген) арнайы техникалық құралдар
бойынша есеп Қазақстан Республикасы ҰҚК-не өткен
(есептік) күнтізбелік жартыжылдық бойынша 25
маусымнан және 25 қарашадан кешіктірілмей жіберіледі,
есептің екінші данасы лицензиаттың мемлекеттік
құпияларды қорғау бөлімшесінде есепке қойылады.
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
4-қосымша
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған жөнделген
арнайы техникалық құралдарды есепке алудың
№ ________ ЖУРНАЛЫ
Р/с
Жөнделген арнайы техникалық құралдың атауы, оны есепке алу (сериялық, зауыттық) нөмірі
Жөнделген арнайы техникалық құралдың функционалдық мақсаты, ақауының сипаты
Жөндеу үшін негіз (келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу және орындалу мерзімі, жөндеуге шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары)
1
2
3
4
Ескертпе: жөнделген арнайы техникалық құралдарды есепке алу
журналы лицензиаттың мемлекеттік құпияларды қорғау
бөлімшесінде есепке қойылады.
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
5-қосымша
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған өткізілген
арнайы техникалық құралдарды есепке алудың
№ _________ ЖУРНАЛЫ
Р/с
Өткізілген арнайы техникалық құралдың атауы, оның зауыттық (сериялық) нөмірі
Өткізілген арнайы техникалық құралдың функционалдық мақсаты
Лицензиаттың арнайы техникалық құралды сатып алуы туралы деректер (келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу мерзімі, сатып алуға шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары)
Өткізу үшін негіз (келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу және орындалу мерзімі, өткізуге шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары)
1
2
3
4
5
Ескертпе: өткізілген арнайы техникалық құралдарды есепке алу
журналы лицензиаттың мемлекеттік құпияларды қорғау
бөлімшесінде есепке қойылады.
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
6-қосымша
20__ жылғы «___» _________ бастап 20__ жылғы «___» _________ дейінгі
кезеңде жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған өткізілген
арнайы техникалық құралдар туралы
ЕСЕП
Р/с
Өткізілген арнайы техникалық құралдың атауы, оның зауыттық (сериялық) нөмірі
Лицензиаттың арнайы техникалық құралды сатып алуы туралы деректер (келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу мерзімі, сатып алуға шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары)
Өткізу үшін негіз (келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу және орындалу мерзімі, өткізуге шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары)
Өткізілген арнайы техникалық құралдардың саны
1
2
3
4
5
_______________________________    ___________   ______________
лицензиат басшысының лауазымы       М.О. қолы        Т.А.Ә.
____________________
қол қойылған күні
Ескертпе: өткізілген арнайы техникалық құралдар бойынша есеп
Қазақстан Республикасы ҰҚК-не есепті тоқсаннан
кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірілмей жіберіледі,
есептің екінші данасы лицензиаттың мемлекеттік
құпияларды қорғау бөлімшесінде есепке қойылады.
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
7-қосымша
20__ жылғы «___» __________ бастап 20__ жылғы «___» _________ дейінгі
кезеңде жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған жөнделген
арнайы техникалық құралдар туралы
ЕСЕП
Р/с
Жөнделген арнайы техникалық құралдың атауы, оны есепке алу (сериялық, зауыттық) нөмірі
Арнайы техникалық құралдың функционалдық мақсаты, ақауының сипаты
Жөндеу үшін негіз (келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу және орындалу мерзімі, жөндеуге шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары)
Жөнделген арнайы техникалық құралдардың саны
1
2
3
4
5
_______________________________   ____________   ______________
лицензиат басшысының лауазымы      М.О. қолы        Т.А.Ә.
_____________________
қол қойылған күні
Ескертпе: жөнделген арнайы техникалық құралдар бойынша есеп
Қазақстан Республикасы ҰҚК-не есепті жылдан кейінгі
жылдың 1 ақпанынан кешіктірілмей жіберіледі, бұл
ретте есептің екінші данасы лицензиаттың мемлекеттік
құпияларды қорғау бөлімшесінде есепке қойылады.
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
8-қосымша
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
мәліметтер нысаны

1. Для деятельности по разработке и производству специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий:
1) информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя _____________________________________________________;
(указать номер и дату выдачи свидетельства о регистрации, приложив
копию документа)
2) информация о наличии специалиста, имеющего высшее техническое образование
____________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место
выдачи диплома,
____________________________________________________________________;
наименование учебного заведения, приложив копию документа)
3) информация о наличии разрешения органов национальной безопасности Республики Казахстан на работу со сведениями, составляющими государственные секреты Республики Казахстан, по заявленному виду деятельности
____________________________________________________________________
(указать реквизиты соответствующего разрешения, выдаваемого органами
национальной
____________________________________________________________________
безопасности Республики Казахстан: номер, дату и подразделение
органов национальной
____________________________________________________________________;
безопасности Республики Казахстан, выдавшее данное разрешение,
приложив копию документа)
4) информация о наличии минимального набора технических средств и контрольно-измерительного оборудования согласно приложению 1 к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
____________________________________________________________________
(указать реквизиты письма заявителя, подтверждающего наличие
указанных средств
____________________________________________________________________;
и оборудования на праве собственности: регистрационный номер и дата)
5) информация о наличии специально выделенного
производственного помещения
____________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих право собственности или иного законного
____________________________________________________________________
основания: орган, выдавший указанный документ (при наличии), регистрационный номер и
____________________________________________________________________;
дата, приложив копию документа)

1. Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу және өндіру жөніндегі қызмет үшін:
1) заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мәртебесі туралы
ақпарат
____________________________________________________________________;
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, тіркеу туралы куәліктің нөмірін
және берілген күнін көрсету)
2) жоғары техникалық білімі бар маманның болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, мамандығын және біліктілігін,
сондай-ақ дипломның
____________________________________________________________________;
нөмірін, берілген күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3) мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының
мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтермен жұмыс жүргізуге
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары рұқсатының
болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, Қазақстан Республикасының ұлттық
қауіпсіздік органдары
_____________________________________________________________________
беретін тиісті рұқсаттың деректемелерін: нөмірін, күнін және осы
рұқсатты берген Қазақстан
____________________________________________________________________;
Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының бөлімшесін көрсету)
4) жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес
техникалық құралдардың және бақылау-өлшеу жабдығының ең аз жинағының
болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(көрсетілген құралдардың және жабдықтың меншік құқығында болуын
растайтын өтініш
____________________________________________________________________;
беруші хатының деректемелерін: тіркеу нөмірін және күнін көрсету)
5) арнайы бөлінген өндірістік үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп меншік құқығын немесе өзге заңды
негізді растайтын
_____________________________________________________________________
құжаттардың деректемелерін: көрсетілген құжатты берген органды
(болған кезде), тіркеу
____________________________________________________________________;
нөмірін және күнін көрсету)

6) информация о наличии специально выделенного помещения для хранения разрабатываемых и произведенных специальных технических средств
____________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих право собственности или иного законного
____________________________________________________________________
основания, а также договора об оказании соответствующих услуг со специализированной
____________________________________________________________________
(ыми) организацией (ями): регистрационные номера и даты, а также наименования
____________________________________________________________________;
соответствующих организаций, приложив копию документа)
7) информация, подтверждающая соответствие лицензиата дополнительным квалификационным требованиям ____________________________________________________________________
(указать соответствующую информацию о выполнении дополнительных требований к
____________________________________________________________________
лицензиату: реквизиты письма лицензиата, подтверждающего наличие соответствующих
____________________________________________________________________.
журналов учета специальных технических средств и прочее)
2. Для деятельности по ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий:
1) информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя _____________________________________________________;
(указать номер и дату выдачи свидетельства о регистрации, приложив копию документа)
2) информация о наличии специалиста, имеющего высшее техническое образование
____________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи
____________________________________________________________________;
диплома, наименование учебного заведения, приложив копию документа)
3) информация о наличии разрешения органов национальной безопасности Республики Казахстан на работу со сведениями, составляющими государственные секреты Республики Казахстан, по заявленному виду деятельности
____________________________________________________________________
(указать реквизиты соответствующего разрешения, выдаваемого органами национальной
____________________________________________________________________
безопасности Республики Казахстан: номер, дату и подразделение органов национальной
____________________________________________________________________
безопасности Республики Казахстан, выдавшее данное разрешение, приложив копию
____________________________________________________________________;
документа)

6) әзірленіп жатқан және өндірілген арнайы техникалық
құралдарды сақтау үшін арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, меншік құқығын немесе өзге заңды
негізді, сондай-ақ
_____________________________________________________________________
мамандандырылған ұйым(дар)мен тиісті қызметтерді көрсету туралы
шартты растайтын
_____________________________________________________________________
құжаттардың деректемелерін: тіркеу нөмірлерін және күндерін,
сондай-ақ тиісті органдардың
____________________________________________________________________;
атауларын көрсету)
7) лицензиаттың қосымша біліктілік талаптарына сәйкестігін
растайтын ақпарат
_____________________________________________________________________
(лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы тиісті
ақпарат:
_____________________________________________________________________
лицензиаттың арнайы техникалық құралдарды есепке алу тиісті
журналдарының
____________________________________________________________________.
болуын растайтын хатының деректемелері және басқалар)
2. Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды жөндеу және өткізу жөніндегі қызмет үшін:
1) заңды тұлғаның немесе дербес кәсіпкердің мәртебесі туралы
ақпарат
____________________________________________________________________;
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, тіркеу туралы куәліктің нөмірін
және берілген күнін көрсету)
2) жоғары техникалық білімі бар маманның болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, мамандығын және біліктілігін,
сондай-ақ дипломның
____________________________________________________________________;
нөмірін, берілген күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3) мәлімделген қызмет түрі бойынша Қазақстан Республикасының
мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтермен жұмыс жүргізуге
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары рұқсатының
болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, Қазақстан Республикасының ұлттық
қауіпсіздік органдары
_____________________________________________________________________
беретін тиісті рұқсаттың деректемелерін: нөмірін, күнін және осы
рұқсатты берген Қазақстан
____________________________________________________________________;
Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының бөлімшесін көрсету)

1) металлическими решетками
на окнах (в случае, если
помещение находится на первом
или последнем этажах);
2) автоматическими системами
охранной и пожарной
сигнализации;
3) металлическими
опечатываемыми дверями с запирающим устройством;
4) не менее одним
опечатываемым металлическим
шкафом
форма сведений, содержащих
информацию о наличии
документов, подтверждающих
право собственности или
иного законного основания,
а также договора об
оказании соответствующих
услуг со специализированной
(ыми) организацией (ями)*
соответствие
данному
требованию
подтверждается
проверкой
подразделения
лицензиара по
месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
5.
Дополнительные требования к
лицензиату:
1) наличие журнала учета
разработанных СКЗИ по форме
согласно приложению 1 к
настоящим квалификационным
требованиям;
2) представление ежегодной
отчетности по разработанным
СКЗИ по форме согласно
приложению 2 к настоящим
квалификационным требованиям;
3) уведомление лицензиара о:
заключенных контрактах
(договорах) на разработку
СКЗИ не менее чем за пять
рабочих дней до начала
выполнения обязательств по форме согласно приложению 3 к
настоящим квалификационным
требованиям;
самостоятельно (за счет
собственных средств)
разработанных СКЗИ не более
чем за пять дней после
разработки по форме согласно приложению 4 к настоящим
квалификационным требованиям
форма сведений, содержащих
информацию о выполнении
дополнительных требований к
лицензиату*
соответствие
данному
требованию
подтверждается проверкой
подразделением
лицензиара по месту
осуществления
деятельности
лицензиата
По реализации (в том числе иной передаче) СКЗИ
6.
Статус юридического или
физического лица
форма сведений, содержащих
информацию о номере и дате
выдачи свидетельства*
проверяется с
использованием
ГБД «Е-лицензирование»
7.
Специалист, имеющий высшее
образование по технической
или физико-математической
специальности
форма сведений, содержащих
информацию с указанием
специальности и
квалификации, номера и
даты, места выдачи диплома,
наименования учебного
заведения*
8.
Специально выделенное
помещение (при наличии права
собственности или иного
законного основания).
При этом помещение должно
быть оборудовано
автоматическими системами
охранной и пожарной
сигнализации
форма сведений, содержащих
информацию о наличии
документов, подтверждающих
право собственности или
иного законного основания,
а также договора об
оказании соответствующих
услуг со специализированной
(ыми) организацией (ями)*
соответствие
данному
требованию
подтверждается
проверкой
подразделением
лицензиара по месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
9.
Дополнительные требования к
лицензиату:

1) терезелері темір тормен (егер үй-жай бірінші немесе соңғы қабаттарда орналасса);
2) автоматтандырылған күзет және өрттен қорғау сигнализациясы жүйелерімен;
3) құлыпталатын және мөрленетін темір есіктермен;
4) мөрленетін кемінде бір темір шкафпен жабдықталуы тиіс
меншік құқығын немесе өзге заңды негізді, сондай-ақ тиісті қызметтерді көрсету туралы мамандандырылған ұйым(дар)мен шартты растайтын құжаттардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушіні, лицензиатты қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
5.
Лицензиатқа қойылатын қосымша талаптар:
1) осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленген АКҚҚ-ны есепке алу журналының болуы;
2) осы біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленген АКҚҚ туралы жыл сайынғы есептілікті ұсыну;
3) лицензиарды:
осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемелерді орындауды бастағанға дейін кемінде бес жұмыс күні бұрын АКҚҚ-ны әзірлеуге жасалған келісімшарттар (шарттар);
осы біліктілік талаптарына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірлегеннен кейін бес жұмыс күнінен асырмай дербес (өз қаражаты есебінен) әзірленген АКҚҚ туралы хабарлау
лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
АКҚҚ-ны өткізу (оның ішінде өзге де беру) бойынша
6.
Заңды немесе жеке тұлға мәртебесі
куәліктің нөмірі мен күнін және берілген күні туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
«Е-лицензиялау» МДҚ пайдаланыла отырып тексеріледі
7.
Техникалық немесе физика-математика мамандығы бойынша жоғары білімі бар маман
мамандығын және біліктілігін, дипломның нөмірі мен күнін, берілген орнын, оқу орнының атауын қамтитын мәліметтер нысаны*
8.
Арнайы бөлінген үй-жай (меншік құқығы немесе өзге заңды негіз болған кезде).
Бұл ретте үй-жай автоматтандырылған күзет және өрттен қорғау сигнализациясы жүйелерімен жабдықталуы тиіс
меншік құқығын немесе өзге заңды негізді, сондай-ақ тиісті қызметтерді көрсету туралы мамандандырылған ұйым(дар)мен шартты растайтын құжаттардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
9.
Лицензиатқа қойылатын қосымша талаптар:

1) наличие журнала учета
реализованных СКЗИ по форме
согласно приложению 5 к
настоящим квалификационным
требованиям;
2) представление ежегодной
отчетности по реализованным
СКЗИ по форме согласно
приложению 6 к настоящим
квалификационным требованиям.
форма сведений, содержащих
информацию о выполнении
дополнительных требований к
лицензиату*
соответствие
данному
требованию
подтверждается
проверкой
подразделением
лицензиара по месту
осуществления
деятельности
лицензиата
Примечание:
СКЗИ – средства криптографической защиты информации.
* Форма сведений согласно приложению 7 к настоящим
квалификационным требованиям.
Приложение 1
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке и реализации
(в том числе иной передаче) средств
криптографической защиты информации
ЖУРНАЛ № _____
учета разработанных средств криптографической защиты информации
п/п
Наименование
разработанного
средства,
номер и дата
сертификата
соответствия
Функциональное
назначение
разработанного
средства
Учетный
(серийный)
номер
разработанного
средства
Основание для
разработки
(самостоятельно
или в рамках
реализации
контракта
(договора) на
разработку) *
1
2
3
4
5
* В случае исполнения контрактных (договорных) обязательств в столбце 5 указываются номер, срок заключения и исполнения контракта (договора), юридический адрес, регистрационный номер налогоплательщика (при наличии индивидуальный идентификационный номер/бизнес – идентификационный номер), контактные телефоны организации, с которой заключен контракт (договор) на разработку.
Примечание: журнал учета разработанных средств
криптографической защиты информации ставится на
учет в подразделении ведения делопроизводства
лицензиата.
Приложение 2
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке и реализации
(в том числе иной передаче) средств
криптографической защиты информации
ОТЧЕТ
по разработанным средствам криптографической защиты информации
в период с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ года
п/п
Наименование
разработанного
средства, номер
и дата
сертификата
соответствия
Функциональное
назначение и
учетный (серийный)
номер разработанных
средств
Основание для
разработки
(самостоятельно
или в рамках
реализации
контракта
(договора) на
разработку)*
Количество
разработанных
средств
1
2
3
4
5
_______________________      _______________      ___________________
должность руководителя        М.П. подпись              Ф.И.О.
лицензиата
__________________
дата подписи
* В случае исполнения контрактных (договорных) обязательств в столбце 5 указываются номер, срок заключения и исполнения контракта (договора), юридический адрес, регистрационный номер налогоплательщика (при наличии индивидуальный идентификационный номер/бизнес – идентификационный номер), контактные телефоны организации, с которой заключен контракт (договор) на разработку.
Примечание: отчет по разработанным средствам криптографической
защиты информации направляется в КНБ Республики
Казахстан не позднее 1 февраля года, следующего за
отчетным, при этом второй экземпляр отчета ставится
на учет в подразделении ведения делопроизводства
лицензиата.
Приложение 3
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке и реализации
(в том числе иной передаче) средств
криптографической защиты информации
УВЕДОМЛЕНИЕ
о заключенных контрактах (договорах) на разработку средств
криптографической защиты информации
______________________________________________________________
наименование и юридический адрес лицензиата
уведомляет КНБ Республики Казахстан о заключенном договоре
(контракте) с
________________________________________________________________
номер и дата заключения договора (контракта), наименование,
юридический адрес, РНН и
_______________________________________________________________
контактные телефоны организации, с которой заключен договор
(контракт)
на разработку средств криптографической защиты информации.
Краткие сведения по заключенному договору (контракту):
п/п
Номер
договора
(контракта)
Наименование и юридический
адрес, регистрационный номер
налогоплательщика (при
наличии индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес -идентификационный номер),
контактные телефоны
организации, с кем заключен
договор (контракт)
Сроки
реализации
договора
(контракта)
Функциональное
назначение
разрабатываемых в
ходе реализации
договора
(контракта)
средств
криптографической
защиты информации
1
2
3
4
5
________________________     ______________      ____________________
должность руководителя       М.П. подпись               Ф.И.О.
лицензиата
__________________
дата подписи
Приложение 4
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке и реализации
(в том числе иной передаче) средств
криптографической защиты информации
УВЕДОМЛЕНИЕ
о самостоятельно (за счет собственных средств) разработанных
средствах криптографической защиты информации
_____________________________________________________________
наименование и юридический адрес лицензиата
уведомляет КНБ Республики Казахстан о разработке нового
средства криптографической защиты информации.
Краткие сведения о разработанном средстве криптографической защиты информации:
п/п
Наименование
разработанных
средств, номер и
дата сертификата
соответствия
Функциональное
назначение и
учетный (серийный)
номер разработанных
средств
Наличие
документации
на
разработанное
средство
(учетный номер)
Результаты
сертификации
(заключение
сертификационного
органа по
результатам
сертификации,
номер и дата
заключения)
1
2
3
4
5
___________________________      _______________      ______________
должность руководителя          М.П. подпись            Ф.И.О.
лицензиата
__________________
дата подписи
Приложение 5
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке и реализации
(в том числе иной передаче) средств
криптографической защиты информации
ЖУРНАЛ №
учета реализованных средств криптографической защиты информации
п/п
Наименование
реализованного
средства, номер
и дата
заключения по
техническому
исследованию
Функциональное
назначение
реализованного
средства
Заводской
(серийный) номер
реализованного
средства
Основание для
реализации
(номер, срок
заключения и
исполнения
контракта
(договора),
юридический
адрес,
регистрационный
номер
налогоплательщика
(при наличии
индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес –идентификационный
номер),
контактные
телефоны
организации, с
кем заключен
контракт
(договор) на
реализацию)
1
2
3
4
5
Примечание: журнал учета реализованных средств
криптографической защиты информации ставится на
учет в подразделении ведения делопроизводства
лицензиата.
Приложение 6
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке и реализации
(в том числе иной передаче) средств
криптографической защиты информации
ОТЧЕТ
по реализованным средствам криптографической защиты информации
в период с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ года
п/п
Наименование
реализованных средств,
номер и дата
заключения по
техническому
исследованию
Основание для реализации (номер,
срок заключения и исполнения
контракта (договора), юридический
адрес, регистрационный номер
налогоплательщика (при наличии
индивидуальный идентификационный
номер/бизнес - идентификационный
номер), контактные телефоны
организации, с кем заключен
контракт (договор) на реализацию)
Количество
реализованных
средств
1
2
3
4
_________________________   ______________      _____________________
должность руководителя       М.П. подпись             Ф.И.О.
лицензиата
__________________
дата подписи
Примечание: отчет по реализованным средствам криптографической
защиты информации направляется в КНБ Республики
Казахстан не позднее 1 февраля года, следующего за
отчетным, при этом второй экземпляр отчета ставится
на учет в подразделении ведения делопроизводства
лицензиата.
Приложение 7
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке и реализации
(в том числе иной передаче) средств
криптографической защиты информации
Форма сведений
к квалификационным требованиям и перечню документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке и реализации (в том числе иной
передаче) средств криптографической защиты информации

1) осы біліктілік талаптарына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өткізілген АКҚҚ-ны есепке алу журналының болуы;
2) осы біліктілік талаптарына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өткізілген АКҚҚ туралы жыл сайынғы есептілікті ұсыну
Лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
Ескертпе:
АКҚҚ - ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары.
* Осы біліктілік талаптарына 7-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
Ақпаратты криптографиялық қорғау
құралдарын әзірлеу және өткізу (оның ішінде
өзге де беру) жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Әзірленген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын есепке алудың
№ ______ ЖУРНАЛЫ
Р/с
Әзірленген құралдың атауы, сәйкестік сертификатының нөмірі мен күні
Әзірленген құралдың функционалдық мақсаты
Әзірленген құралды есепке алу (сериялық) нөмірі
Әзірлеу үшін негіз (дербес немесе әзірлеуге келісімшартты (шартты) іске асыру шеңберінде)*
1
2
3
4
5
* Келісімшарттық (шарттық) міндеттемелер орындаған жағдайда,
5-бағанда келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу және орындалу
мерзімі, әзірлеуге шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық
төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары
көрсетіледі.
Ескертпе: әзірленген ақпаратты криптографиялық қорғау
құралдарын есепке алу журналы лицензиаттың іс жүргізу
бөлімшесінде есепке қойылады.
Ақпаратты криптографиялық қорғау
құралдарын әзірлеу және өткізу (оның ішінде
өзге де беру) жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
2-қосымша
20__ жылғы «___» __________ бастап 20__ жылғы «___» _________ дейінгі
кезеңде әзірленген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары бойынша
ЕСЕП
Р/с
Әзірленген құралдардың атауы, сәйкестік сертификатының нөмірі мен күні
Әзірленген құралдардың функционалдық мақсаты және есепке алу (сериялық) нөмірі
Әзірлеу үшін негіз (дербес немесе әзірлеуге келісімшартты (шартты) іске асыру шеңберінде)*
Әзірленген құралдар саны
1
2
3
4
5
_______________________________   ___________   _______________
лицензиат басшысының лауазымы     М.О. қолы        Т.А.Ә.
_____________________
қол қойылған күні
* Келісімшарттың (шарттың) міндеттемелерін орындаған жағдайда
5-бағанда келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу және орындалу
мерзімі, әзірлеуге шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық
төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары
көрсетіледі.
Ескертпе: әзірленген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары
бойынша есеп Қазақстан Республикасы ҰҚК-не есепті
жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей
жіберіледі, бұл ретте есептің екінші данасы
лицензиаттың іс жүргізу бөлімшесінде есепке қойылады.
Ақпаратты криптографиялық қорғау
құралдарын әзірлеу және өткізу (оның ішінде
өзге де беру) жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
3-қосымша
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге жасалған
келісімшарттар (шарттар) туралы
ХАБАРЛАМА
_____________________________________________________________________
лицензиаттың атауы және заңды мекенжайы
ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге _______________
_____________________________________________________________________
шарттың (келісімшарттың) нөмірі және жасалған күні, шарт
(келісімшарт) жасалған
__________________________________________________ шарт (келісімшарт)
ұйымның атауы, заңды мекенжайы, СТН және
байланыс телефондары
жасалғаны туралы Қазақстан Республикасы ҰҚК-ні хабардар етеді.
Жасалған шарт (келісімшарт) бойынша қысқаша мәліметтер:
Р/с
Шарт (келісімшарт) нөмірі
Шарт (келісімшарт) жасалған ұйымның атауы және заңды мекенжайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары
Шартты (келісімшартты) іске асыру мерзімдері
Шартты (келісімшартты) іске асыру барысында әзірленетін ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарының функционалдық мақсаты
1
2
3
4
5
_______________________________   ___________   _______________
лицензиат басшысының лауазымы     М.О. қолы         Т.А.Ә.
_____________________
қол қойылған күні
Ақпаратты криптографиялық қорғау
құралдарын әзірлеу және өткізу (оның ішінде
өзге де беру) жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
4-қосымша
Дербес (өз қаражаты есебінен) әзірленген ақпаратты криптографиялық
қорғау құралдары туралы
ХАБАРЛАМА
_____________________________________________________________________
лицензиаттың атауы және заңды мекенжайы
жаңа ақпаратты криптографиялық қорғау құралының әзірленгені туралы
Қазақстан Республикасы ҰҚК-ні хабардар етеді.
Әзірленген ақпаратты криптографиялық қорғау құралы туралы қысқаша мәліметтер:
Р/с
Әзірленген құралдардың атауы, сәйкестік сертификатының нөмірі мен күні
Әзірленген құралдардың функционалдық мақсаты және есепке алу (сериялық) нөмірі
Әзірленген құралға құжаттаманың болуы (есепке алу нөмірі)
Сертификация нәтижелері (сертификаттау нәтижелері бойынша сертификаттау органының қорытындысы, жасалған күні мен нөмірі)
1
2
3
4
5
_______________________________   ___________   _______________
лицензиат басшысының лауазымы     М.О. қолы         Т.А.Ә.
_____________________
қол қойылған күні
Ақпаратты криптографиялық қорғау
құралдарын әзірлеу және өткізу (оның ішінде
өзге де беру) жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
5-қосымша
Өткізілген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын есепке алудың
№ ___________ ЖУРНАЛЫ
Р/с
Өткізілген құралдың атауы, техникалық зерттеу бойынша қорытындының нөмірі және күні
Өткізілген құралдың функционалдық мақсаты
Өткізілген құралдың зауыттық (сериялық) нөмірі
Өткізу үшін негіз (келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу және орындау мерзімі, өткізуге шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары)
1
2
3
4
5
Ескертпе: өткізілген ақпаратты криптографиялық қорғау
құралдарын есепке алу журналы лицензиаттың іс жүргізу
бөлімшесінде есепке қойылады.
Ақпаратты криптографиялық қорғау
құралдарын әзірлеу және өткізу (оның ішінде
өзге де беру) жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
6-қосымша
20__ жылғы «___» _________ бастап 20__ жылғы «___» __________ дейінгі
кезеңде өткізілген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары бойынша
ЕСЕП
Р/с
Өткізілген құралдардың атауы, техникалық зерттеу бойынша қорытындының нөмірі және күні
Өткізу үшін негіз (келісімшарттың (шарттың) нөмірі, жасалу және орындау мерзімі, өткізуге шарт жасалған ұйымның заңды мекенжайы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондары)
Өткізілген құралдар саны
1
2
3
4
_______________________________   ___________   _______________
лицензиат басшысының лауазымы     М.О. қолы         Т.А.Ә.
_____________________
қол қойылған күні
Ескертпе: өткізілген ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары
бойынша есеп Қазақстан Республикасы ҰҚК-не есепті
жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірілмей
жіберіледі, бұл ретте есептің екінші данасы
лицензиаттың іс жүргізу бөлімшесінде есепке қойылады.
Ақпаратты криптографиялық қорғау
құралдарын әзірлеу және өткізу (оның ішінде
өзге де беру) жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
7-қосымша
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеу және өткізу
(оның ішінде өзге де беру) жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін
біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
мәліметтер нысаны

1. Для деятельности по разработке средств криптографической защиты информации:
1) информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя
__________________________________________________________________;
(указать номер и дату выдачи свидетельства о регистрации, приложив копию документа)
2) информация о наличии специалиста, имеющего высшее образование по технической или физико-математической специальности
____________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи диплома,
____________________________________________________________________;
наименование учебного заведения, приложив копию документа)
3) информация о наличии специально выделенного помещения
____________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих право собственности или иного законного
____________________________________________________________________
основания, а также договора об оказании соответствующих услуг со специализированной
____________________________________________________________________
(ыми) организацией (ями): регистрационные номера и даты, а также наименования
____________________________________________________________________;
соответствующих организаций, приложив копию документа)
4) информация, подтверждающая соответствие лицензиата дополнительным квалификационным требованиям ____________________________________________________________________
(указать соответствующую информацию о выполнении дополнительных требований к
____________________________________________________________________
лицензиату: реквизиты письма лицензиата, подтверждающего наличие соответствующего
____________________________________________________________________.
журнала учета средств криптографической защиты информации и прочее)
2. Для деятельности по реализации (в том числе иной передаче) средств криптографической защиты информации:
1) информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя
____________________________________________________________________;
(указать номер и дату выдачи свидетельства о регистрации, приложив копию документа)
2) информация о наличии специалиста, имеющего высшее образование по технической или физико-математической специальности
____________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место выдачи диплома,
____________________________________________________________________;
наименование учебного заведения, приложив копию документа)

1. Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеу
жөніндегі қызмет үшін:
1) заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мәртебесі туралы
ақпарат
____________________________________________________________________;
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, тіркеу туралы куәліктің нөмірін,
берілген күнін көрсету)
2) техникалық немесе физика-математика мамандығы бойынша жоғары
білімі бар маманның болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, мамандығын және біліктілігін,
дипломның нөмірін,
____________________________________________________________________;
берілген күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3) арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, меншік құқығын немесе өзге заңды
негізді, сондай-ақ
_____________________________________________________________________
мамандандырылған ұйым(дар)мен тиісті қызметтерді көрсету туралы
шартты растайтын
_____________________________________________________________________
құжаттардың деректемелерін: тіркеу нөмірлерін және күндерін,
сондай-ақ тиісті
____________________________________________________________________;
органдардың атауларын көрсету)
4) лицензиаттың қосымша біліктілік талаптарына сәйкестігін
растайтын ақпарат
_____________________________________________________________________
(лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы тиісті
ақпарат:
_____________________________________________________________________
лицензиаттың ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын есепке алу
тиісті
____________________________________________________________________.
журналдарының болуын растайтын хатының деректемелері және басқалар)
2. Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізу (оның
ішінде өзге де беру) жөніндегі қызмет үшін:
1) заңды тұлғаның немесе дербес кәсіпкердің мәртебесі туралы
ақпарат
____________________________________________________________________;
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, тіркеу туралы куәліктің нөмірін,
берілген күнін көрсету)
2) техникалық немесе физика-математика мамандығы бойынша жоғары
білімі бар маманның болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, мамандығын және біліктілігін,
дипломның нөмірін,
____________________________________________________________________;
берілген күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)

3) информация о наличии специально выделенного помещения
____________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих право собственности или иного законного
_________________________________________________________________
основания, а также договора об оказании соответствующих услуг со специализированной
_________________________________________________________________
(ыми) организацией (ями): регистрационные номера и даты, а также наименования
_________________________________________________________________;
соответствующих организаций, приложив копию документа)
4) информация, подтверждающая соответствие лицензиата дополнительным квалификационным требованиям ____________________________________________________________________
(указать соответствующую информацию о выполнении дополнительных требований к
____________________________________________________________________
лицензиату: реквизиты письма лицензиата, подтверждающего наличие соответствующего
____________________________________________________________________.
журнала учета средств криптографической защиты информации и прочее)
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 223
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности
по оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки
информации и специальных технических средств, предназначенных
для проведения оперативно-розыскных мероприятий
п/п
Квалификационные
требования
Документы,
подтверждающие
квалификационные
требования
Примечание
1
2
3
4
По оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки
информации и СТС
1.
Статус юридического или
физического лица
форма сведений, содержащих
информацию о номере и дате
выдачи свидетельства *
проверяется с
использованием ГБД
«Е-лицензирование»
2.
Специалист, имеющий высшее
или среднее профессиональное
техническое образование
форма сведений, содержащих
информацию с указанием
специальности и
квалификации, номера и даты, места выдачи
диплома, наименования
учебного заведения*
3.
Оценка уровня знаний
заявленных лиц,
осуществляемая по
результатам
квалификационного зачета.
Перечень вопросов для сдачи
квалификационных зачетов в
сфере услуг по выявлению
технических каналов утечки
информации и СТС
устанавливается лицензиаром
сдача
квалификационного
зачета
осуществляется в
подразделении
лицензиара по месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
4.
Минимально необходимые для
осуществления деятельности
поисковые технические
средства согласно
приложению 1 к настоящим
квалификационным требованиям
форма сведений, содержащих
информацию о наличии
поисковых технических
средств с подтверждающими
документами на право
собственности*
соответствие
данному требованию
подтверждается
проверкой
подразделения
лицензиара по месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
5.
Специально выделенное
помещение (при наличии права
собственности или иного
законного основания).
При этом помещение должно
быть оборудовано:

3) арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат _____________
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, меншік құқығын немесе өзге заңды
негізді, сондай-ақ
_____________________________________________________________________
мамандандырылған ұйым(дар)мен тиісті қызметтерді көрсету туралы
шартты растайтын
_____________________________________________________________________
құжаттардың деректемелерін: тіркеу нөмірлерін және күндерін,
сондай-ақ тиісті
____________________________________________________________________;
органдардың атауларын көрсету)
4) лицензиат қосымша біліктілік талаптарына сәйкестігін
растайтын ақпарат
_____________________________________________________________________
(лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы тиісті
ақпарат:
_____________________________________________________________________
лицензиаттың ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын есепке алу
тиісті
____________________________________________________________________.
журналдарының болуын растайтын хатының деректемелері және басқалар)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 223 қаулысымен
бекітілген
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды
және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары және
оларға сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесі
Р/с
Біліктілік талаптары
Біліктілік талаптарын растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және
АТҚ-ны анықтау бойынша қызмет көрсету бойынша
1.
Заңды немесе жеке тұлға мәртебесі
куәліктің нөмірі мен күнін және берілген күні туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
«Е-лицензиялау» МДҚ пайдаланыла отырып тексеріледі
2.
Жоғары немесе орта кәсіптік техникалық білімі бар маман
мамандығын және біліктілігін, дипломның нөмірі мен күнін, берілген орнын, оқу орнының атауын қамтитын мәліметтер нысаны*
3.
Біліктілік сынақтарының нәтижесі бойынша жүзеге асырылатын мәлімделген тұлғалардың білім деңгейін бағалау. Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және АТҚ-ны анықтау бойынша қызмет көрсету саласында біліктілік сынақтарын тапсыруға арналған сұрақтар тізбесін лицензиар белгілейді
біліктілік сынағын тапсыру өтініш берушінің, лицензиаттың қызметті жүзеге асыратын жері бойынша лицензиардың бөлімшесінде жүзеге асырылады
4.
Осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес қызметті жүзеге асыру үшін қажетті ең аз техникалық іздестіру құралдары
меншік құқығын растайтын құжаттармен бірге техникалық іздестіру құралдарының бар-жоғы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
5.
Арнайы бөлінген үй-жай (жеке меншік құқығы немесе өзгеше заңды негіз болған кезде).
Бұл ретте үй-жай:

1) металлическими решетками
на окнах (в случае, если
помещение находится на
первом или последнем этажах);
2) автоматическими системами
охранной и пожарной
сигнализации;
3) металлическими
опечатываемыми дверями с
запирающим устройством;
4) не менее одним
опечатываемым металлическим шкафом
форма сведений, содержащих
информацию о наличии
документов, подтверждающих
право собственности или
иного законного основания,
а также договора об
оказании соответствующих
услуг со
специализированной (ыми)
организацией (ями)*
соответствие
данному требованию
подтверждается
проверкой
подразделением
лицензиара по месту
осуществления
деятельности
заявителя,
лицензиата
6.
Дополнительные требования к
лицензиату:
1) наличие разработанной и
утвержденной лицензиатом по
согласованию с лицензиаром методики:
проведения работ по
выявлению технических
каналов утечки информации и
СТС в помещениях и
технических средствах;
оценки эффективности
защищенности помещений и технических средств от
утечки информации по
техническим каналам;
2) наличие журнала учета
заключенных договоров
(контрактов) по оказанию
услуг по выявлению
технических каналов утечки
информации и СТС по форме
согласно приложению 2 к
настоящим квалификационным
требованиям;
3) наличие журнала учета
поисковых технических
средств по форме согласно
приложению 3 к настоящим
квалификационным
требованиям;
4) осуществление
деятельности по оказанию
услуг по выявлению
технических каналов утечки
информации и СТС в полном
соответствии с методиками,
указанными в подпункте 1) пункта 6 настоящих
квалификационных требований;
5) представление ежегодной
отчетности по оказанным
услугам по выявлению
технических каналов утечки
информации и СТС по форме
согласно приложению 4 к
настоящим квалификационным
требованиям;
6) уведомление лицензиара:
о заключенных контрактах
(договорах) по оказанию
услуг по выявлению
технических каналов утечки
информации и СТС, в том
числе в целях обеспечения
собственных нужд лицензиата,
не менее чем за пять рабочих
дней до начала выполнения
работ по форме согласно
приложению 5 к настоящим
квалификационным
требованиям;
о выявленных в ходе оказания
услуг СТС в течение трех
рабочих дней после факта
выявления;
7) передача в постоянное или
временное пользование
разработанной методики
третьим лицам только по
согласованию с лицензиаром;
8) передача в постоянное или
временное пользование
поисковых технических
средств третьим лицам только
по согласованию лицензиара
форма сведений, содержащих
информацию о выполнении
дополнительных требований
к лицензиату*
соответствие
данному требованию
подтверждается
проверкой
подразделением
лицензиара по месту
осуществления
деятельности
лицензиата
Примечание: СТС – специальные технические средства,
предназначенные для проведения оперативно-розыскных
мероприятий.
* Форма сведений согласно приложению 6 к настоящим
квалификационным требованиям.
Приложение 1
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по оказанию услуг по
выявлению технических каналов утечки
информации и специальных технических
средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
ПЕРЕЧЕНЬ
минимально необходимых поисковых технических средств*
п/п
Наименование поисковых
технических средств
Назначение поисковых технических
средств
1
2
3
1.
Нелинейный локатор (детектор
нелинейных переходов)
Обнаружение специальных технических средств в
ограждающих конструкциях и предметах
интерьера методом неразрушающего контроля
2.
Многофункциональный поисковый
прибор
Выявление технических каналов утечки
информации
3.
Мобильный/стационарный
комплекс радиомониторинга или
сканирующее радиоприемное
устройство
Поиск технических каналов утечки информации и
специальных технических средств
4.
Радиопеленгатор носимый
Определение места установки специальных
технических средств
5.
Обнаружитель скрытых
видеокамер
Выявление специальных технических средств
видеоконтроля в ограждающих конструкциях и
предметах интерьера
6.
Стетоскоп
Выявление виброакустических каналов утечки
информации
7.
Досмотровый комплект зеркал
или эндоскоп
Выявление специальных технических средств в
труднодоступных местах
8.
Анализатор проводных линий
Выявление специальных технических средств в
проводных коммуникациях
9.
Тепловизор
Выявление специальных технических средств в
ограждающих конструкциях и предметах
интерьера
Примечание: *поисковые технические средства не должны
относиться к категории специальных технических
средств, предназначенных для негласного получения
информации.
Приложение 2
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по оказанию услуг по
выявлению технических каналов утечки
информации и специальных технических
средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
ЖУРНАЛ №
учета заключенных договоров (контрактов) по оказанию услуг
по выявлению технических каналов утечки информации и
специальных технических средств, предназначенных для
проведения оперативно-розыскных мероприятий
п/п
Номер и
дата
заключения
контракта
(договора)
Наименование
организации, с кем
заключен контракт
(договор) на
оказание услуг
(с указанием сроков
оказания услуг,
юридического
адреса,
регистрационного
номера
налогоплательщика
(при наличии
индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес -идентификационный
номер), контактных
телефонов
организации)
Объем выполненных по
договору (контракту)
работ (количество и
номера проверенных
помещений, количество
и номера (серийные,
инвентарные)
проверенных
технических средств)
Основные
результаты
выполненных
по контракту
(договору)
работ
1
2
3
4
5
Примечание: журнал заключенных договоров (контрактов) по
оказанию услуг по  выявлению технических каналов
утечки информации и специальных технических
средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий, ставится на учет
в подразделении ведения делопроизводства
лицензиата.
Приложение 3
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по оказанию услуг по
выявлению технических каналов утечки
информации и специальных технических
средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
ЖУРНАЛ №
учета поисковых технических средств по оказанию услуг по
выявлению технических каналов утечки информации и
специальных технических средств, предназначенных для
проведения оперативно-розыскных мероприятий
п/п
Наименование
поискового
технического
средства, его
функциональное
назначение,
учетный или
заводской
(серийный)
номер
Сведения о
приобретении
(покупке)
поискового
технического
средства (с указанием даты
приобретения,
наименования и
юридического
адреса
поставщика,
номера договора)
Сведения о
реализации
(продаже)
поискового
технического
средства (с указанием даты
продажи,
наименования и
юридического
адреса
покупателя,
номера
договора)
Сведения о
списании
(уничтожении)
поискового
технического
средства (с указанием даты
и номера акта
списания
(уничтожения)
1
2
3
4
5
Примечание: журнал учета поисковых технических средств по
оказанию услуг по выявлению технических каналов
утечки информации и специальных технических
средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий, ставится на учет
в подразделении ведения делопроизводства
лицензиата.
Приложение 4
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по оказанию услуг по
выявлению технических каналов утечки
информации и специальных технических
средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
ОТЧЕТ
по оказанным услугам по выявлению технических каналов утечки
информации и специальных технических средств, предназначенных
для проведения оперативно-розыскных мероприятий

1) терезелері темір тормен (егер үй-жай бірінші немесе соңғы қабаттарда орналасса);
2) автоматтандырылған күзет және өрттен қорғау сигнализациясы жүйелерімен;
3) құлыпталатын және мөрленетін темір есіктермен;
4) мөрленетін кемінде бір темір шкафпен жабдықталуы тиіс
меншік құқығын немесе өзге заңды негізді, сондай-ақ тиісті қызметтерді көрсету туралы мамандандырылған ұйым(дар)мен шартты растайтын құжаттардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиатты қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
6.
Лицензиатқа қойылатын қосымша талаптар:
1) әзірлеген және лицензиармен келісім бойынша лицензиат бекіткен:
ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және АТҚ-ны үй-жайларда және техникалық құралдарда анықтау бойынша жұмыс жүргізу;
үй-жайлардың және техникалық құралдардың ақпараттың техникалық арналар бойынша таралып кетуінен қорғалғандығы тиімділігін бағалау әдістемесінің болуы;
2) осы біліктілік талаптарына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және АТҚ-ны анықтау бойынша қызмет көрсетуге жасалған шарттарды(келісімшарттарды) есепке алу журналының болуы;
3) осы біліктілік талаптарына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық іздестіру құралдарын есепке алу журналының болуы;
4) ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және АТҚ-ны анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі қызметті осы біліктілік талаптарының 6-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген әдістемелерге толық сәйкестікте жүзеге асыру;
5) осы біліктілік талаптарына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және АТҚ-ны анықтау бойынша көрсетілген қызметтер бойынша жыл сайынғы есептілікті ұсыну;
6) лицензиарды:
осы біліктілік талаптарына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемелерді орындауды бастағанға дейін кемінде бес жұмыс күні бұрын ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және АТҚ-ны анықтау бойынша қызмет көрсету жөнінде, соның ішінде лицензиаттың өз мұқтаждықтарын қамтамасыз ету мақсатында жасалған келісімшарттар (шарттар) туралы;
қызмет көрсету барысында анықталған АТҚ туралы анықтау фактісінен кейін үш жұмыс күні ішінде хабардар ету;
7) әзірленген әдістемені үшінші тұлғаларға тек лицензиардың келісімі бойынша тұрақты немесе уақытша пайдалануға беру;
8) техникалық іздестіру құралдарын үшінші тұлғаларға тек лицензиардың келісімі бойынша тұрақты немесе уақытша пайдалануға беру
лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
осы талапқа сәйкестік лицензиар бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиатты қызметін жүзеге асыратын жер бойынша тексеруімен расталады
Ескертпе: АТҚ - жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар.
* Осы біліктілік талаптарына 6-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін
техникалық арналарды және жедел
іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік
талаптарына және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Қажетті ең аз техникалық іздестіру құралдарының
ТІЗБЕСІ*
Р/с
Техникалық іздестіру құралдарының атауы
Техникалық іздестіру құралдарының мақсаты
1
2
3
1.
Желілік емес локатор (желілік емес ауысулардың детекторы)
Арнайы техникалық құралдарды қоршау конструкцияларынан және интерьердегі заттардан қиратпай бақылау әдісімен табу
2.
Көп функционалдық іздестіру аспабы
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды анықтау
3.
Ұтқыр/тұрақты радиомониторинг кешені, сканерлейтін радиоқабылдағыш құрылғы
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және арнайы техникалық құралдарды іздеу
4.
Көтеріп жүруге лайықталған радиопеленгатор
Арнайы техникалық құралдардың орнатылған жерлерін анықтау
5.
Жасырын бейне камераларды тапқыш
Бейне бақылау арнайы техникалық құралдарын қоршау конструкцияларынан және интерьердегі заттардан табу
6.
Стетоскоп
Ақпараттың таралып кететін діріл акустикалық арналарды табу
7.
Тексеріп қарау айналарының жиынтығы және эндоскоп
Арнайы техникалық құралдарды қол жеткізуге қолайсыз жерлерден табу
8.
Сым-өткiзгiш желілерді талдаушы
Сым-өткiзгiш коммуникациялардағы арнайы техникалық құралдарды табу
9.
Тепловизор
Арнайы техникалық құралдарды қоршау конструкцияларынан және интерьердегі заттардан табу
Ескертпе: * техникалық іздестіру құралдары ақпаратты жасырын
алуға арналған арнайы техникалық құралдардың санатына
жатқызылмауы тиіс.
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін
техникалық арналарды және жедел
іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік
талаптарына және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
2-қосымша
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және
жедел iздестiру іс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық
құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге жасалған
шарттарды (келісімшарттарды) есепке алудың
№ _____ ЖУРНАЛЫ
Р/с
Келісімшарттың (шарттың) жасалған нөмірі және күні
Қызмет көрсетуге келісімшарт (шарт) жасалған ұйымның атауы (қызмет көрсету мерзімдерін, ұйымның заңды мекенжайын, салық төлеушінің тіркеу нөмірін (бар болса жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі), байланыс телефондарын көрсете отырып)
Шарт (келісімшарт) бойынша орындалған жұмыстар көлемі (тексерілген үй-жайлардың саны мен нөмірлері, тексерілген техникалық құралдардың саны мен нөмірлері (сериялық, инвентарлық)
Келісімшарт (шарт) бойынша орындалған жұмыстардың негізгі нәтижелері
1
2
3
4
5
Ескертпе: ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық
арналарды және жедел iздестiру іс-шараларын жүргiзуге
арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша
қызмет көрсетуге жасалған шарттар (келісімшарттар)
журналы лицензиаттың іс жүргізу бөлімшесінде есепке
қойылады.
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін
техникалық арналарды және жедел
іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік
талаптарына және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
3-қосымша
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және
жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық
құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге арналған техникалық
іздестіру құралдарын есепке алудың
№ __________ ЖУРНАЛЫ
Р/с
Техникалық іздестіру құралының атауы, оның функционалдық мақсаты, есепке алу немесе зауыттық (сериялық) нөмірі
Техникалық іздестіру құралын алу (сатып алу) туралы мәліметтер (сатып алынған күнін, жеткізушінің атауы мен заңды мекенжайы, шарттың нөмірін көрсете отырып)
Техникалық іздестіру құралын өткізу (сату) туралы мәліметтер (сатылған күнін, сатып алушының атауы мен заңды мекенжайын, шарттың нөмірін көрсете отырып)
Техникалық іздестіру құралын есептен шығару (жою) туралы мәліметтер (есептен шығару (жою) актісінің күні мен нөмірін көрсете отырып)
1
2
3
4
5
Ескертпе: ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық
арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша
қызмет көрсетуге арналған техникалық іздестіру
құралдарын есепке алу журналы лицензиаттың іс жүргізу
бөлімшесінде есепке қойылады.
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін
техникалық арналарды және жедел
іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік
талаптарына және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
4-қосымша

в период с «___» _______ 20 ___ года по «___» _______ 20 ___ года
п/п
Перечень и
наименование
оказанных услуг
(с указанием
сроков оказания
услуг,
юридического
адреса
организации, кому
услуги
оказывались,
номера договора
на оказание
услуг)
Общее
количество
проверенных в
ходе оказания
услуг помещений
Общее
количество
проверенных в
ходе оказания
услуг
технических
средств
Примечание
1
2
3
4
5
__________________________      _______________      _____________
должность руководителя          М.П. подпись            Ф.И.О.
лицензиата
__________________
дата подписи
Примечание: отчет по оказанным услугам по выявлению технических
каналов утечки информации и специальных технических
средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий, направляется в
КНБ Республики Казахстан не позднее 1 февраля года,
следующего за отчетным, при этом второй экземпляр
отчета ставится на учет в подразделении ведения
делопроизводства лицензиата.
Приложение 5
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по оказанию услуг по
выявлению технических каналов утечки
информации и специальных технических
средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
УВЕДОМЛЕНИЕ
о заключенном контракте (договоре) по оказанию услуг по
выявлению технических каналов утечки информации и специальных
технических средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
____________________________________________________________________
наименование и юридический адрес лицензиата
уведомляет КНБ Республики Казахстан о заключенном договоре
(контракте) с
____________________________________________________________________
номер и дата заключения договора, наименование, юридический адрес,
РНН и контактные телефоны
____________________________________________________________________
организации, с которой заключен договор (контракт), либо срок и дата
оказания услуг с целью
____________________________________________________________________
обеспечения собственных нужд
на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации
и специальных технических средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий.
В ходе исполнения договора (контракта) планируется осуществить следующие виды работ:
п/п
Фактический
адрес и
местонахождение
помещений и
технических
средств,
планируемых к
проверке в
рамках
исполнения
договора
(контракта)
Данные по
планируемым к
проверке в ходе
исполнения
договора
(контракта)
помещениям
(номера
помещений, их
служебная
принадлежность)
Данные по
планируемым к
проверке в ходе
исполнения договора
(контракта)
техническим
средствам
(характеристика
технических
средств, их
служебная
принадлежность)
Сроки
осуществления
проверки
согласно
договору
(контракту)
1
2
3
4
5
_________________________      _______________      _______________
должность руководителя         М.П. подпись            Ф.И.О.
лицензиата
__________________
дата подписи
Приложение 6
к квалификационным требованиям и
перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления
деятельности по оказанию услуг по
выявлению технических каналов утечки
информации и специальных технических
средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
Форма сведений к квалификационным требованиям и перечню
документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления
деятельности по оказанию услуг по выявлению технических
каналов утечки информации и специальных технических средств,
предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий

20__ жылғы «___» _________ бастап 20__ жылғы «___» _________ дейінгі
кезеңде ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды
және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды анықтау бойынша көрсетілген қызметтер жөніндегі
ЕСЕП
Р/с
Көрсетілген қызметтер тізбесі және атауы (қызмет көрсету мерзімдерін, қызмет көрсетілген ұйымның заңды мекенжайын, қызмет көрсету шартының нөмірін көрсете отырып)
Қызмет көрсету барысында тексерілген үй-жайлардың жалпы саны
Қызмет көрсету барысында тексерілген техникалық құралдардың жалпы саны
Ескертпе
1
2
3
4
5
_______________________________   ___________   _______________
лицензиат басшысының лауазымы     М.О. қолы         Т.А.Ә.
_____________________
қол қойылған күні
Ескертпе: ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық
арналарды және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша
көрсетілген қызметтер жөніндегі есеп Қазақстан
Республикасы ҰҚК-не есепті жылдан кейінгі жылдың 1
ақпанынан кешіктірілмей жіберіледі, бұл ретте есептің
екінші данасы лицензиаттың іс жүргізу бөлімшесінде
есепке қойылады.
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін
техникалық арналарды және жедел
іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік
талаптарына және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
5-қосымша
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және
жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық
құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге жасалған
келісімшарт (шарт) туралы
ХАБАРЛАМА
_____________________________________________________________________
лицензиаттың атауы және заңды мекенжайы
ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды және
жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық
құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсетуге
_____________________________________________________________________
шарт жасалған нөмірі мен күні, шарт (келісімшарт) жасалған ұйымның
атауы, заңды
_____________________________________________________________________
мекенжайы, СТН және байланыс телефондары не өз мұқтаждықтарын
қамтамасыз ету
__________________________________________________ шарт (келісімшарт)
мақсатында қызмет көрсету мерзімі мен күні
жасалғаны туралы Қазақстан Республикасы ҰҚК-ні хабардар етеді.
Шартты (келісімшартты) орындау барысында мынадай жұмыс түрлерін
жүзеге асыру жоспарланады:
Р/с
Шартты (келісімшартты) орындау шеңберінде тексерілуі жоспарланатын үй жайлар мен техникалық құралдардың нақты мекенжайы, орналасқан жері
Шартты (келісімшартты) орындау барысында тексерілуі жоспарланатын үй-жайлар бойынша деректер (үй-жайлардың нөмірлері, олардың қызметтік тиесілігі)
Шартты (келісімшартты) орындау барысында тексерілуі жоспарланатын техникалық құралдар бойынша деректер (техникалық құралдардың сипаты, олардың қызметтік тиесілігі)
Шартқа (келісімшартқа) сәйкес тексеруді жүзеге асыру мерзімдері
1
2
3
4
5
_______________________________   ___________   _______________
лицензиат басшысының лауазымы     М.О. қолы         Т.А.Ә.
_____________________
қол қойылған күні
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін
техникалық арналарды және жедел
іздестіру іс-шараларын жүргізуге
арналған арнайы техникалық құралдарды
анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік
талаптарына және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
6-қосымша
Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды
және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне
мәліметтер нысаны

1. Информация о статусе юридического лица или индивидуального предпринимателя
___________________________________________________________________;
(указать номер и дату выдачи свидетельства о регистрации, приложив
копию документа)
2. Информация о наличии специалиста, имеющего высшее или среднее профессиональное техническое образование
___________________________________________________________________
(указать специальность и квалификацию, а также номер, дату и место
выдачи диплома,
____________________________________________________________________.
наименование учебного заведения, приложив копию документа)
3. Информация о наличии минимального набора поисковых технических средств согласно приложению 1 к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности, по оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
____________________________________________________________________
(указать реквизиты письма заявителя, подтверждающего наличие
указанных средств на
____________________________________________________________________.
праве собственности: регистрационный номер и дата)
4. Информация о наличии специально выделенного помещения
____________________________________________________________________
(указать реквизиты документов, подтверждающих право собственности
или иного законного
____________________________________________________________________.
основания, а также договора об оказании соответствующих услуг со
специализированной
____________________________________________________________________
(ыми) организацией (ями): регистрационные номера и даты, а также
наименования
____________________________________________________________________.
соответствующих организаций, приложив копию документа)
5. Информация, подтверждающая соответствие лицензиата дополнительным квалификационным требованиям
____________________________________________________________________
(указать соответствующую информацию о выполнении дополнительных
требований к
____________________________________________________________________
лицензиату: реквизиты письма лицензиата, подтверждающего наличие
методики проведения
____________________________________________________________________
работ по выявлению технических каналов утечки информации и
специальных технических
____________________________________________________________________
средств в помещениях и технических средствах, наличие
соответствующих журналов учета
____________________________________________________________________.
поисковых технических средств и прочее)
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 223
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан

1. Заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мәртебесі туралы
ақпарат
____________________________________________________________________.
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, тіркеу туралы куәліктің нөмірін,
берілген күнін көрсету)
2. Жоғары немесе орта кәсіптік техникалық білімі бар маманның
болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, мамандығын және біліктілігін,
дипломның нөмірін,
____________________________________________________________________.
берілген күнін және орнын, оқу орнының атауын көрсету)
3. Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық арналарды
және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық  құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес ең аз
техникалық іздестіру құралдарының болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(аталған құралдардың меншік құқығында болуын растайтын өтініш беруші
____________________________________________________________________.
хатының деректемелерін: тіркеу нөмірін және күнін көрсету)
4. Арнайы бөлінген үй-жайдың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(құжаттың көшірмесін қоса беріп, меншік құқығын немесе өзге заңды
негізді, сондай-ақ
_____________________________________________________________________
мамандандырылған ұйым(дар)мен тиісті қызметтерді көрсету туралы
шартты растайтын
_____________________________________________________________________
құжаттардың деректемелерін: тіркеу нөмірлерін және күндерін,
сондай-ақ тиісті
____________________________________________________________________.
органдардың атауларын көрсету)
5. Лицензиаттың қосымша біліктілік талаптарына сәйкестігін
растайтын ақпарат:
_____________________________________________________________________
(лицензиатқа қойылатын қосымша талаптардың орындалуы туралы тиісті
ақпарат:
_____________________________________________________________________
лицензиаттың Ақпараттың таралып кетуіне жол беретін техникалық
арналарды және жедел
_____________________________________________________________________
іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық
құралдарды үй-жайларда
_____________________________________________________________________
және техникалық құралдарда анықтау бойынша жұмыс жүргізу
әдістемесінің болуын,
_____________________________________________________________________
іздестіру техникалық құралдарын есепке алу тиісті журналдарының
болуын растайтын
____________________________________________________________________.
хатының деректемелері және басқалар)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 223 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2012 года № 411 «Об утверждении квалификационных требований к виду деятельности по оказанию услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 41, ст. 547).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2012 года № 412 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к виду деятельности в сфере специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 41, ст. 548).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2012 года № 440 «Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к виду деятельности по разработке и реализации (в том числе иной передаче) средств криптографической защиты информации» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 42, ст. 562).

1. «Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызмет көрсету жөніндегі қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 наурыздағы № 411 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 41, 547-құжат).
2. «Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласындағы қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 наурыздағы № 412 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 41, 548-құжат).
3. «Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеу және өткізу (оның ішінде өзге де беру) жөніндегі қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 сәуірдегі № 440 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 42, 562-құжат).